دلوکستین (سیمبالتا) مهار افسردگی

– دلوکستین (سیمبالتا)چیست: 

-داروی دلوکستین(Duloxetin)  یا سیمبالتا (Cymbalta)  که از طریق  افزایش “سروتونین” و “نور اپی نفرین” در  مغز اثر می کند ،داروی نسبتا جدیدی است که بخاطر این تاثیر ِ دوگانه (سروتونین + نور اپی نفرین) سودمندی بالاتر و عوارض کمتری نسبت به داروهای قدیمی تر ِ ضد افسردگی دارد .این دارو میتواند با افسردگی های مزمن و  قوی که به سایر داروها مقاوم و سرکش بوده اند جدال کند و شادی و نشاط را برای فرد مبتلا به همراه آورد.علاوه بر این خاصیت نشاط آوری،یک تاثیر ِ ویژه ی این دارو از  بین بردن دردهای عصبی مزمن در آرتروزها ،دردهای عصبی،کمردردها و دردهای بیماران دیابتی می باشد.cymbalta-box

– موارد مصرف دلوکستین (سیمبالتا): 
این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: 

۱- اختلال افسردگی ماژور (major depressive disorder)

۲- اختلال اضطراب منتشر (generalized anxiety disirder)

۳- اختلالات سیستم اعصاب حسی در بیماران دیابتی (diabetic peripheral neuropathy)

۴- فیبرومیالژیا (fibromyalgia)

۵- استئو آرتریت (osteoarthritis)IMG_20160813_151434

۶- کمردرد 

۷- دردهای مزمن (choronic pain disorder)

۸- در خانمهایی که در کنترل ادرار خود مشکل دارند ( stress urinary incontinence)این دارو از طریق تقویت اسفنکتر ادرار  این اختلال را درمان می کند.که برای این اختلال با اسم دارویی (Yentreve)در بعضی کشورها موجود است.

– منع مصرف دلوکستین (سیمبالتا):

۱- صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای دیگران موثر بوده  است را مصرف نکنید.

۲- وجود بیماری گلوکوم (فشار بالای داخل چشم= آب سیاه)

۳-مصرف همزمان با داروهای ضدافسردگی مهار کننده ی مونوآمین اکسیداز(MAOi) مانند فنلزین-ترانیل سیپرومین -سلژیلین -ایزوکربوکسازید

۴-مصرف همزمان با تیوریدازین

۵- فشارخون بالا

۶- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۷- سه ماه اول حاملگی

۸- شیردهی

۹- نارسایی کبدی

۱۰- نارسایی کلیوی

۱۱- بیماری صرع

۱۲- اختلالات انعقادی

۱۳- در کسانیکه مستعد سو مصرف مواد هستند

۱۴-توجه : گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی.

۱۵- آلرژی

۱۶-مصرف همزمان با الکل(بالا رفتن احتمال صدمه به کبد)

۱۷-مصرف همزمان دلوکستین با مسکن ها(آسپیرین -بروفن -سلکسیب -دیکلوفناک -ناپروکسن و غیره)ممکن است منجر به کبودی زیر پوست بعلت اختلال در انعقاد خون گردد.

 

– اسامی تجاری:

نام ژنریک:

Duloxetin

 

_اسم تجاری  

Cymbalta

-irenka

IMG_20160813_151757
– دوزاژ و نحوه ی مصرف دلوکستین (سیمبالتا):

 
۱-این قرص در دوزهای  ۲۰ ، ۳۰و ۶۰ میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.

۲-حداکثر دوز درمانی آن  ۶۰ میلی گرم است  که بهتر است جهت کاهش عوارضی مانند تهوع در دو دوز  ۳۰ میلی گرمی(یکی صبح-یکی عصر) مصرف گردد.

۳-دوز شروع بهتر است بیش از  ۲۰میلی گرم نباشد چرا که منجر به تهوع شدید می گردد.

۴-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۵-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. 

۶-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۷-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۸- دوز بالای ۶۰ میلی گرمی در روز یعنی تا ۱۲۰ میلی گرم هم میتوان مصرف کرد ولی بعید است سودمندی و تاثیر بیشتری داشته باشد

۹- این دارو بصورت کپسولهایی تهیه شده است که محتویات خود را بصورت آهسته آهسته(DELAYED RELEASE) آزاد میکند تا بدینوسیله از ایجاد حس تهوع جلوگیری شود.

۱۰-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد که علایمش اینهاست:اضطراب – تهوع- بیخوابی – تحریک پذیری. 

۱۱-این قرص  فشار خون سیستولیک شما را از۱۲۰ به ۱۲۲  و فشار خون دیاستولیک شما را از   ۸۰ به ۸۰/۵  افزایش می دهد. پس  به پزشک داخلی  ِ خود این مطلب را یادآوری کنید.همچنین این دارو قند خون را هم اندکی بالا می برد.

– نکات مهم در مصرف دلوکستین (سیمبالتا): 

۱-اگر دچار آلرژی شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست. 

۲-موقع نشست و برخاست از حالت خوابیده یا نشسته به حالت ایستاده،یکدفعه از جای خود برنخیزید چون ممکن است بعلت افت فشار خون لحظه ای،دچار سقوط و شکستگی اندامها یا سر بشوید.

۳- نیمه عمر این دارو ۱۲  ساعت است و بهتر است در دو نوبت مصرف شود تا عوارض کمتر شوند.خالی بودن شکم باعث افزایش جذب این دارو میگردد.

۴- این قرص ممکن است ۴ هفته طول بکشد تا اثرات خوبش را نشان بدهد پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را تا آنموقع قطع نکنید.قطع ناگهانی خودش ایجاد کننده ی حالات ناخوشایندی مانند   اضطراب – تهوع-بیخوابی و تحریک پذیری  خواهد شد.

۵- از انجام رانندگی یا کارهای ریزی که مستلزم دقت می باشد،در روزهای اولِ مصرف دارو اجتناب کنید.

عوارض دلوکستین (سیمبالتا): 

۱-عوارض خفیف و گذرا:
 این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست و شما فقط باید با پزشکتان تماس بگیرید:

-یبوست یا اسهال – تهوع -گیجی -خشکی دهان  -خواب آلودگی -مشکل در بخواب رفتن-خستگی – کاهش اشتها -افت فشار خون در لحظه ی ایستادن (سرگیجه).

-بیشترین عارضه ی  دلوکستین تهوع است که در خیلی از موارد موجب قطع دارو توسط مصرف کننده می شود.بنابراین بهتر است پزشک معالج ِ شما جهت پیشگیری،از همان ابتدا داروی ضد تهوع نیز تجویز نماید.

۲- عوارض جدی:
 
احتمال بروز این عوارض کم است فقط باید نسبت به بُروز آنها هوشیار باشید و سریعا به بیمارستان مراجعه نمایید:
-مشکلات کبدی:که با علایم خارش -خستگی مفرط-فقدان اشتها -ادرار تیره -زردی -درد بالای معده – تهوع،خود را نشان می دهد.

-واکنش در سیستم عصبی مرکزی که با علایم:سفتی عضلات – تعریق – گیجی -ضربان تند یا نامنظم قلب -لرزش و تب بالا خود را نشان می دهد.

-علایم ازدیاد بیش از حد سروتونین در بدن  بصورتِ :تب – توهم – سرآسیمگی -افزایش رفلکسهای بدن -استفراغ -اسهال – فقدان هماهنگی عضلات – از هوش رفتن،نمایان می شود.

-توجه:در صورت خوردن تعداد زیاد قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران بیمارستان لقمان ) برسانید.

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک) 
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 

-تلفن وقت دهی ۸۸۵۵۶۹۴۶( از مشاوره یا پاسخ از طریق تلفن معذوریم) 

-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

296 Comments on دلوکستین (سیمبالتا) مهار افسردگی

 1. سلام آقای دکتر.خسته نباشید.یسالیه بخاطرسردردهای عصبی وسوزنی همچنین فک و گوشم کمی گرفته میشد که تشخیص میگرن دادن حدود چهل روزی دلوکستین بیست مصرف میکنم اوایل حس بهتری داشتم اما این چندروز تمرکزم کمترشده ازگرفتگی فکم که معمولا نزدیک ایام عادت ماهیانه پیش میاد..این عارضه عادیه؟وادامه بدم؟چون شنیدم بعدازمصرف ممکنه یمدتی روحیه بدترشه که دارو با بدن کم کم اخت پیدا کنه

  • بله این دارو برای حالات سایکوسوماتیک مفیده…بنظرم تا دوماه ادامه بدید اگر مشکل برطرف نشد ،اضافه کردن داروی کمکی مثل والپورات سدیم ممکنه مفید باشه

 2. با،سلام من خانمی ۳۰ ساله هستم،مدت ۱۰ ماه هست به علت اضطراب و افسردگی ماژور داروهای بوسپیرون۱۰،ولبان۱۵۰ودولکستین ۳۰،هر کدام روزی یک عدد مصرف میکنم،ولبان و بوسپیرون را یک ماهی میشود که قطع کرده ام،خودسرانه،چون در حال حاضر امکان دسنرسی به پزشکم رو ندارم،دولکستین ۳۰ رو اصلا نمیتونم قطع کنم،یک شب که مصرف نمیکنم شدیدا سرگیجه و تحریک پذیر و عصبی میشم،لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم بتدریج این عوارض رو کامل از بین ببرم،در ضمن شنیده ام دولکستین ۲۰ یک شب در میان میتواند جایگزین شده و ان هم کم کم میتواند قطع شود

 3. سلام دکتر وقتتون بخیر من یه مدت بوپروپیون و فلوکستین برای افسردگی و وسواس شدید مصرف میکردم‌ عالی شده بودم ولی اثرش بعد چند سال تقریبا به صفر رسیده وحالت دوقطبی و مرزی تو خودم میبینم به نظرتون چه داروهایی ممکنه باز اثر گذشته رو‌داشته باشه

 4. سلام و خسته نباشید. پزشک برام داروی دلوکستین تجویز کردن قیمتش نسبت به داروهای ضد افسردگی دیگر کمی بالاتر هست اما تا الان مثبت بوده حتی با دوز پایین…
  دکتر ترکیب دلوکستین و توپیرامات برای کاهش وزن مناسب می باشد؟
  اگر داروی توپیرامات به داروهای تجویزی اضافه شود وزن فرد را حفظ میکند یا اینکه از وزن فرد کم میکند؟

 5. سلام دکتر.من راجع به اضافه کردن کردن توپیرامات به دلوکستین با دکترم صحبت کردم اما گفتند عوارض نا مطلوبی داره از جمله: اختلال در حافظه، احتمال افزایش سنگ کلیه (که من خودم سنگ کلیه و کبد چرب دارم) و خستگی و افسردگی…با این وجود فکر میکنم اصلا صلاح نیست توپیرامات مصرف کنم. در حقیقت کمی ترسیدم. اینطوری بجای بهبودی افسردگی مشکلاتی هم به افسردگی اضافه میشه. اما گفتن تمام این عوارض در همه ی افراد دیده نمیشه. چون سیستم بدنی هر کسی یک پجور پاسخگویی داره.

 6. با سلام بنده چند سالی هست که سرترالین با دوز ۲۰۰ میل میخورم بخاطر وسواس و افسردگی مزمن،، ولی هنوز افسردگی و بخصوص بی حوصلگی شدید دارم،، ایا جایگزین کردن دولوکستین به جای سرترالین میتونه کمک کنه ؟ با تشکر

 7. سلام دکتر وقت بخیر من مدتی ۳ساله که دارو های ضد افسردگی و ضد جنون مصرف میکنم البته تقریبا همه دارو های اعصاب را امتحان کردم ولی شاید یک مدت خوب میشم ولی مشکله که دارم این هست وقتی احساس بهتر شدن میکنم بعد دارو ها را یک دفعه قط میکنم با اینکه میدونم عوارض داره ولی دست خودم نیست میشه بفرماید مشکل من چیست؟ ببخشید طولانی شد ممنون

 8. سلام دکتر وقت بخیر حدود شش ماه هست دولکسین مصرف میکنم ابتدا برای شروع به مدت دو هفته با دوز ۳۰ شروع کردم و الان روی ۶۰ میل هستم.در حال حاضر در بیمارستان به علت عفونت مفصلی که داخل لگن ام اتفاق افتاده بستری هستم امروز دو روز هست دارو مصرف نکردم و حالت سر گیجه و حتی صدای حرکت چشمان ام را هم می شنوم . سوال من این هست که
  دوران درمان دارو دولکسین ۶۰ چند مدت هست؟ ایا این دارو بعد از قطع توسط پزشک امکان برگشت هست؟
  راههای قطع دارو چیست؟
  با تشکر مهدی از استرالیا

 9. سلام اقای دکتر. وقت بخیر

  بر اساس نظر پزشکم چند روزی هست که دوز دلوکستین ۶۰ رو به ۴۰ کاهش دادم. و سراترلین رو از ۲۵ به ۵۰ افزایش دادم. و همچنین روزی دو تا لاموتریژین ۱۰۰ مصرف میکنم که نسبت به ماه قبل افزایش یا کاهش ندادم.

  دو روز هست که دچار حالات افسردگی و بی حوصلگی شدم. ایا ممکنه این از عوارض موقت کاهش دلوکستین باشه؟

 10. با سلام مجدد.

  من در کودکی دو سه تا تروما رو پشت سر گذاشتم. که مهمترینش ازار جنسی در کودکی بوده. خودم حدس میزنم که علت افسردگی من در بزرگسالی همین قضیه باشه. الان دوره دوم افسردگی من هست.البته به غیر از این دو دوره، احتمالا در نوجوانی هم دچار افسردگی بودم ولی به پزشک مراجعه نکردم.
  در دوره قبل که ضمن مصرف دارو برای رواندرمانی به چندین روانشناس مراجعه کردم.که یکی از اونها ۴سال ادامه داشت. ولی روی تروماهای کودکی کار نشد. دوره روانکاوی هم اونقدر هزینه بر بود که ادامه ندادم.

  حالا سوال من اینه که ایا رواندرمانی و به ویژه تمرکز روی تروماهای کودکی اثری بر افسردگی کنونی من داره؟ یا داروهای ضدافسردگی کافی هستن. و این توضیح رو اضافه میکنم که با وجود یادگیری یه سری مهارتها و پیدا کردن شناختهای جدید در اون ۴_۵سال، در پیشگیری از عود مجدد افسردگی چندان تاثیری نداشت.

 11. سلام آقای دکتر
  آقای دکتر من دلوکستین، آریپیپرازول مصرف میکنم. بر خلاف نظر پزشکم برای بیخوابی آلپرازولام مصرف میکنم. من بیخوابی شدید دارم و از طرفی در طول روز دائما کسل و بیحال هستم و نمیتونم کاری رو انجام بدم. هر کاری میکنم سریع خسته میشم و لرزش دست میگیرم.من شدیدا وابسته اش شدم، یک مدت جایگزینش کلردیازپوکساید استفاده کردم اما هیچ فایده ای نداشت. من ۲ میلی ظهر برای خواب مصرف میکنم و ۲-۳ میلی شب. ضمنا احساس میکنم دلوکستین منو بیشتر افسرده کرده به جای بهبود با گذشت یک ماه (۲۰ میلی روزی ۲ بار)
  ملاتونین هم مصرف کردم باز تاثیری نداشت. آرزوی یک خواب راحت بدون دارو دارم. تکنیک ریلکسیشن رو بهم روانشناس آموزش داده، تاثیر داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • افسردگیت مال کلونازپامه،رها شو ازش،اروم اروم کمش کن،اخه کجای دنیا برای خواب بعدازظهر کلونازپام میخورن،این چه کاریه،خواب روز قاتل خواب شبه،واسه خودت دکتر شدی؟!یه مدت روزها نخواب،صبحها با سیلی خودتو بیدار نگه دار،تا شبها خوابت ببره،از بیخوابی نترس،یه مدت سختی بکش درست میشه
   خواب خوب یعنی خواب بدون قرص،هر قرص خوابی بخوری بار به همین جایی که الان هستی،میرسی
   یه مقاله روشهای خواب خوب تو همین سایت داریم

 12. ممنون دکتر برای راهنمایی
  البته من آلپرازولام مصرف میکنم که احتمالا شما فکر کردین کلونازپام هست. البته از یک گروه هستند فرقی نداره.

 13. باسلام خدمت اقای دکتر من دوسال پیش با سردردهای شدید،خشکی گردن ،فشار روی چشم مواجه شدم تا حدی که حتی نمیتونستم بشینم،و هیچ مسکنی ارومم نمیکرد بعد از کلی دکتر رفتن بالاخره تشخیص نشت مایع نخاع دادن،الان دوسال دولوکسیتین استفاده میکنم،خیلی اذیت می شوم،گرمای شدید بدن دارم به طوریکه زمستان پنکه روشن می کنم،بعضی شب ها تو خواب به قدری عرق میکنم که تمام لباس هام خیس میشه،یبوست شدید هم دارم،این دوستل هم همش در حال مراعات کردن هستم،نه ورزش،نه پیاده روی ،نه فعالیت انچنانی ،نه میتونم یه بار سنگین بلند کنم،وسط ستون فقراتم اگه یه مقدار خسته بشم تیر میزنه،درد شدید داره،دکتر طی این دوسال نه برام ام ار ای نوشت ،نه یه ازمایش،در صورتیکه من تو سایت خوندم عوارض کبدی این دارو دارد،من نمیدونم چیکار کنم،لطفا راهنمایی کنید،ایا واقعا من نیاز به ام ار ای ازمایش ندارم،و این قرص تا کی بخورم.

 14. من حدود ۷ ساله به فیبرومیالژی مبتلا شدم درد بدنی از کار و زندگی انداختتم از قرص دولکستین۶۰ و پرگابالین۷۵ استفاده میکردم ۶ ماه پیش یهو قطع کردم حدود دوهفته پیش دیدم افسردگی شدید دارم میگیرم انگیزه ندارم هیچی شادم نمیکرد طوری که حواسم از مشکل جسمیم به مشکل روحیم رفت دوباره رفتم دکتر روماتولوژیست بهم دولکستین۳۰ تجویز کردن
  میخورمش تب میکنم سردم میشه دچار سرماخوردگی میشم درد بدنیم بیشتر شده ولی از لحاظ روحی بیخیالتر و بهتر شدم انگیزه پیدا کردم
  بنظرتون دوز دارو کمتر بشه بهتر نیست یا بنظرتون جایگزین این دارو چی میتونه باشه چون شبا هم نمیذاره بخوابم گاها ۱/۴ قرص کلونازپام میخورم تا بخوام

 15. سلام آقای دکتر مدتی هست دچار استرس شدید هستم که باعث درد عضلات و تنگی نفس در من شده و همچنین افسردگی شدید گرفتم دکتر رفتم دولوکستین ۲۰ روزی یکبار و نورتریپتیلین ۱۰ روزی دو بار صبح و شب تجویز کردن اما شنیدم شروع درمان با دولوکستین باید روزی دو مرتبه باشه میخواستم نظر شما رو هم بدونم؟

 16. درود بر شما آقای دکتر. پزشک من برای فیبرومیالژیا، دلوکستین(Duloxetin) یا سیمبالتا (Cymbalta) 20 روزی یک عدد تجویز کرده. اما نمی دانم کی باید بخورم. خواهشمندم که راهنمایی فرمایید که آیا پیش از غذا، همراه غذا و یا پس از غذا باید خورده شود. مرسی

  • نیمه عمر این دارو ۱۲ ساعت است و بهتر است در دو نوبت مصرف شود تا عوارض کمتر شوند.خالی بودن شکم باعث افزایش جذب این دارو میگردد.

 17. سلام آقای دکتر. میشه در مورد نیمه عمر دارو توضیح بدید؟ مثلا داروی کویتیاپین نیمه عمر ۷ ساعته داره و بعضی ها چندین بار در روز مصرف میکنن و بعضی فقط شب. داروی ابیلیفای نیمه عمر ۷۵ ساعته داره اما هر روز باید مصرف کرد. یا همین دلوکستین. یعنی بعد از ۱۲ ساعت دلوکستین از بدن خارج میشه و باید دوباره استفاده کرد؟

  • بشرط اینکه قول بدی این سوالو ادامه ندی و منو تو حواشی نگه نداری.کارای واجبتر داریم
   خب هر چه نیمه عمر کوتاهتر باشه باید تعداد بیشتری تند تند مصرف کرد و وقتی نیمه عمر بلندتر دیرتر مثلا روزی یکبار
   نیمه عمر وقتی ۱۲ ساعته یعنی بعد از دوازده ساعت مقدارش تو بدن نصف میشه مثلا از بیست میلی ،فقط ده میلی تو بدن میمونه،۲۴ ساعت بعد پنج میلی،۳۶ ساعت بعد دو نیم میلی،۴۸ ساعت بعد یک و بیست و پنج میلی…..اگر یه جدول بکشی و اون بیست میلی که هر دوازده ساعت خورده میشه و همین اعدادو بنویسی و انتهای جدول میزانی که در بدن باقی میمونه رو بنویسی متوجه میشی که اگر شخصی مرتب و سرساعت داروشو بخوره از یه جایی به بعد میزان دارو در بدنش به یک حد ثابتی میرسه

 18. سلام آقای دکتر
  .من برای درمان اضطراب چندماهیه زیر نظر متخصص از قرص دولوکستین (سیمبالتا) استفاده می کنم.الان بعضی وقتا روی گونه هام و برخی اوقات اکثر نقاط بدنم احساس سردی و خنک شدن دارم.احتمال زیاد حس کردین موقع خوردن یه خوراکی بسیار ترش مثلا لواشک یه حسی رو صورت تون ایجاد میشه.تقریبا همچین جسیه.میتونه از عوارض قرص دولوکستین باشه ؟

 19. سلام و درود
  آقای دکتر
  دولوکستین۶۰ برای اضطراب من تجویز شده و چندوقتیه به خولی اضطرابمو کنترل میکنه.اما هنگام مواجهه با رویدادهای اضطرابی و قرار گرفتن تحت فشار ،عضلات بدنم احساس ضعف و کم توانی می کند.بطور معمول در چنین مواردی چه راهکاری توصیه می شود تغیر دوز مصرفی زیر نظر متخصص گزینه مناسبی است ؟

 20. با سلام
  بنده حدود ۳ماه است دولوکستین ۲۰ زیر نظر پزشک مصرف میکردم که طبق نظر ایشون به ۳۰رسوندمش از اون موقع انرژی ام بیشتر شده اما اضطراب و برقراری گرفتم به نظر شما با ادامه دادن رفع میشه یا همون ۲۰ رو بخورم؟

 21. سلام
  روزبخیر

  تاثیراتی که بیماری افسردگی بر بدن داره مانند معده درد، چشم درد، میگرن، مشکلات پوستی و… رو می توان بدون درمان افسردگی، معالجه کرد؟

 22. سلام
  روز بخیر

  میخواستم بدونم چرا اثر داروهای اعصاب در درازمدت مشخص میشه؟ چرا باید ی دارو رو یک ماه مصرف کنیم وتمام عوارضش رو تحمل کنیم دراخر هم متوجه بشیم که سازگار نیست ودوباره ی داروی جدید

  چرا دارویی ساخته نمیشه که مثل مسکن تاثیر فوری داشته باشه؟

  ممنون

 23. بانام خدا-وباسلام و احترام-به علت عوارض جسمانی اضطراب-پزشک محترم داروی سرترالین ۱۰۰ برای صبح و شب تجویز نمودند.بعد از گذشت یک ماه عوارض فوق کمتر شده است.اما از روز اول مصرف تا به امروز دچار عارضه دارویی لرزش شده ام.به علت مسافرت پزشک متمنی است شما پزشک محترم راهنمایی فرمایید.باتشکر سیدداودالفتی-۵۶ ساله-مجرد وساکن تبریز

 24. با سلام خدمت شما
  میخواستم بدونم دولوکستین از سیتالوپرام قویتره؟
  واینکه یک عدد دولوکستین۲۰ برابر چه مقدار سیتالوپرام است؟
  ممنون از شما.

 25. با عرض سلام
  شما فرمودید مکمل های تقویتی برای تقویت سیستم نورونی و شادابی بدن مفیدن آیا دولوکستین هم برای تقویت سیستم نورونی و شاداب کردن بدن مفیده ؟
  ممنون از شما.

 26. سلام آقای دکتر
  کلا مشکلم استرس و اضطرابه. یک روز خوبم سر حال سرحالم باز فرداش یهو مثلا دستام سرد میشه صورتم داغ میشه بی حال میشم حال حرف زدنم ندارم خواب الودگیم میگیره و …
  آقای دکتر جعفرزاده (متخصص اعصاب و روان )بهم گفتن مشکل تو استرس و اضطرابه.
  الان داروهایی که مصرف میکنم ایناست.
  ظهر:نصف سیتالوپرام۲۰_ نصف هالوپریدول۰٫۵_ نصف لاموتریژین۵۰_ پروپرانولول۱۰_ دولوکستین۲۰_ نروزان ویتابیوتیکس

  شب:لاموتریژین۵۰_ نصف الانزاپین۲٫۵_ پروپرانولول۱۰
  ولی هنوز اون ضعفم خوب نمیشه.در ضمن بگم لاموتریژین قرصیه که برای من معجزه کرد و استرس و اضطرابم رو خیلی بهتر کرد و من بهش ایمان دارم چون اوایل که رفتم پیش دکتر خییییلی داغون بودن در حدی که دستام میلرزید و …
  ولی با دادن لاموتریژین کلا زندگیم دگرگون شد.
  حالا به نظر شما چکار کنم؟

 27. سلام آقای دکتر
  دولوکستین ۶۰ تجویزشده برای اضطراب شدیدی که داشتم.تنش های روانی منو یخوبی کنترل میکنه اما چند هفته ایه موقع تحرک بدنم حالتی شبیه سوزن سوزن شدن یا گزگز داره، همجنین یه حالت سردی بهم دست میده.معمولا هم از باها شروع میشه.بعضی وقا ها هم که عمدتا روزهای تعطیل است موقع تحرک زیاد احساس می کنم یه خورده کم حوصله و کم انرزی میشم.
  یه بار از شما سوال کردم گفتین ار داروی کمکی استفاده می کنن معمولا.
  می خواستم ببرسم propronol بهتره در کنار دولوکستین جهت بهبود این علایم؟
  ممنون از شما

 28. با سلام
  کپسول زینک پلاس برای ریزش موهام گرفتم.میخواستم ببینم با داروهای اعصاب تداخل که نداره؟مثلا ظهر بعد ناهار زینکم بخورم داروهای اعصابمم بخورم؟
  ممنون از پاسخگویی شما دکتر عزیز و محترم.

 29. سلام آقای دکتر. من ۳۳ سالنها و ۴ ساله دچار کمر درد شدید و گرفتگی عضلات کتف و پا شدم، اصلا خوب نمیشم همیشه درد دارم و زندگیم فلج شده، آخرین دکترم بهم گفت دردت سایکوسوماتیک هست و بهم ۲۸ تا قرص دولکستین ۲۰ داد، البته قبلا سیتالوپزام خوردم ۳ ماه ولی تغییری نکردم، حالا به نظرتون دولکستین رو بخورم؟؟؟؟ و اینکه باید صبح بخورم یا شب قبل خواب،
  ممنون

 30. سلام آقای دکتر
  عوارض دولوکستین معمولا با قطع مصرف از بین میرند؟
  من برخی مواقع حالتی شبیه مور مور شدن یا گزگز شدن دارم.همچنین بعضی وقت ها یه حالت سردی بهم دست میده.

 31. با سلام خدمت دکتر عزیز و محترم
  میخواستم بدونم دولوکستین قویتره یا ونلافاکسین؟
  ممنون از زحمات شما دکتر بزرگوار و عزیز.

 32. با عرض سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر
  من از وقتی دلوکستین مصرف کردم، حالم خیلی بهتر شده.برای اضطراب شدید و افسردگی خفیف.
  اما چند وقتیه که بعضی اوقات روی صورت و گردنم حالتی شبیه سرد شدن دارم که تاحدودی اذیت کننده است.همجنین موقع تحرک زیاد یه مقدار انرزیم کمتر میشه.
  میخوا ستم ببینم این علایم مربوط به عوارض جانبی قرص میتونه باشه کا کاهش تاصیر دارو.یکی دو ماه اول این حالات رو به این شکل نداشتم.

  • به احتمال قوی بله
   هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
   حساس روی چیزهای کوچیک نباشید این علایم ریز بدنی با تمرکز روی اونها بیشتر میشن و با بی توجهی کمتر

 33. باعرض سلام
  این دارو واسه اضطرابم تجویز شده با دوز۳۰روزی یکی. ولی احساس میکنم اضطرابم بدتر شده.ممکنه از دارو اضطراب بدتر شه؟
  با تشکر

 34. سلام آقای دکتر.
  من این دارو رو واسه افسردگی و اضطراب گرفتم.
  روزی یک عدد ۲۰ میل مصرف میکنم.
  به چند هفته ای میشه که شروع کردم به اسفاده از این دارو.
  صبح ها قبل از استفاده لرزش شدید بدن، سردرد و سرگیجه دارم تا اینکه از این دارو استفاده کنم.
  میخام دارو رو قطع کنم.
  چیکار کنم تا این علائم و لرزش ها قطع بشه؟؟؟

 35. با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من سرباز هستم و تا پامو داخل پادگان میزارم به شدت می ترسم و فقط می خوام فرار کنم و چون می دونم نمی تونم فرار کنم می خوام خودمو بکشم
  سه بار اقدام به خودکشی کردم چند بار هم از حرص و بی اعصابی خود زنی کردم کلافه شدم
  از یازده سال پیش افسردگی و آگروفوبیا اضطراب و پانیک داشتم
  از وقتی اومدم سرباز چندین دکتر رفتم و داروهای مختلفی واسم نوشتن
  مثلا دلوکستین همراه با پروپانولول…سرترالین…کلرودیازپوکساید و کلومیپرامین…دلوکستین با پروپانول با نورتریپتیلین
  آقای دکتر ولی متاسفانه دچار وسواسم هستم و اول میام داروها رو سرچ می کنم و عوارضشون رو می خونم و به شدت میترسم و نمی تونم بخورم
  نمی دونم چیکار کنم با خودم احساس می کنم که روزای آخر زندگیمه و بهترین کار مردنه
  جون خودم واسم مهم نیست فقط نگران مادرم هستم که تا آخر عمر بشینه غصه امو بخوره

  • بله مثل شما دیدم یه بیقراری وحشتناک در بعضی محیطها،بنظرم به پزشکهای اونجا مراجعه کنید ،صلاح نیست در اون محیط باشید

 36. سلام اقای دکتر.آیا این قرص میتونه عوارض مربوط به خودارضایی مانند ضعف و خستگی و خواب الودگی و… رو کاهش بده و در کل میتونه باعث تقویت بدن و کاهش ضعف بعد از خودارضایی بشه؟

 37. سلام آقای دکتر.ظهرها دولوکستین۳۰میخورم. صبح روز بعدش خواب آلودگی و ضعف دارم.امکان داره اون خواب الودگی صبح ماله دولوکستینه باشه؟با تشکر.

 38. سلام آقای دکتر
  روزتون بخیر
  من شش ماهی میشه که دولوکستین ۶۰ مصرف می کنم برای کنترل اضطرابم.
  اما تو یکی دو ماه اخیر مخصوصا, با اینکه میل جنسی ام خوب بوده اما به سختی قادر به انجام نعوظ می شدم.
  این مورد میتونه مربوط به مصرف سیمبالتا باشه؟ و با قطع تدریجی قرص این مشکل برطرف می گردد؟

 39. با سلام میخواستم بدونم داروی پروپرانولول برای از بین بردن خود اضطراب خوبه یا از بین بردن علایم اضطراب مثل لرزش و طپش و اینا؟ممنون

 40. سلام اقای دکتر
  لطف میکنید کمک کنید من همین دولوکستین۲۰ رو کم کنم الان یکدفعه کم کردم کلا به هم ریختم؟
  ۳ساله دارم مصرف میکنم خوب شدم فقط لطف کنید بگید قرص جایگزینش چیه؟

 41. سلام آقای دکتر
  من تو۵ماهی که سیمبالتا مصرف می کنم، ۸ کیلو وزنم اضافه شده.
  درصورتیکه رژیم غذایی و ورزشم مث سابقه.
  ابن افزایش وزن بعد از قطع دارو ف برظرف میشه معمولا ؟

  • خب بستگی به سنتون و وزنتون هم داره اگر از قبل هم چاق بودید و چربیتون کهنه ست شاید به این راحتی دوباره لاغر نشید
   در مجموع فکر میکنم بعد از قطع دارو تا حدود هشتاد درصد وزن اضافه شده ،دوباره کاهش پیدا کنه

 42. سلام آقای دکتر
  دکتر من یک هفته میشه که دولکستین مصرف میکنم ولی زیاد احساس خستگی میکنم میخواستم بفهمم که خستگی خوب میشود ممنون

 43. سلام آقای دکتر من ۳ ماهه عمل دیسک کمر کردم و دکترم این دارو رو تجویز کردند . دیشب اولی رو خوردم و کل شب ار حالت تهوع و خشکی دهان بلند شدم و از صبح هم بی حال و خشکی دهان می کنم و احساس سبکی و افت فشار می کنم . لطفا بفرمایید آیا طبیعی است ؟ ممنون

  • اصلا این نحوه ی تجویز و مصرف،که از همون بار اول یک قرص خورده بشه صحیح نیست
   این قرص با کمترین میزان یعنی یکچهارم قرص بهتره مصرف بشه و به اهستگی و فواصل ۵ تا ۷ روزه یکچهارم یکجهارم افزایش داده بشه
   همزمان بهتره قرص ضد تهوع و طپش و خواب هم در اختیار بیمار قرار بگیره

   • دوباره مزاحمتون شدم
    این دارو به صورت کپسول ۳۰ هست چطور میشه یک چهارم مصرف کرد؟ با دکترم تماس گرفتم گفتند زمان دارو رو به صبح تغییر بدم و یک هفته ادامه بدم و اگر نتونستم عوارض جانبی اش رو تحمل کنم دارو رو عوض می کنند.
    حالا این سوال برای من پیش آمده که آیا این دارو برای دردهای کمر و پا و مشکلات تیر کشیدن ها در راستای ستون فقرات و بی حسی های پاهای من تجویز شده ؟
    سپاسگزارم از لطف شما

    • بله برای دردهای بدنی عالیه
     ۲۰ میلی هم داره
     همچنین میشه محتویات کپسولو خالی کرد و دوباره کپسولو بست 🙂 البته تنظیم دوز خیلی دقیق نمیشه

 44. سلام آقای دکتر
  بیش از شش ماه میشه که سیمبالتای ۰۶ رو دکتر برای درمان اضطرابم تجویز کرده.
  و بخوبی تونسته اضظراب منو گنترل کنه.من تاثیر این دارو رو میتونم بین ۸۰ الی ۹۰ درصد ارزیابی کنم.حالا دیگه تنش های شدید و عذاب آور قبلی رو ندارم.
  بخاظر همین می خواستم زیر نظر دکتر به تدریج دوز رو کاهش بدم.
  اما راستش ترس دارم بابیت این موضوع.چون مظالبی که کاربرای مصرف کننده این قرض در سایت drugs درمود تاثیرات قطع این قرص نوشته بودند، منو نگران کرده.
  مواردی رو خوندم که بعضا بعد از قطع دارو دچار علایم و عوارض شدید شده بودند.
  به نظر شما چقدر احتمال داره بعد از قطع دارو علایم برگرده و جلوگیری از این مورد چه راهکاری توصیه میشه.
  ممنون از کمک تون

  • نه ،شما تحت تاثیر حرف دیگران قرار نگیرید…بعد از اتمام دوره درمان ،بتدریج دارو باید قطع بشه…گاهی میشه از داروهای دیگه برای جلوگیری از عوارض قطع کمک گرفت.مثلا از مسکنها،ویتامینها،ضدتهوع ها و.

 45. سلام و وقت بخیر
  آقای دکترِ
  من تو چند ماهی که سیمبالتا می کنم بسیار خوب بوده.برای GAD.الان ۷ ماهی میشه مصرف می کنم.ولی تو چند هفته اخیر بعضی اوقات تاحدودی احساس کم حوصلگی دارم که غالبا هم بعد از مصرف قرص شروع می شود!!!برای این مورد چیکار میشه کرد و اینکه بهتر نیس دوز کاهش داده بشه چونکه اکثرا بعد از مصرف قرص این حالات بهم دست میده که تو ماههای ابتدایی این شکلی نبود.
  باتشکر

 46. سلام آقای دکتر
  من نصف سیتالوپرام۲۰ رو به اضافه یک دولوکستین ۲۰ یکدفعه ترک کردم بعد از یک هفته غیر عوارض جسمی دچار عوارض روحی مث اضطراب و لرزش و تنش و افسردگی شدم.
  اینا عوارض ترک ناگهانیشه یا برگشت افسردگی؟چون یک ساله مصرف میکنم.ممنون.

 47. سلام آقای دکتر
  دولوکستین فرد بیمار رو درمان میکنه یا فقط درد رو تسکین میده؟
  پزشک یادمه بار اول به من گفت که حداقل باید شش ماه مصرف بشه.چون طی این مدت قراره چیزی رو داخل بدنت بسازه.می خواستم ببینم اون چیزی که داخل بدن ساخته نیشه دقیقا چیه.
  و اینکه اگر سایت یا مطلب مفیدی که نحوه تاثیر این قرص رو تشریح کرده باشه برای اضطراب و تنش .لینک اش رو بذارین ممنون تون می شوم.

 48. سلام آقای دکتر
  من مو قع نزدیکی ناهار تاحدودی دستام و بدنم لرزش و ضعف خفیف می کیره که بعد از خوردت غذا تاحدزیادی برطرف میشه.
  ازمابش خون و قند و تیرویید و …هم دادم همه جی اکی بود.
  البته اضطراب دارم و سیمبالتا میخورم که اضطرابم بهتر شدهالبته.
  چیز نرمالیه و اینکه میتونه مرتبط با اصطرابم باشه؟

  • نه، این به سوخت و ساز بدن شما و سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیکیه شما برمیگرده،یعنی به کلیت تیپ فیزیولوژیکی شما
   وقتی صحبت از بررسی وجود ادمی بعنوان یک واحد کلی میشه،ما پزشکها و رشته ی پزشکی دانشگاهی که عادت به جزء نگری داره ،حرف موثری برای گفتن نداریم
   اما بنظرم همکاران رشته هایی مثل هومیوپاتی و طب سنتی در این زمینه موفقترند
   بنابرین توصیه میکنم به اونها مراجعه کنید

 49. سلام
  بنده مدت ۶ماه دولوکستین۲۰مصرف کردم.به علت ضعف و خستگی که ایجاد میکرد گذاشتمش کنار.الان ضعف و خستگیم خوب شده ولی اعصابم به هم ریخته.عصبانیت و بی خوابی و عدم تمرکز …. .
  الان به نظر شما چیکار کنم؟مخصوصا بی خوابی خیلی رنجم میده.فک کنم عوارضی که گفتم همه مال بی خوابی و بد خوابی باشه.
  چون دیشب یه قرص گاباپنتین۱۰۰واسه خواب خوردم خوابم بهتر شد صبح اعصابمم خیلی راحت تر شد.به نظر شما الان چکار کنم این بد خوابیم خوب شه؟

 50. سلام آقای دکتر
  گاباپنتین ۱۰۰ سبکتره یا ۱/۴کلونازپام۱ واسه خواب؟ و اینکه اگه یک ماه گاباپنتین ۱۰۰ یا ۱/۴کلونازپام۱ یکی شب مصرف کنیم و یکدفعه قطع کنیم مشکلی پیش میاد؟
  ممنون از شما دکتر بزرگوار.

 51. با عرض سلام
  من چندسالی هست به خاطر اضطراب فراگیر و وسواس فکری و حملات پانیک داروی سرترالین هم مصرف می کنم حالم بهترشده ولی دکترم گفت دولکستین جایگزین سرترالین کنم ممکنه وسواس ف فکری هم دوباره برگرده؟
  البته نورتریپتیلین و پروپرانول و پرگابالین هم مصرف می کنم
  به تازگی هم دکتر بهم پرفنازین داده

 52. سلام آقای دکتر
  من بیش از هفت ماه می شود که ددالوکستین ۶۰ مصرق میکنم برای اضطراب.الان حالم بهتره و میخامزیزنطر دکتر ، قطع کنم.معمولا چه مدت نیازه تا دوز ۶۰ بطور کامل قظع بشه؟ و میزان دوز در هر دفعه کاهش حدود چند میلی گرم کم میشه ؟

 53. سلام آقای دکتر. .
  یه مدت به علت نخوابیدن و شب بیداریهای کنکورم سردردهای زیادی رو تحمل کردم و این اواخر احساس کردم گوشم ترشح داره و با یک استخر رفتن و دو روز بعد “وزوز گوش ” اومد به سرغم .
  همه جا رفتم گفتن آقا گوش شما هیچ مشکلی ناره و عفونت هم نداره … تا نهایت یکی از دکترها گفت این تا آخر عمر باهاته و دست به دامن خدا شو …. از نظر روحی نابود شده بودم همون لحظه …
  سه ماهی گذشت و درس خوندن های من به روزی ۱۷-۱۸ ساعت رسید … به طوری که میخواستم بخوابم درد شدیدی رو همیشه پشت سرم سرم احساس میکردم و میخوابیدم … متاسفانه تغیرات شدیدی هم در ساعت فیزییولوژی بدنم هم دارم و مدام هر ده دوهزده روز ریتم شب و روز خوابم عوض میشه …. دیگه نتونستم از سردرد تحمل کنم رفتم پرشک ..
  سیتالوپرام و ریسپیریدون تجویز کردن … به یک هفته نکشید که کل سیستمم به هم خورد .. چهار شبانه روز خواب به چشمم نرفته بود … نمیتونستم غذا بخورم و افکار منفی هم که جای خودش …. یکی از دوستان گفت برو اصفهان پزشکش خوبه … اورژانسی با هواپیما رفتم و اون گفت ” علایم میگرن خفیفه ” و دپاکین و نورتریپتلین و پروپرانول ۲۰ تجویز کرد …. معجزه کرده بود برام … اصلا دیگه یردردم به حساب نمی یومد و مدام تاکید کرد که حتما بعد از مصرف این ۳ ماه ، یه نسخه دیگه از داروها باید بخرم و مصرف کنم .
  من مصرف دوم رو خودسرانه قطع کردم ( ۶ ماه پیش ) و دیگه ادامه ندادم … الان هم سردرد زیادی ندارم … اما وقتی دو ساعت کتاب مبخونم یا اینکه چند ثانیه گردنمو به این طرف و اونطرف میپرخونم درد جزئی میزنه به سرم و اگه استراحت ندم به گردنم گردن دردم شدید میشه ….
  امروز رفتم متخصص مغر و اعصاب …. برام دلوکسین ۳۰ و گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کرده …. تصور نمیکردم که اینا هم داروهای افسردگی باشن تا زدم اینترنت …. دلم یهویی ریخت …
  خیلی میترسم … بلایی که ریسپریدون و سیتالوپرام سرم آورد رو تا ابد فراموش نمیکنم … از بیخوابی خیلی میترسم …. الان خوابم خیلی خوبه و کیفیتش هم رضایت بخشه …. ( علت اینکه دپاکین رو هم قطع کردم این بود که بی جهت از تو خواب می پریدم و احساس کردم یه سیاهی همیشه تو اتاقمه …. و مصرف اونو ادامه ندادم …

  در حالت عادی اصلا هیچ سردردی ندارم اما همینکه دو سه ساعت سرم گرم بشه اون سردرد لعنطی که میدونم با سردردهای دیگه فرق داره می یاد سراغم …. مخصوصاً زمانی که سرم پائینه و کمی گردنم خم میشه موقع مطالعه …

  مرسی … ببخشید که طولانی بود.

  • بنظرم همون نسخه ی اصفهان برات مناسبتره حتی یکدونه شون…مثلا روزی یکدونه فقط پرانول بخور…در ضمن بخودت ویتامین هم برسون….ضمن اینکه روش مطالعه تو عوض کن،خب هر ادم سالمی سه ساعت سرش پایین باشه و ماه ها اینجوری زندگی کنه یه بلایی سرش میاد…پوزیشنتو دایم باید عوض کنی…سبک زندگیت ایراد داشته و به بدنت فشار اوردی حالا میخوای با قرص خوبش کنی،تحرکت کمه

   • ممنونم .. بله حق با شماست …..
    ویتامین D بدنم ۱۶ هستش و یک مدته دارم قرص میخورم و تیروئیدم هم کم کاره …. ۱۰ و اونم دارم قرص میخورم ….

    حتماً در اولین فرصت میرم اصفهان و این داروها رو هم نشونش میدم …..
    آقای دکتر … واقعاً منم همین حسو داشتم ولی نگران این بودم که خودسرانه مصرف نکنم … وقتی پروپرانول میخورم پشت سرم خیلی سبک میشه … چون هیچ موقع نمیتونم رو به بالا روی متکا بخوابم … نه اینکه نتونم بلکه اذیت میشم و پشت سرم خیلی سنگین میشه و مجبورم به طرفی غل بخورم و وقتی این قرص رو میخورم … احساس سبکی پشت جمجمه میکنم و خودم تعجب میکنم و تا چند دقیقه انگار آزاد و رها از تموم دردا هستم ……

    ممنونم از شما … خیلی امیدوارم کردی …. خیر ببینی ….
    نمیدونم چطور تشکر کنم .
    از پاسخگویی سریع و صریحتون هم ممنونم …

 54. با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  دکتر من مشکل اضطراب فراگیر دارم همره با وسواس فکری سابقه حملات پانیک سابقه ۱۲ سال مصرف داروهای مختلف دارم الان سرترالین-پروپرانول-بوسپیرون-نورتریپتیلین-پرگابالین- ریسپریدون مصرف می کنم
  الان وسواس فکریم و حملات پانیک با سرترالین بهتر شده ولی هنوز اضطرابم خوب نشده اضطراب زیاد دارم
  دکتر گفته سرترالین به تدریج قطع کنم و جاش دولکستین بخورم پرفنازین هم اضافه کنم بخورم بوسپیرون و ریسپریدون قطع کنم بقیه دارو هام مثل سابق بخورم
  احتمالش هست با این تغییرات دوباره وسواس فکریم زیاد بشه؟

 55. سلام اقای دکتر خواهر من یک ماه بدلیل درد استخون ها دلوکسین ۳۰ مصرف کرد البته دکتر تجویز کرد بعد یکماه بدلیل عوارض زیاد قطع کرد و الان سه چهار روزه که ریزش مو- تکرر ادرار – سرگیجه – سردرد و .. داره
  سوالم اینجاست به مرور این عوارض هم از بین میره و یا ممکنه عوارض قطع بمونه؟

 56. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر علی وردی
  من در کشور آلمان زندگی میکنم ولی متاسفانه دسترسی به روانپزشک هم زبان ندارم. یکی از پزشکان تیم روانپزشکی تشخیص شیزوفرنی و دیگری تشخیص دو قطبی و دیگری تشخیص افسردگی شدید داده. متاسفانه روز به روز حالم بدتر میشه . یکی از پزشکان داروی Opipraram50 رو تجویز کرده. تقریبا ۱۰ روزه که قبل از خواب مصرف میکنم و دیگری قرص Duloxetin تجویز کرده که باید از فردا صبح شروع به مصرف کنم. لطفا راهنمایی کنید مصرف همزمان این دو دارو مشکل ساز تست یا نه؟ در ضمن از نظر کبد و کلیه سالم هستم.
  با تشکر

  • نه مشکل ساز نیست جز اینکه حواستون باشه عارضه ی گیجی و خواب الودگی ناشی از تجویز توامان دارو. زیاد نباشه
   و دیگه اینکه اگر واقعا دو قطبی یا اسکیزوفرنی مطرح باشه،داروهای ضدافسردگی میتونن موجب ایجاد شیدایی و یا تشدی روانپریشی بشن

 57. سلام آقای دکتر
  من ۲۶ سال دارم.
  حدود یه سال بود که بطور متداوم تنش و انقباض و علایم اضطرابی شدید رو تجربه می کردم و بعد از آزمایشات مختفی که انجامداده بودم، نهایتا با ارجاع به متخصص اعصاب و روان و بنابرتشخصی متخصص، مشخص شد که اضطراب فراگیر دارم.الان حدود ۱۰ ماهه که دلوکستین نسخه ۶۰ خارجی مصرف می کنم و حالم خیلی خوبه.هرجند که یه سری عوارض مت اضاقه وزن و…داشتم ولی شرایط کلی ام مطلوبه.
  حالا میخام بصورت تدریجی مصرفش رو کاهش بدم اما ترس شدیدی از بازگشت علایم بعد از قطع مصرف دارم.به نظر شما و طبق تجربه خود شما تا چه حد امکان برکشت علایم وجود دارد؟

  • بخشی از کسانیکه اضطراب منتشر دارن نیاز به درمان همیشگی دارن ولی امیدوارم شما جزو کسانی باشید که جواب همیشگی بگیرید
   جواب همیشگی گرفتن مستلزم اینه که شما از فنون روانشناختی هم استفاده کنید

 58. سلام دکتر جان خسته نباشید، من حدود ١ هفته هست که از کپسول ٣٠ میلی گرم دولوکستین در صبح ها استفاده میکنم ، در طول این مدت مو های بدنم و حتی مژه ها و ابرو هم شروع به ریختن کردن ، کاهش میل جنسی و اختلالات جنسی هم داشتم ، این دارو باعث افزایش سطح پرولاکتین خون میشه ؟ شب ها هم یک دپاکین ۵٠٠ و لورازپام ٢ و یک ونلافاکسین ٣٧/۵ مصرف میکنم. تشکر

  • نه کاهش میل جنسی بخاطر سروتونینه چون شما داری همزمان دو تا دارو با اثر مشابه میخوری(دلوکستین و ونلافاکسین)

 59. خیلی ممنون دکتر جان ، یعنی این داروها بر مقدار هورمون ها موثر نیست ؟ یعنی مثلا هورمون تستسترون رو کاهش بده ؟ همانطور که قبل گفتم داروهام ٣٠ میلی گرم دولوکستین صبح ها و شب ها لورازپام ٢ و دپاکین ۵٠٠ و ونلافاکسین ٣٧/۵ مصرف میکنم ، دکتر معالجم گفت ممکنه دوز دارو هارو بالا ببرم. تشکر از توجه شما

 60. سلام آقای دکتر
  من بعد از هشت ماه مصرف سیمبالتای ۶۰ برای اضطراب فراگیر و گرفتن نتیجه بسیار مطلوب,تصمیم به قطع تدریجی قرص دارم.سیمبالتا علیرغم تاثیرگذاری بسیار خوب عوارض جانبی و نکات منفی هم به همراه داشته از جمله:افزایش وزن زیاد, کاهش توان جنسی و مشکل در نعوظ,تاحدودی خواب آلودگی های روزانه و همچنین هزینه نسبتا بالای نسخه خارجی آن.
  این ترس رو دارم که بعد از قطع دارو اضطراب قیبلی ام برگردد (که اصلا دوست ندارم اون علایم آذاردهنده رو مجددا تجربه کنم) چه گزینه جایگزینی مناسب خواهد بود؟ باز شروع به ادامه مصرف سیمبالتا؟
  چون عوارض جنسی و مشکل اضافه وزن وضعیت جسمانی بدنم رو از فرم خلرج میکنه با ادامه وضع موجود و یه جورایی مصرف طولانی مدتش سخته.
  البته ذکر اینته لازم است که تمام سعی ام رو می کنم بعد از قطع,سبک زندگس سالم,تغذیه,ورزش,خواب ,مدیتیشن و آرام سازی و سایر متدهای روانشناختی رو برای حفظ شرایط مطلوب به کار بگیرم.

  ممنون از شما

 61. Sسلام دکتر
  بنده زیر نظر پزشک سرترالین مصرف میکنم البته دکتر آسنترا رو گفت ولی هزینش زیاد شد سرترالین سبحان گرفتم ولی سبحان هم کمیاب شده و حکیم یا تهران دارو فقط تو شهر من موجوده
  فرقی ندارن؟موقتی آسنترا رو بخورم تا سبحان پیدا بشه؟

  ممنون

 62. سلام
  فقط قصد داشتم از آقای دکتر تشکر کنم
  شاید روزی حضوری مزاحمشون شدم

  من ۳۵ سالمه و سال‌هاست دچار وسواس فکری هستم که باعث اضطراب و افسردگی من شده
  البته سال‌ها خوب هستم و در اثر فشارهای کاری مستعد میشم که ناگهان به یک اتفاق حساس بشم.

  امیدوارم پزشکان خوبی مثل شما همیشه تندرست و موفق باشند.
  با تشکر

 63. با سلام و احترام
  دکتر، بنده ۴ ماهی هست که وسط خواب شبم بیدار میشم و به همین دلیل خستگی و خواب آلودگی در طول روز منو بسیار اذیت میکنه. در کل فرد مضطرب و استرسی ای هستم. به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون به من دلوکستین ٢٠ بصورت کپسولی با نحوه مصرف هفته اول ١ عدد صبح و هفته های بعد یکی صبح و یکی شب تجویز کرده اند. من هنوز مصرف رو شروع نکردم چون در دوران مطالعه کنکور هستم و میترسم با مصرفش خواب الودگیم بیشتر بشه و نتونم درس بخوام. میخواستم نظر شمارو بدونم که ایا با مصرف این دارو خواب شب من درست میشه و خواب الودگی در طول روز من بهتر میشه؟
  با تشکر فراوان

  • فکر نمیکنم با این قرص خوابتون درست بشه
   ولی اضطرابتون خوب میشه
   و اگر اضطرابتون خوب بشه احتمال قوی خوابتون هم ممکنه خوب بشه

 64. با سلام
  اقای دکتر من تقریبا سه روزه که مصرف دلوکستین رو شروع کردم و یک حالتیه که حس میکنم “چشم راستم درد میگیره” و یکم “چشمام تار شده”، اینا فکر میکنم مال این قرصه، ایا باید این علائم رو جدی بگیرم یا خوب میشه؟
  مکمل “مولتی ویتامین فارماتون” مشکلی نداره باهاش مصرف کنم؟
  و سوال اخرم اینکه مصرف “کافئین ها” برای بیدار موندنم در دوره ای تحت درمان این قرص هستم مشکلی نداره؟
  با تشکر

 65. سلام اقای دکتر، میخواستم بپرسم که این دارو به درمان استرس و اضطراب کمک میکنه یا اینکه مثل پروپرانول فقط علائمش رو کنترل میکنه؟ مرسی

 66. سلام آقای دکتر
  بعد از مصرف این قرص دچار اضافه وزن زیاد شده ام.بعد از خوردن غذا یا نوشیدنی زیاد احساس.می کنم بالای شکمم باد میکنه.اخیر حس می کنم تو مهره های کمرم یه درد خفیفی دارم.این مشکل مهره های کمرم میتونه بعلت عوارض و اضافه وزن شکم باشه؟

 67. سلام آقای دکتر
  من.بخاطر مصرف سیمبالتا دچار درد بالای شکم و معده و همچنین بعضی وقتا سوزش می شوم.چه داروی معده برای برطرف کردن مشکل مناسیب؟رانیتیدن خوبه واسه این کاربرد؟

 68. سلام آقای دکتر
  من دیروز سوالی داشتم ازتون .ولی فکر می کنم خیلی واضح نتونستم مطرح کنم.
  من نزدیک ۱۰ کلیو اضافه وزن داشتم در طی حدود ۱۰ ماه بعد از مصرف سیمبالتا.
  که عمده افزایش وزنم در ناحیه شکم و سینه هاست.تو جندهفته اخیر یه احساس درد و سوزش نسبتا خفیفی در مهره هاکمرم احساس می کنم.باتوجه به این مطلب زیر شما احتمال میدین مربوط به افزایش وزن شکم بخاطر مصرف سولانی مدت قرص باشد ؟
  منبع:
  http://www.iranorthoped.com/fa/news/1330/%DA%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
  شایعترین علت گودی کمر ضعف عضلات کمر و شکم است

  بزرگ شدن شکم موجب میشود مهره های کمری بر اثر وزن آن به جلو آمده و لوردوز آن بیشتر شود

  • بله ولی این افزایش وزن و لوردوز بعد از چند سال موجب مشکلات دیسک میشه نه به این سرعت
   مگر اینکه شما پوکی استخوان داشته باشید که بعید میدونم
   ضمن اینکه ملیونها ادم با شکمهای بسیار بزرگتر از شما وحود داره که دچار مشکل کمر نشدن هنوز
   فکر میکنم حساس شدید
   بهر حال ورزشهای مخصوص کوچک شدن شکم و تقویت عضلات پاراورتبرال رو یاد بگیرید انجام بدید

 69. سلام اقای دکتر علی وردی.خسته نباشید.من مشکل هیدروسفالی مزمن دارم.یک بار عمل shuntمغزی و دوبار هم عمل هماتوم سابدورال انجام دادم.داروی کاربامازپین و فنوباربیتال هم مصرف میکنم سالهاست.اخرین عمل هماتوم یک سال و نیم قبل بود که از اون بهربعد ۶ناه یکبار چکاب میرم.از هماتوم پارسال کمی حافظه م به هم ریخته بود و بعضی وقتا حرفای محاوره ای یادم میرفت .ولی زیاد پیش نمی اومد.چندروز پیش که رفتم دکتر کپسول دولوکستین هم تجویز کردن.خواستم بدونم باشرایط من این کپسول تداخل نداره؟مصرفش به صلاحه یانه؟درصورت لزوم قطعش ممکن هست؟وابستگی ایجاد نمی کنه؟ممنون از راهنماییتون

 70. سلام اقای دکتر من یکماهه قرص دلوکسین ۳۰ رو قطع کردم
  از عوارضش ریزش مو و سرگیجه رو هنوز دارم
  ایا این عادیه؟ خوب میشم؟

 71. سلام آقای دکتر من احتمالا افسردگی ماژور دارم ، دکترم دو لوکستین ۶٠ دپاکین ۵٠٠ ریسپریدون ٢ و سرترالین (زولوفت خارجی) ٢٠٠ میلی گرم در روز رو همه با هم برام تجویز کرده ! البته من عاقل بودم و همه دوزها رو نصف مقادیر بالا میخورم ، اما هیچ تغییری توی حالم نداده الان بیشتر از ۶ ماهه پیش این دکتر میرم و داو رهاشو مصرف میکنم، ناکفته نماند که ده جلسه بیست دقیقه ای هم ما رو زیر دستگاه تحریک مغناطیسی برد و برای هر جلسه ۴٠٠ گرفت، دیگه خسته شدم از بس دکتر و دارو عوض کردم الان ٣۶ سالمه وبقدری میخوابم که روزم ساعت پنج عصر شروع میشه . چیکار کنم؟!

 72. سلام اقای دکتر
  من از شروع این قرص الان یه هفتس مصرف میکنم به جایی که انرژیم بره بالا اومده پایین به جایی که افکارم مثبت شه منفی شده افسرده تر شدم البته یه مزایاییم داشته.حالا نمیدونم مصرفش کنم یا نه؟نظر شما چیه؟

 73. سلام آقای دکتر
  من بیش از ۶ ماهه سیمبالتای ۶۰ مصرف می کنم.وزنم ۹ کیلو افزایش داشتهِ. از دکتر داروخانه پرسیدم گفت این قرص اشتها رو افزایش میده بخاطر همین.درصورتیکه من تو این مدت تغذیه ام خیلی فرق نکرده.اشتهام هم خیلی افزایش نداشته.خیلی کم شاید افزایش داشته .
  این قرص به غیر از افزایش اشتها, میتونه توسط مکانیزم دیگری موجب افزایش وزن بشود؟

 74. سلام.اقای دکتر من درد شدیدی در ناحیه فک و گوش داشتم یکسال دولوکستین و پرفنازین مصرف کردم.دردم قطع شد.طی ۶ماه فرارو حذف کردم ولی الان بعد یک ماه دردم برگشته.خیلی ناراحتم.تورو خدا کمکم کنین

 75. سلام آقای دکتر، پسر من حالت تهوع شدید اذیتش میکنه و دیابت داره
  دکترش سیمبالتا و تری فلوپرازین براش تجویز کرده
  میخوام بدونم سیمبالتا ضعف و حالت تهوع میاره؟

 76. باسلام و خسته نباشید
  من ۲۵ سالمه ب وشاور مراجعه کردم وایشون منو ب پزشک مغزو اعصاب معرفی کردن واسم قرص دلوکستین وریسپریدون تجویز کردن میدونم این دارو ضد افسردگیه ولی خیلی نگران وضعیتم هستم بنظرتون وضعیتم خیلی بده یا نه؟چون حس بدی دارم که قرص اعصاب میخورم

  • سلام
   ببخشید مصرف لوکستا۲۰ عوارض جانبی خطرناکی که نداره؟ حتی بعداز دوره درمان؟ ایا دراوی گاباپنتین مکمل این داروء؟ یا عملکردشون متفاوته و حتما نباید باهم باشن؟
   ببخشید من عوارض این دارو رو ک خوندم واقعا از مصرفش ترسیدم، و اینکه میخوام مطمئن شم مکمل‌هم نیستن و اگه مصرف نشه مشکلی نداره؟
   این دو دارو به همراه ویتامین بی۱ تجویز دکتر بوده، سنم ۲۶هستش
   ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

   • مگه دارویی هم هست که ادم عوارضشو بخونه و نترسه
    بر ای هر دارویی یه لیست بلند بالا از عوارض نوشته شده و اگر بخاطر ترس از اونها دارو مصرف نکنید پس اصلا پیش هیچ دکتری حتی برای سرماخوردگی هم نباید برید

 77. سلام ، حدوددوسال سرترالین ۵۰روزی دو تا لاموتریژین۵۰روزی یکی خوردم و به تدریج هم قطع کردم ، ولی گاهی شاید هر یکماه دچار دلتنگی میشم و شدیدا بی حوصله هستم ، مشکلم دلتنگی و بی حوصله گیست، میخوام نظر شما رو‌بدونم برای این دو تا مشکل ، کدوم دارو مناسبتره ، دولوکستین ۲۵روزی دو تا و لامو ۱۰۰روزی یکی ،،،، یا ونلافکسین۷۵روزی یکی و لامو‌۱۰۰ روزی یکی ،،، از پاسخ و‌توجه تون خیلی سپاسگزارم ،انشاءالله همیشه سلامت باشید

 78. سلام آقای دکتر
  من یک سال و سه ماهه برای اضطرابی که داشتم از سیمبالتا ۶۰ استفاده می کنم.می خواستم ببینم معمولا بعد از قطع تدریجی دارو چقدر احتمال داره علایم برگرده؟

 79. سلام‌.وقت بخیر .به خاطر درد مزمن‌پشت حدقه چشم‌ برای من دلوکستین ۳۰ تجویز کردن .هفته اول نصفش .هفته دوم کامل .هفته سوم یکی صبح یکی شب .اما ۳ روزه که میخورم همخ عوارض .اسهال .تهوع .اضطراب شدید .بی خوابی.یخ کردن پشت گردن.تنگی نفس و بی قراری دارم .چه کار کنم

 80. سلاآقای دکتر ،۲۸ سالمه سردرد تنشی پشت چشم دارم ۴ ساله به صورت مداوم و همیشگی .دکتر تقاء برای من دولوکستین۳۰ تجویر کردن .آدم اضطرابی هستم.گفتن هفته اول نصف بخور اما با گذشت دو روز از خوردنش .توهم و کابوس تو خواب.خشکی دهن.تهوع .تنگی نفس خفیف .ادرار زیاد دارم.نظر شما چیست ؟آیا خوردن کلونازپام برای خواب و کاهش عوارص این دارو مناسبه ؟آیا این عوارض از بین خواهند رفت ؟متشکرم جناب علی وردی

 81. سلام. آیا آتنولول با دلوکستین تداخل دارد؟ آیا میتوان یک نوبت صبح یا شب دلوکستین ۲۰ خورد و نوبت بعد به فاصله حدود ۱۰ یا ۱۲ ساعت قرص نروکسین تهیه شده از عصاره گل راعی ساخت شرکت دینه را مصرف کرد ؟

 82. سلام.دلوکستین ۲۰ برای درد برای من تجویز شده.پس از گذشت ۱۰ شب مصرف همچنان دچار اختلال خواب و هجوم‌افکار مزاحم هستم و کلا بیخوابم.و اضطراب دارم.دکتر برام ترانکوپین هم‌تجویز کرده اما تو اینترنت چیزی در رابطه با دردی که داشتم و ارتباط با این دارو پیدا نکردم.لطفا کمکم‌کنید

 83. سلام اقای دکتر من فقط دو عدد قرص دلوکستین ۲۰ توی دو روز خوردم اگه قطعش کنم عوارضش شدیده؟
  فقط دو عدد مصرف کردم قبلا هم مصرف نداشتم هیچوقت

 84. سلام جناب اقای دکتر من ۴۵سال دارم بعلت اضطراب دولوکسیتین ۲۰ و پرفنازین و کلونازپام میخورم اما بعضی صبحها با سر درد از خواب بیدار میشم ایا بخاطر مصرف این داروهاست ضمنا فشار خپنم ۱۳ روی ۸ است ایا با مصرف دولوکستین افزایش پیدا خواهد کرد

 85. سلام اقای دکتر. من ۲۴سالمه.یک هفته هست که روزی ۲تادلوکسیتین ۳۰ و۲تابوسپیراکس ۵ مصرف میکنم. علایم بیماریم حذف شده ولی خیلی حس خستگی و خواب الودگی دارم دو روز فقط ۱دلوکسیتین و بوسپیراکس مصرف کردم و علایمم برنگشته ایا میتونیم باخوردن روزانه یک قرص ب درمانم ادامه بدم؟
  دچار کم اشتهایی معده درد و خواب الودگی مفرط هستم برا رفع این عوارض چه کار کنم؟

 86. یه سوال دیگه دکتر برای من قرص نورواید نوشته من حالت گیجی داشتم دکتر گفت این قرص بهبود خونرسانی به مغز رو انجام میده. دکتر گفت یکماه بخوری کامل خوب میشی.
  با خوردن پنج تا ازین قرص بهتر شدم ایا این قرص درمانی هست یا تاثیر موقت داره؟

 87. با عرض سلام و خسته نباشید.من درد گوش و فک دارم.تنها دارویی که با آن دردم خوب شد دولکستین بود.به قصد بارداری با نظر پزشک دارو را تدریجا ترک کردم.ولی بعد دو ماه در اولین قاعدگی درد فک و گوشم برگشت و هر روز درد دارم.پزشک دوباره برام دولکستین ۲۰ نوشت و گفت که با همین دوز میتوانی باردار شوی.ولی من خیلی میترسم که بچه آسیب ببیند.نظر شما برایم مهم هست.ممنون میشم جواب بدین

 88. اقای دکتر‌ ایا کپسول نورواید عوارضی هم دارد؟ دکتر روزی‌ یک عدد نوشته به مدت یکماه ایا ممکنه که باعث عوارضی مثل سردرد و درد پیشانی شود؟

 89. سلام آقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم
  دکتر کنار سرترالین که حواس پرتم کرده بود برام ولبان تجویز کرد، اثرشم خوبه از عدم تمرکز و مشکل حافظه م خیلی کم شده خیلی، میل جنسیمم برگرشته، یعنی قوی شده، اما دارم وزن از دست میدم ،اشتهام عالیه ولی وزنم داره پایین میره، ببخشید ولبان لاغر میکنه؟ یا مشکل از جای دیگه س

 90. عرش ادب واحترام بنده دوقطبی خفیف هستم چندین دارو مصرف میکنم برا آرامبخشی پزشکی تری فلوئوپرازین ۱ میل داده من شنیدم هالوپریدول ارام بخش تر هستش ولی پزشکم گفتن یکی هستن و این و نوشتن خ استم راهنمایی کنید, واینکه این یکی از داروهاست با تشکر

 91. سلام خسته نباشید. ایا می توانم برای بهتر خوابیدن از ملاتونین مصرف کنم در ضمن من داروهای سرترالین دپاکین هالوپریدول. ولیتیوم کربنات مصرف می کنم ایا با این دارو ها تداخل دارد یا خیر
  لطفا بفرمایید مصرف کنم یا نه؟

 92. سلام اقای دکتر من در طول روز دچار حالت خواب الودگی و خستگی و گیجی هستم اگر خواب شبم کافی باشه کمه ولی اگر صبح‌ زود از خواب بیدار شده باشم کل روز رو تا عصر خواب آلود هستم. آیا به بیماری نارکولپسی دچار شدم؟

 93. سلام اقای دکتر دوقطبی هستم یعنی افسردگی دوقطبی دارم داروهای زیادی دارم از الانزاپین لیتیوم لاموتریژین تا تری فلوئوپرازین ۱ میل روزی دوتا,من دنبال آرام بخشی هستم ومجبورم از کلونازپام استباده کنم پزشکم یک میل نوشتن ولی من تا ۳ میل میرم,چند جا خوندم داروهای تیپیک میتونه آرام بخشی ایجاد کنه سوالم اینه آیا به جای تری بلوئوپرازین پزشکم هالوپریدول یا پ بنازین یا از این دسته قوی ترینشون تجویز کنت ممکنه مناسب باشه یا نه,تورو به قرآن جواب بدین

  • بله همه ی این داروها رو میشه مصرف کرد فقط بایددزیر نظر پزشک باشید چون عوارضشون شدیده یکدفعه میبینید بدنتون عین ربات شده
   تو شهر خودتون زیر نظر باشید ولو پزشک عمومی

 94. سلام اقای دکتر, افسردگی دوقطبی دارم,قبل از درمان وقتی عصرها گاها میخوابیدم بعد بیدار شدن چنان افسردگی وغمگینی ودلتنگی سراغم میومد که با کلونازپام اروم میشدم,الان که با ۲۰۰ میل لاموتریژین ودو سه داروی دیگه حدود ۷۰درصد بهبود پیدا کردم وقتی بیدار میشم از خواب عصر کمتر افسرده میشم بعدش,از یه پزشکی تو نت سوال کردم وگفتن با خواب زیاط عصرها افسردگی کنترل شده یا نهان فوران میکنه ایا درسته حرف ایشون ونظر شما رو میخوام

 95. سلام.آیا افزایش اشتها به طوری که بعد از خوردن وعده غذایی حدود یه ساعت بعد دوباره گشنم میشه از عوارض دلوکستین هست ؟دوز ۴۰یه ماهه میخورم‌

 96. سلام جناب آقای دکتر
  ببخشید مزاحم شدم
  میخواستم بدونم جراح مغز و اعصاب که فلوشیپ فوق تخصصی و جراحی استریوتاکسی و فانکشنال مغز داره با متخصص مغز و اعصاب(نورولوژیست)
  فرق دارن با هم؟
  با سپاس.

 97. سلام لیتیوم ۳۰۰ روزی دوعدد فلوکسامین ۲۰۰ سرترالین۱۰۰،لاموتریژین ۲۰۰ الانزاپین ۵ تری فلوئوپرازین ۱روزی دوعدد ونلافاکستین ۳۷/۵ روزی یک عدد, که خودم سه تا میخورم, آقای دکتر احساس عصبانیت میکنم میدونم ربط به مانیا یا هیپومانیا داره خواستم بدونم از پزشکی میتونم درخواست کنم کلوزاپین یا هالوپریدول تجویز کنه چون وسواس فکری وافسردگی وفوبیا دارم امکان ترک ضدافسردگی هابه هیچ وجه نیست بعد ۱۷ سال افسردگی داره درمان میشه به لطف خدا و این دوره که ترک امکان نداره چون دوباره باز افسردگی پیدا میکنم, ایا کلوزاپین یا هالوپریدول که داروهای قوق هستن میتونه کنار الانزاپین تجویز بشه, همین الان که تایپ میکنم عصبی هستم و ترسم از هیپومانیا هستش

  • از پزشک خودتون بخواهید بهتون دارو بده
   کلوزاپین بشرط اینکه نوار مغزی سالم باشه و تشنج نگیرید
   از دکتر خودتون فقط نظر بخاید

 98. سلام آقای دکتر
  ۲۵سالمه.
  من یک ساله سیمبالتای ۶۰ مصرف می کنم.علیرغم اینکه میل به رابطه جنسی دارم.البته شاید یه ذره کمتر شده باشه ولی همچنان میل رو دارم ولی احساس می کنم توان و انرژی یا قدرت در حفظ نعوظ کمتر شده و مث سابق نیست.حالا من برای حل این مشکل سیلدنافیل مناسبه؟البته من ماهی یک بار با شخصی رابطه جنسی دارم.
  ممنون

 99. آقای دکتر من دچار عدم تمرکز شدم حافظم ضعیف شده همش فکرهای پوچ از توی ذهنم عبور میکنه نمیتونم کنترلش کنم تازگیا همش خسته ام ضعف بدنی دارم تپش قلب گرفتم بعضی وقتا بی دلیل بدنم میلرزه عین زمانی که ادم استرس شدید میگیره من ام ار ای دادم چکاپ کامل خونم دادم همه چیم نرماله میخواستم بدونم اینا از علائم روحیه؟
  سوال دوم اینکه اگر به متخصص اعصاب و روان رجوع کنم باید تا اخر عمر قرص بخورم؟ چون من فقط دوماهه اینجور شدم. راسته میگن اگه رفتی سراغ متخصص اعصاب تا اخر عمر به قرص وابستت میکنه دیگه نمیتونی ازش دست بکشی؟

  • دوره ی درمان معمولا بیشتر از ۶ ماه نیست
   اول باید تشخیص صحیح در مورد شما داده بشه که علت چیه
   خب دو ماه زیاده اگر قرار بود موقت باشه

 100. سلام آقای دکتر. این قرص رو ۲ روزه؛ بجای آسنترا استفاده میکنم.
  اما بعد از مصرف عصبی و تحریک پذیر میشم.
  ادامه بدم یا خیر ؟؟؟
  ۲۵ ساله و آقا هستم و برای اضطراب استفاده میکنم. ممنون

 101. اقای دکتر من مشکل اصلیم اینکه عضلات کمرم در زمان خستگی یا زمانی که یدفعه با یه صدایی از خواب بپرم عضلات کمرم میلرزه میخواستم بدونم قرص سیتالوپرام که دکتر نوشته تاثیری در بهبودی داره؟

 102. عرض ادب واحترام تو کتاب دکتر قائمی نوشته شده آریپیبرازول ضدافسردگی قوی هستش همراه با زیپراسیدون اما تو کتاب سادوک نوشته شده تمایلی به گیرنده ها ی سروتونینی نداره وبیشتر رو دوپامین D2 اثر می کنه این دو تفاسیر از دو بزرگ روانپزشکی یعنی چی بالاخره رو افسردگی تاثیر خوبی داره یا رو دوپامین یا هردو

 103. سلام سوال پرسیدم ولی جواب ندادین خواهشا اینو جواب بدین بنده افسردگی دارم گفتن نوعش دوقطبی خفیفه, از وقتی که برا وسواس دز قرص فلوکسامین از ۱۵۰ بردیم ۲۰۰ حالت عصبی دارم مثلا کسی زیاد با هام صحبت کنه یا بوق بزنه یا میبینی یکی سربه سرم بزاره یا شوخی کنه دوست دارم خفش کنم یا بزنم تو دهنش بنظرتان می خوام برم هیپومانیا ودزش رو برگردونم قبلی بهتر میشه

 104. سلام و وقت بخیر
  من پارگی دیسک کمر و کمر درد دارم دکتر متخصص برام این دارو ( دولوکسین ) را تجویز کردن. با توجه به پرسش های کاربران این داروی ضد افسردگی هست .برای من چه کاربردی داره ؟ با تشکر

 105. خداروشکر سایتتون فعاله, بنده طیف دوقطبی دارم پزشکم کنار الانزاپین تری فلوئوپرازین نوشتن آیا تری فلوپرازین رو مانیا تاثیر داره, ممنون

 106. سلام قبلا یه صفحاتی تو سایت بود در مورد انتی سایکوتیک ها وخیلی مطالب جالبی بود ویکی از دوستان معرفی کرد, اقای دکتر بنده افسردگی دوقطبی دارم با ضدافسردگی های معمولی یا کم جواب میگیرم یا عصبانی یا هامون هیپومانیا میشم یا بی تاثیر هستن ,الان لاموتریژین ۲۰۰ وسرترالین مصرف میکنم ولی ارامش ووافسردگیم مونده همچنین الانزاپین ۷/۵ و تری فلوئوپرازین هم مصرف میکنم بنظرتان دز لاموتریژین از ۲۰۰ بیشتر بشه تاثیرش زیادتر میشه یا طبق چیزی که تو نت خوندم تا ۲۰۰ هستش؟

  • در مورد اختلال دوقطبی بنده تجربه ی زیادی ندارم
   از سایر همکاران روانپزشک که در بیمارستانها مشغولند و با تجربه تر هستند،سوال بفرمایید

 107. سلام ایا قطع مصرف قرص فلوکستین پس از دو روز مصرف میتواند باعث سوزن سوزن شدن در دست یا پا شود؟ قبل مصرف این علائم را نداشتم

 108. سلام اقای دکتر افسردگی دارم الان الانزاپین و دو سه ضدافسردگی مصرف میکنم شکر خدا خوبم ولی شب خواب ها یا رویاهای زنده میبینم طوری که صبح از شدت خواب ها خسته میشم انگار زندگی کردم واقعا تو خواب, خیلی رویا دیدنم زنده هستش چند وقت به اینطور شدم دلیلش چیه ایا دارویی چیزی هست؟

 109. عرض ادب واحترام اقای دکتر ایا ترکیب سه ضدجنون اشکالی نداره, پزشکم الانزاپین ۵ ابیلیفای ۵ تجویز کرده واز آنجا که من قبلا با پرفنازین ۴ احساس آرامش کردم واضطرابم از بین رفت سرخود دارم میخورم که الان شده سه تا ضدجنون وامکان ترک هر کدام از داروها رو ندارم, اینم بگم بنده اسیکزو ندارم مشکلات افسردگی و…… دارم باتشکر

  • والا من تو ضد جنونها زیاد مسلط نیستم
   از پزشکایی که تو بیمارستانهای دانشگاهی کار میکنند سوال بپرسید

 110. سلام چند روز قبل برای علایمی مانند درد سمت چپ قفسه سینه و درد دست چپ و تنگی نفس مراجعه کردم نوار قلب سالم بود و تشخیص پزشک عمومی اورژانس این بود که بخاطر اضطراب و استرس هست و قرص کلردیازپوکساید تجویز کردند سوالم اینه که ایا پزشک عمومی می تونه چنین دارویی تجویز کنه یا برای این مورد به متخصص مراجعه کنم؟

 111. سلام افسردگی خفیف دوقطبی دارم یعنی افسردگیم یک هیولا هستش ولی با ضد افسردگی هیپمانیا شدم بزشکم لاموتریرین تا ۲۰۰ میل رسوند ولی فقط مقدار کمی بهتر شدم پزشکم گفتن میریم ۲۵۰ اگه خوب نشدی تا ۳۰۰ میریم ولی من خوندم حداکثر۲۰۰ میل هستش ناگفته نماند پزشک قبلیم گفتن لاموتریزین تا دز ۳۰۰ یا ۴۰۰ افسردگی از بین میبره نظر شما چیه

  • البته من بیمار دو قطبی زیاد نمیبینم و تجربه ندارم
   ولی لاموتریژین رو ما برای افسردگی هم بکار میبریم با دوز بالا

 112. سلام آقای دکتر عزیز
  من ۱۱ ماهه که بخاطر اضطرابم(GAD) سیمبالتا مصرف می کنم.روزی ۶۰ میلی گرم.یک ماه اول درمان واقعا خیلی عالی بود تاثیر دارو طوریکه احساس می کردم اصلا اضطراب نداشتم.ماه های دوم سوم تا حدی تاثیر دارو کاهش یافت و برخی علایم برگشت.اما با مشاوره دکتر و ادامه مصرف دارو با همین دوز از ماه چهارم پنجم تا ماه دهم بصورت تدریجی وضعیتم بهتر شد و چهار ماه آخر به یک ثبات تقریبا خوبی رسیدم تو خلق و خویم.ولی الان یک ماهی میشه که احساس می کنم مقداری تاثیر کمتر شده و یه ذره عقب گرد داشته.من دو ماهی میشه که شغلمو تغییر دادم و تو شرایط جدیدی هم قرار گرفتم.
  در کل بعد از مصرف تقریبا یکسال دارو و رضایت خویی که ازش داشتم تاثیر ماه اول دارو به شکل فوق العاد ای بالا بود. ولی همانطور که عرض کردم در ادامه مصرف در ماه های بعدی و برخی اوقات حین قرار گرفتن در موقعیت های اضطراب شدید عملکرد قرص پایین میاد
  به نظرتو برای رسوندن تاثیر قرص مثل ماه اول و پایداری قویتر چه راه حلی مناسب تره؟
  باتشکر

  • سوال سختیه،جوابش یگ کتابه…هر خوراکی یک اثر مثبت یا منفی داره
   مثلا قهوه انرژی زاست ولی اضطراب اوره

 113. سلام اقای دکتر
  پزشک معالج واسم کلردیازپوکساید۵ نوشته صبح و عصر یکعدد دو نوبت مصرف کردم بهتر شدم ولی گیجی و بی حالی دارم روز اوله مصرفمه. دکتر گفته سه هفته دیگه بیا ببینمت. میشه بگید چکار کنم این گیجی و بیحالی کمتر بشه؟ممنون

 114. سلام آقای دکتر مشکل پنیک دارم بعد چند حمله یه حالت مسخ تاری دید بهم دست داده دکتر واسم ایمی پرامین وکلردیازپوکساید تجویز کردن بعد مصرف دوهفته ای حملاتم خیلی کم.شده واسم رفع مسخ و.تاری دید که بیشتر شبا و تو نور مصنوعی لامپ رخ میده چکار کنم؟

  • شاید هالوپریدول نیم میلی خوب باشه ولی داروی خطرناک و پرعارضه ایه ،سرخود مصرف نکنید.بزارید زیر نظر باشید تا براتون تجویز بشه

 115. سلام دکتر
  ۴۸ سالمه افسردگی دارم خشمم هم زیاده ssriها اولش خوبه بعد ۲ ماه برعکس عمل میکنه دکترم سیمبالتا ۲۰ شبی یدونه داده بعلاوه هالوپریدول ۰۲۵ ولی بهد ار خوردن سیمبالتا بقدری دلشوره میگیرم که از درد بخودم میپیچم این عارضه بر طرف میشه یا بهتره این دارو را هم عوض کنم
  ممنونم

  • شاید داروهای تثبیت خلق براتون مفید باشه…اگر پزشک شما صلاح بدونه خودش میدونه چه دارویی رو انتخاب کنه ازین گروه

 116. سلام مشکل پانیک و اگورافوبیا شدید دارم ولی انواع ssri. Snri ها بسیار بسیار اشفته و استرس و بالاتر میبره حتی مصرف طولانی اونا هم تاثیر نداره و با بدنم ادتپته نمیشه . دکتر الپرازولام خالی داده ولی میگه درمانی نیست و اعتیاد داره و همش خواب الودم نظرتون چیه دکتر ممنون میشم راهنمایی کنین

 117. سلام من مادر بزرگم ۸۰ سالشه یکساله قرص پوکساید مصرف میکنه مدتیه که بی دلیل گریه میکنه ایا مصرف پوکساید میتونه باعث گریه یا افسردگی بشه

 118. سلام.۳ ماهه دلوکستین ۲۰ به علت سردرد تجویز شده برام و منظم مصرف میکنم .هیچ بهبودی حاصل نشده و قصد قطع مصرف دارم.چگونه ترک کنم.۲۰ میل صبح و ۲۰ میل ظهر میخورم

 119. اقای دکتر من گاهی دچار اضطراب بی دلیل میشم بخصوص شبها قبل از خواب ایا مصرف قرص پوکساید قبل از خواب میتونه باعث بهبود اضطراب بشه؟

 120. سلام
  دکتر قلب برای اضطراب من قرص اسنترا نوشته گفته یکماه بخور میخواستم بدونم بعد یکماه میشه یدفعه قرص رو قطع کرد یا تدریجی باید قطع کرد؟

 121. سلام وقت بخیر آقای دکتر
  چندروز پیش به علت سردرد به پزشک مراجعه کردم گفتن میگرن دارم،بخاطر یه مقدار استرسی که داشتم سیمبالتین ۲۰ تجویز کردن برام،من یه دونه ازین قرص خوردم و صبح دچار عوارضی شدیدی شدم،شدیدا عرق کردم و تپش قلب داشتم کل روز و خوابیدم و بخاطر تهوع شدید بیدار میشدم،کاملا گیجم کرده و بی اشتها.من حالم خوب بود،ولی بعداز خوردن قرص شدیدا دچار اضطراب شدم.به نظر شما بخاطر یکم استرس درسته من این دارو رو مصرف کنم؟و اینکه غیر از اون یه دونه قرص دیگه مصرف دارورو ادامه ندادم آیا دچار عوارض قطع دارو میشم؟خیلی نگرانم،ممنون میشم راهنماییم کنین

 122. با سلام و عرض ادب.
  آقای دکتر من بعد از یک ماجرای عشقی دچار یک استرس مداوم و پنیک اتک شدم.
  با مراجعه به دکتر تشخیص بایپولار تایپ ۲ دادن.
  اما ازدارو نتیجه خاصی نمیگرفتم که هیچ! ی سری مشکلات بدتر برام پیش اومد.
  داروهایی که تو این مدت(۸ ماه)استفاده کردم:
  سرترالین، پاروکسیتین، بوپریپون.
  کوئیتیاپین، آلانزاپین، ۳فلوپرازین.
  والپروئیک اسید، گاباپنتین.
  این اواخر هم دلوکسیتین ۲۰ +لاموتریژین نصف mg25
  خوشبختانه بعد از دلوکسیتین یک هفته ای استرسم خوب شد. اما افسردگیم به اون اندازه تغییری نکرد. لاپوتریژین هم خوب بوده برای افسردگی ولی حافظه کوتاه مدتمو خیلی کند میکنه.

  سوالم اینه که:
  ۱_ تا جایی که تحقیق کردم در بایپولار تغییر خلق تقریبا ریتم مشخصی نداره.این در حالیه که تغییر خلق من کاملا cyclic هست. و با غذا و خواب کاملا مرتبطه. ممکنه مثلا مشکل کمبود سروتونین یا مشکل فیزیکی غیر از بایپولار باشه …

  ۲_نظر شما راجع به مکمل های تریپتوپان و داروهایی گیاهی مثل گل راعی و … چیه. میشه به عنوان دارو یا مکمل استفاده کرد.

  سپاسگذارم

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*