فلووکسامین چیست؟

– فلووکسامین چیست:

-داروی فلوکسامین(fluvoxamine) معروف به لُوُوکس از گروه داروهای سروتونینی است که بیشترین شهرت خود را مدیون درمان وسواسهای فکری و عملی است.سروتونین  ماده ای است که بطور طبیعی در مغز ما انسانها وجود دارد و باعث شادی ،آرامش، و استحکام رای و نظر انسان میگردد و بنابراین کمبود این ماده  منجر به افسردگی، اضطراب و وسواس خواهد شد.

– اسامی دارو:

نام ژنریک:

 Fluvoxamine

نام تجاری:

Luvox
faverin

– موارد مصرف  فلووکسامین: 

این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: 

۱- اختلال افسردگی ماژور (major depressive disorder)

۲- افسردگی در زنان باردار

۳-وسواس(از نظر سازمان دارو و غذای آمریکا کاربرد اصلی فلووکسامین همین است)

۴- درمان افسردگی در بیماران  دو قطبی

۵- درمان اضطرابهای اجتماعی

۶_اختلال بیش فعالی(ADHD)

۷- انواع فوبی ( ترسهای بیمارگونه)

۸-اختلال استرس پس از سانحه

۹- بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی

۱۰-انزال زودرس

۱۱-افسردگی پیش از قاعدگی

۱۲- انحرافات جنسی(پارافیلیا):این دارو باعث کاهش تمایلات انحرافی و تکانه های جنسی می گردد.

۱۳-اوتیسم.

 

– منع مصرف فلووکسامین:

۱-مصرف همزمان با داروهای مهار کننده ی مونوآمین اکسیداز(MAOi) در عرض ۱۴ روز گذشته ( چون امکان تداخلهای خطرناک دارویی وجود دارد!)مانند فنلزین-ترانیل سیپرومین -سلژیلین -ایزوکربوکسازید.

۲-مصرف همزمان با کلوزاپین(بخاطر بالا رفتن ریسک تشنج ناشی از کلوزاپین)

۳- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۴- سه ماه اول حاملگی

۵- شیردهی

۶- نارسایی کبدی

۷- نارسایی کلیوی

۸-توجه : گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی- حملات پانیک-

۹-صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای دیگران موثر بوده  است را مصرف نکنید.شما به همه ی ریزه کاریهای تاثیر این دارو و تداخلات آن با مواد درون بدن یا داروهای دیگر واقف نیستید.درست است که ما در دنیای اطلاعات اینترنتی زندگی می کنیم اما در رشته ی پزشکی تجربه مهمتر از دانش نوشتاری و کتابی است .شما تجربه ی کافی برای تجویز سر خود این دارو را ندارید.خواهش میکنم با سلامتی و جان خود بازی نکنید.

 

عوارض فلووکسامین: 


الف-عوارض کوتاه مدت:
 این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست و فقط اگر خیلی شدید بود با پزشکتان تماس بگیرید.

-عوارض گوارشی یکی از شایعترین این عوارض است که بخاطر تاثیر بر گیرنده های سروتونینی سیستم گوارشی بوجود می آید.البته این عوارض هنگام مصرف سیتالوپرام کمتر از مصرف سرترالین و فلووکسامین می باشد:

۱-تهوع:معمولا گذراست و به دوز دارو بستگی دارد.

۲-مدفوع شل و اسهال:معمولا گذراست و به دوز بستگی دارد.

۳-استفراغ

۴-نفخ شکم

۵-بی اشتهایی و کاهش وزن که بمحض شروع دارو شروع میشود و گاهی تا بیست هفته(۵ماه) هم طول می کشد ولی بعد از آن،این روند متوقف و معکوس میشود و بدن شروع به افزایش وزن می کند‌. بیشترین میزان کاهش اشتها در ابتدای  مصرف دارو ،در بین داروهای سروتونینی(SSRI) متعلق به فلوکستین است.

۶-افزایش وزن: حدود یک سوم مصرف کنندگان بتدریج دچار افزایش وزن میشوند که متاسفانه این افزایش وزن تا زمانی که دارو مصرف میشود  ادامه دارد و با ورزش و رژیم دارویی هم کاهش نمی یابد.این افزایش وزن هم بخاطر افزایش اشتها و هم ناشی از تغییرات متابولیکی در بدن است.

-افزایش وزن خیلی زیرپوستی و بتدریج رخ میدهد  و ما روانپزشکان که هر یکی دوماه یکبار مراجعینمان را میبینیم بیشتر از خودشان  متوجه گرد شدن صورت و تغییرات وزنی  آنها میشویم.

۷-سوءهاضمه

۸-سردرد که در بین  ۱۸ تا ۲۰ درصد مصرف کنندگان رخ میدهد( اما این میزان سردرد تفاوتی با سردرد ناشی از دارونماها ندارد).بیشترین میزان ایجاد  سردرد در بین داروهای سروتونینی متعلق به فلوکستین می باشد.

توجه داشته باشید که اتفاقا  در خیلی از مبتلایان به سردرد میگرنی و یا سردرد تنشی، این دارو بعنوان یک داروی پیشگیری کننده از سردرد بکار میرود.

۹-خمیازه:خیلی از مصرف کنندگان داروهای سروتونینی ازینکه در طول روز خمیازه های طولانی و متعدد می کشند شاکی هستند.این خمیازه ها هیچ ربطی به خستگی و یا کمبود خواب شبانه ندارند بلکه ناشی از  تاثیر دارو بر ناحیه هیپوتالاموس مغز می باشد

۱۰- تاثیر بر قند خون: همه داروهای سروتونینی ممکن است در ابتدا  باعث کاهش شدید قند خون گردند بنابرین بیماران دیابتی باید مراقبت شوند.اما در دراز مدت قضیه برعکس میشود و قند خون مصرف کنندگان داروهای سروتونینی بالاتر میرود.

۱۱-اضطراب :در ابتدای مصرف  ممکن است مشاهده شود.

۱۲-خواب آلودگی یا بیخوابی: واقعیت این است که برخی از داروهای سروتونینی موجب بیخوابی شبانه و برخی دیگر از آنها موجب خواب آلودگی روزانه می گردند.

۱۳-تعریق: برخی از مصرف کنندگان این دارو از عرق کردن زیاد مخصوصا شب هنگام بحدی که منجربه خیس شدن ملحفه ها میگردد شاکی هستند.این تعریق ربطی به دمای محیط ندارد و حتی در زمستان و هوای سرد هم رخ می دهد.مصرف یک تا دو میلی گرم ترازوسین (trazocin)در روز در کاهش این عارضه مفید است.

۱۴-کابوس و رویاهای شفاف و زنده:بیشتر مراجعینی که این دارو را مصرف می کنند از دیدن خوابها و یا کابوسهای شلوغ و شفاف و زنده شاکی هستند.همچنین بعضی ها از دندان قروچه ،بیقراری پاها و میوکلونوس شبانه و تعریق در خواب شکایت دارند.

۱۵-تشنج معمولا در مصرف کنندگان داروهای سروتونینی دیده نمیشود مگر زمانی که دوز مصرف خیلی بالا باشد مثلا ۱۰۰ میلی گرم فلوکستین ( پنج کپسول فلوکستین).احتمال تشنج فقط یکدهم تا دودهم درصد میباشد که این میزان،با احتمال تشنج در مصرف دارونماها(پلاسبو) مساوی است.

۱۶-عوارض آنتی کولینرژیک( شامل:خشکی دهان_یبوست _خواب آلودگی). این عوارض فقط با پاروکستین ممکن است دیده شوند.البته خشکی دهان را همه داروهای سروتونینی دارند که ارتباطی با اثر آنتی کولینرژیکی آنها ندارد.

۱۷-عوارض خونی:داروهای سروتونینی عوارض خونی خاصی ندارند فقط ممکن است گاهی دچار دیربند آمدن خونریزی  ویا  کبودی پوست ناشی از عدم کارکرد صحیح پلاکتهای انعقادی گردند که بهتر است در اینجور مواقع آزمایشهای انعقادی خون (BT) چک شوند.اگر کسی این داروها را همراه با آسپیرین یا داروهای ضدانعقادی میخورد این احتمال ممکن است بیشتر گردد.همچنین در کسانیکه داروهای سروتونینی را همراه با داروهای مسکن و ضد درد(معروف به NSAID هامانند پیروکسیکام_بروفن _ دیکلوفناک) مصرف میکنند احتمال خونریزی معده بیشتر است و بهتر است پیشاپیش داروی ضد  اسید معده مانند پنتوپرازول برایشان تجویز شود.

‌۱۸-تاثیر بر  نمک خون(سدیم): بعضی از مصرف کنندگان داروهای سروتونینی مخصوصا سالمندان دچار سندروم ترشح نابجای هورمون ضدادراری (SIADH)می شوند و میزان سدیم خون آنها پایین می آید.این سندرم منجربه تهوع- استفراغ -گیجی و تغییرات شخصیتی می گردد.


ب- عوارض طولانی مدت:
 
۱- کاهش میل جنسی و کاهش ارگاسم و ارضا در هر دوجنس زن و مرد:متاسفانه این مشکل در هشتاد درصد مراجعین بوجود میاید و تا زمانی که مصرف دارو ادامه دارد، این اختلال هم وجود دارد.برعکس خیلی از عوارض که بتدریج از بین می روند و بدن نسبت به آنها مقاومت پیدا میکند این عارضه متاسفانه تا زمان مصرف دارو ادامه دارد.

برای حل این مشکل روشهای زیر پیشنهاد میشود:

الف- تعویض با یک داروی سروتونینی دیگر.

ب- اضافه کردن قرص بوپروپیون(Bupropion).

ج- اضافه کردن قرص میرتازاپین(Mirtazapin).

۲- حمله ی سرخوشی (مانیا) :که بصورت افزایش انرژی،پرسرعت شدن کلام و تفکر،رفتار بی پروا ،گستاخی و ماجراجویی جدید و عجیب،احساس نشاط بینهایت،خلق تحریک پذیر،بیخوابی،ولخرجی و افزایش تمایلات جنسی خود را نشان می دهد.

۳-تغییر غیرعادی در خلق و رفتار.

۴-تاری دید،دید تونلی،چشم درد،تورم چشم،دیدن هاله اطراف اشیا که همه ی اینها احتمال وجود آب سیاه یا گلوکوم را مطرح می کنند.

۵-اگر دچار کبودی ،مشکل در تنفس،تورم صورت و لب و زبان و گلو شدید یعنی شما دچار آلرژی شده اید و سریعا باید به بیمارستان مراجعه نمایید.

-تداخلات دارویی:

-بیشترین تداخلات دارویی در داروهای سروتونینی متعلق به داروی فلووکسامین است.و داروهای سرترالین،سیتالوپرام و اس-سیتالوپرام کمترین تداخلات دارویی را دارا هستند.

-مصرف همزمان داروهای سروتونینی با زولپیدم ممکن است منجر به افزایش احتمال ایجاد توهم ناشی از زولپیدم گردد.

– مصرف همزمان این دارو با مسکنها( مثل بروفن و دیکلوفناک و…) ممکن است منجر به خونریزی معده گردد.( داروهای سروتونینی ممکن است مانع عملکرد صحیح پلاکت گردند).

-این دارو اثر تاموکسیفن را کم می کند.

-مصرف همزمان با داروهای مهار کننده MAO منجر به بحران فشار خون میگردد( تا ۱۴ روز بعد از تجویز  MAOها مراقب باشید).

-مصرف همزمان بالیتیوم ،ال تریپتوفان،MAO ها،و هر دارویی که حاوی سروتونین باشد ممکن است منجر به سندروم سروتونین گردد.

داروهای سروتونینی مخصوصا فلووکسامین وقتی همراه با کلوزاپین تجویز شوند احتمال تشنج را بالاتر می برند.

میزان و نحوه ی مصرف فلووکسامین:

 

IMG_20160813_151757
۱-فلوکسامین بصورت قرصهای  ۵۰و ۱۰۰ میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.

۲-فلوکسامین بهتر است با غذا مصرف شود تا جلوی تهوع گرفته شود.همه ی داروهای سروتونینی(SSRI) در کبد متابولیزه شده و از بدن خارج می گردند.

۳-اوج تاثیر داروهای سروتونینی  ۳ تا ۸ ساعت پس از خوردن دارو د‌یده می شود.

۴-همیشه از یک مارک و یک کارخانه ی تولید  دارو استفاده کنید

۵-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۶-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. 

۷-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۸-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۹-توجه داشته باشید که همیشه زیاد کردن دوز دارو مساوی با زیادتر شدن تاثیر دارو نیست و فقط ممکن است به زیاد تر شدن عوارض دارو منجر شود.

۱۰-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد.

۱۱-توجه داشته باشید که ممکن است این دارو بطور برعکس در ابتدای درمان منجر به تیرگی شعور و کاهش هوشیاری  و اختلال تفکر در شما گردد.

۱۲- نیمه عمر فلووکسامین ۱۵ ساعت است.

 

 

– احتیاطات در مصرف فلووکسامین

۱-اگر دچار آلرژی شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست. 

۲- این قرص ممکن است ۴ هفته طول بکشد تا اثرات خوبش را نشان بدهد پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را قطع نکنید.

اگر مبتلا به بیماری خاصی مثل فاویسم یا کولیت یا فشارخون هستید ،آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

۳- در کودکان و نوجوانان بعلت احتمال بروز افکار خودکشی و نیز در سالمندان بعلت کارکرد ضعیفتر کبد و کلیه ، این دارو را با احتیاط مصرف کنید

-علایم مسمومیت:

در صورت خوردن تعداد زیادی قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران: بیمارستان لقمان ) برسانید.

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را تغییر داده و به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

۳-داروهای اعصاب را همراه با آب میوه مخصوصا آب گریپفروت…آب انار…نوشیدنیهای انرژی زا…چای سبز…قهوه…شیر…دوغ مصرف نکنید چون ایجاد تداخل می کنند.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک) 
-وبسایت : Www.draliverdi.com

514 Comments

 1. سلام من وسواس دارم الانم دارم دارو میخورم (سرترالین دپاکین هالوپریدول لیتیوم) الان مشکلم اینه که خیلی بی قرارم سر کلاس نمیتونم بشینم پروپرانول خوردم چهل میل خوب بود ولی کم بود میخواستم بدونم تا چه دوزی پروپرانول را میتوان در روز خورد؟

  ممنون

  • بیشتر هم میشه اما داروهای بیقراری انواع دیگه هم دارن مثل بی پریدین که با تشخیص پزشک تجویز میشه

   • سلام اقای دکتر این دستگاه جدید اوردن که میگن نور فیدبک میکنه راسته rtms با امواجقسمت های که مغز افسرده هست را تحریک میکنه ولازم به دارو خوردن نیست چون واقعا عوارض داروها زیاده من ۴ جلسه تی ام اس رفتم فایده نداشت اینو نرفتم خواهشا راهنمایی کنید

 2. سلام مدت ۴ سال است گرفتار افسردگی و اضطراب شدید هیتم قرص های زیادی مصرف
  کردم الان فلووکسامین ۵۰ و اگزپام۱۰ ۴تا میخورم
  پرش پا دارم ایا می تونم کلونازپام ۱ را جایگزین
  اگزپام کنم خیلی اذیت میشم

 3. باعرض سلام خدمت آقای دکتر -اینجانب به دلیل دردهای شدید دیابتی مجبور به استفاده از داروهای ضد افسردگی شدم. بعداز مدتی فهمیدم که من افسردگی داشتم وبااین داروها افسردگی ام بهبود یافته وشاداب شده ام . من فقط میخواستم درددیابتی را درست کنم و به هیچ وجه نمیخواستم که شاداب شوم .الان باید پکار کنم؟

 4. با عرض سلام
  اقای دکتر برای منی که فاویسم دارم خوردن این دارو مشکلی ایجاد میکنه؟ چون به دکترم دسترسی ندارم که بخوام بپرسم.

 5. باسلام باعنایت براینکه تمامی داروهای سرتونینی از راه کبد متابولیزه میشوند درصورت مبتلا شدن به کبد چرب می توان از فلووکسامین مصرف کرد؟؟

 6. سلام
  اقای دکتر، دکتر بنده بهم فلوکسامین و نورتریپتلین دادن که تو دوره درمانم باید همزمان مصرف کنم، تو اینترنت داشتم در موردشون میخوندم که گفته بود باید بین مصرفشون تا ۵ هفته فاصله بیفته. ایا این درسته؟

 7. با سلام پسر من هفت ماه هست فلوکسامین مصرف می کنه ولی اصلا ذره ای بهتر نشده سیصد میلی یکی صبح دوتا شب بر عکس بی خواب و در طول روز کسل هست وذگاهی شدیدا افسرده چه کنم

  • خب یا دارو باید عوض بشه
   یا یک داروی دیگه کنار این تجویز بشه
   البته اگر مشکلشون وسواسه دارو به تنهایی شاید جواب نده و نیاز به رفتار درمانی هم باشه

 8. آقای دکتر متاسفانه پسر من خاطره خوبی از پدرش نداره شدیدا ازش متنفر هست وبه هرچه که به پدرش مربوط باشه وسواس شستشو داره البته پدرش نمیدونه بیشترین وسواس به خاطر ایشونه مشاوره بردم ولی متاسفانه مشاورها فقط به اصول اخلاقی فرزند نسبت به پدر اکتفا می کنن وسعی می کنن بهش بگن احترام به پدر مهمه یا ازاین دست راهنماییها ومتاسفانه پسر من شدیدا مخالفت می کنه که به این حرفها گوش کنه با دکتر هلاکویی صحبت کردم ایشون گفتند این خشمه که به این شکل خودشو نشون میده هرچند من هم وسواس فکری دارم دکتر فربد فدایی به من میگن باید صبر کنم ولی در جلسه اخر گفتند باید خودش هم همت کنه نمیدونم درمان رو ادامه بدم با این دارو یا پزشک معالجشو عوض کنم

 9. با سلام. اقای دکتر پسرم ٢٠ سالشه. الان بعد از سه هفته مصرف معمولا صبح ها میبینم یکی دو جای کوچک روی دستاش کبود شده و تا یکی دو روز خوب میشه و مجدد چند جای دیگه این علائم بصورت کبودی یا جوش ظاهر میشه. باید این عوارض رو جدی گرفت؟ چون خارش نداره که بخواد اذیتش کنه و فقط جوش و یا کبودیه.

 10. با سلام اقای دکتر
  دو عدد کلردیازپوکساید ۱۰ قویتره ، یا یک عدد کلونازپام ۱ ؟
  (البته میدونم هر دو دارو وابستگی آورند و نباید طولانی مصرف کرد فقط خواستم بدونم.)

 11. سلام
  آقای دکتر علی وردی من نزدیک به دو ماهه که از فلوکسامین استفاده میکنم و تازگیا که دقت کردم روی سینم یه قرمزی هایی هست که مثل جوش های پراکنده که فقط قرمزه. کلا پوستم هم حساس تر شده و با کمی تحریک سریع قرمز میشه، خارش انچنان ندارم و هر از گاهی شاید یچیزی مثل کهیر مانند بیاد مثلا روی بازوم و یک ساعت بعدش برطرف بشه که البته کم پیش میاد اوایل بیشتر بود. پیش دکترم نزدیک به ۲۰ روز دیگه میرم و طاقت نیاوردم و خواستم از شما راهنمایی بخوام چون فکرمو درگیر کرده. ایا این عوارض فلووکسامین که همین قرمزی های روی بدن و سینم منظورمه، خطرناکه یا اینکه نباید بهش توجه کنم و دوره درمانم که تموم شه و قرص رو بذارم کنار برطرف میشه؟
  ممنون از راهنمایی هاتون

 12. باسلام اینجانب به دکتر روانپزشک جوان دانشگاهی مراجعه و داروی اریپی پرازول و ازیپام لوکستا ۶۰هالوپوریدول مودیکیت لاموتریزن دپاکین۵۰۰ تجویز کردند . سوال من این است که میتوان به این پزشک اعتماد کرد؟?۷ دارو دریک نسخه که شدیدا باهم تداخل دارد؟

  • این داروها بطور همزمان با این تعداد برای کسانیکه اختلال سایکوتیک یا دوقطبی شدید و غیرقابل کنترل دارند تجویز میشه

 13. سلام دکتر جان ممنون از اینکه جواب مردم رو اینقدر دلسوزانه میدید.
  پسری هستم ۲۶ ساله که مدت ۷ سال از قرص سیتالوپرام استفاده میکردم.ابتدا از دوز ۱۰ شروع شد بعد شد۲۰ یک سال بعد شد ۳۰ سه ماه بعد شد ۴۰ و یکسال بعد شد ۵۰ و سه ماه بعد شد ۶۰ میلی گرم سیتالوپرام.(یعنی یکعدد سیتالوپرام ۲۰ به اضافه یک عدد سیتالوپرام ۴۰ همزمان ظهرها مصرف میکردم. )بعد حدود ۲ سال همین ۶۰ رو ادامه دادم تا دیگه از قرص خوردن خسته شدم بدون مراجعه به پزشکم خودم هر هفته ۱۰ میلی گرم کم میکردم تا رسید به یکعدد سیتالوپرام۲۰ در روز . حدود یک هفته اوضاعم خوب بود بعد از اون سرم شروع کرد یه حالت هایی شدن سرگیجه داشتم گیج و منگ میشدم حواسم پرت شده بودم حافظم ضعیف شده بود خوابم به هم ریخته بود خسته بودم قسمت شقیقه های سرم سبک و سنگین میشد به درد دیوار میخوردم تمرکز نداشتم و …
  بعد حدود یکسال پیش همون دکتری که میرفتم رفتم. ایشون هم بهم گفته بودن نباید سیتااوپرام رو کم کنی ولی من گوش نکرده بودم.حدود یکسالی همون سیتالوپرام ۲۰ رو مصرف میکردم دیدم نه اوضاعم درست شدنی نیست تا اینکه بالاخره دکتر قرص دولوکستین ۲۰ رو به دارو هام اضاف کرد . اونو که شروع کردم خیلی بهتر شده بودم حدود ۶ ماه مصرف کردم ولی چون عوارضش خیلی بود برام و رفعم نمیشد هم سیتالوپرام و هم دولوکستینو کلا نخوردم. باز تا پنج روز خوب بودم و باز روز از نو و روزی از نو.
  بعد رفتم پیش یه دکتر دیگه ایشونم کلونازپام و سرترالین برام تجویز کردن.
  خودم فکرمیکنم بدنم به سروتونین سیتالوپرام عادت کرده بود و داشت مقاومت نشون میداد.
  الان با خوردن داروها آروم تر میشم مخصوصا کلونازپام البته سرترالینم بی اثر نیست.
  حالا میخوام بدونم ایا سروتونین سرترالین با سیتالوپرام فرق داره؟
  نظر شما چیه من الان چه بیماری گرفتم با عادت دادن سروتونین به مغزم؟
  راه حلش چیه؟
  لطفا کمک کنید بعضی موقعا از شدن فشار سر مخصوصا در قسمت شقیقه ها انگار سرم میخواد بترکه و بی قرار میشم. لطفا کمک کنید؟ممنون.

  • هر دارویی بعد از چند سال مصرف ممکنه اثرش روی بدن کم بشه …برای همین سرترالین هم ممکنه این اتفاق بیفته…الان بنظر میاد کلونازپام روتون تاثیر گذاشته بیشتر…که متاسفانه اونهم بزودی شمارو وابسته بخودش میکنه
   بنظرم شما بیشتر از حد به درمان دارویی تکیه کرده اید و از روشهای دیگه غافلید
   باید روی ورزش و تغییر سبک زندگی بیشتر کار کنید

 14. سلام
  دکتر جان _ بنده تحت نظر روانپزشکم روزانه : فلوکستین ۲۰ + بوسپیرون ۱۰ ؛ از هر کدام یک عدد مصرف میکنم .
  دکترم به تازگی هالوپریدول ۰٫۵ رو هم بهشون اضافه کرده ، ولی من میترسم این سه تا دارو رو همزمان باهم مصرفشون کنم ؛ چونکه تو بروشور دارویی قرص هالوپریدول نوشته که در صورت مصرف همزمان فلوکستین یا بوسپیرون با هالوپریدول ،
  این دو دارو روی اثربخشی داروی هالوپریدول اثر میگذارند!
  حالا ، چه اثری ؟؟؟ ننوشته .
  میخواستم این سوالو ? یعنی جواب این سوالمو از شما بگیرم ، ممنون میشم راهنماییم کنید و جواب بدین و بگید که چه اثری به اثربخشی قرص هالوپریدول میذاره ؟؟؟؟؟ ???? … ممنون

  • سلام. دکتر. من. یه وسوان خیلی….. شدید دارم به روانشناس مراجعه کردن اول فلوکستین ۲۰ خوردم هیچی نشد بد فلووکسامین ۱۰۰ خوردم هیچی نشد. بعدم دیگه نرفتم پیش روان شناس بعد یه ۵ .۶ ماهی کلافه بودم ۶۰۰ میلی گرم فلووکسامین خوردم یکم خوبم کرد وسواسمو ولی جواب نداد بعدم یه چند روزی لگزاتال ۱۰ می خوردم … لگزاتال. خیلی بهتر از فلووکسامین هست. می خواستم بدونم چی کار کنم از دست این وسواس. ایا لگزاتال خوبه ادامه بدم کلا از خود بی خود شدم خواب هام واقعی به نظر میان. گیجم انگار. چند شخصیتیم گرفتم چیکار کنم دکتر…..

 15. سلام
  مدت ۲ ماه است سرترالین۵۰ مصرف میکنم.حالا دوکسپین۱۰ هم به داروها اضاف شده .دکترم گفتن سرترالین روزی یکی و دوکسپین شبی یکی مصرف کنم. من سرترالین رو ظهر بعد از نهار میخورم و چون داروی سروتونینی کلا شبا بهم نمیسازه میخواستم بدونم میشه دوکسپین رو همراه سرترالین ظهرها با هم مصرف کنم یا نه؟

 16. سلام دکتر .
  آنتی کولینرژیک لازمم البته (… زیر نظر روانپزشکم) .
  سوالم از خدمتتون این بود که توی جواب یکی از کامنت هایی که براتون گذاشته بودن ؛ در جواب نوشته بودین که : ?
  . اگر کسی مستعد اعتیاده ، Biperiden نخوره بهتره ؛ به جاش Trifen بخوره .
  منظورتون از اعتیاد چی بود ؟؟؟؟؟ ???
  اعتیاد به چی ؟؟؟؟؟ اعتیاد به قرص ؟ یا چیز دیگه ای ؟ ؟ …

 17. سلام جناب اقای دکتر شرمنده دوباره مزاحمتون شدم.
  بخشید دوکسپین ۱۰ رو دکترفکر کنم واسه خوابم داده .ایا کاربرد این دارو واسه خواب هم هست؟؟؟؟چون منشا بی خوابی من فقط از اضطراب زیاده.
  ممنون ببخشید بازم که وقت ارزشمندتون رو گرفتم.

 18. سلام دکتر جان .. خسته نباشید عزیز .
  بنده به مدت ۶ ماهی هست که تحت نظر روانپزشکم به خاطر مشکل بیخوابی شبانه ای که داشتم قرص کلونازپام مصرف کردم و میکنم که دکترم بعد از هر بار ویزیتم دوز دارومو کاهش دادن که تا الانم به یک عدد کلونازپام ۱ میلی گرمی کاهش دادن دوز دارو رو ؛
  حالا سوالم از شما اینه که برای کنار گذاشتن داروی کلونازپام همینطوری باید تدریجا دوز دارو رو کاهش داد ؟؟ ? ، یا باید با یه بنزودیازپین دیگه ای جایگزینش کرد ؟؟؟
  ممنون بابت وقتی که به پاسخگویی سوالهای ماها میزارین .. واقعا متشکر .

 19. سلام دکتر .. ممنون هم بابت مطالب مفید و ارزنده ای که تو سایت گذاشتین و هم بابت وقتی که برای پاسخ دهی به سوالات میزارین
  دوتا سوال داشتم از خدمتتون :
  ۱)برای -قطع مصرف قرص کلونازپام یک میلی(۶ ماهه که دارم تحت نظر روانپزشکم مصرف میکنم)- حتما لازمه که با کلردیازپوکساید جایگزین بشه ؟؟ ، یا با کاهش تدریجی به صورت نصف نصف سپس یک چهارم یک چهارم هم میشه این دارو رو کنار گذاشت ؟؟؟
  ۲)قرص آریپیپرازول خاصیت سروتونرژیکی هم داره یا خیر اصلا ؟
  بازم متشکر

 20. سلام و عرض ادب خدمت دکتر گرامی
  اقای دکتر بنده از وسواس فکری اضطراب و همچنین ibs با غالبیت اسهال رنج میبرم. اما به ibs عادت کرده بودم و دیگه برام مهم نبود عملا پنج شیش ساله با منه و خیالی نیست. اما برای اضطرابم که حتی روی خوابم هم تاثیر گذشته نزد دکتر رفتم و ایشون برای درمان اصلیم تکیه بر فلووکسامین کردند که روی اضطرابم تاثیر کمی داشت اما روی ibs تاثیر فوق العاده اونم در عرض یک ماه اما چون اضطرابمو عملا خوب نکرده میخوام عوضش کنم. تعریف اسنترا رو خیلی شنیدم و دکترمم گفت میتونی امتحان کنیش اما چون فلوکسامین ibs منو خوب کرده نمیخوام این مزیت رو از دست بدم. سال قبل یکبار فلوکستین شروع کرده بودم روده هامو بدجور بهم ریخت.
  ببخشید که طولانی شد سوال اصلیم اینه که از اونجایی که هم اسنترا هم فلوکسامین سروتینی هستند، بنظر شما آیا اگر آسنترا هم بخورم به ibs ام کمک میکنه همونطور که فلووکسامین بهم کمک کرده؟

  • بخشی ازین قطره حاوی داروهای سه حلقه ای مثل ایمی پرامین و امی تریپتیلینه که اینها ضدافسردگی هستن…و تا حدودی موثره ولی دوزش کمه
   و بهتره خود قرص اینها رو تهیه کرد

 21. سلام جناب دکتر
  ضمن تشکر از توضیحات جنابعالی،
  ببخشید از وقتی قرص فلوکسامین با دوز ٢٠٠ مصرف میکنم لرزش بدن و دست پیدا کردم
  نگران هستم که شاید ام اس باشه
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  • وقتی یک دارو مصرف میکنید.هر حالتی جدید که ایجاد میشه باید احتمال بدید ممکنه از دارو باشه…و نباید زود نگران بشید و یا ازمایشات عجیب و غریب بدید و یا دچار اضطراب بشید
   بله این عارضه ناشی از داروست که یا به کاهش دوز یا تحویز یک داروی بتا بلوکر خوب میشه

 22. با سلام خدمت آقای دکتر برادرم ۱۳ سال است مبتلا به اختلال دوقطبی و تحت درمان آقای پورافکاری بود ولی به دلیل عدم طبابت ایشان چند سال است مشکل نبود دکتر حاذق داریم.و فعلا والپروات مصرف میکنندو بعضی وقتها در فاز مانیا واکثرا هم در فاز افسردگی هستند وکمتر در حالت نرمال هستند.الان ۲۹ سالشه.چون ما در شهرستان هستیم اگر دکتر خوب و حرفه ای در این زمینه سراغ داریدلطفا با الویت شهر ۱-ارومیه ۲-تبریز یا ۳-تهران معرفی نمایید .باتشکر فراوان

  • اکثر روانپزشکان در این زمینه خوب و مسلطند مخصوصا اونهایی که تخت بیمارستانی دارند
   و من در تهران اقای دکتر ملکوتی رو در این زمینه مسلط میدونم ضمن اینکه همشهری شما هم هستند

 23. پسر من نه ماهه فلوکسامین سیصد میخوره البته هردو ماه صد اضافه شده الان دکتر هالوپریدول نیم شبها و والپرونکس پانصد روزی دوبار دستور دادن ولی اصلا بهتر نشده چیکار کنم برای وسواس مراجعه کرده

  • واقعیتش اینه که وسواس خیلی بد درمان میشه …در مورد داروهای دیگه هم همینطوره..ایشون قرصهای خوبی دادن

   • سلام خدمت شما
    من حدود دوهفتس با تجویز پزشک فلوکسامین ۵۰ مصرف میکنم..هفته اول یه قرص و از هفته دوم دوقرص یکی صبح یکی عصر،الان دوروزه بازویه سمت چپم کمی بیحس شده و درطول روز انگشتایه همین دستم (بیشتر سه انگشته اخر) بی اختیار و غیر ارادی اصطلاحا میپره ک یه حسه بدی بهم میده،میخواستم بدونم بخاطر عوارض داروعه و اینکه بمرور بهتر میشه یا مثلا با قطعش از بین میره یا کلا یچیز دیگه ایه؟؟
    درضمن من اولین باره ک کلا تو زندگیم از این نوع داروها مصرف میکنم.
    با تشکر از شما دکتر گرامی

 24. سلام دکتر عزیز
  میخواستم راهنمائیم بفرمایین :
  مصرف همزمان کپسول پرگابالین ۱۵۰ میلی با (قرص های آریپیپرازول ۵ میلی + هالوپریدول ۰٫۵ میلی) مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مشکلم وسواس هستش ، و اینکه متاصفانه یکک بار به خاطر مصرف خودسرانه دارو تشنج کردم؛البته الانه تحت نظر روانپزشک هستماا .
  یعنی میخوام بدونم ،
  از نظر شما بهتر نیست که بعد از کنار گذاشته شدن کپسول پرگابالین ، دوتا قرصی رو که بالا ? بهتون عرض کردم رو شروع به مصرفشون کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ? ? ?
  ممنون بابت وقتی که میزارین و راهنماییمون میکنید .
  متشکر .

 25. سلام دکتر جان
  سوالم از خدمتتون این بود که :
  ۱)از داروهای بنزودیازپینی ؛ اللخصوص (کلونازپام) رو میگم ؛
  حتما حتما حتما باید طی یک دوره و مدتی به تدریج دوزشون کمتر و کمتر بشه و نهایتا قطع بشه ؟؟؟؟؟
  ۲)یعنی میخوام بدونم نمیشه _ نباید
  طولانی مدت مصرفش کرد ؟؟؟؟؟
  چون مشکل بیخوابی شبانه دارم ،
  با کم کردن دوز کلونازپام مشکل بیخوابی های شبانه دوباره میاد سراغم ..‌‌.
  خوددرمانی نمیکنماااع .
  متشکر بابت وقتی که واسه پاسخگویی به سوالم میذارین .. ممنونتون میشم که جواب سوالمو بدین . ? ??? ?

  • قرصهای خواب فقط برای تنظیم خوابه.هر چه کوتاه مدت تر باشه بهتره.البته بیماری با بیماری فرق داره مثلا یک بیمار دوقطبی که نیازش به خواب کم میشه،هر چقدر لازم باشه باید برلش قرص خواب تجویز بشه.یا یک بیمار روانپریش همینطور
   ولی در حالات سرپایی مثل شما مصرف طولانی مدت کلونازپام منجر به افت حافظه و بی رمقی و شلی بدن و اعتیاد میشه

 26. با سلام
  دکتر جان ممکنه بفرمایید افرادی که از قرص های اعصاب نظیر فلوکسامین و آریپیپرازول استفاده میکنند ایا درسته که در طول دوره درمان نباید چای سبز و گل گاو زبان مصرف کنند یا میتونند استفاده کنند و اگر میتوانند با چه فاصله زمانی؟

 27. سلام آقای دکتر چه مدت طول میکشه که داروی دونپزیل با دوز ۵ میلیگرم تاثیر خودرا بگذارد آیا مثل داروهای ضد افسردگیست یا بلافاصله تاثیر میگذارد؟ سپاسگذارم

 28. سلام.با تشکر از زحمات شما.اقای دکتر اینجانب پسری ۳۵ ساله و مدت ۱۸ ساله که مبتلا به افسردگی شدید و وسواس و اضطراب و نشخوار فکری گذشته هستم.واینگونه هستم که مثلا اگر صبح قرار باشه برم دانشگاه از شب تا صبح به علت تکرر ادرار _ و اینکه مثانه ام حتما باید کاملا خالی باشه_ خوابم نمیبره که دکتر گفتن به علت اضطراب زیادته.داروهایی که مصرف میکنم فلووکسامین و بوسپیرون‌و لاموتریژین و پیموزاید و بیپریدین و کلونازپام هستن که پیموزاید به تازگی برای اولین بار برایم تجویز شده.خواستم از شما بپرسم با توجه به اینکه من مبتلا به هیچ تیک و تکانه ای نیستم ، تجویز داروی پیموزاید برای من چه توجیهی دارد؟ممنون از لطفتون

 29. با سلام
  بنده بیمار آرتریت پسوریاتیک هستم و متوترکسات استفاده میکنم در کنارش با تشخیص اولیه اختلال وسواس فکری به تجویز روانپزشک قرص فلوکسامین صد و آریپیپرازول ده به مدت دو هفته هست که ایتفاده میکنم حال روحی خوبی دارم در حال حاضر ولی از نظر جسمی اوایل که قرص های اعصاب رو میخوردم دردهای مفاصلم کم شده بود و این رو بگم در کنارس ورزش میکنم پیاده روی و پیلاتس. الان چند روزی هست پاشنه پام به شدت درد میکنه طوری که نمیتونم به خوبی راه برم حس میکنم دردهای مفاثلم بیشتر شده آیا به خاطر این قرثهای اعصاب هست یا ارتباطی نداره. من به دلیل آرتریت فقط ام تی ایکس فولیک اسید میخورم در کنارش برای کاهش التهابات پویتی امگا سه استفاده میکنم و سه چهار روز در هفته هم ایزی آیرون میخورم به دلیل فقز آهن حال سوالم اینه که دردها ارتباطی با فلوکسامین و آریپیپرازول داره یا نه

 30. سلام خسته نباشید
  من یک‌سال داروهایی مثل پاکسیل و سیپرالکس میخوردم چون هرجا میخواسم برم دستام عرق میکرد،بعد از یک سال دیدم فایده نداره یه دفعه ای قطعش کردم،بعد از اون وسواس فکری پیدا کردم و وقتی خانوادمو میبینم اضطراب میگیرم.الانم دارم فلووکسامین و کلومیپرامین ووالپروات سدیم و تری فلوئوپرازین میخورم.بنظره شما شوک درمانی رو من جواب میده؟

 31. با سلام اقای دکتر ممنون از روشن گریتون اینجانب وسواس عملی در شستشو دارم تا اقای دکتر من از داروهای فلووکسامین ولبان وکوتیاپین استفاده میکنم یک ماه پیش به تجویز دکترم کلومیپرامین مصرف کردم به خاطر عوارضش اذیتم میکرد مصرف نکردم حال خواستم نظر شما وبنا به تجربه شما بجز کلومیپرامین داروی دیگر که جدیدتر وکم عارضه تر از کلومیپرامین باشه که بتوانم با فلووکسامین که حالت مکمل وکمکی پیدا کند مصرف کنم وسواسم مزمن میباشد وکمالگرا در مسائله جزیی ولی طبق تجربیات از بیماریم من احساس میکنم اگر افسردگیم درمان بشه حله چون بعضیاکه با هن رفتارو معاشرت بدبکنندنسبت به ان شخص متنفر ووسواس میشوم ببخشید احساس میکنم ان شخص نجس وبهش خیلی حساس میشم ولی برعکس کی به من خوبی وخوش رفتار باشد احساس ارامش وخوبی پیدا میکنم وتو یکی از گفتگو ها اقای دکتر هلاکویی عنوان کرد ریشه بعضی از وسواسها تنفر میباشد داروهامو الان شش ماه مصرف میکنم حساسیت وواکنش های عصبی م مقداری کم شده خواستم نظر شما هم رو بدونم راجع به بیماریم وداروی که اضافه به داروهام بشه رو بدونم ببخشید دیگه طولانی شد دکتر عزیز

 32. باسلام
  اقای دکتر من از سن ۱۶ سالگی مسخ واقیت داشتم الان ۲۶ سالمه ۱۰ سال ریسپریدون ۰٫۵ خوردم با فلووکسامبن ۱۰۰ برای درمان چه کاری باید بکنم ممنون

 33. سلام و خسته نباشی اقای دکتر بنده داروی ضد افسردگی مصرف میکنم تحت درمان بامتادون میباشم در سایت خوندم داروی بی پریدن در کاهش تعریق ولرزش دست مناسب است خواستم نظر محترم شما هم رو بدانم لازم به ذکر میباشم که داروی متادونم فقط یک سیسی میباشد ایا مناسب میباشد ولی بدنم وصورتم عرق زیاد میکند وبا وجود دوش گرفتن روزانه باز هم بدنم بو میده ایا

 34. سلام آقای دکتر. من برای وسواس فکری قرص آسنترا ۱۰۰ استفاده می کنم، از طرفی برای مشکل تمرکز(add) کپسول آتوموکستین ۴۰ هم مصرف می کنم. و اخیرا برای تیک داروی کلونیدین. ولی آسنترا رو یه دکتر برام نوشته و دوتای دیگه رو یه دکتر دیگه. می خواستم از حضورتون بپرسم مصرف همزمان این قرصا مشکلی ایجاد نمی کنه باتوجه به اینکه در بروشور آتوموکستین نوشته ممکنه از عوارض جانبیش افسردگی باشه و اینکه من ۴ ماه دیگه کنکور دارم و درسمم خوبه؟؟ البته از اتوموکستین اثر خاصی تا حالا ندیدم ولی آسنترا عالیه

 35. سلام آقای دکتر.بنده حدود ۵ ساله قرص های افسردگی مصرف میکنم.دو سال اول قرص سیتالوپرام و آلپروزولام که خوب بودن.بعد از اون بدنم دچار درد شدید داشت که دکتر قرص گاباپانتین بهم داد و اس سیتالوپرام به جای سیتالوپرام و آلپرازولام بعد ان زمان خوب بودم تا این که یکسال پیش دستم شکسته بود عمل بیهوشی انجام دادم.از اون زمان به بعد کم کم ترسم بیشتر میشد تا این که دوماه پیش دچار حملات شدید پانیک و ترس میشدم.و هر وقت اس سیتالوپرام مصرف میکردم دچار حمله میشدم و سرگیجه شدید.الان دکترم هر دارو امتحان میکنه جواب نمیده به طوری که عضلاتم شل شده و بد تر شدم.هر دارو میخام شروع کنم سرگیجه زیاد سراغم میاد و شب ها هر یک ساعت بدنم تعریق زیاد و اسید معدم زیاد و فشارم بالا میره یکدفعه.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 36. سلام آقای دکتر بنده وسواس شدید فکری دارم. مواجهه سازی هم انجام دادم به خاطر ترسم که می ترسم فلان چیز را فراموش کنم اما دائم افکار وسواسی تو ذهنم میاد حالا پزشکم فلووکسامین ۵۰تجویز کردهو گفته هفته اول نصفه بخور هفته دوم کامل. آیا پس از ۵۰ روز درمان کامل برای همیشه اتفاق می افته؟ اصلا می خوام بدونم این تغییری که تو هورمونای مغز میده و متعادل می کنه همیشگیه؟ در ضمن من مادر و پدرم وسواس فکری داشتند و خودم در عمل وسواس ندارم و فکر هم ترسی ندارم ولی ناخود آگاه ترس میاد تو ذهنم. دعاتون می کنم اگر پاسخما بدید.

  • نه تضمینی برای ریشه کن شدنش نیست
   ولی شما ناامید نباشید و درمانو‌انجام بدید
   کمالگرایی برای ریشه کن شدن نداشته باشید

 37. سلام آقای دکتر. من حدود چهار ماهه برای وسواس فکری آسنترا ۱۰۰ میلی گرم یک بار در روز(ظهر) مصرف میکنم و اینبار که مراجعه کردم دکتر دوزشو افزایش داد به ۱۵۰ و بعد دو هفته ۲۰۰ میلی گرم ولی چیزی ننوشته که همشو یک بار در روز مصرف کنم یا دوزشو تقسیم کنم؟ البته تو اینترنت که سرچ کردم(ببخشید) و همچنین تو برگه دارو نوشته یک بار در روز مصرف شود ولی گفتم شاید چون ۲۰۰mg دوز بالاییه شاید بهتره تقسیم بشه! خواستم لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

 38. سلام دکتر من ۲۱ سالمه وزنم ۷۰ کیلوست و اینکه به تازگی فهمیدم که ADHD دارم ، رفتم پبش روانپزشک و برام ریتالین ۱۰ میلی گرم و که نصفش رو صبح و نصفش رو بعد از ناهار بخورم تجویز کردن ب همراه فلوکسامین ۵۰(هفته اول نصف قرص تنها و بعد کامل بعد از شام برای خوابیدن بهتر و اینکه من یکم وسواس دارم و همش فکر میکنم قراره اتفاق بعدی برام بیفته و یا یک دفعه پام بشکنه و اینطور موارد) سوالی که میخواستم بپرسم این که این دو دارو اعتیاد ندارن؟ من توی اینترنت داخل یه فرم قدیمی دیدم یه روانپزشک میگفت ریتالین مغز رو نابود میکنه و روانپزشکا نباید تجویز کنن و از این حرفا ، واقعا نگران شدم خواهش میکنم کمکم کنید.

 39. سلام آقای دکتر. درود بر شما
  من ۳۲ساله هستم و از سالها قبل تا حدی مشکل وسواس فکری و همچنین کم حوصلگی و البته به نظر خودم کم و بیش افسردگی خفیف داشتم که در این یکسال اخیر به خاطر بیکاری و اینا یه مقدار احساس کردم که نسبت به گذشته، این حالتها در من بیشتر شده و به خاطر همین به روانپزشک مراجعه کردم و اونم به من سیتالوپرام۲۰ و پرفنازین۲ تجویز کرد که بعد از چندهفته مصرف، دیدم که دارم اذیت میشم و ادامه ش ندادم و دکتر خودم رو عوض کردم..

  دکتر جدید بهم فلووکسامین ۵۰ و ولبان۷۵ تجویز کرد و به مصرفش دارم ادامه میدم… ولی با توجه به اینکه احساس میکنم که شاید افسردگی من همپنان در حد خفیف باشه ، حالا به نظر شما ولبان مناسب من هست ..؟

  یعنی به نظر شما ولبان مناسب افسردگی های متوسط تا شدید نیست ..؟ و برای مشکل من جواب میده ؟

  • سئوالتون واضح نیست
   ولی خب لطفا دوباره مطرح نکنید
   این ترکیب خیلی خوبه
   ترکیب قبلی هم خوب بوده
   مهم تداوم مصرف و رها نکردن تا مدت تعیین شدست

   • سپاس از شما
    ببخشید معمولا تا چندهفته یا چندماه طول میکشه که از این ترکیب جواب بگیرم و میتونم امیدوار باشم که انگیزه و حوصله و شادابی تا حدی دوباره بهم برگرده …؟

    و بازم ببخشید یه مشکل دیگه هم اینه که با شروع مصرف این ترکیب جدید دچار کم خوابی و گاهی بی خوابی شدم ، که فکر میکنم به خاطر وبلان باشه..
    به نظر شما باید همراه با این ترکیب قرص خواب هم مصرف کنم ؟ که خودم فکر میکنم اگه این حالت ادامه داشته باشه ، نیاز دارم
    شما کدوم قرص خواب ها رو مناسب میدونید ؟

 40. سلام شوهر من ۳ساله که برای افسردگی اضطراب وعصبانیتهای زیادش تحت درمان فلوکسبتین و رهاکین والپرازولان والبته داروهای دیگه بوده که الان دکتر فقط همین سه تارا داده چون بهترشده یدفعه نصمیم گرفت دکترشو عوص کنه والان فلووکسامین و رهاکین و تریفنازین وولبان دادن بشون که شدید بهم ریخته کلافه بدخلق ناامید بیحوصله وبیخواب شده ۱۰تا الپرازولام یهومیخوره من خیلی نگرانم ایا قرصا را قطع کنییم کدوم این داروها باعث این وصع شده لطفا راهنمایی کنید

 41. سلام اقای دکتر تشکر از راهنمایی هایتان
  من سالها اسنترا مصرف کردم برای مشکلات ocd ، و بسیار خوب جواب گرفتم اما همواره با عوارض مهار جنسی و تاخیر ارگاسم مشکل داشتم با اینکه در طول زمان عوارض کمتر هم شدند ، چند بار دکترم تصمیم گرفت قطع کنه اما مود من کاهش پیدا میکرد و ارام ارام افکار ازار دهنده بر میگشت ، با توجه به نیاز من به مصرف ssri دکتر من پیشنهاد داد برای کمتر کردن عوارض جنسی فلووکسامین ۵۰ مصرف کنم و ادامه دهم و معتقده فلووکسامین کمتر مستعد این عارضه هست مخصوصا در دوز ۵۰ که پایین است . ممنون میشم نظر شما را بدونم .

  • بهر حال اونم این عوارض رو داره
   بهترین راهکار مصرف مکملهای تقویت کننده ی میل جنسی و تغییر سبک خوراکیهاست
   مکملها خیلی زیادن و بخاطر اینکه ما قصد تبلیغ اونها رو نداریم نمیتونیم اینجا معرفی کنیم

 42. سلام اقای دکتر خسته نباشید. من برای درمان وسواس و اضطراب به پزشک مراجعه کردم و ایشون برای من قرص فلووکسامین ۵۰ و پروپرانول۱۰ تجویز کردن که فعلا یک ماه مصرف کنم بعد درمورد دوز داروها تصمیم بگیرن. یک هفته که داروهارو مصرف کردم انگشت شست دست چپم بی حس شده و گزگز میکنه، توی اینترنت خوندم متوجه شدم این دوتا قرص باهم تداخل دارویی دارن و نباید باهم تجویز بشن. بنظر شما آیا این تداخل باعث این مشکل شده؟ آیا باید قرص هامو عوض کنم؟ پیشاپیش از پاسخگوییتون سپاسگزارم

  • دیگه اینقدر نازک نارنجی نباشید
   اینجوری تو خیابون هم راه میرید باید یه جدول دستتون باشه چیزی با چیزی تداخل نداشته باشه

 43. سلام
  من از حدود ۸ سال پیش برای وسواس هر شب یک فلووکسامین ۵۰ می خوردم بعد حدود چهار سال پیش مصرف آن را یک شب در میان کردم و از حدود هشت ماه پیش دو شب در میان می خوردم و خوب بودم
  تقریبا دو ماه است که بعضی اوقات احساس عجیبی داشتم انگار مغزم به همه چیز گیر می دهد حتی چیز هایی که قبلا به آنها وسواس نداشتم و این حالت در هفته اخیر زیادتر شده است و من همان دو شب در میان دارو را مصرف می کردم
  ممکن است کیفیت دارو ها افت کرده باشد؟
  می خواهم کلا مصرف دارو را قطع کنم آیا این احساس از بین خواهد رفت؟

  به دکتر هم مراجعه کردم گفت دوز مصرف را بیشتر کن
  و یک شب در میان مصرف کن

  ولی من می خواهم کلا مصرف دارو را قطع کنم آیا این احساس از بین خواهد رفت؟
  در نت سرچ کردم نوشته عوارض قطع مصرف فلووکسامین بعد از سه هفته از بین خواهد رفت
  الان چه کار کنم؟
  با تشکر

 44. سلام خسته نباشید، من به مدت دو ماه قرص فلووکسامین مصرف کردم، آخرین باری که دکترم این قرصو تجویز کرد گفت بعد از دو ماه دوباره مراجعه کن، حالا قرص من ظرف ۱ماه تموم شده و من نمیدونستم که باید دوباره میخریدم یا نه، و یک هفتس که مصرف نکردم حالا سر درد و سرگیجه ی شدید دارم میخواستم بدونم از عوارض کنار گذاشتن این قرصه یا نه؟؟

 45. سلام وقت بخیر نزدیک هشت ساله که روزانه ۴۰ میلی گرم فلوکستین مصرف میکنم الان دکتر فلوکستین رو به ۲۰ کاهش داده و به جاش فلووکسامین ۵۰ تجویز کرده بعد مصرف فلووکسامین احساس میکنم تو بدنم یه چیزی شرو به ترشح میکنه تو‌معدم و کل بدنم سست میشه این عادیه یا به پزشک مراجعه کنم؟

   • سلام آقای دکتر من ۳۸ سالمه و ازدواج کردم و ی دختر دارم. بسیار حساس به مسائل عاطفی هستم و مدتها یک اتفاق بد یا خوب رو در ذهنم مرور و تکرار میکنم. گاهی یک مسیج رو میفرستم و ۱۰ بار پاک میکنم دوباره میفرستم.خیلی از نظر روانی اذیت میشم. اصلا ثبات در تصمیم گیری حتی موضوعات کوچک ندارم و مرام احساسم تغییر میکنه. میخواستم ببینم این وسواس فکری هست؟ باید به روانپزشک مراجعه کنم با خیر؟

    • البته من با تراپیست در ارتباط هستم ولی ایشون برخلاف شما با دارو درمانی اصلا میانه ای ندارند. و من بعد از یک سال تراپی بهبود چندانی نداشتم. تا یک ماه پیش که دکتر داخلی برام فلوکسامین تجویز کردن و من اصلا نمیدونستم برای چی هست. و بعد از یک ماه مصرف خیلی حال روحی و ثبات تصمیم گیریم بهتر شده و آرامش بیشتری دارم. نمیدونم چکار کنم دکتر داخلی برم یا روانپزشک؟

 46. سلام آقای دکتر خسته نباشید ،من بعد از یه مدت خود بیماری انگاری دچار پرش عضلات شدم ،که دکتر برای من کلونازپام یک رو برام تجویز کردن ،نزدیک به دو سال میخورم ،یک سال اول نصف الان یکی کامل ،پرش عضلات بهتر شده ولی کامل قطع نشده ،موقعی که عطسه می کنم این پرشا زیر پلک تو بدن و قسمت بیضه هام بیشتر میشه ،همچنین انگار یه دسته مورچه تو بدنم راه میره ،چند مدتیه تنگی نفسم گرفتم تو اینترنت خوندم میتونه از استرس و اظطرابم باشه ،از ورزشم باشه این پرش عضلات ،به همین علت خیلی از کارهای استرس زا مثل رانندگی رو گذاشتم کنار ،یا به خاطر همون موضوع ورزش هم نمیکنم ،این چه بیماریه واقعا؟؟من حساس شدم یا واقعا بیماری هست هر چند من اکثر آزمایشات رو دادم ،mri چیزی خاصی نبوده چی پیشنهاد میکنید ؟؟من یه مدت فلوکستین میخوردم از لحاظ اظطراب.و استرس خوب شده بودم ولی معدم یه حالتی مثل گرفتگی عضلانی داشت ،سرترالینم میخورم اظطراب و تپش و تهوع میگیرم ،لطفا بهم کمک کنید ،تو جوونی بیست و پنج سالگی دچار پوچی شدم ،ممنون میشم پاسخ بدید ،ببخشید طولانی شد

  • میلاد جان منم مثل شما بودم دپاکین نصف و فلووکسامین یک برام داد دکتر.بعد از چندماه دپاکین قطع شد و فلووکسامینو یه مدت بیشتری باید بخوری بعد از یکماه مصرف خوب شدم کامل

 47. سلام.
  من به خاطر شکستگی مهره کمر به دکتر مراجعه کردم و گفتم در ناحیه ی زیر گردن(تقریبا یک وجب)درد دارم و قولنج می کنم این قرص و گاباتین دادند . آیا این قرص ارتباطی با درد من دارد ؟
  با تشکر

 48. درود اقای دکتر
  بنده از سال ۹۵ تا سال ۹۷ یک دوره درمان فلوکسامین برای وسواس در دوران کنکور داشتم مصرف کردم دوز مصرفی از ۵۰ شروع شد تابه ۱۰۰ رسید بعدش دکتر به طور ارام و پیوسته گفتند که از مرداد ۹۶ دوز مصرفی رو از ۵۰ هر ۲ ماه یه بار کاهش بده تا تموم بشه که من دوز مصرفی رو تا ۵ میلی گرم هم رسوندم و بعدش در خرداد ۹۷ تموم کردم بعد از ان سردرد های میگرنی من شروع شد که اصلا قبل از شروع این دارو و طی دوره درمان چنین عارضه ای نداشتم هر از گاهی سرگیجه های این دارو و خواب های رنگی سراغم میاد و اون روز اعصابم خیلی ضعیف میشه به نظرتون چیکار کنم تا اخر عمر همین شکلی باید زندگی کنم ؟
  در ضمن اکنه های هورمونی ممکنه بعد از اتمام این دوره به این دارو مرتبط باشه ؟
  پوزش می خوام از اینکه متن طولای شد.
  باتشکر و احترام

 49. با سلام وعرض ادب بنده دوبار دیگه چند ماه پیش مزاحمتون شدم اقای دکتر بنده یک ساله برای وسواس و افسردگیم داروی فلوکسامین وکوتیاپین و ولبان مصرف کردم با حداکثر دوز ولی متاسفانه همچنان وسواسم پا بر جاست خودمم دیگه از دارو خوردن خسته شدم باید چه کنم داروی بهتر از فلوکسامین باید بخورم یک دو سال دیگه یا مکمل وکمکی هستش که اضافه کنم ممنون از محبتت راهنمایی بفرمایی بزرگواری کردی

 50. سلام آقای دکتر من مدت چند ۶ ماهه که هر چند وقت یکبار دچار بیقراری و دلهره شدید میشم حدود ۲ ماهه که این بیقراری تقریبا دائمی و کاملا غیرقابل تحمل شده حدود ۸ ماهه که به خاطر اختلال اضطراب فراگیر دارو مصرف میکنم و درحال حاضر ونلافاکسین، پرانول، الانزاپین و لورازپام مصرف میکنم. پزشک خودم گفته که نمیتونه کاری برای درمان بیقراریم انجام بده خواهش میکنم بفرمایید این بیقراری شدید احتمالا چه علتی میتونه داشته باشه و آیا درمان دارویی براش وجود داره؟ اگه واقعا فکر می‌کنید درمانی وجود داره بفرمایید تا به تهران آمده و توسط شما ویزیت شوم. خواهش میکنم حتما جواب دهید چون به دلیل بیقراری شدیدحالم بسیار بد است و برای رهایی از رنج آن مدام افکار خودکشی به ذهنم می رسد.

 51. سلام وقت بخیر بعد از دو هفته مصرف فلووکسامین(لووسر)۳۰یا۳۵تاشو همزمان مصرف کردم بعد از یک ساعت تقریبا معدمو شستشو دادن..ب مدت دوروز توهم شدید دیداری و شنوایی داشتم وپرش پا و دست..الان حالم خوبه اما میخاستم بدونم ممکنه عوارض همیشگی برام داشته باشه این کارم؟واگه آره چ عوارضی؟پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون..

 52. سلام وعرض ادب خدمت دکتر زحمتکش اینجانب برای وسواس فکری دکترم فلوکسامین وپرفنازین ولبان تجویزکرد حال حالت بی قراری دارم واشتهایم خیلی کم شده ایا بیپریدن برای رفع بیقراری مناسبه دکتر جان ممنون از راهنماییهای خوبتون

  • بنظر میاد هنوز بدنتون به این داروها خو نگرفته
   میتونید صبر کنید یا اینکه دوز دارو رو کم کنید
   بی پریدین فقط بعضی از انواع بیقراری رو کم میکنه

 53. سلام وقت بخیر.ببخشید من به مدت۴سال ونیم هست قرص فلووکسامین مصرف میکنم.(به علت افسردگی و وسواس فکری بعداز فوت عضوخانوادم).(وتاروزی۱۵۰و۱۰۰مصرف کردم اما الان حدود۱سال ونیم فقط روزی۱قرص۵۰میل).و۲۴ساله هستم.میخاستم ببینم این مقدار قرص برای بارداری مشکل ایجاد میکنه؟
  و جایگزینش برای بارداری بی خطر چی هست؟
  چون هنوز شرایط روحیم کاملا مساعد نیست!..ممنون

 54. سلام اقای دکتر خسته نباشید.من ۲۴ سالمه مشکل وسواس دارم که دکتر برام فلوکسامین و ریسپریدون تجویز کردن. الان بعد از دوروز مصرف هم حس گیجی دارم هم احساس میکنم دیدم حساس شده و نقاط دورو سخت میتونم نگاه کنم. ایا اینا از عوارض داروهاییه که میخورم؟اگه از عوارض دارو هست تا چه مدت ادامه داره.

 55. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من برای مشکل وسواس به پزشک مراجعه کردم و برام قرص کلومیپرامینو هالوپریدول تجویز کردن.این تجویز پزشک تاثیر گذار هست؟

 56. سلام اقای دکتر من ۲۴ سالمه مشکلی که دارم از نظر روحی خیلی ضعیفم ینی وقتی تو زندگیم چالشی پیش میاد هم استرس میگیرم هم اضطراب دارم هم وسواس پیدا میکنم. بشدت اعتماد بنفسم هم پایینه. ولی از لحاظ هوشی و استعداد سطح بالایی دارم. همیشه همینجوریم هر چند اون چالش خیلی بی اهمیت باشه. گذشته هم مشکل وسواس عملی و فکری هم داشتم. همیشه هم تو ذهنم خودمو به چالش میکشم و باز هم استرس. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مشکل من دقیقا چیه

  • خب
   دارو فقط بطور موقت میتونه به شما کمک کنه
   شما باید همه جانبه خودتو بسازی
   ورزش
   مطالعه
   کلاسهای روانشناسی
   مشاوره فردی
   پیدا کردن دوستهای خوب که بتونن الگو بشن برات
   بهبود روابط فامیلی
   و
   .و.

 57. با درود .بنده ۳۱ ساله هستم و مشکل وسواس فکری و افسردگی دارم .از سال ۸۴ مشکل وسواس من شروع شد و نسبت به سلامتی اعضای بدنم وسواس داشتم .مثلا اینکه این شخص رد شد کنارم به فلان جای بدنم برخورد و بعد وسواس چک کردن و وسواس هایی به شکل تصاویر مزاحم خیلی بد .که همین وسواس منجر به افسردگی من شد.در سال ۹۰ برای بی خوابیهای شدید که اصلا خواب نداشتم رو به داروی کلونازپام اوردم تا یک سال و نیم کلونازپام اثر خواب اوری بسیار خوبی رو من داشت طوریکه تمرکز و نمرات دانشگاهیی من بهتر شد .ولی رفته رفته هم وسواس و هم افسردگی به شکل زیادی زیاد شد انواع وسواس ها رو داشتم .افسردگیم طوری شد که به زمین کوبیده بودم وهر ثانیه برام یک قرن بود تا حد حیاط به زور میرفتم تا اینکه تو سال ۹۲ به روانپزشک‌ مراجعه کردم و برای من فلووکسامین و پرفنازین و ماپروتیلین دادن .هفته اول تاثیر عالیشو دیدم هم روی خواب و هم انرژی بعدش به سربازی رفتم و دکتر داروهامو دوبرابر کرد به قدری عوارض داروها برام سنگین بود که حتی گاهی روی صف ایستاده به خواب میرفتم و همگان تعجب میکردن .بعد از شش ماه وضعیتم بهتر شد و از اون زمان که دارو منو منگ و گیج میکرد کمی دراومدم .بعد که سربازی تموم شد من بهتر شدم و لی همیشه خوابم زیاد بود .فلووکسامین رو ۲۰۰ میل و پرفنازین ۲ و کلونازپام نصف میخوردم .شروع به کار و ورزش کردم تا اینکه در حد بسیار عالی روحیم خوب شد .پر از امید بودم و به دکتر گفتم میخوام داروها رو که فلووکسامین که دوتا ۵۰ میخوردم بزارم کنار.دکتر گفت هر هفته ای یک ربع داروها رو کم کن و بعد قطع کن .هفته چهارم که شد دوباره افکاری که حداقل یک سال و نیم بود نمیومد دوباره تکرار شد و باز افسردگی ..دارو رو که کنار کم شد حالتهای روانی رو مقایسه میکردم و میدیدم که انگار موقع دارو خوردن اصلن انگار کسی که ابجو میخوره مثل اون شده بودم ..هر طور بود میخواستم دارو رو برارم کنار ولی تا کم میکردم افکار و نصاویر تکرار شونده تو مغزم میومد تا یه بار دیگه به مدت یه هفته قطع کردم .مغزم قفل شده بود و من نمیتونستم حرف بزنم خیلی حالت بدی بود تا بعد تصمیم گرفتم برا همیشه دارو بخورم بعد هرچه دارو میخوردم تاثیری نداشت فلووکسامین ۳۰۰ میل و کلومیپرامین ۵۰ میل و داروهای دیگه تا اینکه اومدم تهران پیش دکتری بنام مجد .حرفامو که زدم گفت نسختو نوشتم برو دو ماه دیگه بیا .آسنترا ۱۰۰ و لیتیوم سه تا نصف و ریسپریدون و گفت کلونازپام تا دو تا میتونی بخوری .اومدم مصرف کردم ولی با خوردنش انگار سرم سبک میشد و اصلا کنترل ذهنمو نداشتم .دکتر مجد بمن گفت وسواست کهنه شده و ۴ سال زمان میبره .بعد به دلیل مشکلات مالی نتونستم دیگه پیشش برم و تو شهرستان به دکتر گفتم این ترکیبو بهم نزنه فقط کم و زیادش کنه .آسنترا رو ۲۰۰ رسوند ولی من حالتهای سر سبکی و عدم انرژی و بی خوابی داشتم تا یازده ماه صبر کردم گفتم شاید بهتر بشه که دیدم فایده نداره وسواس های فکریم کم شده بود ولی اصلا کنترل ذهنمو نداشتم تا پیش دکتر شهرستان رفتم گفتم دیگه این دارو رو نمیخورم واز بیخوابی کلافه شده بودم گفتم هر چی مینویسی بنویس فقط خوابم کنه .فلووکسامین ۲۰۰ و کلومیپرامین ۵۰و اس سیتالوپرام ۱۰و تریمیپرامین ۱۰۰ و کوئیتاپین ۱۰۰ و کلونازپام نیم خوردم تا دیدم خوابم بهتر شد ولی الان که این داروها رو میخورم هنوز وسواس دارم ولی این فکر برام اومده که این حالتهایی که داری با دارو احساس واقعیم نیست و مثل اینکه کسی مشروب خورده باشه از لحاظ طبیعی خارجم ..حتی این فکر بصورت وسواس دراومده و من به خودم میگم این حالتهای احساسیم طبیعی نیست .ضمنا ریتالین ۱۰ یک عدد برا تمرکز و انرژی میخورم که دکتر گفت بیشتر از این حد نکن .الان مشکلم اینه که فک میکنم دارو منو از حالت طبیعی خارج میکنه و اگر هم که نخورم کلا فلج میشم .چکار کنم ؟ضمنا مشاوره هم پیش همین روانپزشک میکنم.

  • خیلی طولانی بود
   همونجا زیر نطر پزشک خودتون درمان بشید
   خرج بیخود برای اومدن به تهران نکنید
   دکتر خودتون بهترین داروها رو بهتون داده
   اعتماد کامل کنید

 58. درود،من بیماری وسواس فکری و افسردگی اساسی دارم .سال ۸۵ شروع شد ولی سال ۹۲ مراجعه کردم ،داروهای فلووکسامین و پرفنازین و نصف کلونازپام خوردم ..بعد دوسال مصرف خوب شدم در حدی که دکتر گفت میتونی داروهاتو به تدریج کم کنی و قطع کنی .من همینکارو کردم ولی ربع اخر که رسیدم افکاری و تصاویر ذهنی که حداقل یکسال نداشتم دوباره اومد ..افسردگی هم اینقدر شدید بود بزور تا حد در حیاط میومدم‌.انگار مغزم بتن شده بود اصلا هیچ حسی نداشتم و بزور زنده بودم ..بعد یک هفته قطع تصمیم گرفتم دوباره بخورم تا کامل دیونه نشدم .بعد از شش ماه دیگه دوباره یک هفته قطع کردم همون وضعیت اسف بار دچار شدم .دیگه به گفته پزشک تصمیم گرفتم تا اخر عمر دارو بخورم ..ولی بعد از شروع ددوباره داروها مرتب این فکر میومد که من موقع خوردن دارو انگار کسی که مشروب مصرف کرده اون حالتی هستم ..بعد اسنترا ۲۰۰ و ریسپریدون و لیتیوم و کلونازپام دکتر مجد در تهران برام نوشت ..تا ۱۱ ماه خوردم ولی مغز و ذهنم هیچ گیرایی نداشت ..اصلا انرژی و تمرکز و خواب نداشتم .بی خوابیهای زیاد کلافم کرد تا همون دکترم تو شهرستان برام دوباره فلوو کسامین ۲۰۰و کلومیپرامین ۵۰ و تریمیپرامین ۱۰۰ و کوئیتیاپین ۱۰۰ و اس سیتالوپرام ۱۰ و نصف کلونازپام میخورم الان ..خواب الودگیم بیش از حده و همش تمایل دارم تو رختخواب باشم ..بعد اگه کوئیتاپین و نصف کنم دوباره بی خوابی ها میاد سراغم ..کلا خوابم بهتر شده ولی خواب الودگیم بیش از حد تصوره و کلا نمیتونم کار کنم ..حالا میخواستم به دکتر بگم داروی سیتالوپرام رو برام بنویسه چون میگن عوارضش خیلی کمتره ..سیتالوپرام و فلوکستین رو تا حالا امتحان نکردم ولی این فکر برام اومده که اگه فلووکسامین رو شروع کنم عکس یه کپسول میاد تو ذهنم همیشه …شما بگید داروی سیتالوپرام ایا امتحان کنم ؟

  • حرفاتون طولانیه.موقع ویزیت به پزشک خودتون باید بگید.من سئوال کوتاه جواب میدم.ویزیت که نمیکنم اینجا

 59. سلام ضمن تشکر از راهنمایی ها شما پسرم ۱۶ ساله است پزشک برای ایشون فلووکسامین ۵۰ روزی یک قرص تجویز کرده ولی بنده از ترس عوارض این دارو خصوصا عارضه احتمالی خودکشی در دادن دارو تردید دارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

 60. سلام
  خسته نباشد من چهار ماهه دارم داروی اعصاب و روان مصرف میکنم که هر بار میرفتم پیش روانپزشکم سرترالین ثابت بود و در کنارش یه داروی دیگه مصرف میکردم هر بار که رفتم پیشش بجز یه داروی جدید در کنار سرترالین برام مینوشت و داروی قبلی رو قطع میکرد
  هر ماه‌ که میرفتم پیشش میپرسه تغییر کردی میگفتم نه، خیلی کم
  هربار دوز سرترالین رو بیشتر میکرد
  قبلا میگفت مشکل خاصی نداری بعد چند جلسه گفتم تغییر خاصی نکردم امروز گفت وضعیتت اصلا جالب نیست و باید دو سه سال دارو مصرف کنی منم از حرفشش شوکه شدم
  من بیشتر بخاطر اعتماد بنفس پایین و عصبانیت در حد گیر دادن به کارهای دیگران و دو سه تا فویا رفتم پیشش
  البته شخصیت وسواس مجبور رو دارم بنظرم خودم و به روانپزشکمم گفتم خودمم خیلی روانشناسی مطالعه میکنم
  امروز سرترالین ۵۰ رو دوبار در روز دوباره برام نوشت اینبار در کنارش فلووکسامین ۵۰ برام نوشت که صبح ها نصف و ظهر و شب یک عدد باید بخورم
  خودم فکر میکنم این داروها خیلی تاثییر گذار نیستن
  الان بنظرتون چیکار کنم ؟از نظر من و حتی خانواده م خیلی مشکل ندارم
  آیا این دارو جدید که برام نوشته بیشتر تاثییر گذار هستن؟
  بنظرم دنبال یه ترکیب دارویی خوب برای من میگردده
  راستی من بچه سوم خونم از پنج نعر

 61. سلام اقای دکتر .دو داروی فلووکسامین و سیتالوپرام رو باهم بصورت ترکیبی به من دادن ایا این دو دارو که از یک دسته هستند با هم داده میشه ؟برای وسواس و افسردگی

 62. سلام اقای دکتر.نشخوار فکری و وسواس فکری با هم ارتباط دارند؟
  و اینکه داروهای وسواس فکری در بهبود نشخوار فکری تاثیری دارند؟

  • نشخوار ذهنی از اندیشناکی و نگرانی در یک ذهن اضطرابی میاد مثلا فکر مداوم و نگران کننده در مورد یک امتحان یا کنکور پیش رو
   وسواسهای فکری در یک فرد وسواسی معمولا فکر راجع به چیزهاییه که خود شخص ازونا متنفره و بدش میاد ولی نمیتونه اونها رو کنترل کنه…که یا محتوای پرخاشگرانه داره مثلا اینکه مبادا با این چاقو دستم رو ببرم..‌یا نکنه به دیگران سیلی بزنم..‌یا نکنه تو خیابون موقع رانندگی مردم رو زیر گرفته باشم….یا محتوای دینی و گناه الود داره مثلا تصاویر گناه الود یا جملات کفرامیزی که به ذهن میاد و خود شخص از این افکار بیزاره….یا محتوای جنسی داره مثل تصورات داشتن رابطه ی جنسی با اشخاصی که نباید این فکرها رو راجع بهشون داشت….یا وسواسهای فکری راجع به داشتن یک بیماری خطرناک مثل ایدز و هپاتیت و هر روز به آزمایشگاه رفتن و نمونه ی خونی دادن علیرغم منفی بودن جواب قبلی.‌..یا وسواس در نورد افکار بی ضرر ولی بیهوده مثل مرور کلمات بیهوده ی رادیو تلویزیونی در ذهن یا شمردن بیهوده ی تعداد جدولهای خیابان یا خواندن بیهوده ی پلاک ماشینها و….
   در محموع نشخوار ذهنی توی یه ادم وسواسی غیر عادیتر و با سوژه ای عجیبتریه
   ولی توی یه ادم مضطرب راجع به همون سوژه ای معمولی زندگیه که هر ادمی میتونه راجع بهش نگرانی معمولی داشته باشه ولی توی اینها کمی بیشتره

 63. سلام.اقای دکتر مصرف دولوکستین ۲۰،فلووکسامین ۱۰۰ و پرفنازین با هم تداخل نداره؟مریض هم وسواس شدید و هم افسردگی شدید دارن

 64. سلام.وقت بخیر .اقای دکتر قویترین داروی وسواس فکری و افسردگی از بین داروهای سرترالین فلووکسامین و سیتالوپرام کدامیک هستند .میدونم تو یه دسته هستند.فقط از لحاظ تجربی میپرسم.با ارزوی توفیقات

 65. باسلام.بنده قرص فلووکسامین رو از تاریخ ۲۱ دی شروع کردم ب خوردن .حدود ده روز پیش احساس کردم کلمات یک خط رو ی کم ب طور خفیف بالاو پایین میبینم.الان یک هفتس ک داروهام تموم شدن یک بسته ی ۳۰ تایی بود ولی هنوز چشمام ی کم خطوط رو موج دار میبینه.میخاستم ببینم از عوارض قرص هست یا ن .چون قبل از مصرف قرصا چنین مشکلی نداشتم.ممنون از راهنماییتان

  • ممکنه تاری دید ناشی از دارو باشه
   یا ممکنه از قبل مشکلاتی مثل آستیگمات بودن چشمهاتون داشتید و با این تاری دید اونا خودشو نشون داده باشه
   کلا اگر حدود سی تا چهل سال هستید یه مراجعه ی سرپایی به بینایی سنج براتون بد نیست.هزینه ی زیادی نداره و خیلی هم وقت گیر نیست
   اگر هیچ مشکلی انکساری چشمی نداشتید در اونصورت بهتره قرص تعویض بشه

 66. با سلام .اقای دکتر من برا وسواس داروی سرترالین به مدت یکسال خوردم با دوز ۲۰۰ اصلا نه خواب نه انرژی و سبک سری داشتم .قطع کردم داروی فلووکسامین دادن و کوئیتیاپین و کلومیپرامین بسیار خواب الودم و ساعت ۱۱ صبح به سختی بلند میشم و بعد با مصرف دارو در ظهر باز خواب الود میشم ..کلا خواب الودم با فلووکسامین ..بعد جایی خوندم شما گفتین داروی پاروکستین مشابه آسنتراست با اثر خواب بیشتر ..سوالم اینه سرترالین بهم نساخت با این وجود پاروکستین هم نمیسازه ؟

 67. سلام خسته نباشید.
  با قطع داروی فلووکسامین اثرو عوارض دارو تا کی در بدن هست ؟برای اقدام ب بارداری میخاستم ببینم چقدر بعد از دارو میشه اقدام کرد؟

 68. سلام اقای دکتر ..ببخشید زیاد پیام میدم .فلووکسامین میخورم و انواع قرصای دیگه ..بسیاااااااار خواب الودم .میخواستم تعویضش کنم با سیتالوپرام ..یه دوز سیتال خوردم حس خوبی داشتم ..فقط اینکه انگار منو به جلوو هول نمیداد دارو…حسم بهتر شد ها…ایا زور سیتالوپرام به وسواس شدید میرسه ؟

 69. درود
  آقای دکتر من یک ماه بوسپیرون و فلوکسامین ۵۰ میخورم.مدتیه مخصوصا شبها کف پاهام و دستهایم داغ میشن و گرما زیادی دفع میکنه.میل جنسی هم زیاد شده.ممکنه از عوارض داروها باشه؟ممنونم

 70. سلام آقای دکتر خسته نباشید.. ببخشید سوالم خیلی اورژانسی.. بنده ۲۱دی از زمان شروع قاعدگی شروع ب قرص فلووکسامین کردم بعد ۱۲ بهمن تموم شد.. اونم با دوز سه وعده نصف روزانه.. الان این ماه پریود نشدم و باردار شدم میخاستم ببینم برا بچه ضرر داره یا ن خیلی نگرانم آقای دکتر..

 71. با سلام وخدا قوت و ارزوی سلامتی روز افزون. سوال بنده اینه من فلوکسامین مصرف میکنم آیا میتونم قطره هایپیران با فلوکسامین مصرف کنم خوندم تو نظرات نوشته بود واسه اضطراب وسردرد وبی حوصلگی مفیده آیا دکتر جان میتونم قطره هایپیران مصرف کنم همراه با فلوکسامین مشکل من افسردگی و وسواس بی انگیزگی بی حوصلگی ه دکتر قبلیم ترازدون نوشت ولی بهم نساخت با تشکر

 72. سلام آقای دکتر.عذر می‌خوام که دوباره مزاحمتون شدم.میشه بفرمایید که فلوکسامین باعث گرما و افزایش دمای بدن میشه یا بوسپیرون؟گاهی اوقات و مخصوصا شبها دچار حالت گرما از دستها و پاها و دمای بدنم حدود ۲ تا ۳ دهم درجه افزایش پیدا می‌کنه.اضطراب هم بدترش میکنه.حالا این وضعیت مقارن شده با این ویروس کرونا و کمی نگرانم کرده…ممنونم

 73. سلام جناب دکتر .از بین داروهای فلووکسامین و پاروکستین کدوم عوارض کمتری دارد هم در ابتدا و هم در سالیان طولانی ..و ایا پاروکستین اثر ضد وسواسو افسردگیش قوی هست .

 74. سلام آقای دکتر..بنده ب علت اضطراب بیماری دچار وسواس فکری شدم و الان خیلی روحیم باختم.ی جورایی احساس بی حسی و بی جونی مکنم و انگار فقط میبینم و دوتا چشم فقط هستم ب خاطر چی هست؟این حالت؟خیلی دوست دارم برگردم ب حالت قبل.نمیدونم وسواسه یا یک بیماری گرفتمِ..اینم بگم زیادی ب بدنم فکر میکنم ک کلافم کرده..ببخشید طولانی شدِ..

 75. سلام اقای دکتر من برای مشکلم به پزشک مراجعه کردم که تشخیص ایشون وسواس فکری بود به مدت سه ماه کلومیپرامین و هالوپریدول مصرف کردم اما هیچ تاثیری نداشت بدون اینکه انگیزه ای پیدا کنم یا حالم بهتر بشه بنظر شما ایا باید ادامه بدم یا دارو ها باید عوض بشن

 76. سلام خدمت دکتر عزیز. به مدت یکسال هست که درگیر بیماری وسواس فکری شدم به خاطر فشار زیاد درس ها. آخه دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس هستم و خیلی فشار و استرس دارم. پیش دکتر روانپزشک هم رفتم و به تشخیص ایشون آسنترا ۱۰۰ دو وعده در روز یعنی ۲۰۰ میل مصرف می کنم. رضایت بخش بود تا این اواخر که درگیر امتحانات سختی شدم و باز اضطرابم زیاد شد و مشکل همیشگی تکرار آهنگ مداوم تو ذهنم زیاد شد. روانپزشک برام قرص پرفنازین ۲ رو به عنوان داروی کمکی تجویز کرد برای شب ها.چون شب ها دیر خوابم میبره و اضطرابم زیاد میشه. میخواستم بدونم که این تجویز مناسب هستش. چون یکی از دوستام هم پیش دکتر رفته بود و همین مشکل رو داشت ولی بهش قرص آریپیپرازول داد! نظرتون چیه؟ با تشکر از زحمات شما

 77. سلام دکترجان:من حدود ۱۰ سال است قرص مصرف میکنم اولش پیش دکتر کافیان تفتی شھر زاھدان رفتم واسم قرص سیتالوپرام ۲۰ و پروپرانول ۴۰ نصف و کلیدینیوم سی و لیتیرام ۳۰۰ و سه ماہ و شش ماہ تا مدتی تحت دکتر بودم بھتر شدم.ولی این مشکل ادامه داشت گاھی شاد گاھی افسردہ. وقتی افسردہ میشم ترس بھم روی میارہ از خونه بیرون نمیرم.مشکل در خواب.و بعدش دکتر قبلی ام رفت بجاش دکتر ھرمزی تو زاھدان امد و چندین مرتبه پیشش رفتم و قضیه رو کامل توضیح دادم. واقعا ھم دکتر خوبی است.و بلاخرہ تشخیص داد ک دو قطبی دارم و قرص لیتیوم کربنات۳۰۰ و ترانکوپین۱۰۰کامل و سرترالین ۱۰۰نصف تجویز و مصرف میکنم. الان بندہ تھرانم و دکتر ازم دورہ الان دوبارہ خونه نشین شدم حالت ترس دارم و بابام بدھکارہ ب منک زنگ میزنن حالت ترس بھم روی میارہ تپش قلبم بالا میرہ و کم میارم جرأت رو از دست میدھم.قرص ھا رو سر تایمم مصرف میکنم الان از قرص خسته شدم نمیدونم چکار بکنم.میترسم این ھمه سال قرص مصرف کردم چه عوارضی واسم داشتہ باشہ و چ آزمایشاتی انجام بدھم ک مطمئن بشم از بابت قرص ھا.و در ضمن یه دکتر خوب معرفی کنین تھران برای دوقطبی.دکترجان ببخشین متنم طولانی شد.خداوند متعال ھیچ وقت سایه شماھا رو از سر ما کم نکنه.

  • دکتر اولتون هم لیتیوم ۳۰۰ داده بود
   درمانتون درست بوده
   هر یکسال پیش پزشکهای خودتون ویزیت بشید آزمایشات کامل انجام بدید .هر مشکلی ایجاد شده باشه در معاینه و ازمایشات مشخص میشه
   همه ی دکترها از تهران تا کرمان و زاهدان بلدن دو قطبی رو مدیریت کنند.کار عجیب و غریبی نیست .مهارت غیر عادی هم نمیخواد.همون تحصیلی که همه داشته اند در دانشگاه پزشکی کافیه

 78. سلام
  من یک هفتست دارم قرص فلووکسامین ۱۰۰ مصرف میکنم
  ناگهان ضعف نسبتا شدید میکنم و پاهام هم سرد میشه و همچنین گر میگیرم و لرزش هم هر روز دارم
  تا کی این عوارض ادامه داره
  ممنون

 79. سلام اقای دکتر
  وقت تون بخیر
  ۲۷ سالمه مجرد.
  من بعلت اضطراب فراگیری ک داشتم یک سال و نیم دلوکستین مصرف کردم و حالم بهبود یافت.
  بعد از رفتن به شغل جدیدم،نوع کارم طوری بود که از پشت تو دید مدیرم بود و بخاطر همین موقع کار تو شرایط دشوار ،اضطراب و اسپاسم و گرفتگی بیشتر تو گردن و شانه هام جمه میشد.حالا بعد چندماه از گذشتن این وضعیت، بخاطر استرس مداوم و طولانی مدتی که عمدتا روی شانه ها و گردن بود ، توی نقاطی از بدنم احساس در عضلانی می کنم.
  طوری که تو لحظات نرمال هم احساس میکنم یه فشاری تو گردنم هست و شانه هامو بالا میکشم و یه کشیدگی درد خفیف بین گردن و ستون فقراتم احساس میکنم.بیشتر هم احساس میکنم دردعضلانیه تا عصبی به شکل احساس فشار و کشیدگی.
  به نظر شما اینها بخاطر اضطراب مداومی بوده که تو این نقاط از بدنم داشتم؟
  . برای درمان چه کارهایی میشه انجام داد؟

 80. سلام خدمت شما.چند ساله که وسواس فکری و فوبیاو هراس و گاهی پانیک دارم
  این اواخر حدود یکسال به دستور پزشک اس سیتالوپرام خوردم و نتیجه حدود ۳۰ درصدی گرفتم و حدود دوماهه که قرصو قطع کردم و تو این دوماه همه ی علائم برگشت .چند روز پیش به روانپزشکی در اینترنت پیام دادم و ایشون گفتن قرص کلومیپرامین۲۵ و ریسپریدون ۱ بخورم.الان چند روزه که دچار عوارض قرص شدم و خیلی حالم بده، اصلا انگار قلبم وایساده و قفسه سینم سنگینه،دهانم خشک میشه واختلال در خوابم به وجود اومده پاهام سنگین وبیحسه انگار دارم غش کنم سرم یجوری میشه😰 در صورتی که سرترالین و یا اس سیتالوپرام انقدر عوارض نداشت برام😥باید چکار کنم؟؟؟

 81. درود اقای دکتر ..من مدتیه حدود یک ماه و نیم مدفوع سیاه میکنم ..فکر میکردم مهم نیست تا الان سه روزه کلومیپرامین رو قطع کردم تا برطرف شد..ایا مشکل جدی در من ایجاد شده ..میخواد متخصص برم ؟

 82. امین کریمی سلام اقای دکتر من یک ماه فلووکسامین و دوکسپین ۱۰ قرص مصرف کردم واسهال بودم وبه دکترم گفتم اسهال که شدم فیشر عمل کردم قرص خوردم خوب بودم دستت درد چکار کنم که اسهال میشم راهنمای کن

 83. سلام عیدتون مبارگ و متحول.امیدوارم ستل جدید بهتریم سال عمرتون باشه.ببخشید پن قرصایی که مصرف میگنم شامل دلوکستین ۲۰
  فلووکسامین ۱۰۰ لامونریژین ۲۵ اریزوور ۵ بوسپیروکس تازادپ توپومگس هست اصلا خوای ندارم تمام سیتم خوابم بهم ریحنه دز شبانه روز ۲ ساعتم نمیتونم بخایم امکانش هسن یک قرص خوای قوی که تداخل دارویی با دازوهام نداشته باشه بهم معرفی گنین با تشگر

  • قوی که نه
   ولی ملاتونین خوب و بی ضرره
   البته فقط تا وقتی خوابتون تنظیم بشه.تنظیم شد دیگه نخورید تا وابسته نشید

 84. باسلام خدمت شما جناب دکتربعد از حمله عصبی پانیک به دکتر رفتم و علتش رو بهم گفتن
  وبهم قرص های پراپرانول و الپرازام و فلوکسامین تجویز کردن
  و بعد از مصرف داروها حالات روحیم خیلی بهتر شده خشکی چشم
  درد قفسه سینه و خشکی دهان گاهی اوقات هم درد شکم دارم ممنونم میشم راهنماییم کنید
  اظطراب شدیدی گرفتم

 85. سلام اقای دکتر خسته نباشید من حدود دو هفته هست که قرص فلوکسامین مصرف میکنم و دچار یبوست شدم خواستم بدونم برای رفع یبوست همزمان چه دارویی مصرف کنم. ممنون از پاسختون

 86. سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر چند وقت پیش برای افسردگی و وسواس ocd به روانپزشک مراجعه کردم برای من قرص فلووکسامین ۱۰۰ روزی دوبار و فلوکستین ۲۰ روزی دو بار تجویز کردند میخواستم نظرتون در مورد تجویز این روانپزشک بدونم ممنونم

 87. درود اقای دکتر ..من یه سوال دارم محبت میکنید اگه پاسخ بدید..برای افسردگی و وسواس جدیدا به من داروی پاروکستین خارجیشو دادن ..من تو عوارضش خوندم که بیشترین عوارض مصرفرو قطع رو توی داروهای ssri داره ..خواهش میکنم اگر داروی پر عارضایه ای هست به من بگید ..اخه من فلووکسامینو به دلیل عوارضش قطع کردم ..🙏

 88. سلام آقای دکتر من۲۳ ساله هستم و دچار وسواس فکری هستم و مهمترین علامتش در من اینه که هنگام راه رفتن به نحوه راه رفتنم زیاده از حد توجه میکنم چه در تنهایی و چه در جمع ،، خواستم ببینم بهترین ترکیب دارویی برای درمان وسواس فکری چی هست بنظرتون داروهایی که فعلا دارم مصرف میکنم سیتالوپرام روزی ۶۰ml کلومیپرامین روزی ۵۰ml و بوسپیرون روزی ۱۰ میلی گرم است .
  ،فقط یه نکته اینکه به تجویز روانپزشکم ۱۰ روز پیش کلومیپرامین رو جایگزین فلوکستین کردم ،،ینی ۱۰ روزه کلومیپرامین مصرف میکنم ولی بوسپیرون و سیتالوپرام رو دوسالی هست مصرف میکنم،،
  به نظرتون ترکیب دارویی فلوکسامین و کلومیپرامین و بوپروپیون برای وسواس فکری بهتر جوابگو نیست؟ مهمترین عارضه دارو هم کمبود میل جنسی بوده برام.

 89. سلام آقای دکتر
  قرص نرترپلییتیلن با فلووکسامین کلو میپرامین ریسپریدون کویتاپین الپرازولام تداخل داره؟اگه داره با کدوم؟بعد نمیشه یکیشان شب یکی شو صبح مصرف کنم؟ممنون

  • منظورتونو ازین جور سوالها نمیفهمم.که تداخل قرصی که میخورید رو با ده ها قرص دیگه میپرسید
   اگر مشکلی پیدا کرده اید اونو سئوال کنید

 90. سلام خدمت آقای دکتر
  بنده به دلیل وسواس فکری و نشانه هایی از اختلال نقص توجه به مدت ۵ سال تحت درمان با فلووکسامین و دپاکین هستم. اکنون فوق لیسانس و در حال تحصیل هستم و هنگام انجام کاری به محض مواجه شدن با نشانه هایی از موفقیت در کار، دچار بیقراری و هیجان زدگی و اضطراب میشوم به طوری که سرانجام با شکست مواجه می شوم.
  اکنون دلیل این مشکل را نمیدانم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.
  با تشکر

  • شما نیاز به روانکاوی داری.تعدادی از افراد مانند شما ،موفقیت براشون اضطراب زاست.عده ای تصور میکنند با رفتن به مدارج بالاتر بخاطر افزایش مسئولیت یا بخاطر تغییر نگرش دیگران نسبت به اونها،یا از دست دادن دوستیِ دیگران و تنها موندن ممکنه دچار دردسرهای زیادی در زندگی بشن

 91. سلام آقای دکتر. خدا قوت.
  مدت ۵ ساله فلوکسامین روزی ۳۰۰ ۱ دونه صبح ۲ تا شب مصرف میکنم.الان ۱ سالیه حالم خیلی خوب شده و مشکلی ندارم.
  فقط پوستم حساس و خشک و شکننده شده.و خارش انگشت دست دارم گهگداری
  آیا از عوارض فلوکسامینه؟
  حالا که خوب شدم چه جوری فلوکسامین رو ترک کنم؟ هر ۲ هفته ۵۰ میل کم کنم خوبه؟

  آیا به نظرتون الان با این کرونا و استرس کار عاقلانه ایه ترک قرص یا بزارم ۱ سال دیگه ترک کنم بعد از رفع کرونا؟

   • با تشکر از پاسختون که بدون هیچ چشمداشتی و رایگان دانش و وقتتون رو در اختیار دیگران قرار میدید.سپاسگذارم

    فقط اگر کرونا رو فراموش کنیم..روش قطع فلوکسامین بعد ۵ سال ۳۰۰ میل خوردن چه جوریه؟ ۱ دونه صبح ۲ تا شب خورده میشه اول باید دوز صبح کم بشه یا شب و برنامش چه جوریه

    مثلا ۱ ماه ۲۵۰ میل در روز ۱ ماه ۲۰۰ تا یه صفر برسه میشه ۵ ماه..هر ماه ۵۰ میل کم کنم یا هر ۲ هفته

    ببخشید دوباره سوال پرسیدم میدونم روانپزشکان با تجربه ای چون شما برای صحبت و ویزیت با مردم حداقل ۱۰۰ هزار تومن ویزتتونه
    خیلی شرمندم که دوباره سوال پرسیدم

    • سلام
     من قرصهای فلووکسامین کلو میپرامین ریسپریدون اریپیپرازول کویتاپین ترازدون و الپرازولام مصرف میکنم.ولی با این همه قرص آرامبخش شبها بدنم و پا هم و کمرم سست میشه و ی سه ساعتی زجر میکشم تا بخوابم علتش چیه؟آیا قرصی هست مشکل مو برطرف کنه؟

     • سه تا قرص از یک خانواده دارید میخورید
      ریسپریدون.اری پیپرازول.کوئتیاپین
      احتمالا اینها انقباضات عضلانی و گرمای زیاد در بدن تولید میکنن و کلافکی و بیقراری میدن

 92. سلام آقای دکتر من ۱۵ ساله پوست لبهام را شدیدمیکنم،۲ ساله که سیتالوپرام اس ۲۰ روزی یکی میخورم ولی پوست لبم را همچنان میکنم و اصلا خوب نشدم .الان دکتر برام روزی ۱ عددفلووکسامین۵۰ داده و۱ عدد بوپروپیون۷۵ و شبی یکی نورتریپتیلین۱۰،این قرص ها برای درمان کندن پوست لب خوبه؟؟؟

 93. لام وقتتون بخیر من ۲۳ سالمه یکساله تحت درمانم وسواس فکری و بدن دردو اضطراب شدید و پرخاشگری داشتم یسری داروهای تکمیلی خوردم اخرین داروم دوکسپین و فلوکسامین بود حالم خوب شد دوکسپین قطع شد و فلوکسامین هم بعد اون اما بعد از قطع ک یک ماهی میشد علام اضطراب و پرخاشگریم دوباره شروع شد و منم بعلت وجود کرونا تو شهرستان موندم و عدم دسترسی ب پزشکم فلوکسامین رو دوباره دارم مصرف میکنم میشه راهنمایم کنین با این دارو حالم خوب میشه دوز دارومم ۵۰ روزی یک عدد تا کی باید دارو بخورم هردفه ک قطع شه ک بر گرده باید چکار کنم

 94. عرض ادب، مدت ۳ ماه است فلووکسامین ۵۰ استفاده میکنم با تشخیص وسواس فکری، ماه اول بسیار خوب شدم ولی کم کم افسرده خو شدم ، اگر دارو جواب داد چرا کم شد قدرتش و افسرده شدم ؟
  تعویض دارو لازم است؟ یا افزایش دز؟
  باتشکر

 95. سلام‌ و روز خوش.
  آیا کپسول مولتی ویتامین اورامین اف با فلوکسامین روزی ۳۰۰ میلی گرم تداخل داره؟ چون توش جنسینگ کره ای داره شنیده بودم جینسینگ تداخل داره با ssri ها؟
  آیا میتونم مصرف کنم ؟ یا نباید مصرف کنم؟

  با تشکر از لطفتون

  • این هی سئوال میشه ….ببینید
   داروهای ضدافسردگی سروتونین رو بالا میبرن
   بعضی مواد دیگه مثل جنسینگ…شربت ضد سرفه ی دکسترومتورفان و قرص آدومدز هم سروتونین رو میتونن بالا ببرن
   حالا میگن که اگر اینا رو باهم بخورید شاید سروتونین زیادی بالا بره و عوارض بده
   مثل تعریق، سفت شدن یا گرفتگی عضلات، نااستواری، پریشانی، تحریک پذیری یا بی قراری بیش از حد
   پس اگر اینا رو باهم خوردید و این علایم داشت ایجاد میشد بدونید که یعنی سروتونین زیاد شده و نباید همزمان اینا رو با هم ادامه بدید

 96. سلام و وقت به خیر
  من بیش فعالی دارم و وسواس و داروهای آلونتا ریسپریدون مصرف میکنم دکترم این دارو رو تجویز کردن حدود سه ماهه که مصرف میکنم. تنها اثری که داشته این بوده که از لحاظ فیزیک آروم شدم دیگه فعالیتم زیاد نشده ولی اصلا روی تمرکزم اثر نداشته. به دکترمم گفتم چندبار ولی گفتن باید صبر کنی. دیگه تا کی باید صبر کنم؟ تنها قرصی که روی تمرکزم اثر داشته آلونتا و ریسپریدون بوده.

 97. سلام‌
  دکتر متخصص اعصاب و‌روان به دوستم که مشکل وسواس فکری داره فلووکسامین ۱۰۰ و آریپیپرازول ۵ داده
  که ۲ روز هست داروها رو‌به صورت ۱/۴ اولی.
  و نصف از دومی استفاده میکنه
  ولی دچار دلهره و خستگی هست
  درست هست ادامه دادن این داروها
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 98. سلام دکتر جان.من ۲ ساله یه بیماری پوستی دارم فقط انگشت دستام خود به خود سوراخ میشه و خونریزی میکنه.
  تنها دارویی هم که میخورم فلووکسامین .

  این عکس انگشت دستمه ( براتون آپلود کردم) :
  http://uupload.ir/files/2kum_20200524_140203.jpg

  ۱_ اسم این بیماری پوستی چیه؟
  ۲_ آیا از عوارض فلوکسامینه ؟

  سوال آخر

  با توجه به اینکه تا آخر عمر باید پماد کورتون دار (مومتازون) بزنم به انگشت دستم آیا‌ عوارض خطرناکی‌ مثل آسیب به‌ کبد داره؟
  مثلا پماد کورتون دار ( مومتازون) از روی پوست دست جذب بشه بره تو گردش خون در کبد متابولیزه بشه و به‌کبد آسیب بزنه؟

  ( هیچ چاره ای ندارم باید هر روز پماد کورتون دار مومتازون بزنم اگر ۱ روز نزنم انگشتم سوراخ میشه و خون آب میاد ازش )

  • سلام آقای دکتر،من بمدت ده سال بعلت وسواس فکری و افسردگی و استرس تحت نظر دکتر روانپزشکم از انواع داروهایی نظیر سرترالین١٠٠ همراه کلونازپام ١ میلی گرمی استفاده میکردم ولی در یک سال اخیر بعلت کم شدن اثر دارو یا عادت بدنم به آن از داروهای هم خانواده طبق دستور پزشک استفاده کردم،از قبیل پاروکستین ٢٠که بعلت عوارض آن برای من به سیتالوپرام ٢٠ و بعد از مدتی به اس سیتالوپرام ١٠ همراه با همان کلونازپام ١ میلیگرمی شبهاتبدیل شد ولی داروی اس سیتالوپرام در من ایجاد حس سنگینی در قفسه سینه و افت فشار خون داشت،الان مدت یک ماه است فلووکسامیین١٠٠جایگزین کردن دکتر،(مشکل اصلی فعلی و سوال بنده از جنابعالی در خصوص ناتوانی جنسی ناشی از مصرف دارو) من چون قصد ازدواج دارم و چهل سال سن از دکتر خواستم دارو جهت رفع مشکل ارگاسم و عدم میل و لذت جنسی خصوصا در هنگام برقراری رابطه که در همه داروهای این خانواده در من ایجاد نموده بود نمایند و ایشان یک ماه است داروی ولبان ٧۵ و کپسول تستسترون ۴٠ میلی گرم به داروهای قبلی اضافه نمودند ولی متاسفانه هیچ تفاوتی از لحاظ کمبود میل جنسی و طولانی بودن رابطه و نبود ارگاسم در من ایجاد نکرده و نمیتوانم در هنگام رابطه تمرکز ذهنی و لذت را مثل قبل مصرف دارو تجربه نمایم و مانند یک ربات شده ام ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید چه دارو یا اقداماتی پیشنهاد میفرمائید چون این مشکل باعث کاهش اعتماد به نفس و تشدید اضطراب و استرس بیشتر در من و نیز ایجاد عدم رضایت طرف مقابل عز من بخاطر عدم توانایی در برآورده نمودن خواسته های عاطفی و جنسی نموده است.

   • ورزش از نوع غیر هوازی…استقامتی ….در باشگاه های بدنسازی (چون بطور طبیعی هورمونهای مردانه رو زیاد میکنند)
    مصرف مواد گیاهی حاوی اندروژنها مثل تریبولوس
    محرکها
    داروهای غیر سروتونینی

 99. سلام.اقای دکتر من چند سالی رو به خاطر اضطراب و افسردگی و استرس زیاد، ضمن اینکه زیر نظر روانپزشک دارو مصرف میکردم بعضی اوقات از کلونازپام هم استفاده میکردم در واقع بیشتر اوقات .در حال حاضر کلونازپام مصرف نمیکنم و فقط فلوووکسامین مصرف میکنم.بعد از چند سال وقفه در درس الان که وارد دوره دکترا شدم احساس میکنم با توجه به مصرف کلونازپام ،حافظم ضعیف شده و قدرت مغزی سابق رو ندارم و خیلی نگرانم.به نظر شما عوارض مغزی کلونازپام میتونه معکوس بشه و برگرده و هوش و حافظم ریکاوری بشه؟

  • چون گیرنده های نیکوتین در سلولهای عصبی یه گیرنده ی کولینرژیکی هم دارن.پس مسدود کردن گیرنده های کولینرژیکی(توسط قرص بی پریدین) گیرنده ی نیکوتینی(یعنی اثرات تنباکو) رو غیر فعال و ضعیف میکنه
   ولی خود نیکوتین اگر آزادانه در بدن بچرخه باعث افزایش سیستم کولینرژیک میشه .یعنی استیل کولین زیاد میشه.که افزایش استیل کولین توسط سیگار و دخانیات،حافظه و تمرکز رو زیاد میکنه…احساس لذت میده…ضدپارکینسون عمل میکنه و همینطور ضد الزایمره

 100. آقای دکتر روانپزشک م تجویز فلوکسامین ۵۰ کردن ولی چون ۴۰ روز دیگه کنکور دارم گفت بعد کنکور مصرف کن چون اثرات کوتاه مدت ش اذیت کننده س
  مشکل من وسواس فکریه آیا این اثرات خیلی شدیده؟

 101. سلام خسته نباشید. به علت افسردگی و وسواس و ترس از دارو (به خاطر خواندن عوارض) به روانپزشک مراجعه کردم و برام فلووکسامین و الانزاپین تجویز کرد. اما از اونجایی که از داروهای اعصاب خیلی ترس دارم، خواستم بدونم که آیا مجاز هستم بخاطر غلبه بر اضطرابم، دو سه ساعت قبل از مصرف داروهام، پروپرانولول ۱۰ مصرف کنم؟ متشکرم

 102. سلام آقای دکتر
  من قرص تیزانیدین برای رفع گرفتگی عضلات شانه و گردن مصرف می کنم.سلام
  احساس ضعف و لرز خفیف دارم توی دستام.مقداری مشکل تمرکز تو ذهنم پیدا کردم
  همچنبن سفتی نواحی عضلانی سر.
  میتونه بخاطر مصرف قرص باشه ؟

 103. آیا فلووکسامین روی ptsdهمراه با افسردگی و گوشه گیری شدید وانزوا وترس اجتماعی هم اثر داره؟ چون تو نت نوشته که fda تایید نکرده ولی بقیه ssriهارو تایید کرده که متاسفانه جز این هیچ کدوم بهم نساخته
  لطفا راهنمایی کنید باتوجه به مقداری کم اعتمادی و سرچ زیاد تو مطالب نت

 104. سلام و وقت به خیر
  من فلووکسامین۵۰ ،آلونتا ۷۵، ریسپیردون۱ مصرف میکنم، ولی اضافه وزنه زیادی دارم، خواستم بپرسم میتونم توپیرومات مصرف کنم؟ تداخل نداره با قرصایی که میخورم؟

 105. ضمن عرض سلام و خداقوت
  خواهش میکنم ازتون که راهنماییم کنید چون معرفی کردن و واقعا همون طور که ازتون تعریف کردن ایمان آوردم به نظرات و توانایی تون.🙏
  آقای دکتر موثرترین داروها بر علائم ptsd ناشی از آزار جنسی دوران کودکی و انجام همان کار توسط خود شخص در نوجوانی و جوانی و دچارشدن به تمامی علائم اعم از گوشه گیری وانزوا ۹۵درصدی کابوس ترس های شدید وسواس فکری شدید بازگشت به خاطره ها و از همه بدتر عذاب وجدان تقریبا در همه چیز وعللخصوص از کارهایی که کرده+اعتیاد جنسی و استمنا+خودبیمارانگاری و دیگربیمار انگاری شدید و سرچ زیاد تو علایمو…وربط دادن علائم اختلال روانی به همه کوچک ترین مشکلی از کسی میگم زود این افسردس یا وسواس یا…+زودرنجی و حساس بودن کدامند که جواب دادن باتوجه ب مشکلات من؟
  ۲۵سالمه سربازی رفته و اخراجی از دانشگاه به دلیل پرخوابی عدم نظم و عدم حضور در کلاسها+دوران سربازی سیگاری شدم مدت۵ساله روزی ۵نخ+مقداری رفلاکس و ibsیبوست غالب و بواسیر خفیف که دارو مصرف میکنم زیر نظر فوق تخصص+خشکی شدیدددد دهان از دوسال پیش.
  دکترم بعداز داروهای بسیار ازجمله والپروات+آسنترا
  و+سیتالو،و+اس سیتالو،و+ونلافاکسین،الانم مدت یه ماه پیش گفتن که دوقطبی نداری فقط مرزی و وسواس شدید دارم فلووکسامین دادن الان نظر محترم شما چی میباشد؟

  • متاسفانه بنده توانایی حل مشکل شمارو ندارم
   به پزشکان یک مرکز دانشگاهی مانند دانشگاه تهران مراجعه بفرمایید

 106. سلام وفت بخیر.دکتر مصرف فلوکسامین با مکمل های ب کمپلکس و یا مولتی ویتامین تقویتی بطور همزمان مشکلی نداره؟ یا باید با فاصله باشه.

 107. سلام بر انسان و دکتری بزرگوار به سان چه گوارا. برای لرز و احساس سرما کمی فشار دندان ها روهم حالتعصبی مقداری تعریق و کابوس شبانه(مبتلا به ptsd ناشی از مسایل جنسی) ناشی از فلووکسامین چه تجویزی بهتره برا هرکدام از موارد خلاصه هم بگین ممنون میشم فقط دوس دارم نظرتون رو بدونم چون خیالم راحت میشه مدت ۱ماهه ۱۰۰میل مصرف میکنم.و بنظرتون بهترین دارو برای فرد بسیار بسیار تلقین پذیر و وسواس فکری بخصوص بیماری و اختلالا روانی و افسرده با هراس چی؟باسپاس

 108. باسلام و خسته نباشید
  من دوتا پیشنهاد دارم برای بهتر شدن سایت فک کنم بقیه هم موافقن.
  اول اینکه پیامهای جدید وپاسخ های شما بالا قرار بگیرن نه پایین چون اینطوری کلی وقت صرف میشه تا بیایم پایین بگردیم

  دوم اینکه بعد از پاسخ با رباتی یا چیزی یجوری به ایمیل و جیمیلمون اطلاع داده شه که پاسخ دادین ممنون میشم

  لطفا اینو بزارید

 109. با سلام خدمت شما پزشک گرامی میخواستم بدونم آیا بیماری وسواس فکری در صورت درمان نشدن امکان داره که به اسکیزوفرنی تبدیل شه چون درسایتی خوندم ممکنه البته نظر یک پزشک نبود و صرفا توسط یک خبرنگار نگارش شده بود ممنون میشم پاسخ بدید باتشکر

  • خیر اینا دو بیماری جداگانه هیتند
   اسکیزوفرنی جنون جوانیه و بین سنین ۱۴ تا ۳۰ بیشترین احتمالو داره

 110. سلام و تشکر بابت راهنماییهاتون .از سال ۸۰ داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی تحت نظر پزشک متخصص شروع کردم .نهایتا حدود چند سالیست به داروی دپاکین و پاکسیل بهبود نسبی دارم .دوسوال دارم .دچار کبد چرب گرید سه شدم اما نمیتونم دپاکین رو کم کنم .دوم در تغییرات فصلی دز دپاکین ۵۰۰ و دوعدد پاکسیل جوابگو نیست .ممکنه با داروی دیگر جایگزین کنم

 111. سلام .دکتر فلوکسامین تا دوز ۲۰۰ هم در روز مجاز هست افزایش پیدا کنه؟ یا باید با داروی دیگه جایگزین بشه.منظورم اینه بعد از ۱ ماه ونیم مصرف و تاثیر خیلی کم

 112. سلام
  آقای دکتر
  دکتر تشخیص دوقطبی و وسواس داد و دپاکین ۱۰۰۰ ریسپریدون نیم میلی و فلووکسامین ۲۵ داد. بعد
  آقای دکتر چند ماهی که اینا را مصرف کردم بعدش دچار علائم شیدایی شدم . دکتر فلووکسامین را قطع کرد . دچار علائم افسردگی شدم.
  پیش یه روانپزشک دیگه رفتم و پرسیدم دو قطبی ام یا نه؟ ایشون گفتن چون فلووکسامین خوردی و شیدا شدی
  دوقطبی هستی.
  اینبار سراغ روانپرشک دیگه ای رفتم و پرسیدم اگع فلووکسامین بخورم و شیدا بشم یعنی دوقطبی ام؟ که گفتن خیر.
  بنظر شما شیدایی فلووکسامین معلول دوقطبی بودن فرد میشه؟

 113. سلام آقای دکتر خسته نباشید. من بخاطر وسواسم دکتر برام فلووکسامین تجویز کرده. آیا این دارو باعث چاقی میشه؟ ممنون

 114. سلام اقای دکتر خسته نباشید.من برای وسواس فکری حدودا نه ماهه که فلوکسامین مصرف میکنم و تا الان حدودا ده کیلو اضافه وزن پیدا کردم. راه جلوگیری از اضافه وزن چیه. با اینکه روزی یکساعت ورزش میکنم و سعی میکنم پرهیز غذایی هم داشته باشم. ولی همچنان هیچ تاثیری نداشته. لطف میکنید اگه راهنمایی بفرمایید

 115. سلام اقای دکتر خسته نباشید من تقریبا ۳ ماهه فلوکسامین ۱۰۰ روزی سه تا لیتیوم ۳۰۰ روزی سه تا میخواستم ببینم برای عمل بینی با داروهای بیهوشی تداخل ندارن ممنون؟

 116. سلام اقای دکتر وقت بخیر
  من قرص فلوکسامین مصرف میکنم.با اینکه قطعش نکردم و سر وقت و میزان تجویز شدرو مصرف میکنم. ولی حدود یک هفته هستش که بصورت خفیف علایم ترک دارو رو دارم. گاهی سرگیجه خفیف یا سر شدن نوک زبان.دلیلش از همین مصرف فلوکسامینه یا چیز دیگه میتونه باشه؟ حدودا یکسالی میشه مصرف میکنم

 117. سلام و خسته نباشید آقای دکتر با مصرف نصف فلوکسامین ۵۰ برای اولین بار بعد یک ساعت پا درد می‌گیرم قبلاً هم حتی با فلوکستین ۱۰هم این عارضه رو داشت پیشنهاد دارید چطور میتونم تحمل کنم آیا برطرف میشه طاقت بیارم چند روز یا ن

 118. سلام اقای دکتر وققتتون بخیر.من یک سال قرص فلووکسامین و ولبان مصرف میکنم که اوایل روزو شب دو تا بود بعد دکتر کمش کرد الان مشکلم اینه توی سرم میلرزه و قسمت لپم و لبم سر میشه میخواستم بدونم عوارض مصرف این قرصها هست؟

 119. سلام آقای دکتر؛بنده ۷ماه پیش کرونا گرفتم،بعداز بهبودی مدام تپش قلب احساس خفگی آروغ زدن نفخ بیخوابی پدرش عضلانی داشتم که به متخصص گوارش مراجعه کردم وازمایش دادم همه چیز نرمال بود،گفتند مشکل شما عصبی است،بعد از مراجعه به متخصص اعصاب وروان ایشون تشخیصشون مشکلات اظطرابی بود وبرای من قرص کلوناز یک ظهر ربع و شب یک عدد وسرلاتین۵۰صبح یک عدد و ظهر یک عدد بعد از یک ماه خیلی خوب بودم تمام مشکلات رفع شد ولی میل جنسیمدزد کم شده بود وایشون در داروهای کم کردند کلوناز شبی ربع وسرتا صبح یک عدد وقرص گابانتین شبی یک عدد اضافه کردند الان یه شب که قرص کلوناز رو نمیخورم مدام همش پرش دارم وحالت بیقراری ولی وقتی نمیخورم دیگه این حالا رو ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین من باید چکار کنم

 120. سلام اقای دکتر من ۱۲سال پیش دچار panikattackیاanxityattackشدم واز همون موقع درمثلث اضطراب وافسردگی وخشم گیرافتادم وداروهای سیتالوپرام.اسنترا.ودولوکستین.وفلووکسامین مصرف کردم بعد از آن چند ماه پیش داروها را قطع کردم اما دوباره کمی اذیت میشدم مجددا فلووکسامین روزی نصف قرص مصرف میکنم ولی اثر اون مثل سیتالوپرام نیست بنظر شما چکارکنم برای اینکه خلاص شم آیا احتیاج هست پیش شما بیایم؟

 121. سلام
  من مشکل دیسک گردن دارم و دیسگ گردنم شدیدا بیرون زده!
  داروی فلوکسامین هم برای وسواس مصرف میکنم
  میخواستم بدونم تاثیری روی روند بهبود گردن و مشکلات دیسک گردنم نداره.
  چون جدیدا ام ار ای کنترل رو که بردم پیش دکتر و دکتر با چکش پاهامو معاینه کرد گفت دیسکت روی نخاعت تاثیر گذاشته با باید عمل شی.
  اما یادم رفت بگم این قرص رو میخورم.
  و واقعا از وقتی این قرص رو میخورم حتی مشکل نعوظ هم دارم گفتم شاید تاثیر قرص بوده که دکتر گفته نخاعت مشکل دار شده.
  چون اون زمانم واقعا گیج بودم وقتی داشت منو معاینه میکرد! وقتی میزد اصلا پاهام تکون نمیخورد!

 122. سلام وقت بخیر من حدود ۵.۶ ماه از این دارو استفاده کردم
  که اولش دوز ۵۰ بود ۲ ماه آخر دوز ۱۰۰
  که بعدش خواستم کم کنم
  دوباره ۵۰ خوردم به مدت ۱۰ روز
  ۱۰ روز بعد ۵۰ رو نصف کردم اونم ۱۰ روز

  خواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد ؟!تو اخلاقم یا هرچیزی
  الان فقط یه کم عصبی میشم ولی عارضه جدی پیش نمیاد ؟؟؟؟

 123. سلام وقت بخیر آقای دکتر من بعلت میگرن شدید و سردردی که از اول مهر دچارش شدم‌ و خوب نمی شد و پیوسته شده بود دکتر مراجعه کردم و توپیرامات ۵۰ و سیتالوپرام ۱۰ گرفتم چون عوارض توپیرامات و نمیتونستم تحمل کنیم به نصف کاهش دادم و در طی دوماه استفاده سردردهام‌ ازبین رفت و من سیتالوپرام و بعد از دوماه نصف کردم و بعد از دو هفته بعلت مسائلی که پیش اومد قطعش کردم و فقط توپیرامات ۲۵ استفاده میکنم الان‌اصلا سردرد ندارم‌ ولی دچار سبکی سر و سر گیجه شدید شدم بیست روز از قطع سیتالوپرام گذشته ولی من هنوز سرگیجه دارم‌ بنظرتون تحمل کنم برطرف میشه یا از دوز پایین سبتالو پرام و شروع کنم‌ و ایندفعه به تدریج قطعش کنم یا سیتالوپرام مکمل توپیراماته بخاطر همین من سرگیجه گرفتم که باید حتما همراه توپیرامات خورده بشه میشه راهنمایی کنید ممنون و مچکر

 124. سلام اقای دکتر، ببخشید مادر من وسواس شدید و اضطراب دارند، به دکتر که مراجعه کردند ابتدا فلوکسامین و پرفنازین تجویز کردند و به تدریج تا دوز ۳۰۰ ولی بعد از ۵ ماه تغییر خاصی مشاهده نشد. بعد سیتالوپرام ۴۰ با ریسیپریدون و پرفنازین تجویز کردند به مدت دو ماه ولی الان نسبت به ۵ ماه داروی قبلی حالشون بدتر هست. الان بهشون سیتالوپرام ۶۰ را تجویز کردند که دوز بالا و خطرناکی برای این دارو هست. به نظر شما از دکترشون بخواهند داروی قبلی(فلوکسامین) را ادامه دهند چون حالشون با ان بهتر بود یا فکر می کنید دوز جدید سیتالوپرام فارغ از اثرات جانبی اش موثر خواهد بود؟
  متشکر از وقتی که اختصاص میدهید

   • متشکرم از پاسختون و وقتی که میگذارید. الان دکتر گفتند که سیتالوپرام ۶۰ را با پرفنازین۲ و آریپیپرازول ۲/۵( ۵ماه اول با فلوکسامین و ۲ ماه بعدش با سیتالوپرام ریسپریدون مصرف میکردند که چون خواب آور بود عوص کردند) روزانه مصرف کنند.
    سوال اولم این بود که اگر سیتالوپرام براشون مثبت بود نبتید تو دوماه با دوز ۴۰ تاثیر خوبش را نشان می داد؟
    به نظر شما دوز روزانه ۶۰ سیتالوپرام برای سه ماه زیاد نیست و الان بدنشون موقع خواب پرش داره ممکنه به دلیل آربپیپرازول باشه؟

 125. درود بر شما آقای دکتر، داروی سرترالین و ریسپریدون مصرف می کنم، حال عمومیم خوبه ولی کماکان مشکل وسواس فکری و اضطراب دارم، مدام به وقایع ناخوشایند زندگیم فکر می کنم که نمی تونم جلوی این افکار رو بگیرم، ترس از وقوع فجایع طبیعی دارم، همچنین خودم رو مدام به دلیل کارهایی که در گذشته انجام دادم سرزنش می کنم، استرس من هم حالت فیزیکی پیدا کرده و به شکل شدیدی به صورت مداوم پاهام رو تکون می دم و منقبض می کنم، آیا مصرف داروی فلوکسامین در کنار سرترالین خطری نداره و می تونه بهم کمک کنه؟ ممنونم

 126. سلام وقت بخیر
  دکتر من از سال ۹۲ وسواس گرفتم و داروی فلووکسامین و هالوپریدول مصرف کردم
  فلووکسامین رو تا روزی ۳۰۰میلی مصرف کردم تا الان که کم شده و شبی ۵۰میلی میخورم
  اما تو این مدت به شدت ریزش مو گرفتم و همچنان هم ادامه داره
  به صورتی که دیگه واقعا ریزش موهام عصبیم میکنه
  و اینکه خیلی لاغرم و سخت وزن میگیرم
  یه نظرتون ریزش مو و لاغری میتونه عوارض فلووکسامین باشه؟
  هربار به دکترم میگم و ایشون میگن معمولا نباید انقد ریزش مو ادامه دار میشده
  ممنون

 127. سلام و عرض تبریک سال نو. دکتر داروهای کاعش چربی خون و تری گلیسرید با ضد افسردگی ها تددخل داره؟ اگه داره چقدر باید بینشون فاصله باشه؟

 128. سلام وقت بخیر اقای دکتر من بعد از زایمان وسواس شستشو گرفتم الان قرص فلوکسامین ١٠٠ مَی خورم خواستم ببینم شما در کنار این دارو داروی دیگری هم پیشنهاد مَی دین ضمن اینکه روان درمانی هم مَی رم خیلی انرژی کمی دارم همیش دوست دارم بخوابم دکتر خیلی رفتم فلوکسیتین خوردم اسنترا خوردم ولی هیچ کدوم هنوز حالم و خوب نکرده اما این قرص انگار بهتر فقط در کنارش چه قرص دیگه ای برای روند سریعتر درمانم دارید ممنون

 129. سلام آقای دکتر
  وقت تون بخیر
  من ۲۹ سالمه مجردم.
  از نوجوانی مبتلا به فوبیای اجتماع بودک که هنوزم در برخی شرایط مضطراب میشم.
  مثلا مو قع چای خوردن جلوی جمع اگر رو من فوکوس کنند ممکنه دستام و لبام دچار
  لرزش بشه و یکدفعه ترس ناگهانی بهم دست میده.
  آیا این علایم رو میشه پنیک اتک در اثر ترس اجتماعی نام برد؟
  و اینکه با دارو قابل درمان هستند؟
  عصبی یودت تو چنین شرایطی ذهنیت بدی تو دید مردم میاره و من اصلا بخاطر همین نمیخام
  تو موقعیت های اجتماعی حاضر بشم
  ممنون از شما

 130. سلام آقای دکتر من در مورد مشکلات گذشتم مثلا ۸ سال یا ۹ سال پیش وسواس فکری دارم به تشخیص پزشک و فکر میکنم در آینده نتیجه آن اشتباهم رو میبینم و به وقوع میپیونده به نظرتون این خاصیت وسواس فکری هست

 131. سلام وقت بخیر دکتر،من ۸ماه برای مشکل جسمی که داشتم و میکفتن شاید عصبی باشه فلووکسامین خوردم ۵۰میلی گرم ولی تاثیری نداشت و کم کم فرص رو‌نصف کردم با راهنمایی پزشک ولی کمتر از اون نتونسم،سرگیجه شدید میگرفتم،به هر ترتیب همین نصف رو‌کزدم یک‌روز درمیان،الان دکترم گفته بکن دوروز درمیان،که تحمل این یک روز‌ببشتر برای من واقعا سخته ازارم میده،گفتن دوهفته این روند رو ادامه بده بعد بکن هفته ای یکبار و پرسیدم ازش که نکنه اذیت بشم دوباره،گفتن وقتی یه روز‌درمیون‌اکی هستی ینی بدنت کنار اومده،درحالیمه با یک‌روز اضافه کردن به فاصله مصرف حال من دوباه بد شده،سوال من اینه این حالت واقعیه یا بدلیل ترس من از عدم مصرفه این دارو و ایجاد سرگیجه اس؟ البته دکترم به من یه قرص دادن برای ترک مصرف فاووکسامین گفتن هرروز بخور من نخوردم و مشکی هم نداشتم برای اون یک روز درمیون و این سری ک رفتم پیششون گفتن خیلی هم عالی ینی بدنت کنار اومدخ

 132. سلام‌آقای دکتر وقتتون به خیر من حدود سه ماه هست که فلوکسامین میخودم ماه اول یه دونه خوردم و دوماه فعد یکی و نصف الان ۴۱ روزه پریود نشدم از دکتر پرسیدم گفتن احتمالا عوارض دارو هست تصمیم‌ گرفتم قرص رو به تدریج قطع کنم چه مدت پس از قطع دارو پریود میشم ؟!

 133. وقت بخیر دکتر خسته نباشید
  نظرتون در مورد ال تیانین برای ocd چی هست ؟
  روانپزشک من برای ocd فلوکسامین ۱۰۰ تجویز کرده و مصرف میکنم به مدت چندسال. باتوجه به اثرات جانبی که داره نظرم به l teanine جلب شده و چند نفری میشناسم به شخصه که دارن مصرف میکنن و خیلی راضی هستن و ظاهرا میگن موارد منفی زیادی نداره

 134. درود بر شما
  دکتر به مدت سالها آسنترا ١٠٠ و آلونتا ٧۵ تجویز میکرد امروز بدلیل اینکه احساس میکردم افسردگیم عود کرده ، نقشه مغزی گرف و تصمیم گرفت که این داروهارو بریزم دور و فلوکسامین و ولبتن استفاده کنم
  خواستم بپرسم ببینم نیاز هس کمی با دوز پایین تر از نسخه قبلی استفاده کنم و همزمان نسخه جدید رو هم مصرف کنم؟
  آخه چجوری یهو اونارو حذف کنم این دوتارو شروع کنم

 135. سلام آقای دکتر
  میبخشید من‌ الان چند ماهی هست دچار استرس ناشی از قدرت دادن آب و مایعات و به بیان دیگر اختلال بلع مایعات شدم تا حدی که در طول روز تشنه ام یا اگر بخوام اب بخورم در حد کم و با مشقت بسیار دایم‌میترسم آب بپره تو گلوم خفه شم
  من مبتلا به چه نوع بیماری افسردگی شدم؟

 136. سلام جناب دکتر
  بنده وسواس فکری دارم
  فلووکسامین ۱۰۰ با کلومیپرامین ۵۰ میخورم روزانه
  جایگزینی سرترالین با فلووکسامین موثر تر نیست ؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 137. سلام اقای دکتر. خدا خیرتون بده که بی منت به سوالات جواب میدین. من مشکلم گاستریت مزمن خفیف معده بدون باکتری و سنگینی سر دائمیه( فشار به پیشانی که خوشه ای به روی سر هم کشیده میشه، حس میکنم خون به سطح سرم فشار میاره در صورتی که فشارم تو محدوده دوازده تا سیزده روی هشت تا نه هستش تو اون لحظه)
  به دکتر های مختلف گوارشی مراجعه کردم که بعد تموم شدن دوره مصرف دارو که کمی تسکین میداد دردها رو، و با قطع دارو دوباره برمیگشت! دکتر ها گفتن اضطراب میتونه دلیلش باشه. رفتم پیش دکتر روانپزشک که فلووکسامین ۵۰ و اریپیپرازول ۵(شبی نصف) تجویز کردن. من اضطراب دائمی ندارم و خیلی کم با وسواس فکری درگیرم که بهش عادت کردم و حتی یاد گرفتم که فکر نکنم به افکار بیهوده و اخلال خاصی تو زندگیم به وجود نیاورده. سوالم اینه سردرد دائمی من امکان داره با این قرصها درمان بشه؟ و اینکه مگه این قرص ها مثل مسکن نیستن که علائم رو قطع کنن، فرض کنیم سرچشمه ای(حتی ناشناخته) برای اضطراب وجود داشته باشه، خوب قانونا بعد مصرف دارو دوباره اضطراب برمیگرده. ایا این قرص ها خاصیت درمانی دائمی دارن؟ که مثلا سیستم عصبی مختل شده باشه و تعمیرش کنن و بعد مصرف قطع بشه یا باید دائما مصرف بشن؟ ببخشید طولانی شد!

 138. سلام آقای دکتر
  به تازگی به دکتر گوارش مراجعه کردم بخاطر مشکل آی بی اس ام.دکتر بهم فلووکسامین ۵۰ پیشنهاد داده و وقتی نشستم با خودم فکر و تجزیه تحلیل کردم متوجه شدم که افسردگی تقریبا متوسط دارم.میخوام فلووکسامین مصرف کنم و از طرفی سالهاست که افسرده هستم-که قاعدتا منجر به سندروم روده هم شده.میخواستم بدونم آیا مصرف طولانی مدت فلووکسامین عوارض داره و میشه چند سال استفاده شون کرد ؟ و اگر بعد از مدتی (چند ماه یا سال) بخوام قطعش کنم احتمال داره بدنم بهش وابسته شده باشه ؟ متشکرم

 139. سلام دکتر جان فلوکسامین رو صبح میشه ناشتا استفاده کرد؟من مشکل تهوع باهاش ندارم.میخوام بدونم جذب با غذا بهتره یا معده خالی.
  سپاسگذارم از راهنمایی و پاسخگوییتون

  • هر جور راحتی
   اینقدر سخت نگیرید
   قرص میخورید که وسواس و حساسیت کم بشه نه اینکه یه حساسبت جدید شروع بشه
   صبح و ظهر و شب فرق نداره.سیر و گرسنه هم فرق نداره

 140. جناب آقای دکتر، با عرض سلام و احترام، من جوانی ۲۹ ساله‌ام که به‌خاطر ابتلا به اضطراب و وسواس با تجویز روانپزشک روزی ۳۰۰ میلی‌گرم فلووکسامین (در دو دوزِ مساوی در ظهر و شب) می‌خورم. فکر می‌کنم تقریباً از زمانی که این دارو رو مصرف می‌کنم، رؤیا دیدنِ من در خواب خیلی بیشتر شده و تازگی‌ها رؤیاهای شفاف و زنده می‌بینم که برام خیلی آزاردهنده‌ست (من قبلاً که روزی ۲۰۰ میلی‌گرم سرترالین می‌خوردم، اصلاً دچار این حالت نبودم! ولی احساس می‌کنم از زمانی که فلووکسامین مصرف می‌کنم، اضطرابم خیلی کمتر شده و بهترم). در ضمن، من در هر شبانه‌روز دو عدد پروپرانولولِ ۲۰، دو عدد بوسپیرون ۵، یک عدد هالوپریدولِ نیم و یک عدد ملاتونین ۳ میلی‌گرمی هم می‌خورم. شما در متنی که دربارۀ سرترالین نوشتین، فرموده‌این که بهتره سرترالین صبح یا ظهر مصرف بشه؛ اما در این متن، اشاره‌ای به بهترین زمانِ مصرف فلووکسامین نکردین. حالا ضمن تشکر قبلی از پاسختون، سؤالِ من اینه که آیا برای کاهشِ رؤیاهای شفاف در خوابِ شبانه می‌توان کاری انجام داد و نظر شما دربارۀ زمان‌های خوردنِ فلووکسامین در طول شبانه‌روز چیه؟

  • متاسفانه داروهای سروتونینی رویاهای شفاف و زنده میدن که خیلی به تایم خوردنشون هم ربط نداره..راهکار همینه…تغییر دارو شاید اون یکیا این عارضه رو کمتر داشته باشن…متاسفانه کسی که شروع به خوردن دارو میکنه…هر دارویی…حتی انتی بیوتیک …باید در قبال بدست اوردن یک چیز…تبعات و عوارض در یک جای دیگه ی بدن رو هم بپذیره…کاریش نمیشه کرد…بنده و امثال بنده هم مقصر نیستیم..باید منتظر پیشرفت در صنعت داروسازی باشیم

 141. سلام.وقتتون بخیر.اقای دکتر بیماری که بدنبال فوت برادرشون،دچار علائم اضطرابی،تاکیکاردی،دردمعده،بی اشتهایی،…شده،مصرف همزمان بوسپیرون و فلووکسامین درسته؟چون یک پزشک بعد از اندوسکوپی،که نرمال بوده،بوسپیرون تجویز کردن،یک پزشک هم ،فلووکسامین
  با تشکر

 142. سلام اقای دکتر وقت بخیر، ببخشید مادر من الن نزدیک ۱۰ ماه است که تحت درمان هستند به خاطر وسواسشون ولی تا الان نتیجه ای نداده.
  ابتدا داروی اصلیشون فلوکسامین بود برای ۵ ماه، ۵ ماه بعد سیتالوپرام تا نهایت دوز ۶۰ میلی گرم ولی تاثیر نداشت.
  امروز براشون سیتالوپرام ۴۰ میلی گرم در روز به همراه کلومیپرمین ۲۵ تجویز کردند.
  به نطرتون این ترکیب موثر خواهد بود چون دیگه خسته شدند؟؟
  و اینکه قبلا دوز پایین کلومیپرامین با فلوکسامین را دکتر تجویز کرده بود ولی علائم توهم و پرش بدن داشتند. الان ممکنه دوبارع همون عوارص تکرار شود؟؟
  متشکرم از کمکتون چون مادرم دیگه از مصرف دارو بدون نتیجه خسته شده.

 143. سلام

  سوال اول : خیلی مهمه که یه دارو شب یا صبح مصرف بشه ؟ مثلا اشکال نداره فلووکسامین رو صبح ها بخورم ؟

  سوال دوم : تقسیم دوز دارو ها فقط به خاطر کمتر شدن عوارض جانبیشه ؟ یعنی بعد یه مدت میشه ۳۰۰ میل فلووکسامین رو یه جا مصرف کرد ؟

  • هر وقت شما احساس راحتی دارید همون زمان وقت خوردن داروست
   نه زمانی که روی جعبه براتون نوشته شده
   مثلا اگه قرصی خواب شما رو خراب میکنه خب نباید شب مصرف بشه
   تقسیم دارو بله بخاطر عوارضه
   مثلا اگر یه دوز بالا یجا بخوری و بعد ناگهان تشنج بکنی و بیفتی کف خیابون !ایا درسته اون دارو رو فقط بخاطر راحتی ؛یکجا بخوری
   عاقلانه نیست

 144. سلام ایا مصرف یک ماهه فلووکسامین ۵۰ و کلونازپام ۱میل گرم وابستگی میاره دکتر گفته سه روز اول ۱چهارم سه روز دوم نصف سپس کامل با خوردن یک عدد کامل فلووکسامین دچار سرگیجه میشم ایا میشه همون نصف رو ادامه داد چون واقعا منگ و بدحال میکنه کلونازپام هم ۱چهارم صبح نصفی هم شب گفته منتها مشکل خواب ندارم اینا بیشتر خواب میاره میشه دوزشو کمتر کرد؟
  طی دوره یک ماهه تجویز کردن ایا بعد از یک ماه راحت میشه کنار گذاشت ترس از وابستگی و سردردایی که ایجاد میکنه هست

 145. سلام

  ایا مصرف کلومیپرامین با حداکثر دوز بهتره یا ترکیبش با فلووکسامین یا فلوکستین …. نسبت به ssri ها برای وسواس بهتره ؟

 146. چندین ماهه فلووکسامین با دوز ۳۰۰ مصرف میکنم ولی وسواسم تغییری نکرده …… جالب اینجاس اوایل درمانم واسه اشتهام نورتریپیتیلین هم همراهش مصرف میکردم و با مصرفش وسواس بهبود پیدا کرده بود … اون موقع فکر میکردم اثر فلووکسامینه ولی مثل اینکه مال نورتریپیتیلین بوده ….. یعنی داروهای سه حلقه ای از ssri ها قوی ترن و چون عوارض طولانی مدت دارن تجویز نمیشن ؟

  • به یه داروی کمکی کنار فلوکسامین نیاز دارید
   از تاثیری که یک دارو روی شما داره نتیجه گیریهای جهانی نکنید
   روی بدن شما اینجوری جواب داده و این در همه ی افراد صدق نمیکنه
   بهرحال هر دارویی روی شما جواب داد همونو انتخاب کنید

 147. سلام وقت بخیر
  آقای دکتر ،دارم فکر میکنم یهو مامانم مثلا یه چیزی میگه من جواب میدم اما اون فکر از ذهنم میره یادم نمیاد در مورد چی فکر میکردم، میدونم طبیعیه، اما مشکل اینجاست که دائم ذهنم درگیر که چی بود اون فکر و بشدت اذیت میشم و کلافه، آیا این وسواس فکریه؟ هروقت چیزی یادم میره اینطوری میشم ،و فشار عجیبی در ذهنم و مغزم حس میکنم

 148. سلام آقای دکتر
  ببخشید بنده به پزشکی بخاطر درمان اضطراب و وسواس مراجعه کردم برایم فلوکسامین ۵۰ و والپروات سدیم و ریسپریدون تجویز کردند فلوکسامین نصف قرص و ریسپریدون هم همینطور اما فلوکسامین که میخورم احساس ضعف میکنم و کمی لرزش دست و گرسنگی،،وسواسم خوب شده،،اما به دلیل شغلی که دارم فروشنده مغازه هستم استرس روزانه زیادی دارم که مانع از تمرکز کامل بر فعالیتم میشه و در بیشتر مواقع به صورت لرزش دست و ضعف قوای جسمانی بروز و ظهور پیدا میکنه که شروع میکنم به خوردن خوراکی های شیرین تا علائمم برطرف بشه اما فایده ای نداده ایندرال هم که میخورم فشارم رو میندازه و خلق و خو با مشتری بد میشه،،به نظرتون برا اضطراب چه قرص یا قرص هایی بخورم که اینقدر از انرژی بدن نکاهه فلوکسامین یه کمی هم سرگیجه و سردرد هم داره،،آخه به دلیل مشغله کاری نمیتوانم به مطب پزشک معالجم مراجعه کنم چون فاصلم تا مرکز استانمون زیاده خواهش میکنم من جوان ۲۱ ساله رو راهنمایی بفرمایید،،
  به نظرتون بهترین دارو برای درمان استرس و اضطرابم که باعث لرزش دستم میشه چیه و همینطور کم حرف شدنم و افسرده شدنم دارویی که لااقل از انرژی بدن کمتر بکاهه چون بنده به اقتضای شغلم باید سرحال باشم تا بتونم فروشنده خوبی باشم

 149. با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  بنده به خاطر وسواس فکری الان ۵ ساله داروی فلوکستین مصرف می کردم دکترم دارو رو به فلووکسامین و اریپیرازول تغییر دادن الان مدت۲ هفتس دارم مصرف می کنم خواب الودگی شدید و بدن درد دارم ایا این عوارض گذرا هستن یا با طول درمان ادامه پیدا می کنن ؟ وسواس فکری که الان ۵ ساله دارو خوردم باید تا اخر عمر ادامه بدم؟
  ممنون بابت پاسخ گوییتون

 150. سلام
  دکتر عزیز بهترین زمان مصرف فلواکسامین کی هست و به خاطر اینکه نیمه عمرش ١٢ ساعته دوز ١٠٠ و یکبار بخورم یا دو تا ۵٠ ؟

 151. سلام اقای دکتر خواهش میکنم جواب سوال من رو بفرمایید.
  مادرم وسواس دارند و یکسال تحت درمان هستند، داروی اصلی ابتداد فلوکسامین تجویز شد به مدت ۵ ماه تا به دوز ۳۰۰ رسید، بعد سیتالوپرام به مدت ۵ ماه که در نهایت به دوز ۶۰ رسید، علایم بهتر شده بودند.
  در اخرین تجویز سیتالوپرام ۴۰ به همراه کلومیپرامین ۲۵ تجویز شد که ۲ ماه مصرف شد، اما همه علایم بدتر شد و برگشت. حتی نسبت به زمانی که قبلا سیتوپرام ۴۰ مصرف می کردند علایمشون بدتر هست.
  دلیل این برگشت علایم چیست؟ ممکنه اثر سوء کلومیپرامین باشه؟
  شما پیشنهادی برای تغییر دارو دارید؟
  با تشکر فراوان

  • متاسفانه وسواس فورا عود میکنه .حالا یا همون علامت اولیه یا با یک شکل و شمایل جدید.برا همینه که میگم برای درمان وسواس فقط به دارو نمیشه دل خوش کرد.و باید شخص با وسواسش بجنگه و در مقابل رفتارهای وسواسی تسلیم نشه
   البته میدونم که این کار خیلی سخت و جانکاه هست ولی خب چاره ای هم نیست.وگرنه شما باید زیر نظر پزشک باز هم داروها رو هی بالا و پایین کنید و تغییر بدید تا به یک ترکیب مخصوص برای مادرتون برسید
   نه داروها باعث بدتر شدن مادرتون نشدند.این داروها عالیترینها در درمان وسواس هستند.

 152. ممنونم بابت جوابتون پیشاپیش.
  اقای دکتر داروهای SSRI واقعا خاصیت درمانی دارن؟
  یعنی شخص بعد از قطع کردن دارو حالش خوب میمونه یا صرفا تو بازه زمانی مصرف دارو حالش خوبه؟ تا حالا موردی داشتین که بعد از قطع مصرف دارو حالش خوب مونده باشه؟ البته متوجه هستم به نوع بیماری هم بستگی داره. بیشتر منظوم ترسهای بیخود و اضطراب و حالت ناخوداگاه تحت فشار بودن بدنه.
  سوال دومی هم دارم که لطفا این مورد رو هم جواب بدین. امکان داره فرد تحت استرس و اضطراب باشه به صورت مداوم و مغزش در حال عکس العمل ولی خودش فکر کنه حالش خوبه در صورتی که درون ذهنش غوغاست؟ یه جورایی بدون اینکه بدونه بدنش تو حالت اماده باش باشه؟

  • ۱ بله اغلب حالشون خوب میشه تا چندین سال بعد از قطع دارو
   ۲ بله اینکه گفته میشه خیلیها خوداگاهی هیجانی ندارن یعنی همین

 153. سلام
  دکتر جان ایا دوز ٢٠٠ ونلافکسین دوز ماکسیمم هست و بهتر هست کمتر مصرف بشود ؟ ایا درسته که میگن خاصیت فلوکسامین خیلی بیشتر هست ؟ و ایا کسی که بدنش به ازیپم ٢٠ جواب نده و همراهش فلواکسامین ١٠٠ بخوره و جواب بده ولی همدیگه را خنثی کنند و پاسخی نداشته باشیم ؟

 154. سلام دکتر
  همسرم چند سالی است به جهت افسردگی روزانه صبحها یک عدد کپسول فلوکستین ۲۰ استفاده میکند الان فلوکستین در داروخانه ها پیدا نمیشود لطفا بفرمایید چه دارویی میتواند جایگزین مناسب بجای کپسول فلوکستین ۲۰ باشد
  لطفا دوز آنرا هم بفرمایید. ممنون

 155. سلام وقت بخیر من به تازگی به روانپزشک مراجعه کردم و برای وسواس فکری من قرص فلوکسامین ۱۰۰ رو دادند ولی با خوردن این دارو احساس میکنم چندروز هست افکار داخل فکرم بیشتر شده ایا عوارض دارو و برطرف میشه یا قطع کنم؟

 156. سلام اقای دکتر بنده ۲۳ سال سن دارم قرص فلووکسامین ۵۰ روزی نصف تا هفت شب طبق نظر دکتر میخوردم بعد از هفت روز شد شبی یک عدد بنده تا بیست روز که میخوردم حالم خوب بود و فکرم درگیری نمیشد الان سه چهار روز است که دوباره وسواس فکری شدید که حتی قبلا هم اینطور با این شدت اصلا نبودم دچار شدم قبلا هم آسنترا و سیتالوپرام خوردم که فقط عوارض بهم میداد و مانند همین فلووکسامین بعد از بیست روز تا یکماه دوباره حالات برمیگرده انگار که دارو عادی میشه برام لطفا کمک کنید .تشکر

  • داروهای دیگه از خانواده های دارویی دیکه باید بصورت ترکیبی براتون تجویز بشه…رفتار درمانی هم باید صورت بگیره

 157. سلام.اقای دکتر من موندم شما با این سابقتون چرا همش داروهای شیمیایی تجویز میکنین.چرا راحت به مریضهاتون نمیگین .مشکل اضطراب و افسردگی و وسواس شما از کمبود ۳ ویتامین شامل d.e.و b1 هست و با مصرف هفته ای ۱ عدد ویتامین دی ۵۰۰۰۰ و روزی ۱ عدد ویتامین e400 و b1 سیصد مشکلتون حل میشه

 158. سلام اقای دوتر برای اضطراب و افسردگی سه هفته است فلووکسامین ۱۰۰ میل مصرف اما تغییری حس نکردم خواستم بدونم زمان تغییر قرص اومده و تادجه مدت باید برای دیدن اثرات لین قرص صبر کرد ممنون

 159. سلام .دکتر جان مصرف فلوکسامین ۱۰۰ همزمان با سرترالین ۵۰ بعداز صبحانه باهم تداخل ندارن؟
  علت این تجویز همزمان مصرف رو نفهمیدم. وسواس فکری و فکر زیاد دارم.

  • پزشکهای با تجربه خودشون دست به یکسری ابتکارهایی میزنند که ممکنه با دو دوتا چهارتای دیگران جور در نیاد.اگر اینکارها رو نکنند که کسی درمان نمیشه.بهشون اعتماد کنید

 160. سلام آقای دکتر
  من وسواس فکری دارم (با این که حمامم ۱۵ دقیقه طول میکشه ولی برای رفتن حمام یه ترسی دارم اگر هم نروم آرامش ندارم تا بعد حمام) الان فلوکسامین ۱۰۰ با آرپپیرازول ۲٫۵ مصرف می کنم. دکتر میگه فلوکسامین ۱۵۰ کن و اونم ۵ میلی ولی نمیخوام به دارو وابسته شم گوش نمیکنم. سعی میکنم با ورزش و …دعا مشکلم حل بشه. الان داروهامو ۸ شب میخورم صبحها خمودم عصر اضطراب دارم. چیکار کنم ۵۰ شب و ۵۰ ظهر بخورم برطرف میشه؟
  البته این به حمامی که باید شب برم هم بی ارتباط نیست.

 161. سلام اقای دکتر وقت بخیر من قبلا در مورد وسواس مادرم باشما مشورت کردم. الان واقعا خسته شده نمیدونم چه میشه کرد.
  “با سپاس فراوان از راهنماییون”

  در این یک سال و سه ماه:
  ۱- ابتدا با فلوکسامین شروع شد تا در نهایت به دوز ۳۰۰ رسید.
  ۲- بعد سیتالوپرام تا نهایت به دوز ۶۰ رسید.
  ۳- بعد سیتالوپرام ۴۰ + کلومیپرامین ۲۵: اینجا حالتهای وسواس شدیدشون که با قبلی ها بهتر شده بود برگشت.
  ۴- مجددا سه ماه سیتالوپرام ۶۰
  ۵- آسنترا ۱۰۰ + کلومیپرامین ۲۵: الان ۱۰ روزه این ترکیب رو شروع کردند ولی مجدد داره مثل حالت ۳ وسواس های شدیدشون برمیگرده.

  سوال من این هست:

  ۱- ممکنه کلومیپرامین با مادر من سازگار نیست چون در هر دو حالت ۳ و ۵ حالشون بدتر شده؟؟؟
  ۲- یا اینکه در هر دو حالت از سیتالوپرام با دوز ۶۰ امدن روی دوزهای پایین تر داروهای دیگه این اتفاق افتاده؟؟؟

  *البته حتی یک بار با دوز ۱۰ کلومیپرامین دچار حالتهای تکانش بدن و توهم در خواب شده بودند که قطعش کردیم.

  ۳- لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام دهیم. کلومیپرامین را قطع کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟

   • متشکرم، پزشکشون تهران هستند روزهای خاصی میان شهرستان، برای دوماه بعد وقت ویزیت دارند، سوالم این هست الان با تغییر از سیتالوپرام ۶۰ به ترکیب اسنترا ۱۰۰ و کلومیپرامین ۲۵ برگشتند روی وسواس شدیدشون. پیشنهاد شما چیه؟؟؟؟
    متشکرم

 162. سلام دکتر من وسواس شستن زیاد دارم وهمیشه فکر میکنم با هر خیسی نجس میشم دکتر بهم فلووکسامین ۵۰ و کلومیپرامین ۱۰ داده همسرم میگه بدون قرصم درمان میشم ،چیکار کنم

 163. سلام اقای دکتر
  من ۲ سال فلوکستین و ۵ سال سرترالین مصرف میکردم(دوز صد و بعد۵۰)منتها در یک سال اخیر سرترالین باعث بیضه درد میشد و تو این ۵ سال میل جنسیمم در حد صفر پایین برده بود(خوردن بوپروپیون و بوسپریون هم مؤثر نبود)د، الان ۶ ماهه دارو مصرف نمیکنم، (البته متاسفانه حالت های غیرواقعی بودن هم دارم)ولی میخوام درکنار روان درمانی دوز پایین دارو هم مصرف کنم به نظرتون کدوم داروی موثر در وسواس کمترین عارضه جنسیو میتونه داشته باشه؟

 164. سلام و خسته نباشید. من به علت تیروئید کم کار هر روز قبل صبحانه لووتیروکسین ۵۰ میخورم از طرفی به علت اضطراب و وسواس فلوواکسامین ۱۰۰ و برای بیش فعالی ویاس ۳۰ برایم تجویز شده که هر سه باعث افزایش ضربان قلب و بی خوابی می شوند. قبلا ک لیوتروکسین ۵۰ ساعت ۸ صبح میخوردم ساعت ۱۲ تپش قلب داشتم حدود ۹۰ در دقیقه. ولی با انجام آزمایش دکتر همین دوز رو مناسب دونست. ولی با وجود فهمیدن مشکل بیش فعالی بعد از ۳۶ سال ک از عمر من گذشته مجبور به مصرف ویاس ۳۰ شدم که باز هم بعد از ۶ ساعت ریت قلب من رو حدود ۱.۶ میکنه. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید ک چطور زمان خوردن این ۳ قرص رو تنظیم کنم؟؟؟

  • فکر نمیکنن به تایم ربطی داشته باشه .هر زمانی بخورید این طپش قلب وجود داره و لازمه قرص ضد طپش براتون تجویز بشه

 165. سلام خسته نباشید🌹
  به نظر شما به طور کلی طبق امار کدوم یکی از داروهای ssri کمترین عارضه جنسیو میتونه داشته باشه؟

  • اینها بطور کلی چون سروتونین رو زیاد میکنند میل جنسی رو کاهش میدن.قانون اینه که هرکی هر قرصی رو میخوره به یه قرص دیگه تبدیل کنه شاید این عارضه برطرف بشه

 166. سلام اقای دکتر وقت بخیر، عذر میخواهم اگر خاطر شریف باشه من ۲ ماه قبل ازتون در ارتباط با وسواس مادرم راهنمایی خواسته بودم شما فرمودید پزشک خودشون تصمیم بگیرند. دکترشون اسنترا ۱۰۰ رو به ۲۰۰ رساندند ولی باز هم هیچ تفاوتی ایجاد نشد. حتی فلوکسامین و سیتالوپرام دوره های قبل بهتر از آسنترا بودند اگرچه وسواسشون را کامل درمان نمیکردند ولی حداقل جلوی وسواس های شدیدشون رو میگرفتند(ولی اینها هم در دوز حداکثر این اثر را داشتند). الان واقعا مادرم نمیخواهند درمان را ادامه دهند. شما داروی خاصی را پیشنهاد می دهید که تاثیر داشته باشد و امیدوار شوند؟؟؟

  در این یک سال و نیم:
  ۱- ابتدا با فلوکسامین شروع شد تا در نهایت به دوز ۳۰۰ رسید.
  ۲- بعد سیتالوپرام تا نهایت به دوز ۶۰ رسید.
  ۳- بعد سیتالوپرام ۴۰ + کلومیپرامین ۲۵: اینجا حالتهای وسواس شدیدشون که با قبلی ها بهتر شده بود برگشت.
  ۴- مجددا سه ماه سیتالوپرام ۶۰
  ۵- آسنترا ۱۰۰ + کلومیپرامین ۲۵
  ۶- آسنترا ۲۰۰ + کلومیپرامین ۲۵

 167. سلام دکتر عزیز
  همسر بنده دچار حملات هفتگی میگرنی بود. بعد من به داروی گیاهی بنام میگرن کات برای ایشان خریدم. پس از مصرف میگرن ایسان بهتر شد ولی وچار وسواس شدید تمیزی شد. الان ۶ ماه است اسنترای ۱۵۰ مصرف میکنه ولی خیلی بهتر نسده. من دوست دارم هر چه زودتر قرصهاش رو قزع کنه و بچه دار شیم. بنظر سما چقدر طول میکشه تا درمان شه؟

 168. سلام جناب دکتر
  بنده برای سوشال فوبیا از سر خود اس سیتالوپرام ۱۰ یکی صبح و شب یک عدد دلوکستین ۲۰ مصرف می کنم. آرامشم خیلی خوب شده و ریلکس ترم. ولی احساس می کنم مدارهای حافظم سوخته. نظر شما چیه؟
  آیا این ترکیب سبب آسیب مغزی میشه؟

  • این اصطلاحات یعنی چی آخه🤦‍♂️
   مگه مغز شبیه بورد الکترونیکیه که بسوزه
   اینا رو مینویسید چنتا ادم محتاط که میخونند باور میکنند و نظرشون به دارو منفی میشه و داروشونو نمیخورن و وارد افسردگی شدید و افکار خودکشی میشن
   نخیر اسیب مغزی نمیدن
   مگر اینکه شما سر خود و بدون نظر پزشک دارو در حد مسمومیت خورده باشی
   اقا با سرچ تو اینترنت نمیتونی توهم پزشک بودن پیدا کنی
   لطفا حضوری برو تحت نظر یک پزشک متخصص باش

 169. سلام خدمت دکتر انسان دوست و با اخلاق. بنده از سن دوازده سالگی اضطراب و وسواس داشتم و دست و پامو و آلتم سرد بود و آزار دهنده در سن ۲۴ سالگی اختلال نعوظ گرفتم رفتم دکتر گفتن روحی روانیه در آزمایشات و سونوگرافی مشکلی دیده نشده اما من به علت وسواسم از دارو اعصاب میترسیدمو چون یه بار سیتالوپرام خوردم هفته اول حالمو بد کرد قطع کردم و دیدم منفی شد تا این که این نظرات دلگرم کننده آقای دکتر را دیدم و فلووکسامین پنجاه خوردم الان یک ماهه دست و پامو داغ شده مشکل جنسیم برطرف شده و تمام عضلاتم ریلکس شده تازه فهمیدم عضلاتم چقدر منقبض بوده پرخاشگریم رفته و آرامش گرفتم الان ۳۲سالمه تازه فهمیدم زندگی یعنی چی آقای دکتر بیکران سپاس دستتو می بوسم در ضمن چرا کسایی که خوب شدن نظر نمی زارن تا دید مردم مثبت شه خدایا شکرت آقای دکتر من می خواستم خودکشی کنم فقط این صفحه و نظرات شما منو برد تو راه درست یک دنیا سپاس در ضمن بیست سال عمرم هدر رفت

 170. سلام
  آقای دکتر من بخاطر وسواس و افسردگی و بیخوابی
  فلووکسامین ۱۰۰کلومیپرامین۵۰ریسپریدون۲کوییتاپین۱۰۰لورازپام۲مصرف میکنم خداروشکر خیلی حالم خوبه ولی نمیدونم چرا روزها دلشوره و اظطراب دارم!اقای دکتر این دلشوره و اظطراب چگونه از بین ببرم داره اذیتم میکنه!داروهای بالا رو هم شبها استفاده میکنم.

 171. سلام بر جناب دکتر من برادر سجاد هستم پریشب پیام داده بود من هم دست و پا و التم با کوچکترین سرما بسیار سرد می شود و آزار دهنده شروع می کنم به لرزیدن و ماهیچه هام به شدت منقبض می شوند در ضمن زود به زود میرم دستشویی مثانم حساس شده بعد عمل و آلتم سردتر اختلال نعوظ دارم ۲۹ سالمه آقای دکتر من دردها را بیش از حد حس می کنم جراحی واریکوسل انجام دادم ده ساله جای عملم درد می‌کنه دکترا گفتن درد عصبیه خودم فکر میکنم تعصب سمپاتیک بیش فعاله پزشک به من فلووکسامین فلوکستین و سیتالوپرام در دوره های مختلف تجویز کرد مشکلاتم با هر سه قرص سریعا برطرف می شود اما متاسفانه میل جنسی و اختلال نعوظم بدتر می شود ورزش و تغذیه رو هم امتحان کردم تاثیری نداشت دارو از خانواده غیر سروتونینی هست که مشکل منو حل کنه و اختلال جنسی ایجاد نکنه پیشاپیش مچکرم از پاسختون

 172. سلام خدمت شما دکتر عزیز،
  من اوایل امسال (بنظر خودم) دچار استرس و اضطراب درس شدم که باعث افت تحصیلی شدید شد و به دنبالش دوباره اضطراب و یک چرخه بد! احساس پر و خالی شدن و حالات غیرقابل توصیف در سر بهم دست میداد. بعد از یه مدت دچار ریزبینی در جزئیات درسی شدم طوری که اصل موضوع رو تشخیص نمیدادم و این اواخر افکار فلسفی و وجودی انسان‌شناسی، بدون وجود هیچ پیش‌زمینه‌ قبلی‌ای، در ذهنم بوجود میاد (رشتم ریاضیه) و توانایی مقابله و رها شدن ازشونو ندارم. خواب و زندگیمو ازم گرفته، گاهی خودمو درحال پرت شدن از پل و رهایی از مشکلات تصور میکنم. واقعا از ذهنم در عجبم. هیچ کار لذت بخشی برام نمونده چون غرق در جزئیات تک تک چیزایی که روشون تمرکز میکنم میشم.
  چند جلسه‌ای پیش روانشناس رفتم. معتقد بودند که دچار نشخوار ذهنی شدم و دلیلشم واکنش ناخودآگاهم نسبت به موقعیت استرس‌زاعه. و وسواس ندارم فکری ندارم. در گذشته و خانواده هیچ زمینه وسواسی وجود نداره.
  میخواستم نظرتونو راجع به مشکلم بدونم

 173. آقای دکتر سلام وقت بخیر
  آقای دکتر من بخاطر وسواس و اظطراب و بیخوابی فلووکسامین و کلومیپرامین و ریسپریدون کوییتاپین و بوسپریون و لورازپام مصرف میکنم.یکمی خوابم و اشتهام کمه میتونم قرض میرتازاپین استفاده کنم چون خوندم هم برا وسواس خوبه هم برا اشتها و خواب.

 174. سلام خدمت استاد مردمی . یکی از اقوام وارد یکی از عرفان های به نظر ما مسلمانان کاذب شده که مراجع نیز با آن مخالفند اما او می گوید جن ها را می بیند یا رجال غیب می بیند گاهی آینده را می بیند آیا اینها دفاعهای روانی ناخودآگاه او است یا دچار شیزوفرنی شده یا هیپنوتیزم است خیلی نگرانش هستیم در ضمن در بین فامیل شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی و … نداریم ممنون که به مردم کمک می کنید خیلی گل هستید

  • الزاما حتما اسکیزوفرنی یا دو قطبی نیست.ممکنه تحت تلقینات واقع شده باشه که در صورت دوری از اون جمع به حالت عادی برگرده(القایی)

 175. سلام ببخشید شاید سوالم مربوط به این قسمت نباشد چون در مورد فلووکسامین نیست اما دیدم خیلی قشنگ به سوالات جواب داده‌اید گفتم از راهنماییتون استفاده کنم. می‌خواستم بپرسم مصرف همزمان فلوکستین و داروی اِس‌سیتالوپرام تداخل دارویی دارد؟ مثلاً ۴۰ میلی فلوکستین و ۱۰ میلی اِس‌سیتالوپرام باهم. همینطور شب‌ها ۲۵ میلی کوئتیاپین هم مصرف دارم. با تشکر

 176. سلام آقای دکتر
  آقای دکتر من حدودا سه سال مرتب فلوکسامین و کلومیپرامین مصرف میکنم زیر نظر پزشک یکی از همکاراتون گفتن این دوتا تداخل دارن!اگه تداخل دارن چرا پزشک تجویز کرده؟آیا تداخلاتشون جدیه؟
  چون من فللووکسامین شب یکی میخورم صبح یکی.کلومیپرامین شبی یکی.

  • اکثر داروها با هم تداخل دارن.خیلیاشونم تداخل مثبت و تقویتی دارند.حتما حکمت تجویز توسط پزشکتون سنجش شده.نگران نباشید

 177. سلام آقای دکتر
  آقای دکتر من حدودا ۵ساله داروهای روانپزشکی مصرف میکنم بخاطر وسواس فکری و عملی شدید همراه افسردگی و اظطراب و بیخوابی داروهای مختلفی مصرف کردم تا رسیدم به کلومیپرامین فلوکسامین ریسپریدون ترانکوپین بوسپرون و لورازپام خدا رو شکر وسواسم بهتر شده ولی همچنان بیخوابی داره اذیتم میکنه اظطراب و افسردگی هم ندارم که بگیم بخاطر اینه .اوایل که افسرده بودم روز و شب میخوابیدم ولی الان با این همه که دارو مصرف میکنم بازم بیخوابی دارم .آقای دکتر دیگه نمیدونم از دست بیخوابی چکار کنم!داروی کمکی هست با داروهای بالا برای بیخوابی استفاده کنم؟ممنون ببخشید طولانی شد.آقای دکتر الان نه شب میخوابم نه روز دارو هم اثری نداره لطف میکنید دارویی معرفی کنید با داروهای بالا برای رفع بیخوابی استفاده کنم؟

  • همه ی اینها خواب آورند ولی بدن شما مقاوم شده.شاید هر کدوم رو با مشابهش بتونید عوض کنید مثلا لورازپام رو با کلونازپام

 178. سلام
  آقای دکتر داروهای روان پزشکی به کبد آسیب میزنند؟
  دوم اینکه ترانکوپین و ریسپریدون تداخل دارند؟ چون من ریسپریدون همراه فللووکسامین برا وسواس و ترانکوپین و لورازپام برا خواب مصرف میکنم!

 179. قبلا هم پیام دادم خدمتتون فرمودید لورازپام بدن شما مقاوم شده با کلونازپام عوض کنید ولی بازم فایده نداشت ملاتونین هم اضافه کردم بازم فایده نداشت!!!.

  • هر قرصی بخوری دوباره بعد یه مدت بی اثر میشه.چون شما دنبال راه های غیر دارویی نمیری.و فقط وابسته میشی.بعید میدونم اگر ورزش نکنی خوابت درست بشه

 180. سلام جناب دکتر ممنون از پاسخگویی به مردم بوسپیرون دوز ده چیزی شبیه معجزه در من ایجاد میکند نگرانم که در دراز مدت اعتیاد ایجاد نکند ایا اعتیاد اور است

 181. سلام
  آقای دکتر تو یه سایتی خوندم کلونازپام برای خواب نیست فقط برای تشنج استفاده میشه آیا درسته؟
  دوم اینکه داروها اعصاب تا چه زمانی تاریخ مصرف دارند؟مثلا بعضی هاشون جعبه ندارند ک بفهمیم تا چ تاریخی مصرف بشن!

 182. سلام آقای دکتر
  من فلووکسامین کلومیپرامین ریسپریدون بوسپیرون ترانک پین کلونازپام مصرف میکنم.میخام کلونازپام بزارم کنار خیلی وابسته شدم .میتونم کلرودیازپوکساید جایگزین کلونازپام کنم بعد کم کم قطع کنم؟

 183. سلام بر جناب دکتر علیوردی عزیز بنده روزی ۴۰۰میلی گرم فلووکسامین میخورم حالم خوبه اما دکترم میگه ۳۰۰حداکثره می خواستم بدونم ۴۰۰عارضه جدی ماندگار ایجاد می‌کنه؟ الان سه ماهه دوز ۴۰۰میخورم حالم عالیه و به جز عارضه جنسی چیزی ندیدم

 184. سلام آقای دکتر
  ضمن تشکر از شما
  برج ۶ کرونا گرفتم بعد ۳ ماه از بهبودی استرس و اضطراب من کم نشد روانپزشک مراجعه کردم ایشون دو ماه قبل فلووکسامین ۵۰ بعد نهار و کلردیازپوکساید ۵ و تری فلوئوپرازین ۱ برای شب نوشتن چون آشنا بودن نتونستم از ایشون سوال کنم با مصرف تریاک اونم ۵۰ دود در روز تداخل داره یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 185. سلام وقت بخیر.دکتر مصرف همزمان فلووکسامین ۵۰و هالوپریدول نیم میلی تداخل ندارن؟ مصرف بعداز ناهار

  واینکه دکتر علی وردی مصرف فلووکسامین با آلپرازولام نیم میلی تداخل ندارن؟ مصرف هنگام صبح بعد صبحانه

  مشکل بنده وسواس فکری و نشخوار ذهنی زیاد هست

 186. سلام، من حدود ۳ ماه است که فلووکسامین مصرف میکنم، اول با دوز ۵۰ الان با دوز ۱۰۰ و در دو نوبت اما نه تاثیری دارد و نه عوارض خاصی، دلیلش چیه جناب دکتر؟

 187. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز
  آقای دکتر من فلووکسامین و همراه داروهای دیگر مصرف میکنم یکی صبح یکی شب آقای دکتر بخاطر اینکه خواب شب رو مختل میکنه بهتر نیست دوتا صبح مصرف کنم؟

 188. سلام وقت شما بخیر باشه .من برا نقص حافظه و توجه قبلا ویزیت گرفته بودم و بمن استراموکس بیس پنج و سرترالین پنجاه دادن .اما وقتی سرترالین یک چهارمشو خودرم دنیام تیره و تار و بی مفهوم شد غم ناحور و حس خودکشی اوند سراغم ..ول کردم و استراموکس هوردم حس سبکی میکنم .ایا نباید این دو تا رو با هم میخوردم ؟ایشون چرا بمن سرترالین داد منکه دپرس نیستم و دپرسیم بخاطر ضعف حافظه و توجه ناقصمه که از زندگیم عقب موندم و این قرص حالمو بد میکنه دو روز یک چهارمشو خوردم ..حالا میترسم ادامه بدم .وزنمم چهله سنمم بیستو شیش . قرصا اثر شدیدی روم دارن انگار دوزشون واسم زیادیه .نمیدونم از سرترالین خیلی ترسیدم ولی دکتر گفت بخور عادت کنی..؟کاش عوض کنه

 189. سلام اقای دکتر وقت بخیر و سپاس از راهنمایی های ارزنده شما.
  ببخشید مادر من دوسال تحت نظر روانپزشک برای درمان وسواس هستند و در این مدت ترکیل های مختلفی را امتحان کردند. که مجدد برگشتند به همان فلوکسامین ۳۰۰ و کلومیپرامین ۲۵ و پرفنازین ۲.
  در ویزیت امروز دکتر فلوکسامین ۳۰۰ و کلومیپرامین ۵۰ و پرفنازین ۲ رو تجویز کردند و گفتند اگر حالتون بد شد کلومیپرامین را مثل قبل ۲۵ مصرف کنید.
  الان با صحبت دکتر ما نگران شدیم که فلوکسامین ۳۰۰ با کلومیپرامین ۵۰ عارضه بدی ایجاد میکنه؟

 190. سلام دکتر جان وقت بخیر.دکترم برلم کلومیپرامین ۲۵ بهمراه فلوکسامین ۵۰ قبل از خواب باهم تجوویز کردن.آیا تداخل ندارن باهم؟ چرا اینطور تجویز شدن.

 191. سلام اقای دکتر وقت بخیر، مادر من الان چند ماه هست که فلوکسامین ۳۰۰ به همراه پرفنازین۲ و کلومیپرامین ۲۵ و ریسپریدون مصرف می کردند. این دفعه به دلیل خواب خیلی زیادشون دکتر ریسمریدن رو قطع کردند. تفاوتی در مقدار خوابشون ایجاد نشد. ولی موقع خواب الان مرتب حرکت مردمک چشم زیاد و پرش بدن دارند که از خواب بیدارشون میکنه، دلیلش چی میتونه باشه؟
  ایا خطرناک هست من خیلی نگرانم.

  • اینا عوارض داروهاشه احتمالا همون فلووکسامین
   کلونازپام اگر پزشکتون تجویز کنه این حرکات بر طرف میشه

 192. سلام
  آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکترمن حدودا چهار سال بخاطر وسواس و بیخوابی داروهای فلووکسامین کلومیپرامین ریسپریدون بوسپیرون ترانکوپین گاباپنتین کلونازپام مصرف میکنم خداروشکر وسواس و افسردگی خوب شده ولی خوابم خیلی بده کلونازپام هم بی اثر شده میتونم لورازپام جایگزین کلونازپام کنم؟باتشکر

  • بهرحال اینا شبیه همند و اون هم بسرعت بی اثر میشه
   شاید اگه از یک دسته دارویی دیگه براتون تجویز کنند بهتر باشه

 193. سلام دکتر من ۲۰ سالمه و ۳ سال فلووکسامین ۵۰ روزی ۲ تا میخوردم ولی استرس و وسواسی بهتر شد یکیش کردم اما غرق کف دستم برگشته و فشارم هم کلا همیشه ۸ ک دکتر براش فلودروکورتیزول تجویز کرد ولی غرق کف دستم همچنان هست آیا باید دارو رو افزایش دهم یا بوتاکس کف دست کنم

 194. سلام اقای دکتر علیوردی
  آقای دکتر من بخاطر وسواس اظطراب افسردگی و بی خوابی داروهاهای کلومیپرامین فلووکسامین ریسپریدون ترانکوپین بوسپیرون کلونازپام ترازدون مصرف میکنم وسواس و افسردگی تقریبا خوب شدم ولی اصلا خواب ندارم نصف شبها بیدار میشم آقای دکتر از اونجایی که دوکسپین طول خواب افزایش میده ولی میدونم با داروهای بالا با کلومیپرامین تداخل داره میتونم کلومیپرامین قطع کنم بجاش دوکسپین استفاده کنم چون اصلا خواب ندارم یا شما پیشنهاد بهتری واسه خوابم دارید قبلا از دوکسپین استفاده کردم ولی چند سال پیش بود از یک طرف هم کلومیپرامین بخاطر وسواس نمیتونم کنار بزارم.ممنون بابت پاسخگویتون

 195. سلام و عرض ارادت
  بنده تقریبا ۱۰ سال قرص سرترالین ۵۰ مصرف میکردم،البته با مرور زمان نصف آن را میخوردم و کم کم هر زمانی که احساس سرگیجه میکردم ،آن را میخوردم.بعلت مشکلات گوارشی ،فوق تخصص گوارش پس از اندوسکوپی و کلونوسکوپی و سوالاتی در مورد شرایط زندگی من،برای من فلووکسامین ۵۰ و کلردیازپوکساید ۵ تجویز کرد.الان حدود یکسال هست میخورم.اوایل بهتر شدم و سرترالین را هم نخوردم.
  من اصلا وسواس نداشتم ،اما الان وسواس شدیدی پیدا کردم و اگر یک روز فلووکسامین را نخورم،سرگیجه پیدا میکنم.مشکل اصلی من استرس بالا و کمی افسردگی است،که الان وسواس هم اضافه شده.
  با سپاس

  • همین دو تا دارو یعنی فلووکسامین و سرترالین براتون خوبه
   شاید یک دارو از یک رده دیگه هم براتون اضافه کنند بد نباشه مثل کلومیپرامین

 196. سلام اقای دکتر
  آقای دکتر خلاصه میگم من بخاطر وسواس افسردگی اظطراب و بیخوابی فلووکسامین کلومیپرامین ریسپریدون بوسپریون لورازپام ترانکوپین استفاده میکنم چهارساله ولی خیلی بی حال و بی روحیه هستم داروی خاصی هست روحیه و حالمو بهتر کنه در کنار داروههای بالا؟ممنون

 197. سلام
  با احترام
  آیا فلووکسامین را میشود جایگزین سرترالین کرد،یا برعکس؟
  آیا هر دو قرص مشابه هستند؟
  غرض از پرسیدن این سوال این است که تاثیر هر کدام از این دو قرص طبق نظرها بر روی هر فرد تفاوت دارد.
  درود

  • منظورتون از تداخل چیه؟من سئوالات این مدلی رو متوجه نمیشم چرا پرسیده میشه
   این دو تا قرص هر دو برای خواب تجویز شده
   خب لابد پزشکتون اول یکی از اینا رو داده و شما جواب نگرفتید
   بعد مجبور شده قرص دوم رو اضافه کنه
   اگر پزشک تجویز کرده خودش حساب کتاب کرده و اینا رو کنار هم نوشته
   وگرنه اگر مشکل بیمار با یک قرص برطرف میشه،پزشکتون بیمورد قرص دوم رو نمی نویسه

 198. سلام اقای دکتر
  دوتا سوال داشتم
  ۱:آیا کلونازپام و ترانکوپین و ترازدون برای بیخوابی شدید خوب هست؟
  ۲:کلونازپام چون از راه کبدی متابولیزه میشه خطرناک نیست؟

  • ۱ بله همه اینها برای مشکل کم خوابی هستند
   ۲ در دوزهای معمولی که داده میشه یعنی قرصهای یک و دو میلی دو تا سه بار در روز نه مشکلی نیست

 199. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  ممنون بابت اینکه پاسخگو سوالا هستید
  دکتر برای من قرص فلووکسامین ۵۰ رو تجویز کردند و گفتند صبح و ظهر و عصر هر زمان که خواستم یک عدد باید مصرف کنم، می خواستم بدونم می تونم قرص رو در ساعت مشخصی از شب مصرف کنم؟
  وآیا مصرف این قرص باعث حالت خواب آلودگی و عدم تمرکز میشه؟!

 200. سلام من ۵۰ روز نصف رسپریدون ۱ و قرص کامل لاموتریژن ۵۰ و فلاووکسمین ۵۰ مصرف میکردم که در هفته چهارم کم و بی خواب شدم و به روانپزشکم مراجعه کردم و ایشان دوباره فلاووکسمین ۵۰ و نصف کلونازپام گفتند شب ها بخورم و قرص های قبلی با اجازه ایشان یک دفعه قطع کردم و الان چند روز باز هم بی خواب و سردرد و خواب آلودگی شدید و عدم تمرکز دارم می خواستم بدونم از عوارض قطع دارو هایی که قطع کردم یا عوارض قرص های جدید و آیا این مشکلات با ادامه مصرف رفع می شود یا قرص ها را قطع کنم

 201. سلام اقای دکتر علیوردی
  آقای دکتر بنده چند سالی هست بخاطر افسردگی و وسواس و بیخوابی داروهای فلووکسامین کلومیپرامین ریسپریدون ترانکوپین و لورازپام مصرف میکنم وسواسم خداروشکر کنترل شده آقای دکتر ولی افسردگی همچنان خیلی اذیتم میکنه از اونجایی که شما دکتر باتجربه ای هستید میخوام این سوال از شما بپرسم که اس سیتالوپرام هم بیشتروآسه افسردگی استفاده میشه البته واسه وسواسم هست میتونم جایگزین فلووکسامین کنم همراه کلومیپرامین یا کلومیپرامین تغییر بدم؟ببخشید طولانی شد.

 202. سلام آقای دکتر من یک فلووکسامین ۵۰ و نصف کلوناپزام ۱ می خورم ولی ۳ هفته بد خوابم و الان چند روز راس ساعت خاصی مثل ۴ صبح از خواب پاشیم و هر دو قرص و شب قبل خواب می خورم

 203. سلام آقای دکتر وقت بخیر، سپاس که وقت ارزشمندتون رو برای پاسخ میگذارید.
  مادر من دو سال هست دارو مصرف می کنند که در حال حاضر فلوکسامین ۳۰۰ و کلومیپرامین ۲۵ و پرفنازین۲،
  در خواب گاهی اوقات فریاد می زنند و همیشه حرکات شدید چشم دارند و گاهی اوقات چشمشون باز هست و فقط سفیدی چشمشون دیده میشه.
  من خیلی نگرانم، اینها علائم تشنج هستند یا عوارض داروها؟؟؟

 204. با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر هر وقت به شما پیام میدم آرامش خاصی پیدا میکنم
  آقای دکتر بنده ۲۷سال سن دارم حدودا چهار سالی فلووکسامین و کلومیپرامین و ترانکوپین و لورازپام ریسپریدون مصرف میکنم.حدودا یک ماهی میشه پزشکم به خاطر یکم افسردگی که داشتم ونلافکسین به داروهای بالا اضافه کرد.آقای دکتر ونلافکسین با فلووکسامین و کلومیپرامین تداخل نداره؟

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*