بوپروپیون و افسردگی

بوپروپیون۳

– بوپروپیون (ولبان)چیست: 

-داروی بوپروپیون(Bupropion)  یا ولبان(wellban)  یک داروی ضد افسردگی جدید و مدرن است که از طریق  افزایش نوراپی نفرین و دپامین در  مغز اثر می کند.این دارو بخاطر تاثیر خوبی که بر بهبود قوای جنسی(برخلاف داروهای سروتونینی که میل و قوای جنسی را کاهش می دهند) دارد و همچنین بخاطر افزایش تمرکز  و نیز نداشتن خواب آلودگی در طول روز  و نداشتن افزایش وزن  و پایین نیانداختن فشار خون هنگام ایستادن( هیپوتانسیون اورتواستاتیک) و نیز نداشتن عوارض آنتی کولینرژیکی( مثل احتباس ادرار )،سودمندی بالاتر و عوارض کمتری نسبت به داروهای قدیمی تر (مانند سه حلقه ای ها) دارد و می تواند شادی و نشاط و انگیزه  را برای فرد مبتلا به افسردگی بهمراه آورده و او را به زندگی قبلی خود برگرداند.علاوه بر این یک تاثیر ِ ویژه این دارو ، کمک به ترک سیگار می باشد( فقط فرم zyban).

– موارد مصرف  بوپروپیون: 

این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: 

۱- اختلال افسردگی ماژور (major depressive disorder)

۲- برای ترک سیگار(فقط فرم zyban):در  کنار رفتاردرمانی در کسانیکه انگیزه ی قوی برای ترک دارند.اینکار با تحریک دپامین در ناحیه پاداش مغز و یا با مهار گیرنده های استیل کولینی نیکوتین انجام می شود.

۳-درمان افسردگی فصلی(Seasonal affective disorder)…مثل افسردگی زمستان

۴- درمان افسردگی دو قطبی: بعضی از متخصصین معتقدند احتمال عود فاز سرخوشی با این قرص کمتر از سایر ضدافسردگیهاست.

۵- درمان کمکی همراه با داروهای سروتونینی(SSRIها) جهت کاهش عوارض جنسی آنها.

۶_اختلال بیش فعالی(ADHD): این دارو بعنوان خط دوم درمان بیش فعالی و کمبود تمرکز( یعنی بعد از ریتالین و استراموکس) بکار میرود.مخصوصا در صورت همزمانی بیش فعالی با افسردگی،یا همزمانی با اختلال سلوک یا اختلال مصرف مواد میتواند بکار رود.همچنین در صورت وجود داشتن اختلال تیک که نمیتوانیم از داروهای محرک سمپاتیکی استفاده کنیم در آنصورت بوپروپیون می تواند انتخاب مناسبی باشد.

۷- در ترک کوکایین:بوپروپیون می تواند در کاهش هوس مصرف(craving) موثر باشد

۸-بهبود عملکرد جنسی:در کسانیکه در برانگیختگی و ارضا و ارگاسم مشکل دارند.

 

بوپروپیون۲

– منع مصرف بوپروپیون:

۱-صرع

۲- بی اشتهایی عصبی( آنورکسیا نروزا)

۳-صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای دیگران موثر بوده  است را مصرف نکنید.شما به همه ی ریزه کاریهای تاثیر این دارو و تداخلات آن با مواد درون بدن یا داروهای دیگر واقف نیستید.درست است که ما در دنیای اطلاعات اینترنتی زندگی می کنیم اما در رشته ی پزشکی تجربه مهمتر از دانش نوشتاری و کتابی است .شما تجربه ی کافی برای تجویز سر خود این دارو را ندارید.خواهش میکنم با سلامتی و جان خود بازی نکنید.

۴-مصرف همزمان  الکل(چون منجر به تشنج می گردد)و یا ترک ناگهانی الکل(چون آن هم منجر به تشنج می گردد) …اگر شما همیشه و به مقدار زیاد الکل مصرف میکنید، ترک ناگهانی الکل برای شروع این قرص،خودش منجر به تشنج می گردد.

 

۵-مصرف همزمان با داروهای مهار کننده ی مونوآمین اکسیداز(MAOi) در عرض ۱۴ روز گذشته ( چون امکان تداخلهای خطرناک دارویی وجود دارد!!!!)مانند فنلزین-ترانیل سیپرومین -سلژیلین -ایزوکربوکسازید
تزریق متیلن بلو(methylene blue)
۶-قطع ناگهانی داروهای خواب آور( باز هم چون ممکن است منجر به تشنج شود) یا قطع ناگهانی داروهای ضدصرع

۷- فشارخون بالا ، بیماری قلبی، حمله قلبی

۸- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۹- سه ماه اول حاملگی

۱۰- شیردهی


۱۱- نارسایی کبدی

۱۲- نارسایی کلیوی

۱۳- در کسانیکه مستعد سو مصرف مواد هستند(ممکنه به این دارو وابسته بشن)

۱۴-توجه : گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی- حملات پانیک- تکانشگری- بیقراری

۱۵- آلرژی

۱۶-گلوکوم( آب سیاه چشم)

۱۷-دیابت

۱۸-سابقه ضربه به سر یا تومور مغزی یا نخاعی

۱۹- دو فرم دارویی ازین قرص را همزمان مصرف نکنید مثلا اگر برای ترک سیگار Zyban مصرف می کنید،wellbanرا برای افسردگی مصرف نکنید.

۲۰-باز هم تاکید میکنم که بوپروپیون میتواند ایجاد تشنج کند بخصوص در هنگام وجود بیماریهای خاص یا مصرف داروهای خاص.

۲۱- اضطراب زیاد و بیماری هراس(پانیک).بخاطر اینکه این دارو دپامین را تحریک کرده و اضطراب را زیاد می کند.

۲۲- در کسانیکه دچار توهم، هذیان و کاتاتونیا و یا دلیریوم هستند، مصرف این دارو امکان تشدید حالات آنها را دارد.

– اسامی دارو:

نام ژنریک

Bupropion

 

_اسم تجاری  

-wellban(در ایران)

-Aplenzin

-Wellbutrin

– forfivo xl

-Zyban(برای ترک سیگار به این فرم تولید میشود)

-Budeprion xl

-Buproban

IMG_20160813_151757
– دوزاژ و نحوه ی مصرف بوپروپیون:

 
۱-این قرص در دوزهای ۷۵ ، ۱۰۰و ۱۵۰ میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.مصرف با غذا یا بی غذا تاثیری در جذب دارو ندارد ولی اگر دچار تهوع میشوید با غذا مصرف کنید.

۲- نیمه عمر این قرص ۱۲ ساعت است و دوز درمانی این قرص ۳۰۰ میلی گرم در روز میباشد که باید در دو وعده ی صبح و شب تقسیم گردد یعنی ۱۵۰ میلی گرم صبح و ۱۵۰ میلی گرم شب( برای قرصهای معمولی که آهسته رهش یا پیوسته رهش نیستند).خوردن دوز بالاتر در یک وعده احتمال وقوع تشنج را بالاتر می برد‌.

۳- حداکثر دوز درمانی در یک روز نباید از ۴۵۰ میلی گرم ( یعنی سه وعده قرص ۱۵۰ میلی) برای قرصهای معمولی و ۴۰۰ میلی گرم برای قرصهای طولانی اثر بیشتر باشد.

۴- برای ترک سیگار باید از یکهفته قبل از ترک این دارو شروع شود و کم کم به ۱۵۰ میلی گرم دو بار در روز برسد.دوره درمان برای ترک سیگار ۷ تا ۱۲ هفته ( سه ماه)است.

۵-همیشه از یک مارک و یک کارخانه ی تولید  دارو استفاده کنید

۶-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۷-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. 

۸-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۹-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۱۰- این دارو بصورت کپسولهایی تهیه شده است که محتویات خود را بصورت آهسته آهسته(DELAYED RELEASE) آزاد میکند

۱-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد.

۱۲-توجه داشته باشید که ممکن است این دارو بطور متناقضی در ابتدای درمان منجر به تیرگی شعور و کاهش هوشیاری  و اختلال تفکر در شما گردد

– احتیاطات در مصرف بوپروپیون: 

۱-اگر دچار آلرژی هستید یا اگر دچار شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست. 

۲- مقادیر و دوزهای بالاتر ممکن است منجر به تشنج(seizure) گرد.که در اینصورت دارو باید درجا قطع شود.در غیر اینصورت قطع ناگهانی دارو صلاح نیست و منجر به علایم ترک ناگهانی می گردد

۳- قرص آهسته رهش(Extended-release) را نجوید و نشکنید بلکه یکجا قورت دهید.همچنین ممکن است تکه هایی از قرص آهسته رهش را در مدفوع خود مشاهده کنید که لازم به نگران شدن نیست.

۴- این قرص ممکن است ۴ هفته طول بکشد تا اثرات خوبش را نشان بدهد پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را تا آنموقع قطع نکنید.

-زیبان (zyban)برای ترک سیگار:

 ۱- اگر زیبان (zyban) را برای ترک سیگار مصرف می کنید، فقط در هفته اول مجاز به کشیدن سیگار هستید و از هفته دوم به بعد حتما باید سیگار را قطع کنید. دوره درمان بین ۷ تا ۱۲ هفته یعنی سه ماه می باشد.

۲- اگر آدامس یا پک نیکوتین مصرف می کنید مراقب باشید همزمان سیگار نکشید چون سطح نیکوتین خیلی بالا میرود.

۳- ترک ناگهانی سیگار منجر به علایم  ترک نیکوتین می گردد که علایمش اینهاست:

افزایش اشتها، افزایش وزن، بدخوابی، افت تمرکز، کاهش ضربان قلب، هوس مصرف دوباره سیگار، اضطراب، بیقراری، افسردگی، خشم، ناکامی، تحریک پذیری   …این علایم ممکن است همزمان یا بدون مصرف زیبان(zyban)هم  بوجود بیایند.

۴-ترک ناگهانی سیگار گاهی ممکن است منجر به بروز اختلال روانی جدیدی مثل افسردگی گردد.

۵-این دارو( زیبان) ممکن است بطور کاذب منجر به مثبت شدن آزمایش اعتیاد گردد ،برای همین حتما متصدی آزمایشگاه را در جریان بگذارید.

۶-پیش دکتر خود مخفی کاری نکنید و اگر الکل ،تریاک یا متادون مصرف میکنید بدون رودربایستی به او اطلاع دهید.یا مثلا اگر بیماری خاصی مثل فاویسم یا کولیت یا فشارخون دارید ،آنها را به پزشک خود اطلاع دهید.

۷- در کودکان و نوجوانان بعلت احتمال بروز افکار خودکشی و نیز در سالمندان بعلت کارکرد ضعیفتر کبد و کلیه ، این دارو را با احتیاط مصرف کنید

عوارض بوپروپیون: 

۱-عوارض خفیف و گذرا:
 این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست و شما فقط باید با پزشکتان تماس بگیرید:سردرد- لرزش-یبوست- تهوع -گیجی -خشکی دهان  -بیخوابی -مشکل در بخواب رفتن-احساس اضطراب-درد مفاصل-خشکی دهان-آبریزش بینی

فشارخون را از نظر بالارفتن اندازه بگیرید( ولی معمولا اختلال قلبی عروقی ایجاد نمی کند).در ابتدای درمان ممکن است یادآوری بعضی کلمات با مشکل مواجه شود

۲- عوارض جدی:
 
احتمال بروز این عوارض کم است و فقط باید نسبت به بُروز آنها هوشیار باشید و سریعا به بیمارستان مراجعه نمایید:
۱-حمله ی تشنجی

البته در نظر داشته باشید که احتمال وقوع تشنج به دوز دارو بستگی دارد( یعنی دوزهای بالای ۳۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم در روز) و این احتمال بیشتر از پنج صدم در صد برای دوز ۳۰۰ میلی گرم و یک دهم درصد برای دوز ۴۰۰ میلی گرم نیست که این درصدها با احتمال تشنج در سایر داروهای ضدافسردگی یکسان است.در کسانیکه الکل مصرف می کنند احتمال وقوع تشنج بالاتر است.

۲- حمله ی سرخوشی (مانیا) :که بصورت افزایش انرژی،پرسرعت شدن کلام و تفکر،رفتار بی پروا ،گستاخ ی و ماجراجویی جدید و عجیب،احساس نشاط بینهایت،خلق تحریک پذیر،بیخوابی،ولخرجی و افزایش تمایلات جنسی خود را نشان می دهد.

۳-تغییر غیرعادی در خلق و رفتار.

۴-تاری دید،دید تونلی،چشم درد،تورم چشم،دیدن هاله اطراف اشیا که همه ی اینها احتمال وجود آب سیاه یا گلوکوم را مطرح می کنند.

۵-اگر دچار کبودی ،مشکل در تنفس،تورم صورت و لب و زبان و گلو شدید یعنی شما دچار آلرژی شده اید و سریعا باید به بیمارستان مراجعه نمایید.

-علایم مسمومیت:

در صورت خوردن تعداد زیادی قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود )  علایم سفتی عضلات ،افزایش فشار خون،توهمات،ضربان های تپنده ی قلب(تاکیکاردی سینوسی) ،تنفس کم عمق و سطحی و تشنج و غش کردن بروز پیدا می کند ….فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران: بیمارستان لقمان ) برسانید.

-تداخلات دارویی:

–  مصرف همزمان بوپروپیون و فلوکستین ممکن است منجر به ایجاد پانیک، دلیریوم و یا تشنج گردد(البته احتمال این اتفاق خیلی کم است).

– مصرف همزمان بوپروپیون یا لیتیوم ممکن است منجر به تشنج یا مسمومیت عصبی گردد.

– مصرف همزمان با داروهای مهار کننده MAO منجر به بحران فشار خون میگردد( تا ۱۴ روز بعد از تجویز  MAOها مراقب باشید).

-مصرف همزمان با داروهای ضد پارکینسون (لوودوپا)ممکن است منجر به افزایش دپامین و ایجاد توهم و هذیان گردد.

– تجویز همزمان بوپروپیون با متوپرولول(متورال) ممکن است منجر به کاهش ضربان قلب گردد(برادیکاردی سینوسی).

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را تغییر داده و به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

۳-داروهای اعصاب را همراه با آب میوه مخصوصا آب گریپفروت…آب انار…نوشیدنیهای انرژی زا…چای سبز…قهوه…شیر…دوغ مصرف نکنید چون ایجاد تداخل می کنند.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک) 
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 

-تلفن وقت دهی ۸۸۵۵۶۹۴۶( از مشاوره یا پاسخ از طریق تلفن معذوریم) 

-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

590 Comments

 1. سلام و عرض ادب و احترام

  در حال حاظر ظهرها سرترالین ۵۰ بعلاوه بوپروپیون ۷۵ بعلاوه بوسپیرون ۵ با هم می خورم … قبل از این بوپروپیون رو نداشتم . و سرترالین را تا حدود ۱۵۰ میلی گرم هم با نظر پزشک بالا بردم . کلا اواسط مصرف سرترالین جالب نبود ، این آخرا هم احساس انرژی کاذب داشتم . ولی اواسطش احساس می کردم نوری در ذهنم روشن شده و مرا به ترغیب کارهایم وادار می کرد . ۲۸ ساله ام دانشگاه روی هوا ، گرفتن مدرک تافل روی هوا ، گرفتن مدارک کامپیوتری ام روی هوا … یعنی اواسط همه ی این ها رو ول می کنم . دلیلش هم نمی دانم چیست . ولی اواسط مصرف آسنترا مدت کوتاهی به زندگی برگشتم ولی بعد اثراتش کم رنگ شد . الان چهار روز است بوپروپیون هم اضافه کرده ام طبق نظر پزشک . ولی انگار نه انگار . تازه احساس می‌کنم کمی دچار اختلال حافظه هم شده ام . یعنی به ان چیزی که فکر می کردم دیگر نمی توانم فکر کنم البته روز اولی که بوسپیرون هم به سرترالین و بوپروپیون اضافه کردم این اختلال وحشتناک بود ولی روز دوم کم رنگ تر شایدم اصلا احساس نکردم . بعد از این خط درمان باید چه کرد ؟ چه داروهایی پیشنهاد می شود ؟؟؟ خیالتان جمع با مشورت پزشکم جلو می روم . می خواهم بدانم .

  • همین داروها خوب و کافی ان فقط ممکنه دوزشون بیشتر بشه
   شما بیشتر مشکل انگیزه و هدفمندی دارید تا انرژی…بنظرم ازینجا به بعد یک مشاور خوب نیاز دارید

  • سلام. اقای دکتر من با تجویز دکتر فلوکستین رو قطع کردم و ولبان رو شروع کردم ولی بعد از یک هفته مصرف دچار حساسیت و راش های پوستی شدم ! الان دو هفته هست که ولبان رو قطع کردم و دکتر واسم داروهای ضد. حساسیت تجویز کردن ولی متاسفانه این خارش و کهیرهای پوستی خوب نمیشه و فقط بعد از مصرص قرص ها کمی اروم میشه و مجدد خارش شروع میشه . جیکار باید بکنم ممکنه به کبدم اسیب زده باشه؟ احساس میکنم ورم کردم

   • سلام اقای دکتر در صورت رفع نشدن افسردگی میشه تا اخر عمر از این داروها استفاده کرد? مثل سرترالین، ولبان و اس سیتالوپرام ، آیا خطر آسیب مغزی یا سرطان نداره استفاده مداوم?

    • این تصمیم رو پزشکتون میتونه بگیره.اگر علایم بیماری اونقدر شدیده که به زندگی شما آسیب زیادی میرسونه در اونصورت پزشک شما در ذهن خودش بین فوائد و معایب مصرف طولانی مدت دارو،موازنه ای برقرار میکنه و به نتیجه میرسه.یعنی مورد بمورد فرق داره

  • سلام و عرض ادب حودود سه سال قبل کلی چاق بودم و علاقه شدید به شیرینی
   بی انگیزه بی هدف خسته گریان تمایل به خودکشی.پیش دکتر مغز و اعصاب رفتم تجویز ولبان ۱۵۰ روذی سه تا همرا با بوسپیرون با توجه به کم کاریه تیروئید و مصرف لووتیروکسین
   مکرر بر مبنای تجویز پزشک استفاده کردم
   وزنم به طرز عجیبی اومد پایین نداشتن تمایل به شیرینی
   شاد، با امگیزه ، هدفمند دو سالی میشه به صورت درمیان و با فصله استفاده میکنم
   اما بدون بوسپیرون آیا باید بوسپیرون. رو مصرف کنم یا قرص دیگه؟ در حال حاضر باهاش لورازپام میخورم آیا این کار مناسبه؟ چون شبا بد میخوابم و هایپرم

 2. سلام اقای دکتر من یه پسر ۱۸ ساله کنکوری هستم که متاسفانه پدرم رو زمانی که کلاس سوم ابتدایی بودم از دست دادم تا زمانی که پدرم بود از اون خونواده هایی بودیم که همیشه خانه اقوام ومسافرت وبیرون وخلاصه اجتماعی بودن ولی بعدش به دلیل مزاحمت ها یی که برای مادرم میشد کاملا به همراه داداشام که هفت سال از من کوچکترن منزوی شدیم البته که اونا کوچیک بودن و به من خیلی سخت گذشت که اقوامی که تا دیروز خوب بودن و مدام در رفت و امد الان دشمنای درجه اولم شدن با همه این تفاسیر گذشت تامن دبیرستان رو تیزهوشان مرکز استان قبول شدم و به شهر غریبی مهاجرت کردیم و اون هم دوباره ماجرا داشت تا این که پارسال برای مادرم خواستگار اومد من هم که ارزوم بود دوباره رفت و امد باشه نگاه تلخ مردم به عنوان بچه یتیم و زن بیوه بهمون نباشه و از لج اقوام با ازدواج موافقت کردم ولی اون (نا)مرد از همون اول مثل دیکتاتور رفتار کرد و مدام به مادرم جلوی همه سرکوفت زد که تو رو با سه تا بچه کسی نمیگرفت من هم جوون ۱۸ ساله باغرور و با کلی ارزو بر باد رفته و … مادرم هم با این شرایط قصد جدایی گرفت که الان یکساله هر روز در کش و قوس دادگاهیم و هر روز با استرس … امسال من کنکور دارم و مادرم مدام میگه باید پزشکی قبول بشی و دلیل جدایی من از این اقا این هست که تو درس بخونی و …ولی من که همه تحصیلم شاگرد زرنگه مدارس خاص بودم الان به شدددددت افت کردم به طوری که حتی موندم درس های امسال چهارمم رو چطور پاس کنم همه کار میکنم جز درس درحالی که میدونم باید درس بخونم تا حالا هم اسنترا ۱۰۰ و ولبان ۷۵ رو مصرف کردم که چون نتیجه نداد ولش کردم ببخشید که طولانی شد به نظرتون چیکار کنم

  • به امید روزیکه به قله های موفقیت برسی ، من هم روز های بد تر از شما را سپری کردم تا الان با افسردگی مزمن دست و پنجه نرم میکنم ، چیزی که یاد گرفتم باید قوی بود با سایه سیاه افسردگی هم باید جنگید و هم باید باهاش رفیق بود ، چون ب زودی ترکمون نمیکند فقط سعی کنیم این رفیق بد را با روش های خودش از خود مان تا ابد دور ساخت .

 3. سلام
  ببخشید اقای دکتر چند مورد داشتید که به خاطر خوردن بوپرپیون تشنج کرده اند ؟
  خیلی ها به خاطر این عارضه تشنج از خوردن این قرص خودداری میکنند؟
  با چه داروهایی خورده شود احتمال تشنج را افزایش میدهد؟
  و چرا صلا فقط در عوارض این دارو تاکید شده که احتمال تشنج است یا لاقل از داروهای دیگر بیشتر احتمال تشنج دارد؟؟
  ممنون لطفا دوستان را راهنمایی کنید
  ممنون از کار انسان دوستانه شما

 4. سلام…من نمیتونم اثرات جانبی داروهای ضد افسردگی رو تحمل کنم…بیش از هفت متخصص حاذق رفته ام اما داروهایشان را نتوانستم ادامه بدهم…واقعا نمیتوانم…راه دیگری برای درمان هست؟ …ممنون

  • سلام و عرض ادب
   اقای دکتر برای عدم تمرکز و افسردگی من پزشک ولبان با دوز ۱۵۰ و یک چهارم ریتالین تجویز کردن . سوالم این هست که تاثیر خیلی کمی رو احساس کردم و در تمرکزم تغییر خاصی ایجاد نشده . اخیرا هم داروی ضد اضطراب بوسپیرون همراه این داروها تجویز کردن . سوالم این هست که این داروها درست تجویز شدن یا باید توسط پزشک دیگری ویزیت بشوم؟ ضمنا شش ماه هست این داروهارو استفاده میکنم به جز ریتالین که یک هفته است یک چهارم استفاده میکنم
   ممنون و سپاسگزارم

 5. درود و عرض ادب مجدد . من همان کسی هستم که فرمودید بیشتر مشکل انگیزه و هدف مندی دارم . بعد از دو هفته از مصرف بوپروپیون ۷۵ بعلاوه آسنترا ۵۰ رفتم پیش دکترم گفتم بوپرو داروی خوبی نیست . اذیت کننده است . حالت تهوع شدید ، کاهش میل جنسی شدید ، تداخل حافظه اصلی ترین عوارضش بود برعکس آن چیزی که می گویند بوپرو باعث کاهش میل جنسی نمی شود . راستش وقتی میل جنسی ام کم می شود دنیا تیره و تار می شود . البته شریک جنسی هم ندارم . ولی همین که فکر کنم میل جنسی کم نشده احساس خوب که نه ولی حداقل بدی ندارم . وقتی هم که میل جنسی ام خوب باشد خودارضایی می کنم و بعدش خود خوری می کنم البته نه به خاطر باورهای غلط بیشتر به خاطر اینکه خودم را تحقیر شده می پندارم که باید اینطور خودم را ارام کنم . به دکترم گفتم انگیزه و اعتماد به نفس و میل جنسی بالا می خواهم . به جای پوپروپیون ، اس سیتولاپرام ۵ میلی گرم بعلاوه اسنترا ۵۰ را جایگزین کرد . نظر شما چیست نسبت به این فرمول ؟ از زحمات شما پیشاپیش تشکر می کنم .

 6. سلام اقای دکتر
  مردی ۳۷ ساله هستم به علت اضطراب زیاد دکتر برام ولبان ۷۵ و سرترالین ۵۰ نوشته . ولبان رو صبح ها ساعت ۱۰ و نصف سرترالین ۵۰ رو ظهر ساعت ۱ میخورم ولی بعد از خوردن سرترالین حالت بدی بهم دست میده انگار روحم میخواد از بدنم جدا شه اینا علایم اضطرابه درمان نشدست یا از عوارض مصرف یکی از داروهاست یا مصرف هر دو دارو با هم؟ ممنون میشم اگه جواب بدید.

 7. سلام اون بخشی که نوشتید از یک مارک و.تولید یک شرکت همیشه استفاده کنید برای من واقعا اتفاق افتاد
  من مدت ۴ ماه عبیدی رو مصرف میکردم عالی بود، اما سری جدیدی که رفتم دکترم نوشت مال شرکت دیگه بود و این مارک از ولبان بشدت برام یبوست میاره و.متاسفانه بعدش که باز رفتم ولبان عبیدی گرفتم این یبوست از بین نمیره
  هیچ راهی نیست عین روز اول بشم موقع مصرف ولبان؟

 8. سلام آقای دکتر. من از سال ۸۴ سیتالوپرام و لورازپام مصرف میکنم. تشخیص پزشک افسردگی بود و خیلی هم افسردگی شدیدی بود. چند سال ۸۰ میلی سیتالوپرام میخوردم. کم کم دوزشو کم کردم و الان ۵ میلی سیتالوپرام در روز مصرف میکنم. اما انگار خیلی وقته دیگه به من اثر نداره. افسردگی خیلی داره اذیت میکنه. بر عکس زمان قبل از درمان که علائمم شدید بود و خیلی گریه زاری میکردم الان یک جورایی حسم زیاد کار نمیکنه و به یک درماندگی و بی حسی رسیدم. به نظرتون اگه سیتالوپرام عوض کنم و از داروی دیگه ای مثل این استفاده کنم تآثیر بیشتری داره ؟ لورازپام اصلآ نمیتونم قطع کنم چون خیلی اوضاع خوابم افتضاحه

  • اینهمه طولانی دارو خوردن نشون میده شما از روشهای روانشناسی و ورزش و …استفاده نمیکنی
   در افسردگی مزمن دارو بتنهایی کارساز نیست

  • به نظر من سیتالوپرام باعث شده بتونید احساساتتون رو کنترل کنید و اگه قطع بشه همون حالتای گریه زاری دوباره برمی گرده چون به قول آقای دکتر از ورزش و روانشناسی تو درمان افسردگی مزمنتون استفاده نکردید

 9. بوپروپیون واقعا کارساز و عالی بود واسم.از سگ سیاه افسردگی بکلی خلاص شدم تو سه ماه..ولی تقریبا نصف حجم موهام رو از دس دادم.گذاشتمش کنار.آقای دکتر دزیپرامین هم تو بازار پیدا نمیشه.چکار باید کرد؟

 10. سلام اقای دکتر. من دکترم برام دپاکین ۵۰۰ شبی نصفی تجویز کرده با توجه به اینکه قبلا حدود دو ماه بوپروپیون ۷۵ مصرف میکردم ایشون بوپروپیونو کلا قطع کردن و گفتن نمیشه بوپروپیون با دپاکین با هم خورد و دپاکین ۵۰۰ شبی نصفی تجویز کردن الان دو روزه بوپروپیونو نمیخورم و دپاکینم هنوز شروع نکردم فقط بوپروپیون حذف شده . الان احساس کسلی و دمقی و بیحالی و خواب الودگی دارم امکانش هست مال قطع کردن بوپروپیون باشه؟اگر هست چقدر طول میکشه تا رفع شه؟ ممنون از شما.

 11. با سلام خدمتتون
  ببخشید دو تا سوال داشتم از خدمتتون اگه محبت کنید جواب بدید ممنون میشم.

  ۱-بوپروپیون ضد اضطرابم هست یا نه؟
  ۲-امکانش هست با مصرف سرترالین افسردگی بدتر شه؟
  مرسی.

 12. سلام من خانمی هستم که به علت اضطراب پاروکستین و دلوکستین و الانزاپین .و والپروکس سدیم مصرف میکنم.از وقتی دارو مصرف میکنم در رسیدن به ارگاسم مشکل دارم.امکان دارد بوپروپیون این مشکلم را حل کنه؟خواهش میکنم راهنمایی کنید و بفرمایید این مشکل مال کدوم قرص مصرفی من است

   • سلام اقای دکتر شرمنده باز مزاحم میشم دیروز پیش دکترم رفتم و ایشون بخاطر مشکلی که تو رابطه زناشویی داشتم بوسپیرون رو به داروهام اضافه کردن.سوالم اینه که بوسپیرون هم اثرش رو رابطه مثل بوپریپیون هست؟و بعد یک بار قرص خوردن مشکل برطرف میشه یا مثل داروهای دیگه اعصاب اثر مفیدش رو رابطه بعد چن هفته ایجاد میشه؟

    • بله دوهفته طول میکشه
     احتمالا فقط برای رفع اضطراب دادند تا در حین رابطه مانع عملکرد ارگانهای شما نشه

   • با سلام مجدد
    تداخلی که منفی باشه و حال ادمو بد کنه مثلا فشار خونو بیاره پایین چون شما نوشته بودید با متوپرولول تداخل داره و باعث کاهش فشار خون میشه البته چون من صبح مصرف میکنم بوپروپیونو میخواستم ببینم پروپرانولولم میشه همون موقع مصرف کنم ؟
    ۲-مصرف پروپرانولول ۱۰ صبح و شب باعث سردی دست و پا ممکنه بشه؟
    عذر میخوام طولانی شد ممنون ازتون.

 13. سلام اقای دکتر . بنده صبح ها یکعدد ولبان ۷۵ و ظهرها یکعدد سرترالین ۵۰ به دستور پزشک مصرف میکنم اما اصلا خواب خوبی ندارم و بدخوابی دارم. حتی شبها هم نمیدونم راحت بخوابم و همین موضوع اذیتم میکنه. در ضمن من از ولبان اصلا تاثیر خاصی در درمان اضطراب ندیدم. سوالم اینه آیا ولبان اگه صبح مصرف کنی ممکنه روی خواب شب تاثیر بزاره و باعث بد خوابی بشه؟

 14. سلام جناب دکتر.من سالهاست که اضطراب و افسردگی دارم شاید به اندازه نصف عمرم ولی وقتی دوسال پیش دکتر رفتم اون تشخیص داد که مشکلم چیه و این بیماری ها هم یه مقدار جنبه ارثی دارن از اون جهت که تو خانواده مادری من مورداش زیادن. اون موقع برام سیتالوپرام و لاموتریژین و کلرودیازپوکساید و پروپرانولول تجویز کرد که از هفته سوم مصرف اثر خوبش رو دیدم ولی بعد مدتی سر خود قطع کردم چون به پزشکم دسترسی نداشتم.مدتی دوباره اذیت های بیماری شروع شد تا اینکه الان به اوج رسیده.این دفعه پیش دکتر دیگه ای رفتم و اون برام بوپروپیون و فلوکستین و هالوپریدول نوشته ولی واقعا برعکس اون داروهای قبلی توی این سه روز اول که دارم می خورم نه اثر بد و نه اثر خوبی حس کردم جز اینکه اشتهام خوشبختانه خیلی کم شده.دو سوال دارم:۱٫از کی اثر خوب داروها رو حس می کنم؟
  ۲٫آیا این اضطراب و افسردگی دوره ای هست؟یعنی هیچ وقت کامل درمان نمیشه یا ممکنه در دوره ای خوب بشه بعد دوباره برگرده؟

 15. سلام
  اقای دکتر از ولبان به عنوان یک محرک یاد میشه. من مشکل خواب دارم و دکترم ولبان بهم دادن تا انرژیم بیشتر شه. قبلا یه دکتر دیگه بهم مدافنیل داده بودن که زیاد خوشم نیومد ازش باهام نمیساخت و فک میکنم مدافنیل چیز خوبی نبود. این ولبان هم عملکردش مثل مدافنیله؟

 16. سلام آقای دکتر. من الان مدتیه دارم این دارو رو مصرف میکنم. من سابقه ضربه مغزی دارم و دکترم هم میدونه. آیا دارم مصرف میکنم مضر هست؟ یه سوال دیگهه اینکه من آلرژی ارثی دارم. مثل خارش بدن خیلی وقتها و خلط گلو بعضی وقتها. ماله بابام خیلی شدیدتره. اما از زمان مصرف این دارو عارضه ای بر من نداشته. فقط به نظر میرسه یکم پوستمو تیره کرده. مصرف دارو برام اشکالی نداره؟

 17. سلام اقای دکتر
  پسر ٢٧ ساله هستم. به دلیل اضطراب و افسردگی دارم ولبان و فلوکسامین میخورم. ایا خوردن قرص اهن با این داروها تداخلی داره؟

 18. سلام واقعا تمام مطالبتون در مورد داروها عالی و بجاست توضیخات خوبی و کاملی در مورد( موارد مصرف تداخل و عوارض) میدهید این نشان دهنده علم و مهارت شماست باتشکر فراوان از شما

 19. سلام و عرض ادب خدمت دکتر گرامی. آقای دکتر من بعلت افسردگی و خواب الودگی هام به مدت سه ماه است که تحت درمان قرار گرفتم و یکی از داروهام که برای در طول روز فعال تر بودن روزم بهم دادن بوپروپیون هست که واقعا کارش تو این زمینه خوب بوده و من راضیم. اما بالاخره بعد از چند ماه که درمانم تموم شه من باید این داروهارو کنار بذارم. از محضر شما سوالم اینه که آیا بعد اینکه بوپروپیون رو قطع کنم این انرژی که الان دارم و راضی ام رو دیگه نخواهم داشت؟
  با تشکر فراوان

 20. سلام اقای دکتر.۲ماهه که با تجویز پزشک اسنترا ۵۰مصرف می کنم وافسردگیم خیلی خوب شده ولی بی خوابی شبانه نابودم کرده(چون دانشجو ام وباید صبح ها کلاس برم ).ضمنا دکتر برای مشکل خواب به طور متناوب ملاتونین -زولپیدم-الپرازولام تجویز کردن ولی پس از مصرف دچار سردردهای وحشتناک وکاهش حافظه عجیب وغریب شدم.واقعا موندم با اسنترا با این هم خوبی مشکل خوابشو چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • البته قرص خواب نهایتا وابستگی میاره
   خواب رو باید جورای دیگه و با روشهای گفته شده بهبود داد
   هیچی مثل ورزش خوابو خوب نمیکنه
   قرص خواب نهایتا بی اثر میشه مگر اینکه کوتاه مدت و فقط برای تنظیم خواب مصرف بشه
   خب برای شما شاید تجویز ترانکوپین کمک کننده باشه ولی فرداش هم شمارو گیج میکنه ک امکان چاقی هم وجود داره…به ترازودون هم میشه فکر کرد

   • منم ۱ سال پیش مشکل خواب شدیدی داشتم طوری که موقع طلوع خورشید تازه میتونستم بخوابم. ترازودون ۱۰۰، ملاتونین ۳، زالپلون ۱۰ هر کدوم رو طبق نظر دکترم امتحان می کردم بخاطر عوارض جانبی قرص ها رو رها کردم و رفتم سراغ ورزش.. واقعا اگه شما تاثیر ورزش رو تو تنظیم خواب بدونین اصلا محاله واسه خواب قرص استفاده کنین. تو امریکا فقط به شرطی به کسی که مشکل خواب داره قرص خواب میدن که فعالیت های ورزشی تاثیر مثبتی رو خوابشون نداشته باشه.

    • این ملت تنبل ورزش نمیکنن که
     بله صد درصد با شما موافقم
     من خودم توی ایران و در شهر تهران، هفته ای ۵ روز باشگاه میرم و خواب بسیار شیرینی دارم

 21. سلام دکتر وقتتون بخیر. آقای دکتر من الان دو ماهه که دارم بوپروپیون ۷۵ مصرف میکنم و جدیدا یکم سر درد پیشانی میگیرم. این سر درد یعنی برام زیاده و مثلا باید نصفش رو بخورم؟

 22. دکتر جان سلام
  آقای دکتر آیا خوردن بوپروپیون با دوز ۷۵ برای ۶ ماه مشکلی ایجاد میکنه؟ البته مصرف سرخود نیست و دکترم تجویز کردن و گفتن که فعلا برای خستگیات بهش نیاز داری.
  منظورم اینه که مثل داروهایی که میگن مدت طولانی نباید خورد که نیست؟
  مرسی

   • درود بر شما
    متخصص برای افسردگیم آسنترا تجویز کرد ک خوب عمل کرد ، بعدها ولبان رو هم اضافه کرد ولی خب ولبان دل پیچه و درد معده بهمراه داشت ( حتی بعد از یکماه مصرف روزانه)
    الان قرص آدومدز (آدنوزیل) تجویز کردن
    سوالی ک دارم اینه: این قرص آدنوزیل خودش داروی ضدافسردگیه یا مکمله ؟ و آیا مصرف همزمانش با آسنترا ممکنه حالمو بدتر کنه ؟

 23. سلام آقای دکتر. من برای مدت ۲ماه فلووکسامینو ولبان مصرف میکردم که دیدم فلوکسماین اثر نداره قطعش کردم اما نکته جالب اینه که تو این مدت که به تنهایی ولبان رو استفاده کردم خودش تونسته جلو افکار مزاحمم رو نسبتا بگیره و حس شاید بهبودی نسبی دارم شاید درصد بهبودی. آیا ولبان هم درمان کنندست یا اینکه فقط به عنوان داروی کمکیه؟

 24. سلام
  دکتر من دو سه ماهی هست ک ولبان میخورم و حس میکنم بعد یک ماه روی پوست بالای سینم قرمز شده و جوش های ریز زده ک میخاره، البته الان دو ماهی شده ک هستن و رفع نشده. خودم چون اذیتم نمیکردو گسترش پیدا نکرده بود زیاد نگرانش نشدم. دکتر این از عوارض قرصه؟ و اینکه بی تفاوت باشم تا اینکه بعد درمان خودش محو شه؟

 25. سلام آقای دکتر من صبح یک عدد ولبان ۷۵ میخورم و شب یک عدد کلومیپرامین ۵۰
  سوال اول: آیا اینها با هم تداخل دارویی دارن؟؟؟
  سوال دوم: چند ماه طول میشکه تا کاملا خوب بشم؟؟؟

  • ۲_ پیش بینی خوب شدن به حدود ده فاکتور بستگی داره.واقعا نمیتونم بگم
   ۱-قبلا هم گفتم همه داروها برهم تداخل دارن مثلا ممکنه دوتایی فشار خونو کم کنند یا زیاد کنند یا دهانو خشک کنند یا یبوست بدند یا خواب آلود کنند یا بیخواب کنند یا چاق کنتد یا لاغر کنند …یا ممکنه اثرهمو خنثی کنند مثلا یکی چاق کنه اون یکی لاغر.یکی گیج کنه یکی هوشیار…بنابرین جواب به این سوال خیلی سخت و زمانبره
   اما اگر مثل خیلی از بیماران عزیز فقط قصدتون ازین سوال اطمینان جوییه که فاجعه یا خطری رخ نده…باید بگم که احتمال زیاد خطرناک نیست …ولی باید هر اتفاق تازه ای تو بدنتون افتاد به پزشکتون در ویزیتهای بعدی خبر بدید

 26. سلام..آقای دکتر باتوجه به اینکه ترشح دوپامین در انسان باعث لذت و شادی میشود اگر ما بتوانیم از طریقی دوپامین در مغز رو زیاد کنیم مثل استفاده از داروی لوودوپا چقدر میتونیم افسردگی رو کنترل کنیم و باعث شادی فرد بشیم؟ اصلا دادوی لوودوپا تاثیر در شادی فرد افسرده داره؟

  • اگر میشد قبل از شما چند صد هزار دانشمند داروساز تو کشورهای مختلف اینکارو کرده بودن
   لوودوپا کارکرد دیگه ای داره
   هر دارویی ده ها سال آزمایش و تست میشه تا به بازار بیاد و همه ی تاثیراتش بارها بررسی میشه
   لطفا تو کارهای دارویی دخالت نکنید.فتوا ندید.سرخود مصرف نکنید.سر خود به دیگران توصیه نکنید.با جون خودتون و دیگران بازی نکنید.

  • لوودوپا واسه بیماری پارکینسون تجویز میشه، اصلا کاربردی نداره واسه افسردگی. خوندن چنتا مقاله تو اینترنت در مورد دوپامین باعث نمیشه اطلاعات کاملی ازش داشته باشیم. هر کدوم دنیایی از اطلاعات و کاربردهای متفاوت در قسمتهای متفاوت و شرایط متفاوت دارن واسه خودشون.

 27. سلام و عرض ادب
  آقای دکتر بنده تا حدودی به افسردگی خفیف و بیشتر وسواس فکری مبتالا هستم. دکترم برای افزایش انرژیم نزدیک به ۵ ماهه که ولبان ۷۵ میلی تجویز کردند که مصرف میکنم و در کنارش داروهایی مثل فلوکستین، فلوکسامین، سیتالوپرام و … رو تست کردم که بعد از این ها *آسنترا ۵۰* به من ساخت و روی افسردگی و وسواسم تاثیر خوبی داشت. فقط آقای دکتر ولبان از اون موقع تا الان باعث میشده که سردرد کمی همیشه داشته باشم و اینکه از همون اول که استفاده از ولبان رو شروع کردم حساسیت های پوستی هم گریبانم رو گرفت البته تحمل کردم.
  آقای دکتر سوالم اینه که آیا اگر کم کم ولبان رو حذف کنم، آسنترا که به من ساخته به تنهایی میتونه مانع وسواس فکریم بشه یا اینکه حتما به دارویی کمکی مثل ولبان نیاز خواهد داشت؟
  متشکر

  • درود بر شما اقای دکتر گرامی، ضمن تشکر از اطلاعات مفیدتون، بنده حساسیت به داروهای گروه SSRI ها دارم، و مشکل گوارشی پیدا میکنم، و به دلیل کاهش انرژی و انگیزه و حالت غمگینی بوپروپیون رو میخوام یک دوره مصرف کنم چند سال پیش استفاده کردم و نتیجه گرفتم، به نظرتون یک قرص ۷۵ میلی گرم در روز کافی هست با توجه به اینکه نیمه عمر دارو ۱۲ ساعت هستش؟ یا اینکه یه قرص صبح و یه قرص شب استفاده کنم؟؟ با دوز کم باید شروع بشه و سپس به یک قرص برسه یا با یک قرص از ابتدا مصرف شروع میشه؟؟ از شما سپاسگزارم

 28. سلام. مدتیه اسنترا۵۰وبوپروپیون۱۵۰مصرف میکنم.دوشب متوالی با لرزش شدید بدن وضربان قلب زیاد از خواب پریدم و صبحها هم سردرد پیشانی ومخصوصا پشت سر دارم.به نظر می رسه ترکیب این دو با بدنم نمیسازه در حالی که با اسنترا مشکلی نداشتم.ممنون از راهنماییتون

 29. سلام اقای دکتر. ۲۸ ساله ام .با مصرف سرترالین ۵۰و بوپروپیون ۷۵ فشارم بالا رفته.از طرفی حال خوبی رو .که پیدا کردم رو نمی خوام از دست بدم.ایابا نصف کردن دوز داروها تاثیر درمانی حفظ میشه؟

 30. اقای دکتر سلام. قرص بوپروپیون ولبان رو هیچ داروخونه ای نداره جدیدا… داروی جایگزین چی هست؟؟ سرترالین ۵۰ میخورم وبرای پایین آوردن اثرات سرترالین استفاده می کردم

 31. با عرض سلام خدمت دکتر عزیز و ممنون از وب سایت زیبا شما
  من مدتی قرص آسنترا مصرف میکردم که دارای عوارضی بود که مهمترینش برام از خواب بیدار شدن شبانه و دوباره به خواب رفتن سخت بود که به توصیه پزشکی دیگر دارو را با اس سیتالوپرام تغیییر دادم اما همچنان اون عوارض را همراه داشت و یکی از عوارض دیگر کاهش میل جنسی بود البته از جهت انزال زودرس که بهش مبتلا بودم خیلی خوب بود ولی لذت بخش نبود .
  خواستم بدونم این دارو ولبان برای درمان افسردگی و وسواس فکری مناسبه و باعث انگیزه و نشاط میشه و درمان زود انزالی بدون افت میل جنسی میشه؟ چه پیشنهادی میفرمایید؟

  سپاس فراوان

 32. سلام وقت بخیر
  آیا ولبان موجب احساس ضعف در عضله و ماهیچه ها هم میشه؟
  بنده بعد از ۲هفته مصرف این دارو، هنگام ورزش خیلی سریع تر از قبل احساس خستگی و فشار و گرفتگی عضله میکنم، حتی در باشگاه باید وزنه های سبک تری نسبت به قبل استفاده کنم! ممکنه از اثرات ولبان باشه؟
  سوال دیگه اینکه از اونجایی که بوپروپیون مانع فعالیت رسپتورهای نیکوتینی استیل کولین میشه در طولانی مدت اثرات سوء دیگری هم میتونه داشته باشه؟ و آیا این اثر بازدارنده ممکنه باعث سرکوب رسپتور ها بشه یا پس از قطع دارو قابل برگشت به حالت طبیعی هست؟
  سپاس فراوان از وقتی که برای پاسخگویی صرف میکنید

 33. با سلام
  آقای دکتر بنده مشکل اعتیاد به تریاک رو داشتم ، مدتی با ونلافاکسین و الانزاپین مشکلم حل شد اما بعد از سه سال ولع مصرف مورفین باعث شد درمانم رو قطع کنم و دارو ها رو ناگهانی قطع کنم و متاسفانه تریاک و مورفین جایگزین اونا شد بعد از مدتی مواد رو هم بطور قاطع ترک کردم ، و دوباره رفتم دکتر بهم بوپروپیون و آمیتیریپتیلین داد با بوپروپیون حالت مسخ شدگی شدید و خیره شدن بهم دست میداد و تنها با مصرف یکبار آمیتیریپتیلین حالت مرگ و سکته بهم دست داد ، من دو سوال دارم ، آیا اون حالت میخ شدن ولبان مربوط به اوایل مصرفه یا اینکه تا ابد میمونه با آدم ؟ و سوال دوم ازونجایی که بدلیل سابقه ی اعتیاد بدنم به بیشتر دارو ها واکنش شدید نشون میده خصوصا داروهای سه حلقه ای و بنزودیازپین ها اگر فرض رو برین بزارم که بوپروپیون رو شروع کنم دوباره شما چه دارویی برای خواب برام پیشنهاد میکنید که در جا منو بخوابونه ، از زمان ترک اعتیاد بی خوابی نابودم کرده تا دیروقت بیدارم و صبح ها هم از کارم میفتم و چرت میزنم . ضمنا مسکل پرکاری تیروئید دارم که با متی مازول تحت درمان هستم . کوئتیاپین ؟ الانزاپین ؟ زولپیدم ؟ . . . فقط یه دارو برای خواب بهم بگین .
  با تشکر

 34. سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه به خاطر کم بودن شدید میل جنسیم دکتر پوپروپیون تجویز کردن. من خیلی ازاین میترسم ک اعتیاد آور باشه.خیلی ها گفتن لاغر کننده و باعث ریختن موها میشه آیا درسته؟ممنون میشم جوابمو بدین.مرسی از این ک وقت میزارین

 35. سلام اقای دکتر.. من به دلیل استرس و اضطراب و کمی افسردگی سرترالین با دوز ۱۰۰+۵۰ ولبان ۷۵ سه بار در روز و کلونازپام ۱ یک بار صبح مصرف میکنم ..سوالم اینه که میتونم به جای کلونازپام کلردیازپوکساید مصرف کنم؟؟ کلردیاز با ولبان تداخل نداره ؟؟

 36. آقای دکتر فرمودین بوپروپیون ریزش مو نمیاره ولی من خودم تجربه ریزش مو رو دارم باهاش.داروی فوق العاده ایه.تو سایتی به اعتبار drug.com هزاران نفر از ریزش مو بواسطه ولبوترین شاکی اند.آقای دکتر شبیه ترین جایگزین بوپروپیون واسه انرژی و انگیزه و سرحالیش کدوم دارو هست؟حتی مودافنیل هم بهم جواب نداده.بوپروپیون عالی بود که ریزش مو داره واسم.

  • خب شما این عارضه رو داشتید و نمیشه تعمیم داد به همه.
   شاید دزیپرامین هم بخاطر اثرات تحریکیش بتونه جایگزین خوبی باشه

 37. سلام خسته نباشید پدر بنده ۴۸ ساله هست که چند سالی میشه دچار بیماری افسردگی شده و دارو های
  سرترالین ۱۰۰ روزی ۲ تا صبح و شب
  بوسپیرین ۱۰ روزی ۲ تا صبح و شب
  ولبان ۷۵ روزی ۲ تا صبح و شب
  و دپاکین کرونو ۵۰۰ روزی ۱ عدد
  و گاباپنتین ۱۰۰ شبی ۱ عدد چون تو خواب دچار پرش هستن
  مصرف میکنه میخواستم بدونم این دارو ها و ترکیبشون باهم چطوره و مناسب هست یا خیر و تا چند سال باید مصرف بشه ؟
  این بیماری بهبودی کامل داره یا خیر ؟
  بعضی اوقات هم رفتاری ازش سر میزنه که قبلا انجام نمیداد ایا برای مصرف این دارو هاست یا نه ؟
  ما چطور میتونیم کمکش کنیم و چه کار هایی تو بهبودیش اثر گذار هستش ؟!
  ممنون از پاسخگویی تون

  • داروها که خوبن
   بقیه سئوالات رو هم حق میدید که وقتی مریضو نمیشناسم و ندیدم چطوری میتونم حواب بدم؟
   از پزشک خودش چرا نمیپرسید؟

 38. با سلام و عرض خسته نباشید.
  من در سن ۲۹ سالگی به علت اختلال در انجام امور و بیخیالی و عدم انرژی و انگیزه و عقب انداختن کارهامو زود رنجی و … برای اولین بار به روانپزشک مراجعه کردم. برای من تری فلوپرازین ۵ (هر شب یکی)و ولبان ۷۵ (هر صبح یکی) تجویز شد.عارضه‌ای را مشاهده نکردم. پس از یک ماه دوز بوپروپیون به۱۵۰ تغییر کرد.تری فلوپرازین همچنان بود. در ماه چهارم تری فلوپرازین من ناگهانی توسط پزشک قطع شد. بوسپیرون تجویز شد. بعد از یک هفته شروع به خوردن بوسپیرون در کنار بپروپیون کردم (برند بوپروپیون همزمان عوض شده بود). در روز دوم پس از این ناگهان دچار تپش قلب و نگرانی و اضطراب و خمیازه و تنگی نفس خفیف شدم. بوسپیرون رو دیگر نخوردم. علایم بعد از ده روز همچنان بود با تپش قلب کمتر. پزشکم گفت از داروهات نیست. ولی بوسپیرون رو نخور. من بعد از کلی سرچ چون توی سایت شما دیدم که نباید برند دارو رو عوض کرد مجدد ولبان رو به هزار زحمت پیدا کرردم. ولی بعد از یک هفته همچنان علایم تنگی نفس وخمیازه هست. واقعا کلافه و نگرانم. یکی اینکه نمیدونم دقیقا این علائم ناشی از کدوم مورده و دو اینکه اگر دائمی باشه چی؟ لطفا راهنماییم کنید.وحشتناک نگرانم. دو سه هفته است از کار و زندگی افتادم و فکر این علائمم.

 39. سلام دکتر من میرتازاپین ۳۰ولیتیوم ۳۰۰وبپروپیون ۱۵۰ارهرکدوم روزی یه دونه استفاده میکردم ولی بعد از دوماه که من این قرصها رااستفاده میکردم وقتی قرصها تمام شد من نتونستم هیچ کدوم پیدا کنم ودوباره رفتم دکتر وبازهم همون قرصها راتجویز کرد ولی اینبار لیتیوم۳۰۰ وبپروپیون ۱۵۰دوبار درروز افزایش داد ویه قرص جنسینگ هم اضافه کردسوالم اینکه حدود یک هفته میشه من این قرصها رادوباره میخورم ولی اینبار احساس تنگی نفس میکنم وکمی هم عصبی میشم به نظر شما دوز داروها روکم کنم یا بعد چند روز این علائم از بین میره واین علائم ازکدام قرص میتونه باشه ممنون

  • بله خوب هر چه افزایش دارو تدریجی تر باشه میزان تحمل بدن بالاتر میره
   مثلا یک قرص رو ابتدا فقط یکچهارمشو زیاد کنید…بعد یک دوم..بعد سه چهارم..

 40. سلام آقای دکتر آیا میشه از ال کارنتین بعنوان مکملی برای کاهش اضافه وزن ناشی از قرص های روانپزشکی استفاده کرد؟مؤثره؟ممنون از راهنماییتون

  • ما این کار رو انجام دادیم ولی نتیجه نگرفتیم
   بهتره دربین هر رده ی دارویی اونی رو که کمتر موجب چاقی میشه انتخاب کرد
   همچنین از داروهای گوارشی یا غددی که موجب کاهش وزن میشه بعنوان مکمل استفاده کرد.بخاطر احتمال سواستفاده و مصرف سرخود،نمیتونم اینجا اسامیشونو بگم

 41. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من ۴ماهه به خاطر انرژی کم بوپروپیون آهسته رهش ۱۵۰مصرف میکنم،بهتر شدم،
  اما نه خیلی خوب
  میخواستم ببینم اگه ناگهان قطعش کنم اتفاقی میافته؟

  • داروهایی مثل ولبان یا ونلافاکسین یا دزیپرامین میتونه به شما کمک کنه.و داروهای سروتونینی خالص برای شما مفید نیست

 42. با درود و عرض ادب.من قبلا دو سال برای افسردگیم زیر نظر پزشک سرترالین و ریسپیریدون استفاده کردم.خوب شدم و دکتر داروم رو به تدریج قطع کرد.بعد از دو سال دوباره عود داشتم.این سری بوپروپیون در کنار ولبان بهم تجویز شده.نظر شما در مورد این ترکیب جدید چطور هست جناب دکتر؟ممنوناز توجه تون.

 43. سلام
  من حدودا ٢٠ روزه ولبان مصرف می کنم اول اضطراب داشتم که خوب شد امروز کهیر زدم اگه قرص ضد حساسیت بخورم اشکالی نداره؟

 44. سلام من ٣٠ سالمه و از بعد از بارداری دومم افسردگی گرفتم و در حال حاضر دو تا قرص فلوکستین ٢٠ و یک پرانول ٢٠ و شبها نصف ترازادون ۵٠ میخورم ولی مشکلم افزایش شدید وزنم و کاهش شدید میل جنسیم می باشد
  بهم پیشنهاد مصرف بوپروپیون شده راهنمایی میخواستم

 45. آقای دکتر سلام من پسرم اول تیر ماه بعلت اینکه در درسهای ترم قبل افت تحصیلی داشت و تمرکز روی مطالب درسیش کم شده بود به روانپزشک مراجعه کرد و ایشون براش آسنترا۵۰ و ولبان ۷۵ تجویز کرد ۲۴ تیر ماه چون میگفت داروها حالش رو بد میکنه و قدرت تخیل رو ازش میگیره علی رغم مخالفت ما داروها رو قطع کرد و متاسفانه ودر فاصله ۱۲ روز ۸ سیتالو پرام رو که از قبل در منزل داشتیم بدون اطلاع ما خورده که دو تای اونها رو یکشنبه ۶مرداد خورده و از روز دوشنبه بی دلیل شروع به خندیدن کرد و کم غدا شد و خوابش بهم خورد حدودا ۳۶ ساعت نه غذا خورد و نه خوابید در این مدت تمایل زیادی به آواز خوندن و رقصیدن پیدا کرد و دائم همین کار رو میکرد با مراجعه به روانپزشک ایشون ترانکوپین ۲۵ یکی صبح ویکی شب تجویز کردند علائمش تدریجا از دیروز از بین رفته و فقط گاها میخنده اما از روز جمعه ۱۱ مرداد میگه من خدای جهانیانم واین هذیان رو داره ادامه میده و پزشکشون گفته که این هذیان مانیای سایکوتیکه اما گفتند تثبیت کننده خلق تجویز نکردند تا اگراحیانا شیزوفرنی باشه نمای بیماری عوض نشه آقای دکتر این میزان دارو در حال حاضر مناسب حال پسرم هست ؟ آیا ولبان که الان تو سایت شما عوارضش رو دیدم میتونسته این حالت رو ایجاد کرده باشه ؟آیا هذیانها از بین میروند و چه مدت طول میکشند؟ خیلی از پاسخ شما ممنونم

  • بله ایشون دچار مانیا شدن.اگر بعد از قطع داروها طبیعی بشه نشوندهنده دو طبی نوع سومه که ناشی از داروست.ولی اگر ادامه پیدا کنه همون دو قطبی کلاسیکه.بهر حال امیدوارم شدید نباشه و برطرف بشه و شما توی زحمت و سختی نیفتید

 46. سلام و احترام دکتر ایا ولبان ۷۵ رو روزی یکی بخورم نتیجه میگیرم، برای ایجاد انگیزه و انرژی برا درس خوندن میخوام مصرف کنم گاهی حالت غم هم دارم، سپاسگزارم

 47. سلام
  ببخشید من سه ماه ولبان ٧۵ خوردم ولی الان یه هفتست که پزشک ١۵٠ تجویز کردن ولی من تپش قلب دارم. به نظرتون مشکلی هست؟

 48. آقای دکتر از بیماری اختلال دو قطبی و وسواس جبری رنج میبرم . دکتر من گفته بعضی قرص های وسواس مثل سرترالین موجب حاد شدن اختلال دو قطبی میشه.آیا ایشون درست میگن؟در ضمن برای درمان وسواس من و برای اینکه اختلال دو قطبی بنده حاد نشه قرص ولبان دادن و من چهار روزه میخورم آیا جواب خواهد داد؟

 49. سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که برای پاسخگویی به همه سوالات میذارید واقعا قابل تقدیر هست، 🤗😍💗💗💗 من ۱۰سالی هست به دلایل مشکلات خانوادگی انواع و اقسام داروهای اعصاب مصرف می کنم😞متولد ۶۸ام، الان ۵سالی هست که بوپروپیون ۱۵۰و سرترالین ۱۰۰هر ۲۴ساعت مصرف می کنم که تا یک سال پیش دوز هر دو دو برابر بود و بخاطر کم شدن استرس هام خودم کمترش کردم، مشکل استرس و اضطراب خیلی زیاد و افسردگی و بی انگیزه گی دارم، چند روزی نتونستم داروهامو مصرف کنم حس خستگی و درد عضله پشت رو دارم با کمترین هیجانی بهم فشار میاد و چشام یجوری میشه😣ی حالتی مثل هول شدن و سرگیجه ‌….نمیدونم چطوری بگم! “قبلا هم این مشکل رو داشتم” ولی الان ن ب این شدت ،که حالا دسترسی به دارو دارم تا مصرف کنم،
  دو موردی هست که ممنون میشم راهنمایی ام کنید، یکی اینکه میگن ترک این دو دارو بخصوص بوپروپیون خیلی سخته ،مثل ترک شیشه😱
  ۲_ چند ماهی هست که تو صحبت کردن به مشکل برخوردم اصلا کلمات یادم میره ،ساده ترین چیزها! نمی تونم منظورم رو برسونم و حرف بزنم ….خیلی هم بی حال شدم(البته زیاد تو خونه میشینم و با کسی صحبت نمیکنم)

 50. سلام. وقتتون بخیر. من حدود یک سال و نیم دوسالی هست که سیگار میکشم. ٢۵،٢۶،٢٧ مرداد شروع کردم روزی نصف ولبان ٧۵ خوردم. بعد از اون سه روز، ٣،۴ روز نخوردم چون الکل مصرف کرده بودم و خونده بودم که تداخل دارن. الان نمیدونم تا کی باید ادامه بدم و چه جوری باید قطعش کنم و اصلاً نمیدونم دوز درستی هست یا نه. خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدید. در ضمن در یک سایت خوندم که نوشته بود نباید قرص رو نصف کرد مخصوصاً اگر خط نداشته باشه.نمیدونم نصف کردنش کار درستی بوده یا خیر. ضمناً ٢١ سال دارم. خیلی به دونستن این سوالها نیاز دارم واقعاً ممنون میشم جواب بدید.

  • هیچکدوم زیاد اهمیتی ندارن.میتونید درجا قطع کنید
   حصوری به پزشک مراجعه کنید
   داروهای جدیدتری مثل وارنی کلین هم اومده
   خود درمانی نکنید.نکنید.نکنید

 51. سلام مصرف طولانی مدت بوپروپیون ۱۵۰و سرترالین ۱۰۰هر شب به مدت ۵سال و بیشتر ، آیا موجب اختلال حافظه و مشکل در صحبت کردن و فراموشی کلمات میشه؟احساس تشنگی زیاد و عرق زیاد هم دارم .

 52. سلام اقای دکتر من قبلا حملات پانیک داشتم و به تازگی تشخیص اختلال شخصیت مرزی در من داده شده و الان فلوکسامین و رهاکین میخورم
  من قبلا داروهایی مثل کلونازپام الپروزولام دیازپام و… میخوردم بخاطر حملات پانیک
  چون من امسال کنکور دارم نیاز دارم که در طول روز سرحال باشم و نخوابم و همینطور شب بخوابم
  اما من تا ۶ صبح بیدارم و بعد تا شب خوابم چیکار کنم ک شب خوابم ببره
  یه چند روز پیش از قهوه استفاده کردم که خیلی خوب بودم و ازش راضی بودم و هم ظهر نخوابیدم هم تمرکز داشتم اما بعد سه بار خوردن متاسفانه دوباره حمله پانیک داشتم ک دکتر گفتن بخاطر قهوه بوده و خودمم اینو حس کردم
  حالا دکتر برای من بوپروپیون تجویز کردن از نظر شما میتونه بهم کمک کنه و موثره و اگه این قرص خوب نباشه قرص دیگه چی پیشنهاد میدید؟
  در مورد شخصیت مرزی با داروها موافقین و بغیر از دارو درمانی چه کمکی میتونم به خودم بکنم و ایا درمان داره؟
  خیلی ممنونم ازتون❤

  • برای مرزیها جدیدا روشهای دیالکتیک درمانی انجام میشه
   داروهاتون هم بله خوب و مناسبن
   بوپروپیون میتونه تمرکزتونو بهتر کنه

 53. سلام آقای دکتر.من پزشک عمومی هستم. در حال مطالعه برای رزیدنتی..به علت اضطراب و تحریک پذیری زیادی که داشتم و زود عصبانی میشدم به روانپزشکی مراجعه کردم و ایشون سرترالین شروع کردن برای من.. به علت کاهش میل جنسی خودم بوپروپیون هم تهیه کردم ۱۵۰ ER .. ولی من از زمان شروع داروها دو ماه پیش در به خواب رفتن مشکل پیدا کردم و سه ساعت طول میکشه تا خوابم ببره..کاری لازم هست الان انجام بدم؟ خیلی اذیتم چون علی رغم خستگی زیاد خوابم نمیبره..و اینکه تک دوز ۱۵۰ برای رفع عارضه سرترالین کافی هست آیا؟ پیشاپیش ممنون

 54. سلام خسته نبتشید دکتر عزیز🌸 من ۴ سال به خاطر پانیک قرص سیتالوپرام ٢٠ میلی میخوردم. از دکترم خواستم قرصم رو یا قطع کنه یا عوض کنه چون حس میکردم خیلی خواب آلود شده بودم و بی انگیزه. 😕 ایشون قرص رو یهو قطع کردن و ولبان رو جایگزین کردن. الان ده روزه ولبان میخورم ولی سرگیجه زیادی دارم و یهو صورتم داغ میشه.
  به نظر شما راهی برای درمان هست یا این عوارض چقدر طور میکشه؟

 55. بازم سلام دکتر عزیز. من ۴ سیتالوپرام میخوردم. دکتر قرصم رو یهو قطع کردن و به جاش ولبان ١۵٠ دادن. ولی من هر روز حالم بد تَر میشه. دایم اضطراب و نفس تنگی. تپش قلب. حالت تهرع دارم. و سرم گیر میره. چیکار باید بکنم؟

  • سلام خیر.من دو قطبی نمیبینم.همه ی روانپزشکان در سرتاسر ایران درمان اختلال دوقطبی رو مسلطن.اعتماد کنید بهشون.هزینه ی بیمورد برای رفتن به یک شهر دیگه نکنید.تو شهر خودتون روانپزشکای خوبی هستن

 56. سلام من سرترالین ۱۰۰و بوپروپیون ۱۵۰مدتها مصرف میکردم، الان می خواستم کمش کنم و به نصف برسونم ی شب نصف کردم، خیلی بیحال شدم اصلا شبیه خمار شدن بود،تو لطفاااا کمکم کنید این حالاتم از کم کردن قرص ها بوده؟

 57. سلام آقای دکتر خواهش میکنم جواب بدید ببنید من رفتم روانپزشک بهشون گفتم که تمرکز سر درس خوندن ندارم استرس دارم بعد بهم بوپروپیون ۱۵۰بهم داد روز هایی اول که میخوردم به شدت لرزش میگرفتم و تو دلم آشوب میشد الان میخورم ولی اصلا میرم تو هوای دیگری اصلا درسم برام مهم نیست وقتی میخورم بدتر انگار از خود بی خود میشم

   • با سلام و خسته نباشید

    من برای ترک ماریجوانا به دکتر مراجعه کردم که برام بوپروپیون (صبح ها) سرترالین (ظهرها) و ریسپریدون (شب ها) تجویز کردن
    میخواستم بدونم که نتیجه بخش هست برای ترک ماریجوانا ؟

 58. سلام ، وقت بخیر آقای دکتر و ممنون از اینکه به سوالات جواب میدید
  من بخاطر اظطراب و افسردگی کم به دکتر مراجعه کردم ایشون قرص ولبان ۱۵۰ روزی یکعدد تجویز کردن ، الان تقریبن ۱۰ روزه مصرف میکنم از دیروز جوشهای ریزی روی کمر و شکمم و پاهام زده و از امروز مصرفش رو قطع کردم بنا به نظر پزشک ، این از عوارض ولبان هست ؟ و باید به پزشک مراجعه کنم؟

 59. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  دکترم درموردم دیستایمیا تشخیص داده و بوپروپیون و پرازوسین تجویز کردن بعد از یک ماه استفاده متوجه ریزش موی شدید شدم (ریزش ارثی دارم و فیناستراید و ماینوکسیدیل مصرف میکنم که راضی بودم)
  و همین ریزش مو باعث اضطراب و افسردگی بیشتر شده
  به نظرتون داروهارو قطع کنم؟

 60. سلام آقای دکتر
  من چندماهه دچار اضطراب میشم و درباره موضوعات ناراحت کننده عمیقا خودمو درگیر میکنم و زودرنج هم هستم وبیش از حد سعی در قانع کردن دیگران دارم به نظر دیگران اهمیت میدم اصلا دست خودم نیست و جدیدا دچار سردردهای پیشانی یا یکطرف سر و حالت تهوع میشدم
  به دکتر متخصص داخلی مغز و اعصاب مراجعه کردم گفتن میگرن و برای حالتهای روحیم ولبان ۷۵ و اس سیتالوپرام برای یک ماه تجویز کردن
  البته گفتن مشکلم زیاد جدی نیست با رفتن به کلاس ورزش و پیاده روی و کمک گرفتن از روانشناس خوب میشم حالا با توجه به عوارضی که از قرصها خوندم آیا لازمه قرص بخورم یا نه با ورزش و مشاوره پیگیری کنم
  ممنون

  • سه ماه بخورید
   ولی مشکل شما اساسا تا به یک روانشناس خوب مراجعه نکنید حل نمیشه
   ۸۸۶۷۰۸۰۶ خانم نعمتی

 61. من افسردم دانشجو هستم بهم دوقطبی نکفتن ولی گفتن سیکلو تایمی
  من با فلوکستین ۱۰ به فاز شادی خوش صحبت شدن خنده های زیاد سرمایه گذاری احمقانه رفتم
  که با تثبیت کننده خوب شد
  چند ماه بعد دارو عوض شد و ولبان ۷۵ با الانزاپین میخوردم
  که انگیزم بالا بره افسردگیم کمتر بشه و بتونم درس بخونم
  خودم سرخود الانزاپین رو نخوردم ولبان منو کم خاب عصبی پرخاشگر کرد
  البته برای فرار از افسردگی دوتا ولبان میخورم
  ایا این علایم آخر مانیا هست من الان شاد نیستم

  به نظرتون برای افسردگیم چکار کنم
  لطفا بهم جواب بدین من از یه شهر دور پیام میدم

 62. سلام دکتر من یه سوال داشتم قرصهای سروتونیم درمن اثری ندارند وعوارض خیلی زیادی هم به من میدند برعکس آن که میکنند عوارض آنها ازبقیه داروهای افسردگی کمتر هست دکتر من بیشتر قرصها را درمن امتحان کرد که فقط بپروپیون ومیرتازاپین کمی حالم رابهتر میکرد که متاسفانه به بپروپیون هم بدنم حساسیت میکنه وبه جای اون قرص ریتالین ومدافینیل تجویز کرد ولی من وقتی این قرصها رامیخوریم بیشتر افسرده میشم وبدنم وپاهام سرد میشه وسرم گزگز میشه وموهای سرم انگار سیخ میشن حالم خیلی بد میشه ووقتی به دکتر میگم قرصهای محرک افسردگی مرابیشتر میکنند میگه چنین چیزی امکان نداره تلقین میکنی قبلا هم دکتر ریتالین برام نوشته بود اونموقه این حالت رانداشتم به نظر شما چون من شب میرتازاپین هم میخورم به همین خاطر بقیه قرصهای افسردگی و مخصوصاً محرکها حالمو بدتر میکنند منظورم تداخل اینها باهم ویا علت دیگری دارد و من باید چکارکنم دکتر هم گفت که مدافینیل دیگه آخرش بود اگه اونم برات اثری نداشته باشه فقط قرصهای منواکسیداز روی توجواب میده که اوناهم دیگه نمیاد ودربازارنیست

  • بله خب به شما نمیسازه و بیقرارتون میکنه
   داروهای اتی پیک (غیرمعمول) یا داروهای قدیمی برای شما بهترن
   مثل سه حلقه ایها

   • دکتر داروهای اتیپیک مثل رسپریدون واسه افسردگی مفید هست ویا کنارش سه حلقه ای باید استفاده کنم واتوموکستین هم برای من کار ساز هست دکتر متخصص طرفای ماخیلی کمه ودکتر خودم هرچی مینویسه برعکس حالمو بدتر میکنه وحال وحوصله هم ندارم برم شهر دیگه میشه نام داروها اشاره کنید که یکمی توان داشته باشم برم ازشهر دیگری یه دکتر خوب پیدا کنم ای کاش توان داشتم تابیام تهران خدمتتان شهرای کوچک نه دکتر خوب پیدا میشه ونه داروهای مفید وکم یاب

    • قبول ندارم.ما ها همه یه درس رو خوندیم
     خود من اگر شهرستان کار میکردم پیش من نمیومدید و باز میومدید تهران

     • دکتر داروهای اتیپیک کدام واسه افسردگی وخلق وخو مفید هست علام من بیحوصلگی عصبی وکم حرفی وسواس فکری هست کدام قرص از این دسته واسه من مفیده واتوموکستین هم میتونه واسه من کارساز باشه خواهش میکنم جواب بدید دیگه نمیدونم چکار کنم به آخر خط رسیدم هرچی میرم پیش دکتر خودم واسه من محرک مینویسه واونا هم بیشتر افسرده میکنند چکار کنم میشه نام دارو را مثال بزنید البته میدونم کاردرستی نیست ولی چه کنم چاره ای ندارم

 63. سلام اقای دکتر خسته نباشید من دو سال پیش حملات پنیک داشتم ولی با استفاده از دو نوع روش درمانی دارویی شامل مصرف داروهای گروه ssri و انتی سایکوتیک و درمان غیر دارویی شامل تغزیه درست و پر ویتامین و ورزش به این بیماری غلبه کنم و حملاتم به صورت کامل قطع شد … تو این مدت متوجه شدم علت اصلی بیماری من بی نظمی نورون ها و ترشح اوناس یکی از بهترین داروهایی که استفاده کردم برای پیدا کردن نظم نورونی الانزاپین بود که خیلی بهم کمک کرد در کنار یه دارو از گروه ssri ترکیب دارویی موثری بود برای بیماریم ..

  الان به صورت روزانه ترکیبی دارویی مصرف میکنم که صبح یک عدد قرص اسیتالوپرام در کنار ولبان ۱۵۰ که منو هایت میکنه منو سرحال و با نشاط و شب یه عدد الانزاپین ۵ که به حالت نرمال میرسونه استرس ها از بین میرن و منو اماده خواب میکنه البته داروهام زیر نظر روانپزشک هست ک مصرف سرخودی ندارم ….

  ایا این ترکیب هم بنظر شما مفیدن و یا دارویی موثرتری هست که صبح بهتر سرحال بشم و تا به پزشکم بگم تجویز کنه ؟ ممنون پیشاپیش

 64. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من ۲۰ ساله و مجردم از یک ماه پیش به خاطر سندرم پلی کیستیک قرص دیان مصرف میکنم که دکتر زنان برام تجویز کرده اما به محض شروع این قرص یا هر قرص ال دی دیگه دچار تغییرات خلق و خو شدم دیگه علاقه ای به روابط صمیمی با دوستانم و انجام کارای روزمره ام ندارم تمرکزم در درس ها کمتر و استرس و تایم خوابم بیشتر شده. همچنین اضافه وزن دارم و با خوردن دیان بیشتر هم وزن اضافه کردم. چند سال پیش هم قرص های ال دی مصرف میکردم و همین علائم آزارم میداد و قطع کردم ولی این بار دکتر زنان گفته سالها یا حداقل تا بارداری باید این قرص ها رو مصرف کنم حقیقتا نمیتونم به روانپزشک مراجعه کنم خانواده ام قبول نمیکنن و میگن چیزیت نیس ولی دوستانم و خودم کاملا این تغییرات خلق و خو رو حس میکنیم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید قرص ضد افسردگی خفیف بدون تداخل با قرص هورمونی و متفورمین چی مصرف کنم؟ ولبان یا فلوکستین یا سیتالوپرام کدوم بهتره؟ و اینکه میتونم به صورت آزاد از داروخانه تهیه کنم یا خیر؟

 65. با سلام
  دکتر من ۳ سال پیش دچار اضطراب شدیدی شدم و تا ۳ ماه برای رفتن به روانپزشک و مصرف دارو مقاومت کردم. در این ۳ ماه هیپنوتیزم درمانی رفتم که موثر نبود. بعد رفتم همیوپاتی و تا حدودی موثر بود بعد از ۶ ماه انواع کلاس های روانشناسی و مشاوره هم جواب نداد. یوگا هم می رفتم. بعد یکسال رفتم روانپزشک بعد از تغییر انواع دارو و تغییر پزشک بعد از ۶ ماه با خوردن اسنترا ۱۰۰ و ولبان ۷۵ کاملا بهبود یافتم و فقط ۱۰ کیلو چاق شدم متاسفانه ولی از بقیه لحاظ کاملا یک فرد طبیعی شدم. بعد از یکسال دارو توسط دکتر به آسنترا ۵۰ و نصف ولبان ۷۵ تغییر یافت و یکسال و نیم با توصیه پزشک خوردم.یک دوره هم طب سنتی رفتم نا موثر بود و چه بسا بدترم کرد. سپس خودم شروع کردم به خوردن یک درمیان که باز خوب بود. اما چند ماه پیش رفتم کربلا و یک بیماری سختی گرفتم با مصرف انواع چرک خشک کن همراه بود و الان ۲ ماه از اون وقت می گذره ولی دیگه اصلا دارو اعصاب بهم جواب نمیده و همش یا کاملا سمت راست سرم توش یه طوریه یا سمت چپ سرم. اول دو هفته یک روز درمیان بعد دو هفته هر روز و از امشب برگشتم به اسنترا ۱۰۰ و ولبان ۷۵ مثل روز اول تا ببینم چی بشه.
  به نظرتون بدنم مقاوم شده نسبت به این دارو؟
  دوم درمان غیر دارویی چی پیشنهاد می کنید؟
  دکترم رو عوض کنم می ترسم باز ماه ها و ماه ها طول بکشه تنظیم شم.
  دانشجو دکترام و واقعا وقت و سلامتیم روی عملکرد درسیم اثر می زاره.

 66. با سلام
  آقای دکتر من برای کنکور درس مخوانم.به خاطر اضطراب و بد خوابی و کمی افسردگی و بی رغبتی به درس خواندن پیش دکتر رفتم و یک عدد ولبان ۷۵ و یکی کلرودپوکساید ۵ تجویز کردن.الان سه هفته هست که میخورم .خوابم خوب شده ولی قبراق نیستم.احساس گیجی و منگی دارم و سرم سنگیه و معده و دل درد.چند روز پیش رفتم پیش دکتر و ولبان شد ۱۵۰ و یک قرص گاباپنتین هم دادن.هنوز اون نتیجه ای که میخوام بهش نرسیدم که با تمرکز و شاد درس بخوانم.به نظرتون چه کار کنم آیا تعویض ولبان با سیتالوپرام یا اسنترا برام بهتر نیست؟ممنونم

 67. سلام.آقای دکتر من الان حدود یک ماهه دارم ولبان میخورم و حدود ۱۰ روزه شده ۱۵۰.ولی علی رغم اینکه برای درس خواندن خوابم کمی کمتر شده ولی عوارضش برام زیاده.از جمله دل درد و معده درد و گیجی و عدم تمرکز روی درس.گاهی اوقاتم حس میکنم مطالب زود یادم میره و کند ذهنتر شدم!.احساس خودم اینه که این دارو با بدنم سازگاری ندارند.میشه از شما خواهش کنم دارو با داروهای همرده یا بهتری معرفی کنید که با دکترم هم در میان بگذارم.من مشکل ام اضطراب و کمی افسردگی هست و برای کنکور درس میخونم.میخوام انگیزه ام بیشتر بشه و تمرکز بالا و کمی شادتر باشم.اابته خواب آورم نباشه.در حال حاضرم روزی دو عدد ولبان ۷۵ و یک عدد گاباپنتین ۱۰۰ و یک عدد کلرودپوکساید ۵ استفاده میکنم.ممنون و سپاس از شما

 68. سلام آقای دکترگرامی. ببخشید برای درمان افسردگی واضطراب تری سیک لیکها مانند آمی تریپتیلین بهتر هست؟ یا سرتوعینها مانند فلوکستین بهتراست؟

 69. آقای دکتر عزیز.از اینکه جواب سوال قبلیم را دادید تشکر میکنم.یک سوال دیگر داشتم آیا بویوپیرون اعتیاد آور است؟ کلونازپام اعتیاد آور است واصلا ترک نمیشه کرد.آیا بویوپیرون هم مثل کلونازپام اعتیاد آور است؟

 70. سلام اقای دکتر
  من واسه اضطراب و عدم تمرکز دکتر واسم بوپروپیون ۷۵ و سرترالین ۵۰ دادن گفتن روزی یکی بخور . سوالم اینه که اگه هردو تا رو صبح با هم بخورم اشکال داره؟

 71. سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر.
  من یک ماهه ولبان ۷۵ استفاده میکنم.الان چند روزی هست احساس میکنم ضربان قلبم دچار بی نظمی شده و گاهی زنش تند یا کند و یک حالت گنگ داره.احساس هراس هم دارم مخصوصا شبها و دست هایم یخ میکنن.به نظر شما عوارض ولبانه؟طبیعه؟ دوز دارو اگر ۱۵۰ بشه بهتر نمیشم؟

 72. سلام آقای دکتر من کنکوری هستم و درسم خیلی عالی بود اما به علت دچار شدن به وسواس فکری افت کردم اما با مراجعه به دکتر ولبان ۷۵ تجویز کردن اما من روزانه نصفشو مصرف می‌کنم الان حدود ۴۰ روزه ک مصرف می‌کنم و احساس می‌کنم ک حافظم ضعیف شده و کند شدم و مطالب یادم نمیمونه با خانواده در میون گذاشتم و گفتن ک تلقینه سوال من اینه آیا ولبان این تاثیر رو رو حافظه داره یا تلقینه؟؟

 73. سلام و احترام. بیش فعالی بزرگسالی فقط از نوع عدم تمرکز رو در سن ۳۴ سالگی برام تشخیص دادن. الان روزی دو تا اتوموکسین ۱۰ و دوتا ولبان می خورم اما نتیجه ی کافی و تاثیر چندانی نگرفتم دو ماه دارو می خورم. لطفا منو راهنمایی بفرمایید

 74. سلام
  اقای دکتر من به دلیل مصرف طولانی مدت سیگاری رفتم پیش دکتر که منو ترکم بده به علت بی انگیزگی در کارم ، بهم بوپروپیون ۷۵ داده به همراه شبی یکی نورتریپتیلین ۱۰
  اما اصلا احساس خوبی ندارم تو این سه شبی که میخورم
  وقتی بوپیروپیون را میخورم احساس میکنم سرم میخاد بترکه و اصلا خواب نداشم تو این سه شب در ضمن به دلیل عمل سرم که سال ۸۶ به خاطر عفونت زیر جمجمه منژیوم در حین خدمت انجام شد از اون سال تا به الان شبی یک عدد کاربامازاپین ۲۰۰ میخوردم که از وقتی بوپیروپیون و میخورم جرات نکردم کاربامازاپین هم بخورم
  در کل که حاله خوبی ندارم و احساس میکنم همون حشیشم را شبی یکی بکشم هم حالم بهتره هم خوابم بهتره
  لطفا راهنماییم کنید
  البته ناگفته نماند به دلیل مشکلات مالی در چند ماهه اخیر هم افکارم خراب است
  لطفا رای به ادامه حشیش بدید، چون اونموقع واقعا از استفاده هر دارویی بی نیاز بودم

  • اتفاقا دارویی که نباید قطع بشه و ادامش ضروریه همون کاربامازپینه.نگرانم تشنج نکنی یوقت!🤦‍♂️
   برای ترک سیگار شاید داروی وارنیکلین برات بهتره باشه
   به دکتر حسام بختیاری مراجعه کن

 75. با درود بی پایان بر بزرگ مردان خدمت و خدمت گذاری وعرض خسته نباشید خدمت شما آی دکتر
  بنده ۲۵سالمه و حال حاضر مبتلا به اختلال دوقطبی تغییرخلق سریع_ptsd ناشی از تجاوزات
  ورابطه های جنسی(کودکی پسرعمه م دوبار بهم تجاوز کرد و منم دوران بعد از بلوغ چندبار با پسرداییم و دوبار با دو دختر)واحساس گناه شدیددد بخاطر اینکه پسرداییم بچه بود و حالا اونم مث من دچار اختلالات شدیدتری مث توهم هذیان شده_وسواس فکری_گوشه گیری واضطراب اجتماعی شدید و هراس شدید بخصوص ازپدرم وبدبینی نسبت بهش طوریکه مدت۱۰ساله ۱۰کلمه حرف نزدیم_سیگاری کم مصرف به مدت ۴سال اواسط دوران سربازی_دائما خواب آلود و پرخواب بی تمرکز بی فکر هیجانی به همین دلایل هم از دانشگاه اخراج و تو سربازی دایما منتقل میشدم_دروغ زیاد داستان پردازی وهیجانی کردن ومبالغه بسیار اکثر حرفام و نظراتم__ک حرفی بی انگیزگی خستگی ناتوانی عدم اعتماد به نفس و…مشکلات جسمی رفلاکس ibs یبوست غالب نفس کم آوردن ضربان قلب نامنظم درد و سوزش مقعد و…
  تو۵سال گذشته چندها بار پیش چندها روانپزشک خلاصه هریک چندتا دارو و منم هردفعه به دلایلی چون بی اعتمادی به نظراتشون باتوجه به سرچ زیاد تو عوارض و اثرات تو نت یا دوری یا عدم توانایی مالی قطع میکردم تا اینکه شهرمون روانپزشک اومد.حدود ۲ماهه تحت نظر هستم.که باتوجه به سابقه بدم تو دارو وعدم تاثیر یا اثر بد سرترالین و پروپرانولول رو که تجویز کردن گفتن مصرف نکنید وفقط دپاکین کرونو شبی۲۰۰میل چون اونم سنگین بود برام روزی دوبار.چندتا آزمایش نوشت که همه چی سالم جز هموگلوبین خونم ۱۵.۷ بود که گفتن بالاست وتری گلیسریدم۲۲۳ که تو جدیدترین نسخشون بوپروپیون عبیدی۷۵ روزی ۱بار تجویز کردن.آیا باتوجه به عارضه اضطراب زیبان وباتوجه به مشکلات من آیا درسته مصرف کنم چون اضطرابم به شدت بالاست واینکه نمیخام شما خدای نکرده دخالت کنین فقط اگه من مریضتون بودم باتوجه به این حرفا چه تجویزی میکردین صرفا جهت اینکه بفهمم آیا پزشکم تجربه داره یا نه چون شما خودتون استادین.ببخشید که طولانی شد باتشکر فراوان

   • خب حقیقتا ثابت شده ست مثلا قضاوت های نابجام،قبلنا مسافرت های سرخود و بیخود،امیال جنسی و افکار و تصورات جنسی شدید و رابطه های ناموفق و ناشی از سکس،عدم شروع و به پایان رساندن یه کار،اختلال مرزی هم تشخیص دادن.الان ولبان۷۵ دپاکین کرونو خارجی شبی نصف قرص.الان بزرگترین مشکلاتم هراس و ترس اجتماعی و بیرون رفتن+عدم هدف وانگیزه و لذت بردن از هیچی+عدم اکمترین اعتماد به نفس که همش ناشی از فک کنم زود مود عوض شدن و اضطراب شدیدیه که دائما همرامه چه تو مانیا چ افسردگی.به نظرتون بهترین تجویز با توجه به سابقه م چیه وآیا این تجویز خوبه

 76. سلام جناب دکتر
  ببخشید چند تا سوال در مورد ولبان داشتم اگه لطف کنید جواب بدید.
  ۱– ولبان ضد بی قراری هم هست یا نه ؟
  ۲– خودش ممکنه باعث بی قراری بشه ؟
  ۳– ضد افکار مزاحم هم هست یا نه ؟
  ممنون از شما.

 77. سلام خسته نباشید بنده بعلت علائم افسردگی احساس غم و بی انگیزگی ناتوانی و…به روانپزشک مراجعه کردم که ولبان۷۵تجویز کردن اما بعد گذشته دو هفته حس میکنم بدتر شدم یا حداقل تغییری ایجاد نشده ایا باید ادامه بدم یا این دارو روی من جواب نمیده؟

 78. سلام ببخشید من احساس خستگی و بی حالی شدید دارم گوشه گیر و کم حرفم و اینگه بدنم حساس به لمس هست نمیتونم با تیغ ریش بزنم و اگه بزنم حالت گر گرفتگی شدید بهم دست میده و اینکه همیشه رنگ پریده هستم و رنگم سیاه میشم و بعضی وقتها به حالت طبیعی خود برمیگرده
  دلوکستین ۸ ماه خوردم زیاد تاثیر نداشت .دکتر لطفا فقط بگید چرا سیاه میشم کلا رنگ پوست عوض میشه و دوباره بعضی مواقع به حالت خودش بر میگرده در ضمن همه ازمایشات خونم نرمال بوده

 79. سلام آقای دکتر
  من ۲۵ سالمه و دارم برای کنکور ارشد میخونم حدود ۸ سال میگرن حاد دارم که دکترم نورتریپ۱۰ و توپیرامات ۱۰۰ برام تجویز کردن و چندساله دارم میخورم موثر بوده. پارسال دچار بیقراری و افسردگی خفیف شدم که علت موضوعی داشت با آسنترا ۲۵ کنترل شد سرخود یه دفعه قط کردم و به شدت حالم بد شد همش بیقرار بودم دوباره امسال شروع کردم. الان چندماهه برا کنکور شروع کردم اصلاااا تمرکز ندارم پرش فکری ندارم یه فیلمو نمیتونستم تا ته ببینم یه صفحه کتاب نیم ساعت طول میکشه تا بخونم اگه به کلمه ی پَری توی متن کتاب بربخورم یاد پری دخترخالم میفتم میشینیم نیم ساعت به اون فکر میکنم هرکاری هم که شروع میکنم نصفه ول میکنم دکترم کنار اون سه تا قرص الان ولبان ۷۵ تجویز کردن روزی یکی و مکمل جنسینگ و گفت اگه بهتر نشدم باید ریتالین مصرف کنم! من رفتم متاسفاته توی نت عوارض این قرصو خوندم و ترسیدم و فردا هم اولین روز شروع قرصمه و دوماه هم تا کنکور همشم خوابم و بی انگیره و بی تمرکز. حالا سوال اصلی من اینه کنار اون همه قرص اینم اضافه شده ایا ترکش بعدا راحته؟؟ عوارضش بعد ترک زیاد نیست؟

 80. سلام
  خوبین خسته نباشید
  بوپروپیون ۷۵ روزی ۳ تا
  فلوکستین ۲۰ روزی ۳ تا
  کلونازپام ۱ روزی یکی
  میخورم بمدت ۶ ماه
  امروز قند خونمو چک کردم ناشتا ۱۶۰ شده بود
  من قندم همیشه روی۹۵ بود.
  قرصها را قطع کردم و بعد ناهار و شام متفورمین ۵۰۰ خوردم ولی بازم صبح قندم ۱۵۰ بود.( اضطراب دارم و گردنم و پشت قلبم درد میکنه)
  بنظرتون باید برم پیش متخصص غدد ؟ آیا قندم خوب میشه؟

 81. سلام ولبان باعث میشه سرم داغ بشه انگار تب دارم.حدود۲۰ روز میخورم برا بیش فعالی.این عارضه موقتی هست؟چ دارویی میتونم کنارش بخورم تبم ازبین بره؟ممنون

  • اگر واقعا تب دارید(با گذاشتن درجه حرارت زیر زبانی)
   اگر هر علامت پوستی یا مخاطی دیگه ای کنارش دارید مثل آفتهای دهانی .لکه ها و راشها و کهیرهای پوستی .و یا بیحالی و ضعف،کلا دارو رو قطع کنید

   بد نیست یک ازمایش اورژانسی شمارش گلبول خونی هم بدید.اگر گلبولهای سفید در محدوده نرمال نیست بازم قطعش کنید

   در غیر اینصورت به نظرم توی شرایط فعلی که بیماریهای عفونی تو جامعه وجود داره تب بر و مسکن نخورید تا چیزی پنهان نمونه

   یکی دوهفته صبر کنید تا بدن خودش رو تنظیم کنه.اگر برطرف نشد سراغ یک داروی دیگه باید رفت برای شما.حالا بوپروپیون خیلی هم داروی معرکه ایی نیست برای بیش فعالی.و میشه تغییرش داد

 82. سلام
  آقای دکتر
  بنده وسواس و افسردگی دارم و بوپروپیون فلوکستین کلونازپام مصرف میکنم . همچنین بتازگی متوجه شدم که دچار پروستاتیت عصبی (التهاب پروستات عصبی)
  هم هستم. برای درمان پروستاتیت چه قرصی را پیشنهاد میکنید؟

 83. سلام دکتر من چندین ساله به خاطر افسردگی اکثر قرصهای افسردگی راامتحان کردم البته تحت نظر پزشک ولی هیچ کدوم اثری نداشت به جز بپروپیون که اونم بدنم حساسیت میکنه وتازه فهمیدم مشکل من کمبود دوپامین هست وداروهای که دوپامین تاثیر دارند حالم راخوب میکنه سوالم اینه که کابرگولین میتونه کمبود دوپامین موثر باشه البته تحت نظر پزشک ودومین سوالم که کدام یک از این قرصها سیستم ایمنی بدن راضعیف میکنه گابرگولین میرتازاپین بروموکریپتین وقرصهای سرتونیومی وکدام یک سیستم ایمنی بدن خوبه یاحدااقل کمتر تضعیف میکنه لااقل کرونا هم به دردهامون اضافه نشه خیلی ممنون که بدون ادعا به ما بدبختها کمک میکنید

  • ۱ خیر نمیتونید مصرف کنید
   ۲ بیشترین خطر برای شما اینه که هر چی تو اینترنت میخونی و پیدا میکنی زود گول میخوری و میخوای تجربه اش کنی.بلایی سر خودت نیاری شانس آوردی

   • آقای دکتر چکار کنم هرچی میرم دکتر واسه من قرص سرتونیومی ویا سه حلقه ای ویا سایکوتیک مثل الانزاپین مینویسن که اونا هم حالمو خوب نمیکنند که هیچ بدتر هم میکنند من الان کمبود انرژی واحساس خواب آلودگی دارم با این قرصها بیشتر هم میشه بعلاوه عوارض دیگه تنها بپروپیون خوب جواب میداد اونم از بد شانسی که دارم حساسیت میکنم دکتر من مال عبیدی مصرف میکردم امکانش هست ازیه برند دیگه بپروپیون استفاده کنم بدنم حساسیت نکنه یافرقی نمیکنه دکتر فقط قرصهای که تودپامین تاثیر دارند حالمو بهتر میکنه امتحان کردم واز نوشته های اینترنتی درنیاوردم وهمه تلاشم رامیکنم که حداقل انرژی کارکردن راداشته باشم تاخانواده ام لااقل دراین زمانه بیشتر از این سختی نکشند واز شما هم متشکرم که پاسخ میدهید بجز شما کسی نیست که به ماگوش بده وناچار وقت شما را میگیرم

 84. سلام اقای دکتر وقت بخیر.بنده بخاطر اضطراب و وفکر وخیال زیاد حدود یک هفته است به تجویز پزشک سرترالین ۵۰ نورتریپتیلین ۲۵ و کلونازپام موقع خواب میخورم و صب هم یک عدد سرترالین ۵۰ و نورتریپتیلین میخورم.بهتر شدم کمی اما نشاط وانگیزه ندارم شاد نیستم و کمی هم بی قرار.چه دارویی میتونه برام موثر باشه دکتر؟

 85. با سلام
  من طبق نطر پزشک حدود یک سال ولبان خوردم‌ اول ۷۵ بعد ۱۵۰ دوباره ۷۵ ،بعد چند ماه یک دوره وارنی کلین خوردم ،دوباره شروع کردم به خوردن ولبان ۷۵ برای مدت یک سال و نیم ،الان یک ماه هست دیگه نخوردم ،مشکلی نیست یکدفعه قطع کردم؟

 86. باسلام اقای دکتر شما که میفرمایید چرا این همه سال دارو مصرف میکنید!!
  من چندبار با فلوکستین خوب شدم و وقتی قطعش میکردم حتی کم کم ولی دوباره اضطرابهام عود میکرد دکترم گفت که بدن شما سرتونین تولید نمیکنه وشاید قرار باشه تا اخر عمر بخوری و مثال زدند مثل دیابت که باید همیشه قرص بخوره
  به نظر شما این حرف درسته و ایا واقعا باید همیشه بخورم چون هر وقت قطعش کردم دوباره حالم خراب شد وپشیمان شدم و مدتی داغون بودم تا دوباره داروهام اثر کرد
  به نظر شما چه کار باید بکنم؟؟

  • بله من نگفتم دارو نخورید.گفتم در کنار داروها خیلی کارها هست که میتونید انجام‌بدید.خیلی روشهای متفاوت زیادی هست که اگر پیگیر باشید اونها رو پیدا خواهید کرد

 87. سلام اقای دکتر وقت بخیر . من دختر ۱۸ ساله کنکوری هستم دکترم برای تمرکز و افسردگی زیبوترین ۱۵۰ رو برام تجویز کردن ک خوب بود . اما قرصام تموم شد و پیدا نمیشه‌. داروخانه ولبان ۷۵ میلی رو بهم داد و گف فرقی نداره منم ۹ روز این قرص رو مصرف کردم و حالت خستگی و گیجی دارم و ۲ روزه دیگ نمیخورم . دوباره داروخانه ب جای ولبان اسموپیون ۱۵۰ رو داد و گفت ک اینا هیچکدوم باهم فرقی ندارن . میترسم اسموپیون هم مثل ولبان باعث گیجی بشه . کدومشون تمرکز رو بیشتر میکنه و مصرف کنم !؟ ممنون از وقتی ک گذاشتید

  • اینا همه یک دارو هستند با اسمهای تجاری مختلف
   باید ببینید کدوم‌میسازه به شما
   ولی زود قضاوت کننید
   لااقل دو هفته باید صبر کنید

 88. باسلام من دختر ۱۸ ساله کنکوری هستم. در طول روز خواب الود هستم واینکع بی انرژی هستم. رفتم دکتر بهم فلوکستین و ولبان تجویز کرد. ویه مشکلی ک دارم عدم تمرکزه .میگم قرص ولبان برای مشکل خواب الود را رفع می کند؟ ممنونم

 89. باسلام من دختر ۱۸ ساله کنکوری هستم.در طول روز خواب الود هستم. اینکع بی انرژی هستم.و عدم تمرکز هم دارم. میگم قرص ریتالین بخورم.ممنون

 90. با سلام من دختر ۱۸ ساله کنکوریم. زیاد می خوابم و تمرکز هم ندارم و بی انرژی هستم. رفتم دکتر قرص فلوکستین و ولبان تجویز کرد. حدود ۳ ماه هست ک فلوکستین میخورن و فرقی برام نکرده و خوابم هم زیاد شده. میگم قرص ریتالین مصرف کنم برا ۲ ماه. ممنون

  • اینجور تجویزا اگر البته صلاح باشه بی سر و صدا بدون تبلیغات در مطبها انجام‌ میشه.چون معرفی و مطرح کردنش قابلیت سواستفاده ی زیادی داره.حضوری تشریف ببرید

 91. با سلام
  من دختر ۱۸ ساله کنکوریم. می خوام قرص ریتالین استفاده کنم برا خواب الودگی و تمرکزم و اینکه ی مشکل دارم نمی تونم یکجا بشینم درس بخونم. و البته دکتر برام قرص فلوکستین و ولبان تجویز کرده بود اما هیچ فرقی برام نکرد. و می خوام ریتالین استفاده کنم میشه راهنمایی کنید روزانه چقد مصرف کنم و همچنین دوزاش چقد باشه.ممنون

 92. سلام آغای دکتر ، امید سالم و صحتمند باشید . برای من این وبسایت تان خیلی کمک کننده بود جا دارد از شما سپاسگزاری کنم .
  بعد من بیست و نه سالمه دندانپزشک هستم ، مدتی زیادی می‌شود از افسردگی رنج میبرم ، من سیتالوپرام برای پنج ماه استفاده کردم برایم نساخت ، یک سال بعدش برای دو سه هفته سترالین استفاده کردم باعث ریزش شدید مو شدم که تا الان هم بهتر نشده ، باعث تغییرات شدید هورمون های بدنم شد . الان بعد از چندین ماه قطع داروی سترالین رفتم روانپزشک برام بوپروپیون تجویز کردن ، الان مدت سه روز هست روزانه ۱۵۰ گ صبح ها میگیرم ، توی این سه روز اخلاقم عوض شده باعث ناراحتی شدید و بدون دلیل شدم ، علاقه به گوشه نشینی دارم ، ولی خوابم خیلی تغییر بدی نکرده خوب میخوابم . نظر شما در این رابطه چیه ، در اوایل باید همینجوری بود باید صبر کنم ؟ من فقط دوست دارم روز ها با انرژی از خواب بلند شم و از خود و زندگی ام راضی باشم ، که متاسفانه اینطور نیست . خیلی درود ها و ممنون ها پیشاپیش از پاسخ شما

 93. با عرض سلام و وقت بخیر.من خانم ۲۹ ساله هستم که با علائم عدم انگیزه و بی هدفی و بی انرژی بودن و اینکه کلا از زمان غروب به بعد دچار ناراحتی و ترس میشدم تا اینکه صبح بشه به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون با تشخیص آتیپیکال دپرژن برام قرص ولبان ۷۵ یکی صبح و یکی عصر به همراه ویتامین ای و امگا ۳ یک روز در میون تجویز کردن.بعد از ۱ ماه دوز ولبان رو به یک عدد ۱۵۰ ظهرها تغییر دادند که الان ۵ ماه هست من این دو رو مصرف میکنم و بسیار بسیار راضیم و از هر نظر خوبم.ولی حدودا یک ماه هست که تپش قلب تعریق و اضطراب شدید و بیخوابی شروع شده و تو چند شب اخیر تنگی نفس و حمله تنفسی هم بهش اضافه شد.اینقدر حالت بدی بود که واقعا ازینکه یک بار ددیگه بخواد اتفاق بیفته وحشت دارم.این حالات رو به دکترم گفتم و ایشون ولبان ۱۵۰ رو به ۷۵ تقلیل دادن و قرص کلردیازپوکساید ۵ هم شب هنگام خواب تجویز کردن.ولی اقای دکتر نمیتونم بگم با خوردن این قرص چطور میشم فقط میتونم بگم خیلی خیلی حالم بد میشه طوری که حتی اون دوران که افسردگی هم داشتم این چیزهارو تجربه نکرده بودم انگار که کلا خودم نیستم این قرص هارو میخورم.من ۴ ماه حالم کاملا با قرص ولبان عالی بود و اینو بگم که خودم هم ورزش میکنم و هم اگاه شدم که چطور باید با افسردگی مقابله کنم.حالا واقعا تمایل دارم قرص ولبان ۷۵ رو قطع کنم میتونم نظر شما رو بپرسم؟ اگه یک روز در میون بخورم و بعد قطعش کنم خطری داره؟ و اینکه دکترم گفته که بخاطر اضطرابی که ولبان برات به وجود اورده تنها گزینه ای که میتونی استفاده کنی پوکسایده.چون قبل پوکساید برام اس سیتالوپرام ۵ تجویز کردن که کاملا باعث پرش دستمو و شونمو گردنم شد و حالم بسیار بد شد با مصرفش.خیلی ممنون میشم که نظرتونو در مورد قطع کل این قرص ها بفرمایید.خیلی متشکرم

 94. سلام آقای دکتر
  چند سال پیش نشانه های دوقطبی داشتم.
  الان فقط افسردم و با فلوکستین ۶۰ و بوپروپیون ۲۲۵ خوبم تقریبا که ۹ ماه دارم میخورمشون.
  ولی بمحض اینکه فلووکسامین ۵۰ یا ۱۰۰ بخورم شیدا میشم.آیا دوقطبی ام؟

 95. سلام و درود. آیا دوز بالای بوپروپیون ینی ۳۰۰ میلی گرم در درمان اضطراب موثر است؟ چون یک دکتر بهمن اینطور تجویز کردن چون داروهای گروه ssri عوارض بدی برام دارندو بوپروپیون به‌من می‌سازد گفتند دوز ۳۰۰ آن تاثیر ضد اضطرابی دارد. آیا درست است؟
  ممنونم.

  • اگه به عوارضش بصرفه،بله ممکنه در عده ای از افراد بعنوان خط سوم ضداضطراب عمل کنه
   ولی وقتی این همه داروی دیگه وجود داره چرا؟

   • ممنون از پاسختون، آخه آقای دکتر متاسفانه از بدشانسی من فلوکسیتین، سرترالین و اسسیتالوپرام بدترین عوارض رو به من میده و ایمی پرامین هم خوردم و زانوهام انگار شل میشه و دچار ضعف میشه. تنها ضد افسردگی که خوردم و عوارض نداد، بوپروپیون بود. ضمنن ۳ سال پیش بوسپیرون خوردم و برام عالی بود و عجیب اینکه یکماه پیش شروع کردم به خوردن و دچار عوارض شبه اس اس آر آی ها شدم و قطع کردم. خیلی از داروهای اینطوری میترسم دیگه. چه داروی دیگه هست که میشه استفاده کرد؟ آیا بوپروپیون عوارض خطرناکی داره با دوز ۳۰۰؟

 96. باسلام
  من چندساله که تحت درمان با داروهای ضدافسردگی هستم. البته حدود دو سال پیش از دکترم پرسیدم که مشکلم افسردگی هست؟ گفتن افسردگی با دارو خوب شده و فعلا اختلال تطبیقی دارم. درطول این سالها بیشتر قرص سرترالین مصرف کردم. دو بار بعد از دو تا سه سال استفاده مداوم، شدیدا بهم ریختم و با تعویض دارو خوب شدم. الان دو ماهی هست که کمی بهم ریخته هستم.سریعا و شدیداااا عصبانی میشم جوری که گاهی تا چند روز بعد احساس فشار پشت یر و منگی دارم. کم تحمل و بیقرار و کم حوصله هستم اغلب.
  چندماه قبل از این، مدتی خیلی پرخواب و بیحال شده بودم.(ولبان ۷۵ نمیدونم از کی به نسخه م اضافه شده بود) دوز ولبان به ۱۵۰ تغییر کرد. یعنی نسخه من الان سرترالین ۱۰۰ یکعدد و ولبان ۱۵۰ روزی یکعدد هست. گرچه هنوز بعضی روزها پرخواب و بیحال میشم.
  دکتر من بیمارستان دولتی هستن و الان سه ماه هست که بخاطر کرونا نوبتم رو مراجعه نکردم اونجا ازدحام جمعیت بالا و تهویه بسیار نامناسبه.
  میخواستم سرترالین رو تغییر بدم به فلوکستین( یکبار قبلا دکترم این کار رو کرد) ولی با خوندن مطالب شما بدلیل مصرف همزمان ولبان، منصرف شدم و الان نمیدونم چیکار کنم. احساس میکنم رفته رفته با شیب ملایم حالم داره بدتر میشه و خشمم شدیدتر و غیرقابل مهار میشه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  سابقه حساسیت به دارویی ندارم. ۱۰ سال هست بدلیل ابتلا به اندومتریوز، قرص ال دی مصرف میکنم.بیماری دیگه ای ندارم

   • ولی من خوب نیستم دکتر و خشم و کلافگی و بی پرواییم خیلی بالاست و رنجم میده. هرلحظه تمایل به گریه دارم. ولی حس میکنم نمیتونم اونقدری گریه کنم که ذهنم سبک بشه و تخلیه شم. واسه همین حواسمو پرت میکنم و اضطراب و اضطراب… همین الان دارم دندونهامو محکم فشار میدم رویهم… باید درس بخونم دوتا آزمون مهم پیش رو دارم ولی نمیتونم نبض مغزم تند میزنه انگار. گرچه شدیدا حس میکنم بهره ی هوشیم کم شده و دقت و حافظه ی کوتاه مدتم خنده دار شده!

 97. سلام اقای دکتر.من دوهفته پیش بخاطر بیش فعالی رفتم دکتر بهم آسنترا و ریسپریدون داده ولی حالم خیلی بدتر شده شدیدا بی انرژی هستم حتی اسم دوسامو داره یادم میره فراموشیم شدید شده.میشه راهنمایی کنین؟ من قرصارو ادامه ندادم

 98. سلام آقای دکتر
  پسری ۲۱ ساله هستم
  با مراجعه به روانشناس تشخیص adhd با add غالب گرفتم ، با مراجعه به روانپزشک ولبان ۱۵۰ و سرترالین ۵۰ روزی یک عدد نسخه گرفتم
  بعد از حدود یک ماه مصرف تاثیر کمی در خودم احساس کردم و با مراجعه مجدد به پزشک ریتالین رو برام شروع کردن ( روزی یک عدد ۱۰ میل )
  الان ریتالین رو همراه با ولبان و سرترالین میخورم
  میخواستم بپرسم
  ۱_مصرف همزمان این دارو ها احتمال بروز سندرم سروتونین رو داره؟!
  حدود ۵ روزه که ریتالین رو شروع کردم ، بعد از مصرف سر درد خفیف و سرگیجه مختصر همراه با تعرق دارم ، ولی هیچ نشانه بهبودی حاصل نشده و خوابم هم بیشتر شده! ( گیجی و منگی هم بیشتر!)
  میخواستم ازتون بپرسم
  ۲_میتونم اینطوری استددلال کنم که ریتالین روی من تاثیر نداره؟
  با مراجعه به پزشکم ایشون گفتن میتونیم دوز ولبان رو افزایش بدیم(به ۳۰۰ میل در روز ) به نظر شما کار درستی است؟
  مشکل من عدم تمرکز هنگام درس خوندن و خیال پردازی های طولانی و عمیق هست و هنگام درس خوندن به شدت پامو تکون میدم و افسردگی خفیف دارم
  آیا داروی بهتری برای درمان هست؟ ممکن است معرفی بفرمایید؟
  و اینکه امکان ویزیت غیر حضوری رو دارید؟
  بسیار ممنونم از اینکه دانشتون رو به رایگان در اختیار عموم قرار میدید ، خداوند عمر با عزت بهتون بده❤

  • دانش رایگان در حوزه ی تجویز داروی پزشکی خطرناک و مرگ اوره
   هر بیماری باید جداگانه و از نزدیک توسط پزشک معالج ویزیت بشه و داروی مناسب با دوز مناسب و با در نظر گرفتن سن و جنس و سایر بیماریها و داروهای مصرفی فرد تجویز بشه.گاهی باید از دسترسی بعصی افرادی که سر خود دارو مصرف میکنند به این دانش جلوگیری کرد.برای سلامتی خودشون

 99. سلام دکتر عزیز
  میتونم برای وسواس فکری فقط ولبان مصرف کنم آخه داروهای SSRI خیلی رو من تاثیر بدی میزارن که نمیتونم تحمل کنم مثل بیخوابی !

 100. سلام دکتر عزیز وقتتون بخیر
  برای وسواس فکری برام فلوکستین ۲۰ تجویز شد روزی ۱ عدد خواستم بدونم الان ۴ روزه دارم مصرف میکنم هنوز بهبودی محسوسی ایجاد نشد ! آیا این مفدار دوز کافیه بنظر شما؟

 101. سلام
  بنده ۲۳ سال سن دارم و از مدت یکسال قبل آسنترا۱۰۰ رو واسه درمان افسردگی مصرف میکردم به تازگی پزشک بنده بوپروپیون رو به درمان اضافه کردن و اثرات خوبی بر کاهش میل جنسی و سستی ناشی از مصرف آسنتراداشت بعد از ۳ هفته مصرف دچار واکنش آلرژیک و آنژیوادم همراه با تنگی نفس شدم که مجبور شدم بوپروپیون رو قطع کنم سوال بنده از استاد گرامی این است که آیا جایگزینی با عملکرد مشابه بوپروپیون وجود دارد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

 102. سلام
  دکتر بنده برای رفع مشکل جنسی و بیخوابی ناشی از مصرف فلوکستین برام سیپروهپتادین تجویز کردن که گفتن نصف اون شب قبل خواب مصرف کن
  من اضافه وزن دارم و تو داروخونه گفت این دارو اشتها آوره!! خواستم نظرتونو بدونم مصرف کنم ؟

 103. سلام دکتر عزیز وقتتون بخیر
  من فلوکستین مصرف میکنم پزشک برای فشار خون به من لوزار داده شنیدم لوزار باعث تشدید افسردگی میشه صحت داره ؟ میتونم مصرف کنم؟

 104. با سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده مدت ۴۰ روز است فلوکستین ۲۰ برای وسواس فکری مصرف میکنم و تا کنون تغییر محسوسی مشاهده نشده ! تا چه مدت زمان میبرد تا دارو اثر گذاری خودشو نشون بده ؟
  باتشکر

 105. با سلام و عرض ادب
  بنده یه چند ماه پیش دچار افسردگی و اضطراب شدم طوری که از خیلی چیزهایی که قبلاً لذت می‌بردم دیگه نمی‌برم و بی هدف و بی انگیزه شدم. دکتر واسم سرترالین پنجاه تجویز کرد و حدود دو هفته بعد تزی فلوپرازین هم اضافه کردن. یک ماه بعد سرترالین رو دوز صد کردن. میل جنسی تقریبا صفر شده طوری که افسردگیم بهتر نشده از طرفی تمرکز نمیتونم بکنم رو چیزی همش فکرم درگیره و نمیتونم از ته دل بخندم یا به چیزهای خوب فکر کنم و لذت ببرم دکتر دوکسپین۲۵اضاقه کرده و تازه شروع کردم به نظرتون تجویز مناسبی هست؟ چون یک دکتر دیگه بوپروپیون تجویز کردن ولی نخوردم

 106. سلام اقای دکتر
  برای بنده دکتر رهاکین ۲۰۰ تجویز کرده شب ها بخورم منتها شب خوردنش اصلا بهم نساخت گفتن صبح ها بخور خواستم از جنابعالی بپرسم تا خیالم راحت شه خوردن رهاکین۲۰۰ به همراه ولبان ۱۵۰ صبح ها با هم تداخلی ندارن؟؟؟؟
  ممنون از محبتتون.

 107. سلام
  جناب دکتر
  آدمی هستم که وسواس فکری دارم و در مواجه با مشکلات نوسان خلق دارم. چیزی که مانع پیشرفتم شده اینه که عاشقانه و با اشتیاق کاری را شروع میکنم ولی به سختی های کار که برخورد میکنم تسلیم میشم و اون کارو ادامه نمیدم و میرم سراغ کار دیگه و دوباره به سختی میخورم ادامه نمیدم.در واقع با کوچکترین استرسی از هدف اصلی دور میشم .
  و خیلی کم پیش اومده که دوباره برگردم به همون راه البته چقدر زمان از دست دادم و فکر کردم تا دوباره برگشتم به هدف و دوباره اونو رها کردم رفتم سراغ یه کار دیگه ولی دوباره برگشتم به کار قبلی. حتی در ارتباط با انسانها هم عدم توجه ببینم بیخیال طرف میشم.
  بنظر شما مشکل من غیر از وسواس و اضطراب چیز دیگه ای هست؟

 108. سلام. من به خواست خودم دکترم موافقت کرد به جای ریتالین از ولبان ۷۵ استفاده کنم. درضمن ADHD هم ندارم.

  مخصوصا صبح ها همیشه خواب الودگی و عدم تمرکز دارم که با ریتالین خیلی اوکی بودم ولی بعدش به شدت خسته میشدم.

  الان ۷ روزه ولبان ۷۵ یک عدد میخورم. سه چهار روز اول پر انرژی بودم و خواب آلودگی صبح هم برطرف شده بود. ولی الان نه دوباره خواب آلودگی و کم بودن انرژی برگشته.

  این قرص تا عمل کنه علائمش همینطوریه؟
  چند روز باید صبر کنم اگر جواب نداد دوز دارو رو بیشتر کنم؟

 109. با سلام و عرض ادب. من پارکوسیتین ۲۰ یک عدد با یک عدد بیپریدین مصرف میکنم. این دو دارو وقتی با هم مصرف میکنم اضطراب و افسردگی ام را خوب میکنند. تنها هر کدام را مصرف میکنم خوبم نمیکند. فقط دور چشمام کمی کبود شده است. از هیچ کدام داروهای سرتو تعیین نتیجه اصلا نگرفتم به جز این داروها. تو رو خدا آقای دکتر محترم داروی مکمل برای من بگید که آن دو دارو به چشم هایم فشار نیاورد. خدا حفظتون کنه.

 110. با سلام مجدد. آقای دکتر ارجمند. فشار به چشمم میاد.یعنی احساس سنگینی وسوزش در چشم هایم میکنم.میترسم آب سیاه به چشم هایم بیاد.مصرف همزمان هر روز یک عدد پارکوسیتین ۲۰ با یک عدد بیپریدین آیا باعث آب سیاه آمدن به چشم هایم میشود?؟من ۹ روز هست این دو را مصرف میکنم وتنها داروهایی هستند که مصرف هر دو با هم من را خوب میکنند . هیچ داروهای دیگر من را خوب نکرده بود.به جز این دو دارو که خوبم میکند.ازچشم هایم نگران هستم لطفا راهنماییم کنید.خداحفظتون کند.

 111. سلام
  وقت بخیر آقای دکتر
  مادرم ۶۲ سالشونه دیابت و فشار دارن و دارو میخورن . حدود دوساله در سمت راست سرشون نزدیک گوش صدای گوم گوم را میشنوند. (انگار چکش میزنن به اون ناحیه). تو این مدت گاباپنتین یک ماه خورده خوب نشده. الان هم ۴ روزه نورتریپتیلین ۱۰ میخوره خوب نشده. در پیاده روی تند این حالت شدید میشه.
  آقای دکتر این حالت منشا عصبی داره یا مربوط به گوش میشه یا موارد دیگه؟

 112. سلام
  آقای دکتر روانپزشکان جوان تشخیص دو قطبی و وسواس میدن ولی روانشناسان مسن سال تشخیص اضطراب و وسواس میدن . چگونه باید به صحه گذاری کرد روی تشخیص ها

 113. سلام مجدد خدمت شما آقای دکتر
  مصرف همزمان بوپروپیون با اس سیتالو پرام، غلظت اس سیتالوپرام رو زیاد میکنه. همچنین مصرف بوپروپیون با فلوکستین، غلظت همدیگرو زیاد میکنن. با توجه به این موضوع از نظر شما بوپروپیون ۱۵۰ با فلوکستین ۲۰-۴۰ ایمن تر هست یا بوپروپیون ۱۵۰ با اس سیتالو پرام ۱۰-۲۰؟ با فرض اینکه هر دوی این داروها به بیمار میسازه.از پاسخ شما بی نهایت ممنونم

 114. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  من برای افسردگی و وسواس پیش روانپزشک رفتم و علائمی مانند خستگی بی انگیزگی و خواب الودگی عدم رسیدگی به ظاهر بی تفاوتی عدم تمرکز ضعف حافظه اضطراب اجتماعی اعتماد به نفس پایین خود کم بینی و وسواس شستشو و وسواس فکری مو کندن و انزوا دارم دکتر برام تشخیص افسردگی متوسط وسواس و اضطراب دادن و فلوکسامین ۱۰۰ و ولبان ۱۵۰ تجویز کردن روزی یک عدد و من چون عوارض این داروها زیاده از ولبان شروع کردم روزی یک چهارم و بعد نصف کردم تا بعد تقریبا دو هفته اون یکی قرص رو هم شروع کنم طی این مدت با مصرف ولبان انرژیم زیاد شده خوابم هم کم شده ولی چشم درد شدیدی پیدا کردم و با نگاه کردن به صفحه گوشی دردش شدید میشه میخواستم ببینم عوارض همین دارو هست ادامه بدم یا نه و این عوارض برطرف میشه در صورت ادامه این عوارض چی جایگزین کنم که مثل همین قرص حالمو بهتر کنه قبلا پیش یه دکتر دیگه قرص فلوکستین هم مصرف کردم چون خواب الودگی زیادی داشت ول کردم همچنین قرص بوسپیرون هم تجویز کردن قبلا ولی خونریزی روده پیدا کردم . خودم فکر میکنم داروهای دوپامینی برام بهتر جواب میده چون علائم من بیشتر مربوط به کمبود دوپامین هس و در کنارش وسواس هم دارم ممنون میشم یه داروی کم عارضه و سبک که خواب الودگی و چاقی ایجاد نکنه و انرژی و انگیزه بده بهم معرفی کنید چون دوست ندارم داروهای قوی و پرعارضه که وابستگی میارن استفاده کنم و نظرتونو در مورد داروهایی که دکتر تجویز کردن بگید.ممنونم از راهنمایی و سایت خوبتون .

  • سلام جناب دکتر
   من بیشتر از یک سال که احساس خستگی میکنم
   با کوچکترین فعالیت خسته میشم و کل روز مجبور میشم بخوابم
   خوابم خیلی سبک خیلی وقتا خواب و بیدارم
   در طول شبم بیشتر از ده بار بیدار میشم
   حافظم خیلی ضعیف شده وتمرکزم ندارم چون قبلا تمرکزم خیلی زیاد بود ولی الان به سختی تمرکز میکنم
   از خواب زیاد میپرم فک میکنم زلزله شده ولی بعدا میبینم بخاطر تپش قلبم بوده نوار قلبم دادم هیچ مشکل قلبی ندارم ازمایشمم خوب بود فقط t3 یکم پایین بود که گفتن مشکلی نیست
   یه مدتم پرش پا داشتم که پرگابالین خوردم خوب شدم یه مدتم زیبوترین برام نوشتن که فکروخیالم کمترشد ولی یدفعه میزدم زیر گریه
   ولی خوابم بهتر و عمیق تر شده بود
   بخاطر گریه های بی دلیل و یهویب از دکترم درخواست داروی مودافینیل کردم برا یه مدت بلکه خواب و خستگیم کم بشه در طول روز ولی برام ام ار ای نوشتن،منم به شدت ادم ترسویی هستم خیلی اظطراب میگیرتم بخاطر کرونا نمیرم
   من چکار کنم😔 زندگیم خیلی نباتی شده
   دکترمم گفتن برات هیچ دارویی نمی نویسم تا mriتو نیاری که من واقعا نمیتونم برم
   همین زیبوترین رو ادامه بدم؟

 115. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  آیا ولبان برای سوشیال فوبیا و ترس خوبه؟
  مشکل من بیشتر ترس هست تا اضطراب ،چون ترس باعث اضطراب میشه.

 116. سلام بر اقای دکتر پهلوان و قهرمان علم روانپزشکی و با اخلاق جوانمرد. برای بنده سرترالین ۵۰ و بوپروپیون ۷۵ تجویز شده. سرترالین رو شب تجویز کردند و بوپروپیون صبح. ایا اشکالی ندارد مت هر دو دارو رو صبح ها با هم بخورم؟ یا اینکه مثلا بوپروپیون صبح ساعت ده و سرترالین را با ناهار؟ ارادتمندم.

 117. اقای دکتر من الان دوماه ولبان ۱۵۰ میخورم هیچ تاثیری نداشته روم نه خستگی و خواب الودگیم نه افسردگیم،هرلحظه به فکر خودکشیم با کوچکترین چیز بهم میریرم میخوام تمام قرصامو یه جا مصرف کنم بمیرم ۳۰ سالمه هیچ امیدی به اینده ندارم
  هر روز برنامه میریزم برا فردا که با انرژی روزمو شروع کنم ولی نمیشه ام ار ایمم کاملا نرمال بود یک هفته قبل پریودیم تا روز سوم چهارم بی دلیل مدام به فکر خودکشیم حتی تو این مدت چندبار با پلیس دعوا کردم کارم به دادگاه کشیده شده
  از هیچی لذت نمیبرم از همه متنفرم از جنس مخالف بدم میاد هیچ تمایل جنسیم ندارم تا تنها میشم گریه میکنم،دکترمم تغییری تو نسخه دارویبم نمیده چکار کنم

 118. سلام اقای دکتر.ممنون بخاطر وقتی ک برای ما میزارید.دکتر جان من ۲۶ سالمه و چند ماهی میشه تشخیص adhd داده شدم.دکتر برام ولبان ۷۵ سپس ۱۵۰ تجویز کردن.ک با خوردنش حالم فوق العاده خوب میشه ولی چندروز بعدش عصبانیت و حساسیت میاد سراغم.الان یکماهی میشه.بعدش دکتر بهم اتوموکستین با ریسپیردون داد عصبانیت نداشتم ولی تاثیر خوبیم روم نداشت و بشدت بیحال و بدون انگیزه هستم و استرس هم میگیرم.ولبان با اتوموکستین هم عصبانیتم رو برطرف نکرد.دکتر جان بخاطر کرونا نرفتم پیش دکتر.آیا میتونم همراه ولبان ریسپیردون مصرف کنم؟یا چ دارویی در کنارش بخورم ک عصبانیتم رو کنترل کنه؟با تشکر

 119. سلام آقای دکتر
  آیا ترک مصرف بوپروپیون ۱۵۰ که حدود ۶ ماه مصرف شده سخته؟ حتی مثلا طی دو سه هفته قطع بشه.
  دچار عوارض قطع میشه و اذیت کننده هست؟
  از این بابت نگرانم چون فقط دو سه روز دوز رو کم کردم حالم به هم ریخته.

 120. سلام اقای دکتر
  من مشکل بی هدفی خستگی مداوم افکار خودکشی داشتم وخیلی پرخاشگر بودم دکترم برام ولبان ۱۵۰ تجویز کرد که مراجعه بعدی گفت دوزش رو ببرم بالا تا حدود ۳۰۰ و نصف کلونازپام۱میل هم برای شب برام تجویز کردن
  ولی بخاطر اثرات کلونازپام میخوام نخورمش ولبان هم فقط انگیزمو زیاد کرده ولی گریه هام و افکار خودکشی مداوم تو سرم
  سوالی که دارم بهتر نیست ولبان ۱۵۰ صبح سیتالوپرام ۱۰هم یه دونه عصری بخورم
  برای خوابمم برا ترک کلونازپام چکار کنم😭 البته فقط یه ماه دارم مصرف میکنم
  یا اگه همون دوز ۳۰۰ ولبان رو مصرف کنم چه تایمی بخورم که برا خوابم مشکل ایجادنکنه

 121. سلام آقای دکتر امیدوارم سلامت و به دور از بیماری باشید دو سوال داشتم خدمتتون
  ۱) ولبان ۱۵۰ تاثیری روی خواب داره؟ پرخواب شدم و چون باید درس بخونم آزار دهندس
  ۲) خوردن طولانی مدت لگزاتال ۱۰ اس سیتالوپرام می‌تونه باعث کاهش حافظه بشه یا خواب آلودگی بیاره؟

 122. سلام اقای دکتر
  به علت بی انگیزگی و کمی افسردگی و برای افزایش توجه وحافظه و دقت ، دکتر برای من
  ولبان ۷۵ به همراه فلوکستین ۲۰ تجویز کردن
  از اونجایی که اینها با هم تداخل دارویی دارن ، این تجویز برای من خطرناک نیست ؟
  من یکم ترسیدم حقیقتش

 123. سلام دکتر عزیز
  من پرولاپس و تنگی دریچه میترال دارم و صبح ها هم ولبان ۱۵۰ مصرف میکنم ، سوالم اینه ولبان می‌تونه باعث طپش قلب بشه؟ و اگه پرانول بخورم تداخلی نداره با ولبان؟

 124. اقای دکتر
  از اونجایی که برای بوپروپیون و فلوکستین تداخل دارویی لحاظ شده
  میخوام ببینم بوپروپیون ١۵٠ با فلوکستین ٢٠-۴٠ مسئله ای اایجاد نمیکنه ؟ برای مدت حدود ٣-۴ ماه
  پیشاپیش ممنونم از پاسخگوییتون

 125. تورو خدا جدابمو بدین. من یک ماهه ولبان۷۵ به دستور پزشک مصرف کردم اما دکترم رو عوض کردم و گفت دیگ نخورش ولی نگفت چجوری قطع کنم حالا میترسم دچار عوارض قطع ناوهذنی بشم :(خواهشا بگید چیکار کنم

 126. سلام آقای دکتر آیا برای حل مشکل بی‌قراری و اضطراب میشه از قرص متورال استفاده کرد و اگه میشه دوزش چطور باید باشه ؟

 127. سلام آقای دکتر ممنونم از مطالب ارزنده شما.من ۳۲ ساله ام و برای اولین بار به خاطر افسردگی خفیف و کمبود تمرکز و حافظه برای آزمون پیش رو، روانپزشک به من ولبان ۷۵ صبح و بوسپیرون دو عدد شبها تجویز کردند؛
  نگرانم با شروع دوره درمان نزدیک ازمونم بدتر بشم به نظرتون شروع کنم به درمان؟

 128. سلام آقای دکتر اینجور که تو توضیحات دارو نوشتین این دارو خیلی عالیه ولی الان میشه گفت اکثر روانپزشکان یا سرترالین مینویسن یا سیتالوپرام کلا به نظرتون چرا دکترا سرترالین و سیتالوپرام رو به ولبان ترجیح میدن ؟

 129. سلام
  ولبان ۱۵۰ رو حدود ده روزه دارم میخورم و یک جور حس بی قراری و زود عصبانی شدن و حساس شدن پیدا کردم ، این علایم برای دارو هست و با صبر برطرف میشه یا باید برای تعویض قرص به دکتر مراجعه کنم؟ بسیار سپاسگزارم

 130. سلام اقای دکترمن خیلی ناراحتم نمیتونم درس بخونم همراه چندمشکل دیگه دکترمیگه مشکل انگیزه داری بوپروپیون پاروکستین ترانکوپین پرانول بی پریدن بوسپیرون دی والپرویکس کلرپرومازین میخورم ولی خوب نشدم البته بوپروپیونو تازه خوردم برای مشکل انگیزه تاکتاب وبازمیکنم عصبی میشم حوصلش وندارم به نظرشماچی کارکنم ایامشکلم قابل حله ایابوپروپیون می‌تونه خوبم کنه

 131. سلام اقای دکتر واقعا بینظیری
  من ۱۲ سال تریاکی بودم.از پارسال ترک کردم و رفتم رو متادون و الان دو ماهی هست که متادون نمیخورم.خیلی ناراحت و بی انرژی بودم.حافظمم کلا تعطیل شده بود.همه چیز فراموش میکردم.رفتم دکتر برام بوپرکسیر ۱۵۰ داده با یه قرص دیگه به اسم سیموالت.راستش این سیموالتو نخوردم.بوپرکسیر کلا انگار داره بیخیالم میکنه.احساس میکنم بیتفاوت شدم.۳۵ سالمه کاسبم.تریاکو ترک کردم که بیخیالیم از بین بره به کسب و کارم برسم.به نظر شما ی دکتر دیگه منو ببینه اوضاعم بهتر میشه؟

 132. سلام
  من برای وزوز گوش به دکتر مراجعه کردم بهم آلوینتا۷۵ و ولبان ۱۵۰ و تری فلوئوپرازین ۱ داد ،الان میخوام بدونم ولبان وزوز رو بدتر میکنه؟
  چون وزوزم بیشتر شده
  ممنون

 133. سلام اقای دکتر من ۴٠ روز دیگه کنکور دارم
  و به مدت ٣۵ روز هست که بخاطر اضطراب اس سیتالوپرام مصرف میکنم اضطراب برطرف شد اما انگیزه کافی ندارم
  در کنارش بپروپیون ٧۵ تجویز شد اما با خوردنش اضطرابم دوباره برگشت
  میخواستم بدونم که که با توجه به این مدت کوتاه باقی مونده تا کنکور این قرص تاثیرگذاری خودشو نشون میده یا اینکه این قرص کنار بذارم و خودمو درگیر عوارض جانبی اش نکنم ؟

 134. سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  من شدیدا اخساس خود کم بینی و نا امیدی دارم. طوری که حتی دلم نمیخاد صبحها از تخت بیام بیرون.
  اتفاقات ساده روزمره شدیدا بهم استرس میده و همش فکر میکنم نمیتونم از پسش بربیام.
  از طرفی مصرف سیگار و قهوه ام بالاست. هم مصرف میکنم ، هم مدام به خودم میگم اینا قراره منو مریض کنن پس دیگه اصلا تلاش چه معنایی میده؟ خودخوری دارم کلا.

  بنظرتون آیا بوپروپیون و بوسپیرون با هم میتونه مشکلمو حل کنه؟
  سرترالین به تنهایی یه مدت مصرف کردم اما تکرر ادرار میگرفتم باهاش ک بعد از قطعش درست شدم.

 135. با عرض سلام خسته نباشید
  بنده دانشجوی سال پنج پزشگی هستم
  برای بیماری mdd ای که دارم شروع به خوردن سرترالین و بوپروپیون کردم
  اینجوری که یک وعده بوپروپیون معمولی ۷۵ و آسنترا ۵۰ هر صبح و یک وعده ی دیگه همین دو قرص رو هر عصر میخوردم
  مود و حوصلم و انگیزم و فکرم خیلی خوب و بالا بود و لذت میبردم
  به متخصص روانپزشک رجوع کردم گفتن که بهتره عوض کنم وعده های داروییمو .
  الان پنج روزه که هر صب یک بوپروپیون ۱۵۰ پیوسته رهش میخورم
  و هر ظهر یک اسنترا ۱۰۰
  این پنج روز مود و حوصله و انگیزم به شدت پایین اومده
  به نظرتون صبر کنم که بدنم به این ریتم تغییر وعده ها عادت کنه یا دوز بوپروپیون رو بیشتر کنم ؟؟
  توی رفرنس هامون نوشته که تارگت بوپروپیون پیوسته رهش ۳۰۰ میله در روز . و اگر بعد از ۳ روز مصرف پیوسته رهش ۱۵۰ میل تغییری حس نشد میشه که دوز رو به ۳۰۰ رسوند .
  به نظرتون با همین دوره های الانم هر صب دو تا بوپروپیون ۱۵۰ مصرف کنم؟؟ و ظهر ها هم سرترالین ۱۰۰

  • اینها تلقینات خود شماست
   سه چهار ساعت اینور اونور فرقی ایجاد نمیکنه
   همین دوز معمولا کافیه
   به افزایش وقتی باید فکر کرد که خیالمون از بابت افزایش عوارض راحت باشه

   • اقای دکتر تلقین میتونه باشه بعله به این مورد هم فکر میکنم
    قبلا از بی انگیزگی ٫ بی هدفی ٫ پوچی ٫ بی انژی بودن و خستگی /فرسودگی عدم توانایی تمرکز و یادگیری ب رنج میبرم .
    بعد از مصرف این داروها واقعا تغییر رو حس کردم
    تعاملاتم و سوشال بودنم خیلی بهتر شد
    فکر و یادگیری و کنجکاویم خیلی بهتر شد
    واقعا حس کردم این تغییراتو و ثبت کردم و فکرامو نوشتم فکرایی که هیچوقت تالا ذهنم به اونجاها نکشیده بود
    ولی این پنج روز اصلا مث قبل نیستم و اون علایم قبلیم برگشته . احساس کردم بخاظر تغییر دارو و نوع داروش باشه .شاید هنوز به اصلاح داروی جدید بارگیری نشده باشه توی بدنم تا دوپامین و نوراپی نفرین زیاد کنه .
    به نوعی وسواسی دارم عمل میکنم و دنبال حس قبلم میکردم .
    اسم داروی جدیدم اسموپیون ۱۵۰ ای آره .
    ولبان کمتر پیدا میشه .ولبان بگیرم؟؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنین و قوت قلب بدیند.

 136. سلام و عرض ادب
  امیدوارم در این اوضاع بد کرونا شما و خانواده محترمتان سلامت باشید
  جناب دکتر بنده بوپروپیون ۱۵۰ مصرف میکردم و بعلت تپش قلب ناشی از بیماری پرولاپس صبح و شب پرانول ده هم می‌خوردم اما تپش و اضطراب خیلی اذیتم کرد و پزشک معالج دستور به نصف کردن دوز بوپروپیون داد ، در حدود پنجاه عدد قرص ۱۵۰ پیوسته رهش دارم ، میتونم اونها رو نصف کنم یا باید مجدد ۷۵ بخرم؟ متشکرم

 137. سلام آقای دکتر، ارادتمندم. بنده مطالب جنابعالی رو مطالعه میکنم. خیلی خوب و جامع توضیح میدید. همچنین تشکر از ایثار و لطف شما نسبت به مردم که انقدر وقت میزارید و با حوصله سوالات بیماران رو پاسخ میدید. یک سوال داشتم، بوپروپیرون آهسته رهش رو طبق برنامه متداول می خواستم مصرف کنم، گوشم عجیب سوت میکشید! دوز رو کم کردم، بهتر شدم، الان سحری یدونه ۱۵۰ مصرف میکنم. پشت سر و روی گردنم غده زده، احتمالا گره لنفاوی هست که متورم شده، کمی هم درد داره. نظرتون چی هست، عوارض همین دارو هست؟ میخوام دوز رو ببرم روی ۷۵، شاید کم آبی ماه رمضان باعث شده. سوت زدن گوش هم هنوز هست ولی خیلی کمتر شده.

  • بله بزرگی غدد لنفاوی میتونه از عوارض این دارو باشه
   ولی اگر علیرغم کاهش دوز دارو
   مجموعه عوارض در حال افزایشه شاید بهتر باشه کلا این دارو رو حذف کنید

 138. سلام آقای دکتر او از همه تشکر میکنم بخاطر این سایت و راهنمایی هایی که به بیماران میکنین آن هم بصورت رایگان.
  من خیلی وقت نیست که شروع کردم به خوردن بوپروپیون .
  چند ماه آسنترا استفاده کردم و حدود ۳ هفته هست که بوپروپیون مصرف میکنم .
  با دوز ۱۵۰ شروع کردم . ۷۵ صب ۷۵ عصر یا گاهیی همزمان .
  بعد از گذشت ۷ روز ، نشاط و سرخوشی زیادی توی من ایجاد شد . افکارم عمق زیادی گرفت . بطوریکه ساعت های زیادی رو در سطح شهر راه میرفتم و فکر میکردم به گذشتم .اتفاقاتی ک توی زندگیم افتاده . به نتیجه های خوبی رسیده بودم . به این نتیجه رسیدم که همین طور که هستم باید خودمو قبول کنم و از زندگی استفاده کنم .
  این حس و حال حدود ۶ روز بوجود اومده بود . بعد از اون به روانپزشک رجوع کردم . و قرصمو عوض کردن و به ۱۵۰ میلی اهسته رهش تغییر دادند .
  حدود ۱۰ روز مصرف کردم و از همون روز اول تغییر رو حس کردم . اون شادی و نشاطم کم شد و توانایی فکز کزدنم به شدت پایین اوم. گفتم بخاطر تغییر داروعه .
  روز گذشته ۱۵۰ میلی اهسته رهش رو صب مصرف کزدم و عصرش حدود ۷ ساعت بعد ۱۵۰ میلی (دوتا ۷۵) سریع الاثر ٫ مصرف کردم .
  حس بهتری داشتم و دارم از دیروز عصر تاحالا.
  ببخشید که اینقدر زیاد صوبت کردم .
  سوال اولم اینه استاد میخاستم بدونم اون ۶ روزی که پر از انگیزه و نشاط بودم و افکارم و تعاملاتم خیلی بهتر شده بود ٫ حمله ی مانیا بوده؟ یا نه تاثیر نرمال این قرص بوده . ذهنم درگیر اون چند روزه و میخام‌مث اون چند روز باشه حالم .
  سوال دومم اینه که ایا مصرف بوپروپیون ۱۵۰ میلی آهسته رهش (هرصب) و به همراه اون ۷ ساعت بعد مصرف ۱۵۰ میل سریع الاثر اشکالی داره ؟ یعنی مصرف نوع آهسته رهش با نوع سریع الاثر در طول روز کار اشتباهی هست؟
  ممنونم از وقتی که صرف میکنین و جواب هایی که میدین .
  در هر زمان که تونستین من روهم راهنمایی کنین .

  • خب کار سختی نیست که.هنون قرص اولو بخورید
   چون مدتها خلقتون پایین بوده با خوردن دارو به وضع نرمال رسیده بودید .زندگی نرمال همینه.با انگیزه و نشاط و خلاقیت

 139. سلام
  اقای دکتر من ۱۸ سالمه تقریبا ۷ ماه پیشپرولاکتینم بالا بود به دکتر غدد مراجعه کردم برام کابرلین و اس سپتالو پرام تجویز کردن به مدت سه ماه این دارو ها رو مصرف کردم
  الان ۴ ماه که دیگه مصرف نکردم و پرولاتینم نرمال
  کنکوری هستم و نمی تونم درس بخونم درطول روز خواب الود و خسته ام و احساس میکنم هوشم کمترشده مغزم مطالب رو درک نمی کنه
  چندروز پیش به رواپزشک مراجعه کردم برام فلوکستین و بروپوپیون تجویز کردن ولی من هنوز تهیه نکردمشون راستش میترسم از عوارضش
  امکانش هست این وضعیت الانم کم شدن درک مغزم از تاثیرات اس سپتالو باشه؟
  لطفانظرتون راجب داروهایی که برام تجویز کردن بفرمائید
  به نظرتون موثره؟
  حافظه امو کم نمی کننن ؟
  خواب الودگی و خستگیم رو برطرف میکنن؟

 140. من خیلی سردرگم و نگران بودم خیلی میترسیدم که دارو بخورم چون هم خانواده مخالف بودن وهم فکرمیکردم عوارضش بیش تر از منفعته شه چون اوضاع الانم به دلیل مصرف اس سپتالوپرام که قبلا مصرف کردم ازوقتی که ازشماسوال پرسیدم همش سایت و چک کردم که ببینم نظرشما چیه و وقتی دیدم راهنماییم کردین خیلی خوشحال شدم
  خیلی خیلی ممنونم ازلطف تون

  تواین دوره زمونه پول بخش مهمی از زندگی هرشخصه ولی بعضی وقتا جایگاهی بیشترازاون چیزی که باید باشه پیدا میکنه ومیشه همه زندگی شون و حتی بعضی وقتاانسان ها درقبال هزینه ای که دریافت میکنن وظیفه اشونو درست انجام نمی دن
  اینکه هنوز انسان های شریفی مثل شماهستند خیلی امیدبخش
  به نظرمن پزشکی اصلا شغل نیست یعنی شغل به معنای کسب درامدنیست …

  اینکه وقت میزارین و ازطریق این سایت به سوالات مردم پاسخ میدین خیلی ارزش منده
  براتون شادی ، خندهای ازته دل ،سلامتی ، ارامش وقلب

  پراز مهر ارزو میکنم .

 141. سلام آقای دکتر مادرم روزی دو تا بوپروپیون ۱۵۰ و سرترالین ۱۰۰ و دپاکین و بی پریدین و روزی دو تا پروپرانول میخوره شبی یک ترانکوپین ۲۵ هم میخوره دو مشکل داره بی‌قراری و بی خوابی مثلا همین دیشب تا صبح اصلا نخوابید این دو عارضه مال کدوم داروهاست و راه حلش چیه ؟

 142. سلام اقای دکتر.ببخشید من حدود سه ماهه ولبان میخورم برای بیش فعالی.یکماه اول ۷۵ خوردم .تا هفته اول حدودای ساعت ۷ ک میشد اثرش ازبین میرفت.صبحا هم باانرژی گاه بیدار میشدم.بعد از هفته اول حدود ساعت ۳ عصر احساس میکردم اثرش ازبین میره و صبحا هم انرژی کمتری دارم.کم کم حس میکردم عمر دارو کوتاه تر میشه.۱۵۰ خوردم.دوسه روز اول خوب بود ولی بعدش احساس کردم هیچ اثری روم نداره و انگیزم دوباره کم شده فقط ی خورده انرژیم بهتر شده بود.دوباره صبحا بیحال بیدار میشدم و اضطراب زیادیم داشتم.بعد حدود دوماه۳۰۰ خوردم دیگه انرژیم خیلی کمتراز قبل شد حوصله هیچیو نداشتم میل جنسیمم صفر شد حافظمم خیلی بد شد.کم کم دوزشو کم کردم دیگه نخوردم.ب نظرتون چکار کنم.اتوموکستین هم خیلی بدتر ازاین بود.کلا ولبان فقط چندروز اول برام خوب بود.راهنمایی کنین لطفا

 143. سلام خسته نباشید من چند سال قرص سرترالین و بوپروپیون میخوردم که بخاطر سر درد های زیاد میگرن قرص بوپروپیون را دکتر گفتند نخورم حالا بعد چند ماه به خاطر یه خبر ناگهانی که به من دادن که دختر داییم کرونا گرفته حالش خرابه و خواهرم چندین بار گفت استرس دارم میترسم پدرو مادرم کرونا بگیرن از اون شب تا الان استرس و دلهره دارم تپش قلب دارو گیاهی میخورم و قرص کلونازپام میخورم اصلا خوب نمیشم از تنش عصبی بیزارم استرس بیزارم بفرمائید چکار کنم

 144. سلام آقای دکتر من بیماری ویلسون مربوط به کبد دارم و به حس خیلی بدی تو مغزم دارم و دستام خیلی میلرزه رفتم پیش روانپزشک پروپرانول و دپاکین و سیتالوپرام نوشت بعد دکتر کبدم که فوق تخصص گوارش و کبده گفت داروی اعصاب نمیخواد بخوری لرزش دستات مال کبدته و کارت هم مال کمبود مس اگه اشتباه نکنم گفت آقای دکتر به نظرتون داروهای اعصاب ادامه بدم یا لازم نیست ؟ سرم خیلی حس بدی داره گاهی حس میکنم یه وزنه سنگین تو سرمه

 145. سلام …. بوپروپیون دارویی هستش که به طور آنی اثر میذارع ؟ منطورم اینه که یعنی همون روزی.که میخوریم تاثیرشو میبینیم یا باید چند هفته بگذره ؟

 146. سلام خسته نباشید اقای دکتر .اوقاتتون به خیر خوبی یاشه ایشالا .
  خیلی ممنونم بابت راهنمایی های مفید و اثر بخش گذشتتون
  من همون دانشجوی پزشکی سال پنج هستم .
  میخاستم اگر ک امکانش هس یک راهنمایی دیگه به من بکنین.
  من یدونه بوپروپیون er صب میخورم همراه با اسنترا ۵۰
  بعد یه نوبت دیگه عصیز میکنیم همین دوتا دارورو
  زمان بره اثر گذاریشون ولی کم کم دارن اثر میکنن .
  با توجه به سنگین بودن حجم درس ها باید روزانه زیاد مطالعه کنم و درس بخونم .درس خوندن مهمه و حضور ذهن داشتن .
  با توجه به اینکه پیک اثر er تقریبا ۵ ساعته به نظر شما این ترکیب الانم خوبه ؟
  یا تک دوز و یک جا مصرف کنم بازدهی مطلوب تری دارم!؟
  ممنونم ازتون .
  مرسی از وقتی که میذارین و بیماران امثال من رو راهنمایی میکنین

 147. سلام اقای دکتر
  من ٣ ماه که اس سیتالوپرام ١٠ مصرف میکنم به علت کاهش تمرکز بوپروپیون ٧۵ در کنارش تجویز شد ١٣ روزه که صبح ها مصرف میکنم اما بعد از دوساعت سردرد و خواب الودگی شدید به سراغم میاد. عوارض دارو هستش ؟ من فکر میکردم باعث بیخوابی میشه

 148. سلام خوبین آقای دکتر مادرم در سن ۵۶ سالگی براش الکتروشوک نوشتن پنج جلسه قبلا هم بیست سال پیش دوباره الکتروشوک شده داروهم بوپیرون ۷۵ روزی سه تا و شبی یکی رسپریدون یک و نصف قرص کلرفنرامبن بهش میدن خواستم بدونم با الکتروشوک حافظه اش از دست نمیده یا دچار دیوانگی یا عوارض خاصی نمیشه با توجه به کهولت سنش ؟

 149. سلام اقای دکتر
  من PMS هستم و دوماه دیگه ازمون مهمی دارم
  دکترم برای من اس سیتالوپرام ١٠ و بعد از ٣ ماه کاهش دوز به ۵ در کنار بوپروپیون ٧۵ و دیازپام ٢ هر شب تجویز نمودن.
  دوتا سوال داشتم علایم PMS من با ۵ میلی گرم اس سیتالوپرام کنترل نمیشه چیکار باید بکنم ؟
  و اینکه بوپروپیون دیگه پیدا نمیشه ممکنه قطعش کنم ؟

 150. سلام مجدد آی دکتر میشه جواب سوالامو درباره ptsd و سیگار وفلوکستین که فرستادم بدین نظرتون خیلی مهمه واینکه آیا واسه کسی عقلش به بلوغ نرسیده و رفتارها و اخلاق بچگانه شونو هنوز داره چه داروهایی رو تصحیح این رفتارا کمک کننده ن؟ریسپریدون و الانزاپین وآریپی و هالوپریدول نچتجویز کردن خوردم نساخته

   • بنده همونیم که فرمودین ریسپریدون خوبه واسه بقیه سوالام نظری ندارید،آی دکتر من واقعا نیاز به انسان شریف و و با تجربه ای مثل شما تو زندگیم دارم،بنظر شما استاد بزرگوار چیکار کنم؟ خود شما ویزیت میکنین مریض سخت درمانی مث من یا بی ادبی نباشه با احترام به تمام پزشکان کسیو میشناسین تو ptad ناشی از تجاوزات جنسی از کودکی تا جوانی تخصص داشته باشه معرفی کنید ممنون میشم از راهنمایی هاتون،امیدوارم که همیشه سلامت و تندرست باشید🙏

 151. سلام اقای دکتر وقتتون بخیر من ولبان ۷۵ به مدت ۸ ماه مصرف کردم و کاملا راصی بودم بعدش دیکه پیدا نکردم حدود ۶ ماه از اخرین استفاده هام میگذره و شدیدا نیاز دارم دوباره این دارو و بخورم اما هیچ چا نیست ولبان ۱۵۰ پیدا کردم چطور باید بخورم اینو میتونم نصفش کنم کم کم دوز و بالا ببرم ممنون میشم راهنماییم کنید

 152. من روزی دوتا ۱۵۰ ولبان میخورم با دوتا اسنترا ۵۰ شبم یه ترانکوپین ۱۰۰ می خورم میخوابم همه چی مرتبه زندگی عالی شده قبلش روزی ۱۰۰ میل زولپیدم مصرف میکردم حالم خیلی بد بود و بهش وابسته شده بودم

 153. سلام آقای دکتر مادرم بوپیرون یکی ۷۵ یکی ۱۵۰ در روز و شبی یک رسپریدون و یک دونه هم بی پریدین در شب مصرف می‌کنه دچار لکنت زبان شده و حرف زدنش مثل گذشته روان نیست خواستم بدونم لکنت زبانش مال کدوم داروهه ؟

 154. با عرض سلام و خسته نباشید،دکتر من یک ماه هر شب ٱسنترا ۵۰ مصرف می کردم ،در نسخه ی جدیدم اسنترا به ۱۰۰ ارتقا یافت و قرص ولبان ۷۵ هر روز صبح به اون اضافه شد،از روز اولی که طبق نسخه ی جدید پیش رفتم حساسیت شدید داده بدنم تمام بدنم دوندون های قرمز برجسته شده،من از کجا تشخیص بدم این حساسیت ماله ولبانه یا ماله زیاد شدن دوز اسنترا یا از تداخل اون ها باهم،الان باید چیکار کنم ،ممنون میشم راهنماییم کنید

 155. سلام آقای دکتر خسته نباشین دکتر عزیز من ۴۴سالمه مشکل من بی قراری و افکار منفی بدون انرژی حتی انرژی که از سر جام پاشم رو به خودم نمیبینم شاد نیستم اون حال خوب رو ندارم شبا خوابم با قرص خواب آور وگرنه به خودی خود خواب ندارم دکترم برام تقریبآ دو ماه پیش سرترالین ۵۰تجویز کرد که این حال بدم از بین بره شادتر شم فایده نداشت الان دوباره که ویزیت شدم به دلیل تآثیر نداشتن سرترالین قرص بوپروپیون ۱۵۰روتجویز کردن من به دلیل بیماری رماتیسم مفصلی +داروهای رماتیسم که کورتون و فولیک اسید و کلسیم ومتوترکساد هستش ۱۰میل قرص متادون بخاطر درد مفاصل و بدنم دکتر روماتولوژی برام تجویز کردن به دلیل اثر نکردن مسکنای متعدد الان سئوال من اینه که با توجه به متادون مصرفی آیا بوپروپیون تداخل دارویی ایجاد نمیشه ومشکل مسمومیت داره یا نه و با توجه به حالات روحی وروانیم این قرص به تنهایی جوابگو هستش ؟وچه قرصی کنارش باید این حالاتمو ازبین ببره؟ برا خواب چکارکنم چون مصرف خواب آورا رو خیلی میترسم که حافظمو ضعیف کنن چکار کنم که یکم سرپا شم و اعصابو روانم آروم وافکارو فکرای بدرو فکر پیشامدهای بد ومنفی رو از سرم بیرون کنم آقای دکتر اندازه موهای سرم متخصص اعصابو وروانشناس رفتم دریغ لز یه حال خوب ،سی تی یم دادم سردرد میگرنی دارم مشکل خاص دیگه نداشته م ..آقای دکتر الهی خیر ببینین از این دنیا واون دنیا, الهی همیشه سر بلند باشین 🙏🙏

 156. سلام اقای دکتر اگر ولبان با سیگار هر دو.با هم.مصرف شوند چه تاثیری بر بدن.میگذارد ؟؟
  و ایا نورتریپتیلین هم مثل ولبان هست نباید با سیگار مصرف شود؟
  اگر با هم.مصرف شوند چه عارضه ای ایجاد میکند؟؟

 157. سلام جناب دکتر
  من از سال پیش سرترالین و ولبان مصرف می کردم مدتی اون رو رها کردم و متاسفانه دچار علایم بسیار بد بی حوصلگی و عدم انرژی کافی برای کار شدم مجددا به دکتر مراجعه کردم و ایشون ولبان ۱۵۰ و دو دوز در یک روز و همچنین دلوکستین شبی یکی تجویز کردن. میخواستم بدونم که مصرف این داروها همزمان که مشکلی برای من ایجاد نمی کند؟
  از لطف شما ممنونم که همواره پاسخگوی مراجعین هستین

 158. سلام اقای دکتر حدود ده سال هست که فلوکستین.مصرف کردم زیر نظر دکتر وبارها تدریجی قطعش کردم ولی دوباره بعد از مدت کوتاهی اضطراب هایم برگشت و خیلی بد مریض شدم تا یه هفته پشت سر هم قرص خوردم.خوب شدم
  شما فرمودید در کنار دارو خیلی روشها هست که اگر پیگیر باشید میتواند موثر باشد
  میخوام بدونم که با توجه به این که شما مسلط به علم روز هستید ایا هیچ روشی وراهی وجود داره که بتونم به.کمکش قرص فلوکستین رو قطع کنم
  اگر راهی هست خواهش میکنم راهنمائی ام کنید که بتونم قطعش کنم خسته شدم از دارو خوردن وعوارضش مثل عوارض جنسی
  محبت کنید.کمک.کنید راهی بهم معرفی کنید که برم دنبالش به نتیجه برسم
  خدا خیرتان بدهد ممنونم

 159. سلام آقای دکتر به مادرم بوپیرون میدیم دو تا ۷۵ در روز الان یک ماهه ولی باز میگه افکار خودکشی دارم قبلا سیتالوپرام میخورد بهش نمیساخت با این عوضش کردیم الان چکار کنیم آیا باز داروش تغییر بدیم یا همینو ادامه بدیم میترسیم بلایی سر خودش بیاره

 160. سلام آقای دکتر خوبین آیا میشه در کنار داروی بوپیروون یک داروی سرتونینی مثل سیتالوپرام یا سرترالین مصرف کرد تا تاثیر دارو بیشتر بشه و در درمان افسردگی های حادتر موثر تر باشه ؟

 161. با سلام
  دوز ۳۰ فلوکستین ( یک قرص بیست + یک قرص ۱۰) برای وسواس بنده خوب جواب می دهند(دو کپسول ۲۰ وسواس را بدتر می کند). ولی این دفعه نتوانستم کپسول ۱۰ عبیدی پیدا کنم. می توانم دو قرص از شرکت مختلف را همزمان مصرف کنم (۲۰ عبیدی+۱۰ آریا)؟
  پیشاپیش از پاسختان متشکرم

 162. سلام اقای دکتر.ببخشید من ی پسر ۲۶ ساله هستم که از بچگی همیشه کم انرژی و بی انگیزه بودم.حدود ۵ سال پیش ب مدت دوسال داروی سیتالوپرام خوردم برای جمع هراسی و افسردگی شدید.بعد از اون فهمیدم بیش فعالی دارم دکتر بهم ولبان داد.خیلی بهتر شدم ولی بعد یکماه دوباره بی انرژی و بی انگیزگیم برمیگرده.کافیین و داروهای محرک هم همینطور.میشه بگین چکار باید بکنم ک انگیزه و انرژیم همیشه متعادل باشه؟خیلی روحیم خراب شده حتی سرکار نمیتونم برم همش خواب الودم.میل جنسیمم ازبین رفته

 163. با سلام و احترام
  آقای دکتر من دانشجوی روانشناسی هستم و با توجه به علائم دارای اختلال شخصیت اسکیزوئید هستم و دچار افسردگی ماژور و بسیار منزوی نیز هستم و دچار anhedonia شدم، دکتر روانپزشکم برای من داروهای ولبان ۱۵۰ و فلوکستین۲۰ دو نوبت و پروپرانولول ۱۰ دو نوبت رو تجویز کردن, به نظر جنابعالی آیا لازمه یک داروی آنتی سایکوز به داروهای من اضافه بشه یا همین داروها مناسب هستن، از لطف شما ممنونم

 164. سلام آقای دکتر آیا ترکیب سیتالوپرام ۴۰ و بوپروپیون ۱۵۰ برای درمان افسردگی شدید کارایی داره ؟ و شما بهترین دارو در درمان افسردگی های خیلی شدید و مزمن رو چه میدونین ؟

 165. سلام دکتر مادرم با وجود مصرف لیتیوم ،سیتالوپرام ۴۰ و گابانتین و سه تا بی پریدین مصرف می‌کنه هر روز گریه می‌کنه و دهان و فکش لرزش و پرش داره و میگه حس کار کردن ندارم آیا داروها مناسبن ؟ و علت این عوارض شدید چیه ؟

 166. سلام خوب هستین مادرم بوپروپیون (ولبان) ۱۵۰ و سرترالین ۵۰ مصرف می‌کنه از هر کدام روزی یک عدد فقط یکمی حرکات غیر عادی در دهانش داره با لباش زیاد بازی می‌کنه خواستم بدونم این عوارض کدام داروهه ؟ بعدا از بین میره ؟ الان ده روزه که دارو مصرف میکنه

 167. سلام جناب دکتر
  وقت حضرتعالی بخیر
  بنده ۳۲ سالمهو حدودا یک سال پیش دچار وسواس فکری شدم که بیشتر به خاطر افکار مربوط به بورس و سرمایه گذاری و … بود. با تجویز دکتر شروع به مصرف سرترالین کردم که در حال حاضر به ۱۵۰ میل در صبح رسیده. از طرفی در اواسط درمان به دلیل کاهش شدید میل جنسی بوپروپیون هم اضافه شد که الان ۱۵۰ میل یک روز درمیان مصرف میکنم. میل جنسیم تقویت شده اما نه مثل قبل از شروع درمان (چون منی خیلی میلم بالا بود)…آیا میتوانم از مکمل های داروخانه ای برای افزایش میل جنسی استفاده کنم؟ (مثل پاورهلث برند ساپلکس)

 168. سلام
  دکتر عزیز
  مصرف ازیپم ٢٠ یکی صبح و ولبان ١۵٠
  عصر ازیپم ٢٠ یکی و ولبان ١۵٠
  کلا ۴٠ گرم اس سیتالوپرام و ٣٠٠ گرم ولبان زیاد نیست ؟؟
  دکتر گفت کنارشون مدافنین ١٠٠ هم بخورم یا حتما ولبان قطع بشه ؟؟

  • هر دارویی رو کم کم و بتدریج باید افزایش داد تا اگر عوارض داد متوجه شد و متوقفش کرد.قرار نیست خودکشی کنیم که.شما فکر کن یه دانشمندی هستی که برای اولین بار داری یه ماده ای رو کشف میکنی.اول یکچهارم بخور چند روز اثراتشو بررسی کن.بعد افزایش بده یه کمی..داروی دوم رو ده روز بعد از اینکه اولی کامل شد دوباره از یکچهارم شروع کن و تداخلات و اثرات متقاطع مثبت و منفیشو چک کن روی بدنت.چه دلیلی داره یکدفعه سه تا دارو همزمان خورده بشه…جنگه مگه؟؟؟

 169. سلام آقای دکتر. من بوپروپیون ۱۵۰ مصرف میکنم. دارم اقدام به بارداری میکنم. مشکلی نیست ادامه بدم؟ خودم عوارضی مثل مشکل معده و ضعف و خستگی دارم. باید به چه شرایطی برسم که بشه این دارو رو قطع کرد؟

  • اگر دکترتون با شناختی که از شما داره لازم بدونه که این قرص برای شما جایگزینی نداره و حتما باید ادامه پیدا کنه در اونصورت ترجیح میدن که این دارو رو در بارداری هم بخورید.این اگاهی رو فقط ایشون نسبت به شما داره

 170. سلام اقای دکتر
  به تجویز پزشک…همسرم سه قطره هالوپریدول۲میلی گرم
  و رهاکین۵۰۰
  و فلووکسامین۵۰
  و ریسپریدون ۲ میلی روزی یکبار ازشون استفاده میکردیم میل جنسیش سرجاش بود۱ماه مصرف کرد..

  بعدش رفتیم دکتر و چون همسرم خیلی خوابالود و کسل میشد ریسپریدون رو قطع کرد و به جاش بوپروپیون۱۵۰(ولبان)نوشت که چهار روز اول نصفه خورد و بعدش کامل.همچنین فلووکسامینو دوزش رو از۵۰به۱۰۰تغییر داد..الان از وقتی که بوپروپیون رو شروع کرده ۱۲ روز میگذره،،اما میل جنسیش کم شده تو این مدت…میخواستم بدونم تا وقتیکه که این قرصو مصرف میکنه این میلش همونطوری پایین میمونه یا چند وقت بعد که از مصرفش گذشت دوباره میل جنسیش مثل قبل میشه؟چقدر طول میکشه برگرده به قبل؟کلا چجوریاست؟

   • اتفاقا الان هم همون قرصایی رو میخوره که قبل از شروع بوپروپیون میخورد ولی قبلا میلش سرجاش بود میلش مثل قبل بود ولی از وقتیکه دکتر ریسپریدون رو قطع کرد به جاش بوپروپیون رو اضافه کرد، از روزی که مصرفش کرد تمایل جنسیش پایین اومد تا الان.(البته اینم بگم که فلووکسامین هم قبلا بود ولی ایندفعه دوزشو زیاد کرد از ۵۰به۱۰۰…وگرنه همه داروها همون قبلی هاست..امکان داره اینطوری که شما میگین این قرص میلو بالا میبره تاثیرش روی افزایش میل جنسی بعد از مدتی معلوم بشه؟مثلا بعد از چند وقت؟الان ۱۲ روزه که داره مصرف میکنه..بعد از چند روز میل جنسیشو میبره بالا؟
    فعلا که افت کرده

  • بله تداخل مثبت دارند یعنی اثر همدیگه رو بیشتر میکنند مثلا هالوپریدول “نیم میلی ” اندازه ی ” یک میلی ” کارایی پیدا میکنه

 171. سلام اقای دکتر
  برای اضطراب و پراشتهای عصبی و کمی خلق پایین روانپزشک بمن سرترالین ۵۰ داد روزی یک عدد اما بشدت میل جنسی منو اورده پایین همراه باهاش بوپروپیون هم داده شد
  و جدا از اینها من روزانه بخاطر تنبلی تخمدان کمی ک دارم گلوکوفاژ یک عدد مصرف دارم
  سوالم این بود باهم در یگ تایم باید مصرف کنم؟تداخل نداره و مشکلی پیش نمیاد؟

 172. اقای دکتر جسارتا یک سوال میتونم بوپریوپیون ۷۵ رو همزمان دریک تایم با سرترالین مصرف نکنم؟یکیشو شب یخورم‌یکیشو صبح؟یا باید در یک تایم همزمان باشه؟

 173. علت بیقراری و درمان آن چیست ؟

  سلام مادرم ولبان ۱۵۰ صبح پروپرانول ۲۰ صبح، ظهر سیتالوپرام ۲۰ و پروپرانول ۲۰میخوره اینا رو دکتر براش نوشته ولی ظهرا ساعت دوازده تا چهار بعد از ظهر به شدت بیقرار و کلافه اس نمیدونم چکارش کنیم تا حالا چند تا روانپزشک هم بردیم اما فایده نداشته گاهی گریه میکنه هر دکتری یه چیز میگه این آخری میگفت باید صبور باشین بعد پنج شیش ماه خوب میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • باید داروهای ارامبخش خفیف(خانواده ی پام)یا ارامبخش قوی(داروهایی مثل تری فلوپرازین و…)یا گابا بهش بدن

 174. سلام.ببخشید من۲۷ سالمه ک نقص تمرکز دارم.وقتی چایی یا قهوه یا حتی بستنی و رطب و کلا چیزای شیرین میخورم تمرکز و مودم اوکی میشه ولی مثلا ۶ ساعت بعد اگه دوباره همون بستنی رو نخورم بشدت بیحال و عصبی و بی حوصله میشم.قبلا اینجوری حساس ب غذا نبودم،ی دوماهی ولبان خوردم ک اثرش هفته اول خوب بود بعدش بی حوصله و شدیدا عصبی شدم دیگه کم کم ولش کردم.دکترم اصرار داشت ب ولبان ،میگفتم حالمو بد میکنه گوش نمیداد.از وقتی ولبان خوردم اینجوری شدم.چندماه بعدش ک میشه الان مدافنیل میخورم تمرکزم خوب شده ولی باز تا ی چیز شیرین یا حتی نصف لیوان چایی میخورم یا ی بستنی کوچیک بهتر میشم ولی چند ساعت بعدش حالم بد میشه و افکار خودکشی میاد سراغم و باید اونارو دوباره بخورم.اگه نخورم تاچند روز خیلی حالم بد میشه .چکار باید بکنم؟

  • شما هم نقص توجه دارید و هم اختلال خلقی.لذا هم باید داروی تمرکز بخورید هم داروی ضدافسردگی مثل همون دوستی که بهش گفتم داروها رو دو قطبی نکنه و مقابل هم قرار نده.لطفا به پزشک خودتون زودتر مراجعه کنید

 175. درود بر شما دکتر علی وردی عزیز
  در حال حاضر روزانه دلوکستین همراه امیتیریپتیلین استفاده میکنم
  میخواستم بدونم منعی نداره ولبان رو اضافه کنم ؟ اخه هم کمبود تمرکز دارم هم خواب آلودگی هم کاهش میل جنسی

 176. سلام. من مدت یک سال و نیم هست که اس سیتالوپرام ۱۰ می‌خوردم و کلرو دیازپوکساید ۵. الان ۶ روزه به خاطر خواب‌آلودگی و کم بودن انرژی در طول روز دکترم بوپروپیون ۱۵۰ رو تجویز کرده. اما سه روزه که تعریق دست و پا دارم و سردرد و اضطراب و بی‌قراری طول روزم بیشتر شده. لازمه دارو رو قطع کنم یا ادامه بدم؟ کی این اثرات دارو رفع می‌شه؟

 177. با سلام. واقعا ممنون میشم به این سوالم پاسخ بدید چون گاهی دکتر روانپزشک یچیز میگه پزشک داخلی یه چیز! نظر شما برای بنده مهم است.
  آیا واقعا قرص های افسردگی سرتونین نسل جدید مثل سرترالین دز ۵۰ و بوپرپیون تا حداکثر ۱۵۰ باعث افزایش آنزیم های کبدی میشن؟ یا به عبارتی کبد را چرب میکنن؟ چون بنده میانگین آنزیم های کبدی ام ده تا بالا بود. یعنی عارضه افزایش آنزیم کبدی و افزایش چربی های غیرمفید خون از عوارض داروهای جدید سروتونینی نیز است؟
  امیدوارم صراحتا علمی پاسخ بدید و ملاحظه اخلاقیات رو نداشته باشید!

  سپاسگزارم از همه زحمات شما

 178. سلام دکتر
  میخواستم بدونم مگه تاثیر بوپروپیون(افزایش دوپامین) و اولانزاپین(کاهش دوپامین)عکس هم نیست
  پس چرا برای بنده همزمان تجویز شدند؟ ممنون از پاسخگوییتون

  • اولی در فضای سیناپسی بوپروپیونو افزایش میده
   دومی رسپتور دوپامین رو بلوک میکنه
   در واقع باید گفت هر ماده ای در جاها و مسیرهای مختلف مغز کارهای مختلفی انجام میده.مثلا بلاک دوپامین در مسیر توبروانفاندیبولار منجر به ترشح پرولاکتین و افزایش ترشح شیر و ناباروری میشه ولی بلاک دپامین در مسیر. مزوکورتیکال منجر به بهبود علائم روانی میشه…
   پس این جمله که شما فرمودید که بطور کلی قضاوت کردید که افزایش و یا کاهش دپامین در همه جای مغز و بدن یک کار رو انجام بده غلط و اشتباهه که البته خوب شما تخصص داروشناسی رو ندارید و ایرادی نداره

 179. سلام جناب دکتر
  بیمارانی که هیچ نوع قرص اعصاب حال آنها را خوب نمی کنه و حالشون را بدتر هم میکنه ، از چه روشی به درمان بپردازند ؟

  • تغییر سبک زندگی
   تغییر شرایط زندگی یت محیط کار
   ورزش بصورت حرفه ای و نه تفریحی
   انجام کارهای پرهیجان تر
   پیدا کردن نوع و سبک رواندرمانی خاص مناسب شما
   مطالعه …تماشای فیلم…مطالعه و تحلیل زندگی دیگران که شبیه شنا بوده اند در رمانها و فیلمها

 180. سلام جناب دکتر
  روانپزشکم داروی هالوپریدول و پرامین و پرازین و ترانکوبین برام تجویز کرده و سپس پرازین را قطع کرد ، الان دو روزه که هنگام خواب دندون های فک بالا و پایینم بهم ضربه وارد میکنه ، یعنی دندون هام بهم میخوره ، به دکترم گفتم ، ایشون گفت هالوپریدول را قطع کن درست میشه ، الان دو روزه هالوپریدول را قطع کردم ، اما درست نشد ، مشکل فکر می کنید از چی باشه ؟؟ نگرانم

 181. درود بر شما
  دکتر من دولوکستین برای بدن درد شدید مزمن استفاده میکنم
  متاسفانه خیلی حالت کسلی دارم و میخوام ولبان استفاده کنم
  از نظر شما مشکلی نداره تداخل نورادرنالین این دو دارو با هم ؟ببخشید اگه دست و پاشکسته منظورم رو رسوندم خدمت شما استاد

 182. سلام جناب دکتر
  بیمارانی که هیچ نوع قرص اعصاب حال آنها را خوب نمی کنه و حالشون را بدتر هم میکنه ، از چه روشی به درمان بپردازند ؟
  من جزء چنین بیمارانی هستم ، لطفا راهنمایی ام کنید

 183. سلام
  چند هفتس قرص بوپروپیون۱۵۰ میخورم
  تازگیا انگار بعضی ساعات دچار انگارز خارش پوستی یا سوزش از زیر پوست دست و پا میشم
  خاستم بدونم چیکارکنم
  کی خوب میشه داعمی نیست؟

 184. سلام جناب دکتر
  آقا هستم ۶۰ سال سن دارم هیچ نوع قرص اعصاب حالم را خوب نمی کنه و حالم را بدتر هم میکنه ، از چه روشی به درمان بپردازم ؟
  ، لطفا راهنمایی ام کنید

 185. با سلام و سپاس از شما دکتر جان؛
  آیا ولبان روی باروری مردان (تحرک و تعداد اسپرم) اثر منفی داره؟ به نظرتون برای فرزندآوری باید کنار گذاشته بشه؟

 186. سلام آقای دکتر خوبین مادرم ۵۷ سالشه اقدام به خودسوزی کرد و سی درصد سوختگی داشت و سوختگیش مداوا کردیم البته یک مقدار جزیی آثارش در بدنش مونده الان متخصص اعصاب و روان براش شیش جلسه الکتروشوک مغزی نوشته خواستم بدونیم باعث ایست قلبی نمیشه یا خطری براش نداره ؟

 187. سلام آقای دکتر خسته نباشید دکتر برای من ولبان ۷۵ و فلوکستین ۲۰ تجویز کرده و هر کدام صبح ۱ عدد میخواستم بدونم خوردن این دوتا باهم تداخل دارویی ایجاد نمیکنه؟

 188. درود و خسته نباشید خدمت آقای دکتر نازنین
  من به طور مداوم ۲۰میلی گیرم سیتالوپرام مصرف میکنم که اثر فوق العاده ای داره و کاملا ازش راضی هستم. بزرگترین مشکلم باهاش کاهش لذت جنسی و سخت ارضا شدن هست. آیا لازمه که بوپروپیون برای این منظور به طور مداوم مصرف بشه، یا صرفا قبل از برقراری رابطه هم موثر خواهد بود؟
  پیشاپیش سپاسگزارم

 189. سلام جناب دکتر
  گفته میشه برای اثرگذاری دارو دارو(بسته به نوع) باید بین دو هفته تا یکماه صبر کرد آیا برای کسی که داروش عوض میشه هم باید این پرسه طی بشه مثلا من ونلافاکسین میخوردم ولی پزشکم اونو قطع کرد و بوپروپیون دادالان منم باید مثل کسی که تازه شروع به دارو کرده منتظر بمونم
  سپاسگذار

 190. سلام
  دکتر جان ازیپم و دلوکستین و ولبان مصرف میکنم ولی پاهام بی قرار شدن و مرتب مچ پام و انگشتان و تکون میدم
  از کدام دارو است و کنترلش گونه است ؟

  • سه تا دارو همزمان میخورید که سروتونین و دپامینو زیاد کردن و بیقراری دادن.مقدارشون زیاده برای شما و بهتره کاهش پیدا کنه.احتمالا دلوکستین بیشتر باعث شده

 191. سلام آقای دکتر خسته نباشید با خوردن بوپروپیون عصبی میشم از دوز کم هم شروع کردم به نظر شما راه حلی هست براش؟ممنونم

 192. سلام و خیلی متشکر از پاسخگوییتون
  جناب دکتر من حدود بیست و پنج ساله که دچار افسردگی هستم که گاهی ضعیف و گاهی شدید بوده و معمولا با سرترالین و داروهای کمکی کنترل میشده طی اینمدت در کنار دارو گاهی مشاوره انجام میشده تا پنج سال پیش که حوادثی باعث شدیدتر شدن وضعیت به همراه دردهای فیزیکی شدید شد وچون دارویی جواب نمیداد بدبختانه برام اکسی کودون تجویز شد که دیگه بدون اون زندگی برام غیرممکن تر از همیشه شد و تمایل به خودکشی و به این دلیل لازم دونستند چند ماهی بستری بشم که تاثیرش کنار رفتن اکسی کدون بود ولی از اون به بعد زندگی برام سیاهه چون دیگه داروها تاثیر چندانی نداره.افسردگی شدید, اضطراب, بی انرژی, بی انگیزه, فراموشی, عدم تمرکز, ترس از آدما حتی خانواده با۵۰ سال سن و….داروهایی که طی یکسال اخیر مصرف شده داروهای اصلی به ترتیب فلوکستین, دولکستین ونلافاکسین و آخری بوپریپیون ۱۵۰ که الان دو هفته ازش میگذره به این صورت که روزانه یک عدد به همراه پرگابالین ۷۵ روزی سه عدد و آلپرازولام ۰٫۵ موقع خواب و طی روز در صورت نیاز.هفته اول کمی منگ بودم و سردرد داشتم الان درد رفته ولی به حالت وحشتناکی خشم دارم وتقریبا تمام روز گریه.عذرخواهی میکنم که کمی طولانی شد.سپاسگذار

  • صبوررباشید و اجازه بدید داروها تاثیر کاملشونو بگذارن.بهر حال صلاح در اینه که سختی دوران ترک اون داروی مخدر رو تحمل کنید.بطور مرتب و هفتگی توسط روانپزشکتون ویزیت بشید و اگه لازم شد با بستری مجدد یا پیشنهادات درمانی دیگه ی اونها موافقت کنید.حتما که پزشک با تجربه ای
   دارید و به شما کمک میکنه. قبول دارم که بیماری شما نسبت به اغلب مبتلایان به افسردگی شدیدتر و سخت تره.امیدوارم داروها تاثیر قاطعی داشته باشند

 193. با سلام
  آقای دکتر ازتون ممنونم که بدون هیچ گونه چشمداشتی از وقت ارزشمندتون برای ماها میگذرین.کارتون بسیار ارزشمنده و من ازتون ممنونم.
  متاسفانه ریشه مشکلات روانی ما برمیگرده به سبک زندگی و فرهنگیمون.مشکلات اقتصادی،جامعه بسته،زندگی برای دیگران و … باعث میشه که ورزش نکنیم،گردش نریم درنتیجه به مرور دچار افسردگی میشیم.
  مشکل دوم ما اینکه تو ایران مثل نقل و نبات مردم دارو مصرف میکنن،درصورتی که تو کشورهای پیشرفته بدون نسخه حتی یه قرص سرماخوردگی هم به ادم نمیدن.ای کاش مسئولین ما یکم به فکر جامعه آسیب دیده ایران بودن،ماها رنج کشیده ۴۰ سال جنگ ایران با کشورهای ابرقدرتیم.امیدوارم زودتر روزهای روشن فرابرسن و ماهم مثل یک انسان با ارامش زندگی کنیم.

 194. سلام آقای دکتر تشکر بابت پاسخ های بی منت شما
  آقای دکتر بنده ۳۰سالمه چند سالی دچار وسواس فکری و عملی شدید همراه افسردگی و اظطراب و بیخوابی شدم طی چهار سال مصرف داروهای کلومیپرامین فلووکسامین ریسپریدون کوییتاپین و لورازپام خداروشکر خیلی بهترم.ولی اقای دکتر یه مشکلی که هست خیلی سراغ کار نمیرم یعنی اصلا انگیزه ای برای کار کردن ندارم خودمم خیلی خسته شدم از این وضعیت!
  آقای دکتر بالا هم گفتم وسواسم با داروهای بالا خیلی بهترم ولی انگیزه ندارم چون من فلووکسامین یکی صبح میخورم یکی شب میشه ولبان صبح همزمان با فلووکسامین مصرف کنم؟
  دوم اینکه ولبان میتونه انگیزمو زیاد کنه؟

 195. سلام آقای دکترخسته نباشید.من بخاطر بی انگیزگی پیش روانپزشک رفتم بررام سرترالین۱۰۰٫هالوپریدول۰٫۵ و ولبان۷۵تجویز کرد که روی رفتارم تاثیر گذاشته دیگه پرخاشگری نمیکنم ولی رو انگیزم نه چون آزمون استخدامی دارم باید بخونم هرروز امروز و فردا میکنم برای خوندن ونمیخونم برای بار دوم که رفتم برام استیمیدیت۱۰نوشت که اونم چه داروخانه ای نداشت در ضمن من cmlهم مبتلا هستم.آقای دکتر تاالان کلی پول ویزیت دادم که تاثیر نداشته شما لطفا بهم یه دارویی که داروخانه ها داشته باشند معرفی کنید. باتشکر

 196. سلام اقای دکتر،احوال شما،بنده چند ماهی میشه قرص ونلافاکسین برای اضطراب اجتماعی مصرف میکنم،ولی بشدت میل جنسیم کم شده و هیچ تمایلی به جنس مخالف ندارم،قرص بوپریپیون برای اضطراب وعصبی بودن مناسبه؟

  • بله خوبه
   قرص ویگورمن( vigorman) متعلق به شرکت سیمرغ داروی عطار در نیشابور هم خوبه .که از اینترنت میتونید پیدا کنید

 197. سلام آقای دکتر. پدر من حدود ۷ماه است که داروی سیتاکس و قبل از آن سرترالین مصرف می کرد. پزشک معده این داروها را داد. اما ۳ماه است که مشکل احتباس ادرار شدید پیدا کرده و دکتر اورولوژ میگه باید این داروها را قطع کند تا مثانه کار کند. اما ۱۲ روز است که با قطع این داروها دچارافسردگی اضطراب شده است طوریکه در ذهن خود فکر می کند که می خواهد اطرافیان را بزند و یاخودکشی کند. دکتر اعصابش هر داروی اعصاب می دهد فورا مشکل نیامدن ادرار پیدا می کند. به نظر جنابعالی چه دارویی مصرف کند؟ آیا بوپروپیون مصرف کند؟

 198. سلام و عرض ادب
  امیدوارم در این اوضاع بد کرونا شما و خانواده محترمتان سلامت باشید.
  اقای دکتر بنده بخاطر اضطرابم که خیلی زیادم هست قرص ونلافاکسین(الونتا)۷۵همراه با الانزاپین و هالوپریدول مصرف میکنم که تقریبا ۵۰درصد اضطرابم کنترل شده،جناب دکتر ولی عصبی بودنم اذیتم میکنه،الان هالوپریدول رو بخاطر خواب اور بودن شدید قطع کردم،برای مشکل عصبی بودن میتونم ازقرص بوپریپیون استفاده کنم؟
  ازتون ممنون میشم راهنماییم کنید.

 199. با سلام و وقت بخیر بنده صبح و شب بوپروپیون ۱۵۰ و صبح و عصر فلوکستین ۲۰ مصرف میکنم، دو تا مشکل دارم معمولا روزها در حالت بیداری درد چشم دارم و شب دیر میخوابم و این باعث دیر بیدار شدن روز بعدش میشه ، آیا قرص خواب برام جایزه یا چه پیشنهادی دارین لطفا؟

  • اول از همه برو چشم پزشک تا فشار داخل چشمت رو اندازه بگیره
   نکنه عوارض دارو باشه و لازم باشه عوضش کنی
   اگر مشکلی نبود بشرط استفاده کوتاه مدت از زولپیدم کمک بگیر تا زودتر بخوابی
   یادت نره قرصهای خواب اعتیاد اورن

   • از حوصله به خرج دادن شما واقعا سپاسگذارم، من افسردگی شدید رو تجربه کردم(از نوع غم و اندوه فراوان) ، الانم حالم بهتر نیست من در نسخه های قبلی از هالوپریدول و پرفنازین.. هم استفاده کرده ام ، آیا به همراه همین داروها میتونم از یکی از اینا استفاده کنم ، از بنزودیازپینها متنفرم، چون اوایل سرخوشی داره اما بعد قطع کردنشان دوباره ناخوشم معمولا، به نظرم وابستگی شدیدی میارن

 200. سلام خسته نباشید
  قرص سرترالین مصرف میکردم به خاطر نتیجه نگرفتن دکترم عوضش کرد و ولبان و فلوکستین برام نوشت
  ولی تو تداخل دارویی ولبان نوشته که با فلوکستین تداخل داره
  میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ با فاصله دوساعت میخورم

 201. سلام و عرض ادب
  من حدود ۳ساله کاهش شدید میل جنسی دارم ، جدیدا مشکل نعوذ هم پیدا کردم ، همه نوع آزمایش دادم و از نظر جسمی سالم بودم ، دکتر برام ولبان ۱۵۰تجویز کرد حدود یک ماه مصرف کردم بهتر شدم ، بخاطر یه سری مشکلات قطعش کردم
  و خیلی بدتر شدم ، الان باز حدود ۱۵روزه دارم مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری ندیدم ازش ، لطفا راهنماییم کنید

 202. سلام دکتر. ۳۴ سالمه. ۴ سال پیش حین صحبت در جلسه اداره دچار اضطراب شدم، دیگه بعد از اون تجربه منفی نمیتونم در جلسات حرف بزنم و دچار اضطراب اجتماعی شدید هستم و اعتماد به نفسم خیلی افت کرده، داروهای آسنترا، کلومیپرامین، اس سیتالوپرام، هالوپریدول و پرانول رو هر کدام بیش از دو ماه مصرف کردم ولی هیچ کدوم برام اثری نداشته. خواهش میکنم داروی جدیدی بهم معرفی کنید؟ با تشکر

 203. سلام مادرم با پدرم دعواش شد بعد با الکل ضدعفونی کرونا خودش آتش زد من سریع یک پتو انداختم روش و آتش خاموش کردم بردیمش بیمارستان سوانح و سوختگی ۲۱ روز بستری بود الان خانه اس و مرحله پماددرمانی ادامه میده جراح پوستش گفت در بیمارستان اعصاب و روان بستریش کنید ولی خودش گریه میکنه التماس میکنه میگه نبرینم تیمارستان لطفا در این مورد راهنمایی کنید و اگه داروی خاصی به نظرتون میرسه که افکار خودکشیش مهار کنه لطفا بگین ممنون

 204. با سلام خدمت آقای دکتر عزیز
  آقای دکتر به دلیل افسردگی مزمن ۱۵ ساله، فلوکستین ۲۰ روزی ۲ بار مصرف می کردم، بعدش دکترم ولبان رو اضافه کرد ، اوایلش عالی بودم، ولی با مصرف ولبان سندرم پای بیقرار من که سال ها درگیرش هستم به طور وحشتناکی زیاد شد و مخصوصا شب ها خواب رو حروم کرد به من، انگار داشتم شکنجه میشدم و پا و گردن و شانه م انگار داشتن از بدنم جدا می شدن😥😥 داروهامو یکی دوماهه گذاشتم کنار ولی هنوز این بیقراری پا امونم رو بریده….چی کار کنم آقای دکتر لطفا راهنمایی کنید…ده سال پیش واسه تیک هام هالوپریدول مصرف می کردم که اونو هم به خاطر بی شکل شدن صورتم گذاشتم کنار….به نظرتون با شوک الکتریکی بهتر میشم؟ ۱۵ ساله دارم انواع داروها رو امتحان می کنم، فلوکستین سرترالین سیتالوپرام دولوکستین ولبان ونلافاکسین بوسپیرون الپرازولام پروپرانول ترانکوپین ریسپریدون الانزاپین لاموتریژین…دیگه خسته شدم از این زندگی و دست و دلم اصلا به کار نمیره….

 205. با سلام، با مصرف داروهای فلوکستین ۲۰ و ولبان ۱۵۰ هردو تک دوز، برای تنظیم خواب (به موقع خوابیدن در شب و به موقع بیدار شدن) میتوان از آگوملاتین استفاده کرد؟

  • در کسیکه با مصرف پروپرانولول دچار عارضه شده باشه،اون عوارض رو افزایش میده نه در هر کسی
   مثلا کسی که دچار کاهش تعداد ضربان قلب یا نارسایی تنفسی شده باشه

 206. سلام اقای دکتر وقت شما بخیر بنده چند سالی هست دارو های ssri و هالوپریدول نیم مصرف میکنم برای استرس و اضطراب و فکر های بیخودی الان هم بوپروپیون ۷۵ بهش اضاف شده ولی چند ماههدکه اس سیتالوپرام ۲۰ و هالوپریدول نیم و بوپروپیون ۷۵ و میخورم گیج هستم و لرزش دارم آیا روش tms میتونه به من کمکی بکنه؟
  یا دوز کدام دارو را کم کنم تا عوارض سرگیجه و لرزشم بهتر بشه؟
  پزشکم کرونا گرفته دسترسی به ایشون ندارم

 207. سلام شب تون بخیر من حدود ده روز هست که ولبان ۱۵۰ اهسته رهش رو شروع کردم صبح با آسنترا ۵۰ با هم مصرف میکنم اما غروب حالت گیجی خیلی بدی دارم دلم میخواد فقط بخوابم خواستم بدونم‌این از عوارض ولبان هست؟ و اینکه بمرور برطرف میشه یا باید با پزشکم مشورت کنم

  • عوارض تداخل این دارو با همدیگه هست.بد نیست دوز دارو تنظیم بشه.احتمال اینکه بتدریج برطرف بشه هم هست.مراقب باشید افت هوشیاری منجر به سانحه ای نشه

 208. دکتر بزرگوار عرض ادب و احترام
  برای افزایش رضایت از زندگی و انگیزه دارم بوپروپیون با بوسپیرون میخورم؟
  آوازه چند روز آغاز کردم…
  توصیه بهتری دادین؟!
  ممنون از بردباری تون

 209. سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدود سه هفته هست ک قرص ولبان پیوسته رهش ۱۵۰ رو استفاده میکنم تا چند روز قبل مشکل نداشتم اما یهو متوجه دونه های قرمز روی بدنم شدم ک روز ب روز هم بیشتر میشن از دست هام شروع شده الان کل بدنم پر شده میتونه از عوارض ولبان باشه و اینکه بعد از سه هفته میشه یهو عوارض خودشو نشون بده، از لحاظ روحی خیلی این قرص برام خوب بوده

 210. سلام من بدلیل اضطراب بالا دکتر بهم ولبان ۷۵ و روزی دوبار لاموژین داده یکبار صبح یکبار شب ولی دو روزه شروع کردم اضطرابم بیشتر شده چیکار کنم

 211. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من دکترم برای ADHD ولبان ۱۵۰ و ویاس ۳۰ تجویز کردن برام. این داروها رو باید همزمان خورد یا باید چند ساعت با هم فاصله داشته باشن؟

 212. سلام و عرض احترام.دکتر جان اتوموکستین رو میشه همزمان با فلوکسامین و ریسپریدون هر ۳ رو همزمان باهم مصرف کرد صبح؟

 213. سلام من اسنترا ۵۰ میخورم با والبان ۱۵۰ هر کدام یکی
  حالم اوکیه ولی کلا چندین ساله مشکل خواب دارم رفتم دکتر برای خوابیدنم ترانکوپین ۱۰۰ با کلونازپامه ۱ داده تا نخورم نمیخابم چی جایگزین ترانکوپین و کلونازپام کنم نمیخام این همه قرص بخورم
  با تشکر

 214. سلام وقت بخیر
  ترکیب داروی بوپروپیون و توپیرامات باعث کاهش وزن میشه یا افزایش وزن؟ دو هفته است که شروع کردم وزنم رفته بالا.

 215. سلام آقای دکتر وقت بخیر من قرص لووتیروکسین برای کم کاری تیروئید مصرف می کنم در کنارش ونلافاکسین و بوپروپیون مصرف می کنم آیا این دارو ها برای کم کاری تیروئید مضر است و تداخل دارد

 216. جناب آقای دکتر سلام و خسته نباشید بنده۴۰ ساله هستم حدود ۲۰ سال پیش به علت یه خواب دچار استرس شدیدی شدم که متاسفانه ۸ سال این مریضی کوفتی رو با خودم دلشتم تا اینکه رفتم دکتر و بعد تعریف کردن داستان بهم تریمیپرامین ۱۰۰ و بوپروپیون ۱۰۰ دادن که من فقط تریمیپرامین رو خوردم و بعد تقریبا ۲ سال قطع کردم حالم تا همین اواخر خوب بود که دوباره همون حالات برگشت و با مراجعه به دکتر بازم همون داروها رو دادن که البته تریمیپرامین و بوپروپیون رو اینبار مصرف کردم ولی با گذشت نزدیک به ۲ ماه هنوز احساس بهبودی خاصی نمیکنم دکتر برام اینبار فلوکستین ۱۰ با بوپروپیون ۷۵ سه بار در روز نوشتن سوال اینه من بعضی جاها خوندم اینا با هم تداخل دارن بعضی جاها هم نوشته برای کم کردن عوارض فلوکستین مخصوصا قوای جنسی بوپروپیون رو به عنوان داروی کمکی تجوزز میکنن ..کدومش درسته ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 217. با عرض سلام و احترام فراوان
  آقای دکتر بنده شاید ۹۰ درصد داروهای ضدافسردگی را مصرف کرده ام و پاسخ ناقصی گرفته ام ولی تنها دارویی که به من انگیزه ی کار کردن و درس خواندن و معاشرت می دهد و مرا از انزوا و میل به تنهایی خارج می کند داروی ولبان است. در حال حاضر یک قرص ۱۵۰ پیوسته رهش صبح ها مصرف می کنم. تنها مشکلی که دارم این است که با مصرف این دارو تعریق من به شدت زیاد می شود به طوری که حتی در زمستان ها هم به شدت عرق می کنم. آیا دارویی وجود دارد که همزمان با ولبان تجویز شود و این تعریق را کم کند؟ خیلی ممنون که وقت ارزشمند خود را در اختیار بیماران قرار می دهید.

 218. سلام اقای دکترمن چهار ساله بخاطر ،ر گیجه شدزد وافسردگی داروی اس سیتالو پرام وپور کساید میخوردمیک دفعه قطع کردم رو قلبم اثر گذاشت این دفعه رفتم روانپزشک فلوکستین وبوپروپیون دادن ایا باه تداخل داروی دارن و از نظر دندان پزشکی مشکلی ندارم و تشنج نمیاره واز نظر جنسی مشکل ساژ هست؟؟

 219. سلام اقای دکتر خسته نباشین
  چطوری میشه پرخوابی شدید بر اثر کلومیپرامین رو کاهش داد؟ برای من قرص متیل فنیدات ۱۰ و ملاتونین تجویزشده خوابم کمتر شده ولی همچنان زیاده و مشکل اینجاست که امسال کنکور دارم و بخاطر وضعیت روحی که داشتم پایه ی خیلی ضعیفی دارم

 220. سلام و عرض احترام.دکتر من صبحها سرترالین ۱۰۰ رو بهمراه ولبان ۱۵۰ و نصف تریفن ۲ همزمان باهم میخورم.مصرف همزمانم مشکل یا تداخلی ایجاد نمیکنه؟

 221. سلام وقت بخیر
  داروهای آسنترا و بوپروپیون مصرف می کنم بعد از ۳ ماه احساس می کنم وزنم رو به افزایش است آیا داروی متفورمین میتونه از افزایش وزن جلوگیری کنه؟ حتی اگه کاهش وزن هم نده.

 222. سلام اقای دکتر عزیز
  من بعلت علایم تهوع طول کشیده و اضطراب و بیقراری و علایم بی انرژی و بی لذتی و افسردگی تحت درمان با میرتازاپین نصف شبهاو لورازپام در زمان بیقراری و بوپروپیون که هفته اول نصف بعد افزایش دوز تدریجی من میخواستم نظر شما رو بدونم و دو سوال دارم یک اینکه بوپروپیون حس میکنم تهوعم زو تشدید میکنه چقدر طول میکشه این عارضه رفع بشه چند روز ؟
  دوم هم اینکه بوپروپیون برای منی که اضطراب دارم بدتر نمیکنه شرایط رو ؟

 223. سلام آقای دکتر من دوتا مشکل افسردگی و بی حوصلگی داشتم
  بعد چند قرص فلوکسامین و سرترالین و اس سیتالو پرام و نوتریپتلین و بوسیپرون و بوپربیون و فلوکسامین به طور جدا جدا و تجویز پزشک در عرض یکسال مشکل افسردگی شدید و غم و ناراحتی رفع شد دیگه هیچی واسم مهم نیست ولی یه مشکل من هرگز رفع نشد اینه که بی حوصله ام و انگیزه و کشش و لذت کاری رو ندارم مثل قبل نمیتونم ورزش کنم یا اصلا نمیتونم کار کنم و تو هیچ کاری رو نمیتونم ادامه برم
  ((میل به کاری ندارم )) همه چیز واسم تکراریه هیچ چیز منو ناراحت نمیتونه بکنه مشکل من فقط میل به کاری نداشتن یا حوصله نداشتن یا ادامه ندادن و مشکل حافظه هم پیدا کردم بعد مصرف قرص ها

 224. سلام من ازولبان ۱۵۰ استفاده مینمکم یکی درروز برای مشکل جنسی وارگاسم الان ۷ماه گذشته خیلی کم بهبودی داشتم تاچه مدت باید استفاده کنم البته رسپردون ۴میلی در روز هم استفاده میکنم

 225. سلام آقای دکتر من بوسیپرون و بوپروبیون مصرف میکنم
  همه چیز خوبه هیچ عوارضی یا مشکلی ندارم فقط حافظه منو خیلی ضعیف کرده هیچ چیز یادم نمیمونه حتی مال چند ثانیه قبل راهکار چیه؟؟

 226. با سلام وقت بخیر
  بنده خانم ۲۹ ساله ای هستم که به دلیل بیماری دمانس و هیدوسفالی پدرم و شرایط کاری و مالی همسرم اکثر اوقات ناراحت و غمگینم و بعضی از اعمال ناراحت کننده همسرم گاها یادم میفته به شدت غمگین و ناراحت میشوم و دعوا و اوقات تلخی میکنم چندین ساعت یا حتی یکی دو روز زمان لازمه تا یکم اروم بشم نگفته نماند که میل جنسی هم کلا ندارم

  دکتر برام بوپروپیون ۱۵۰ روزی یک عدد تجویز کرده ولی شروع نکردم
  نظر شما چیه آقای دکتر،؟
  ممنون بابت پاسخگویی تون

 227. سلام جناب دکتر بزرگوار و مهربان.از اینکه بزرگواری میفرمایید جواب سوالات همه مان را میدهید کمال تشکر را از شما دارم. دکتر عزیز آیا مصرف طولانی مدت و هر روز یک عدد باکلوفن ۱۰ میلی گرم زیر نظر پزشک باعث وابستگی و اعتیاد آیا نمیشود؟

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*