هالوپریدول فقط ضد روانپریشی نیست

هالوپریدول نیم میلی

– یکی از تجویزهای شایع ِ روانپزشکان(متخصصین اعصاب و روان) برای مراجعین سرپایی که دچار مشکلات عصبی ِ ملایم (روان رنجوری=Neurosis) مانند اضطراب، وسواس،خود بیمارانگاری و یا تیک  هستند، قرص هالوپریدول نیم میلی گرم می باشد.

هالوپریدول نیم میلی

– با توجه به اینکه امروزه بیشتر مردم اطلاعات عمومی خود را از فضای اینترنت کسب می کنند،بعد از خرید دارو از داروخانه ، در گوگل یا ویکی پدیا دست به تحقیق میزنند و بجای اعتماد به تجویز پزشک ِ خود،به مطالب درج شده در فضای سایبری اعتماد کامل می کنند و از مصرف دارو سَر باز می زنند.غافل از اینکه بسیاری از مطالب اینترنتی  جامع و کامل نیست و توسط افراد غیر متخصص به نگارش درآمده است و یا حداقل اینکه  همه ی موارد مصرف یک دارو  در آنها ذکر نشده است.

– بیماران وقتی می خوانند که قرص هالوپریدول یکی از داروهای اصلی در درمان شیزوفرنی و دو قطبی و سایر حالات روانپریشی است دچار ترس و نگرانی شدید می شوند و دارو را به کناری می اندازند و از خوردن آن اجتناب می کنند و در دل ِ خود از تجویز روانپزشک شان دچار دلخوری می شوند و یا بطور ضمنی در تشخیص و دانش او شک می کنند.و این شبهات برایشان ایجاد می شود که:مگر من حالم خیلی بد است؟نکند من دچار بیماری روانی شده ام و خودم خبر ندارم؟نکند دکترم تشخیص اشتباهی داده باشد؟نکند داروخانه داروی اشتباهی به من داده است؟نکند با خوردن این قرصها دچار حالات روانپریشی گردم؟


– بهرحال نتیجه ی همه ی این شبهات و تردیدها (که شاید ما روانپزشکان نیز به خاطر عدم توضیح چرایی تجویز ِ خود،در ایجاد آنها سهیم  باشیم!) این است که در اغلب موارد ،بیمار بخاطر شوکه شدن ناشی از اطلاعات غلطی که به او رسیده است، دارو را به گوشه ای پرتاب می کند و دیگر برای بار دوم مراجعه نمی کند.
-برای رفع این سوتفاهمات باید بگویم:که قرص هالوپریدول در دو فُرمت پنج میلی گرمی

هالوپریدول پنج میلی
هالوپریدول پنج میلی

و نیم میلی گرمی در داروخانه های ایران موجود است.و درست است که دوز بالاترِ این دارو در درمان انواع اختلالات روانپریشی و اختلالات خلقی (مشهور به دو قطبی) مصرف می گردد اما نوع ِ نیم ملی گرمی این قرص،در درمان اختلالات ملایم عصبی مانند وسواس (OCD)، اضطراب منتشر و تیکهای حرکتی و صوتی و نیز  برای توقف افکار مزاحم (ترافیک ذهنی) و کاهش تشویش ِ بیمار بنابر تشخیص روانپزشک تجویز می گردد.بعبارتی همه ی داروهای روانپریشی در دوز ِ کم،بعنوان یک ضد اضطراب ِ خوب می توانند عمل کنند.

– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص  یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آنها و از نحوه ی تعامل نروترانسمیترها و رسپتورها در سلولهای عصبی آگاهی ِ کامل داشته و برآنها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانه ی داروها  آن هم فقط با کسب ِاطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه های ناقص ِ دانشجویی  و یا با الگو گرفتن از  نسخه ی سایر بیماران و تهیه آنها از مراکز غیر مجاز خیابانی،بسیار خطرناک  است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک)
-وبسایت: www.parvizaliverdi.co

 

401 Comments

 1. ممنون از توضیحاتتون من یکی از کسانی هستم که این دارو برام تجویز شده و میخواستم مصرف نکنم ولی با خوندن این مطالب فهمیدم اشتباه کردم.

 2. از توضیح شما بسیار ممنونم.کمک بزرگی به من کردید.با خواندن موارد مصرف آن در سایتهای دیگر وحشت کردم. و با خواندن توضیح شما آرامش یافتم .با این توضیح اندک، خدمت بزرگی کرده اید.

 3. خدا خیرتون بده . دکترم به خاطر افسردگی این دارو رو برام تجویز کرده ولی من می ترسیدم بخورم حالا با خیال راحت دارومو می خورم. فقط یه سوال مصرف هالوپریدول نیم میلی گرم هر شب وابستگی میاره ؟

 4. باسلام. برادرم یک سال هالیپریدول مصرف میکنه.و دچار بزرگی سینه ها شده است.برای درمان این مورد چه کار باید بکند؟ و مصرف طولانی هالیپریدول چه عوارضی دارد؟ با تشکر

  • تو دراز مدت هالوپریدول بیشتر از یک میلی،عوارض زیادی داره که اغلب در حوزه ی عضلانی و حرکتیه….امروزه با وجود داروهای نوین ،خیلی کم پیش میاد که ما روانپزشکها،هالوپریدول بیشتر از یک میلی تجویز کنیم

 5. باسلام خدمت آقای دکتر و تشکر از اطلاعات داده شده. برادر من هر ۷ روز یا سه روز یکبار هذیان گویی داشته و خیلی گوشه گیر شده ، دکتر هم به هیچ وجه نمی آید ، دکتر اعصاب و روان رفتم احتمال دوقطبی داده است و هالوپریدول قطره ایی ۷۵ قطره روزی دوبار به همراه بی پریدن داده و گفته دو هفته دیگه سعی کنید بیارید . لطفا راهنمایی بفرمایید.

 6. سلام اقای دکتر خیلی خیلی ممنون از مطلب ارزشمندتون من میخواستم خودسرانه مصرف این دارو رو قطع کنم ولی با خوندن این مطلب پشیمون شدم واقعا عالی بود

 7. آیا واقعا چاقی ناشی از برخی قرص های اعصاب و روان بعد از پایان یافتن

  مدت درمان رفع می شود و بدن به

  حالت اولیه باز می گردد یا خیر؟

 8. ۴ سوال از خدمتتون داشتم. ۱: هالوپریدول باعث افسردگی میشود یا برعکس۲: هالوپریدول باعث افزایش بزاق دهان میشود یا خشکی دهان ۳: هالوپریدول گلبولهای سفید خون را زیاد میکند یا کم؟۴: هالوپریدول باعث حالت تهوع میشود؟

  • با دوز بالا و طولانی بله ممکنه افسردگی بده
   معمولا خشکی دهان میده
   روی گلبولها معمولا تاثیر نداره
   تهوع اوایل درمان ممکنه باشه

 9. همین هالوپریدول برای درمان تیک بایدچجورمصرف بشه؟واگه داروی دیگه هم است لطفا بگیدمن تازه نامزدکردم میترسم به مشکل بخورم

 10. سلام اقای دکتر
  خوردن نصف هالوپریدول۰٫۵ ظهرها عوارض داره؟
  البته زیر نظر روانپزشک
  ۲- روز یا شب خوردن داروهای اعصاب چه فرقی با هم دارد؟
  ممنون.

 11. سلام آقای دکتر پسر من سه سال و هشت ماهشه و بعد از فوت بابام که چند روز پیش بود دچار لکنت شد و پیش متخصص روانپزشک اطفال در یزد (دکتر طاهره صادقیه) رفتم و ایشون قطره هالوپریدول و شربت هیدروکسی زین تجویز کردند که قطره رو باید یه قطره صبح و یه قطره طهر و دو قطره شب میدادم و بعد از دو روز مصرف دیروز ظهر بعد از مصرف دارو دچار لرزش شدید و کج شدن گردن و قفل شدن دهان شد دیشب که بردم اورژانس فقط شربت دیفن هیدرامین دادند و گفتند دارو رو قطع کنم…در ضمن دکتر صادقیه رو پیدا نکردم که مشورت کنم به نظرتون خوب میشه پسرم؟ به مشکل نمیخورم؟ الان باید چه کار کنم؟

 12. ممنون از پاسختون آقای دکتر. اینکه اینجا جواب کاربرها رو میدید نشان تواضع و مهربانی شماست…. جناب دکتر لکنت پسرم خیلی کمتر شده آیا برای درمان کاملش نیاز به گفتار درمانی هست؟

 13. با عرض سلام و درود
  پسری۳۰ساله هستم که از سن ۲۴سالگی و مدت ۶سال است که داروی اعصاب مصرف میکنم.
  ابتدا که به دکتر روانپزشک مراجعه کردم تشخیص افسردگی و اضطراب شدید دادند و گفتند این بیماری تو ریشه در کودکی دارد که الان شدت پیدا کرده.خداروشکر با دادن دارو بهبود یافتم و اعتماد به نفسی پیدا کردم که اصلا در طی عمرم و قبل از مصرف دارو تجربه نکرده بودم و از این جهت به داروها علاقه مند شدم و از ترس اینکه دوباره مثل قبل نشوم و این اعتماد به نفس را از دست ندهم مدت ۶سال است که دارو مصرف میکنم. الان سوال من از شما اینست که میتوانم به صورت تدریجی داروها را قطع کنم؟ و اینکه پس از قطع داروها عود مجدد افسردگی و اضطراب و عدم اعتماد به نفس نخواهم داشت؟چون میخواهم ازدواج کنم.
  داروهای دولوکستین ۳۰ولاموتریزین۵۰ونصف الانزاپین۲٫۵ و مکمل تقویتی مصرف میکنم.
  با تشکر.

 14. سلام
  آیا مکمل نروزان با توجه به ترکیباتی که غیر از ویتامین دارد با دولوکستین۲۰ تداخل دارد؟؟؟چون در اینرنت خواندم نروزان با داروهای بازجذب کننده سروتونین تداخل دارد .و اینکه آیا ممکن است فردی با مصرف روزانه یکعدد نروزان دچار آشفتگی و بی قراری و اضطراب گردد؟؟
  ممنون.

  • ویتامین برای پیشگیریه اونم در طول یکدوره ی چند ماهه یا چند ساله
   ما روی این داروها برای بهبود اضطراب و افسردگی حسابی نمیکنیم
   حتی ممکنه اثر دارونمایی(پلاسبویی)اونها واقعیتر از اثر درمانیشون باشه
   ضمن اینکه اگر کسی تغذیه خوبی داشته باشه لازم نیست ماهی پونصد هزارتومن خرج ویتامین و مکمل کنه
   اگر مردم بجای این هزینه ها ،این پول رو صرف ورزش،یا مشاوره یا مطالعه یا تاتر یا طبیعت گردی میکردن اوضاعشون بهتر بود

 15. ممنون آقای دکتر خوب شد گفتین دقیقا من ماهی صد هزار تومان خرج مکمل های مختلف میکنم هیچ فایده ای هم نمیبینم از اضطرابمم کم نمیشه.
  فکر میکردم با خوردن ویتامین های مختلف از اضطراب کم میشه.
  موقعی که باشگاه میرفتم خیلی سرحال تر از الان بودم.حرف شما باعث شد دوباره از فردا ورزشو شروع کنم.
  ممنون از الطاف بی کران و بزرگواری شما.

 16. سلام ببخشید من وقتی این قرص رو مصرف میکنم حالت خواب بهم دست میده من شبی یه دونه از این قرص مصرف میکنم (زیر نظر پزشک) میخواستم بدونم با خوردن این قرص بیهوش میشوم ان بیهوشی طبیعی است؟

 17. با سلام
  دکتر این قرص رو برای من تجویز کرده به مقدار نصف نیم میلیگرم ظهر میخواستم بپرسم صبح و شب خوردن این قرص فرقی میکنه؟ و اگه شب بخورم اشکال داره؟
  خیلی ممنون.

 18. اقای دکتر ممنون میشم جواب سوال من رو بگید. من واقعا نگرانم.
  من دو هفته نیم میلی میخوردم. اما دکتر تبدیل کرد به روزی یک میل. این خیلی بده؟؟؟؟ خطرناکه؟؟؟؟
  میترسم. خواهش میکنم جواب من رو بگید

 19. سلام
  برای رفع بیقراری پاها که ناشی از مصرف هالوپریدول هست چه باید کرد؟
  من کنارش بیپریدین هم میخورم اما پاهام بیقراره
  ارپیپرازول هم خوردم اما پاهام بیقراره؟
  اقای دکتر هالوپریدول خیلی از تیک های من کم کرده اما به خاطر بیقراری نمیتونم مصرفش کنم چه کنم؟؟
  ممنون خدا خیرتون بده

 20. سلام من پسر دارم۶ ساله است خیلی بهونه میکیره لجبازی میکنه هرجا بخوایم بریم گریه میکنه داد میزنه هرچی بخواد با گریه به دست میاره ۳سال پیش دکتر ریسپیریدن نوشت ۲ ساله خورد ولی پی در پی نبود وبعد براش بایوپیپیرازل نوشت فقط اثرش یک هفته بود و بعد اثری نداشت والان این دارو را نوشته ایا این دارو موثر است وابستگی نداره ایا پسرم با این دارو درمان میشود

 21. سلام پسر من تیک شدید سر و گردن گرفته دکتر هالوپریدول ۰٫۵ تجویز کرده البته چون اتیسم داره ریسپریدون هم می خورد الان دوزش رو افزایش دادیم و ۳ میلی گرم می خوره چقدر طول می کشه که هالوپریدول تیک رو تخفیف بده تحمل شرایط فعلی بسیار سخت است از نظر روحی

  • اگر اثر نکرده بهتره یک داروی دیگه داده بشه ،برای این مشکل به دکتر نرولوژیست(مغز و اعصاب) مراجعه کنید تا تیک فرزندتونو کنترل کنند

 22. درود بر شما جناب دکتر علی وردی
  بابام سکته ی مغزی کرده و دکترش هالوپریدول۵ هر ۶ ساعت یکی را تجویز کرده.
  بعد از ترخیص یکی را از بیمارستان برای بستن سروم به خونه بردم.
  این اقا داروهاشو نگاه کرد و گفت این دارو را بهش ندین هر شب یک دونه را بخوره کافیست.
  حالا هر شب بدونه قرص میدم.
  با خوندن مقاله جنابعالی احساس میکنم که نباید قرص هالوپریدول را کم میکردم.
  لازم به ذکر است که در طی بیستُ پنج روزی که در بیمارستان همراه بابام بودم و شناختی که از ایشون دارم این شخص نه دکتر هستش و نه پرستار.
  امیدوارم راهنمائیم کنید
  سپاس فراوان

 23. با سپاس از وقتی که می گذارید هالو پریدول ۰٫۵ را الان دو روزه که می خوره ولی دوز ریسپریدون تقریبا یک هفته است که به ۳ رسیده و فعلا که اثری نداشته به نظر شما صبر کنم یا به نورولوژیست مراجعه کنم

 24. سلام عرض میکنم اقای دکتر عزیز
  میخواستم بدانم کسی که الکل مصرف میکند هم میتواند هالوپریول بخور. یا خیر.
  و اگر چند خوردن ان روز فاصله بیفتد چه اتفاقی میافتد
  متشکرم

  • بستگی به شدتش داره بله در بعضی موارد که شدید نبوده این تغییر انجام شده و حتی ازدواج موفق صورت گرفته….حتما نیاز به بررسی داره
   دکتر محرابی و دکتر اوحدی برای ارجاع و سوال تخصصی ،بهترینها هستند

 25. باسلام
  ممنون که جواب سوللات رو باحوصله میدین
  خواهر من ازعید۹۵یهویی دچار توهم و کابوسهای شبانه
  وبیخوابی گریه خنده اضطراب و وسواس شد که ناشی از فشارهای روحی منزل بود
  ولی خودش اصلا قبول نداشت بیماریش رو و به هیچ عنوان قرص نمیخورد بالاخره پزشک معالجش روزی ده قطره هالوپریدول تجویز کرد که خیلی موثر شد و با مصرف اون کاملا خوب شده
  الان تقریبا یکساله استفاده میکنیم
  با اینکه به پزشکش اعتماد کامل دارم ولی میخواستم نظرتون رو بپرسم که آیا بیماریش خوب میشه یا مادام العمر باید استفاده کنه قطره رو
  اگه موقعیت ازدواج تو این مدت پیش اومد چیکارکنیم

  • علایمی که شما میفرمایید خیلی با اختلال دوقطبی منطبقه
   اگر این اختلال باشه به احتمال قوی هر چند سال یکبار عود میکنه
   برای ازدواج آگاهی کامل خواستگار مهمه ،چون در صورت عود،رفتار خواهرشما بطور ناگهانی تغییر میکنه،و همسرشون ممکنه در انتخاب خودش تجدید نظر بکنه

 26. سلام سپاسگزارم از وقت با ارزشی که می گذارید اقای دکتر به طور معمول چقدر بعد از قطع شدن تیک نیاز هست که هالوپریدول هنوز مصرف بشه؟ و سوال دیگه اینکه ایا هالوپریدول با داروی اپیلیم تداخل داره؟ و اینکه ایا زینک جذب این دارو را مختل می کند؟

  • خب باید ببینید که بعد از شیش ماه که دارو خوردید و حالا ترک میکنید ایا تیک برنمیگرده؟با اپیلیم مشکل خاصی نیست

 27. سلام آقای دکتر
  یکی از دوستان که خانمی ۳۶ ساله هستن به مدت ۱۰ سال است که هالوپریدول نیم میلی گرم مصرف می کرده اند و بسیار از عوارضی چون ناتوانی جنسی و گیج بودن و خلا ذهنی که داشته است نارضایتی داشته است. و به همین دلیل ۳ ماه پیش تصمیم به ترک دارو گرفته اند. اکنون به اضطراب شدید و عوارض ترک دارو دست به گریبان است.
  میخواهم برادرانه به من بگویید آیا ترک دارو اشتباه بوده است و باید دوباره شروع به مصرف دارو کند؟ و یا ….
  خواهشمندم جواب بگویید.

  • اینکه درست بوده یا اشتباه، بستگی به نوع تشخیص داره
   مثلا در اختلالات عود کننده ی خلقی دارو مداوما باید مصرف بشه ولی در حالات غیر عود کننده این ضرورت وجود نداره،
   یا در تیک گذرا،دارو هم گذراست ولی در تیک “ژیل دولاتوره” دارو سالها تجویز میشه

 28. با عرض سلام و خسته نباشید
  ایا داروی هالوپریدول برای درمان اختلال دوقطبی هم به کار میره.چون دکتر قبلیم بهم هالوپریدول و چند قرص دیگه داده بود دکترمو عوض کردم ایشون تشخیص اختلال دو قطبی دادن و گفتن اصلا هالوپریدول نیاز نیست بخوری داروهای اصلی تو لاموتریژین و الانزاپینه و هالوپریدول رو حذف کردن. در حال حاضر لاموتریژین ۱۰۰ و الانزاپین ۲٫۵ مصرف میکنم.میخواستم بدونم ایا هالوپریدول برای اختلال دو قطبی هم بکار میره؟
  ممنون از شما.

 29. سلام آقای دکتر ممنون از وقتی که برای پاسخ دادن میزارید
  برادر سه سال و نیم من حدود یک سال است که لکنت گرفته دکتر براش هالوپریدول نیم تجویز کرده میخواستم ببینم اگر این دارو تاثیر نکرد داروی دیگری هست؟چه داروهایی؟؟
  ممنون ار پاسخ شما

 30. سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم برادر سه سالم لکنت زبان گرفته دکتر براش هالوپریدول نیم نوشته اولش بهتر شده بود ولی دوباره بد شد الان یک ماه و نیم است که داره میخوره ما چندان راضی نیستیم میخواستم نظر شما را بدونم
  ممنون

 31. سلام آقای دکتر. ببخشید کودک سه سال و نیمه ی من حدود یک ساله لکنت گرفته. نگرانم دوره ی درمان لکنت چه مدته. در ضمن الان هالوپریدول مصرف می کنه. سپاسگزارم

  • سلام آقای دکتر پسر ۱۵ سالم هالوپریدول پنج ظهر و شب میخوره روزی دوبار . ولی شما توی جوابها گفتین بیشتر از یک میلی خطرناک هست . آیا ادامه بده یا چکار کنیم تحت نظر روانپزشک برای پرخاشگری و بیقراری مصرف میکنه حدود یکساله میخوره

   • نه نگفتم خطرناکه.این قرص کاربردهای زیادی داره
    معمولا کنار این قرص،قرصی مثل بی پریدین یا تریفن هم تجویز میشه که جلوی عوارضش رو میگیره

 32. سلام وقت بخیر دکتر برای مادر بزرگ ۸۴ ساله ما هالوپریدول نیم تجویز کردند در صورتی که داروخانه پنج را به ما دادند مدتی مصرف کردند و متوجه حال بدشان شدیم و دارو را قطع کردیم لطفا بفرمایید که عواقب چه چیزی خواهد بود و آیا مامجدد نیم را مصرفکنیم یا خیر؟

 33. سلام آقای دکتر پسر دو سال وچهار ماهه من به یکبار لکنت گرفته دکتر براش قطره خوراکی ۲میلی گرمی هالوپریدول نوشته روزی ۵قطره از عوارضش میترسم چیکار کنم

 34. سلام واحترام خدمت اقای دکتر.۲۷ ساله هستم برای وسواس و افسردگی به دکتر مراجعه کردم و هالوپریدول و فلووکسامین ۱۰۰ برام نوشتن.با توجه به اینکه در صورت تغییر شغل نیاز به ازمایش عدم اعتیاد دارم میخواستم بدونم ایا مصرف این دارو ها ممکنه باعث false positive شدن ازمایش بشه و یا نگران نباشم و زودتر درمان رو شروع کنم؟

 35. سلام من ۴۹ سله هستم دو بار به خاطر فشار مغز بستری شدم واب نخاع را گرفتن ولی به علت افسردگی و توهم هالو پر ید ول و امی پر امین نیم و پنج که خوابم را خیلی خیلی زیاد کرده حالیکه من کم خواب بودم خواب با کابوس چه کنم

 36. سلام آقای دکتر.خسته نباشید.مدتی پیش به علت فشارعصبی واضطراب وناراحتیهایی که دارم به روانپزشک مراجعه کردم.تا یکماه قرص دپاکین۵۰۰ تجویز کردند زیاد نتیجه ای نداد فقط چاق تر شد شکمم.الان هم قرص هالوپریدول۵/۰درصد با قرص دی والپروئکس سدیم ۵۰۰تجویز کردند.وخیلی احتمال دادند که بهتر بشه حالم.لطفا نظرتونو بگین آقای دکتر.امیدی هست که حالم بهتر بشه.خیلی نگرانم.پیشاپیش ازشما سپاس گزارم

 37. سلام آقای دکتر و ممنون از راهنمایی شما
  بعد از بیماری کانسر مادرم و فوت ایشان دچار افسردگی شدم و الان دو ساله داروی ضد افسردگی شامل سرترالین و پاروکستین مصرف کرده ام و حال نیز داروی هالوپریدول نیم میلی گرمی تحت نظر پزشک برایم تجویز شده است و پزشک مصرف دو داروی قبلی را قطع کرده حال با این اوصاف تا چه مدت باید داروی ضد افسردگی مصرف کنم واقعا خسته شدم از اون طرف چاقی شکمی هم بر من عارض شده با اینکه پرخور نیستم لطفا راهنمایی تکمیلی بفرمایید آدرس مطب هم لطف کنید ممنون میشم

  • دوره درمانتون یکسال و نیمه پیش به پایان رسیده
   لازم نیست دیگه به کسی مراجعه کنید
   برید سراغ زندگی

   • سلام آقای دکتر وقت بخیر
    مامانم یه مدت بود که هالوپریدول مصرف میکرد الان دوهفتست که کنار گذاشته ودچار لرزش بدن و بی قراری وبی خوابی شده آیا برای کاهش عوارض قطع هالوپریدول توصیه ای دارین ممنون میشم راهنمایی کنین

    • استفاده از ارامبخشهایی مثل لورازپام البته با معاینه و تجویز پزشک متخصص
     چون لرزش ممکنه دلایل زیادی داشته باشه.مثلاممکنه عوارض خارج هرمی حرکتی خود هالوپریدول مونده باشه و مال قطعش نباشه که در اینصورت باید انتی کولینرژیک بخوره و یا خدای ناکرده ممکنه تاردیو دیسکنزی باشه که نیاز به تترابنازین باشه

 38. با سلام ؛دکتر جان الان که چند وقته سرترالین را طبق نظر پزشک قطع کردم دچار سرگیجه و وز وز گوش شدم چکار باید بکنم آیا بعد مدتی این عوارض دارو قطع میشه ممنونم

 39. سلام آقای دکتر
  مادرم دچار بیماری ام اس هست.سال گذشته دچار حمله تشنج هم شدویک هفته هذیان میگفت وپرخاشگری داشت بعدازاون قرص دپاکین رو مصرف میکنه.امسال بدون اینکه حمله تشنج پیداکنه دچار پرخاشگری شده وگاهی حرفهای بی ربط میزند.دکتر مغزواعصاب هالوپریدول نیم میلی رو نصف ظهر ونصف شب تجویز کرده.این دارو تداخلی با داروی ضدتشنج ندارد ومشکل ساز نیست؟تشکراز زحماتتون

   • سلام آقای دکتر
    من به تازگی بعد از مطالعه فراوان سرانجام متوجه شدم دچار اختلال دو قطبی هستم
    دوران کودکی و نوجوانی تشخیص adhd داده بودن این موضوع رو خودم تازه فهمیدم
    من سالها با انرژی زیادی همه کارهامو انجام میدادم بطوریکه همه بهم میگفتن تو هایپری حالا الان چند سالیه انرژیم انگار تموم شده باشه درست برعکسم حالت افسردگی دارم
    تو مقالات شما داروهای مخصوص دوقطبی رو خوندم متوجه شدم لیتیوم بهترین گزینه برای یکی مثل منه خوردم روزی یه دونه ٣٠٠
    یه ذره تکونم داد حالم بهتر شد ولی در حد نیم ساعت
    چند روزی ادامه دادم دیدم فایده نداره دو تا باهم خوردم ولی انگار نه انگار
    حالا گفتم با شما در میون بزارم امکانش هست این قرص تأثیری رو من نداشته باشه یا ضعیف باشه
    نظر شما چیه؟
    پسر ٣۵ ساله قد ١،٩٠
    وزن ١١٠ ورزشکار درصد چربیم پایینه

 40. سلام آقای دکتر
  من از سن کودکی دچار تیک های عصبی بودم از لب و دهان و بینی گرفته تا دست و پا
  دکتر واسم هالوپریدول نیم تجویز کردند اما من بعد از سه چهار سال مصرف این دارو هیچ بهبودی نداشتم
  الان حدود بیست روزه که دارو رو به طور ناگهانی قطع کردم و از دو هفته پیش همش دچار فشار خون بالا و تپش قلب میشم و خیلی مظطرب هستم
  سوالم اینه که این حالتهام مربوط به قطع ناگهانی قرص میشه؟ و چقدر دیگه طول میکشه تا به حالت عادی برگردم
  ممنونم

  • بستگی به همت بیمار داره که خودش با وسواسهاش بجنگه و مواجهه بشه والا سالهای سال باید دارو بخوره

 41. سلام اقای دکتر ببخشید میخواستم بدونم قرص هالوپریدول ۰٫۵ با داروی سیپروفلوکساسین تداخل دارویی ندارد؟ به علت عفونت یکی از سینه هام و عملی که انجام دادم سیپرو فلوکساسین مصرف میکنم

 42. سلام آقای دکتر
  من ۳۴ سالمه و ۱ سال هست درگیر بیماری هستم که همش توی بیمارستانها هستم
  تمام زندگیم و تحت شعاع قرار داده خواهش میکنم راهنماییم کنید

  دقیقا عید قبل بود بدون هیچ مشکلی پای کامپیوتر بودم
  نه مشکل عاطفی نه مالی نه جسمی و … هم نداشتم
  یهو سرم سنگین شد و گوشهام کیپ شدن و صدا بوغ میدادن (پانیک نبود )
  و توصیفش سخته
  بعد اون بدبختیه من شروع شد
  ازمایشات مختلف و ..ام ارآی مغز و همه سالم بودن
  ولی همچنان کیفیت زندگیم پایینه
  با کوچکترین بحث حتی توی فیلمبین ۲ نفر من سرم ارزش میگیره و استرس شدید و اضطراب شدید
  و در فک و زبونم هم احساس سنگینی و سر شدن میکنم
  بدنم مثل پیرمرد ها شده جسمی ولی روحی نه اصلا افسرده نیستم
  از همه بدتر کسی باور نمیکنه
  هی میگن بری مسافت خوب میشی
  ۲۴ ساعت این ها باهامه در حین یه بحث ساده ی ساده لرزش دست و پا و گردن
  لرزش صدا و
  توصیف حالم خیلی سخته
  کمکک کنید
  ۲ دوره قرص آسنترا ۵۰ روزی ۱ عدد هم خوردم بدون هییییچ ااثری

  • درسته که پانیک‌ بنظر نمیاد ولی احتمالا یک شکل غیر معمول ازین بیماریه
   و قبول دارم که خیلی بر اتون سخت و دردناکه ولی خب اینجوری نمیمونه و کاهش پیدا میکنه و شما باید یاد بگیری چجوری تو دنیا بدون استرس زندگی کنی و چجوری خودتو سریع به ارامش برسونی…که البته دارو درمانی هم مهمه ولی باید سبک زندگیت رو هم تغییر بدی و از هر چیزی حرص و جوش نخوری
   باید روانشناس و مشاوره هم بری…داروها هم باید از دو سه نوع باشه

 43. سلام آقای دکتر
  ممنون از صبر و پاسخگوییتون
  خواهر من ده روزی میشه که دچار علائم اسکیزوفرنی شده و فکر میکنه تحت نظر هست و کلاسایی که میرفت ساختگی بوده و به همه مشکوک بوده حتی عموهام… تا اینکه عموم شرایط رو به دوست روانپزشکشون گفتن و رسپریدون رو تجویز کردن، خواهرم که بیماریشو قبول نمیکنه و فکر میکنه حق با خودشه حدود یه هفته قرص رسپریدون رو به عنوان آرامش بخش میخورد و یه کم هم فکراش کم شده بود تا اینکه میگفت قرص نمیخورم و یه روز که قرص نخورد دوباره فکرا اومدن سراغش و همون دوست عموم قطره رو پیشنهاد دادن که ما قطره ۲ میلی گرم روزی ۳ سی‌سی(یه سی‌سی صبح، یه سی‌سی ظهر، یه سی‌سی شب) بهش میدیم، این مقدار برای اسکیزوفرنی کم نیست؟؟؟ و اینکه با این روال که دزدکی قطره‌رو تو غذاش بریزیم آیا بیماریش درمان میشه؟؟ برای اسکیزوفرنی کدوم بهتره؟ قرص رسپریدون یا قطره هالوپریدول؟میخوام بدونم این مقدار قطره تاثیر داره؟

 44. سلام خسته نباشید
  من وقتی هالوپریدول با بیپریدین میخورم دچار بیقراری در پاهام میشوم
  ایا پیموزاید جایگزین خوبیه برایش؟
  و آیا داروی پیموزاید عوارضش کمتره یا بیشتره ؟
  من به خاطر حرکات غیر ارادی میخوردم دکتر بهم داد
  ممنون از جوابتون

 45. سلام آقای دکتر. ممنون از پاسخگوییتون
  من کنکوری هستم و وسواس فکری دارم و از طرفی تیک هایی هم دارم که البته شدید نیست ولی خیلی اذیت میکنه. میخواستم بدونم هالوپریدول یا پیموزاید میتونه برا من انتخاب خوبی باشه؟(صرفا جهت کسب اطلاع میپرسم و قرار نیست خوددرمانی کنم)
  اینم بگم که تا حالا فلوکستین میخوردم ولی واسه تیک و حالت بی قراریم هیچ تاثیری نداشته

  • بله البته احتمالا فقط تا زمانی که میخورید تیک خوب میشه و بعد از قطع ممکنه دوباره شروع بشه یعنی شاید حالت درمانی نداشته باشه
   بنابرین اگر تیک شما خفیفه شاید به این نتیجه برسید که باهاش کنار بیایید

   • آقای دکتر بازم ممنون
    میخواستم بپرسم با توجه به شرح بالا آیا میشه هالوپریدول رو با دوز خیلی کم ولی بمدت طولانی مصرف کرد؟
    و اینکه آیا این تیک ووسواس در سن من(۱۸) میتونه بخاطر سندروم PANDAS یا عفونت استرپتوکوک A باشه؟

    • اگر ضرورت داشته باشه بله
     روی علت ایجادش زیاد مانور ندید اینا هیچکدوم قطعیت نداره…اگر ذهنتون درگیر کنید خودش تبدیل به یک وسواس فکری میشه…در ضمن الان که دیگه نمیشه کاریش کرد ….فقط دنبال راه حل درمان باشید نه پیدا کردن سبب و علت در گذشته ها

  • تیک توره خیلی شدیده و علاوه بر تیک حرکتی ، تیک صوتی هم وجود داره و فرد از خودش صداهای غیر عادی در میاره و سوت میزنه، تیکهای حرکتی هم شدید هستند و در نقاط مختلف بدن وجود دارند….احتمال قوی ارثی هستند…علایمی مثل وسواس هم ممکنه کنار تیکها وحود داشته باشه

 46. سلام، همسرم ۴۸سالشه بهمن ماه بدون دلیل خاصی اضطراب شدید گرفت و به حالتی مثل حمله عصبی بهش دست داد. دکتر بهش هالوپریدول ۵ بصورت ۱/۴صبح و ۱/۲شب تجویز کرد بعلاوه روزی ۱سیتالوپرام۲۰ که خیلی زود تاثیر کرد و حالش خیلی خوب شد واسه همین دوز دارو رو خیلی کم و سپس قطع کرد.الان دوباره حالتهای اضطراب و سنگینی سر برگشته،قرصهایی که تجویز شده عبارتند از آسنترا۱۰۰یه دونه صبحها، آلپرازولام ۰/۵، صبح و ظهر و شب ۱/۴ و تری فلوپرازین۱ شبی یه دونه. ولی الان بعد از یه هفته استفاده زیاد حال خوبی نداره، اضطرابش کمتر شده ولی همش بی‌حال و حوصله و خواب آلوده و برای سر کار رفتنش مشکل ایجاد میشه.بنظرم داره افسرده میشه در حالیکه قبلش مرد بسیار شاد و اکتیو و پر انگیزه ای بود. بنظر تون داروها درسته؟

 47. سلام
  همسرم که مردی ۴۸ ساله است ۴ماه پیش بدون علت خاصی دچار استرس و اضطراب شدید شد و پیرو اون دچار حمله عصبی و حالت‌هایی مثل توهم شد اورژانسی بردیمش بیمارستان روانپزشکی، متخصص که نبود و رزیدنت با دیدن حالتش یه آمپول هالوپریدول بهش تزریق کردن تا آروم شد. براشون این داروها رو نوشتن هالوپریدول ۵ که ۱/۴ صبح و ۱/۲شب بخوره + سیتالوپرام ۲۰ روزی یه دونه که با خوردن اونها خیلی خوب شد و بعد از ده روز که بهتر بود دوز دارو را کم و سپس قطع کردیم. ولی دوباره حالتهای اضطراب برگشت و یه دکتر بهشون سیتالوپرام وکلر دیکسپوکساید داد که اصلاً بهترش نکرد بلکه شدیدتر شد ، مجدد پیش یه دکتر دیگه رفتیم این داروها رو تجویز کرد.آلپرازولام۰/۵ بصورت ۱/۴ صبح و ظهر و شب -آسنترا۱۰۰ یه دونه صبحها و تری فلوپرازین۱ شبی یه دونه. الان یه هفته است مصرف می‌کنه ولی زیاد خوب نیست ضمن اینکه هنوز کمی اضطراب و سنگینی سر داره، همش بی‌حال و تا حدودی افسرده شده. بنظر تون داروها مناسبشه؟ ضمنا اهل مصرف هیچ ماده مخدر و حتی سیگار نیست و پیش از این خیلی آدم شاد و اکتیوی بود و هفته ای سه بار ورزش پینگ پنگ می‌کنه که خیلی روی روحیه اش تاثیر خوبی داره. ببخشید طولانی شد . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 48. سلام اقای دکتر هالوپریدول نصفِ نیم میلی گرم همراه نوروتریپتیلین ۱۰ چطوره ؟ همراه اس سیتالوپرام که من چون بهش حساسیت داشتم اون رو حذف کردم

 49. سلام آقای دکتر پدرم تقریبا یکماهه که از بیمارستان مرخص شدن قرص هالوپریدول نیم درصد شبی یک عدد و دو تا نصفه طی روز میگرفتن اما شبها تا صبح نمیخوابیدن وطی روز هم همش روی ویلچرچرت سبک نیم ساعته داشتن به دستور پزشک ما اون دونوبت قرص طی روز رو قطع کردیم و فردای همون روز علارغم اینکه پدرم خوب شده بودن با واکربدون کمک راه رفتن و هوشیار شده بودن ناگهان شروع کردن به فحش دادن غذانخوردن و لباساشونو کندن وناگهان روی زمین خوابیدن. دکترشون یک دوم هالوپریدول۵ رو فقط شب تجویز کردن باتوجه به سنگینی وعوارض قرص چه قرص هایی میتوانند جایگزین بهتری باشن و آیاقطع این قرص عوارض بدی برجاخواهد گذاشت؟؟باسپاس

 50. سلام آقای دکتر
  پسرمن هالو پریودول نیم رو با دیفن هیدرامین میخوره مدتی رو به بهبود بود ولی الان دوهفته است تیک صوتی اش زیاد شده واصلا قطع نمیشه
  چه کار کنم

  • داروهای قویتر در رده های بعدی موجوده که اونها باید تجویز و مصرف بشه
   بهتره البته به دکتر کودکان مراجعه کنید

 51. سلام خانم بنده تشنجداره حدود بیست ساله قرص تگراتل ۴۰۰ توپیرامات ۱۰۰ و فنی توئین و فنوباربیتال ۵۰و۱۰۰ میخوره یک سال میشه اکثرا شبها دچار توهم و هزیان میشه در حالت کاملا هوشیاری و خود را در جا و مکانی خاص میبینه و با خودش حرف میزنه و همیشه میگه در گوشام صداهایی میاد یا با من حرف میزنن انواع قرص ضد توهم استفاده کردیم خوب نشده الان نیم قرص هالوپریدول نیم روزی دو بار مصرف میکنه بازم شبها دچار توهم و هزیان میشه خواهشا راهنمایی کنید

  • بعضی از کسانیکه صرع اونها بخوبی با داروهای ضدتشنج کنترل شده گاهی دچار حالات توهمی میشن
   هالوپریدول نیم میلی دوز ضعیفیه برای درمان ایشون
   بنظرم به یکی از بیمارستانهای دانشگاهی شهرتون در زمینه روانپزشکی مراجعه کنید بهتره

 52. سلام آقای دکتر، دیروز این دارو رو دکترم برام تجویز کرد، یک ساعت بعد از مصرف یکی از چشمهام به شدت باز شد و دیگری بسیار کوچک، حالت تهوع شدید و یک احساس خواب آلودگی شدید دارم، امروز که از خواب بیدار شدم، چشمم بعد از نیم ساعت دوباره اون جوری شد، به حدی که همسرم بهم قرص سیتریزین داد و متاسفانه تا فردا به دکترم دسترسی ندارم، نمیدونم باید چیکار کنم، لطفا راهنمایی کنین
  بطور کلی وضعیتم:
  احساس خفگی
  احساس کوبیدگی در پا
  تپش قلب
  تهوع
  چشمهای نامتقارن شده و درد در چشم چپ
  خواب آلودگی
  بی حالی

 53. سلام اقای دکتر چند تا سوال داشتم ۱٫در چند روز تاثیر قرص هالوپریدول را میشه دید یا به زمان نیاز دارد بیمار تا تاثیرش را ببیند ۲٫ من روزی یه فنجان قهوه فوری با قارچ سوپریم میخورم ایابا قرص هالوپریدول تداخل داره ۳٫ قرص هالوپریدول نیم برای درمان توهم هزیان شنیداری و بینایی جواب میده روزی دو قرص یا نه متشکرم راهنمایی فرمایید

 54. با سلام، آقای دکتر بنده این دارو رو یعنی نیم میلشو یک ماهی هست که به خاطر نوعی وسواس فکری که در روابط اجتماعی من تا ثیر گذاشته بود به همراه سرترالین مصرف می کنم و تا حد زیادی هم خوب بوده برام، می خوام بدونم که مشکل من درمان می شه و از دارو بی نیاز می شم یا تا اخر عمر باید این داروهارو بخورم ؟

 55. با سلام اقای دکتر، دختری ۷ساله دارم ک دچار اضطراب و ترسهایی بود و با تست به گفته دکتر از ۶ نوع اضطراب ۵ نوعش را دارد. و دکتر نصف هالوپریدول نیم و یک چهارم سرترالین و ماتوراید۱۸ تجویز کردن. ولی هنوز ترسهایی داره و .. بنظرتون این قرصها برای بچه ی ۷ ساله مناسب هستن؟ و ایا مادام العمر باید قرص مصرف کنه؟ خیلی نگرانش هستم که از ۷ سالگی باید دارو مصرف کنه

 56. با سلام اقای دکتر، دختری ۷ساله دارم ک دچار اضطراب و ترسهایی بود و با تست به گفته دکتر از ۶ نوع اضطراب ۵ نوعش را دارد. و دکتر نصف هالوپریدول نیم و یک چهارم سرترالین و ماتوراید۱۸ تجویز کردن. .ولی هنوز ترسهایی داره و .. بنظرتون این قرصها برای بچه ی ۷ ساله مناسب هستن؟ و ایا مادام العمر باید قرص مصرف کنه؟ خیلی نگرانش هستم که از ۷ سالگی باید دارو مصرف کنه

 57. سلام.اقای دکتر بنده۲۳سالمه و تمام نشانه های تیرویید پرکارو دارم.توی ازمایشم از حدمعمول بیشتر زدهT4اما دکتر ک رفتم داروی تیرویید نداد.شبا بیخود گریه میکنم استرس دارم بیخوابم.لطفا راهنمایی کنید

 58. سلام جناب دکتر
  وقتتون بخیر
  خواهرم ۲۸ سالشه تو سن ۱۸ سالگی زایمان کرد و دچار افسردگی بعد از زایمان شد که بعد از چند ماه مصرف دارو کاملا خوب شد اما داروهاشو قطع کرد الان بعد از ده سال مجددا زایمان کرده اوایل هیچ گونه اثری از افسردگی زایمان نداشت و کاملا حالش خوب بود الان بعد از گذشت ۷ماه از زایمانش دچار اختلالات شدید شده توهمای وحشتناکی میزنه و دو هفتم هست تحت نظر دکتره اما الان به هیچ عنوان راضی نمیشه که داروهاشو مصرف کنه میگه من کاملا سالمم اما پرخاشگری و توهماتش داره شدید تر میشه پزشک معالجش در حال حاضر تشخیص بستری رو دادن اما همسرش قبول نکرده و رفته پیش دکتر سابقش که ایشون گفته سیتریزین و هالوپریدول بصورت آمپول بهش تزریق کنین!!خواستم از خدمتتون سوال کنم که چکار باید انجام بدیم ایا عوارض نداره بصورت تزریقی بهش بدیم؟؟چکار باید بکنیم …شهرستانیم اگه بستری بشه قطعا دیگه نمیتونه تو جامعه ی اینجا زندگی عادی داشته باشه اطرافیان با طعنه و کنایه از پا درش میارن…خواهش میکنم جوابمو بدین

 59. سلام آقای دکتر
  ببخشید مصرف همزمان هالوپریدول ۰٫۵ با قرصهای SSRI مثل سیتالوپرام تداخل نداره و آیا توصیه میکنید؟ ضمنا دکتر سابق من روزی دو عدد هالوپریدول ۰٫۵ بهمراه نصف بی پریدن برام تجویز کرد (برای مشکل پرش ماهیچه ها و تیک)اما از یه دکتر دیگه شنیدم که دو تا نیم زیاده و حداکثر یه دونه در روز باید بخورم، نظر شما چیه؟

 60. با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی بهترینها برای شما و خانواده محترمتان.واقعا بدون اغراق و تملق میگویم شما یک انسان کامل و فراتر از پزشک هستید که پای سوالات و حرفهای بیماران می نشینید و با حوصله جوابشان را میدهید .کاری که در این زمانه باید به مطب مراجعه کنیم و بعد از صف طولانی و پرداخت حق ویزیت آنچنانی از متخصص بپرسیم و مشاوره بگیریم .کاری که شما با همه مشغله کاریتان وخستگی و…با سعه صدر انجام میدهید..درود برشما.
  مشکلی دارم استدعا دارم راهنمایی بفرمایید:
  بنده حدود ۱۴ سال است بیمار اعصاب و روان با عناوین افسردگی.اختلال خواب.اضطراب.وسواس فکری شدید.ریسک خودکشی.و عدم میل به زندگی هستم وانواع داروهای حوزه اعصاب را در رابطه با مشکلاتم مصرف و چند دوره هم بستری شده ام بطوری که این بیماری سبب معلولیت و بازنشتگیم از کار در یک ارگان نظامی گردید و چند سال است خانه نشینم و خسته از داروهای مختلف نسخه ای را خودم ب پزشک معرفی کردم که با آن داروها راحت بودم و حدود۴ سال است همین نسخه را مصرف میکنم کلوموپرامین ۷۵٫دوعدد در شب.کلونازپام ۲٫٫و هالوپریدول نیم….لذا در خلال این مدت بدلیل فشار و مشکلات زیاد متوسل ب مصرف تریاک شدم و روزی یا نهایت دوروز یکبار مصرف میکنم…تا حدودی خوبم اما تداخل داروها و اپیوم را در بدنم و حرکاتم نظیر خواب کم یا زیاد.بیقراری.بیحالی و بیقراری حس میکنم.عذر میخام حرفم به درازا کشید میخاستم بپرسم ادامه این روند سبب چه موضوعی میشود چون احساس میکنم این دو دارو باهم مخلوط شده هم خوب اند برای بیماریم و هم بد .بنظرتون میتونم کماکان باتوجه به اینکه سنم به ۴۰ رسیده از اپیوم بعنوان آرام کننده در کنار داروها استفاده کنم یا باید یکیشو کات کنم ودرصورت مصرف چه تذکر و توصیه ای دارید….البته چون تازه افتخار آشنایی با جنابتان را کسب کرده ام راهنمایی اجمالی بفرمایید تا در اولین فرصت حضورا خدمت برسم واز دانشتان بهره گیرم…با آرزوی خوشبختی.یا علی

  • ازونجاییکه بنده در زمینه اوپیوییدها اصلا کار نمیکنم و تجربه ای ندارم نمیتونم جواب درستی بهتون بدم
   به اقای دکتر بختیاری مراجعه کنید
   ادرسشون در اینترنت هست

 61. باسلام
  اقای دکتر بنده ۲۰ سال سن دارم. به خاطر وسواس فکری شدید (افکار مزاحم بسیار آزار دهنده) که به تبع ان دچار اضطراب و بیقراری شدید میشم به روانپزشک مراجعه کردم. برای من مشاوره با روانشناس و آسنترا ۵۰ روزی یک عدد و نصف قرص هالوپریدول۰٫۵ هرشب تجویز کردن سوالم از شما این هست که ۱_ با این داروها چه قدر زمان میبره تا بهبودی رو احساس کنم؟۲_آیا قرص هالوپریدول تنظیم هورمونی بدن رو به هم میزنه و باعث قطعی قاعدگی میشه؟

 62. سلام خدمت شما بزرگوار.
  ببخشید پسر من ۹ سال و نیم داره.مدت پیش تیک گرفت و دکتر بهش هالوپریدول نیم دادند.خوب شد.اما دوباره بعد دو سال برگشته.به نظر شما من دوباره مصرف این قرص رو شروع کنم؟ با تشکر

 63. سلام اقای دکتر عزیز من مشکل پنیک دارم دکتر قرص سرترالین ۵۰ و قرص هالوپریدول نیم تجویز کرد.به خاطر نامنظم بودن و داشتن تپش قلب و افتادگی دربچه میترال میترسم قرص هالوپریدول مصرف کنم.موقع بلند شدن و نشستن م احساس خفگی بهم دست میده.که مورد اخر رو دکترهای قلب تشخیص ندادن چرا این اتفاق میفته.داروخونه گفت اگه این حالتها داری به نظرم هالوپریدول نخور.نظرتون لطفا بفرمایید 🙁

 64. سلام آقای دکترمن بخاطرخیانت همسرم خیلی عصبانی وبیقراربودم تاپیش روانشناس وروانپزشکی که ازطریق مشاورم معرفی شدرفتم قطره هالوپریدول.قطره گل سرخ.و قطره آفرودیت وقرص آلپرازولام بهم داده قطره ها راشبی۵قطره گفتن بخورم آیاداروی درستی بهم دادن چون یک بیماری خونی دارم گفتن همه را گیاهی میدم درضمن سن من۵۶سال است باتشکرازشما

 65. سلام برادر چهار سال و نیم من یک سال است بخاطر لکنت هالوپریدول میخورد به تازگی حدود چهار روز است که خونریزی بینی دارد آیا ممکن است از عوارض هالوپریدول باشد؟

  ممنون

  • بله ضد وسواس هم هست
   برای پانیک در خط اول نه ولی بصورت کمکی ممکنه بعضی پزشکان تجویز کنند
   همه داروهای اعصاب چندین کاربرد دارند که برای هر اختلالی ممکنه یکی از اونها کاربرد پیدا کنه و با تشخیص پزشک ممکنه بکار برن

 66. سلام و عرض ادب….آقای دکتر آیا فلوکستین ۲۰ میلی و نورتریپتیلین ۲۵ برای پانیک خیلی تاثیر داره بنظرتون؟و آخرین سوالم از خدمتون اینه که آیا هالوپریدول نیم میلی برای جنون چقدر تاثیر داره یا باید ۵ میلی بخورم ممنون ازتون

 67. سلام اقای دکتر
  من ۵ روز هست که نصف فلوکسامین ۵٠ و هالوپریدول ٠/۵ برای وسواس کندن مو استفاده میکنم
  اما باعث کاهش فشار و بیقراری و لرزش دستهام شده با دکترم در میون گذاشتم گفتن مقدارشونو نصف کنم اما بازم باعث همین حالت ها شدند به طوری که امشب مجبور شدم به خاطر فشار پایینم برم درمانگاه و سرم زدم
  میخواستم مصرف دارو هارو قطع کنم
  با این که ۵ روز مصرف کردم عوارض ترک ممکنه داشته باشه یاه میتونم قطع کنم
  به دکتر خودم دسترسی ندارم متاسفانه در حال حاضر

  • بازم حامد از رشت؟بنظرم بعضی سوالها صرفا برای اطمینان جویی وسواسی پرسیده میشه
   و چون از نظر علم روانشناسی جواب دادن به اینگونه سوالات باعث تشدید وسواس ذهنی میشه،از پاسخ دادن به اینطور سوالات تکراری خودداری میکنم
   لطفا طبق تجویز پزشکتون دارو رو مصرف کنید و اینهمه تو اینترنت دنبال عوارض و تداخل و این چیزها نگردید

 68. سلام اقای دکتر ایا هالوپریدول نیم باعث یبوست مزمن میشودچند مدتی استفاده کردم بد چوری دچار یبوست شدم ایا بعلت همین قرصه

 69. سلام وقت بخیر من چندروز هست که با مراجعه به روانشناس متوجه شدم برادرم اسکیزوفرن هست
  امشب به روانپزشک مراجعه کردم قطره هالوپریدول تجویز کردن ۵قطره صبح ۵قطره شب که آروم بشه و بتونیم باهاش صحبت کنیم ببریمش پیش دکتر توروخدا این دارو تاثیر داره؟؟
  کمکم کنید چطور راضیش کنم ببرمش دکتر من میترسم بهش بگم اصلا با ما صحبت نمیکنه

  • راضیش که نمیتونید بکنید چون اینجور بیماران،خودشونو بیمار نمیدونند.بله با هالوپریدول منعطف و اماده میشه تا بیاد

 70. با سلام آقای دکتر. بنده خواهرم برای رفع توهم وهذیان هالوپریدول با دوز ۷٫۵ به مدت سه هفته استفاده کرد. عارضه پرش پای چپ هنگام خواب براش ایجاد شده. دکتر قرصو عوض کرد و براش الانزاپین تجویز کرد.اما با وجود قطع شدن هالوپریدول پاش میپره ونمیتونه بخوابه. آیا این عارضه رفع میشه؟خیلی نگران خواهرم هستم. ممنون

  • خب پس اون پرش ربطی به قرصها نداره و میشه از یک شل کننده عضلانی مثل کلونازپام قبل خواب استفاده کرد

 71. با سلام مجدد .دکتر بنده خواهرم پس از ۵ سال بیماریش عود کرده که به هیچ وجه به شدت بار اول نیست.تمام علائمش تقریبا بهبود پیدا کرده فقط با خودش هی حرف میزنه و وقتی میگم چی داری میگی .میگه نمیدونم دهنم تکون میخوره و یکی تو ذهنم بهم بد وبیراه میگه.این حرف زدن از سرش میفته یا ممکنه مزمن بشه؟دارو هم سر وقت میخوره و خوشبختانه از این لحاظ مشکلی نیست.

 72. سلام دکتر، ببخشید مادر من تقریبا ۵ ساله که ۵ mg هالوپریدول BD مصرف میکنن (۱۰ mg روزانه). با وجود مصرف روزانه ۴ عدد قرص بی پریدن، عوارض اکستراپیرامیدال مثل لرزش اذیتشون میکنه. آیا امکان کاهش دوز یا تعویض دارو وجود دارد؟
  ممنون از راهنماییتون

 73. سلام ببخشید یه سوال دیگه داشتم اینکه سرترالین باکارمازپین تداخل نداره؟ بعدحداقل ترین دوزبرای اسکیزوفرنی چقدره داروها سرترالین ۵۰ وکارمابازپین ۲۰۰روزی ۲تاوهالوپریدول ۰٫۵روزی دوتا ۹ماهه مصرف داره ولی تازه دوهفته اس کاربامازپین جای والپیروات روگرفته تقریبا کنترل شده ولی بعضی وقتها بازم علائم هست

  • سرترالین با کاربامازپین در دوزهای معمولی تداخل ندارن ولی اگر شما حس کردید سرگیجه تهوع و درد عضلانی و اینگونه علایم دارید باید به پزشکتون مراجعه کنید تا سطح خونی کاربامازپین رو اندازه بگیرن ولی در ۹۰ درصد موارد احتیاج نیست و مشکلی ایجاد نمیشه
   داروهای شما در حداقل دوز داده شده و جای نگرانی نیست.مرتب مصرف کنید تا نتیحه بگیرید

 74. سلام وقتتون بخیر، قرص سرترالین فقط برای افسردگی کاربرد داره؟بعدامکان داره کسی که سرترالین ۵۰ میخوره بعدبه ۱۰۰برسونه دچاراضطراب بشه؟

 75. سلام،خسته نباشید،مادرم داروهای سرترالین ۱۰۰روزی یه عدد وکارمابازپین ۲۰۰روزی ۲تاوهالوپریدول ۰٫۵روزی دوتا۹ماهه استفاده میکنه میخواستم بدونم این داروها باعث ایجادسرخوشی میشه؟چون تازگی بعضی وقتها شبیه بچه ها رفتارمیکنه یاحرف بی ربط میزنه. البته کارمازپین روزی۲تا تازگی جای والپروات۲۰۰روزی یه عدد روگرفته وسرترالین ۵۰ هم ۱۰۰شده میخواستم بدونم مال داروها نیست؟زیادم میخوابه ،تقریبا کنترل شده بود همه چی

 76. سلام آقا دکتر، ببخشید میخواستم بپرسم فرق والپروات سدیم ۲۰۰ با کارمابازپین ۲۰۰چیه؟مادرم مدتی است داروهای هالوپریدول ۰٫۵روزی۲عدد وسرترالین ۵۰روزی ۲عدد وکارمابازپین ۲۰۰روزی ۲عدد مصرف میکنه سه هفته اس که کارمازپین روجای والپروات داره مصرف میکنه وسرترالین روزی دوتاشده بیشترشده ولی استرس زیادی داره درطول روز میخواستم بدونم مال تعویض دارونیست؟

 77. سلام خسته نباشید،آقای دکتر یه قرص کارمازپین ۲۰۰ روزی یه عدد جای یه عدد والپروات سدیم ۲۰۰ رومیگیره؟ منظورم مقداراثرشه چون وقتی عوض شده شخص یه مقداربدبین شده وسوظن پیداکرده

 78. سلام آقای دکتر، مادرم هرشب درحال خواب دیدنه مدام خواب میبینه بعدفرداش هم همه روتعریف میکنه میخواستم بدونم باید ویزیت بشه؟

  • من منظور خیلی از شماها رو ازین جور سوالات نمیفهمم
   اگر پزشکتون تجویز کرده که باید بخورید ومشکلی ایحاد شد از خودش بپرسید
   اگر خودتون سر خود میخواید مصرف کنید که اصلا کار درستی نیست

   قبلا هم گفتم همه داروها یجورایی با هم تداخل دارن ولی معنیش این نیست که کنار هم نشه مصرف کرد.

 79. سلام خسته نباشید، ببخشیدازبین داروهای کارمابازپین وهالوپریدول وسرترالین کدومشون باعث افزایش وزن میشوند؟

 80. سلام آقای دکترخداقوت، ببخشید پرکاری تیرویید میتونه باعث مشکل اعصاب و روان بشه الان مادرم یکساله داروهای هالوپریدول وسرترالین وکارمابازپین مصرف میکنه تازه آزمایش داده فهمیدیم تیرویید پرکاره اگه درمان بشه بیماری برطرف میشه؟ممنون

  • معمولا همزمان کم کاری یا پر کاری وحود داره و نمیشه مشکلات اعصاب رو به تیرویید ربط داد
   البته بیشتر مردم دوست دارن ربط داشته باشه و با درمان اختلال تیروییر ،مشکل روحی روانی هم کامل برطرف بشه…ولی متاسفانه در واقعیت اینطور نیست

 81. سلام آقای دکتر ببخشید میشه به این سوال جواب بدید به دکترمادرم دسترسی نداریم مادرم روزی ۲ تا هالوپیرول ۰٫۵ودوتا کاربامازپین ۲۰۰وسرترالین ۱۰۰میخوره الان دوماهه به جای یه عدد والپروات ۲۰۰دوتا کاربامازپین داده یه دوهفته میشه گفت یکی از سرترالین روقطع کنم الان میگه دست وپای راستم یخ میزنه بی حس میشه خیلی دستاش سردمیشه میخواستم ببینم مال کم کردن سرترالین نیست؟ یاکاربامازپین بهش نمیسازه؟خیلی هم صورتش عرق میکنه. ۵۳ساله هستن.

 82. سلام آقای دکتر خسته نباشید، ببخشید میخواستم بپرسم یک عدد قرص والپیروات سدیم ۲۰۰ ازلحاظ دوزمصرفی بادوعدد قرص کاربامازپین ۲۰۰برابری میکنه؟بعداینکه اگه یکدفعه به جای کاربامازپین، والپروات سدیم رومصرف کنیم مشکلی نیست؟

 83. آقای دکتر سلام . همسر من تشخیص دوقطبی گرفتن اما دربرابر مصرف دارو مقاومت میکنن و ایدههاشون برای ترک منزل و من و فرزندمون روز بروز بلندپروازانه تر میشه و هر روز که میگذره تصمیم ایشون جدی تر میشه. روزی ۱۴ قطره هالوپریدول در چای ایشون میریزم اما الان ۱۰روز هست که مصرف میکنن و هیچ تاثیری نداشته. توصیه حضرتعالی چه هست؟ آیا دوز ۱۴ قطره مناسبه؟ و آیا راهی برای خوراندن داروها هست؟

  • در این مواقع که اختلال دو قطبی شدیده .الکتروشوک پیشنهاد مفیدتری میتونه باشه تا شخص سریعتر به وضعیت نرمال برگرده

 84. سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  سه ماه پیش پدرم با دلیل چرا زن نمیگیری به اصرار برادرم را پیش روانپزشک برد. روانپزشک تشخیص اضطراب داد و اول سیتالوپرام تجویز کرد. برادرم بعد از خوردن آن با عوارض ناراحتی روبه رو شد در مراجعه بعدی داروی سیتالوپرام را با هالوپریدول تعویض کرد. الان بعد از مصرف این دارو به مدت دو ماه به شدت خواب آلوداست نمیتواند کار کند و برای کارش مضطرب و پریشان است و حرکاتش کند شده است. چه کار باید کرد. قبل از این مشکلی نداشت حتی پیشرفت شغلی پیدا کرده بود. به نظر شما چه کار کنیم؟

  • خب باید دید تشخیص پزشک معاینه کننده چیبوده.شاید یک اختلال عمیقی رو در برادرتون کشف کردن که هالوپریدول رو تجویز کردن

 85. سلام آقای دکتر. من یک پسر یکساله دارم که خودم بهش شیر میدم یه مدتیه دچار استرس و اضطراب شدم و شبا نمی تونم بخوابم دکتر بهم هالوپریدول ۰/۵دادن همراه با آسمترا ۵۰ ولی تو سایتا نوشته هالوپریدول تو شیر ترشح میشه و ضرر داره آیا این درسته. اگه آسنترا رو تنها بخورم اشکال داره؟

  • والا من با این دوز عارضه ای ندیدم مگر اینکه کسی سالهای طولانی دوزهای بالاتری مصرف کرده باشه که احتمال تاردیو دیسکنزی وجود داره

 86. سلام آقای دکتر من به علت تحوع به دکتر مراجعه کردم و هالوپریدول ۰/۵داد نصف صبح و نصف شب یک نوبت استفاده کردم و سرگیجه گرفتم فقط سوالم اینه با مصرف این دارو امکان داره تحوع ام بره چون واقعا هر جور دارو خوردم واسه تحوع

  • بله ممکنه
   داروهای فنوتیازینی مثل تری فلو پرازین و پرفنازین در بین داروهای اعصاب بیشترین خصلت ضد تهوع رو دارند

 87. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ده روز هست که به خاطر مشکل اضطراب و افسردگی و پانیک و کابوسهای شبانه و ترافیک افکار و تکرار حرف به روانپزشک مراجعه کردم.بهم قرص سراتالین ۵۰روزی یک عدد و هالوپریدول نیم شبی یک عدد و زاناکس یک چهارم صبح یک دوم شب داده،این تجویز برام مناسبه؟

 88. سلام آقای دکتر خسته نباشید، برادرم ۲۱ساله هستن به علت اینکه اکثر اوقات درحال جویدن ناخن های انگشت بود واینکه ثبات نداره درتصمیم گیری هاش مثلا پارسال ازبهترین دانشگاه انصراف داد گفت یه رشته دیگه ای رودوست دارم دوباره کنکورداد قبول شد بازم میگه نمیتونم بخونم دائما تودرس درحال مقایسه خودش بابقیه اس تمرکزنداره،توهرجایگاهی قرار میگیره راضی نیست الان تازه رفته دکتر ایشون براشون سرترالین ۵۰ ودپاکین ۵۰۰تجویز کردن میخواستم ببینم این داروها مناسبه؟ ممنون

 89. باسلام
  مترونیدازول۲۵۰ وسیپروفلاکسین۵۰۰ برای کسی که قرص هالوپریدول ۰٫۵ را دو ماه کنارگذاشته وقبلا ازاون به مدت ۴ ما پیش هالوپریدول ۱ و ماه‌های قبل دوزهای بیشتری مصرف کرده مشکلی ایجاد می کند؟ چون باخوردن شبی دوعددمترونیدازول۲۵۰ وسیپروفلاکسین۵۰۰ یکم سردرد می شم. الان دوشنبه خوردم. دیشبم تو خواب ترسیدم. ممنون میشم پاسخ زود بدهید.

    • سلام اقای دکتر، بنده خانمی ۳۱ ساله هستم سه ماهه برای افسردگی سرترالین و هالوپریدول مصرف میکنم اونم شبی یکی، الان که داروم تموم شده دو شبه حتی یک ثانیه خواب به چشمام نیومده، دچار بی خوابی شدم، میخواستم بدونم به خاطر هالوپریدول هست؟؟؟؟ و اینکه چه مدت عوارضش از بین میره؟؟ ممنونم

   • سلام آقای دکتر خداقوت،یه سوال داشتم ازبین داروی کاربامازپین ووالپروات سدیم کدام عارضه جانبی بیشتری داره ؟بعد اینکه مصرف این داروها باعث کاهش حافظه میشن؟

    • خب هر کدوم یه عارضه دارن که برای یک نفر قابل اهمیته و برای شخص دیگه مهم نیست
     اصلا نمیشه قانون کلی تعیین کرد
     مسلما اگر یکی بهتر بود دیگه هیچ دکتری اون یکی رو تجویز نمیکرد و هیچ کارخونه ای هم دیگه اونرو تولید نمیکرد
     درسته؟
     پس این تیپ سئوالات رو خودتون قبل از مطرح کردن میتونید سبک سنگین کنید و به نتیچه برسید

    • سلام آقای دکتر دوماهه ک بعلت اضطراب ولرزش چانه وافکار مزاحم دارو مصرف میکنم بهتر شدم اما ضعف شدید کار اداری من را مختل کرده و میترسم اخراج بشم. بشدت ضعف دارم و بیحالم داروهام هالوپریدول نیم صبح و شب -سدیم والپروات ۲۰۰یکعدد-متورالروزی دو نصفه-زولوفتیکعدد-ولبان۷۵یکعدد

     • داروهاتون خیلی دوز بالایی ندارن
      شاید با تجویز ویتامینها و مکملها ،این ضعف برطرف بشه

 90. با سلام
  آقای دکتر بنده الان استاژر بخش روانپزشکی هستم برای رفع وسواس فکری و استرس ناشی از آن مصرف داروهای SSRI ها همراه هالوپریدول ۰/۵ بهتره یا ابیلیفای۱۰؟

  • از اونجاییکه جواب این آزمایشات جزو اسرار پزشکیه و امکان سواستفاده و پروتده سازی علیه شخصی وجود داره؛بطور معمول این ازمایشات انجام نمیشه.و بیشتر در سازمانها و نهادهای قانونی انجام میشه
   شما هم‌لطفا پیگیری نکنید!!!
   اگر لازم باشه پزشک خودتون در بیمارستان مربوطه اینکار رو انجام میده

 91. سلام اقای دکتر من وسواس فکری دارم‌ همراه افسردگی دکتر برام اسنترا و هالومریدون تجویز کرده ..من تو ویکی پدیا خوندم این دارو برای جنون و اسکیزوفرنیه ..خیلی اظطراب دارم?لطفا کمکم کنید

 92. سلام.آقای دکتر.من وسواس دارم که تاحالا چند بار دچار تیک صوتی شدم که با مصرف قرص هالوپریدول ۰٫۵به میزان ۲بار در روز،بعداز مدتی برطرف میشد.ولی مدتیه که دوباره دچارتیک صوتی شدم که علی رغم اینکه بازم هالوپریدول باهمون دوز مصرف میکنم برطرف نشده وخیلی اذیت میشم.خواستم بدونم که میتونم دوز رو به مقدار ۱ میلیگرم همرا با مصرف بی پریدین افزایش بدم؟ضمن اینکه سریهای قبل سابقه مصرف یک چهارم پیموزاید۴،‌دوبار در روز هم داشتم که تاثیری نداشت.

  • زیر نظر ایشون بله قابل افزایشه
   ضمن اینکه شاید در کنار اینها داروهای سروتونینی هم به درمان توام وسواس و تیک کمک کنه

 93. سلام اقای دکتر. پسر ۲۲ماهه ای دارم که برای تشخیص اوتیسم به دکتر فوق تخصص اعصاب مراجعه کردیم. چون پسرم هنوز نمیتونه حرف بزنه براش قطره هالوپریدول روزی ۴قطره تجویز کرد. درصورتی که همه جا نوشته برای زیر ۳سال تجویز نشه. چیکارکنم من؟؟؟

  • ببینید باید به پزشکان متخصص و با تجربه،اعتماد کنید
   اونا در بند اطلاعات اینترنتی نیستن و دانش اونها فراتره
   و حتما که وقتی تجویزی میکنند مسئولیت این کار رو پذیرفتند

 94. سلام اقای دکتر
  همسرم ۲۸ ساله دچار وسواس متوسطن به گفته دکتر روانشناسشون.دکتر روانپزشک بهشون فلوکستین ۱۰ روزی دوتا و هالوپریدون نیم دادن
  بعد دو هفته دچار بی قراری در پا هستن و میگه نمیتونم بشینم،گاهی دستهاش رو بلند میکنه بی اختیار
  همسرم میتونه فقط با مصر فلوکسیتین و روانشناس درمان کنه؟یا واجبه هالوپریدول هم مصرف کنه؟

 95. سلام اقای دکتر من میخوام بدونم اگه داروی هالوپریدول چاق کننده است از چه مکانیسمی باعث چاقی در خانمها میشه و دیگه اینکه ایا سایکوز همون توهمه وایا جزو عوارض هالوپریدول به حساب میاد یانه چون من قبلا بخاطر مصرف داروی دیگری دچار توهم شدم میترسم دوباره اینجوری شم ودیگه اینکه ایا هالوپریدول ضعف حافظه میاره

  • هالوپریدول در مقایسه با خیلی از داروهای دیگه ،چندان چاق کننده نیست.ضعف حافظه کمی ممکنه بده.و این وارو بدای برطرف شدن سایکوز (توهم) داده میشه

 96. سلام آقای دکتر من مهدی و ۴۶ ساله هستم بخاطر تشویش و اضطراب و لرزش فک و چانه و افکار منفی و پریشان به روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده ام و در حال حاضر بمدت تقریبا یک ماه است هالوپریدول نیم صبح و شب- متورال نصف صبح و شب- سدیم والپروات ۲۰۰ شبها یک عدد- ولبان روزی یک عدد و زولوفت روزی یک عدد مصرف میکنم ضعف شدیدی دارم که باعث شده زندگی خانوادگی و کار اداری ام مختل شود. دائم باید با ضعف شدید دراز بکشم و طبعاً در محیط کار قادر به فعالیت نیستم. درصورتی که جایگزین و یا مکمل بهتری برای داروهایم وجود دارد بفرمایید در غیر اینصورت راهنمایی بفرمایید چکار کنم؟ سپاسگزارم

 97. سلام آقای دکتر من حدود۵ساله هالوپریدول۵/.همراه فلوکستین۲۰ وکلومیپرامین۱۰ مصرف میکنم میخوام قرص هالوپریدول رانخورم نمیتونم ودچاربیقراری وسواس و اضطراب میشم چندبار دکتر داروهاموعوض کردنتونستم به نظر شما چه دارویی میتونه جایگزین هالوپریدول بشه که عوارض اونو ازبین ببره ودرکنارفلوکستین وکلومیپرامین برای وسواس و اضطراب مفید باشه ممنونم

 98. سلام ..پدرم بعد از عمل جراحی سنگینی که داشت و ۲۰ روز بستری شدن در بیمارستان .دچار بیماری دلیریوم شده .دکتر قطره هالوپریدول ۲میلی گرم بصورت سه تا سه قطره در روز براش تجویز کرده بعد از مصرف دو روز هذیان گویی و توهم بیندیش کمتر نشده شاید بیشتر هم شده ..باید چکار کنم راهنمایی کنید.حرکات غیر ارادی هم داره.ایا دارو ادامه بدهیم ؟؟؟با سپاس

  • دلیریوم یعنی یه علت جسمی داره و نه روانی
   و اون بیماری زمینه ای باید درمان بشه
   و هالوپریدول و لورازپام فقط مسکنه موقتیه

 99. با سلام
  خواهرم بعد از یه حمله جنون ناگهانی براش هالوپریدول ۵ میلی صبح و شب به همراه بیپریدین شب تجویز شد.بعد از یک ماه از مراجعه به دکتر خودداری کرد و اجبارا در طی سه سال گذشته فقط نسخه قبلی رو تکرار کرد و به مصرف دارو ادامه داد.در تمام این مدت حالت مسخ شده و افسرده داشت و گاها دچار پرخاشگری حاد میشد.ماه گدشته ناگهانی داروهاش رو قطع کرد بدون اینکه کسی بفهمه.و شرایط روحی و رفتاریش خیلی خوب و عالی بود.بعد از یک ماه مادرم فهمید و مصرف دارو مجددا شروع شد.الان دوباره حالات اضطرابی بسیار شدید و بی قراری و عدم توانایی سکون شده و دائما میگه من وقتی دارو مصرف نمیکنم خوبم و با شروع دارو حالم بد شده.از طرفی چون طی حمله جنون گدشته اش به کسی اسیب شدید وارد کرده از قطع دارو و برگشت یه جنون لحظه ای دیگه هم نگرانیم.برای دکتر رفتن هم اصلا همکاری نمیکنه.الان این وضعیت اضطرابی عوارض هالوپریدوله یا نشون دهنده عود اسکیزوفرنی؟و در پیشنهاد شما چیه

  • خوب وقتی اون نمیره دکتر،چرا شما به نیابت از ایشون نمیرید و داروی جدید نمی گیرید.حال خواهرتون خیلی بده.خودتون هر سه ماه یکبار برید و گزارش رفتارش رو بدید و داروی جدید بگیرید

 100. سلام آقای دکتر
  برای درمان خلق پایین و افسردگی و بی انگیزگی که البته دکترم تشخیصشون اینه که علت اصلی این حالت های من مربوط به وسواس فکری هست، ایشون تجویزشون صبح و شب یک عدد سیتالوپرام ۲۰ و یک عدد پروپانول ۱۰ بود. که الان به دلیل پرش دست و پا که گاهی وقتی خواب هستم به سراغم میاد یک عدد هالوپریدول ۰/۵ شب ها اضافه کردن
  ممنونم میشم بفرمایید شما این ترکیب رو تایید می فرمایید؟ با این ترکیب باید نگران عوارض جانبی باشم یا خیر؟
  پرش دست و پا از عوارض سیتالوپرام میتونه باشه؟

 101. برای یه فرد ۳۰ ساله که ۲۰سال افسردگی واضطراب داره سابقه خوانوادگی دوقطبی داره هالوپریدول بادز ۵۰ میلی گرم هم کمه من ۱۵ میل هالوپریدول با الانزاپین ۵ ودوسه داروی سروترونی ونراپی نفرین ۸۰ درصد بهبود پیدا کردم و خندم میگیره از بعضی از افراد که با نیم میل وحشت زده ویا با داروی سیتالوپرام که با دز ناچیز ۲۰ میلی حالشون خرابه من افسردگی دوقطبی دارم ومیبینم با ۲۰ سال زندگی با این اضطراب وافسردکی بیماریم داره زور میزنه آزاد بشه وهالوپریدول به سختی داره باهاش میجنگه

  • همینه دیگه که میگم هیچ فورمول ثابتی برای تاثیر و دوز داروها وجود نداره و سوخت و ساز بدن هر شخصی با شخص دیگه فرق میکنه

  • هر کدوم با یک دوزی اینکارو میکنن
   اینقدر بین قرصها تفاوت و ارجحیت قائل نشید
   اونا که مثل ادمهای اینستاگرامی نیستن که یکی واسه بقیه شاخ بشه

 102. سلام.خسته نباشید.ممنون از توضیحاتتون.میخواستم یسوال بپرسم.
  من بیماری افسردگی و وسواس و اضطراب دارم.متاسفانه مدت زیادی است به خود ارضایی دچار شدم.آیا این کار باعث می شود تا تاثیر داروهای ضدافسردگی و ضداضطراب کم شود؟اگر جواب بله است در چه حد؟
  کلا چه چیزهایی می توانند تاثیر این داروها را کم کنند؟
  ممنون از سایت خوبتون.

  • بطور مستقیم نه ،ارتباطی وجود نداره
   ولی اگر شما از انجام این عمل دچار احساس گناه میشید خوب دررواقع تولید افسردگی در شما میکنه

 103. سلام آقای دکتر من بدلیل اضطراب ووسواس برام آسنترا به همراه هالوپریدول تجویز کردند بعد از مصرف یک ماه حدود دوهفته است که هالوپریدول ۰٫۵ رو قطع کردم الان دچار تیک های عصبی بهمراه ضعف عصبی میشم آیا باید دارو را ادامه بدم یا این عوارض بتدریج ازبین میره؟

 104. سلام آقای دکتر
  من هالوپریدول .۵ بهمراه آسنترا بمدت یک ماه مصرف میکردم که وقتی نزد پشک دیگه رفتم منو از خوردن هالوپریدول منع کردند وبجاش بوسپیرون و الانزاپین تجویز کردند ولی بعد از مطالعه عوارض این دو داروی جدید از مصرف اونها صرف نظر کردم و این درحالی بود که مصرف هالوپریدول راحدود یک ماهه قطع کردم والآن فقط آسنترا مصرف میکنم ولی بتازگی درمن عوارضی مثل ضعف در ناحیه گیجگاه و بهمراه گرفتگی و تیک در عضلات دارم . آیا باید هالوپریدول را مصرف کنم یا دو داروی جدید رو ؟ البته علت اینکه این داروهارا مصرف نکردم تجربه بد روی داروی هالو پریدول بود
  ضمنا من حدود دو ماهه که بمصرف دارو رو آوردم و ترس این رو دارم که این مشکلاتی رو که براتون ذکر کردم درمان نشه . لطفا راهنماییم کنید بخاطر این مشکل خیلی استرس دارم

 105. سلام آقای دکتر وقت بخیر بنده دو ساله دچار حملات پانیک شدم و یک دوره یکساله دارو مصرف کردم و قطع کردم الان دوباره حملاتم شروع شده و پیش دکترم رفتم و دوباره دارو را شروع کرد که اینها هستند آسنترا ۵۰ و تریمیپرامین ۲۵ و هالوپریدول نیم تقریبا با آسنترا بهبود نسبی پیدا میکنم و الان دو سوال دارم
  میتونم فقط آسنترا را بخورم و بقیه داروها را نخورم ؟
  دوم اینکه این حملات درمان کامل میشه در آینده ؟

 106. سلام، ۳۰ سالمه و از کودکی لکنت زبان دارم، دکتر واسم هالوپریدول نیم میلی گرم شبی یک عدد و از هفته بعد شبی دو عدد، و هیدروکسی زین ۲۵ میلی گرم شبی یک عدد تجویز کرد، خوب است یا قرص دیگری پیشنهاد میکنید?

 107. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  خواهر من ۳۹ سال سن داره ازدواج نکرده تقریبا ۱سالو نیم پیش دچار اضطراب و افسردگی شدید شد ولی متاسفانه به پزشک مراجعه نکرد من خودم رفتم پیش روانپزشک ایشون آقای دکتر جزایری شرح حالشون که دادم ایشون قطره هالوپریدول تجویز کردن که بدون اینکه خود خواهرم اطلاعی داشته باشه داخل غذاش میریختیم الان به مدت ۱سال ونیمه که حالش خیلی بهتر شده تو اجتماع میره پرخاشگریش کامل از بین رفته… آقای دکتر تا چه زمانی ما مصرف دارو رو ادامه بدیم؟

  • خب کم کم پاشو وا کنید تو مطب اقای دکتر یا دخترشون یا همکاراشون تا مشاوره شروع بشه
   در اونصورت شاید دیگه به دارو نیازی نباشه

 108. سلام
  خسته نباشید
  دکتر من بابت وسواس فکری شدید ۳ ماه آلونتا مصرف کردم که خیلی خوب بوده اثرش اما بعد از ۳ ماه دوباره بیماریم برگشت به حالت اول بعدش دکتر سرترالین ۵۰ داد اما اونم بعد از ۲ ماه جواب نداد الان پزشکم و عوض کردم تست qeeg گرفتن ازم و هالوپریدول ۰٫۵ و کلردیازپوکساید دادن و همینطور آلونتا که تعدادش و دارن کم میکنن که کم کم قطع کنم و سرترالین ۱۰۰ هم گفتن مصرف کنم.به نظر شما داروی خوبی هستن و وسواسم درمان میشه؟ و اینکه دارویی هست کنارش مصرف کنم که باعث افزایش میل جنسی بشه و تداخلی با این داروها نداشته باشه و ضرر نداشته باشه؟
  و آخرین سوال اینکه این داروها حالت خنثی بودن و بیحس بودن و که بهم نمیده؟ چون آلونتا اینجوری نبود و اگه این داروها اینجوری باشن به پزشکم بم که عوض کنن چون نمیخوام گیج و خنثی باشم میخوام کاملا هوشیار و سرحال باشم.
  ممنون

  • بله همه ی این داروها که گفتید خوبن
   برای میل جنسی از داروخونه ها بپرسید ترکیبات خوبی دارن
   مثل جینکو تیدی
   اهورا
   Love life

 109. سلام برادری دارم ۵۱ ساله بعلت سابقه مصرف موادتوهم شدید افسردگی شدید بدبینی هست حاضر به درمان نیست و با خانواده صحبت نمی کنه صلاح بر بستری اجباری در بیمارستان سلامت می دانید

 110. سلام اقای دکتر مهربان .ممنونم از لطفتون که پاسخ میدین .من ۲۱ ساله هزدواج کردم واز همون ابتدا شوهرم شکاک بود میگفتن هز دوست داشتنهو از این حرفتی چرت ..اما از مهمون خونه مادرم بدش میومد در اجتماعاتمون حاضر نمیشد وازهنه یه بدی در می اورد به من میگفت منم سعی میکردم طرفش رو بگیرم تا راضی باشه .به همه بدبین همش فک میکنه حقش ضایع شده مخصوصا در رانندگی گاهی خیلی متطقی ولی اکثرا اینجوریه
  رفت وامد هم از طرف فامیلش و دوستاش نداریم و نمیذاره منم دوستهام رو که از هرلحاظ خوب و متدینو بافرهنگن رو دعوت کنم . اخیرا پرخاشگریش زیاد شده برای ابرو میترسید حتی الکی هی به من میگفت یواش حرف بزن تو خیابان باوجودیکه صدام خیلی پایین بود اما تازگی تحملش کم شده و یکبار درگیری فیزیکی داشت درخیابان .قرص متوترو کسات برای ارتریت مصرف میکنه حدود ۶ ماهه .چندین علامت از پارانویید رو داره .
  دکتر برو هم نیست انقدر متطقی به نظر میتد که دکتر هم گول میخوره اما در شدایط خاص و ناخوشایند یا رانندگی و مهمانی خودش رو نشون میده خیلی هم غیرتی بازی در میاره.بهانه گیر از همه .همه بدن و خودش خوبه و کامل .تحصیلاتش هم دوتا لیسانس برق مخابرات و کامپیوتر داره .
  گاهی بهش دیازپام یک میدم کمی اروم میشه اما همه چی از دوروز بعد شروع میشه .لطفا کمکم کنید .هیچ تغییری در زندگی رو دوست نداره .یکجا میشینه و همه زیر نظرشن وقتی هم میره سر کار هزاربار زنگ میزنه .کمکم کنید .

 111. سلام آقای دکتر من به خاطر اضطرابی که داشتم دکتر برام هالوپریدول ۰/۵ تجویز کردن توی اینترنت خوندم که استفاده طولانی مدتش باعث ایجاد تیک عصبی میشه منم حدود ۱ الی۲ ماه خوردم ولی ترسیدم و دارو رو یک روز درمیان سه روز درمیان و…. مصرف کردم تا قطعش کنم بنظرتون اشکال داره ولی اصلا اثری نداشته

 112. سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  من ۷هفته است باردارم دکتر هالوپریدول ۰/۵ نصف صبح وشب تجویز کردن.میخاستم بدونم برای جنین خطر نداره؟؟

 113. سلام دکتر وقت بخیر
  یکی از دوستان من حدود یک سال و نیم پیش دچار حملات پانیک شد یعنی استرس و اضطراب خیلی شدید که بدون دلیل بود و باعث تنگ شدن نفس و تپش قلب میشد و یک سری درد های عصبی داشت مثلا سرش نقطه نقطه تیر میکشید یا سمت چپ سینه احساس درد و سوزش میکرد که دکتر قلب گفت مشکل قلبی نداره یا شبا سر ی ساعت مشخص از خواب میپرید از شدت استرس نمیتونست تمرکز کنه و یا حتی بشینه کارشو انجام بده و به شدت عصبی و فکرای منفی زیاد داشت که بعد از سه ماه و رفتن پیش دکترای مختلف متوجه شد و برای درمان دارویی پیش روان پزشک رفت براش قرص کلونازپام ١ که شبا یک چهارم بخوره و کلومیپرامین ١٠ عصر یک عدد و بوسپیرون ۵ روزی دوتا که اوایل یکی بود و چون استرس بهتر نشده بود ٢ تاش کرد و استرس کم شد و هالوپیریدول نیم یک نصفه با مصرف داروها حملات پانیک ب مروو تعداشون کم شد ولی خوب نشده یعنی به محضی که تو ی شرایط نامساعد قرار میگیره احساس میکنه الان حالش بد میشه و بهش حمله دست میده و این خیلی عصبیش میکنه استرس کم شده ولی تو دوره اخر که مراجعه کرد ب دکتر گفت فکرای منفی و اون نگرانی و ترسی که تو وجودم هست خیلی اذیتم میکنه و دکتر قرص هالوپیریدول نیم رو که همیشه نصفه میخورد و گفت یدونه کامل بخور بعد از اون یک هفته حالش تغییری نکرد ولی ٣ هفته ی بعدی به شدت کلافه عصبی پرخاشکر بی حوصله و منگ و گیج و دایم میگه تو سرم انگار هواست همش تو وجودم ترس و نگرانی که نمیفهمم از چی دیگه خوشحال نیستم تو همه کارام دو دلم تو سرم انگار ی عالمه فکر و خیلی شلوغه و حالت گیجیش خیلی بیشتر شده
  الان من میخام بدونم چرا هالوپیریدول رو زیاد کرد حالش انقدر بده ؟؟؟
  این علایمی که داره برای عوارض زیاد شدن هالوپیریدول هست ؟؟؟
  بعد ی سوال دیگه ایا با مصرف این داروها داشتن این علایم طبیعی ی؟؟؟

 114. سلام آقای دکتر من سه ساله که بخاطر تیک دهان تحت تظرم و هالوپریدول و کلونیدین و لیتیوم مصرف میکنم الان تیکم خوبه ولی دوماهه وسواس فکری گرفتم ودکتر برام روزی سه عدد هالوپریدول ./۵ تجویز کردن ولی میترسم البته من قبلا پیموزاید مصرف کردم و حتی دوسال بعد مصرف پیموزاید قرصامو قطع کردم و خوب بودک تا اینکه دوباره فشار عصبی بهم وارد شد الان خیلی میترسم ازاین همه قرص اینسری که تیک شروع شد پیموزاید دیگه اثر نداشت و هالوپریدول شروع کردم

 115. با سلام وخسته نباشید
  ایا کبد چرب خفیف روی اثرات داروهای اعصاب میکاهد وزمان مصرف قرص های اعصاب قبل از غذا خوبه یا بعد از غذا بخصوص داروی هالوپریدول واسنترا وسوال دیگه اقای دکتر اینکه کم کاری تیروید درصوت مصرف قرص لوتیروکسین وبالا وپایین شدن یعنی گاهی اوقات به پرکاری میره درکل روی وسواس ودرمان ان تاثیر داره باتشکر ازشما

  • ۱کبد چرب مانعی برای مصرف داروی اعصاب نیست
   ۲ اگر معده تون تحریکات داره کلا بعد غذا مصرف کنید
   ۳درمان کم ککاری تیرویید تاثیر داروهای اعصاب رو بیشتر میکنه
   سئوالات رگباری؟؟؟؟

 116. سلام دکتر
  من ۲۱سالمه
  چن وقت پیش دکتر برام پاروکستین ۲۰تجویز کرد
  بعد که خوردمش انقد به چشتام فشار میاورد که مجبور شدم بزارمش کنار ،از همون موقع محیط رو به صورت لرزشی میبینم،همه جای محیط نه فقط اشیا ارتعاش داره ،چشم پزشک رفتم ام ار ای از سرمم دادم مشکلی نبود ،بنظرتون چرااینطور شدم ؟چیکار کنم خوب شم

  • بخاطر اثرات انتی کولینرژیکی که این دارو داره.وضوح بینایی رو مختل کرده
   مدتی قرص نخورید
   و بعد سیتالوپرام رو جایگزینش کنید

 117. سلام من دخترم شانزده ساله است از سیزده سالگی با اصطراب و افسردگی روبرو بوده بعد تبدیل به تغییرات خلق بالا شد دارو اریپیپرازول سی میل در روز مصرف میکرد با فلوکستین ۲۰و دپاکین ۷۵۰ حدود یک ماهی که خیلی تغییراتش شدید شد و دکترش هالوپریدول ۲۰میل براش تجویز کرد ۱۰میل ظهر و ۱۰میل شب اما باز هم اروم و قرار نداشت مدرسه نمیرفت مدام میخواست از خونه بره بیرون و با دوست پسرش باشه….الان کمی بهتر شده و دکترش هالیوپریدول رو به ده میل کاهش داده و با هالوپریدول مدام بیپریدن هم روزی دو عدد میخوره الان چند روزه خیلی پلک میزنه ایا تیک عصبی گرفته یا عوارص هالوپریدوله…میشه راهنمایی کنید

  • دخترتون نوسانات خلقی شدید و غیرقابل کنترلی داره و تجویز این داروها ضروری بوده.عوارض اینچنینی رو هم،پزشکتون با تنظیم دوز هالوپریدول و بی پریدین و یا تجویز ارامبخشهای بنزودیازپینی برطرف میکنه

 118. سلام در مورد پلک زدن دخترم با دکترش تماس گرفتم گفتند ویتامین B1 استفاده کنه…ایا با ویتامین پلک زدنش کم میشه

 119. سلام اقای دکتر من صبح ها به محض بیدار شدن از خواب دچار افسردگی می شوم.میخواستم بدونم هالوپریدول درمانش میکنه؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 120. عرض سلام گاهی هاله انسان در منزل احساس میکنم(مذکر و تمایل به سکس) در گذشته مدت کوتاهی قطره هالویپریدل استفاده میکردم و در حال حاضر مبتلا به ام اس خفیف هستم و هر شش ماه ریتوکسیمپ تزریق میکنم(پزشک معالج دکتر صحرائیان) و ظهر سرترالین و قبل خواب ترانکوپین.اسم پرانا زیبا برایم در نظر آمد و مادرم مشوقم به راهنمایی از شماست سپاسگزارم.

  • چه ادبیات زیبایی داری شما.افرین
   بهتره با پزشکتون از نزدیک صحبت کنید.تا ماهیت این احساس مشخص بشه که ایا ایلوژنه(فریفتار) یا هالوسیناسیونه(توهم).یا نوعی وسواسه؟یا نوعی فوبیا؟و اینکه ایا همزمان توهم لمسی و جنسی هم وجود داره یا نه؟که هر کدوم از اینها بیماریهای مختلفی رو به ذهن متبادر میکنه که ارتباط خاصی با ام اس ندارند
   بهرحال داروهای انتی سایکوتیک از جمله هالوپریدول یا همین ترانکوپین میتونه اون احساس هاله رو برطرف کنه.تعیین نوع دارو و تنظیم دوزاژ باز هم به شدت این علامت بستگی داره

 121. سلام دکتر
  پدرم بعد از تصادف و خونریزی مغزی عمل جراحی شد و داخل بیمارستان و بخش ای سیو بستری شد بعد از مرخصی شبا که میخوابید بعد بیدار میشد هوشیاری درستی نداشت و حتی سرویس بهداشتی رو پیدا نمیکرد و قرص فنی توئین و لوبل هم مصرف میکنه البته ایمی پرامینم بود که دکتر روان پزشک قطع کرد و قرص های اعصاب دیگه ای بود که یک دکتر دیگه داده بو و روان پزشک گفت قرصارو اشتباه داده و قطع کرد

  البته پدرم روزها اما تقریبا خوب بود ما فکر کردیم به خاطر جراحی سرشه و اما بعد چند ماه شدت پیدا کرد خونه رو شبا بهم ریخت و هذیون گفت و کابوس های وحشتاک دید داد زد بعد دیگه بی قرارم شده میخواد از خونه کلا بره و نمیشه کنترلش کرد.

  دکترش براش هالوپریدول نیم بخاطر دلیریوم تجویز کرده و جواب نداد بعد شد هالوپریدول ۵ که هر شبانه روز نصف قرص ۳ بار میندازه تا حدود کمی اروم شده مجدد شد هالوپریدول ۵ نصف صبح نصف نصف ظهر نصف شب
  میخواستم بپرسم این شرایط و با افزایش دوز دارو قابل درمانه یا مشکل دیگه ای به وجود اومده
  اگه قابل درمانه چقدر طول میکشه به شرایط عادی برگرده
  خیلی نگرانم و خیلی سوال از دکتر خودش پرسیدم روم نمیشه سوال بپرسم ممنون میشم پاسخ بدید من از نگرانی در بیام

  • ریشه مشکل ایشون اصلا روانپزشکی نیست
   و داروها صرفا نقش ارامش بخشی دارن
   اینکه کی خوب میشه بستگی به خوب شدن همه ی مشکلات جسمیش داره.ضربه و خونریزی مغزی.فشار خون.دیابت.و کمبود مواد معدنی و آلی.
   بنابرین جواب سئوال شما پیش روانپزشکا نیست

 122. سلام خدمت شما و عرض خدا قوت
  پسرم ۱۶سالشه و بخاطر وسواس فکری که دکتر تشخیص دادن مصرف قرص اسنترا رو از دوز ۵۰به ۱۰۰ رسوندن و البته از اول هالوپریدول ۵.نیم میل رو هم تجویز کردن که بعد از حدود ۵ماه میبینم که بی قراری و تکون خوردنش که از ماه اول بسیار جزیی بوده الان بسیار تشدید شده و مرتب از جاش نیم خیز میشه و میشینه
  لطفا راهنمایی کنین که این مشکل حرکتی ناشی از چیه و چکار بایس بکنم خیلی خیلی نگرانش هستم

 123. سلام و خدا قوت
  عاطفه هستم قبلا در مورد مشکل پسرم پیام گذاشتم و شما هم لطف کردین و پاسخ دادین
  لطفا دقیقا بگین که برای رفع وسواس فکری که اسنترا ۱۰۰میل روزی یکبار و هالوپریدول نیم میل تجویز شده باعث جنبیدن پسرم شده و هنوز با انکه نزدیک دو هفته اس تمرکز برای درس خوندن نداره ؟؟؟
  البته قبلا هم گفتم اوضاع روحیش بهتره و حتی اون افکار وسواسیشون هم تا حدی کمرنگ شده ولی میگه که وقتی میخوام رو کاری تمرکز داشته باشم و حواسم رو جمعش کنم تکون میخورم و میجنبم

  لطفا راهنمایی کنین
  قبلا پیام دادم ولی جواب ندادین

 124. سلام جناب دکتر
  پدرم ۶۹ سالشون هستش مشکل دوقطبی دارن دو ماه پیش بخاطر اوت بیماریشون توی بیمارستان روزبه بستری بودن به مدت یکماه،بعد از ترخیص قرص دپاکین ۵۰۰ سه عدد در روز بی پریدین دو عدد هالوپریدول ۵ دو عدد براشون تجویز شد
  از وقتی که منزل بردیمشون هر روز بی حال تر شدن تا جایی که الآن کاملا از حرکت افتادن یعنی نه غذا میخورن نه میتونن راه برن نه حرف میزنن دکتر هم بردیم گفتن تمام این مشکلات بر اثر مصرف هالوپریدول براشون پیش اومده الآن دوز رو براشون کم کردن به یکی و نصف منتهی هنوز هیچ کدوم از مشکلاتشون حل نشده و به خاطر شرایط جسمی که براشون پیش اومده واقعا سخته برامون جابجا کردنشون و بردن به دکتر شمارو به خدا قسم میدم برادری کنید راهنمایی کنید که باید با چه دوزی قرص هاشون رو بهشون بدم واقعا پدرم رو دارم از دست میدم خیلی حالشون بده اگر امکانش هست شماره تماس ازتون داشته باشم برای راهنمایی یک دنیا از محبتتون ممنون میشم

  • لابد حالت دو قطبی ایشون خیلی شدید بوده که هالوپریدول تجویز کزدن
   متاسفانه این دارو عوارضش زیاده.مخصوصا توی این سن.اگر بشه داروی دیگه ای مثل پرفنازین ۴ میلی رو جایگزینش کرد شاید بهتر باشه.
   بنده بیمار دو قطبی نمیبینم و ایشون حتما باید توی بیمارستان ویزیت بشه.اگر ازشون بخواهید این تغییرات رو انجام میدن

 125. سلام اقای دکتر من حدودا یک ماه هست که هالوپریدول مصرف میکنم و الان حس میکنم چربی میانی بدنم اضافه شده ولی هیچ اضافه وزنی نداشتم. میتونه از عوارض این دارو باشه؟

 126. با عرض سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر عزیز دختری هستم ۳۱ ساله، حدود یک سال و نیم هست ک تیک عصبی صورت دارم، داروهای زیادی از جمله سیتالوپرام، گاباپنتین و هالوپریدول نیم رو مصرف کردم اما همچنان تیک دارم، متاسفانه این مساله باعث ناراحتیه خونوادم شده، خواهش میکنم بهم کمک کنید بزرگورا.😔

 127. سلام اقای دکتر. تشکر می کنم از پاسخ های شما. اقای دکتر مشکلی که من دارم این است که در هر موضوعی به بدترین چیزی که میتونه رخ بده فکر میکنم و این فکر توی ذهنم میمونه مثل وسواس میشه. دکتر مراجعه کردم اس سیتالوپرام، هالوپیریدول و ایمی پرامین داده. ایا این داروها مناسب برای مشکل من هستند؟ تا چه مدت باید صبر کنم؟ ممنون

 128. با سلام. خیلی ممنون از جواب های شما. خدا خیرتون بده. اقای دکتر برای وسواس فکری هالوپیریدول بهتره یا اریپی پرازول؟ یا فرقی ندارند؟ سوال دیگه اینکه اس سیتالوپرام برای وسواس فکری موثره؟ ممنون از شما

 129. سلام آقای دکتر. از راهنمایی های شما کمال تشکر و قدردانی را دارم. آقای دکتر یه فکری در ذهنم هست که میترسم در اینده کار بدی را انجام دهم. و از این فکر دچار استرس می شوم. و این فکر دائما با من هست. اس سیتالوپرام ۱۰ و هالوپیریدول ۰٫۵ استفاده می کنم. داروها برای شرایط من مناسبن؟ یا داروهای دیگه ای هم نیاز هست؟ چه مدت باید مصرف کنم

 130. سلام دکتر بابام دلیریوم داشت اوایل که قرص هالوپریدول و بی پریدین دکتر تجویز کرده بود تقریبا خوب بود الان که یک ماه گذاشته وقتی این قرص هارو مصرف میکنه خیلی توهم داره و اهسته راه میره و هوشیاریش هم اومده پایین
  ممنون میشم بگید چرا اینجوری شده

 131. سلام اقای دکترمن۲۷سالمه حدود۱ماه پیش باخوردن قهوه چون بهم نمیسازه یه بارحمله پانیک داشتم دکتربرام هالوپریدول نیم صبح وشب،پروپرانول۱۰صبح وشب وایمی پرامین۲۵یک عددشب تجویزکردن حالم بسیارخوب بودتااینکه دوباره قهوه خوردم ومتوجه شدم داخل قهوه معجون بیرجندی کهthcداره ریخته بودن سرم سنگین وحالم بسیاربدشد دکترهالوپریدول روحذف وبجاش کلونازپام دادالان ۱۷روزه که علائم سرگیجه وسرسنگینی تقریباخفیف دارم گاهی وقتامیگیره وگاهی وقتاضعیفتره لطفاراهنمایم کنید بنظرتون بخاطرقرص کلونازپام هس یابخاطراثرات معجون..ممنون.

 132. سلام دکتر. مدتی هست هالوپیریدول برای وسواس مصرف میکنم ولی تاثیر زیادی نمیبینم. به نظر شما ریسپریدون برای وسواس بهتره؟

 133. با سلام و تشکر از پاسخگویی شما
  من بعد از بحران های شدید در زندگی ام دچار پانیک و افسردگی شدم، یک سال هست که انواع قرص ها رو مصرف کردم، آسنترا، آلپروزالام، هالوپریدول نیم، فلوکستین، سیتالوپرام. پانیک خوب شده.
  در کنار دارودرمانی، جلسات رواندرمانی هم هرهفته رفته ام، دیگه خسته شدم، اصلا افسردگی درمان داره؟ خوب شدنیه؟
  همه داروهایی که گفتم رو به مدت طولانی دکترم تجویز کردن و الان هالوپریدول و سیتالوپرام و فلوکستین میخورم، فقط مشکل اینه که در زمان شروع یک دارو یکی دو هفته اول هیچ اثری نمیبینم و دو سه هفته بعد خیلی عالی میشم، بعدش خلق متغیر دارم و آخرش هم افسردگی شاید شدیدتر برمیگرده، داروها اثر موقتی روم داره، همه بیمارها اینطورن یا من مشکلم حاده که خوب نمیشم؟
  در

  • دررواقع افسردگی مقاوم به دارو دارید
   اینجور مواقع داروهای ترکیبی با داروهای لووتیروکسین یا لاموتریژین یا والپورات یا لیتیوم و….تجویز میشه
   الکترو شوک هم‌پیشنهاد میشه

 134. با سلام. با تشکر از پاسخ ها شما. ممنون. اقای دکتر برای وسواس هالوپیریدول و اس سیتالوپرام مصرف میکنم. ولی نتیجه مظلوب نگرفتم. به نظر شما ریسپریدون و اریپی پرازول داروهای موثرتری نیستند؟

 135. سلام اقای دکتر. وقت بخیر. اقای دکتر دارویی که برای وسواسم استفاده میکنم
  مصرف همزمان هالوپیریدول و اریپیپرازول هست. داروها را تایید میکنید؟ با تشکر

 136. سلام اقای دکتر. ممنون از پاسخگویی شما. اقای دکتر من مشکلی که دارم اینه که میترسم در اینده کار بدی انجام بدهم و این به صورت وسواس میشه و دایما بهش فکر میکنم. دکتر مراجعه کردم بهم اس سیتالوپرام، اریپی پرازول و هالوپیریدول دادند. ایا ترکیب این داروها را تایید میکنید.

 137. سلام آقای دکتر،پسر ۴ ساله و نیمه دارم که زود عصبانی میشه و انرژی زیادی داره و تمامی مراحل رشد تکاملی ش تا الان نرمال بوده به روانپزشک کودک مراجعه کردم و تشخیص یکپارچگی حسی دادن(مواردی که شامل این اختلال میشه در اینترنت سرچ کردم شاید دو مورد از موارد گفته شده را پسرم داشته باشه)و دکتر کار درمانی برای این اختلال و هالوپریدول نیم میل تجویز کردن گفتن قرص برای کنترل لجبازی و عصبانیتش هست اما من احساس میکنم تشخیص اشتباه بوده به نظر شما این تشخیص درسته یا به روانپزشک دیگری مراجعه کنم؟

 138. سلام آقای دکتر ببخشید یه سوال داشتم مادرم دوساله داروهای سرترالین ۵۰ وهالوپریدول ۰٫۵ وکارمابازپین ۲۰۰هم کدوم روزی دوتااستفاده میکنه الان نزدیک یه ماهه
  که رفتارش طوری شده همش دوست داره گیربده به همه چیز واینکه طرز صحبت کردنش هم خشن شده باصدای بلند صحبت میکنه میخواستم بدونم باید داروها عوض بشه؟

 139. سلام وقت بخیر، پسر من ۱۰ سالشه و با من زندگی میکنه،من و پدرش از هم جدا شدیم و ایشون به پسرم توجه نداره و به ندرت همدیگه رو ملاقات میکنن. پسرم بسبار حساسه و دچار اضطراب و تیک های عصبی شده، این اواخر شدت تیکها زیاد شده و خودش بیشتر دچار استرس میشه بخاطر این تیکها. چون فعلا نمیشه به دکتر مراجعه حضوری داشت تلفنی با یکی از دوستان مشورت کردم که هالوپیردول نیم میل را پیشنهاد کردن که یک چهارم صبح و یک چهارم عصر بهش بدم . میخواستم بپرسم از نظر شما اشکالی نداره؟
  و اینکه در بهبود تیکهاش کمکی میکنه؟
  ضمنا این را بگم که من خودم هم از کودکی دچار تیک بودم و هنوزم ادامه داره و خیلی سعی میکنم کنترلش کنم چندبار هم به متخصص مراجعه کردم ولی داروها کمکی نکرده . من چیکار میتونم بکنم؟
  پیشاپیش ممنون از بزرگواری و وقتی که میزارین

 140. سلام اقای دکتر قبل از هرچیز جا داره از این اقدام خداپسندانه شما تشکر کنم.واقعا توی این شرایط که ادم دسترسی به هیچ چیز نداره و همه تعطیل هستن این راهنمایی های شما قوت قلبه
  پسر من هشت سالشه و تشخیص ADHD براشون دادن. همه نوع دارویی خورده آتوماکسیتین. ابیپرازول. فلوکسیتین.و… ولی الان در حال حاضر هالوپریدول ۵ را نصف میخوره و نورامازین ۲۵
  موقع مدرسه و درس هم متوراید ۱۸ یک عدد میخوره
  قبلا تیک داشت با تغییر دارو ها خوب شد الان تیکش رو کتف دست چپ و انگشتای دستاش زیاد شده و به شدت هم پرخاشگر شده . چیکار باید بکنم؟بهتر نیست به جای هالوپریدول ریسپریدون بخوره؟

 141. سلام
  ببخشید اقای دکتر من دیروز درباره تیک پسرم ازتون سوال کردم نمی دونم ارسال شد یا نه.پسر من الان نصف هالوپریدول پنج را می خوره ولی تیکش برگشته و توی این چند روز شدیدتر هم شد.ممنون می شم راهنمایی کنین

  • دکتر خودش باید دوز دارو رو تنظیم کنه یا به شما بگه که خودتون در صورت بی تاثیر شون دارو چهکار بکنید.افزایش بدید یا نه
   این دارو داروی پرعارضه و خطرناکیه.نمیشه همینجوری از راه دور فرمان به افزایش دوز داد

 142. سلام وقت بخیر، من دو هفته اس که به پسرم هالوپیرودول نیم میدم، یک چهارم صبح و یک چهارم عصر. اما فرمودین داروی پرعارضه و خطرناکیه، نگران شدم . وقتی تیک پسرم قطع شد میتونم آروم آروم قرص رو قطع کنم ؟

 143. ببخشید آقای دکتر بزرگوار. زیر نظر روانپزشک مصرف هر شب یک عدد کوئینتیاکس ۲۵ آیا مثل الانزاپین زیاد چاق می‌کند؟ یا کوئینتیاکس آیا کم چاق میکند؟ با تشکر از پاسختان

 144. سلام من دختر ۲۹ ساله هستم و دچار وسواس شستسو و فکری هستم مدت ۳ ۴ ماهه دکتر رواتپزشک میرم و سیتالوپرام بمن داده روزی ۳۰ میل ولی فعلا من تاثیری ندیدم و دکتر گفته دوزشو میبریم بالاتر تا جواب بده .من دچار یبوست شدم.امروز رفتم یه دکتر بنامی.اون دکتر بمن گفتن قرصات ضعیفه اونارو قطع کن و قرص هالوپریدول نیم میلی گرم داد روزی یک عدد ۷عصر و قرص پاکسیل ۲۰میلی گرم داد اونم روزی یک عدد ۷عصر.من واقعا نمیدونم چه کنم کدومو ادامه بدم

 145. سلام وقت بخیر،
  پدر من عادت داره از وقتی که بیدار میشه تا موقعی که میخوابه با دیوار صحبت میکنه و فکر میکنه که یک سری آدم ها تحت نظرش دارن و دارن به حرفاش گوش میدن برای همین بعضی وقتا عصبی میشه و شروع به فحش دادن میکنه و حتی چند بار مشت به دیوار زد. همش میگه من شخص مهمی بودم و الان میخوان از هویتم سوء استفاده کنن. به همه شکاکه حتی به اینکه من از خودش باشم. به خودش هم نمیرسه، آرایشگاه نمیره و حدود یک ساله که حموم نرفته و نمیزاره لباساشو عوض کنیم. خواب درستی نداره حتی شب ها بدون اینکه براش مهم باشه که بقیه خواب هستن بلند بلند صحبت میکنه. چند روزه که خیلی بدتر شده و یکدفه از خونه بیرون میره. امروز پیش دکتر روانپزشک رفتیم و دکتر براش این دارو (۴ تا قطره خوراکی هالوپریدول ۱۵ میلی لیتر – ۲ میلی گرم در میلی لیتر) رو نوشت و گفت هر ۱۲ ساعت روزی ۳۰ قطره بخوره و باید بستری بشه که چون تخت نداشتن فعلا تو نوبت هستیم. من بعد از اینکه توی سایت های دیگه عوارضش رو خوندم واقعا ترسیدم. خواستم بگم پدر من که مشکل فشار خون داره (به دکتر گفتیم و قرص هاییم که استفاده میکنه نشونش دادیم) براش هر ۱۲ ساعت ۳۰ قطره زیاد نیست؟ و اینکه ۴ تا قطره زیاد نیست؟ چه عوارضی ممکنه داشته باشه؟
  پیشاپیش ممنون بابت پاسخ گویی و اطلاع رسانیتون

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*