حال خوب با ونلافاکسین

ونلافاکسین

– ونلافاکسین(افکسور)چیست:

یک داروی ضد افسردگی جدید و مدرن است که از طریق  تاثیر بر دو نروترانسمیتر نوراپی نفرین و سروتونین در  مغز اثر می کند و روانپزشکان معمولا این دارو را برای درمان افسردگیهایی که شدت آنها از متوسط تا شدید است بعد از امتحان داروهایی که فقط سروتونینی هستند به کار می برند.این دارو در دوز زیر ۱۵۰ میلیگرم بیشتر بر روی سروتونین، بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیگرم بیشتر بر   روی نور اپی نفرین و در بالای ۳۰۰ میلی بیشتر بصورت دپامینی اثر می کند.بعضی از متخصصین معتقدند که  احتمالا این دارو از زولوفت ( سرترالین) قویتر است.

– موارد مصرف ونلافاکسین(افکسور)

این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: 

۱- اختلال افسردگی ماژور (Major Depressive Disorder).

۲- اختلال اضطراب فراگیر(Generalized Anxiety Disorder).

۳-اضطراب اجتماعی(Social Phobia).

۴- اختلال وسواسی جبری(OCD).

۵- اختلال پانیک (Panic).

۶_اختلال بیش فعالی(ADHD).

۷- در ترک کوکایین وقتی همراه با افسردگی باشد.

۸-اختلال گذر هراسی (Agoraphobia).

۹-گاهی درمان نوروپاتی دیابتی( مانند دلوکستین).

۱۰- گاهی درمان گر گرفتگی در زنان یائسه یا مردان مبتلا به سرطان پروستات که با هورمونها تحت درمان هستند.

۱۱- گاهی در پیشگیری از سردرد میگرنی( هرچند خود این دارو هم میتواند سردرد میگرنی بدهد).

۱۲- گاهی در درمان کاتاپلکسی(ضعف عضلانی) در مبتلایان به حمله ی خواب(نارکولپسی).

  

– موارد منع مصرف ونلافاکسین


۱- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۲- سه ماه اول حاملگی

۳- شیردهی


۴- نارسایی کبدی

۵- نارسایی کلیوی

۶-گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی- حملات پانیک- تکانشگری- بیقراری

۷-صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای دیگران موثر بوده  است را مصرف نکنید.شما به همه ی ریزه کاریهای تاثیر این دارو و تداخلات آن با مواد درون بدن یا داروهای دیگر واقف نیستید.درست است که ما در دنیای اطلاعات اینترنتی زندگی می کنیم اما در رشته ی پزشکی تجربه مهمتر از دانش نوشتاری و کتابی است .شما تجربه ی کافی برای خود درمانی با این دارو را ندارید…خواهش میکنم با سلامتی و جان خود بازی نکنید.

 

– اسامی دارو:

نام ژنریک

 VENLAFAXIN

_اسم تجاری  

-EFFEXOR

IMG_20160813_151757
– دوزاژ و نحوه ی مصرف ونلافاکسین:

 
۱-این قرص در دوزهای۵ /۳۷، ۷۵ ، میلی گرمی موجود است  فرمهای پیوسته رهش (extended release)هم موجود است که از محاسن آن کمتر بودن احساس تهوع و مصرف یکبار در روز آنها می باشد.این داروها  صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.مصرف با شکم خالی بهتر است ولی اگر دچار تهوع میشوید با غذا مصرف کنید.

۲- دوز درمانی این قرص ۷۵ میلی گرم یکبار در روز میباشد.که در هفت روز اول شروع درمان بهتر است با نصف اینمقدار یعنی ۳۷/۵ میلی گرم شروع شود. 

۳- حداکثر دوز درمانی در یک روز نباید از۳۷۵ میلی گرم  برای قرصهای معمولی و ۲۲۵ میلی گرم برای قرصهای طولانی اثر بیشتر باشد.

۴-هنگام قطع دارو این کار باید بین ۲ تا ۴ هفته انجام شود

۵-همیشه از یک مارک و یک کارخانه ی تولید  دارو استفاده کنید

۶-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۷-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. 

۸-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۹-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۱۰- این دارو بصورت کپسولهایی تهیه شده است که محتویات خود را بصورت آهسته آهسته(DELAYED RELEASE) آزاد میکند

۱۱-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد.

– احتیاطات در مصرف ونلافاکسین: 

۱-اگر دچار آلرژی هستید یا اگر دچار شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست. 

۲- قطع ناگهانی ونلافاکسین منجر به سندرم قطع ناگهانی دارو با این علایم می گردد:گیجی-خشکی دهان-بیخوابی-تهوع-تحریک پذیری-تعریق-بی اشتهایی-اسهال-خواب الودگی-اختلال حسی.
بنابرین هنگام قطع باید این دارو را بتدریج کاهش داد.

جهت کاهش علایم سندرم قطع ناگهانی دارو میتوان از فلوکستین آهسته رهش استفاده کرد.

عوارض ونلافاکسین(افکسور):

۱-عوارض خفیف و گذرا:
 این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست.
۱-تهوع :شایعترین و بیشترین عارضه مخصوصا در شروع درمان است.برای همین باید این دارو را با دوز خیلی کم شروع کرد.برای کاهش تهوع میتوان از داروهای ضد تهوع مثل اندانسترون(ondansetron) یا از داروی میرتازاپین (Mirtazapine ) که به Remeron  هم معروف است استفاده کرد.

۲-کاهش میل جنسی و تاخیر در ارگاسم. (حدود سی تا چهل در صد مواقع)

۳-سردرد،بیخوابی،خواب آلودگی،خشکی دهان،یبوست،تعریق زیاد،گیجی،ضعف جسمانی،تحریک پذیری

۲- عوارض جدی:
 
احتمال بروز این عوارض کم است و فقط باید نسبت به بُروز آنها هوشیار باشید و سریعا به بیمارستان مراجعه نمایید:

۱-افزایش فشار خون(Hypertention):

 افزایش فشارخون به دوز دارو وابسته است .یعنی اگر دوز دارو بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیگرم باشد در هفت درصد موارد …و اگر دوز دارو بالاتر از ۳۰۰ میلی باشه در سیزده در صد موارد امکان بالارفتن فشارخون وجود دارد.پس حتما قبل از شروع این دارو فشار خون را اندازه بگیرید.

۲-تاری دید،دید تونلی،چشم درد،تورم چشم،دیدن هاله اطراف اشیا که همه ی اینها احتمال وجود آب سیاه یا گلوکوم را مطرح می کنند.

۳-اگر دچار کبودی ،مشکل در تنفس،تورم صورت و لب و زبان و گلو شدید یعنی شما دچار آلرژی شده اید و سریعا باید به بیمارستان مراجعه نمایید.

-علایم مسمومیت:

در صورت خوردن تعداد زیادی قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) تغییراتی در ریتم قلبی و نوار قلبی بوجود می اید.همچنین تغییرات فشار خون-تشنج-کوما -و سندرم سروتونین ممکن است مشاهده شود. ….فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران: بیمارستان لقمان ) برسانید.

اغلب خطر مرگ و میر بالا نیست مگر اینکه همزمان همراه با سایر داروهای اعصاب بصورت ترکیبی مصرف شده باشد.

-تداخلات دارویی:

– مصرف همزمان ونلافاکسین با لیتیوم،داروهای آتیپیک ضد روانپریشی و بنزودیازپینها باید با احتیاط انجام شود

– مصرف همزمان با داروهای مهار کننده MAO منجر به سندرم افزاش سروتونین گردد
-ونلافاکسین سطح دزیپرامین و ریسپریدون را بالا میبرد.

– در صورت مصرف همزمان با بوپروپیون و یا ترامادول ریسک تشنج بالا می رود.

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را تغییر داده و به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

۳-داروهای اعصاب را همراه با آب میوه مخصوصا آب گریپفروت…آب انار…نوشیدنیهای انرژی زا…چای سبز…قهوه…شیر…دوغ مصرف نکنید چون ایجاد تداخل می کنند.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک) 
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 

-تلفن وقت دهی ۸۸۵۵۶۹۴۶_۰۲۱( از مشاوره یا پاسخ از طریق تلفن معذوریم).

-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

307 Comments

 1. سلام اقای دکتر
  ۱-ایا الانزاپین و ترانکوپین از یه خانواده هستن؟
  ۲- به نظر شما کدوم یکی واسه اضطراب و بیخوابی موثرتره اگه تحت نظر پزشک مصرف بشه ؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 2. با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  بنده با تشخیص روانپزشک قرصهای ولبان و سدیم والپروات و ونلافاکسین را به مدت یک هفته استفاده کردم اما متاسفانه سفیدی چشمهایم به زردی گرایید. بنظر حضرتعالی تکلیف چیست؟ آیا باید قطع کنم؟
  ممنون از لطف شما

 3. سلام اقای دکتر. بنده قبلا به خاطر اظطراب به دکتر مراجعه کردم و ایشون سیتالوپرام ۲۰ برام تجویز کردند. مدتی مصرف کردم و سپس قطع کردم. بعد از مدتی دوباره علایم اضطرابی برگشت به دکتر دیگری مراجعه کردم و ایشون سرترالین ۵۰ هفته اول نصف و بعد یکعدد تجویز کردند. بنده به ایشون گفتم من قبلا سیتالوپرام مصرف میکردم و حالم با اون خوب بوده ولی ایشون گفتن خاصیت ضد وسواس و ضد اضطرابی سرترالین بیشتره و هردو از یک خانواده اند و فرقی نمیکنند و گفتند اگر نیاز باشه من سرترالین رو دوزش رو میتونم زیاد کنم ولی سیتالوپرام رو نه. منتها من دلیلش رو یادم رفت بپرسم. حالا میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ سیتالوپرام با سرترالین چه فرقی دارن؟ کدوم قویتره؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

 4. سلام اقای دکتر من برای امتحانی خودمو اماده میکنم، برای اظطراب و افسردگی ناشی از امتحان دکتر برام es citaloprsm تجویز کردن ولی دچار یه جور عدم تمرکز و اختلال خوندن شدم، می خواستم بدونم ممکنه عارضه دارو باشه یا استرس من بیشتر شده ؟ و اینکه ایا میتونم با ونلافلاکسین یا داروی دیگری جایگزینش کنم؟ ممنون از راهنماییتون

 5. با سلام
  من پسر جوان ۲۹ ساله و دچار BPD هستم
  از سن ۴ تا سن ۶ سالگی مورد تجاوز بیرحمانه داییم قرار گرفتم
  در خانواده ای خشن و کاملا سرد بزرگ شده ام
  حدود ۱۰ سال پیش دچار شکست عشقی شدم و افسردگی شدید گرفتم ولی دارو مصرف نکردم
  قصد خودکشی داشته ام اما بخاطر آبروی خانواده نتوانستم ادامه بدهم
  رشته خود را عوض کردم و هرکاری را نیمه کاره رها میکنم
  دارای اختلال تمرکز، حساسیت و عدم کنترل (جنون) موقع عصبانیت و رویاپردازی نیز هستم

  روانپزشک هم مراجعه کردم که متاسفانه با حیله گری مرا چندین جلسه بردند و آوردند و با وجود صداقت و اصرار من برای بیان حقیقت، آنرا از من کتمان کردند (اگر به من میگفتند مسیر زندگیم را ثابت میکردم و تغییر رشته نمیدادم) داروهایی هم نوشتند مرا دچار خواب بسیار سنگین، کابوس و تعریق شبانه و خستگی شدید کردند و من نتوانستم بیشتر از چند روز استفاده کنم

  از آنجایی که نمره وو رتبه های من در مدرسه و دانشگاه خوب بوده و نیز برای فرار از سیاه چاله فکری، قصد ادامه تحصیل دارم (الان کارشناسی دو رشته را دارم و کار ثابت هم دارم که حقوقش ناچیز است) و نمی توانم تمرکز کنم (هر روز یک هدف و یک حال دارم) می خواهم بدانم آیا شما تجربه درمان بیماری BPD را دارید و اینکه دارو یا روش درمانی موثر و کم عارضه ای برای ثابت کردن فکر و روحیه بیماری من تجویز می کنید ؟

  ضمن اینکه اگر دارو مصرف نکنم این اختلال توسعه پیدا می کند ؟

  با تشکر از توجه شما
  سلامت باشید

 6. سلام اقای دکتر
  به مدت ۳ سال مریضیم رو افسردگی خفیف تشخیص دادند ولی بعد از این مدت با بدترشدن حالم دکتر جدیدم به درستی تشخیص دوقطبی دادن حالا میخوام بدونم به نظر شما ایا با گذشت این سه سال بیماری من مقاوم تر از قبل نشده است؟ چون توی اینترنت خوندم که اگر طی مدت ۴ سال بعد از ابتلا به این مریضی شخص دارمان را شروع نکند احتمالا نتیجه درستی را از درمان دیرهنگام نخواهد گرفت

  • نه عیب نداره
   ازین به بعد تحت نظر ایشون باش
   البته بعید میدونم کسی دوقطبی رو اشتباها افسردگی تشخیص داده باشه
   شاید هنوز فاز سرخوشی شروع نشده بوده و یا اصلا افسردگیتون از نوع آتی پیک (غیرمعمول ) بوده
   بهر حال ازین به بعد مهمه…

 7. سلام آقای دکتر
  مصرف همزمان داروهای روانپزشکی بطور خاص داروهایی مثل سرترالین و الویناز و کلرودیازپام با الکل آیا خطر داره؟اگر اینطور هستش چقدر فاصله زمانی بینشون باید باشه؟

 8. سلام وقتتون به خیر
  من تقریبا ۳ ماه از داروی ونلافاکسین پیوسته رهش استفاده کردم روزی دو کپسول با دوز
  ۳۷/۵
  الان میخواستم این دارو رو قطع کنم.اما نمیدونم چطوری
  میشه لطفا راهنماییم کنید و بگید چطوری کم و سپس قطعش کنم؟
  چون ماه پیش برای من چند روز فاصله افتاد بین خوردن این دارو ، و دچار سرگیجه خیلی بدی شدم.نمیخوام مثل اونموقع بشم دوباره.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام خدا قوت
   بعد از Mri مغز دکتر تشخیص سردردمیگرنی دادن
   داروهای سرترالین ولبان بوپروبیون الوینتا ونلافاکسین
   دوکسپین ۱۰و بتاسرک تجویز کردن
   دوکسپین و سرترالین و بتاسرک دیشب مصرف کردم
   از سر دل و تمام پوستم احساس سوزش و گرگرفتگی داشتم دهانم کلید شده بود چشمان حدقه زده

   بنظرتون مگه میشه این همه قرص با هم در یک روز مصرف شود؟
   حالت جنون و پانیک به من دست میده
   مشکل معده و روده هم دارم این همه قرص!
   لطفا راهنمایی کنید.

 9. سلام اقای دکتر
  من افسردگی به همراه افکار زیاد و حواسپرتی و بیقراری داشتم رفتم پیش دکتر اسنترا ۵۰ دادن.هفته اول نصفشو مصرف کردم بعد از اون روزی یکی مصرف کردم.یعنی الان حدود ۱۰ روز میشه مصرف میکنم ولی هنوز احساس بهبودی نمیکنم. به نظر شما عوض کنم بهتره یا همینو ادامه بدم؟ (یه سروتونینی دیگه مصرف کنم؟ )

 10. سلام
  ممنون که اینقدر دلسوزانه جواب مردم رو میدید. انشالله خدا پزشکایی مثل شما رو زیاد کنه.
  با تشکر و قدردانی از پاسخ شما پزشک بزرگوار

 11. سلام جناب دکتر خدا قوت که دلسوزانه جواب بیماراتونو میدید، اقای دکتر ترکیب قرص( اس سیتالوپرام ۱۰ میلی با بوپروپیون ۱۵۰ میلی بهتر )جواب میده یا ۷۰ میلی ونلافلاکسین؟

 12. سلام آقای دکتر عزیز. ببخشید دکتر ونلافاکسین ۷۵ به من نوشته ولی من از ترس عوارض دارو ونلافاکسین ۳۷٫۵ مصرف میکنم سوالم ازشما این هست که باکم کردن دوز دارو عوارض جانبی دارو کم میشود؟ ویا فرقی نمی کند؟

 13. سلام ۲۰ سال تحت درمان با کلومیپرامین بودم.چند سالیست دوز دارو را کم کردم.دچار اضطراب .زخم معده وتیرویید شدم.پزشک برایم ونلافاکسین۳۷٫۵صبح یک عدد ولبان۱۵۰شب یک عدد.بوسپیرون ۳عدد.هالوپریدول.یک عدد.سه ماهی مصرف کرده به طور کامل درمان نشدم .میخواستم بدونم دوز ونلافاکسین رابا نظر پزشک بیشتر کنم بهتر است.در ضمن تیک عصبی گرفتم.دکتر گفت مربوط به وسواس جبری میباشد.حداقل دوز ونلافاکسین جهت درمان چقدر است.ایا۳۷٫۵یک دفعه در روز کافیست.بیشتر اضطراب دارم.ممنون میشوم راهنمایی فرمایید.

  • خب بیست سال بدنتون به سروتونین این دارو عادت کزده بود و الان برای جدایی داره مقاومت شدید از خودش نشون میده.انشالا بتدریج با هنر درمان پزشکتون به حالت عادی برمیگردید

 14. با سلام حداقل دوز مصرفی الوینتا۳۷٫۵ برای افراد مضطرب به چه میزان است.در مقاله ای ذکر شده بود کمتر از ۷۵ میلیگرم ویا ۲ نوبت در روز جوابگو نیست.ایا صحیح میباشد .اگر امکان دارد توضیح مختصری بفرمایید.با تشکر

  • اصلا مهم نیست مقاله ها چی میگن.هرچقدر بدن شما جواب میده همون درسته
   بعضیها حتی با هفته ای یدونه قرص هن در حال کنترل اختلال خودشون هستند

 15. سلام دکتر . داروهای دیگم دادن اصلا کمکی نکرد و بهم گفتن دارو بهت نمیسازه و کمکی از دست روانپزشک بر نمیاد . سی بی تی ام تست کردم تو اختلال پانیک شدید واقعا کمک کننده نبودا و کارایی خیلی کمی داره . هستن بیمارایی که به دارویی پاسخ ندن ؟؟ و باید چه کنن ؟؟ ممنونم

  • بله متاسفانه در میان بیماران مثل پانیکی ها…وسواسی ها…اضطرابی ها…افسردها ….هستند کسانیکه به هیچ داروی جواب مناسبی نداده اند
   در مورد افسرده ها شوک درمانی
   وسواسیها رفتار درمانی
   واضطرابیها و پانیکی ها رواندرمانی و تغییر سبک زندگی گاهی میتونه نوثر باشه
   یکسری روشها هم هست که خود بیماران بهش میرسن و کسی خبر نداره مثلا استفاده از بعضی گیاهان ..احتمالا گروه هایی در فضای مجازی هست که خود مبتلایان تجربه هاشونو به هم میگن..‌باید اونا رو پیدا کنید
   …مثلا مرزی ها و دو قطبیها ازین گروه ها زیاد دارند

 16. با سلام. آیا نوع پیوسته رهش فقط برای مصرف یکبار در روزه؟ و الونتا پیوسته رو میشه چندبار در روز دز ۷۵ اون رو مصرف کرد؟ مثل یا حتما باید آهسته رهش باشه

  • بله پیوسته رهش فقط برای یکبار مصرفه چون جوری ساخته شده که در ۲۴ ساعت بتدریج آزاد میشه انگار که عصر و شب هم دوباره قرصو خوردید

 17. آقای دکتر برای من دکتر الونتا ۷۵ تجویز کردن ولی گفتن چهار روز اول ۳۷/۵ بخورم بعد ۷۵٫ کپسولهایی که داروخونه داده ۳۷/۵ پیوسته رهش هستند. حالا بعد چهار روز چی کار کنم؟! میشه دو تا کپسول ۳۷.۵ پیوسته رهش رو با هم بخورم؟!

 18. سلام من دوقطبی نوع ۲ دارم،اکثرا بی حال،بی حوصله و بی انرژی هستم با این رخوت و بی حالی که دارم کدام داروی تثبیت کننده خلق برای من موثره؟چون اکثر داروهای تثبیت کننده خلق مثل والپرات سدیم،کاربامازپین و…. اثر رخوت زایی دارند با توجه که من مانیا ندارم و بیشتر افسردگی دارم کدام داروی تثبیت کننده برای من مناسب تره؟

  • اثر رخوتزایی بتدریج برطرف میشه…و اگر نشد بهتره کنار اونها یک داروی انتی دپرسانت هم برای شما تجویز بشه

 19. سلام و درود. دکتر من خونده بودم ونلافاکسین باعث خشکی دهان و اشکال در جذب کلسیم میشه و در نهایت تسریع خرابی دندان. نمی‌دونم درسته یا نه، ولی الان که دارم ونلافاکسین میخورم دهانم همش خشک میشه. درسته آیا؟ آگه آره چه کنیم. نگران دندانهاییم.

  • خشکی دهان رو ۸۰ درصد داروهای ضدافسردگی دارن که در سه حلقه ایها خیلی بیشتر هم هست.با جویدن آدامسی که قند نداشته باشه باید بزاق دهان رو وادار به ترشح کرد

 20. سلام . من سرترالین مصرف کردم . مدت کوتاهی بوپروپیون مصرف کردم . اس سیتالوپرام مصرف کردم . مدت کوتاه لاموتریژین و آریپیپرازول مصرف کردم . مدت کوتاهی کلومیپرامین که خیلی آشغال بود . الان روی دوز ۳ تا ۷۵ تا ونلافاکسین هستم . متاسفانه تمام این داروها یک هفته یا نهایاتا دو هفته ی اول خوب هستند . الان مثلا ۳ تا ۷۵ اذیتم می کنه . دوباره می خوام قطع کنم . این قرص ها اوایلش به ادم انگیزه و حال خوب میده که به کارهاش بپردازه ولی بعدش فقط انرژی کاذب در درونت احساس می کنی . در واقع یه جورایی هیچ کدوم قطعی نمی سازه بهم . در این مواقع باید چیکار کرد .ایا قرص های دیگه ای هم مونده و ترکیب های دیگه ؟

  • ناشکر نباش…نگو آشغال…خیلیا با اینها به زندگی برگشتن…حالا چون به تو نساخت بقیه باید محروم بشن؟
   از روشهای غیر دارویی استفاده کن خب

 21. سلام اقای دکتر من ۳۷ سال دارم صبحها که از خواب بیدار میشم سردرد دارم با اینکه ۸ ساعت میخابم ولی احساس کم خوابی میکنم در طول روز احساس خستگی دارم شبها خوابم سبکه و زیاد خواب میبینم ام ار ای دادم مشکلی نداشتم

 22. سلام دکتر. من واقعا خسته شدم کمکم کنید. یکساله دارم دارو میخورم. اول فلوکستین خوردم جواب نداد. بعد ونلافاکسین که بعد چندماه جواب نداده.وقتی snri جواب نده چی میکنن؟ یه گروه دارویی دیگه، یا الکتروشوک و….؟ شما وقتی یکی به ونلافاکسین جواب نده چه می‌کنید؟ لطفاً بگید تا با دکترم مشورت کنم.

 23. آقای دکتر فرق آلونتا با ونلافاکسین ایرانی چقدره؟ منظور اینه آیا آلونتا برتری خاصی از نظر مواد اولیه و نوع عملکرد بر نوع ایرانیش داره؟

 24. سلام دکتر ، دکتر برای من ونلافاکسین ۷۵ و بوپروپیون فک کنم ۱۵۰ داد ، به مدت دو روز خوردم اما سردرد زیاد دو طرف سرم داشتم و حالات گیجی بعد از دو روز قطع کردم دارو ، میخواستم بدونم چرا اینجور بود ؟ شروع کنم ب خوردن یا ن ؟

 25. سلام.دکتر من سابقه مصرف اسنترا + بوپروپیون رو داشتم که خوب نشدم باهاش. حالا دکترم بعد مدتی مصرف ونلافاکسین بوپروپیون رو بهش اضافه کرده. آیا ممکنه بوپروپیون که بعنوان مکمل اسنترا جواب نداد با ونلافاکسین جواب بده؟ یا بهتره از یه مکمل دیگه استفاده بشه؟
  با تشکر

 26. سلام خسته نباشید
  جناب دکتر من مدت چند سال است که داروهای مختلف ضد افسردگی رو امتحان کردم تا بالاخره از ۴ سال پیش افکسور برام مناسب بود و دارم همون رو مى خورم، اما الان دو تا مشکل دارم ، یکی اینکه اگر یک روز قرصم جا بمونه یا فراموش کنم اینقدر حالم بد مى شه و افکار بد سراغم میاد و حتی ممکنه با همه دعوا کنم و گریه های عصبی شدید …
  مشکل دوم هم اینه که به شدت بی انرژی هستم و حتی یک کار کوچیک که انجام مى دم خسته مى شم و تمام عضلاتم درد مى گیره ! صبح ها اصلا توانایی بیدار شدن ندارم … خستگی شدید و مفرط
  نمى دونم تاثیر این دارو هست ، باید داروی دیگه مصرف کنم؟ ممنون مى شم راهنمایی کنین

  • خب شما همه قرصها براتون تحویز و امتحان شده
   همینو ادامه بدید
   برای اون بی حالی و اینا…مکملهای زیادی وجود داره

 27. دکتر من افسردگی شدید دارم و اخیرا میل شدیدی به خودکشی پیدا کنم. اصلا نمی‌ترسم دیگه. دوست دارم یه مشت دارو بخورم بعد خودمو از یه جای خیلی بلند پرت کنم پایین راحت بشم. ولی بخاطر خانواده نمیکنم. خیلی وضعم خرابه. انواع داروها مثل ونلافاکسینم خوردم هیچی نشده. واقعا مرگ می‌خوام مرگ. همه زندگیم رنجه با دوا درمون هم خوب نشدم. امکان بستری شدن هم ندارم. خانواده وبال شده و من گیر کردم وسط بدبختی.

  • سلام آقای داکتر
   من در ترکیه زندگی می‌کنم و مدت ۲۴ سال است که از افسردگی مقاوم ومزمن رنج میبرم دارو های افسردگی برای ام بجز یک یا دو هفته فایده نمیکند ECT و TMS هم فایده نکرد و بعد از ect خالم خالت شیدایی پیدا کرده بودم
   فعلا ایفکسور ۱۵۰ روز دو بار و لمیکتال ۲۰۰ ملی گران استفاده می‌کنم سودیم والپروت لیتیوم و غیره دوا ها را زیاد استفاده کردم فایده ندارد و همیشه خالت افسردگی دارم در این مدت ۲۴ سال دو بار به خالت شیدایی را برای یک هفته تجربه کردیم و بس

 28. سلام من ونلافاکسین پیوسته رهش ۳۷۰۵ با سرترالین به دستور پزشک مصرف میکنم عصرها باهم میخاستم بدونم مشکلی نداره باهم مصرف میکنم؟؟؟؟

 29. سلام. دکتر چرا سوال اصلی من رو جواب ندادید؟ من تو یه شهرستان کوچیکم به تجربه شما نیاز دارم. من الان دقیقا ۷۰ روز میشه که ونلافاکسین میخورم و جواب نگرفتم. با دکترم حرف زدم گفت بیا مطب حرف بزنیم یه مکمل بهش اضافه میکنیم. حالا از تجربه شما می‌خوام استفاده کنم. قبلا بوپروپیون با اسنترا تاثیر نداشت. حالا طبق تجربه شما کدوم مکمل برای ونلافاکسین احتمال تاثیرش بیشتره؟ لاموتریژین؟ همون بوپروپیون؟ دپاکین؟ ….
  ممنون از محبتتون.

  • همشون میتونن کمک کننده باشن بستگی به معاینه تون توسط پزشکی که شمارو میبینه داره
   من از راه دور و ندیده چجوری میتونم بفهمم

 30. این الکتروشوک که میگید چقدر زمان می‌بره و چقدر پول میخواد؟ و چقدر احتمال بهبود هست؟ من نگهبانم جایی وضع مالیم خرابه هروقت بالای ساختمون میرم میخوام خودمو بندازم پایین‌.

 31. سلام آقای دکتر من افسردگی دارم اما وقتی فلوکستین و آسنترا و ونلافاکسین و… دکترا تجویز کردن رو مصرف میکنم حالم خیلی بد میشه فشارم می افته و تنفس سخت میشه و بدنم میلرزه و کلا بدنم تحمل نمیکنه، نظزتون چیه چرا اینطوری میشم؟ دارویی پیشنهاد میکنید؟بسیار سپاسگذارم

 32. آقای دکتر. یه چیزی در جواب کاربر مریم نوشتید منم امیدوار شدم. مگه بی‌حالی و بی انرژی بودن با مکمل میتونه درست بشه؟! منم طبق تجویز پزشکم ونلافاکسین میخورم و انصافا تاثیر خوبی داشته. ولی همچنان به شدت بی حال و بی انرژی هستم. حال ندارم به درسام و کارام برسم. میشه بگید منظورتون از مکمل چی بود؟ داروهایی مثل لاموتریژین؟!یا داروهای گیاهی و…؟

 33. سلام اقای دکتر . داروهای ضد افسردگی اکثرا کاته کولامین ها رو بالاتر میبرن تا خاصیت انتی دپرسی داشته باشن این دارو ها تو حالات استرس ام تجویز میشه . استرس ناشی از افزایش کاته کولامین هایی مثل اپی نفرین و نوراپی نفرین و .. است. حتی خود سروتونینم حالات استرسو بالاتر ممکنه ببره . چطور این داروها ارامبخشن و تو استرس تجویز میشن ؟ اینو میپرسم چون این دسته داروها رو بعضیا خاصیت هکس داره و استرس و حملات پانیکشونو بالاتر برده. ممنونم کمک کنید

  • این خاصیت عکس که میگی فقط مال هفته های اوله و به دوز بستگی داره…و اگر با دوز کم تجویز بشه شخص کم کم عادت میکنه

 34. سلام آقای دکتر. من ۲۴ سالمه با تجویز پزشک روزی دو عدد ونلافاکسین ۳۷٫۵ مصرف میکنم اما صبح ها پس از بیدار شدن از خواب احساس فشار و دردشدید پست کاسه چشم و سوزش چشم دارم حتی بعد از خواب کافی. و قسمت های گیجگاهیم هم درد میگیره. قبل از این قرص این مشکل رو نداشتم. به نظر شما علت چیه؟

 35. سلام آقای دکتر
  حدود ده سال پیش بخاطر اضطراب(مخصوصا اضطراب اجتماعی) و افسردگی و وسواس به پزشک مراجعه کردم و در طول سه سال اول فلووکسامین+ بوسپیرون و سپس فلوکسامین+بوپروپیون و سپس ونلافکسین+بوسپیرون استفاده کردم با حداکثر دوز. ولی خیلی تاثیری روم نداشتن مخصوصا اضطراب اجتماعی.
  دکترمو عوض کردم سرترالین و کلومیپرامین دادن بازم زیاد فرقی نکردم.
  دوباره دکترمو عوض کردم ۳ تا فلوکستین ۲۰ تجویز کردن که بهترین دارویی بود که برام تجویز شد به مدت دو سال و نیم مصرف کردم که وسطای درمان ونلافکسینم اضافه کردن که به شدت باعث عصبانیتم میشد و قطعش کردن.
  کلا با فلوکستین حال خوبی داشتم مخصوصا افسردگیم ولی اضطراب اجتماعیم همچنان سر جاش بود.
  تازگیا فهمیدم اختلال شخصیت وسواسی هم دارم. دوساله هیچ دارویی نمیخورم بخاطر همین زندگیم کلا فلج شده و کار مفیدی انجام نمیدم و خیلی گوشه گیرم.
  کلا تحمل هیچی رو ندارم و افسردگی آزارم میده اگه الان فقط فلوکستین ۱۰ مصرف کنم افسردگیم بهتر میشه؟؟؟
  تو هر دوره بعد از قطع داروهام که به تدریجم بود حالم خراب میشد ولی درمورد فلوکستین بیشتر حالم بد شد بخاطر همین میترسم دوز بالا بخورم.
  آقای دکتر مشکل من چیه که با هیچ دارویی گر گرفتگی صورتم بهتر نمیشه و کلا از صبح. تا شب چندین بار رنگ عوض میکنم، درضمن دختر هستم.

  • قرار نیست اضطراب اجتماعی با دارو خوب بشه
   دارو فقط سطح اضطرابو پایین میاره تا شما وارد جامعه بشی و بصورت عملی با ترسها و اصطرابات رو در رو و مواجه بشی.در واقع این مشکل با رفتار درمانی باید حل بشه

 36. سلام آقای دکتر
  حدود ده سال پیش بخاطر اضطراب(مخصوصا اضطراب اجتماعی) و افسردگی و وسواس به پزشک مراجعه کردم و در طول سه سال اول فلووکسامین+ بوسپیرون و سپس فلوکسامین+بوپروپیون و سپس ونلافکسین+بوسپیرون استفاده کردم با حداکثر دوز. ولی خیلی تاثیری روم نداشتن مخصوصا اضطراب اجتماعی.
  دکترمو عوض کردم سرترالین و کلومیپرامین دادن بازم زیاد فرقی نکردم.
  دوباره دکترمو عوض کردم ۳ تا فلوکستین ۲۰ تجویز کردن که بهترین دارویی بود که برام تجویز شد به مدت دو سال و نیم مصرف کردم که وسطای درمان ونلافکسینم اضافه کردن که به شدت باعث عصبانیتم میشد و قطعش کردن.
  کلا با فلوکستین حال خوبی داشتم مخصوصا افسردگیم ولی اضطراب اجتماعیم همچنان سر جاش بود.
  تازگیا فهمیدم اختلال شخصیت وسواسی هم دارم. دوساله هیچ دارویی نمیخورم بخاطر همین زندگیم کلا فلج شده و کار مفیدی انجام نمیدم و خیلی گوشه گیرم.
  کلا تحمل هیچی رو ندارم و افسردگی آزارم میده اگه الان فقط فلوکستین ۱۰ مصرف کنم افسردگیم بهتر میشه؟؟؟
  تو هر دوره بعد از قطع داروهام که به تدریجم بود حالم خراب میشد ولی درمورد فلوکستین بیشتر حالم بد شد بخاطر همین میترسم دوز بالا بخورم.
  آقای دکتر مشکل من چیه که با هیچ دارویی گر گرفتگی صورتم بهتر نمیشه و کلا از صبح. تا شب چندین بار رنگ عوض میکنم، درضمن دختر هستم.

 37. سلام آقای دکتر وقت بخیر . من از سال ۹۴ به دلیل بستری شدن در بیمارستان دارم قرص ونافاکسین ۳۷۵ مصرف می کنم. حالم باهاش خوبه فقط دیگه زیر نظر دکتر نیستم . مشکلم اینکه شب خوابی خیلی بد می بینم و احساس می کنم بیدار بودم و صبح ها همش خسته ام می خوام قرص قطع کنم لطفاراهنماییم کنید.

 38. سلام آقای دکتر خوب هستید ؟
  جناب دکتر من ۲۷ سالمه ، مجردم و اهل سیگار و الکل و اینا هم نیستم… یک بار حدود چهار سال پیش به دنبال یه مشکل جسمی که هفت سال تمام فکرم رو مشغول کرده بود و فکر می کردم مشکل جدی هست ولی سراغ پزشک نرفتم و همزمان شدنش با افکار فلسفی پیچیده حدود ۷ ماه به افسردگی مبتلا شدم ولی در نهایت با دونستن اینکه مشکلم جدی نیست تقریبا سعی کردم همه چیز رو به حالت قبل برگردونم و بدون هیچ درمان دارویی حل شد تا اینکه از حدود ۴ ۵ ماه پیش به دنبال تنها موندن زیاد تو خونه و کار با کامپیوتر دوباره مشکلات جدیدی برام ایجاد شد ، الان سه چهار ماهه اصلا حالم عادی نیست و خودم فکر می کنم یه مشکل جسمی ( احتمالا مغزی ) دارم ( یه جور فشار دائمی تو داخل جمجمه م هست بعلاوه اینکه از گوش هام صدای غرش ( وزوز نیست مطمئنم ) میاد و بی اشتها شدم و کاهش وزن داشتم ، الکی عرق می کنم واین اواخر هم انگار مشکل تکلم دارم جوری که دوست ندارم صحبت کنم )تو آزمایش های پزشکی چیزی نبود غیر از کمبود ویتامین D3 … برادرم پزشک عمومیه و میگیه مطمئنا مشکل جسمی نداری و برام “ولنافاکسین” تجویز کرده ( با اینکه هیچ وقت اهل قرص و دارو نبودم و تا حد امکان سعی می کردم طبیعی خوب بشم ) … حالا سؤال من از محضرتون در مورد این دارو هست … من یه لرزش های خیلی ریز تو بدن و چانه م احساس می کنم ولی وقتی برا بار اول ۳۷/۵ این قرص رو قبل از خواب استفاده کردم بعد از یک ساعت حالت تهوع بیدارم کرد و یه جور احساس سبکی سر داشتم و این لرزش ها رو هم بیشتر کرده بود … به نظرتون این حالت ها طبیعی هست یا مشکلم رو از راه دیگه و جدی باید پیگیری کنم ؟

  • بله این داروهای ضدافسردگی (سروتونینی و سه حلقه ایها و لیتیوم )ترنور یا لرزشهای ریز ایجاد میکنند که بهتره برای رفع اون از محرکهای دیگه مثل قهوه اجتناب کرد و یک قرص بتابلوکر مثل پرانول یا کلسیم بلاکر بنا به تجویز پزشک استفاده کرد
   مشکل حادی نیست و با قطع دارو هم برطرف میشه

 39. سلام اقای دکتر. خانمی سی ساله هستم که از ۱۸ سالگی به خاطر مشکل افسردگی و اضطراب دارو مصرف میکنم. اوایل با داروی سیتالوپرام ۲۰ شروع کردم و مدت دو سال مصرف میکردم و بعد قطعش کردم. بعد از اون بعد یک سال بنا به مشکلاتی دارو رو دوباره شروع کردم اینبار با سیتالوپرام ۴۰ و بعد از مصرف یک دوره اون رو هم بنا به نظر پزشک کم کردم. دوباره بعد از حدود سه سال که دارو مصرف نمیکردم بنا به عود افسردگی و اضطراب با قرص ونلافاکسین ۱۵۰ درمان رو شروع کردم و حدودا یک سال با همین دوز ادامه دادم و بعد از اون به پزشکم گفتم که حالم بهتر است و ایشون یک سال دیگه درمان رو با ۷۵ ادامه دادن و در نهایت پزشکم گفتن چون احساس بهبودی میکنم ، میتونم تا مدتی با ۳۷٫۵ ادامه بدم و بعد از دو هفته قطعش کنم. ولی اقای دکتر من مشکلم اینه که احساس میکنم به این قرص اعتیاد پیدا کردم.من داروهای زیادی در این ۱۲ سال مصرف کردم از جمله سیتالوپرام و اورلپت ولی مصرف و قطع هیچ کدوم از اینا مثل ونلافاکسین نبودن. من ایران زندگی نمیکنم و دسترسی به پزشک خودم در ایران ندارم. فقط اینکه قبل مهاجرتم برای اخرین بار پزشکم رو در ایران دیدم و ایشون توصیه کردن چون احساس بهبودی دارم کم کم با ۳۷٫۵ دارو رو قطع کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید من رو. من واقعا از اینکه احساس میکنم به این قرص اعتیاد پیدا کردم میترسم. من سیتالوپرام رو خیلی راحت بعد از کم کردن دوز قطع کردم ولی الان دقیقا ۲۰ روزه ونلافاکسین ۳۷٫۵ میخورم و حالم خوبه ولی اگه حتی یه شب یادم بره احساس بدی میکنم و احساس سبکی سر و سرگیجه دارم.نمیدونم تا کی باید ادامه بدم این دوز رو و چطور قطعش کنم. واقعا ممنونم از وقتی که میزارید و جواب سوالات رو میدید.

  • نه ،این دارو اعتیاد اور نیست
   شما میتونی با سرعت خیلی کمتر این کاهش رو انجام بدی
   و اشکالی نداره همزمان از ارامبخشها برای کمک به قطع این دارو استفاده کنی
   نترس .قطع این دارو حالت رو بد نمیکنه

 40. سلام
  تو اینترنت که جست و جو کردم فهمیدم که برخلاف اکثر ضدافسردگی ها ،ونلافاکسین انگار. چاق نمیکنه..من بیشتر از ۷ ماه سرترالین میخوردم ولی دیگه احساس میکنم دارم شکم میارم خیلی هم کسل میکنه و اشتها هم خ زیاد شده.بنظرتون ونلافاکسین رو میتونم به دکترم پیشنهاد بدم؟از وقتی سرترالین رو قطع کردم دوباره اضطراب شدید برگشته

  • با عرض سلام و احترام فراوان
   آقای دکتر من پسر ۲۲ ساله هستم که ۵ سال هست تحت درمان هستم .دکتر ها تشخیص ocd و mdd تشخیص دادند.حدود ۱۶ ماه فلوکستین ۸۰ میلی گرم مصرف کردم بهبودی خیلی زیادی نداشت در مرحله ی بعدی سرترالین مصرف کردم حدود ۲ سال تا دوز ۲۰۰ میلی گرم که اخر ها ۲۵۰ هم شد ولی اصلا تاثیری نداشت در مرحله ی سوم فلووکسامین مصرف کردم تا دوز ۳۰۰ میلی گرم حدود ۱ سال.در دو سال گذشته یکی از دکتر ها اختلال شخصیت مرزی تشخیص دادند که تگرتول ۲۰۰ و ریسپریدون ۲ و کلومیپرامین ۱۰۰ مصرف کردم ولی اصلا تاثیری نداشت.آقای دکتر من خیلی دارو امتحان کردم مخصوصا کلومیپرامین که حدود یکسال مصرف کردم ولی عوارض خیلی زیادی داشت.دکتر دیگری گفت که اختلال شخصیت مرزی نداری و این ها مربوط به وسواس تو هست .آقای دکتر اصلا احساسات ثابتی در روز ندارم . به شدت پرخاشگر هستم .از این شاخ به اون شاخ میپرم.هدف های زندگیم در روز تغییر میکند.احساس میکنم بی هویت هستم.آقای دکتر بزرگوار به روانپزشک که مراجعه میکنم اصلا به حرف ها و سابقه ی داروویی من توجه نمیکنن و درجا آسنترا مینویسند، خسته شدم آقای دکتر .بسیار چاق شده ام دکتر گلوکوفاژ نوشته ولی باز هم اشتهایم زیاد هست .یک مدت توپیرامات برای لاغری مصرف کردم ولی اثری نداشت.۱۰ جلسه cbt گذراندم ولی الکی بودن.آقای دکتر من برای وسواس فکری تود چکار کنم هر دارویی مصرف کردم روانپزشکا اصلا توجهی ندارن .آقای دکتر خواهش میکنم کمک کنید.با تشکر و احترام فراوان به شما بزرگوار

   • خب هیچکدوم ازین داروها اشتباه نبوده
    بیماری شما شدیده و شاید با یک دارو خوب نشه
    حتما داروی سروتونینی مثل همون فلوکسامین در کنار یک داروی تثبیت کننده ی خلق مثل همون تگرتول برای شما لازمه.حتی از داروهای انتی سایکوتیک مثل ریسپریدون هم میشه استفاده کرد
    همزمان شما باید روانشناس هم داشته باشی

 41. سلام من به تجویز دکتر ۲۸ روز آلوینتا ۳۷۰۵ مصرف کردم و باید بلا فاصله ۷۵ رو شروع می کردم ولی متاسفانه ۲ روز فاصله افتاد الان باید چی کار کنم لطفا راهنماییم کنید

 42. سلام اقای دکتر فرق قرص دیپریلاکس ونلافاکسین ۷۵ با الوینتا ونلا فاکسین در چیه من حدود دو سال هست ثه دیپریلاکس ونلافاکسین میخورم اما همیشه دهنم خشک و یبوست دارم و همراه با اضطراب شدید بنده با تجویز دکتر یک عدد شب و یک عدد صبح میخورم به دکترم گفتم گفتن اب زیاد بخور و فعالیت زیاد داشته باش اما دیروز بنده دارو هام تمام شد و به صورت تصادفی الوینتا ونلافکسین گرفتم از وقتی که الوینتا میخورم نه یبوست دارم نه اضطراب و خشکی دهان میشه لطف کنید بگید فرقشون چیه

  • فورمول ژنریک هر دو یکیه ولی تفاوت در کارخانه ی سازنده و استفاده از نوع پوشش دارو و یا مواد نگه دارنده ی اونهاست .شما همین تفاوت رو در مواد غذایی هم میبینید مثلا محصولات لبنی یک کارخانه با کارخانه ی دیگه حتی در رنگ و بو و مزه متفاوته و ممکنه از یکی ازونها خوشتون نیاد یا حالت تهوع در شما بوجود بیاره

 43. سلام. من به تجویز پزشک ونلافاکسین ۱۵۰ میخورم و چون دلهره و اضطراب هم دارم کنارش روزانه دو قرص کلرودیاز پروکساید ۵٫جایی خوندم نباید بیش از سه هفته مصرف بشه وگرنه اعتیاد اوره. چیکار کنم دکتر؟ داروی دیگری هست واسه اضطراب که جایگزین بشه یا همینو ادامه بدم؟ از وابستگی بهش میترسم.

  • خب همون ونلافاکسین قراره که اضطراب رو هم خوب کنه دیگه
   اگر نمیکنه باید دوزش تنظیم بشه
   بهتره پوکساید طولانی خورده نشه ولی اگر مصرف بشه هم چندان فاجعه بار نیست

 44. سلام اقای دکتر، واقعا ممنونم ازتون بخاطر مطالب و صبرتون در پاسخگویی به سوالات دوستان سپاس.
  من از ۱۲ سالگی تقریبا تا ۱۶ سالگی افسردگی داشتم ولی بی اهمیت بودم بهش چه من چه خونواده از خفیف تا متوسطmoderate از ۱۶ ۱۷ سالگی تا ۱۸ سالگی هم یجورایی خودم و زندانی کردم توی خونه که هر چند ماه یه بار فشار عصبی زیادی بهم متحمل میشد
  از ۱۸ سالگی هم وارد جامعه شدم بدلیل مقداری ترس اجتماعی و تازگی که داشت حس بدی داشتم وقتی میومدم خونه و بدلیل مصرف داروی کنکور که متخصص قلب بعد از گرفتن اکو برای من تجویز کرد و ptsd وضعیت خیلی وخیمی پیدا کردم که ناچار شدم سریعا به روانپزشک مراجعه کنم و ایشون هم سریعا دارو نوشت
  داروهای اولیه اثر نکردن اما ونلافاکسین و بوپروپیون کم کم اثر کردن و وضعیتم وخیم نیست بعد از گذشت ۳ ماه مصرف دارو اما همچنان بی انگیزه بی هدف میقداری خستگی social phobia فکر میکنم دارم.
  حالا بعد از گذشت ۳ ماه نهایتا چقدر باید دارو مصرف کنم و وابستگی چقدر طول میکشه نسبت به دارو و ادامه روند درمان رو چیجوری میبینید؟
  متاسفانه در شهرستان دانشجو هستم و نمیتونم بیام خدمتتون البته این هم اضافه کنم در آستانه ۱۹ سالگی هستم و افسردگی آتیپیک دارم.
  بسیار ممنون

 45. با عرض سلام و احترام
  من چند روزی هست که بنا به تجویز یک پزشک عمومی روزانه یکعدد ونلافاکسین ۳۷٫۵ یکعدد کلومیپرامین ۲۵و۰٫۵ (نیم ) میلی گرم ریسپریدون مصرف میکنم ایا مصرف همزمان این داروها خطرناک است؟

  • خطر در حالت معمولی و بدون نشانه ی خاص نه.ولی اگر عوارضی پیدا کردید باید از پزشکتون بپرسید که آیا این عارضه خطرناکه یا قابل اغماضه

 46. سلام جناب دکتر ممنون که پاسخگوی بیماران دردمند و مستأصلی مثل بنده هستید انشالله همیشه سلامت باشید.جناب دکتر مردی ۴۶ ساله هستم و تک پسر خانواده با ۴ خواهر که ۳ تا بزرگتر از من و یکی کوجکتر از من است مادر من حدود دوسه ماهه دچار افسردکی و اضطراب شدید و بیقراری شده و همش میگه گرگرفتگی دارم بنحوی که اصلا توی خونه بند نمیشه و چون بچه ها همه ازدواج کردند با پدرم تنها زندگی میکنند ینی فقط خودشون دوتا هستند و اصلا توی خونه بند نمیشه همش میخواد بره خونه این و اون مثلا خونه خواهرام و منم تک پسرم و زنم روی خوشی بهش نشون نمیده و خونه ما نمیاد دیگه خواهرام و فامیلای خودشم روی خوشی بهش نشون نمیدن طوری که التماس میکنه بره خونشون الان یه هفتس بردیم بخش اعصاب و روان بیمارستان عرفان نیایش و زیر نظر دکتر اکبری متخصص مغز و اعصاب و دکتر آزمندیان روانپزشکشه چون ۷۲ سالشه خیلی راغب به الکتروشوک نیستند و دکتر قلبش هم گفت از نظر من مشکل قلبی حاد که مانع شوک باشه نداره الان دکتر مغز و اعصابش ۳ جلسه نوروتراپیش کرده که خیلی اثر خاصی نداشته و براش ونلافکسین ۳۷٫۵ تجویز کردند البته کلردیازپوکساید و بوسپیرون هم بهش میدن البته جهت اطلاعتون ۳۵ سال پیش هم پرخاشگری شدید و گریه زاری داشت که یه ماه روزبه بستری بود و بهش چند بار شوک دادن و تقریبا خوب شد ولی از پارسال که آخرین خواهرم در سن ۴۰ سالکی ازدواج کرد و با پدرم تنها شد کم کم افسردگیش زیاد شد البته با پدرم رابطه خوبی نداره و همش دعوا میکنن از مسایل مالی گرفته تا کارای خونه و … تا اینکه دیگه از بعد عید ۹۸ حسابی حالش خراب شد البته آقای دکتر ما هفته پیش میخواستیم ببریمش بیمارستان ایرانیان دهکده المپیک یا بیمارستان مهرگان جنب پارک ساعی ولی چون یکی از فامیلا بهیار عرفان نیایش بود گفت بیارید عرفان نیایش ولی الان بعد یه هفته بستری تغییر خاصی نکرده و هنوزم مرخص نشده و همش میگه دیگه حال من خوب نمیشه منو ازین جا ببرید بنظرتون جناب دکتر الکتروشوک میتونه براش موثر باشه.البته جناب دکتر حدود ۵ ساله زیر نظر روانپزشک درمانگاه نزدیک خونشون حالش خیلی بد نبود و باهمین داروهای معمول کلردیازپوکساید و دونئورین و لگزاپرام و آلپرازولام و استرس کالم حالش خیلی بد نبود ولی همونطور که گفتم از بعد عید دیگه قاطی کرده.

  جناب دکتر شماروبخدا بگید چکار باید بکنیم؟؟؟

  • احتمالا ایشون یک نوع اختلال دو قطبی عود کننده دارند.الکترو شوک فرد بیمار رو سریعتر به بهبود میرسونه و روش خطرناکی نیست.با توجه به بدحالی ایشون ،انتخاب خوبیه

 47. سلام دکتر
  من به شدت مشکل تمرکز دارم جوری که موقع درس خواندن برای آزمونی که پیش رو دارم تو یک ساعت مطالعه ۴۵ دقیقه فکرم جاهای دیگه است برای این مشکل به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون ونلافاکسین ٣٧/۵ داد که روزی یک عدد بخورم و هنگام درس خواندن هم یک عدد ریتالین(یک ساعت قبل) گفتن مصرف کنم، تا یک ماه این روش خوب بود و واقعا متمرکز بودم اما الان هم تمرکزم داره مثل قبل خراب میشه هم خواب آلودگی دارم موقع درس( مشکلی که تو یک ماه گذشته ندا شتم)
  خواستم ببینم دوز دارویی رو نباید زیاد کنم؟ واقعیت از ریتالین میترسم هرچند که مطمئنم تاثیرش تو تمرکزم به مراتب بیشتر از ونلافاکسینه
  الباه این رو هم بگم من هر دوتا قرص رو معده خالی ساعت ٧ صبح میخورم
  ممنون

 48. سلام آفای دکتر
  من یک ماه هست که ونلافاکسین ۷۵ میخورم و خیلی بهم کمک کرده اما به شدت مشکل معده پیدا کردم. با تجویز دکتر به همراه شام و استفاده از رانیتیدین میخورم اما فایده نداشته. احساس سنگینی معده دارم و جس میکنم چیزی داخل راه گلو به معده م رو میبنده. از پنتاپرازول هم استفاده کردم اما خوب نشده.
  با توجه به اینکه این دارو حالم رو خوب کرده اما مشکل معده داره خیلی خیلی اذیتم میکنه، چیکار باید بکنم؟
  سپاس

   • باسلام ببخشید خانمی هستم مجرد ۲۹ساله حدود دو سالی هست که دکتر روانپزشک میرم داروهامو چندوقت عوض کردن.اینسری قرص تری فیوپرازین و قرص ونلافاکسین ۷۵بهم دادن که از دوز پایین شروع کنم نصف بعدا درسته یکبار در روز من یک چهارم خوردم یکروز سرگیجه گرفتم یهو حالم بدشد که خودم فشارمو گرفتم ۱۴بود ۵دقیقه بعد ۱۲ بود.بعد از یک ساعت حال بد حالم خوب شد انقدرم تو اینترنت خوندم فشارو میبره بالا میترسم بخورم بعدش قبلا فشارم بالا هم میرفت,هم بالا میره هم پایین حالم بد میشه,میترسم بخورم.دکترمم شمارشو به سختی میشه گرفت.به نظرتون من چیکارکنم تو فشار بالا هم حالم بد میشه خیلی.باتشکر از شما

    • این قرص حداکثر نیم درجه فشارو بالا میبره.شما داری بخودت تلقین میکنی.
     فشار خون رو باید با دستگاه جیوه ای در حالت دراز کش بعد از بک ربع استراحت اندازه گرفت
     توی این سن دلیلی نداره شما فشارت بالا باشه مگر اینکه از قبل فشارت بطور ارثی بالا بوده باشه

 49. سلام آقای دکتر
  ممنونم که وقت میزارید و به سوالات پاسخ میدین
  بنده ونلافاکسین ۷۵ مصرف میکردم و تصمیم گرفتم دارو رو به تدریج کنار بزارم من به این صورت عمل کردم:
  تا یکماه نصف ۷۵
  تا یکماه یک چهارم ۷۵
  تا یکماه همان یک چهارم یک روز در میان
  تا یک ماه دو روز در میان
  اما چهار پنج روز بعد از قطع دارو بدنم واکنش شدیدی نشون میده متل اضطراب، بیقراری و وزوز گوش
  خواهش میکنم کمکم کنید دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم من نهایت احتیاط رو تو قطع این دارو به کار بردم.

  • شاید لازم باشه به پزشک مراجعه کنید تا به کمک یه داروی دیگه مثلا سه حلقه ای .روند قطع رو انجام بدید

 50. سلام آقای دکتر:ممنون ازپاسخگویی تان…بنده ۳۶سال سن دارم وازسال ۷۹دچاربیخوابی مطلق شبانه روزی شدم اتفاق خاصی واسم رخ نداد فقط اضطراب کنکور داشتم وتاکنون ۱۹سال است بابیخوابی دست وپنجه نرم میکنم ودراین بازه ی زمانی به روانپزشکای متعدد ازجمله دکترمیرفرهادقلعه بندی تهران مراجعه کرده ام وانواع داروهای مختلف روانپزشکی وهم چنین گیاهی را استفاده نموده ام ولی تاکنون درمان نشده ام وعلت بیخوابیم مشخص نشده است وبدنم به داروها مقاومت پیدا کرده وبا دارو خواب نمیرم…همیشه خسته ،کسل،بی حال،فاقد انگیزه وانرژی واسه کارهای روزمره وعملکرد ضعیف…لطفا راهنماییم کنید.

 51. سلام
  کسی که ونلافاکسین مصرف میکنه میتونه ازدواج کنه ؟تو زندگی زماشویی به مشکل بر نمیخوره؟ بعد رابطه امکانش هست دچار افسردگی وعصبانیت شدید شد؟ درمان داره ؟

 52. سلام؛ خسته نباشید؛ آیا قرص ونلافاکسین ۳۷ و نیم با قرص کم کاری تیرویید تداخل ایجاد میکنه؟در ضمن چون سردرد میگرنی دارم قرص والپروات سدیم ۲۰۰ هم همزمان تجویز شده ولی خوندم که قرص ونلافاکسین خودش سردردمیگرنی ایجاد میکنه ؛ درسته یا خیر؟ خیلی ممنون از راهنماییتون

 53. سلام ممنون از پاسخگوییتون
  آقای دکتر سوال اصلیم اینه که باخوردن ونلافاکسین بعدرابطه امکانش هست دچار عصبانیت و بی قراری وافسردگی شد؟ اگر این احتمال به وجود اومد چیکارباید کرد ؟ چاره ای هست برای این عصبانیت و افسردگی و بی قراری بعده رابطه ؟

   • سلام آقای دکتر، خسته نباشید. بنده مرد ۴۱ ساله هستم که ۸ سال پیش به دلیل افسردگی با تجویز پزشک در کانادا شروع به مصرف Escitalopram کردم و حدود ۲ سال روی همین دارو بودم. از همه بابت عالی بود جز مسئله عوارض جنسی. بعد از بازگشت به ایران به دلیل مشکلات ارسال این دارو از طرف دوستان و همچنین تاثیر بر درایو جنسیم اقدام به ترک تدریجی دارو کردم. بعد از حدود دو سال که از ترک دارو گذشته بود و اوضاع خلقیم اوکی بود متاسفانه در اثر اتفاقاتی که در محل کارم پیش امد دچار حمله های شدید اضطراب و بیقراری پیاپی شدم و اقدام به کارهای نامعقول و نامتعارف میکردم. پزشک برام فلوکستین ۱۰ بعد ۲۰ و کم کم ۴۰ تجویز کرد به همراه بوپروپیون ۱۵۰ آهسته رهش. از اون زمان تا به الان حدود ۴ ساله که در حال مصرف همین دو دارو هستم. تا حدودی راضی هستم ولی چیزی که آزادم نمیگذاره اینه که با وجود هوش و توانایی بالا اکثرا دچار عدم تمرکز هستم. دائم به خودم استراحت میدم. همیشه احساس میکنم اعصابم ضعیفه، حوصله شلوغی ندارم و .. میشه لطفا راهنمایی کنید آیا همه داروهای دسته SSRI ها در این زمینه اینطورند و یا من باید برای مسئله تمرکز و اعصاب ضعیف داروی دیگری در کنار فلوکستین مصرف کنم؟

    • قاعدتا تا خود بوپروپیون باید به بهبود تمرکز شما کمک کنه.
     اگر پزشکان صلاح بدونن میتونن از داروهای تمرکز هم برای شما استفاده کنند
     خودتون فعلا میتونید مکملهای ویتامینی که در این زمینه تو داروخانه ها هست رو مصرف کنید

     • سلام اقای دکتر من سه ساله دارم ونلافاکسین ۷۵ میخوردم بنا به دستور پزشک یک ماهی هست ۳۷ میخورم شبی یکی الان میخوام دیگه ترک کنم نخورم دو روزه نخوردم سرگیجه دارم و تعادل ندارم چطور میشه ترک کنم که دیگه نخورم؟

 54. سلام وخسته نباشید آقای دکتر
  من ۴۴ساله هستم و مدت ۲سال است که تحت نظر روانپزشک داروی ونلافاکسین ۷۵ جهت افسردگی و اضطراب مصرف میکنم خواستم بدونم این دارو را میشود به صورت طولانی مصرف کرد ؟مثلا چند سال میشود مصرف کرد؟با تشکر از شما

  • این سوال رو فقط پزشک معالج خودتون براساس سبک سنگین کردن مسائل و مشکلات شما و بررسی ازمایشگاهی و معاینه میتونه جواب بده
   گاهی صلاحه ادامه پیدا کنه
   یعنی در شرایطی که مصالح مصرف دارو بر عوارض دراز مدتش بچربه.گاهی بعضی عوارض در سن بالاتر ناگهانی خودشو نشون میده
   در حالت معمولی بهتره بعد از ۶ تا ۸ ماه داروها قطع بشه

 55. سلام آقای دکتر
  من بعد بلوغ افسردگی خیلی شدید همراه فوبیا گرفتم انواع داروها فلوکستین ایمی پرامین نورترپتیلین فلوکستین سیتالوپرام ونلافکسین سرترالین خوردم خوب نشدم ..نمیتونم تصمیم بگیرم هر کاری رو نصفه رها میکنم اموالم رو فروختم ۲ بار ازدواج کردم طلاقشون دادم از یه چیزی زود خسته میشم نمیتونم با مردم رابطه برقرار کنم فوبیای اجتماعی دارم شغلمو رها کردم…چه کنم آقای دکتر؟؟؟؟

 56. سلام آقای دکتر ممنونم که زود جواب میدین ازسال۹۱تاحالا برای وسواس فکری دارم قرصهای آسنترا اسسیتالوپرام ودرحال حاضرونلافاکسین میخورم چون قرصهای قبلی واسه پوستم و وزنم عوارض داشت باونلافاکسین عوض کردم اما این قرص بی حالم میکنه واثری روی وسواس فکری نداره اگه قرصهای قبلی ر ودوباره شروع کنم آقا قرصی هست که بخورم وزنم زیاد نشه وپوستم تیره نشه درکنارآسنترا یا اسسیتالوپرام

 57. سلام آقای دکتر . بنده قرص الوینتا ۷۵ رو چهار پنج ماه استفاده میکنم .وقتی یه شب مصرف قرص را فراموش میکنم به شدت دچار تهوع میشم . متاسفانه بارداری ناخواسته دارم که حدود ۵ هفته ازش میگذره .میشه بفرمایید توصیه اتون چیه؟

 58. سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۷سال پیش دچار اضطراب و پانیک شدم دکترم فلوکستین ۲۰روزی دوبار بهم داد من خیلی خوب شدم تا الان ادامه دادم الان یکی میخورم یه خورده اضطراب ودلهره دارم وقتی ۴۰میخورم خوبم ولی تیک لب وبینی ام زیاد میشه واذیت میکنه سرترالین هم بی خوابم میکنه
  چه کار کنم خدا خیرتون بده کمکم کنید تشکر

 59. سلام،من پسری ۲۶ ساله هستم که ۲ هفته از ونالافاکسین استفاده میکنم،تو این ۲ هفته میل جنسیم خیلی کم شده،اگه بخوام همیشه از قرص استفاده کنم ،میل جنسیم پایین میمونه؟؟

 60. سلام جناب دکتر، خسته نباشین.من سال ۸۹ دچار پانیک شدم و قبلش هم اضطراب فراگیر داشتم. با شروع پانیک و مراجعه به پزشک، فلووکسامین و بوسپیرون دریافت کردم و بعد حدود یه سال تقریبا خوب شدم. دارو رو تو دز خیلی پایین استفاده کردم تا سال ۹۷ که قطع کردم. و متاسفانه بعد دو سه ماه مجددا دچار پانیک شدم. ترس و وحشت تمام زندگیمو نابود کرده. مجددا به همون پزشک مراجعه کردم و همون داروها رو تجویز کردن. اما پزشک دیگه ای هم رفتم که قویا توصیه به آلونتا دارن. من از خوردن داروی جدید میترسگ آقای دکتر. نطر شما چیه؟ آلونتا بهتر از فلووکسامینه؟ که اضطراب یه داروی جدیدو بخاطرشزتحمل کنم؟

  • هر دارویی باید روی هر فردی محک بخوره و تست بشه
   ما واقعا نمیتونیم بگیم یک دارو از داروی دیگه بهتره.فورمولی نداریم.همون دارویی که روی شما بی اثر بوده.معجزه ی زندگی یک نفر دیگه بوده

 61. سلام و خسته نباشید.
  من تقریبا ۱ ماه میشه که از ونلافاکسین استفاده میکنم،تغییرات زیادی تو اضطراب خودم مشاهده نمیکنم،آیا امکان داره دکتر به من دارونما داده باشه؟؟؟

 62. سلام آقای دکتر من ٣۵ سال دارم پیوند مغزاستخوان بدلیل میلوفیبروز شدم و در حال حاضر بدلیل سارکوم استخوان تحت شیمی درمانی هستم بدلیل درمانهای شدید دچار خشکی چشم شدید هستم و حالا بدلیل عصبانیت و افکار منفی و وسواس دکتر برای من آلونتا ٧۵ و کوانتیاکس ٢۵ تجویز کردن. با کوانتیاکس خوابم خوب شده ولی با آلونتا حال خوبی ندارم کلا بدون اشتها شدم و غذا نمی خورم ولی دکتر گفتن این داروی اصلیه و باید بخورم اخلاقم بهتر شده ولی حالم خوب نیست لاغر هستم. از نظر لاغری نگرانم. از نظر اینکه من درمان خون گرفتم و میترسم این داروها مجدد دچار آنمی کند؟ از نظر چشم پزشکم هم این ها خشکی چشم میدهد! درمورد تداخل با شیمی درمانی و بی اشتهایی و خشکی چشم و حال گیجی و تداخل دیدم نظر بفرمایید. درضمن ١٠ روز است مصرف میکنم. با تشکر از زمانی که میگذارید.

 63. سلام آقای دکتر، بنده به تجریز دکترم به دلیل افسردگی و اضطراب کپسول ونلافاکسین(روزی ٢عدد) ( به تازگی تجویز کردند)و قرص ولبان( روزی دو عدد) مصرف میکنم
  وقتی عوارض زیاد ونلافاکسین رو خوندم کمی نگران شدم، آیا این دارو هم خانواده فلوکسیتین هیت؟ فرق کاربردیشون چیه و چرا با توجه به اینکه عوارض فلوکسیتین کمتره، فلوکسیتین رو تجویز نکردند؟
  ممنونم از زمانی که میگذارید🙏

  • حتما حکمتی بوده
   ولی خب ونلافاکسین داروی بسیار قویتریه و باید مراقب بود
   ودر کسانیکه زمینه ی دو قطبی دارند حتی احتمال حمله ی شیدایی هم وجود داره

 64. اختلال افسردگی دوقطبی دارم روزی ۳۷۵ میلی گرم با ۲۰۰ سرترلین ۵ الانزاپین و ۱۰۰ کوییتاپین و۲۰۰ لاموتریژین نظرتون چیخ

 65. سلام خسته نباشید دکتر جان من وسواس پاکیزگی به مدت ۱۵ سال که شدید شده وافسردگی هم تبدیل شده مدت یکساله فلوکسامین ۳۰۰ میلی ودپاکین ۵۰۰ اقای دکترکنجکاو شدم خواستم نظرتونه بدونم که ایاونلافاکسین با دوز کم مکمل این دو داروی من میشه برای این افسردگی من وکاهش بیشتر وسواسم ممنون اگه نظرتونو بگید

 66. سلام آقای دکتر خسته نباشید دکتر واسم برای استرس و وسواس فکری ونلافاکسین شبی یک عدد و فلوکسامین یکی شب یکی صبح تجویز کردن هفته اول خیلی حالم بد بود که طی تماس اعلام نمودند تا ۱۴ روز هیچ تاثیری نداره میخواستم بدونم این داروها چقدر تاثیر میگذارند چون طی این هفت ماه هر چند دورهای که میرم پیش دکتر تا حالا چند نوع دارو واسم داده چون احساس میکنم خود این تغییرات بیشتر رو مریضیم تاثیر میذاره تا اینکه نتیجه درمانی بگیرم چون همش منتظرم یک نتیجه از یک دارو میباشم

  • بجای تغییر دادن.یک دارو رو با دوز حداکثر طولانی بخوری بهتره
   ضمن اینکه از هر سه نفر ،یک نفر با دارو خوب نمیشه

   • ببخشید آقای دکتر طبق فرمایش شما تغییر خوب نیست من هم احساس میکنم که تا حالا که ۳ مدل دارو با هم استفاده کرده ام تقریبا مطلوبترینش ماله همون دوره اول بود البته توضیح در مورد داروها اینکه دوره اول ونلافاکسین با کلونازپام دوره دوم فلوکستین ونلافاکسین و کلونازپام و الانم فلوکسامین با ونلافاکسین یک مورد دیگر اینکه تحریکات جنسی من زیاده و سعی میکنم حداقل هفته ای سه بار رابطه جنسی با همسرم داشته باشم ولی با این حال بازم مشکل دارم با توجه به اینکه همین سه بار کفایت میکنه ولی بقیه تحریکات از روی بی میلی هستند و نیازی به رابطه داشتن احساس نمیکنم که همین مورد خیلی اذیتم میکنه و همش با خودم درگیر هستم

 67. سلام خسته نباشید سوالی داشتم از خدمتتون من داروهای روانپزشکی مثل سرترالین تریفن و اریپیپرازول مصرف میکنم و با این داروها دچار یبوست شدم خواستم ببینم با وجود این مشکل آیا میتونم قرص گیاهی رولاکس(ملین)رو روزی یکبار و یا پودرش رو مصرف کنم ممنون از راهنماییتون

 68. سلام و درود
  من چند سالیست از خستگی مزمن و بی انرژی بودن رنج میبرم و حوصله کار خونه را هم اکثرا ندارم گذشته خیلی بدی داشته ام ایا افسردگی دارم و باید برم روانپزشک ؟؟

 69. سلام. ایا با مصرف ونلافاکسین چربی خون بالا میرود؟.۳ ماه میشه از این قرص استفاده میکنم ،آزمایش خون دادم.چربیم رفته برای۴۹۸ .قبلا سابقه چربی نداشتم،این مدت هم نه تغییری در رژیم غذاییم دادم نه در ورزش کردنم،!!

 70. سلام آقای دکتر خسته نباشید.من ۲۴سالمه عمل قلب باز انجام دادم الان ۳ساله افسردگی گرفتم دکترم برام ونلافاکسین و الانزاپین نوشته.داروی خوبیه ولی دکتر قلبم میگه کبدت چرب شده.دکتر نمیشه بدون قرص زندگی کرد؟ یعنی تاکی باید ونلافاکسین بخورم.چند وقته دوز شو پایین اوردم خیلی.دوباره افسردگی گرفتم.کدوم یکی از این دوتا قرص کبد رو چرب کرده

 71. سلام . من ۳۳ سالمه و اضطراب شدید دارم . ۴ ماهه الوینتا مصرف می کنم .. اگه بخوام اقدام به بارداری کنم ، چند ماه قبلش باید دارو رو قطع کرده باشم .. چطوری قطعش کنم؟

 72. سلام آقای دکتر من حدود ۵سال پیش افسردگی داشتم به دکتر مراجعه کردم ایشون ونلافاکسین ۳۷/۵ تجویز کردن بعد چند ماه حالم خیلی خوب شد و کلا ادم شاد و اجتماعی شده بودم چند ماه بعد مصرف دارو رو قطع کردم الان حدود یک ساله فکر میکنم دوباره افسرده شدم ولی به شدت قبل نیست فقط بیشتر مواقع گوشه گیر و ناامیدم به نظر شما الان میتونم دوباره مصرف دارو رو شروع کنم چون واقعا دلم میخواد به اون دوران که قرص میخوردم برگردم لطفا راهنماییم کنید.

 73. سلام جناب دکتر خدا قوت،، الوینتا ۳۷.۵ چه وقت از روز مصرف بشه جوابدهیش بیشتره؟؟ اول صبح یا آخر شب قبل از خواب؟

 74. سلام و قت به خیر
  من ۲۴ سالم هستش دچار ADHD و بی ثابتی شخصیت و افسردگی شدید هستم از ۲۰ سالگی به روانپزشک مراجعه کردم ولی هیچ اثری روم نداشت و داروی های شربت فلوکستی، سرترالین، آتوموکستین، الانزاپین، ولبان، کاربامازپین، دپاکین، ریتالین(به شدت منو عصبانی میکرد و سرداد های شدید بهم میداد) و آلونتا مصرف کردم و آلونتا روی تمرکزم اثر داشت ولی کم با مصرف دوز ۲۲۵ ولی من هر داروی میخورم اوایلش خوبم ولی بعدش به شدت خلقم میاد پایین. به خاطر مشکلاتم به خصوص بیش‌فعالی مشروط شدم و دانشگاه بهشت رو ترک کردم و تقریبا همه چیزم رو از دست دادم. نمیدونم شرایطم رو بپزیرم یا دکترم و عوض کنم خودم کی همش حالم خوب و بد میشه‌ و ایشون هم میگه باید صبر کنم ولی ۴ سال گذشته ولی انگار نه انگار نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنین

  • داروها تقریبا همینها هستند
   ولی صالحترین فرد برای تجویز داروهای دیگه فقط پزشک خودتونه.با دکتر جدید،روز از نو …روزی از نو ،میشه
   اینکارو نکنید

 75. سلام، تشکر از پاسخ گویی شما من دو ھفتہ است زیر نظر پزشک بوسپیرون میخورم، بعد از یک ھفتہ از شروع بوسپرون، ایزپم رو شروع کردم کہ باعث عصبانیت و بہ ھم ریختگی شدید من شد و قطعش کردم، الان مشکل معدہ پیدا کردم، چکار کنم؟

 76. سلام. من هپاتیت ب مزمن دارم. البته در شمارش تعداد تقریبا ۶۰۰ بود و بیشتر از ۱۰ سال هم هست ک تغییری نداشته و آنزیم های کبدیم نرمال بوده.
  اخیرا دکتر برای درمان استرس بهم سیتالوپرام داد که باعت خمیازه های شدید و خواب الودگی و… شد. در مراجعه مجدد دارو رو قطع و بهم آلوینتا دادن. یک هفته ۳۷ و بعد ۷۵ روزی یک عدد. الان با توجه به عوارضش برای کبد نگران شدم که مشکلی پیش نیاد. و البته الان ده روزه مصرف میکنم ۲-۳ روز اخیر داخل مدفوع خون دیدم. ممنون میشم راهنماییم کنید. دکترم در حال حاضر ایران نیستن متاسفانه.

  • خون در مدفوع اگر مشهود باشه اغلب بخاطر بواسیر یا مشکلات انتهای روده ی بزرگه.و اگر کم و میکروسکوپی باشه میتونه از هر نوع زخم و التهاب سیستم گوارشی ناشی بشه.باید دکتر متخصص گوارش شما رو معاینه کنه

 77. سلام۵۰ ساله هستم از تهران مشکلم کمرمهرهای ۴و۵ و پهلوها و گسترش ان به باسن و عصلات بالای کمر. درد از ۱۵ سالگی گر گرفتگی کف پا از ۲۳ سالگی و یخ کردن پا از چهل سالگی توام با داغ کردن پا و دو سال اخیر یخ کردن کل سمت چپ بدن شروع از کف پا و برخی مواقع هم سمت راست بدن یک سال فلکوستین ۲۰ خوردم بهتر بودم بعد ترک کردم با ۱۰ شروع کردم تاثیر نداشت رفتم دکتر قلب مجدد برام فلوکستین ۲۰ تجویز کرد یک سال خوردم چند ماه بعد بدلیل خستگی و درد کمر رفتم مجدد دکنر قلب چون ضربان قلبم بصورت منظم حدود ۵۴ است دکتر قلب ۳۷٫۵ برای دو ماه تجویز کرد تا جواب ازمایش اسکن قلب نوار مغز و ازمایش خون و نوار عصب کمر و پا اماده بشه هیچ مشکلی وجود نداشت الان احساس خستگی میکنم و کلا خوابم از بچه گی تا الان خیلی بد بوده
  مجدد الان ونلافکسن ۳۷٫۵ یه هفته شروع کردم شب تا صبح جهار پنج دفعه از خواب بلند میشم برم ادرار کنم. این مشگل تکرر ادرار تو شب حدود ده ساله که دارم و ازمایش سونو گرافی کلیه و محاری ادرار و مثانه مشکلی نشون نداده اب زیاد میخورم و هفته ای دو بار هم ورزش مداوم شنا انجام میدم تغذیه ام خیلی سالم و خوبه و سیگار و مشروب و هیچ دارویی دیگهای مصرف نمیکنم تا حالا ۵۰ جلسه فیزیو تراپی کمر داشته ام . بعضی وتها دردهای شدید کمر میگیرم که اطلا نمیتونم از تو رختخواب بلند شم و با کمک فیزیو تراپی بد از یک ماه بهتر میشم الان به محض اینکه دراز میکشم سمت چپ بدنم سرد میشه ودرد میگیره و احساس خستگی و خواب دارم.به نظر شما ونلافوکسین ادامه بدم ایا دوز ۳۷و۵ رو من کار ساز هست و تا چند ماه باید این دارو رو بخورم

  • داروی خوبیه برای این جور دردها
   برای تکرر ادرار شبانه داروهای مخصوصی مثل سولیفناسین وجود داره

 78. درود به شما
  متاسفانه مدت حدود یک سال به مصرف بسیار کم شیشه عادت کردم ولی به علت اینکه قبلا اعتیاد را ترک کردم و تحت درمان MMT هستم و از وابستگی بیزارم چند بار اقدام به ترک کردم ولی نتوانستم در مراجعه به پزشک به من افکسور ۷۵ و کلونیدین داده شد که کمکی نکرد. درحال حاضر شبها بیخواب هستم و روزها بسیار کرخت وخواب آلود و کل زندگی من کنسل شده.آیا همین دارو ها را ادامه بدم و قطع مصرف کنم ؟

  • خیلی داروهای زیادی وجود داره که میتونه به شما کمک کنه
   بچه های NA بخاطر ترس از اعتیاد دوباره،از مصرف داروهایی که میتونه کمکشون کنه،بی جهت پرهیز میکنند
   به روانپزشکی که در این زمینه کار میکنه مراجعه کنید

 79. سلام با عرض سلام آقای دکتور همسرم یک ساله ازداروهای وراپامیل ۴۰لامژین۱۰۰ توپیرامات۲۵پروپرانول۱۰ولافکسین ۷۵ مصرف میکنه اما نتیجه خوبی نگرفتم میخوام بدونم مریضی چیه آیا خوب میشه تا کی باید ادامه بده باتشکر

 80. باعرض سلام خدمت آقای دکتر
  دکتر برای اضطراب من بهم ونافلاکستین داده
  آیا زمانی که که اضطراب شدید دارم میشه باهاش پوکساید ۱۰ مصرف کرد؟با فاصله ۲ ۳ ساعت؟

 81. سلام جناب دکتر من ونالافاکسین ۷۵ برای حمله پاتیک و اضطرابم استفاده میکنم و خواب آلودم میکنه آیا لازمه که از ۳۷/۵ در ابتدا استفاده کنم؟؟

 82. عرض سلام
  آلوینتا ۳۷.۵ صبح و شب مصرف میکردم.بعد کم کردن روزی یکی شب.بعد خودم قطع کردم چند روز هست شدیدا سرگیجه دارم.چطور قطع کنم مصرف این دارو رو؟همون شب رو دوباره ادامه بدم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 83. سلام وقت بخیر، به خاطر اضطراب دکتر برام آسنترا۵۰ و ترانکوپین ۲۵ تجویز کردن. ترانکوپین رو مصرف نکردم ب خاطر عوارض و وابستگیش. اما تو مدت یک هفته ای که آسنترا مصرف میکنم، خواب درستی نداشتم شبها. راهی هست بدون داروی خواب آور؟و اینکه مدت زمان مصرف آسنترا چقدر هست؟

  • معمولا یه قرص خواب نیازه
   مدت زمان مصرف اسنترا از ۶ ماه تا ۶ سال یا بیشتر.ب اساس نوع بیماری…تعداد دفعات عود…ارزیابی کیفیت زندگی با و بدون قرص…..پزشکتون فقط عدد رو تعیین میکنه

 84. سلام جناب دکتر خسته نباشید
  من مدت چند ساله حشیش مصرف میکنم.میخواستم بدونم هنگام مصرف ونلافاکسین میتونم مصرف کنم یا مشکل حاد پیش میاد؟
  و یا اینکه آیا با صرف مصرف این قرص میشه حشیش رو ترک کرد؟ یا تشدید میکنه علایم ترک حشیش رو؟
  مصرف حشیش را چگونه مدیریت کنم حین مصرف قرص؟
  با تشکر

  • حالتهایی مثل برافروختگی و پانیک ممکنه رخ بده
   همچنین دیدن کابوس
   کلا هر حالتی که مربوط به افزایش بی از حد سروتونین باشه ممکنه رخ بده

 85. سلام دکتر من وقتی ونلافیکسن میخورم پاهام سرد میشه وخیلی اذیت میکنه وفقط این قرص حالمو بهتر میکنه وهر راه راامتحان کردم جواب نداد سوالم اینه که چرا این قرص باعث سردی پاها میشه و واسه این درمانی هست اکثر قرصهای سرتونین را امتحان کردم همش چنین عوارض داره

 86. سلام اقای دکترضمن عرض خسته نباشیدمن حدود۱۱سال هست که bpdدارم هردارویی هم خوردم متاسفانه انچنان تاثیرنداشته لحظه ای خوبم لحظه ای عصبانی لحظه بعدافسرده، میخواستم بدونم الکتروشوک دردرمان اختلال شخصیت مرزی موثره؟

 87. سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه یکی دو بار گل مصرف کردم و ۱سالی بود سیگاری شدم ودفعه آخر مصرف گل دچار شروع حمله پانیک شدم،ترک کردم و دچار اضطراب شدم از آبان ۹۸ به تشخیص دکتر قرص سرترالین نصف و کلونازپام نصف شروع کردم و بعد ۳هفته ۱ قرص سرترالین و ۱چهارم کلونازپام شد همه چیز خوب بود تا دیدم موقع خوندن درس حواس پرتم و تمرکز ندارم به دکتر اطلاع دادم و ایشون قرص ونلافاکسین ۳۷/۵ رو ۱عدد تجویز کردن نظر شما چیست ؟ آیا مصرف کنم ؟

 88. سلام اقاى دکتر خسته نباشید اقاى دکتر بنده مشکل اضطراب و افسردگى دارم و مدام افکار منفى تو سرم میاد و ترس از دست دادن عزیزان رو دارم دکترم برام قرص آلونتا تجویز کردن و الان ۵ روز نصف مصرف میکنم و از امشب باید کامل مصرف کنم منتهى از موقع شروع این دارو طپش قلب شدید گرفتم و استرسم زیاد شده و افکار منفیم زیاد شده و تحمل شرایط برام سخته و احساس بى قرارى میکنم اقاى دکتر اینا طبیعیه؟

 89. سلام دکتر من ۲۰روز میشه ونلافیکسن ۷۵مصرف میکنم ولی حالم زیاد تعغیری نکرده وبیشتر احساس خستگی وکسالت دارم انگار این قرص انرژی بدنم رامیگیره باتوجه به این که من قبلا هم احساس خستگی وخواب آلودگی داشتم وافسردگی من ازنوع اتیپیک هست آیا این قرص میتونه واسه من موثر باشه چون با خوردن قرص کمبود انرژی وخستگی من زیاد شده وچاره ای واسه این مشکل هست و بدن من به بپروپیون هم حساسیت میده ممنون از پاسخ دادنتان

  • ونلافاکسین ممکنه قویتر باشه.ولی خیلی ها شاید اصلا نتونن تحملش کنن.بنابرین هر قرصی کارکرد خودش رو داره و با هم قابل مقایسه نیستن

 90. ممنونم.دکتر بنده شب موقع خواب یک عدد کلومیپرامین ۲۵به همراه نصف کلونازپام مصرف میکنم و ونلافاکسین رو هم به تجویز پزشک شروع کردم هنگام ظهر یک عدد برای شرو ۳۷/۵پیوسته رهش میخورم. باتوجه به اینکه کمی وسواس فکری دارم و بی حوصلگی زیاد واظطراب وعدم نشاط وبی انگیزگی این ترکیب داروها برای بنده مناسب است؟نظر تخصصی تون رو اگه بگین یه دنیا ممنون میشم چون بتازگی شرو کردم

 91. سلام دکتر،من ۲۳سالمه ۶ماهه کپسول آلوینتا ۳۷ درصد پیوسته رهش،مصرف میکردم،اما یک ماه پیش برای خرید دوبارش رفتم داروخونه هیچا نبود مجبور شدم دپرکسین ۳۷درصد بخورم..سه ماه پایانی از این شیش ماه روهم یک روز درمیان مصرف میکردم..الان متاسفانه ۴ روزه سرمای بدی خوردم..تب دارم و بدن درد ۴ساعت به ۴ ساعت باید مسکن بخورم نه گلو دردی و نه آبریزش بینی..عکس از ریه هم انداختم امروز که گفتن ریت سالمه و کرونا نداری…جوری تنگی نفس دارم که نمیتونم نفس عمیق بکشم..آیا نخوردن این دارو تو این ۴ روز باعث شده من اینجوری بشم؟و در ضمن میخوام ترکشون کنم چجوری ترک کنم..این اواخر دپرکسین رو یک روز درمیان میخوردم اونم ایرانیشو…خواهش میکنم کمکم کنین😭😭

 92. سلام.اقای دکتر من پسری ۳۷ ساله هستم که از ۱۸ سالکی دچار بیماری افسردگی همراه با وسواس شدم.اولین بار که افسردکیم تشخیص داده شد به این صورت بود که من دچار حمله پانیک شدم و از ترس اینکه دیکه دیوونه شدم و تا ابد دچار این حالت وحشت و ترس خواهم بود کنترل خودم رو از دست دادم و نیمه شب به اورژانس رفتم.فرداش که به یک روانپزشک حاذق مراجعه کردم با تمام وجود به صحبتای دکتر گوش میدادم که ایا خوب میشم و روانپزشک حاذق با تشخیص افسردگی همراه با مقداری وسواس برایم داروهای معجزه گره کلومیپرامین و کلونازپام نوشت و با یک اطمینان بسیار ارام بخشی به من گفت که کاملا خوب میشی..بعد از مصرف دارو دیگه پانیک اتکی برای من تا همین الان که داشتم کامنتای این صفحه رو میخوندم دیگه وجود نداشت تا اینکه کامنت یکی رو خوندم که شما در جواب گفته بودین بعضی ها که پانیک اتک دارن با هیچ دارویی خوب نمیشن و من در همین لحظه دچار حمله ترس و وحشت عجیبی شدم(پانیک اتک)..خواستم بپرسم ممکنه من هم زمانی در اینده پانیک اتکم با دارو کنترل نشه و دیوونه بشم تا ابد و در تیمارستان،به زنجیر بشم؟

  • تا حالا تو هیچ جای دنیا هیچ کسی که پانیک داره نه بستری شده،نه دیوانه شده
   این حرفها یعنی چی؟
   شما بیشتر وسواس بیمار شدن داری

 93. سلام وقت بخیر پزشکم بخاطر adhd و عدم تمرکز همراه باخوابالودگی و خستگی ریتالین روزی یه عدد ونلافاکسین ۷۵ روزی یه عدد و شب نصف الانزاپین ۲/۵ داده یا تداخلی ندارن ؟و موثر هستن ؟

 94. سلام.برای ریزش مو دکتر داروی دوتاستراید نیم بهم داده،علاوه بر اون ۳ تا ونلافاکسین ۷۵ در روز میخورم.
  میخواستم بدونم فیناستراید و دوتاستراید افسردگی رو تشدید میکنن؟؟؟

 95. سلام.دکتر فاصله زمانی ۵ الی ۶ساعت مصرف ونلافاکسین ۷۵ پیوسته رهش ۲ بار در روز ایا درسته؟
  و سوال دومم اینه که اکه ۲عدد رو با هم مثلا ظهر یا صب بخورم مناسب هست؟

 96. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر…راستش مدتی هست ک داروی سرترالین در روز ۲۰۰ میلی همراه اریپیپرازول برا درمان وسواس استفاده میکنم اون طور ک اکثر سایت ها خوندم دوز حداکثری سرترالین دویست میلی گرم هست اما این سری ک ب پزشک مراجعه کردم گفت سرترالین ۱۰۰ روزی سه عدد بخور و تا ۳۰۰ در روز هم میشه مصرف کرد شما سرترالین رو با این دوز مناسب میدونید و خطری داره یا تجویز و مصرفش ایرادی نداره؟ممنون از شما

 97. سلام آقای دکتر من وسواس فکری شدید دارم به صورتی که روی درس خواندنم تاثیر شدید گذاشته همش به جزءیات الکی توجه میکنم و به کلیات توجه نمی کنم دکتر برام فلوکستین ۶۰ تجویز کرده ولی فایده ای نداشته به نظرتون چه دارویی برای من خوبه؟ البته اوایلش وسواسم کمی بهتر شد ولی بعدش نه خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 98. سلام خوبید جناب دکتر علی وردی.بنده مرد ۳۹ سالمه که دوازده سال میشه داروی افسردگی مصرف میکنم و داروی اظطراب .تحت نظر پزشک هستم .در این سالها چندتا دارو امتحان کردم مثل سیتالوپرام..دنیورین(دوکسپین)..اسنترا..ونلافاکسین..ولبان..نورتریپتیلین..زناکس..ولی الان دارم داروهای زیر رو مصرف میکنم.اسنترا ۱۰۰ دوعدد در روز..آلوینتا۷۵ یک عدد در روز..بوسپیرون یک عدد در روز..الانزاپین یک عدد درشب.مشکلی که الان دارم اینکه امید به زندگی ام کمه و انرژی کافی برای کار کردن ندارم .ترس از اینکه یه اتفاق بدی برام بیفته دارم.کم حرف شدم .میلی به خرف زدن با کسی ندارم .اقای دکتر علی وردی بنظر شما تغییری در داروهایی که میخورم باید بدم؟بیشترش کنم؟چه داروی جدید دیگه ای خوب هست؟ چه مکملی پیشنهاد میدین که انرژی من بالا بره.ایا کپسول آلوینتا بهتره از اسنترا؟نمیدونم چکار کنم.لطفا کمکم کنید ممنون میشم .با تشکر

 99. سلام
  وقت شما بخیر،ببخشید مطلبم کمی طولانی هست.
  از حدود ۱۰ سال قبل و بعد از یک تصادف گرفتار مشکلات روحی شدم و بالطبع آن داروهای متعددی استفاده کردم(سیتالوپرام، ونلافاکسین،بوپروپیون و…)البته همه این مدت مداوم نبوده و بعد از یکی، دو سال بدلیل خسته شدن از روند طولانی درمان استفاده از دارو را کنار گذاشتم. در این مدت هم تقریبا” هر دو سال یکبار یکی از عزیزانم را از دست دادم، هم بعد از چند ماه مشاوره روانشناسی بخاطر عدم نتیجه گیری و کرونا اون رو هم ادامه ندادم. الان با بدتر شدن اوضاع اقتصادی ناامید شدم و حال و حوصله و انرژی انجام کاری رو ندارم و حتی گاهی به فکر بازخرید و کنار گذاشتن کارم رو هم دارم. فعلا” مدتی هست که سراغ داروهای گیاهی و عسل و ژله رویال رفتم. لطفا” راهنمایی کنید، با توجه به نگرانی همسر و فرزندم بشدت نیاز به تغییر حال روحی و روانی دارم.
  باتشکر از وقتی که گذاشتید

  • شما علاوه بر دارو نیاز به درمان معنوی دارید تا توان تحمل این رنجها رو داشته باشید.به انگیزش معنوی هم در کنار داروی محرک نیاز دارید

   • باسلام
    دو هفته قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ خواهشا” کمکم کنید از لحاظ سرکار نرفتن و بیحالی و بیحوصلگی و اضطراب دچار مشکل شدم.

 100. سلام آقای دکتر برادرم دچار افسردگی است. در روز یک یا چند بار دچار حالت عصبانیت و غمگینی شده و بعد از مدتی به حالت عادی برمی گردد (خوشحالی بعد از نا راحتی و عصبانیت) و گاهی دو تا سه بار در روز این اتفاق تکرار می شود. آیا ایشان ممکن است مبتلا به اسکیزوفرنی باشد. آیا ونلافکسین برای ایشان می تواند مفید باشد
  با تشکر

 101. سلام.مدت سی سال مادرم به علت بیماری دوقطبی به طور مداوم و روزانه قرص لیتیوم مصرف میکرد که چند ماه پیش بعد از گرفتن اسکن مغزی دکتر تشخیض داد باید لیتیوم قطع بشه و لاموتریژین جایگزین بشه الان بعد از گذشت دوماه از مصرف داروی جدید علائم بهبودی ظاهر نشده و حتی اختلالی شبیه بیماران شیزوفرنی هم اضافه شده وومدام اظهار میکنه که یه نفر باهاش حرف میزنه. راهم خیلی دوره و امکان مراجعه حضوری ندارم .راهنماییم کنید

 102. سلام اقاى دکتر خسته نباشید بنده به مدت ۵ ماه هست قرص الونتا زیپکس و پروپانول و اسپرى ملاتونین مصرف میکنم متاسفانه شب گذشته به هیچ کدوم از این قرص ها دسترسی نداشتم و اصلا نتونستم بخوابم حدود دوساعت در مجموع خوابیدم و ظهر حالت تهوع مشکلات گوارشی و سنگینى سر پیدا کردم و احساس ضعف میکنم ایا این ها به خاطر نخوردن قرص براى یک شب است؟ ممنونم ازتون

 103. سلام من مشکل روده بودم و زیر نظر دکتر کبد و روده بودم که اصلا فایده نداشت و من مدفوعم همش آبکی و با درد بود و باد تا رفتم پبش دکتر اعصاب این قرص را برای من تجویز کرد اب روی آتش ود من تلان دوسال هست میخورم و پیش دکتر نمیرم آیا این دارو را قطع کنم

 104. سلام
  وقت شما بخیر، از یکماه قبل داروهای سیتالوپرام۲۰روزی یک و نیم عدداستفاده میکردم که بدلیل افزایش اضطراب دکتر تلفنی و موقتا” از ۱۴ تیرماه به نصف صبح و نصف بعدازظهر کاهش دادند و بجای آن یک نصف آلپرازولام۰٫۵ تجویز کردند، همچنین از اول تیرماه داروهای آلوینتا۷۵ و بوپروپیون۱۰۰ روزی یک عدد صبح و بوسپیراکس ۵ رو هم که دو تا نصفه تجویز کرده بودند به یک عدد صبح و یک عدد بعدازظهر افزایش دادند، همچنین یکعدد زولیور ۱۰ قبل از خواب تجویز کردند، چند سوال اول اینکه مصرف این داروها در چه ساعتی از روز تاثیر موثرتری دارند و دوم اینکه اگر به جای زولیور که تاثیری در کیفیت خوابم ندارد و فقط دو سه ساعت اول استفاده خوابم میبره از آلپرازولام ۰٫۵ هم شبها برای کاهش اضطراب و تاثیر در خواب بهتر استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیر بیشتر و بهتری در بهتر خوابیدنم داره؟ چون چندینبار تا صبح بیدار میشم و زولیور فایده ای برام نداره؟ چطور زولیور رو قطع کنم؟

 105. باسلام
  یکماه قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر، آلپرازولام۰٫۵ روزی دو نصفه(از هفته قبل) و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ خواهشا” کمکم کنید از لحاظ سرکار نرفتن و بیحالی و بیحوصلگی و اضطراب دچار مشکل شدم.

 106. با سلام مجدد
  وقت شما بخیر، از یکماه قبل داروهای سیتالوپرام۲۰روزی یک و نیم عدداستفاده میکردم که بدلیل افزایش اضطراب دکتر تلفنی و موقتا” از ۱۴ تیرماه به نصف صبح و نصف بعدازظهر کاهش دادند و بجای آن یک نصف آلپرازولام۰٫۵ تجویز کردند، همچنین از اول تیرماه داروهای آلوینتا۷۵ و بوپروپیون۱۰۰ روزی یک عدد صبح و بوسپیراکس ۵ رو هم که دو تا نصفه تجویز کرده بودند به یک عدد صبح و یک عدد بعدازظهر افزایش دادند،همچنین یکعدد زولیور ۱۰ قبل از خواب تجویز کردند و از دیروز یک نصف آلپرازولام۰٫۵ بعدازظهر هم اضافه کردند. چند سوال اول اینکه مصرف این داروها در چه ساعتی از روز تاثیر موثرتری دارند؟ دوم اینکه برای خواب بهتر راه کار یا داروی خاصی پیشنهاد میدید؟ (البته با مشورت با پزشکم استفاده کنم)دکتر خودم گفته در صورت عدم نتیجه گیری الانزاپین باید استفاده کنم.

 107. سلام اقای دکتر وقت بخیر، من خانم هستم ۴۰ سالمه مشکلم پنیک و اگورافوبیاست الرژی هم دارم داروهای ssriبه من نمیسازه حالت تنگی نفس و افت فشار و بیقراری شدید میگیرم. دکترم برای من ونلافاکسین ۳۷/۵ و بوسپیرون و کلونازپام و کلردیاز تجویز کرده ایا ونلافاکسین هم همین عوارضو داره؟ من چون بارها با مصرف داروهای مختلف تا حد مرگ حالم بد شده خیلی میترسم دوباره داروی جدیدی رو تجربه کنم در ضمن پزشکم بزور وقت میده و اصلا جواب سوال نمیده اگر ممکنه راهنماییم کنید خدا خیرتون بده مممون

 108. سلام ممنون اقای دکتر
  ایا ایمی پرامین هم مثل کلومیپرامینه؟ چون با مصرف کلومیپرامین حالم خیلی بد شد انگار آب جوش توی بدنم میریختن و فشارم روی ۶ رفت

 109. سلام اقاى دکتر خسته نباشید بنده مدت ۶ ماهه قرص الونتا ٧۵ زیپکس پروپانول مصرف میکنم و تقریبا یک ماه پیش بر اثر حواس پرتی یک شب نخوردم و روز بعدش بیقرار تپش قلب اضطراب شدید هجوم افکار منفی عدم تمرکز و بی قراری شدید سراغم اومد بعد شب بعد دوباره شروع به خوردن قرص کردم و تا ٢ هفته اون علائم رو داشتم و خوب شدم و دوباره چند روزیه که اون علائم شروع شده اجازه انجام کارى رو به من نمیده اقاى دکتر این حمله ها و علائم به چه علتی هست با این که خوب شدم و علائم نداشتم یهو این علائم دوباره اومد ممنون میشم پاسخ بدید

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*