حال خوب با ونلافاکسین

ونلافاکسین

– ونلافاکسین(افکسور)چیست:

یک داروی ضد افسردگی جدید و مدرن است که از طریق  تاثیر بر دو نروترانسمیتر نوراپی نفرین و سروتونین در  مغز اثر می کند و روانپزشکان معمولا این دارو را برای درمان افسردگیهایی که شدت آنها از متوسط تا شدید است بعد از امتحان داروهایی که فقط سروتونینی هستند به کار می برند.این دارو در دوز زیر ۱۵۰ میلیگرم بیشتر بر روی سروتونین، بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیگرم بیشتر بر   روی نور اپی نفرین و در بالای ۳۰۰ میلی بیشتر بصورت دپامینی اثر می کند.بعضی از متخصصین معتقدند که  احتمالا این دارو از زولوفت ( سرترالین) قویتر است.

– موارد مصرف ونلافاکسین(افکسور)

این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: 

۱- اختلال افسردگی ماژور (Major Depressive Disorder).

۲- اختلال اضطراب فراگیر(Generalized Anxiety Disorder).

۳-اضطراب اجتماعی(Social Phobia).

۴- اختلال وسواسی جبری(OCD).

۵- اختلال پانیک (Panic).

۶_اختلال بیش فعالی(ADHD).

۷- در ترک کوکایین وقتی همراه با افسردگی باشد.

۸-اختلال گذر هراسی (Agoraphobia).

۹-گاهی درمان نوروپاتی دیابتی( مانند دلوکستین).

۱۰- گاهی درمان گر گرفتگی در زنان یائسه یا مردان مبتلا به سرطان پروستات که با هورمونها تحت درمان هستند.

۱۱- گاهی در پیشگیری از سردرد میگرنی( هرچند خود این دارو هم میتواند سردرد میگرنی بدهد).

۱۲- گاهی در درمان کاتاپلکسی(ضعف عضلانی) در مبتلایان به حمله ی خواب(نارکولپسی). 

– موارد منع مصرف ونلافاکسین


۱- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۲- سه ماه اول حاملگی

۳- شیردهی


۴- نارسایی کبدی

۵- نارسایی کلیوی

۶-گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی- حملات پانیک- تکانشگری- بیقراری

۷-صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای دیگران موثر بوده  است را مصرف نکنید.شما به همه ی ریزه کاریهای تاثیر این دارو و تداخلات آن با مواد درون بدن یا داروهای دیگر واقف نیستید.درست است که ما در دنیای اطلاعات اینترنتی زندگی می کنیم اما در رشته ی پزشکی تجربه مهمتر از دانش نوشتاری و کتابی است .شما تجربه ی کافی برای خود درمانی با این دارو را ندارید…خواهش میکنم با سلامتی و جان خود بازی نکنید.

 

– اسامی دارو:

نام ژنریک

 VENLAFAXIN

_اسم تجاری  

-EFFEXOR

IMG_20160813_151757
– دوزاژ و نحوه ی مصرف ونلافاکسین:

 
۱-این قرص در دوزهای۵ /۳۷، ۷۵ ، میلی گرمی موجود است  فرمهای پیوسته رهش (extended release)هم موجود است که از محاسن آن کمتر بودن احساس تهوع و مصرف یکبار در روز آنها می باشد.این داروها  صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.مصرف با شکم خالی بهتر است ولی اگر دچار تهوع میشوید با غذا مصرف کنید.

۲- دوز درمانی این قرص ۷۵ میلی گرم یکبار در روز میباشد.که در هفت روز اول شروع درمان بهتر است با نصف اینمقدار یعنی ۳۷/۵ میلی گرم شروع شود. 

۳- حداکثر دوز درمانی در یک روز نباید از۳۷۵ میلی گرم  برای قرصهای معمولی و ۲۲۵ میلی گرم برای قرصهای طولانی اثر بیشتر باشد.

۴-هنگام قطع دارو این کار باید بین ۲ تا ۴ هفته انجام شود

۵-همیشه از یک مارک و یک کارخانه ی تولید  دارو استفاده کنید

۶-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۷-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. 

۸-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۹-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۱۰- این دارو بصورت کپسولهایی تهیه شده است که محتویات خود را بصورت آهسته آهسته(DELAYED RELEASE) آزاد میکند

۱۱-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد.

– احتیاطات در مصرف ونلافاکسین: 

۱-اگر دچار آلرژی هستید یا اگر دچار شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست. 

۲- قطع ناگهانی ونلافاکسین منجر به سندرم قطع ناگهانی دارو با این علایم می گردد:گیجی-خشکی دهان-بیخوابی-تهوع-تحریک پذیری-تعریق-بی اشتهایی-اسهال-خواب الودگی-اختلال حسی.
بنابرین هنگام قطع باید این دارو را بتدریج کاهش داد.

جهت کاهش علایم سندرم قطع ناگهانی دارو میتوان از فلوکستین آهسته رهش استفاده کرد.

 

عوارض ونلافاکسین(افکسور):

۱-عوارض خفیف و گذرا:
 این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست.
۱-تهوع :شایعترین و بیشترین عارضه مخصوصا در شروع درمان است.برای همین باید این دارو را با دوز خیلی کم شروع کرد.برای کاهش تهوع میتوان از داروهای ضد تهوع مثل اندانسترون(ondansetron) یا از داروی میرتازاپین (Mirtazapine ) که به Remeron  هم معروف است استفاده کرد.

۲-کاهش میل جنسی و تاخیر در ارگاسم. (حدود سی تا چهل در صد مواقع)

۳-سردرد،بیخوابی،خواب آلودگی،خشکی دهان،یبوست،تعریق زیاد،گیجی،ضعف جسمانی،تحریک پذیری

۲- عوارض جدی:
 
احتمال بروز این عوارض کم است و فقط باید نسبت به بُروز آنها هوشیار باشید و سریعا به بیمارستان مراجعه نمایید:

۱-افزایش فشار خون(Hypertention):

 افزایش فشارخون به دوز دارو وابسته است .یعنی اگر دوز دارو بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیگرم باشد در هفت درصد موارد …و اگر دوز دارو بالاتر از ۳۰۰ میلی باشه در سیزده در صد موارد امکان بالارفتن فشارخون وجود دارد.پس حتما قبل از شروع این دارو فشار خون را اندازه بگیرید.

۲-تاری دید،دید تونلی،چشم درد،تورم چشم،دیدن هاله اطراف اشیا که همه ی اینها احتمال وجود آب سیاه یا گلوکوم را مطرح می کنند.

۳-اگر دچار کبودی ،مشکل در تنفس،تورم صورت و لب و زبان و گلو شدید یعنی شما دچار آلرژی شده اید و سریعا باید به بیمارستان مراجعه نمایید.

-علایم مسمومیت:

در صورت خوردن تعداد زیادی قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) تغییراتی در ریتم قلبی و نوار قلبی بوجود می اید.همچنین تغییرات فشار خون-تشنج-کوما -و سندرم سروتونین ممکن است مشاهده شود. ….فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران: بیمارستان لقمان ) برسانید.

اغلب خطر مرگ و میر بالا نیست مگر اینکه همزمان همراه با سایر داروهای اعصاب بصورت ترکیبی مصرف شده باشد.

-تداخلات دارویی:

– مصرف همزمان ونلافاکسین با لیتیوم،داروهای آتیپیک ضد روانپریشی و بنزودیازپینها باید با احتیاط انجام شود

– مصرف همزمان با داروهای مهار کننده MAO منجر به سندرم افزاش سروتونین گردد
-ونلافاکسین سطح دزیپرامین و ریسپریدون را بالا میبرد.

– در صورت مصرف همزمان با بوپروپیون و یا ترامادول ریسک تشنج بالا می رود.

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را تغییر داده و به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

۳-داروهای اعصاب را همراه با آب میوه مخصوصا آب گریپفروت…آب انار…نوشیدنیهای انرژی زا…چای سبز…قهوه…شیر…دوغ مصرف نکنید چون ایجاد تداخل می کنند.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک) 
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 

-تلفن وقت دهی ۸۸۵۵۶۹۴۶_۰۲۱( از مشاوره یا پاسخ از طریق تلفن معذوریم).

-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

713 Comments

 1. سلام اقای دکتر
  ۱-ایا الانزاپین و ترانکوپین از یه خانواده هستن؟
  ۲- به نظر شما کدوم یکی واسه اضطراب و بیخوابی موثرتره اگه تحت نظر پزشک مصرف بشه ؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

   • سلام دکتر شما هم قرصایی مثل ماپروتیلین ترانیل سیپرومین وسه حلقه ای دیگه نمینویسید؟
    ۲_خواستم ببینم تاثیر ونلافاکسین یا دولوکستین بهتره یا سرترالین اس اس ار ای ها؟ واینکه ونلافاکسین پیوسته رهشش تاثیرش بیشتره یا معمولیش
    خواهشا جواب بدید منتظرم

    • بله تاثیرشون قویتره ولی همین قوی بودن در کسیکه به اینهمه توان و قدرت نیاز نداره ممکنه منجرربه بیقراری کلافگی خشم و اضطراب و عصبانیت و یا رفتارهای ناگهانی و نهایتا فاز شیدایی بشه و خطرناک بشه برای کسیکه اماده ی نوسان خلقیه

  • من ۴۳ ساله هستم و ۱۰ ساله درمان دپرشن میکنم .فقط به سرترالین جواب درمانی خوب دادم ولی بعلت ریزش موی شدید ..دکترم قطعش کرد.حالا پاروکستین وافکسور میخورم اما بیحال وافسرده هستم .خانم هستم .ایا میتونم دوباره سرترالین شروع کنم ؟؟خسته شدم از افسردگی

 2. با سلام خدمت جناب آقای دکتر
  بنده با تشخیص روانپزشک قرصهای ولبان و سدیم والپروات و ونلافاکسین را به مدت یک هفته استفاده کردم اما متاسفانه سفیدی چشمهایم به زردی گرایید. بنظر حضرتعالی تکلیف چیست؟ آیا باید قطع کنم؟
  ممنون از لطف شما

 3. سلام اقای دکتر. بنده قبلا به خاطر اظطراب به دکتر مراجعه کردم و ایشون سیتالوپرام ۲۰ برام تجویز کردند. مدتی مصرف کردم و سپس قطع کردم. بعد از مدتی دوباره علایم اضطرابی برگشت به دکتر دیگری مراجعه کردم و ایشون سرترالین ۵۰ هفته اول نصف و بعد یکعدد تجویز کردند. بنده به ایشون گفتم من قبلا سیتالوپرام مصرف میکردم و حالم با اون خوب بوده ولی ایشون گفتن خاصیت ضد وسواس و ضد اضطرابی سرترالین بیشتره و هردو از یک خانواده اند و فرقی نمیکنند و گفتند اگر نیاز باشه من سرترالین رو دوزش رو میتونم زیاد کنم ولی سیتالوپرام رو نه. منتها من دلیلش رو یادم رفت بپرسم. حالا میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ سیتالوپرام با سرترالین چه فرقی دارن؟ کدوم قویتره؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

 4. سلام اقای دکتر من برای امتحانی خودمو اماده میکنم، برای اظطراب و افسردگی ناشی از امتحان دکتر برام es citaloprsm تجویز کردن ولی دچار یه جور عدم تمرکز و اختلال خوندن شدم، می خواستم بدونم ممکنه عارضه دارو باشه یا استرس من بیشتر شده ؟ و اینکه ایا میتونم با ونلافلاکسین یا داروی دیگری جایگزینش کنم؟ ممنون از راهنماییتون

 5. با سلام
  من پسر جوان ۲۹ ساله و دچار BPD هستم
  از سن ۴ تا سن ۶ سالگی مورد تجاوز بیرحمانه داییم قرار گرفتم
  در خانواده ای خشن و کاملا سرد بزرگ شده ام
  حدود ۱۰ سال پیش دچار شکست عشقی شدم و افسردگی شدید گرفتم ولی دارو مصرف نکردم
  قصد خودکشی داشته ام اما بخاطر آبروی خانواده نتوانستم ادامه بدهم
  رشته خود را عوض کردم و هرکاری را نیمه کاره رها میکنم
  دارای اختلال تمرکز، حساسیت و عدم کنترل (جنون) موقع عصبانیت و رویاپردازی نیز هستم

  روانپزشک هم مراجعه کردم که متاسفانه با حیله گری مرا چندین جلسه بردند و آوردند و با وجود صداقت و اصرار من برای بیان حقیقت، آنرا از من کتمان کردند (اگر به من میگفتند مسیر زندگیم را ثابت میکردم و تغییر رشته نمیدادم) داروهایی هم نوشتند مرا دچار خواب بسیار سنگین، کابوس و تعریق شبانه و خستگی شدید کردند و من نتوانستم بیشتر از چند روز استفاده کنم

  از آنجایی که نمره وو رتبه های من در مدرسه و دانشگاه خوب بوده و نیز برای فرار از سیاه چاله فکری، قصد ادامه تحصیل دارم (الان کارشناسی دو رشته را دارم و کار ثابت هم دارم که حقوقش ناچیز است) و نمی توانم تمرکز کنم (هر روز یک هدف و یک حال دارم) می خواهم بدانم آیا شما تجربه درمان بیماری BPD را دارید و اینکه دارو یا روش درمانی موثر و کم عارضه ای برای ثابت کردن فکر و روحیه بیماری من تجویز می کنید ؟

  ضمن اینکه اگر دارو مصرف نکنم این اختلال توسعه پیدا می کند ؟

  با تشکر از توجه شما
  سلامت باشید

 6. سلام اقای دکتر
  به مدت ۳ سال مریضیم رو افسردگی خفیف تشخیص دادند ولی بعد از این مدت با بدترشدن حالم دکتر جدیدم به درستی تشخیص دوقطبی دادن حالا میخوام بدونم به نظر شما ایا با گذشت این سه سال بیماری من مقاوم تر از قبل نشده است؟ چون توی اینترنت خوندم که اگر طی مدت ۴ سال بعد از ابتلا به این مریضی شخص دارمان را شروع نکند احتمالا نتیجه درستی را از درمان دیرهنگام نخواهد گرفت

  • نه عیب نداره
   ازین به بعد تحت نظر ایشون باش
   البته بعید میدونم کسی دوقطبی رو اشتباها افسردگی تشخیص داده باشه
   شاید هنوز فاز سرخوشی شروع نشده بوده و یا اصلا افسردگیتون از نوع آتی پیک (غیرمعمول ) بوده
   بهر حال ازین به بعد مهمه…

 7. سلام آقای دکتر
  مصرف همزمان داروهای روانپزشکی بطور خاص داروهایی مثل سرترالین و الویناز و کلرودیازپام با الکل آیا خطر داره؟اگر اینطور هستش چقدر فاصله زمانی بینشون باید باشه؟

 8. سلام وقتتون به خیر
  من تقریبا ۳ ماه از داروی ونلافاکسین پیوسته رهش استفاده کردم روزی دو کپسول با دوز
  ۳۷/۵
  الان میخواستم این دارو رو قطع کنم.اما نمیدونم چطوری
  میشه لطفا راهنماییم کنید و بگید چطوری کم و سپس قطعش کنم؟
  چون ماه پیش برای من چند روز فاصله افتاد بین خوردن این دارو ، و دچار سرگیجه خیلی بدی شدم.نمیخوام مثل اونموقع بشم دوباره.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • با سلام خدا قوت
   بعد از Mri مغز دکتر تشخیص سردردمیگرنی دادن
   داروهای سرترالین ولبان بوپروبیون الوینتا ونلافاکسین
   دوکسپین ۱۰و بتاسرک تجویز کردن
   دوکسپین و سرترالین و بتاسرک دیشب مصرف کردم
   از سر دل و تمام پوستم احساس سوزش و گرگرفتگی داشتم دهانم کلید شده بود چشمان حدقه زده

   بنظرتون مگه میشه این همه قرص با هم در یک روز مصرف شود؟
   حالت جنون و پانیک به من دست میده
   مشکل معده و روده هم دارم این همه قرص!
   لطفا راهنمایی کنید.

 9. سلام اقای دکتر
  من افسردگی به همراه افکار زیاد و حواسپرتی و بیقراری داشتم رفتم پیش دکتر اسنترا ۵۰ دادن.هفته اول نصفشو مصرف کردم بعد از اون روزی یکی مصرف کردم.یعنی الان حدود ۱۰ روز میشه مصرف میکنم ولی هنوز احساس بهبودی نمیکنم. به نظر شما عوض کنم بهتره یا همینو ادامه بدم؟ (یه سروتونینی دیگه مصرف کنم؟ )

 10. سلام
  ممنون که اینقدر دلسوزانه جواب مردم رو میدید. انشالله خدا پزشکایی مثل شما رو زیاد کنه.
  با تشکر و قدردانی از پاسخ شما پزشک بزرگوار

 11. سلام جناب دکتر خدا قوت که دلسوزانه جواب بیماراتونو میدید، اقای دکتر ترکیب قرص( اس سیتالوپرام ۱۰ میلی با بوپروپیون ۱۵۰ میلی بهتر )جواب میده یا ۷۰ میلی ونلافلاکسین؟

 12. سلام آقای دکتر عزیز. ببخشید دکتر ونلافاکسین ۷۵ به من نوشته ولی من از ترس عوارض دارو ونلافاکسین ۳۷٫۵ مصرف میکنم سوالم ازشما این هست که باکم کردن دوز دارو عوارض جانبی دارو کم میشود؟ ویا فرقی نمی کند؟

 13. سلام ۲۰ سال تحت درمان با کلومیپرامین بودم.چند سالیست دوز دارو را کم کردم.دچار اضطراب .زخم معده وتیرویید شدم.پزشک برایم ونلافاکسین۳۷٫۵صبح یک عدد ولبان۱۵۰شب یک عدد.بوسپیرون ۳عدد.هالوپریدول.یک عدد.سه ماهی مصرف کرده به طور کامل درمان نشدم .میخواستم بدونم دوز ونلافاکسین رابا نظر پزشک بیشتر کنم بهتر است.در ضمن تیک عصبی گرفتم.دکتر گفت مربوط به وسواس جبری میباشد.حداقل دوز ونلافاکسین جهت درمان چقدر است.ایا۳۷٫۵یک دفعه در روز کافیست.بیشتر اضطراب دارم.ممنون میشوم راهنمایی فرمایید.

  • خب بیست سال بدنتون به سروتونین این دارو عادت کزده بود و الان برای جدایی داره مقاومت شدید از خودش نشون میده.انشالا بتدریج با هنر درمان پزشکتون به حالت عادی برمیگردید

 14. با سلام حداقل دوز مصرفی الوینتا۳۷٫۵ برای افراد مضطرب به چه میزان است.در مقاله ای ذکر شده بود کمتر از ۷۵ میلیگرم ویا ۲ نوبت در روز جوابگو نیست.ایا صحیح میباشد .اگر امکان دارد توضیح مختصری بفرمایید.با تشکر

  • اصلا مهم نیست مقاله ها چی میگن.هرچقدر بدن شما جواب میده همون درسته
   بعضیها حتی با هفته ای یدونه قرص هن در حال کنترل اختلال خودشون هستند

  • سلام آقای دکتر ، شش سال مداوم پریگابالین و ترامادول مصرف کردم ، الان دکتور برام کلونیدین ، کلونازپام و شربت فلاکسستین همراه با امی تریپتیلین داده ، آیا اینها باهم تداخل دارند و یا خطرناکه ؟؟ ممنون میشم رهنمایی ام کنید .

 15. سلام دکتر . داروهای دیگم دادن اصلا کمکی نکرد و بهم گفتن دارو بهت نمیسازه و کمکی از دست روانپزشک بر نمیاد . سی بی تی ام تست کردم تو اختلال پانیک شدید واقعا کمک کننده نبودا و کارایی خیلی کمی داره . هستن بیمارایی که به دارویی پاسخ ندن ؟؟ و باید چه کنن ؟؟ ممنونم

  • بله متاسفانه در میان بیماران مثل پانیکی ها…وسواسی ها…اضطرابی ها…افسردها ….هستند کسانیکه به هیچ داروی جواب مناسبی نداده اند
   در مورد افسرده ها شوک درمانی
   وسواسیها رفتار درمانی
   واضطرابیها و پانیکی ها رواندرمانی و تغییر سبک زندگی گاهی میتونه نوثر باشه
   یکسری روشها هم هست که خود بیماران بهش میرسن و کسی خبر نداره مثلا استفاده از بعضی گیاهان ..احتمالا گروه هایی در فضای مجازی هست که خود مبتلایان تجربه هاشونو به هم میگن..‌باید اونا رو پیدا کنید
   …مثلا مرزی ها و دو قطبیها ازین گروه ها زیاد دارند

 16. با سلام. آیا نوع پیوسته رهش فقط برای مصرف یکبار در روزه؟ و الونتا پیوسته رو میشه چندبار در روز دز ۷۵ اون رو مصرف کرد؟ مثل یا حتما باید آهسته رهش باشه

  • بله پیوسته رهش فقط برای یکبار مصرفه چون جوری ساخته شده که در ۲۴ ساعت بتدریج آزاد میشه انگار که عصر و شب هم دوباره قرصو خوردید

 17. آقای دکتر برای من دکتر الونتا ۷۵ تجویز کردن ولی گفتن چهار روز اول ۳۷/۵ بخورم بعد ۷۵٫ کپسولهایی که داروخونه داده ۳۷/۵ پیوسته رهش هستند. حالا بعد چهار روز چی کار کنم؟! میشه دو تا کپسول ۳۷.۵ پیوسته رهش رو با هم بخورم؟!

 18. سلام من دوقطبی نوع ۲ دارم،اکثرا بی حال،بی حوصله و بی انرژی هستم با این رخوت و بی حالی که دارم کدام داروی تثبیت کننده خلق برای من موثره؟چون اکثر داروهای تثبیت کننده خلق مثل والپرات سدیم،کاربامازپین و…. اثر رخوت زایی دارند با توجه که من مانیا ندارم و بیشتر افسردگی دارم کدام داروی تثبیت کننده برای من مناسب تره؟

  • اثر رخوتزایی بتدریج برطرف میشه…و اگر نشد بهتره کنار اونها یک داروی انتی دپرسانت هم برای شما تجویز بشه

 19. سلام و درود. دکتر من خونده بودم ونلافاکسین باعث خشکی دهان و اشکال در جذب کلسیم میشه و در نهایت تسریع خرابی دندان. نمی‌دونم درسته یا نه، ولی الان که دارم ونلافاکسین میخورم دهانم همش خشک میشه. درسته آیا؟ آگه آره چه کنیم. نگران دندانهاییم.

  • خشکی دهان رو ۸۰ درصد داروهای ضدافسردگی دارن که در سه حلقه ایها خیلی بیشتر هم هست.با جویدن آدامسی که قند نداشته باشه باید بزاق دهان رو وادار به ترشح کرد

 20. سلام . من سرترالین مصرف کردم . مدت کوتاهی بوپروپیون مصرف کردم . اس سیتالوپرام مصرف کردم . مدت کوتاه لاموتریژین و آریپیپرازول مصرف کردم . مدت کوتاهی کلومیپرامین که خیلی آشغال بود . الان روی دوز ۳ تا ۷۵ تا ونلافاکسین هستم . متاسفانه تمام این داروها یک هفته یا نهایاتا دو هفته ی اول خوب هستند . الان مثلا ۳ تا ۷۵ اذیتم می کنه . دوباره می خوام قطع کنم . این قرص ها اوایلش به ادم انگیزه و حال خوب میده که به کارهاش بپردازه ولی بعدش فقط انرژی کاذب در درونت احساس می کنی . در واقع یه جورایی هیچ کدوم قطعی نمی سازه بهم . در این مواقع باید چیکار کرد .ایا قرص های دیگه ای هم مونده و ترکیب های دیگه ؟

  • ناشکر نباش…نگو آشغال…خیلیا با اینها به زندگی برگشتن…حالا چون به تو نساخت بقیه باید محروم بشن؟
   از روشهای غیر دارویی استفاده کن خب

 21. سلام اقای دکتر من ۳۷ سال دارم صبحها که از خواب بیدار میشم سردرد دارم با اینکه ۸ ساعت میخابم ولی احساس کم خوابی میکنم در طول روز احساس خستگی دارم شبها خوابم سبکه و زیاد خواب میبینم ام ار ای دادم مشکلی نداشتم

 22. سلام دکتر. من واقعا خسته شدم کمکم کنید. یکساله دارم دارو میخورم. اول فلوکستین خوردم جواب نداد. بعد ونلافاکسین که بعد چندماه جواب نداده.وقتی snri جواب نده چی میکنن؟ یه گروه دارویی دیگه، یا الکتروشوک و….؟ شما وقتی یکی به ونلافاکسین جواب نده چه می‌کنید؟ لطفاً بگید تا با دکترم مشورت کنم.

 23. آقای دکتر فرق آلونتا با ونلافاکسین ایرانی چقدره؟ منظور اینه آیا آلونتا برتری خاصی از نظر مواد اولیه و نوع عملکرد بر نوع ایرانیش داره؟

 24. سلام دکتر ، دکتر برای من ونلافاکسین ۷۵ و بوپروپیون فک کنم ۱۵۰ داد ، به مدت دو روز خوردم اما سردرد زیاد دو طرف سرم داشتم و حالات گیجی بعد از دو روز قطع کردم دارو ، میخواستم بدونم چرا اینجور بود ؟ شروع کنم ب خوردن یا ن ؟

 25. سلام.دکتر من سابقه مصرف اسنترا + بوپروپیون رو داشتم که خوب نشدم باهاش. حالا دکترم بعد مدتی مصرف ونلافاکسین بوپروپیون رو بهش اضافه کرده. آیا ممکنه بوپروپیون که بعنوان مکمل اسنترا جواب نداد با ونلافاکسین جواب بده؟ یا بهتره از یه مکمل دیگه استفاده بشه؟
  با تشکر

 26. سلام خسته نباشید
  جناب دکتر من مدت چند سال است که داروهای مختلف ضد افسردگی رو امتحان کردم تا بالاخره از ۴ سال پیش افکسور برام مناسب بود و دارم همون رو مى خورم، اما الان دو تا مشکل دارم ، یکی اینکه اگر یک روز قرصم جا بمونه یا فراموش کنم اینقدر حالم بد مى شه و افکار بد سراغم میاد و حتی ممکنه با همه دعوا کنم و گریه های عصبی شدید …
  مشکل دوم هم اینه که به شدت بی انرژی هستم و حتی یک کار کوچیک که انجام مى دم خسته مى شم و تمام عضلاتم درد مى گیره ! صبح ها اصلا توانایی بیدار شدن ندارم … خستگی شدید و مفرط
  نمى دونم تاثیر این دارو هست ، باید داروی دیگه مصرف کنم؟ ممنون مى شم راهنمایی کنین

  • خب شما همه قرصها براتون تحویز و امتحان شده
   همینو ادامه بدید
   برای اون بی حالی و اینا…مکملهای زیادی وجود داره

 27. دکتر من افسردگی شدید دارم و اخیرا میل شدیدی به خودکشی پیدا کنم. اصلا نمی‌ترسم دیگه. دوست دارم یه مشت دارو بخورم بعد خودمو از یه جای خیلی بلند پرت کنم پایین راحت بشم. ولی بخاطر خانواده نمیکنم. خیلی وضعم خرابه. انواع داروها مثل ونلافاکسینم خوردم هیچی نشده. واقعا مرگ می‌خوام مرگ. همه زندگیم رنجه با دوا درمون هم خوب نشدم. امکان بستری شدن هم ندارم. خانواده وبال شده و من گیر کردم وسط بدبختی.

  • سلام آقای داکتر
   من در ترکیه زندگی می‌کنم و مدت ۲۴ سال است که از افسردگی مقاوم ومزمن رنج میبرم دارو های افسردگی برای ام بجز یک یا دو هفته فایده نمیکند ECT و TMS هم فایده نکرد و بعد از ect خالم خالت شیدایی پیدا کرده بودم
   فعلا ایفکسور ۱۵۰ روز دو بار و لمیکتال ۲۰۰ ملی گران استفاده می‌کنم سودیم والپروت لیتیوم و غیره دوا ها را زیاد استفاده کردم فایده ندارد و همیشه خالت افسردگی دارم در این مدت ۲۴ سال دو بار به خالت شیدایی را برای یک هفته تجربه کردیم و بس

 28. سلام من ونلافاکسین پیوسته رهش ۳۷۰۵ با سرترالین به دستور پزشک مصرف میکنم عصرها باهم میخاستم بدونم مشکلی نداره باهم مصرف میکنم؟؟؟؟

 29. سلام. دکتر چرا سوال اصلی من رو جواب ندادید؟ من تو یه شهرستان کوچیکم به تجربه شما نیاز دارم. من الان دقیقا ۷۰ روز میشه که ونلافاکسین میخورم و جواب نگرفتم. با دکترم حرف زدم گفت بیا مطب حرف بزنیم یه مکمل بهش اضافه میکنیم. حالا از تجربه شما می‌خوام استفاده کنم. قبلا بوپروپیون با اسنترا تاثیر نداشت. حالا طبق تجربه شما کدوم مکمل برای ونلافاکسین احتمال تاثیرش بیشتره؟ لاموتریژین؟ همون بوپروپیون؟ دپاکین؟ ….
  ممنون از محبتتون.

  • همشون میتونن کمک کننده باشن بستگی به معاینه تون توسط پزشکی که شمارو میبینه داره
   من از راه دور و ندیده چجوری میتونم بفهمم

 30. این الکتروشوک که میگید چقدر زمان می‌بره و چقدر پول میخواد؟ و چقدر احتمال بهبود هست؟ من نگهبانم جایی وضع مالیم خرابه هروقت بالای ساختمون میرم میخوام خودمو بندازم پایین‌.

 31. سلام آقای دکتر من افسردگی دارم اما وقتی فلوکستین و آسنترا و ونلافاکسین و… دکترا تجویز کردن رو مصرف میکنم حالم خیلی بد میشه فشارم می افته و تنفس سخت میشه و بدنم میلرزه و کلا بدنم تحمل نمیکنه، نظزتون چیه چرا اینطوری میشم؟ دارویی پیشنهاد میکنید؟بسیار سپاسگذارم

 32. آقای دکتر. یه چیزی در جواب کاربر مریم نوشتید منم امیدوار شدم. مگه بی‌حالی و بی انرژی بودن با مکمل میتونه درست بشه؟! منم طبق تجویز پزشکم ونلافاکسین میخورم و انصافا تاثیر خوبی داشته. ولی همچنان به شدت بی حال و بی انرژی هستم. حال ندارم به درسام و کارام برسم. میشه بگید منظورتون از مکمل چی بود؟ داروهایی مثل لاموتریژین؟!یا داروهای گیاهی و…؟

 33. سلام اقای دکتر . داروهای ضد افسردگی اکثرا کاته کولامین ها رو بالاتر میبرن تا خاصیت انتی دپرسی داشته باشن این دارو ها تو حالات استرس ام تجویز میشه . استرس ناشی از افزایش کاته کولامین هایی مثل اپی نفرین و نوراپی نفرین و .. است. حتی خود سروتونینم حالات استرسو بالاتر ممکنه ببره . چطور این داروها ارامبخشن و تو استرس تجویز میشن ؟ اینو میپرسم چون این دسته داروها رو بعضیا خاصیت هکس داره و استرس و حملات پانیکشونو بالاتر برده. ممنونم کمک کنید

  • این خاصیت عکس که میگی فقط مال هفته های اوله و به دوز بستگی داره…و اگر با دوز کم تجویز بشه شخص کم کم عادت میکنه

 34. سلام آقای دکتر. من ۲۴ سالمه با تجویز پزشک روزی دو عدد ونلافاکسین ۳۷٫۵ مصرف میکنم اما صبح ها پس از بیدار شدن از خواب احساس فشار و دردشدید پست کاسه چشم و سوزش چشم دارم حتی بعد از خواب کافی. و قسمت های گیجگاهیم هم درد میگیره. قبل از این قرص این مشکل رو نداشتم. به نظر شما علت چیه؟

 35. سلام آقای دکتر
  حدود ده سال پیش بخاطر اضطراب(مخصوصا اضطراب اجتماعی) و افسردگی و وسواس به پزشک مراجعه کردم و در طول سه سال اول فلووکسامین+ بوسپیرون و سپس فلوکسامین+بوپروپیون و سپس ونلافکسین+بوسپیرون استفاده کردم با حداکثر دوز. ولی خیلی تاثیری روم نداشتن مخصوصا اضطراب اجتماعی.
  دکترمو عوض کردم سرترالین و کلومیپرامین دادن بازم زیاد فرقی نکردم.
  دوباره دکترمو عوض کردم ۳ تا فلوکستین ۲۰ تجویز کردن که بهترین دارویی بود که برام تجویز شد به مدت دو سال و نیم مصرف کردم که وسطای درمان ونلافکسینم اضافه کردن که به شدت باعث عصبانیتم میشد و قطعش کردن.
  کلا با فلوکستین حال خوبی داشتم مخصوصا افسردگیم ولی اضطراب اجتماعیم همچنان سر جاش بود.
  تازگیا فهمیدم اختلال شخصیت وسواسی هم دارم. دوساله هیچ دارویی نمیخورم بخاطر همین زندگیم کلا فلج شده و کار مفیدی انجام نمیدم و خیلی گوشه گیرم.
  کلا تحمل هیچی رو ندارم و افسردگی آزارم میده اگه الان فقط فلوکستین ۱۰ مصرف کنم افسردگیم بهتر میشه؟؟؟
  تو هر دوره بعد از قطع داروهام که به تدریجم بود حالم خراب میشد ولی درمورد فلوکستین بیشتر حالم بد شد بخاطر همین میترسم دوز بالا بخورم.
  آقای دکتر مشکل من چیه که با هیچ دارویی گر گرفتگی صورتم بهتر نمیشه و کلا از صبح. تا شب چندین بار رنگ عوض میکنم، درضمن دختر هستم.

  • قرار نیست اضطراب اجتماعی با دارو خوب بشه
   دارو فقط سطح اضطرابو پایین میاره تا شما وارد جامعه بشی و بصورت عملی با ترسها و اصطرابات رو در رو و مواجه بشی.در واقع این مشکل با رفتار درمانی باید حل بشه

 36. سلام آقای دکتر
  حدود ده سال پیش بخاطر اضطراب(مخصوصا اضطراب اجتماعی) و افسردگی و وسواس به پزشک مراجعه کردم و در طول سه سال اول فلووکسامین+ بوسپیرون و سپس فلوکسامین+بوپروپیون و سپس ونلافکسین+بوسپیرون استفاده کردم با حداکثر دوز. ولی خیلی تاثیری روم نداشتن مخصوصا اضطراب اجتماعی.
  دکترمو عوض کردم سرترالین و کلومیپرامین دادن بازم زیاد فرقی نکردم.
  دوباره دکترمو عوض کردم ۳ تا فلوکستین ۲۰ تجویز کردن که بهترین دارویی بود که برام تجویز شد به مدت دو سال و نیم مصرف کردم که وسطای درمان ونلافکسینم اضافه کردن که به شدت باعث عصبانیتم میشد و قطعش کردن.
  کلا با فلوکستین حال خوبی داشتم مخصوصا افسردگیم ولی اضطراب اجتماعیم همچنان سر جاش بود.
  تازگیا فهمیدم اختلال شخصیت وسواسی هم دارم. دوساله هیچ دارویی نمیخورم بخاطر همین زندگیم کلا فلج شده و کار مفیدی انجام نمیدم و خیلی گوشه گیرم.
  کلا تحمل هیچی رو ندارم و افسردگی آزارم میده اگه الان فقط فلوکستین ۱۰ مصرف کنم افسردگیم بهتر میشه؟؟؟
  تو هر دوره بعد از قطع داروهام که به تدریجم بود حالم خراب میشد ولی درمورد فلوکستین بیشتر حالم بد شد بخاطر همین میترسم دوز بالا بخورم.
  آقای دکتر مشکل من چیه که با هیچ دارویی گر گرفتگی صورتم بهتر نمیشه و کلا از صبح. تا شب چندین بار رنگ عوض میکنم، درضمن دختر هستم.

 37. سلام آقای دکتر وقت بخیر . من از سال ۹۴ به دلیل بستری شدن در بیمارستان دارم قرص ونافاکسین ۳۷۵ مصرف می کنم. حالم باهاش خوبه فقط دیگه زیر نظر دکتر نیستم . مشکلم اینکه شب خوابی خیلی بد می بینم و احساس می کنم بیدار بودم و صبح ها همش خسته ام می خوام قرص قطع کنم لطفاراهنماییم کنید.

 38. سلام آقای دکتر خوب هستید ؟
  جناب دکتر من ۲۷ سالمه ، مجردم و اهل سیگار و الکل و اینا هم نیستم… یک بار حدود چهار سال پیش به دنبال یه مشکل جسمی که هفت سال تمام فکرم رو مشغول کرده بود و فکر می کردم مشکل جدی هست ولی سراغ پزشک نرفتم و همزمان شدنش با افکار فلسفی پیچیده حدود ۷ ماه به افسردگی مبتلا شدم ولی در نهایت با دونستن اینکه مشکلم جدی نیست تقریبا سعی کردم همه چیز رو به حالت قبل برگردونم و بدون هیچ درمان دارویی حل شد تا اینکه از حدود ۴ ۵ ماه پیش به دنبال تنها موندن زیاد تو خونه و کار با کامپیوتر دوباره مشکلات جدیدی برام ایجاد شد ، الان سه چهار ماهه اصلا حالم عادی نیست و خودم فکر می کنم یه مشکل جسمی ( احتمالا مغزی ) دارم ( یه جور فشار دائمی تو داخل جمجمه م هست بعلاوه اینکه از گوش هام صدای غرش ( وزوز نیست مطمئنم ) میاد و بی اشتها شدم و کاهش وزن داشتم ، الکی عرق می کنم واین اواخر هم انگار مشکل تکلم دارم جوری که دوست ندارم صحبت کنم )تو آزمایش های پزشکی چیزی نبود غیر از کمبود ویتامین D3 … برادرم پزشک عمومیه و میگیه مطمئنا مشکل جسمی نداری و برام “ولنافاکسین” تجویز کرده ( با اینکه هیچ وقت اهل قرص و دارو نبودم و تا حد امکان سعی می کردم طبیعی خوب بشم ) … حالا سؤال من از محضرتون در مورد این دارو هست … من یه لرزش های خیلی ریز تو بدن و چانه م احساس می کنم ولی وقتی برا بار اول ۳۷/۵ این قرص رو قبل از خواب استفاده کردم بعد از یک ساعت حالت تهوع بیدارم کرد و یه جور احساس سبکی سر داشتم و این لرزش ها رو هم بیشتر کرده بود … به نظرتون این حالت ها طبیعی هست یا مشکلم رو از راه دیگه و جدی باید پیگیری کنم ؟

  • بله این داروهای ضدافسردگی (سروتونینی و سه حلقه ایها و لیتیوم )ترنور یا لرزشهای ریز ایجاد میکنند که بهتره برای رفع اون از محرکهای دیگه مثل قهوه اجتناب کرد و یک قرص بتابلوکر مثل پرانول یا کلسیم بلاکر بنا به تجویز پزشک استفاده کرد
   مشکل حادی نیست و با قطع دارو هم برطرف میشه

 39. سلام اقای دکتر. خانمی سی ساله هستم که از ۱۸ سالگی به خاطر مشکل افسردگی و اضطراب دارو مصرف میکنم. اوایل با داروی سیتالوپرام ۲۰ شروع کردم و مدت دو سال مصرف میکردم و بعد قطعش کردم. بعد از اون بعد یک سال بنا به مشکلاتی دارو رو دوباره شروع کردم اینبار با سیتالوپرام ۴۰ و بعد از مصرف یک دوره اون رو هم بنا به نظر پزشک کم کردم. دوباره بعد از حدود سه سال که دارو مصرف نمیکردم بنا به عود افسردگی و اضطراب با قرص ونلافاکسین ۱۵۰ درمان رو شروع کردم و حدودا یک سال با همین دوز ادامه دادم و بعد از اون به پزشکم گفتم که حالم بهتر است و ایشون یک سال دیگه درمان رو با ۷۵ ادامه دادن و در نهایت پزشکم گفتن چون احساس بهبودی میکنم ، میتونم تا مدتی با ۳۷٫۵ ادامه بدم و بعد از دو هفته قطعش کنم. ولی اقای دکتر من مشکلم اینه که احساس میکنم به این قرص اعتیاد پیدا کردم.من داروهای زیادی در این ۱۲ سال مصرف کردم از جمله سیتالوپرام و اورلپت ولی مصرف و قطع هیچ کدوم از اینا مثل ونلافاکسین نبودن. من ایران زندگی نمیکنم و دسترسی به پزشک خودم در ایران ندارم. فقط اینکه قبل مهاجرتم برای اخرین بار پزشکم رو در ایران دیدم و ایشون توصیه کردن چون احساس بهبودی دارم کم کم با ۳۷٫۵ دارو رو قطع کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید من رو. من واقعا از اینکه احساس میکنم به این قرص اعتیاد پیدا کردم میترسم. من سیتالوپرام رو خیلی راحت بعد از کم کردن دوز قطع کردم ولی الان دقیقا ۲۰ روزه ونلافاکسین ۳۷٫۵ میخورم و حالم خوبه ولی اگه حتی یه شب یادم بره احساس بدی میکنم و احساس سبکی سر و سرگیجه دارم.نمیدونم تا کی باید ادامه بدم این دوز رو و چطور قطعش کنم. واقعا ممنونم از وقتی که میزارید و جواب سوالات رو میدید.

  • نه ،این دارو اعتیاد اور نیست
   شما میتونی با سرعت خیلی کمتر این کاهش رو انجام بدی
   و اشکالی نداره همزمان از ارامبخشها برای کمک به قطع این دارو استفاده کنی
   نترس .قطع این دارو حالت رو بد نمیکنه

 40. سلام
  تو اینترنت که جست و جو کردم فهمیدم که برخلاف اکثر ضدافسردگی ها ،ونلافاکسین انگار. چاق نمیکنه..من بیشتر از ۷ ماه سرترالین میخوردم ولی دیگه احساس میکنم دارم شکم میارم خیلی هم کسل میکنه و اشتها هم خ زیاد شده.بنظرتون ونلافاکسین رو میتونم به دکترم پیشنهاد بدم؟از وقتی سرترالین رو قطع کردم دوباره اضطراب شدید برگشته

  • با عرض سلام و احترام فراوان
   آقای دکتر من پسر ۲۲ ساله هستم که ۵ سال هست تحت درمان هستم .دکتر ها تشخیص ocd و mdd تشخیص دادند.حدود ۱۶ ماه فلوکستین ۸۰ میلی گرم مصرف کردم بهبودی خیلی زیادی نداشت در مرحله ی بعدی سرترالین مصرف کردم حدود ۲ سال تا دوز ۲۰۰ میلی گرم که اخر ها ۲۵۰ هم شد ولی اصلا تاثیری نداشت در مرحله ی سوم فلووکسامین مصرف کردم تا دوز ۳۰۰ میلی گرم حدود ۱ سال.در دو سال گذشته یکی از دکتر ها اختلال شخصیت مرزی تشخیص دادند که تگرتول ۲۰۰ و ریسپریدون ۲ و کلومیپرامین ۱۰۰ مصرف کردم ولی اصلا تاثیری نداشت.آقای دکتر من خیلی دارو امتحان کردم مخصوصا کلومیپرامین که حدود یکسال مصرف کردم ولی عوارض خیلی زیادی داشت.دکتر دیگری گفت که اختلال شخصیت مرزی نداری و این ها مربوط به وسواس تو هست .آقای دکتر اصلا احساسات ثابتی در روز ندارم . به شدت پرخاشگر هستم .از این شاخ به اون شاخ میپرم.هدف های زندگیم در روز تغییر میکند.احساس میکنم بی هویت هستم.آقای دکتر بزرگوار به روانپزشک که مراجعه میکنم اصلا به حرف ها و سابقه ی داروویی من توجه نمیکنن و درجا آسنترا مینویسند، خسته شدم آقای دکتر .بسیار چاق شده ام دکتر گلوکوفاژ نوشته ولی باز هم اشتهایم زیاد هست .یک مدت توپیرامات برای لاغری مصرف کردم ولی اثری نداشت.۱۰ جلسه cbt گذراندم ولی الکی بودن.آقای دکتر من برای وسواس فکری تود چکار کنم هر دارویی مصرف کردم روانپزشکا اصلا توجهی ندارن .آقای دکتر خواهش میکنم کمک کنید.با تشکر و احترام فراوان به شما بزرگوار

   • خب هیچکدوم ازین داروها اشتباه نبوده
    بیماری شما شدیده و شاید با یک دارو خوب نشه
    حتما داروی سروتونینی مثل همون فلوکسامین در کنار یک داروی تثبیت کننده ی خلق مثل همون تگرتول برای شما لازمه.حتی از داروهای انتی سایکوتیک مثل ریسپریدون هم میشه استفاده کرد
    همزمان شما باید روانشناس هم داشته باشی

 41. سلام من به تجویز دکتر ۲۸ روز آلوینتا ۳۷۰۵ مصرف کردم و باید بلا فاصله ۷۵ رو شروع می کردم ولی متاسفانه ۲ روز فاصله افتاد الان باید چی کار کنم لطفا راهنماییم کنید

 42. سلام اقای دکتر فرق قرص دیپریلاکس ونلافاکسین ۷۵ با الوینتا ونلا فاکسین در چیه من حدود دو سال هست ثه دیپریلاکس ونلافاکسین میخورم اما همیشه دهنم خشک و یبوست دارم و همراه با اضطراب شدید بنده با تجویز دکتر یک عدد شب و یک عدد صبح میخورم به دکترم گفتم گفتن اب زیاد بخور و فعالیت زیاد داشته باش اما دیروز بنده دارو هام تمام شد و به صورت تصادفی الوینتا ونلافکسین گرفتم از وقتی که الوینتا میخورم نه یبوست دارم نه اضطراب و خشکی دهان میشه لطف کنید بگید فرقشون چیه

  • فورمول ژنریک هر دو یکیه ولی تفاوت در کارخانه ی سازنده و استفاده از نوع پوشش دارو و یا مواد نگه دارنده ی اونهاست .شما همین تفاوت رو در مواد غذایی هم میبینید مثلا محصولات لبنی یک کارخانه با کارخانه ی دیگه حتی در رنگ و بو و مزه متفاوته و ممکنه از یکی ازونها خوشتون نیاد یا حالت تهوع در شما بوجود بیاره

 43. سلام. من به تجویز پزشک ونلافاکسین ۱۵۰ میخورم و چون دلهره و اضطراب هم دارم کنارش روزانه دو قرص کلرودیاز پروکساید ۵٫جایی خوندم نباید بیش از سه هفته مصرف بشه وگرنه اعتیاد اوره. چیکار کنم دکتر؟ داروی دیگری هست واسه اضطراب که جایگزین بشه یا همینو ادامه بدم؟ از وابستگی بهش میترسم.

  • خب همون ونلافاکسین قراره که اضطراب رو هم خوب کنه دیگه
   اگر نمیکنه باید دوزش تنظیم بشه
   بهتره پوکساید طولانی خورده نشه ولی اگر مصرف بشه هم چندان فاجعه بار نیست

 44. سلام اقای دکتر، واقعا ممنونم ازتون بخاطر مطالب و صبرتون در پاسخگویی به سوالات دوستان سپاس.
  من از ۱۲ سالگی تقریبا تا ۱۶ سالگی افسردگی داشتم ولی بی اهمیت بودم بهش چه من چه خونواده از خفیف تا متوسطmoderate از ۱۶ ۱۷ سالگی تا ۱۸ سالگی هم یجورایی خودم و زندانی کردم توی خونه که هر چند ماه یه بار فشار عصبی زیادی بهم متحمل میشد
  از ۱۸ سالگی هم وارد جامعه شدم بدلیل مقداری ترس اجتماعی و تازگی که داشت حس بدی داشتم وقتی میومدم خونه و بدلیل مصرف داروی کنکور که متخصص قلب بعد از گرفتن اکو برای من تجویز کرد و ptsd وضعیت خیلی وخیمی پیدا کردم که ناچار شدم سریعا به روانپزشک مراجعه کنم و ایشون هم سریعا دارو نوشت
  داروهای اولیه اثر نکردن اما ونلافاکسین و بوپروپیون کم کم اثر کردن و وضعیتم وخیم نیست بعد از گذشت ۳ ماه مصرف دارو اما همچنان بی انگیزه بی هدف میقداری خستگی social phobia فکر میکنم دارم.
  حالا بعد از گذشت ۳ ماه نهایتا چقدر باید دارو مصرف کنم و وابستگی چقدر طول میکشه نسبت به دارو و ادامه روند درمان رو چیجوری میبینید؟
  متاسفانه در شهرستان دانشجو هستم و نمیتونم بیام خدمتتون البته این هم اضافه کنم در آستانه ۱۹ سالگی هستم و افسردگی آتیپیک دارم.
  بسیار ممنون

 45. با عرض سلام و احترام
  من چند روزی هست که بنا به تجویز یک پزشک عمومی روزانه یکعدد ونلافاکسین ۳۷٫۵ یکعدد کلومیپرامین ۲۵و۰٫۵ (نیم ) میلی گرم ریسپریدون مصرف میکنم ایا مصرف همزمان این داروها خطرناک است؟

  • خطر در حالت معمولی و بدون نشانه ی خاص نه.ولی اگر عوارضی پیدا کردید باید از پزشکتون بپرسید که آیا این عارضه خطرناکه یا قابل اغماضه

 46. سلام جناب دکتر ممنون که پاسخگوی بیماران دردمند و مستأصلی مثل بنده هستید انشالله همیشه سلامت باشید.جناب دکتر مردی ۴۶ ساله هستم و تک پسر خانواده با ۴ خواهر که ۳ تا بزرگتر از من و یکی کوجکتر از من است مادر من حدود دوسه ماهه دچار افسردکی و اضطراب شدید و بیقراری شده و همش میگه گرگرفتگی دارم بنحوی که اصلا توی خونه بند نمیشه و چون بچه ها همه ازدواج کردند با پدرم تنها زندگی میکنند ینی فقط خودشون دوتا هستند و اصلا توی خونه بند نمیشه همش میخواد بره خونه این و اون مثلا خونه خواهرام و منم تک پسرم و زنم روی خوشی بهش نشون نمیده و خونه ما نمیاد دیگه خواهرام و فامیلای خودشم روی خوشی بهش نشون نمیدن طوری که التماس میکنه بره خونشون الان یه هفتس بردیم بخش اعصاب و روان بیمارستان عرفان نیایش و زیر نظر دکتر اکبری متخصص مغز و اعصاب و دکتر آزمندیان روانپزشکشه چون ۷۲ سالشه خیلی راغب به الکتروشوک نیستند و دکتر قلبش هم گفت از نظر من مشکل قلبی حاد که مانع شوک باشه نداره الان دکتر مغز و اعصابش ۳ جلسه نوروتراپیش کرده که خیلی اثر خاصی نداشته و براش ونلافکسین ۳۷٫۵ تجویز کردند البته کلردیازپوکساید و بوسپیرون هم بهش میدن البته جهت اطلاعتون ۳۵ سال پیش هم پرخاشگری شدید و گریه زاری داشت که یه ماه روزبه بستری بود و بهش چند بار شوک دادن و تقریبا خوب شد ولی از پارسال که آخرین خواهرم در سن ۴۰ سالکی ازدواج کرد و با پدرم تنها شد کم کم افسردگیش زیاد شد البته با پدرم رابطه خوبی نداره و همش دعوا میکنن از مسایل مالی گرفته تا کارای خونه و … تا اینکه دیگه از بعد عید ۹۸ حسابی حالش خراب شد البته آقای دکتر ما هفته پیش میخواستیم ببریمش بیمارستان ایرانیان دهکده المپیک یا بیمارستان مهرگان جنب پارک ساعی ولی چون یکی از فامیلا بهیار عرفان نیایش بود گفت بیارید عرفان نیایش ولی الان بعد یه هفته بستری تغییر خاصی نکرده و هنوزم مرخص نشده و همش میگه دیگه حال من خوب نمیشه منو ازین جا ببرید بنظرتون جناب دکتر الکتروشوک میتونه براش موثر باشه.البته جناب دکتر حدود ۵ ساله زیر نظر روانپزشک درمانگاه نزدیک خونشون حالش خیلی بد نبود و باهمین داروهای معمول کلردیازپوکساید و دونئورین و لگزاپرام و آلپرازولام و استرس کالم حالش خیلی بد نبود ولی همونطور که گفتم از بعد عید دیگه قاطی کرده.

  جناب دکتر شماروبخدا بگید چکار باید بکنیم؟؟؟

  • احتمالا ایشون یک نوع اختلال دو قطبی عود کننده دارند.الکترو شوک فرد بیمار رو سریعتر به بهبود میرسونه و روش خطرناکی نیست.با توجه به بدحالی ایشون ،انتخاب خوبیه

 47. سلام دکتر
  من به شدت مشکل تمرکز دارم جوری که موقع درس خواندن برای آزمونی که پیش رو دارم تو یک ساعت مطالعه ۴۵ دقیقه فکرم جاهای دیگه است برای این مشکل به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون ونلافاکسین ٣٧/۵ داد که روزی یک عدد بخورم و هنگام درس خواندن هم یک عدد ریتالین(یک ساعت قبل) گفتن مصرف کنم، تا یک ماه این روش خوب بود و واقعا متمرکز بودم اما الان هم تمرکزم داره مثل قبل خراب میشه هم خواب آلودگی دارم موقع درس( مشکلی که تو یک ماه گذشته ندا شتم)
  خواستم ببینم دوز دارویی رو نباید زیاد کنم؟ واقعیت از ریتالین میترسم هرچند که مطمئنم تاثیرش تو تمرکزم به مراتب بیشتر از ونلافاکسینه
  الباه این رو هم بگم من هر دوتا قرص رو معده خالی ساعت ٧ صبح میخورم
  ممنون

 48. سلام آفای دکتر
  من یک ماه هست که ونلافاکسین ۷۵ میخورم و خیلی بهم کمک کرده اما به شدت مشکل معده پیدا کردم. با تجویز دکتر به همراه شام و استفاده از رانیتیدین میخورم اما فایده نداشته. احساس سنگینی معده دارم و جس میکنم چیزی داخل راه گلو به معده م رو میبنده. از پنتاپرازول هم استفاده کردم اما خوب نشده.
  با توجه به اینکه این دارو حالم رو خوب کرده اما مشکل معده داره خیلی خیلی اذیتم میکنه، چیکار باید بکنم؟
  سپاس

   • باسلام ببخشید خانمی هستم مجرد ۲۹ساله حدود دو سالی هست که دکتر روانپزشک میرم داروهامو چندوقت عوض کردن.اینسری قرص تری فیوپرازین و قرص ونلافاکسین ۷۵بهم دادن که از دوز پایین شروع کنم نصف بعدا درسته یکبار در روز من یک چهارم خوردم یکروز سرگیجه گرفتم یهو حالم بدشد که خودم فشارمو گرفتم ۱۴بود ۵دقیقه بعد ۱۲ بود.بعد از یک ساعت حال بد حالم خوب شد انقدرم تو اینترنت خوندم فشارو میبره بالا میترسم بخورم بعدش قبلا فشارم بالا هم میرفت,هم بالا میره هم پایین حالم بد میشه,میترسم بخورم.دکترمم شمارشو به سختی میشه گرفت.به نظرتون من چیکارکنم تو فشار بالا هم حالم بد میشه خیلی.باتشکر از شما

    • این قرص حداکثر نیم درجه فشارو بالا میبره.شما داری بخودت تلقین میکنی.
     فشار خون رو باید با دستگاه جیوه ای در حالت دراز کش بعد از بک ربع استراحت اندازه گرفت
     توی این سن دلیلی نداره شما فشارت بالا باشه مگر اینکه از قبل فشارت بطور ارثی بالا بوده باشه

 49. سلام آقای دکتر
  ممنونم که وقت میزارید و به سوالات پاسخ میدین
  بنده ونلافاکسین ۷۵ مصرف میکردم و تصمیم گرفتم دارو رو به تدریج کنار بزارم من به این صورت عمل کردم:
  تا یکماه نصف ۷۵
  تا یکماه یک چهارم ۷۵
  تا یکماه همان یک چهارم یک روز در میان
  تا یک ماه دو روز در میان
  اما چهار پنج روز بعد از قطع دارو بدنم واکنش شدیدی نشون میده متل اضطراب، بیقراری و وزوز گوش
  خواهش میکنم کمکم کنید دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم من نهایت احتیاط رو تو قطع این دارو به کار بردم.

  • شاید لازم باشه به پزشک مراجعه کنید تا به کمک یه داروی دیگه مثلا سه حلقه ای .روند قطع رو انجام بدید

  • هر دو خوبن.هیچ دارویی ارجحیت و اشراف بر دیگری نداره.اگر داشت که بقیه داروها دیگه تولید نمیشد

 50. سلام آقای دکتر:ممنون ازپاسخگویی تان…بنده ۳۶سال سن دارم وازسال ۷۹دچاربیخوابی مطلق شبانه روزی شدم اتفاق خاصی واسم رخ نداد فقط اضطراب کنکور داشتم وتاکنون ۱۹سال است بابیخوابی دست وپنجه نرم میکنم ودراین بازه ی زمانی به روانپزشکای متعدد ازجمله دکترمیرفرهادقلعه بندی تهران مراجعه کرده ام وانواع داروهای مختلف روانپزشکی وهم چنین گیاهی را استفاده نموده ام ولی تاکنون درمان نشده ام وعلت بیخوابیم مشخص نشده است وبدنم به داروها مقاومت پیدا کرده وبا دارو خواب نمیرم…همیشه خسته ،کسل،بی حال،فاقد انگیزه وانرژی واسه کارهای روزمره وعملکرد ضعیف…لطفا راهنماییم کنید.

 51. سلام
  کسی که ونلافاکسین مصرف میکنه میتونه ازدواج کنه ؟تو زندگی زماشویی به مشکل بر نمیخوره؟ بعد رابطه امکانش هست دچار افسردگی وعصبانیت شدید شد؟ درمان داره ؟

  • سوال واضح نیست
   ازدواج چه ربطی به ونلافاکسین داره
   الان ملیونها نفر خوردن اینددارو رو و ازدواج هم کردن

 52. سلام؛ خسته نباشید؛ آیا قرص ونلافاکسین ۳۷ و نیم با قرص کم کاری تیرویید تداخل ایجاد میکنه؟در ضمن چون سردرد میگرنی دارم قرص والپروات سدیم ۲۰۰ هم همزمان تجویز شده ولی خوندم که قرص ونلافاکسین خودش سردردمیگرنی ایجاد میکنه ؛ درسته یا خیر؟ خیلی ممنون از راهنماییتون

 53. سلام ممنون از پاسخگوییتون
  آقای دکتر سوال اصلیم اینه که باخوردن ونلافاکسین بعدرابطه امکانش هست دچار عصبانیت و بی قراری وافسردگی شد؟ اگر این احتمال به وجود اومد چیکارباید کرد ؟ چاره ای هست برای این عصبانیت و افسردگی و بی قراری بعده رابطه ؟

   • سلام آقای دکتر، خسته نباشید. بنده مرد ۴۱ ساله هستم که ۸ سال پیش به دلیل افسردگی با تجویز پزشک در کانادا شروع به مصرف Escitalopram کردم و حدود ۲ سال روی همین دارو بودم. از همه بابت عالی بود جز مسئله عوارض جنسی. بعد از بازگشت به ایران به دلیل مشکلات ارسال این دارو از طرف دوستان و همچنین تاثیر بر درایو جنسیم اقدام به ترک تدریجی دارو کردم. بعد از حدود دو سال که از ترک دارو گذشته بود و اوضاع خلقیم اوکی بود متاسفانه در اثر اتفاقاتی که در محل کارم پیش امد دچار حمله های شدید اضطراب و بیقراری پیاپی شدم و اقدام به کارهای نامعقول و نامتعارف میکردم. پزشک برام فلوکستین ۱۰ بعد ۲۰ و کم کم ۴۰ تجویز کرد به همراه بوپروپیون ۱۵۰ آهسته رهش. از اون زمان تا به الان حدود ۴ ساله که در حال مصرف همین دو دارو هستم. تا حدودی راضی هستم ولی چیزی که آزادم نمیگذاره اینه که با وجود هوش و توانایی بالا اکثرا دچار عدم تمرکز هستم. دائم به خودم استراحت میدم. همیشه احساس میکنم اعصابم ضعیفه، حوصله شلوغی ندارم و .. میشه لطفا راهنمایی کنید آیا همه داروهای دسته SSRI ها در این زمینه اینطورند و یا من باید برای مسئله تمرکز و اعصاب ضعیف داروی دیگری در کنار فلوکستین مصرف کنم؟

    • قاعدتا تا خود بوپروپیون باید به بهبود تمرکز شما کمک کنه.
     اگر پزشکان صلاح بدونن میتونن از داروهای تمرکز هم برای شما استفاده کنند
     خودتون فعلا میتونید مکملهای ویتامینی که در این زمینه تو داروخانه ها هست رو مصرف کنید

     • سلام اقای دکتر من سه ساله دارم ونلافاکسین ۷۵ میخوردم بنا به دستور پزشک یک ماهی هست ۳۷ میخورم شبی یکی الان میخوام دیگه ترک کنم نخورم دو روزه نخوردم سرگیجه دارم و تعادل ندارم چطور میشه ترک کنم که دیگه نخورم؟

 54. سلام وخسته نباشید آقای دکتر
  من ۴۴ساله هستم و مدت ۲سال است که تحت نظر روانپزشک داروی ونلافاکسین ۷۵ جهت افسردگی و اضطراب مصرف میکنم خواستم بدونم این دارو را میشود به صورت طولانی مصرف کرد ؟مثلا چند سال میشود مصرف کرد؟با تشکر از شما

  • این سوال رو فقط پزشک معالج خودتون براساس سبک سنگین کردن مسائل و مشکلات شما و بررسی ازمایشگاهی و معاینه میتونه جواب بده
   گاهی صلاحه ادامه پیدا کنه
   یعنی در شرایطی که مصالح مصرف دارو بر عوارض دراز مدتش بچربه.گاهی بعضی عوارض در سن بالاتر ناگهانی خودشو نشون میده
   در حالت معمولی بهتره بعد از ۶ تا ۸ ماه داروها قطع بشه

 55. سلام آقای دکتر
  من بعد بلوغ افسردگی خیلی شدید همراه فوبیا گرفتم انواع داروها فلوکستین ایمی پرامین نورترپتیلین فلوکستین سیتالوپرام ونلافکسین سرترالین خوردم خوب نشدم ..نمیتونم تصمیم بگیرم هر کاری رو نصفه رها میکنم اموالم رو فروختم ۲ بار ازدواج کردم طلاقشون دادم از یه چیزی زود خسته میشم نمیتونم با مردم رابطه برقرار کنم فوبیای اجتماعی دارم شغلمو رها کردم…چه کنم آقای دکتر؟؟؟؟

 56. سلام آقای دکتر ممنونم که زود جواب میدین ازسال۹۱تاحالا برای وسواس فکری دارم قرصهای آسنترا اسسیتالوپرام ودرحال حاضرونلافاکسین میخورم چون قرصهای قبلی واسه پوستم و وزنم عوارض داشت باونلافاکسین عوض کردم اما این قرص بی حالم میکنه واثری روی وسواس فکری نداره اگه قرصهای قبلی ر ودوباره شروع کنم آقا قرصی هست که بخورم وزنم زیاد نشه وپوستم تیره نشه درکنارآسنترا یا اسسیتالوپرام

 57. سلام آقای دکتر . بنده قرص الوینتا ۷۵ رو چهار پنج ماه استفاده میکنم .وقتی یه شب مصرف قرص را فراموش میکنم به شدت دچار تهوع میشم . متاسفانه بارداری ناخواسته دارم که حدود ۵ هفته ازش میگذره .میشه بفرمایید توصیه اتون چیه؟

 58. سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۷سال پیش دچار اضطراب و پانیک شدم دکترم فلوکستین ۲۰روزی دوبار بهم داد من خیلی خوب شدم تا الان ادامه دادم الان یکی میخورم یه خورده اضطراب ودلهره دارم وقتی ۴۰میخورم خوبم ولی تیک لب وبینی ام زیاد میشه واذیت میکنه سرترالین هم بی خوابم میکنه
  چه کار کنم خدا خیرتون بده کمکم کنید تشکر

 59. سلام،من پسری ۲۶ ساله هستم که ۲ هفته از ونالافاکسین استفاده میکنم،تو این ۲ هفته میل جنسیم خیلی کم شده،اگه بخوام همیشه از قرص استفاده کنم ،میل جنسیم پایین میمونه؟؟

 60. سلام جناب دکتر، خسته نباشین.من سال ۸۹ دچار پانیک شدم و قبلش هم اضطراب فراگیر داشتم. با شروع پانیک و مراجعه به پزشک، فلووکسامین و بوسپیرون دریافت کردم و بعد حدود یه سال تقریبا خوب شدم. دارو رو تو دز خیلی پایین استفاده کردم تا سال ۹۷ که قطع کردم. و متاسفانه بعد دو سه ماه مجددا دچار پانیک شدم. ترس و وحشت تمام زندگیمو نابود کرده. مجددا به همون پزشک مراجعه کردم و همون داروها رو تجویز کردن. اما پزشک دیگه ای هم رفتم که قویا توصیه به آلونتا دارن. من از خوردن داروی جدید میترسگ آقای دکتر. نطر شما چیه؟ آلونتا بهتر از فلووکسامینه؟ که اضطراب یه داروی جدیدو بخاطرشزتحمل کنم؟

  • هر دارویی باید روی هر فردی محک بخوره و تست بشه
   ما واقعا نمیتونیم بگیم یک دارو از داروی دیگه بهتره.فورمولی نداریم.همون دارویی که روی شما بی اثر بوده.معجزه ی زندگی یک نفر دیگه بوده

 61. سلام و خسته نباشید.
  من تقریبا ۱ ماه میشه که از ونلافاکسین استفاده میکنم،تغییرات زیادی تو اضطراب خودم مشاهده نمیکنم،آیا امکان داره دکتر به من دارونما داده باشه؟؟؟

 62. سلام آقای دکتر من ٣۵ سال دارم پیوند مغزاستخوان بدلیل میلوفیبروز شدم و در حال حاضر بدلیل سارکوم استخوان تحت شیمی درمانی هستم بدلیل درمانهای شدید دچار خشکی چشم شدید هستم و حالا بدلیل عصبانیت و افکار منفی و وسواس دکتر برای من آلونتا ٧۵ و کوانتیاکس ٢۵ تجویز کردن. با کوانتیاکس خوابم خوب شده ولی با آلونتا حال خوبی ندارم کلا بدون اشتها شدم و غذا نمی خورم ولی دکتر گفتن این داروی اصلیه و باید بخورم اخلاقم بهتر شده ولی حالم خوب نیست لاغر هستم. از نظر لاغری نگرانم. از نظر اینکه من درمان خون گرفتم و میترسم این داروها مجدد دچار آنمی کند؟ از نظر چشم پزشکم هم این ها خشکی چشم میدهد! درمورد تداخل با شیمی درمانی و بی اشتهایی و خشکی چشم و حال گیجی و تداخل دیدم نظر بفرمایید. درضمن ١٠ روز است مصرف میکنم. با تشکر از زمانی که میگذارید.

 63. سلام آقای دکتر، بنده به تجریز دکترم به دلیل افسردگی و اضطراب کپسول ونلافاکسین(روزی ٢عدد) ( به تازگی تجویز کردند)و قرص ولبان( روزی دو عدد) مصرف میکنم
  وقتی عوارض زیاد ونلافاکسین رو خوندم کمی نگران شدم، آیا این دارو هم خانواده فلوکسیتین هیت؟ فرق کاربردیشون چیه و چرا با توجه به اینکه عوارض فلوکسیتین کمتره، فلوکسیتین رو تجویز نکردند؟
  ممنونم از زمانی که میگذارید🙏

  • حتما حکمتی بوده
   ولی خب ونلافاکسین داروی بسیار قویتریه و باید مراقب بود
   ودر کسانیکه زمینه ی دو قطبی دارند حتی احتمال حمله ی شیدایی هم وجود داره

 64. اختلال افسردگی دوقطبی دارم روزی ۳۷۵ میلی گرم با ۲۰۰ سرترلین ۵ الانزاپین و ۱۰۰ کوییتاپین و۲۰۰ لاموتریژین نظرتون چیخ

 65. سلام خسته نباشید دکتر جان من وسواس پاکیزگی به مدت ۱۵ سال که شدید شده وافسردگی هم تبدیل شده مدت یکساله فلوکسامین ۳۰۰ میلی ودپاکین ۵۰۰ اقای دکترکنجکاو شدم خواستم نظرتونه بدونم که ایاونلافاکسین با دوز کم مکمل این دو داروی من میشه برای این افسردگی من وکاهش بیشتر وسواسم ممنون اگه نظرتونو بگید

 66. سلام آقای دکتر خسته نباشید دکتر واسم برای استرس و وسواس فکری ونلافاکسین شبی یک عدد و فلوکسامین یکی شب یکی صبح تجویز کردن هفته اول خیلی حالم بد بود که طی تماس اعلام نمودند تا ۱۴ روز هیچ تاثیری نداره میخواستم بدونم این داروها چقدر تاثیر میگذارند چون طی این هفت ماه هر چند دورهای که میرم پیش دکتر تا حالا چند نوع دارو واسم داده چون احساس میکنم خود این تغییرات بیشتر رو مریضیم تاثیر میذاره تا اینکه نتیجه درمانی بگیرم چون همش منتظرم یک نتیجه از یک دارو میباشم

  • بجای تغییر دادن.یک دارو رو با دوز حداکثر طولانی بخوری بهتره
   ضمن اینکه از هر سه نفر ،یک نفر با دارو خوب نمیشه

   • ببخشید آقای دکتر طبق فرمایش شما تغییر خوب نیست من هم احساس میکنم که تا حالا که ۳ مدل دارو با هم استفاده کرده ام تقریبا مطلوبترینش ماله همون دوره اول بود البته توضیح در مورد داروها اینکه دوره اول ونلافاکسین با کلونازپام دوره دوم فلوکستین ونلافاکسین و کلونازپام و الانم فلوکسامین با ونلافاکسین یک مورد دیگر اینکه تحریکات جنسی من زیاده و سعی میکنم حداقل هفته ای سه بار رابطه جنسی با همسرم داشته باشم ولی با این حال بازم مشکل دارم با توجه به اینکه همین سه بار کفایت میکنه ولی بقیه تحریکات از روی بی میلی هستند و نیازی به رابطه داشتن احساس نمیکنم که همین مورد خیلی اذیتم میکنه و همش با خودم درگیر هستم

 67. سلام خسته نباشید سوالی داشتم از خدمتتون من داروهای روانپزشکی مثل سرترالین تریفن و اریپیپرازول مصرف میکنم و با این داروها دچار یبوست شدم خواستم ببینم با وجود این مشکل آیا میتونم قرص گیاهی رولاکس(ملین)رو روزی یکبار و یا پودرش رو مصرف کنم ممنون از راهنماییتون

 68. سلام و درود
  من چند سالیست از خستگی مزمن و بی انرژی بودن رنج میبرم و حوصله کار خونه را هم اکثرا ندارم گذشته خیلی بدی داشته ام ایا افسردگی دارم و باید برم روانپزشک ؟؟

 69. سلام. ایا با مصرف ونلافاکسین چربی خون بالا میرود؟.۳ ماه میشه از این قرص استفاده میکنم ،آزمایش خون دادم.چربیم رفته برای۴۹۸ .قبلا سابقه چربی نداشتم،این مدت هم نه تغییری در رژیم غذاییم دادم نه در ورزش کردنم،!!

 70. سلام آقای دکتر خسته نباشید.من ۲۴سالمه عمل قلب باز انجام دادم الان ۳ساله افسردگی گرفتم دکترم برام ونلافاکسین و الانزاپین نوشته.داروی خوبیه ولی دکتر قلبم میگه کبدت چرب شده.دکتر نمیشه بدون قرص زندگی کرد؟ یعنی تاکی باید ونلافاکسین بخورم.چند وقته دوز شو پایین اوردم خیلی.دوباره افسردگی گرفتم.کدوم یکی از این دوتا قرص کبد رو چرب کرده

 71. سلام . من ۳۳ سالمه و اضطراب شدید دارم . ۴ ماهه الوینتا مصرف می کنم .. اگه بخوام اقدام به بارداری کنم ، چند ماه قبلش باید دارو رو قطع کرده باشم .. چطوری قطعش کنم؟

 72. سلام آقای دکتر من حدود ۵سال پیش افسردگی داشتم به دکتر مراجعه کردم ایشون ونلافاکسین ۳۷/۵ تجویز کردن بعد چند ماه حالم خیلی خوب شد و کلا ادم شاد و اجتماعی شده بودم چند ماه بعد مصرف دارو رو قطع کردم الان حدود یک ساله فکر میکنم دوباره افسرده شدم ولی به شدت قبل نیست فقط بیشتر مواقع گوشه گیر و ناامیدم به نظر شما الان میتونم دوباره مصرف دارو رو شروع کنم چون واقعا دلم میخواد به اون دوران که قرص میخوردم برگردم لطفا راهنماییم کنید.

 73. سلام جناب دکتر خدا قوت،، الوینتا ۳۷.۵ چه وقت از روز مصرف بشه جوابدهیش بیشتره؟؟ اول صبح یا آخر شب قبل از خواب؟

 74. سلام و قت به خیر
  من ۲۴ سالم هستش دچار ADHD و بی ثابتی شخصیت و افسردگی شدید هستم از ۲۰ سالگی به روانپزشک مراجعه کردم ولی هیچ اثری روم نداشت و داروی های شربت فلوکستی، سرترالین، آتوموکستین، الانزاپین، ولبان، کاربامازپین، دپاکین، ریتالین(به شدت منو عصبانی میکرد و سرداد های شدید بهم میداد) و آلونتا مصرف کردم و آلونتا روی تمرکزم اثر داشت ولی کم با مصرف دوز ۲۲۵ ولی من هر داروی میخورم اوایلش خوبم ولی بعدش به شدت خلقم میاد پایین. به خاطر مشکلاتم به خصوص بیش‌فعالی مشروط شدم و دانشگاه بهشت رو ترک کردم و تقریبا همه چیزم رو از دست دادم. نمیدونم شرایطم رو بپزیرم یا دکترم و عوض کنم خودم کی همش حالم خوب و بد میشه‌ و ایشون هم میگه باید صبر کنم ولی ۴ سال گذشته ولی انگار نه انگار نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنین

  • داروها تقریبا همینها هستند
   ولی صالحترین فرد برای تجویز داروهای دیگه فقط پزشک خودتونه.با دکتر جدید،روز از نو …روزی از نو ،میشه
   اینکارو نکنید

 75. سلام، تشکر از پاسخ گویی شما من دو ھفتہ است زیر نظر پزشک بوسپیرون میخورم، بعد از یک ھفتہ از شروع بوسپرون، ایزپم رو شروع کردم کہ باعث عصبانیت و بہ ھم ریختگی شدید من شد و قطعش کردم، الان مشکل معدہ پیدا کردم، چکار کنم؟

 76. سلام. من هپاتیت ب مزمن دارم. البته در شمارش تعداد تقریبا ۶۰۰ بود و بیشتر از ۱۰ سال هم هست ک تغییری نداشته و آنزیم های کبدیم نرمال بوده.
  اخیرا دکتر برای درمان استرس بهم سیتالوپرام داد که باعت خمیازه های شدید و خواب الودگی و… شد. در مراجعه مجدد دارو رو قطع و بهم آلوینتا دادن. یک هفته ۳۷ و بعد ۷۵ روزی یک عدد. الان با توجه به عوارضش برای کبد نگران شدم که مشکلی پیش نیاد. و البته الان ده روزه مصرف میکنم ۲-۳ روز اخیر داخل مدفوع خون دیدم. ممنون میشم راهنماییم کنید. دکترم در حال حاضر ایران نیستن متاسفانه.

  • خون در مدفوع اگر مشهود باشه اغلب بخاطر بواسیر یا مشکلات انتهای روده ی بزرگه.و اگر کم و میکروسکوپی باشه میتونه از هر نوع زخم و التهاب سیستم گوارشی ناشی بشه.باید دکتر متخصص گوارش شما رو معاینه کنه

 77. سلام۵۰ ساله هستم از تهران مشکلم کمرمهرهای ۴و۵ و پهلوها و گسترش ان به باسن و عصلات بالای کمر. درد از ۱۵ سالگی گر گرفتگی کف پا از ۲۳ سالگی و یخ کردن پا از چهل سالگی توام با داغ کردن پا و دو سال اخیر یخ کردن کل سمت چپ بدن شروع از کف پا و برخی مواقع هم سمت راست بدن یک سال فلکوستین ۲۰ خوردم بهتر بودم بعد ترک کردم با ۱۰ شروع کردم تاثیر نداشت رفتم دکتر قلب مجدد برام فلوکستین ۲۰ تجویز کرد یک سال خوردم چند ماه بعد بدلیل خستگی و درد کمر رفتم مجدد دکنر قلب چون ضربان قلبم بصورت منظم حدود ۵۴ است دکتر قلب ۳۷٫۵ برای دو ماه تجویز کرد تا جواب ازمایش اسکن قلب نوار مغز و ازمایش خون و نوار عصب کمر و پا اماده بشه هیچ مشکلی وجود نداشت الان احساس خستگی میکنم و کلا خوابم از بچه گی تا الان خیلی بد بوده
  مجدد الان ونلافکسن ۳۷٫۵ یه هفته شروع کردم شب تا صبح جهار پنج دفعه از خواب بلند میشم برم ادرار کنم. این مشگل تکرر ادرار تو شب حدود ده ساله که دارم و ازمایش سونو گرافی کلیه و محاری ادرار و مثانه مشکلی نشون نداده اب زیاد میخورم و هفته ای دو بار هم ورزش مداوم شنا انجام میدم تغذیه ام خیلی سالم و خوبه و سیگار و مشروب و هیچ دارویی دیگهای مصرف نمیکنم تا حالا ۵۰ جلسه فیزیو تراپی کمر داشته ام . بعضی وتها دردهای شدید کمر میگیرم که اطلا نمیتونم از تو رختخواب بلند شم و با کمک فیزیو تراپی بد از یک ماه بهتر میشم الان به محض اینکه دراز میکشم سمت چپ بدنم سرد میشه ودرد میگیره و احساس خستگی و خواب دارم.به نظر شما ونلافوکسین ادامه بدم ایا دوز ۳۷و۵ رو من کار ساز هست و تا چند ماه باید این دارو رو بخورم

  • داروی خوبیه برای این جور دردها
   برای تکرر ادرار شبانه داروهای مخصوصی مثل سولیفناسین وجود داره

 78. درود به شما
  متاسفانه مدت حدود یک سال به مصرف بسیار کم شیشه عادت کردم ولی به علت اینکه قبلا اعتیاد را ترک کردم و تحت درمان MMT هستم و از وابستگی بیزارم چند بار اقدام به ترک کردم ولی نتوانستم در مراجعه به پزشک به من افکسور ۷۵ و کلونیدین داده شد که کمکی نکرد. درحال حاضر شبها بیخواب هستم و روزها بسیار کرخت وخواب آلود و کل زندگی من کنسل شده.آیا همین دارو ها را ادامه بدم و قطع مصرف کنم ؟

  • خیلی داروهای زیادی وجود داره که میتونه به شما کمک کنه
   بچه های NA بخاطر ترس از اعتیاد دوباره،از مصرف داروهایی که میتونه کمکشون کنه،بی جهت پرهیز میکنند
   به روانپزشکی که در این زمینه کار میکنه مراجعه کنید

 79. سلام با عرض سلام آقای دکتور همسرم یک ساله ازداروهای وراپامیل ۴۰لامژین۱۰۰ توپیرامات۲۵پروپرانول۱۰ولافکسین ۷۵ مصرف میکنه اما نتیجه خوبی نگرفتم میخوام بدونم مریضی چیه آیا خوب میشه تا کی باید ادامه بده باتشکر

 80. باعرض سلام خدمت آقای دکتر
  دکتر برای اضطراب من بهم ونافلاکستین داده
  آیا زمانی که که اضطراب شدید دارم میشه باهاش پوکساید ۱۰ مصرف کرد؟با فاصله ۲ ۳ ساعت؟

 81. سلام جناب دکتر من ونالافاکسین ۷۵ برای حمله پاتیک و اضطرابم استفاده میکنم و خواب آلودم میکنه آیا لازمه که از ۳۷/۵ در ابتدا استفاده کنم؟؟

 82. عرض سلام
  آلوینتا ۳۷.۵ صبح و شب مصرف میکردم.بعد کم کردن روزی یکی شب.بعد خودم قطع کردم چند روز هست شدیدا سرگیجه دارم.چطور قطع کنم مصرف این دارو رو؟همون شب رو دوباره ادامه بدم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 83. سلام وقت بخیر، به خاطر اضطراب دکتر برام آسنترا۵۰ و ترانکوپین ۲۵ تجویز کردن. ترانکوپین رو مصرف نکردم ب خاطر عوارض و وابستگیش. اما تو مدت یک هفته ای که آسنترا مصرف میکنم، خواب درستی نداشتم شبها. راهی هست بدون داروی خواب آور؟و اینکه مدت زمان مصرف آسنترا چقدر هست؟

  • معمولا یه قرص خواب نیازه
   مدت زمان مصرف اسنترا از ۶ ماه تا ۶ سال یا بیشتر.ب اساس نوع بیماری…تعداد دفعات عود…ارزیابی کیفیت زندگی با و بدون قرص…..پزشکتون فقط عدد رو تعیین میکنه

 84. سلام جناب دکتر خسته نباشید
  من مدت چند ساله حشیش مصرف میکنم.میخواستم بدونم هنگام مصرف ونلافاکسین میتونم مصرف کنم یا مشکل حاد پیش میاد؟
  و یا اینکه آیا با صرف مصرف این قرص میشه حشیش رو ترک کرد؟ یا تشدید میکنه علایم ترک حشیش رو؟
  مصرف حشیش را چگونه مدیریت کنم حین مصرف قرص؟
  با تشکر

  • حالتهایی مثل برافروختگی و پانیک ممکنه رخ بده
   همچنین دیدن کابوس
   کلا هر حالتی که مربوط به افزایش بی از حد سروتونین باشه ممکنه رخ بده

 85. سلام دکتر من وقتی ونلافیکسن میخورم پاهام سرد میشه وخیلی اذیت میکنه وفقط این قرص حالمو بهتر میکنه وهر راه راامتحان کردم جواب نداد سوالم اینه که چرا این قرص باعث سردی پاها میشه و واسه این درمانی هست اکثر قرصهای سرتونین را امتحان کردم همش چنین عوارض داره

 86. سلام اقای دکترضمن عرض خسته نباشیدمن حدود۱۱سال هست که bpdدارم هردارویی هم خوردم متاسفانه انچنان تاثیرنداشته لحظه ای خوبم لحظه ای عصبانی لحظه بعدافسرده، میخواستم بدونم الکتروشوک دردرمان اختلال شخصیت مرزی موثره؟

 87. سلام آقای دکتر من ۲۸ سالمه یکی دو بار گل مصرف کردم و ۱سالی بود سیگاری شدم ودفعه آخر مصرف گل دچار شروع حمله پانیک شدم،ترک کردم و دچار اضطراب شدم از آبان ۹۸ به تشخیص دکتر قرص سرترالین نصف و کلونازپام نصف شروع کردم و بعد ۳هفته ۱ قرص سرترالین و ۱چهارم کلونازپام شد همه چیز خوب بود تا دیدم موقع خوندن درس حواس پرتم و تمرکز ندارم به دکتر اطلاع دادم و ایشون قرص ونلافاکسین ۳۷/۵ رو ۱عدد تجویز کردن نظر شما چیست ؟ آیا مصرف کنم ؟

 88. سلام اقاى دکتر خسته نباشید اقاى دکتر بنده مشکل اضطراب و افسردگى دارم و مدام افکار منفى تو سرم میاد و ترس از دست دادن عزیزان رو دارم دکترم برام قرص آلونتا تجویز کردن و الان ۵ روز نصف مصرف میکنم و از امشب باید کامل مصرف کنم منتهى از موقع شروع این دارو طپش قلب شدید گرفتم و استرسم زیاد شده و افکار منفیم زیاد شده و تحمل شرایط برام سخته و احساس بى قرارى میکنم اقاى دکتر اینا طبیعیه؟

 89. سلام دکتر من ۲۰روز میشه ونلافیکسن ۷۵مصرف میکنم ولی حالم زیاد تعغیری نکرده وبیشتر احساس خستگی وکسالت دارم انگار این قرص انرژی بدنم رامیگیره باتوجه به این که من قبلا هم احساس خستگی وخواب آلودگی داشتم وافسردگی من ازنوع اتیپیک هست آیا این قرص میتونه واسه من موثر باشه چون با خوردن قرص کمبود انرژی وخستگی من زیاد شده وچاره ای واسه این مشکل هست و بدن من به بپروپیون هم حساسیت میده ممنون از پاسخ دادنتان

  • ونلافاکسین ممکنه قویتر باشه.ولی خیلی ها شاید اصلا نتونن تحملش کنن.بنابرین هر قرصی کارکرد خودش رو داره و با هم قابل مقایسه نیستن

 90. ممنونم.دکتر بنده شب موقع خواب یک عدد کلومیپرامین ۲۵به همراه نصف کلونازپام مصرف میکنم و ونلافاکسین رو هم به تجویز پزشک شروع کردم هنگام ظهر یک عدد برای شرو ۳۷/۵پیوسته رهش میخورم. باتوجه به اینکه کمی وسواس فکری دارم و بی حوصلگی زیاد واظطراب وعدم نشاط وبی انگیزگی این ترکیب داروها برای بنده مناسب است؟نظر تخصصی تون رو اگه بگین یه دنیا ممنون میشم چون بتازگی شرو کردم

 91. سلام دکتر،من ۲۳سالمه ۶ماهه کپسول آلوینتا ۳۷ درصد پیوسته رهش،مصرف میکردم،اما یک ماه پیش برای خرید دوبارش رفتم داروخونه هیچا نبود مجبور شدم دپرکسین ۳۷درصد بخورم..سه ماه پایانی از این شیش ماه روهم یک روز درمیان مصرف میکردم..الان متاسفانه ۴ روزه سرمای بدی خوردم..تب دارم و بدن درد ۴ساعت به ۴ ساعت باید مسکن بخورم نه گلو دردی و نه آبریزش بینی..عکس از ریه هم انداختم امروز که گفتن ریت سالمه و کرونا نداری…جوری تنگی نفس دارم که نمیتونم نفس عمیق بکشم..آیا نخوردن این دارو تو این ۴ روز باعث شده من اینجوری بشم؟و در ضمن میخوام ترکشون کنم چجوری ترک کنم..این اواخر دپرکسین رو یک روز درمیان میخوردم اونم ایرانیشو…خواهش میکنم کمکم کنین😭😭

 92. سلام.اقای دکتر من پسری ۳۷ ساله هستم که از ۱۸ سالکی دچار بیماری افسردگی همراه با وسواس شدم.اولین بار که افسردکیم تشخیص داده شد به این صورت بود که من دچار حمله پانیک شدم و از ترس اینکه دیکه دیوونه شدم و تا ابد دچار این حالت وحشت و ترس خواهم بود کنترل خودم رو از دست دادم و نیمه شب به اورژانس رفتم.فرداش که به یک روانپزشک حاذق مراجعه کردم با تمام وجود به صحبتای دکتر گوش میدادم که ایا خوب میشم و روانپزشک حاذق با تشخیص افسردگی همراه با مقداری وسواس برایم داروهای معجزه گره کلومیپرامین و کلونازپام نوشت و با یک اطمینان بسیار ارام بخشی به من گفت که کاملا خوب میشی..بعد از مصرف دارو دیگه پانیک اتکی برای من تا همین الان که داشتم کامنتای این صفحه رو میخوندم دیگه وجود نداشت تا اینکه کامنت یکی رو خوندم که شما در جواب گفته بودین بعضی ها که پانیک اتک دارن با هیچ دارویی خوب نمیشن و من در همین لحظه دچار حمله ترس و وحشت عجیبی شدم(پانیک اتک)..خواستم بپرسم ممکنه من هم زمانی در اینده پانیک اتکم با دارو کنترل نشه و دیوونه بشم تا ابد و در تیمارستان،به زنجیر بشم؟

  • تا حالا تو هیچ جای دنیا هیچ کسی که پانیک داره نه بستری شده،نه دیوانه شده
   این حرفها یعنی چی؟
   شما بیشتر وسواس بیمار شدن داری

 93. سلام وقت بخیر پزشکم بخاطر adhd و عدم تمرکز همراه باخوابالودگی و خستگی ریتالین روزی یه عدد ونلافاکسین ۷۵ روزی یه عدد و شب نصف الانزاپین ۲/۵ داده یا تداخلی ندارن ؟و موثر هستن ؟

 94. سلام.برای ریزش مو دکتر داروی دوتاستراید نیم بهم داده،علاوه بر اون ۳ تا ونلافاکسین ۷۵ در روز میخورم.
  میخواستم بدونم فیناستراید و دوتاستراید افسردگی رو تشدید میکنن؟؟؟

 95. سلام.دکتر فاصله زمانی ۵ الی ۶ساعت مصرف ونلافاکسین ۷۵ پیوسته رهش ۲ بار در روز ایا درسته؟
  و سوال دومم اینه که اکه ۲عدد رو با هم مثلا ظهر یا صب بخورم مناسب هست؟

 96. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر…راستش مدتی هست ک داروی سرترالین در روز ۲۰۰ میلی همراه اریپیپرازول برا درمان وسواس استفاده میکنم اون طور ک اکثر سایت ها خوندم دوز حداکثری سرترالین دویست میلی گرم هست اما این سری ک ب پزشک مراجعه کردم گفت سرترالین ۱۰۰ روزی سه عدد بخور و تا ۳۰۰ در روز هم میشه مصرف کرد شما سرترالین رو با این دوز مناسب میدونید و خطری داره یا تجویز و مصرفش ایرادی نداره؟ممنون از شما

 97. سلام آقای دکتر من وسواس فکری شدید دارم به صورتی که روی درس خواندنم تاثیر شدید گذاشته همش به جزءیات الکی توجه میکنم و به کلیات توجه نمی کنم دکتر برام فلوکستین ۶۰ تجویز کرده ولی فایده ای نداشته به نظرتون چه دارویی برای من خوبه؟ البته اوایلش وسواسم کمی بهتر شد ولی بعدش نه خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 98. سلام خوبید جناب دکتر علی وردی.بنده مرد ۳۹ سالمه که دوازده سال میشه داروی افسردگی مصرف میکنم و داروی اظطراب .تحت نظر پزشک هستم .در این سالها چندتا دارو امتحان کردم مثل سیتالوپرام..دنیورین(دوکسپین)..اسنترا..ونلافاکسین..ولبان..نورتریپتیلین..زناکس..ولی الان دارم داروهای زیر رو مصرف میکنم.اسنترا ۱۰۰ دوعدد در روز..آلوینتا۷۵ یک عدد در روز..بوسپیرون یک عدد در روز..الانزاپین یک عدد درشب.مشکلی که الان دارم اینکه امید به زندگی ام کمه و انرژی کافی برای کار کردن ندارم .ترس از اینکه یه اتفاق بدی برام بیفته دارم.کم حرف شدم .میلی به خرف زدن با کسی ندارم .اقای دکتر علی وردی بنظر شما تغییری در داروهایی که میخورم باید بدم؟بیشترش کنم؟چه داروی جدید دیگه ای خوب هست؟ چه مکملی پیشنهاد میدین که انرژی من بالا بره.ایا کپسول آلوینتا بهتره از اسنترا؟نمیدونم چکار کنم.لطفا کمکم کنید ممنون میشم .با تشکر

 99. سلام
  وقت شما بخیر،ببخشید مطلبم کمی طولانی هست.
  از حدود ۱۰ سال قبل و بعد از یک تصادف گرفتار مشکلات روحی شدم و بالطبع آن داروهای متعددی استفاده کردم(سیتالوپرام، ونلافاکسین،بوپروپیون و…)البته همه این مدت مداوم نبوده و بعد از یکی، دو سال بدلیل خسته شدن از روند طولانی درمان استفاده از دارو را کنار گذاشتم. در این مدت هم تقریبا” هر دو سال یکبار یکی از عزیزانم را از دست دادم، هم بعد از چند ماه مشاوره روانشناسی بخاطر عدم نتیجه گیری و کرونا اون رو هم ادامه ندادم. الان با بدتر شدن اوضاع اقتصادی ناامید شدم و حال و حوصله و انرژی انجام کاری رو ندارم و حتی گاهی به فکر بازخرید و کنار گذاشتن کارم رو هم دارم. فعلا” مدتی هست که سراغ داروهای گیاهی و عسل و ژله رویال رفتم. لطفا” راهنمایی کنید، با توجه به نگرانی همسر و فرزندم بشدت نیاز به تغییر حال روحی و روانی دارم.
  باتشکر از وقتی که گذاشتید

  • شما علاوه بر دارو نیاز به درمان معنوی دارید تا توان تحمل این رنجها رو داشته باشید.به انگیزش معنوی هم در کنار داروی محرک نیاز دارید

   • باسلام
    دو هفته قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ خواهشا” کمکم کنید از لحاظ سرکار نرفتن و بیحالی و بیحوصلگی و اضطراب دچار مشکل شدم.

 100. سلام آقای دکتر برادرم دچار افسردگی است. در روز یک یا چند بار دچار حالت عصبانیت و غمگینی شده و بعد از مدتی به حالت عادی برمی گردد (خوشحالی بعد از نا راحتی و عصبانیت) و گاهی دو تا سه بار در روز این اتفاق تکرار می شود. آیا ایشان ممکن است مبتلا به اسکیزوفرنی باشد. آیا ونلافکسین برای ایشان می تواند مفید باشد
  با تشکر

 101. سلام.مدت سی سال مادرم به علت بیماری دوقطبی به طور مداوم و روزانه قرص لیتیوم مصرف میکرد که چند ماه پیش بعد از گرفتن اسکن مغزی دکتر تشخیض داد باید لیتیوم قطع بشه و لاموتریژین جایگزین بشه الان بعد از گذشت دوماه از مصرف داروی جدید علائم بهبودی ظاهر نشده و حتی اختلالی شبیه بیماران شیزوفرنی هم اضافه شده وومدام اظهار میکنه که یه نفر باهاش حرف میزنه. راهم خیلی دوره و امکان مراجعه حضوری ندارم .راهنماییم کنید

 102. سلام اقاى دکتر خسته نباشید بنده به مدت ۵ ماه هست قرص الونتا زیپکس و پروپانول و اسپرى ملاتونین مصرف میکنم متاسفانه شب گذشته به هیچ کدوم از این قرص ها دسترسی نداشتم و اصلا نتونستم بخوابم حدود دوساعت در مجموع خوابیدم و ظهر حالت تهوع مشکلات گوارشی و سنگینى سر پیدا کردم و احساس ضعف میکنم ایا این ها به خاطر نخوردن قرص براى یک شب است؟ ممنونم ازتون

 103. سلام من مشکل روده بودم و زیر نظر دکتر کبد و روده بودم که اصلا فایده نداشت و من مدفوعم همش آبکی و با درد بود و باد تا رفتم پبش دکتر اعصاب این قرص را برای من تجویز کرد اب روی آتش ود من تلان دوسال هست میخورم و پیش دکتر نمیرم آیا این دارو را قطع کنم

 104. سلام
  وقت شما بخیر، از یکماه قبل داروهای سیتالوپرام۲۰روزی یک و نیم عدداستفاده میکردم که بدلیل افزایش اضطراب دکتر تلفنی و موقتا” از ۱۴ تیرماه به نصف صبح و نصف بعدازظهر کاهش دادند و بجای آن یک نصف آلپرازولام۰٫۵ تجویز کردند، همچنین از اول تیرماه داروهای آلوینتا۷۵ و بوپروپیون۱۰۰ روزی یک عدد صبح و بوسپیراکس ۵ رو هم که دو تا نصفه تجویز کرده بودند به یک عدد صبح و یک عدد بعدازظهر افزایش دادند، همچنین یکعدد زولیور ۱۰ قبل از خواب تجویز کردند، چند سوال اول اینکه مصرف این داروها در چه ساعتی از روز تاثیر موثرتری دارند و دوم اینکه اگر به جای زولیور که تاثیری در کیفیت خوابم ندارد و فقط دو سه ساعت اول استفاده خوابم میبره از آلپرازولام ۰٫۵ هم شبها برای کاهش اضطراب و تاثیر در خواب بهتر استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟ تاثیر بیشتر و بهتری در بهتر خوابیدنم داره؟ چون چندینبار تا صبح بیدار میشم و زولیور فایده ای برام نداره؟ چطور زولیور رو قطع کنم؟

 105. باسلام
  یکماه قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر، آلپرازولام۰٫۵ روزی دو نصفه(از هفته قبل) و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ خواهشا” کمکم کنید از لحاظ سرکار نرفتن و بیحالی و بیحوصلگی و اضطراب دچار مشکل شدم.

 106. با سلام مجدد
  وقت شما بخیر، از یکماه قبل داروهای سیتالوپرام۲۰روزی یک و نیم عدداستفاده میکردم که بدلیل افزایش اضطراب دکتر تلفنی و موقتا” از ۱۴ تیرماه به نصف صبح و نصف بعدازظهر کاهش دادند و بجای آن یک نصف آلپرازولام۰٫۵ تجویز کردند، همچنین از اول تیرماه داروهای آلوینتا۷۵ و بوپروپیون۱۰۰ روزی یک عدد صبح و بوسپیراکس ۵ رو هم که دو تا نصفه تجویز کرده بودند به یک عدد صبح و یک عدد بعدازظهر افزایش دادند،همچنین یکعدد زولیور ۱۰ قبل از خواب تجویز کردند و از دیروز یک نصف آلپرازولام۰٫۵ بعدازظهر هم اضافه کردند. چند سوال اول اینکه مصرف این داروها در چه ساعتی از روز تاثیر موثرتری دارند؟ دوم اینکه برای خواب بهتر راه کار یا داروی خاصی پیشنهاد میدید؟ (البته با مشورت با پزشکم استفاده کنم)دکتر خودم گفته در صورت عدم نتیجه گیری الانزاپین باید استفاده کنم.

 107. سلام اقای دکتر وقت بخیر، من خانم هستم ۴۰ سالمه مشکلم پنیک و اگورافوبیاست الرژی هم دارم داروهای ssriبه من نمیسازه حالت تنگی نفس و افت فشار و بیقراری شدید میگیرم. دکترم برای من ونلافاکسین ۳۷/۵ و بوسپیرون و کلونازپام و کلردیاز تجویز کرده ایا ونلافاکسین هم همین عوارضو داره؟ من چون بارها با مصرف داروهای مختلف تا حد مرگ حالم بد شده خیلی میترسم دوباره داروی جدیدی رو تجربه کنم در ضمن پزشکم بزور وقت میده و اصلا جواب سوال نمیده اگر ممکنه راهنماییم کنید خدا خیرتون بده مممون

 108. سلام ممنون اقای دکتر
  ایا ایمی پرامین هم مثل کلومیپرامینه؟ چون با مصرف کلومیپرامین حالم خیلی بد شد انگار آب جوش توی بدنم میریختن و فشارم روی ۶ رفت

 109. سلام اقاى دکتر خسته نباشید بنده مدت ۶ ماهه قرص الونتا ٧۵ زیپکس پروپانول مصرف میکنم و تقریبا یک ماه پیش بر اثر حواس پرتی یک شب نخوردم و روز بعدش بیقرار تپش قلب اضطراب شدید هجوم افکار منفی عدم تمرکز و بی قراری شدید سراغم اومد بعد شب بعد دوباره شروع به خوردن قرص کردم و تا ٢ هفته اون علائم رو داشتم و خوب شدم و دوباره چند روزیه که اون علائم شروع شده اجازه انجام کارى رو به من نمیده اقاى دکتر این حمله ها و علائم به چه علتی هست با این که خوب شدم و علائم نداشتم یهو این علائم دوباره اومد ممنون میشم پاسخ بدید

 110. سلام خسته نباشید دکتر ، من با کلی ذوق و شوق خوردم مدافینیل و ریتالینو زیر نظر دکتر شروع کردم به عنوان اخرین راه خوب شدنم ولی اصلا روم اثر ندارن حتی ده تا ریتالین تو روز با دو تا بوپروپیون و مدافینیل ، فقط شکمم درد میگیره ، بدنم به همه ی داروها مقاوم شده که دوز های خیلی بالا روم تاثیر نمیکنن ، باید چیکار کنم که بتونم تمرکز کنم چون امیدی به ریتالین و مدافینیل نمونده ، قبلا اکثر داروهارو امتحان کردم ولی هیچی ،

 111. سلام اقای دکتر .من داروهای میرتازاپین و الوینتا و زولپیدم و متورال و کلوزاپین مصرف میکنم و متاهل هستم. بشدت میل جنسیم کاهش پیدا کرده. چیکار میتونم بکنم بنظرتون؟
  سپاس

 112. آقای دکتر من چندماهه ونلافاکسین ۳۷/۵شبی یکی مصرف میکنم وزنم اضافه شده ولی هیچ جا افزایش وزن ناشی از مصرف ونلافاکسین ندیدم که جز عوارضش باشه. ممکنه چاقی من به خاطر این دارو باشه. ۳۸سالمه و وسواس دارم. ممنون

 113. سلام جناب دکتر
  بنده حدود ۴-۵سالی آسنترا از دوزهای پایین تا بالا ب دستور پزشک استفاده کردم، اخیرا نقشه مغزی ازم گرفتن و گفتن ک دیگه داروی آسنترا جواب نمیده و داروی فلوکستین٢٠ و ماپروتیلین٧۵ تجویز کردن ، بعد سه ماه مراجعه کردم و گفتم تغییر خاصی نکردم… دو هفته س ونلافکسین ٧۵ هم اضافه کردن ، تغییر آنچنانی نکردم و صبحا عرق سرد و احساس اینکه غذا سر معده م گیر کرده و خواب آلودگی دارم…
  خواستم سوال بپرسم ممکنه ونلافکسین بعد دو سه هفته جواب بده؟ آیا باتوجه ب سابقه طولانی افسردگیم بعد اثرگذاری کامل تغییر آنچنانی ب سبب مصرف این دارو دیده بشه؟

 114. سلام من به مدت یک و نیم سال اس سیتالوپرام استفاده می کردم ولی از یک سال قبل خودم بدون مشورت با پزشکم قطع کردم الان دوباره حالتهای افسردگی اضطراب و وسواس فکریم که برگشته پزشکم بهم کپسول آلونتا ۳۷٫۵ و ترازادون ۵۰ داد یک هفته است که میخورم حالم خیلی بدتر شده و حالت تهوع و بیخوابی هم به حالتهای اضطرابیم اضافه شده گفته بود بعد یک هفته کپسول آلونتا رو دو تا بخورم صبح و ظهر الان میترسم دو تا بخورم وضعم از اینی که هست بدتر بشه می خوام قطع کنم

 115. اقای دکتر من الان ب مدت یک هفته دارم الوینتا ۷۵ مصرف میکنم دچار بیخوابی شدم…شب ک میخوابم هر یک ساعت یک ساعت بیدار میشم تووو خواب کلافه میشم چیکار باید بکنم؟

 116. سلام اقای دکتر من یک ماهه به تجویز پزشک قرص آلوینتا ۳۷/۵ روزی یک عدد مصرف میکنم.مشکلم اینه هنگام خواب اضطراب و استرس بی دلیلی بهم دست میده و بیخواب میشم.یعنی طوری شدم که از خواب میترسم…این قرص ۱ماه واسم خوب بود ولی الان ۲ روزه همون اضطرابم برگشته چیکار کنم

 117. از حدود یکسال قبل روانپزشک برای همسر بنده این دارو رو تجویز کردن، یه مدت بعدش رفتارهای عجیب غریب همسرم زیاد شد ، مثلا شب می خواست بره تو ماشین تو خیابون بخوابه و اقدام به پریدن پایین از ماشین در حال حرکت که بستری شدن ولی روانپزشکشان به همان درمانها ادامه دادن با دوز بیشتر آلوینتا و اضافه کردن نورتریپتیلیتین و ترانکوپین ، البته از سالها قبل زاناکس و پروپرانولول رو مصرف می کردن و سردردهای میگرنی هم داشتن. ظاهرا حالش بهتر شده بود ولی روابط خارج زناشویی پیدا کرد و روانپزشک هم به همین درمانها ادامه میداد، مشاور هم در جریان بود و هیچ کاری نمی کرد. به هر حال الان روانپزشک و مشاور رو تغییر دادیم و تشخیص دو قطبی است و آلوینتا و نورتریپتیلین در حال کم شدن هستند ‌و لیتیوم و لاموتریژین اضافه شد به داروها. چون پرستار هستند و مطلع به درمانها ، شدیدا روی تشخیص جدید گارد دارن و دو روز پیش یه هو همه داروها رو قطع کردن و بدحال شدند، سوالم اینه رفتارهای بی پروایانه بعد از مصرف آلوینتا دو قطبی رو تایید می کنه و چطور میشه روانپزشک تشخیص غلط داده باشه؟

  • همه ی داروهای ضدافسردگی ممکنه ناگهان شخصی رو که همیشه در حالت دپرس بوده ،در زمان کوتاهی به فاز شیدایی ببرند
   که دربین داروهای ضدافسردگی الونتا و دلوکستین و یا داروهای محرکتری مثل ریتالین و…بیشتر متهم هستند

   متاسفانه از قبل خیلی نمیشه پیش بینی کرد که کدوم بیمار وارد فاز شیدایی میشه و کدوم نمیشه
   پزشک شما هم داروی ترانکوپین که ضد سایکوز و شیدایی بوده رو همزمان تجویز کرده بوده ولی احتمالا همسر شما استعداد ژنتیکی برای دو قطبی رو داشته
   این اتفاق برای همه ی روانپزشکها افتاده که ناگهان بیمار فاز عوض کرده و داروی مرحله ی قبل مضر تشخیص داده شده.بنابرین مختص پزشک شما نبوده
   برای همینه که در هر ویزیتی باید اطرافیان بیمار حضور داشته باشند و شرح حال رفتارهای بیمار رو بعد از مصرف داروها به پزشکشون خبر بدن و گرنه بیمار میتونه با پنهان کردن حقایق،پزشکش رو در بی خبری نگه داره.
   روانپزشک فقط با داشتن اطلاعات و شرح حال از زندگی شخصی بیماره که میتونه از واقعیت مطلع بشه وگرنه چیزی که خود بیماران به تنهایی به روانپزشکشون میگن با چیزی که اطرافیان میگن اغلب از زمین تا آسمون متفاوته
   آزمایشاتی مثل نوار مغز هم نمیتونه روانپزشک رو به اصل ماجرا هدایت کنه
   همیشه باید یکی از اعضای خانواده همراه بیمار در مطب حضور پیدا کنند و گفتن اینکه خودت برو پیش دکترت و دارو بگیر ،دوراندیشانه نیست

 118. سلام اقای دکتر من نسبت به بیخوابی وسواس گرفتم و همین باعث شده که بیخواب بشم و دچار اضطراب شدم به تجویز دکتر قرص آلوینتا ۳۷/۵یک ماه مصرف کردم و اوکی بودم.به دستور دکترم دوز داروم دو برابر شد یعنی شبی یک عدد آلوینتا ۷۵ میخورم.ولی متاسفانه از وقتی دوز داروم دوبرابر شده بیخوابی شدیدی گرفتم،به دکترم اطلاع دادم ایشون گفتن به جای شب ،صبح بعد از صبحانه این قرص رو بخور و الان دو روزه صبح ها قرص رو میخورم ولی بازم بیخوابم..در کل ۱۰ عدد قرص آلوینتا ۷۵ خوردم.خواسنم راهنمایی کنید چیکار کنم شب ها پوکساید هم میخورم ولی بازم تا ۵ صبح بیدارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 119. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  پسر ۲۵ ساله ای هستم که از حدود ۴ سال قبل دچار اختلال پانیک شدم و تحت درمان با داروهای مختلفی قرار گرفتم ولی در نهایت حدود ۱ ۲ سال از الونتا استفاده می کردم که تحت کنترل بودم
  ولی از ۴ ماه قبل دارو مو قطع کردم مشکلی نداشتم تا اینکه خوابم به تدریج کم شد و کم کم علایم ۴ سال قبلم شروع شد (به شکل بی قراری به صورتی که مانع درس خوندنم شد)الان ۱ هفتس الونتا با دوز ۳۷.۵ شروع کردم ولی اصلا تغییری در حالم مشاهده نمی شه و صبح ها استرسم فوران می کنه نمی تونم سر جام بشینم
  با توجه به اینکه یه امتحان سخت ۳ ۴ ماه دیگه دارم خواستم ببینم آیا با این دوز کم امکان مدیریت استرس واسم هست ؟

 120. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من پسر ۲۰ ساله مجرد هستم که حدود ۸ ماهه دچار افسردگی شدم..سال قبل نیز بدلیل استرس کنکور متخصص گوارش برای من اس سیتالوپرام ۱۰ تجویز کردن که بعد ۵ ماه حالم خوب بوذ داروهارو قطع کردم..ولی منو سرخوش کرده بودن و من قصد دارم درس بخونم..حالا بعد از حدود ۱۰ ماه بدلیل شرایط خودم و کرونا و تورم باعث افسردگی و عود کردن وسواس فکریم شده..که به روانپزشک مراجعه کردم تشخیص وسواس اضطراب و افسردگی دادن..یکیشون سرترالین تجویز کرد و یکی دیگه ونلافاکسین ۳۷ بهمراه ۱۰ جلسه tms تجویز کردن..من با توجه به اینکه خیلی حافظه ام برای درسم مهمه و الانم حس میکنم مغزم تنبل و فراموشی گرفتم بنظرتون کدوم دارو برام بهتره و کدومش گیجی و منگی کمتری داره؟!و اینکه tms چقدر میتونه موثر باشه؟! خیلی ممنون که پاسخ میدین

 121. سلام اقای دکتر من دختر ۲۴ سالمه از سال کنکورم حدود ۶ سال پیش درگیر اضطراب موقع کتاب خوندن میشم یعنی فوبیای کتاب چه درسی چه غیردرسی دارم و مجبورم درسامو از روی پی دی اف یا لپتاپ بخونم داروهای مختلفی امتحان کردم پزشکم اسنترا۵۰ و الوینتا ۷۵ و اورلپت رو تجویز کردن چنماهه میخورم ولی تاثیر انچنان نداشت….شما پیشنهاد دیگه ای دارین؟ ممنون

 122. سلام.دکتر من اسنترا۱۰۰ صب بعد صبحانه حدود ساعت ۷ صب میخورم. و ونلافاکسین ۷۵ ساعت ۱۲ و نبم. ایا این فاصله زمانی مناسبه؟

 123. سلام وقت بخیر.دکتر ونلافاکسین هم مثه دولوکستین لاغرکننده هست؟
  و اینکه ناشتا خورده بشه بهتر جذب میشه یا بعداز صبحانه؟

 124. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  آیا اضافه کردن داروی بوپروپیون به ونلافاکسین برای کاهش عوارض جانبی جنسی ونلافاکسین، باعث تداخل و اضافه وزن میشه؟

 125. سلام و وقت بخیر . آقایی هستم ۴۵ ساله . چند ساله با نظر روانپزشک قرص و یا کپسول ونلافاکسین با دوز ۷۵ به همراه ایمی پرامین ۲۵ استفاده می کنم . مشکل عمده ای که دارم اینه که زمان خوابیدن خیلی زیاد خواب و رویا میبینم و این خواب دیدن زیاد باعث ایجاد خستگی شدید و کلافگی زیاد میشه . طوری که بعضی وقتا باعث ایجاد اختلال در زندگی و کارم میشه . به تشخیص پزشک این مساله از عوارض ونلافاکسین هست . البته پزشک داروهای جایگزین تجویز کردن مثل والپروات سدیم (رهاکین) و یا جایگزین دیگه ترازودون و سیتالو پرام که متاسفانه با بدنم سازگاری ایجاد نشد و یا تاثیر زیادی در بهبودی نداشت . لطفا راهنمایی بفرمایید جهت برطرف کردن عارضه خواب دیدن زیاد ونلافاکسین چه پیشنهادی دارید ؟
  بسیار ممنون و سپاسگزارم

 126. سلام آقای دکتر وقت شما بخیر
  ببخشید بنده برای فیبرومیالژی و .. حدود ۱۸ ماهه داروی دلوکستین ۶۰ شرکت تدبیر کالا جم مصرف میکنم داروهای کمکی مثل ویتامین د و ال کارنیتین و بیوتین و نوروبیون هم مصرف میکنم در کل ۲۰ تا ۳۰ درصد بهتر شدم ولی تا کی باید دارو بخورم؟؟ ایا دلوکستین خارجی هم داره و بهتره؟؟ و دارو و میتونم با نظر پزشکم عوض کنم؟ ونلافاکسین یا ..

 127. سلام با تشکر از اینکه وقت میزارید وجواب میدین
  اقای دکتر توی عوارض داروی ونلافاکسین ۳۷/۵ به بالا بردن فشارخون اشاره شده
  من قرص فشار خون مصرف میکنم
  اشکالی نداره، داروی ونلافاکسین مصرف کنم ؟
  مصرف همزمان قرص کلوناز پام به همراه ترانکوپین اشکالی نداره؟

 128. سلام، وقت بخیر، من با روانپزشکی مشاوره کردم، و ایشون بیماری خاصی رو در من تشخیص ندادند، اما بخاطر اینکه جدیدا یکی از اعضای خانواده ام رو از دست دادم و دچار اضطراب بخاطر همین حادثه هستم به من قرص آلونیتا رو تجویز کردند، اما واقعا دچار سردرد میگرنی و خستگی میشم و از کارهام می مونم، البته چند روز بیشتر نیست که دارم مصرف می کنم، بنظر شما باید بخوام دارو عوض کنند یا تجویز دارو اصلا برای من درست بوده یا خیر؟

  • داروهای سبکتر شاید براتون مناسبتر بود
   یا اگر مشکل خاصی ندارید به مشاور روانشناس مراجعه کنید

 129. سلام اقای دکتر وقت بخیر.من وقتی بی پریدن میخورم همراه با ونلافاکسین یه ارامش خاص و خوبی پیدا میکنم و بیقراری ونلافاکسین رو ندارم.اما سوالم اینه که بی پریدین۲ رو دکتر تجویز نکرده و خودم شروع به استفاده کردم .ایا این ترکیب مناسبه؟ بی پریدن برای افسردکی واضطراب هم تجویز میشه؟

 130. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  خانمی ۲۹ ساله هستم از وقتی کرونا اومده پنیکم عود کرده به مدت ۳ ماه هست دارو میخورم و جدیدا تو خواب پنیک میشم در حال حاضر ایمی پرامین ۱۰ و فِلووکسامین ۱۰۰ و موقع حملهکلونازپام میخورم دکترم ابنسری فلوکسامین رو به روزانه ۱۵۰ و امی پرامین ۱۰ و ونلافاکسین تجویز کردن خواستم ببینم دوز داروها اینکه همگی سروتینی هستن زیاد نیس؟با کلونازپام تداخلی ندارن و یه سوال دیگه که سنگینی سر هم ربطی به پانیک داره من سرم دایما سنگینه و موقع حمله انقدر شدید میشه که سرم داغ مبکنه ممنون میشم پاسخ بنده رو بفرمائید ،از فلووکسامین و ونلافاکسین خیلی میترسم

 131. سلام جناب دکتر
  من الان با مدت یک ساله که این قرص ها رو می خورم
  کاربامازپین ۲۰۰ هرشب
  سرترالین ۵۰ سه نوبت
  فلوکسامین یک دوم قرص هرشب

  می خوام مصرف قرص رو بذارم کنار. لطفا راهنمایی بفرمایید به چه طریقی این کارو بکنم.
  محمد. ۴۰ ساله

 132. . ببخشید مصرف هر روز یک عدد تری هگزیفنیدیل طولانی مدت با تجویز روانپزشک آیا خطرها دارد؟ خطرهایی مانند تشنج و غیره.

  • خب به نظر میاد شما به این دارو وابسته شدید.شاید خطر زیادی نداشته باشه ولی بهتره خودتونو بیشتر از یکسال درگیررهیچ دارویی نکنید

 133. سلام آقای دکتر۲۰سالمه دچارافسردگی و بی حوصلگی شدم و پشت کنکورهم هستم این افسردگی اجاره نمیده درس بخونم انگیزه ای ندارم واسه هیچ کاری از هیچی نمیتونم لذت ببرم فقط می خوابم و در عذابم ونلافاکسین مصرف کنم

 134. دکتر حالاتهای بی قراری مصرف ونلافاکسین میگیره برام.ارامش خوبی بهم میده مخصوصا اینکه اززمانی کع ونلافاکسین مصرف میکنم حالت یی قراری و تکان دادن پاهام شرو وزیاد شذه بی پریدین خیلی کمش میکنه

 135. عرض سلام و خدا قوت محضر دکتر صبور عزیز ، بنده ۶۰ سالمه و از اسفند ماه ۹۸ دچار استرس و اضطراب شدم و متاسفانه بر روی دستگاه گوارشم تاثیر منفی گذاشت و بعد از چند ماه درمان با قرص های گوارش و نهایتا اندوسکوپی شدم و دکترم گفت شما مشکل گوارش ندارین و همه اینها از اعصاب شما هست و قرص های بوسیپراکسی ۵ و ولبان و فلکسیتن ۲۰ و کلدیوم سی داده و الان ۱۵ روزه دارم مصرف می کنم والی الان چند روزه یک نوع احساس افسرودگی صبحگاهی گرفتم بطوری که این حالت تا حوالی بعد از نهار تا ساعت ۴ ادامه داره و بعدش کم کم از بین میره و دیگه تا پایان شب هیچ مشکلی ندارم ولی صبح مجددا همون حالت بی انگیزگی و عدم تمایل به رفتن سر کار و موندن تو رختخواب رو دارم ، ممتون میشم بفرمایید مشکل من چی هست .

 136. سلام آقای دکتر یه هفته ونلافاکسین ۳۷/۵ مصرف کردم ۵ روز نصف قرص رو خوردم روز ششم و هفتم قرص کامل مصرف کردم روز هشتم دچار تهوع و استفراغ شدیدی شدم و به کلینیک هم مراجعه کردم فشارم هم بالا بود این حالتها می تونه از عوارض مصرف ونلافاکسین باشه اگه بله ،چی کار کنم مصرف قرض رو قطع کنم؟

 137. آقای دکتر متاسفانه من میل به خودراضایی زیادی دارم. مصرف زیر نظر دکتر این دارو میتونه میل به خودارضایی رو کمتر کنه؟ اگر ولبان در کنارش مصرف بشه، ولبان بر ونلافاکسین غلبه میکنه و دوباره میل جنسی رو زیاد میکنه؟

 138. سلام خسته نباشید آقای دکتر من ولبان ۷۵ کلونازپام ۱ میلی و آلونتا ۷۵ مصرف میکنم دجار یبوست شدید شدم باید چیکار کنم برای این بی حالی و بی انرژی بودن میشه اسم اون قزص گیاهیی که گفتید رو بگید؟

 139. سلام ، وقتتون بخیر
  می‌خواستم بپرسم که ونلافاکسین ۷۵ با میرتازاپین ۳۰ اگر همزمان مصرف بشه تداخل داره یا مشکلی نیست ؟

 140. با سلام

  من دچار افسردگی و اضطراب شدم و پزشکم برام ریسپریدون، ونلافاکسین، فلووکسامین و پرانول و کلرودیازپوکساید کرده. خیلی از حالات جسمی ام خوب شده اما خواب آلودگی و خمیازه واقعا خسته ام کرده به هیچ کاری نمی تونم برسم به نظر شما چیکار کنم؟

 141. سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر من بیشفعالی دارم و ریتالین و قرص های دیگر روم اثر نکردن تنها قرصی که اثر کرد آلونتا بود اونم به صورت کم، خواستم بپرسم قرص های قوی تری داریم؟

 142. عرض سلام و احترام و تشکر

  بنده پرستارم.۵ سال‌ سرترالین مصرف کردم به خاطر اضطراب اجتماعی. یکسال پیش قطع کردم. از سه ماه پیش اضطرابم زیاد شده و موقع تحویل شیفت دچار حملات پانیک میشم. متخصص اعصاب رفتم اسنترا و بوسپیرون داد. یک‌ماهه که مصرف میکنم. بهترم ولی هنوز موقع تحویل شیفت دچار حملات پانیک میشم. انگار میخام گریه کنم. هر چند هیچ موقع این مشکل پیش نیومده. آیا به نظرتون داروی ونلافاکسن به جای سرترالین شروع کنم. در ضمن تریکوتیلومانیا هم دارم که نتونستم کنترلش کنم. ممنون از وقتی که میذارید

 143. سلام آقای دکتر بنده نظامی هستم و حدود۱۰سال پیش چون همیشه بی اشتهاءو لاغر بودم به بهانه بی اشتهایی عصبی به روانپزشک مراجعه کردم و در بیشتر اوقات به خوردن قرص های متفاوت با هماهنگی روانپزشک های در یزد و بندرعباس پرداختم و بعضی مواقع هم نمی خوردم و مشکلم بعضی وقت ها خیلی کم دچار افسردگی و گربه کردن می کردم به صورتی که بعدش که به خود می آمدم احساس خجالتی و پشیمانی می کردم جواب اصلی این هست که بعضی وقت ها با مکمل های اشتهاآور چاق می شوم و بعضی وقت ها باافت شدید وزن و بی اشتهایی خیلی شدید مواجه می شوم که حتی دیگه مکمل ها هم جواب نمیده در حال حاضر هم ولبان۱۰۰با آلوینتا ۷۵ و نوروپنتین ۱۰۰ و سلگوسیب۲۰۰ حدود۴۵روزه استفاده می کنم ولی حالم بدتر شده است شدید وزن و بی اشتهایم فقط دوست دارم اشتهایی غذا داشته باشن که چاق بشم چون از چاقی خوشم میاد چون قدم بالنده.ببخشید متنم زیاد شده چون هیچ دکتری منو درمان نکردن تا حالا

 144. سلام
  وقتتون بخیر
  بنده بعد از دفاع پایانامه با نگاه به صفحه کامپیوتر سرگیجه و حالت تهوع می گرفتم ۲۰ روز قبل به متخصص مراجعه کردم و با تشخیص خستگی ذهنی و سردردعصبی، برام ونلافاکسین۳۷ روزی یکی و ترانکوپین ۲۵ شبی یکی به مدت یک ماه نوشت با توجه به فرمایش شمااین ده روز چطور بخورم که بعد ده روز قطع ناگهانی شرایط رو بدتر نکنه.
  سوال دیگه بر اثر فشار شدید درس خوندن و مشکلات، لاغر شدن ناگهانی و خستگی شدید دارم،۱۲ کیلو کمبود وزن و بی اشتهایی شدید دارم نظری دارید؟نورتریپتیلین در چه صورت می تونه به من کمک کنه؟

 145. سلام جناب دکتر.من یه مدت ونلافاکسین ۷۵ رو مصرف میکردم و دکتر دوزش رو به ۳۷.۵ تغییر دادو در آخر هم قطعش کرد و خوب شدم.حالا بعضی وقت ها که استرس اون دوران رو میگیرم میتونم هروقت که حاد بود یک عدد ۳۷.۵ یا کمتر بخورم.
  مرسی از این همه محبت که جوابگو هستین.با سپاس.

 146. سلام. آیا برای دوزهای بیشتر از ۷۵ ارزش داره آلوینتا رو ادامه داد یا مثلا از ونابید عبیدی استفاده بشه بهتره؟ آلوینتا برای دوزهای بالا هزینه زیادی لازم داره. در این تاریخ دوز ۷۵، ۵۶ هزارتومن قیمتش هست.

 147. سلام.وقت بخیر…آیا ونلافاکسین جزء داروهایی هست ک نمونه های ایرانی و خارجیش تفاوت کیفی زیادی دارن؟ و تفاوت کیفیت نمونه های ایرانی ونلافاکسین و آلوینتا آکتوور ب حدی هست ک ارزش تفاوت قیمتشون رو داشته باشه؟ چون ب فرض بنده بین سیتریزین ایرانی و لیتیزن آکتوور تفاوتی ندیدم. ولی تفاوت بین استیمیدات و ریتالین نوارتیس محسوسه…میخواستم بدونم ک آلوینتا در مقایسه با نمونه های دیگه ایرانی ونلافاکسین برتری و ارزش خرید داره یا خیر…ممنون از سایت خوب و وقتی ک برای مطالب و پاسخگویی میذارین

 148. با سلام.آقای دکتر من سالهاست ونلافاکسین ۷۵ میلی گرم مصرف میکنم ولی متاسفانه کلسترولم را بالا میبره.به جایش چه قرصی میتوانم استفاده کنم؟

 149. سلام ٱقای دکتر
  من ۳۵ سالمه کارگرم حدود ۷ ساله قرص اعصاب مصرف میکنم به دلیلی که همچنان افسردگی شدید دارم مصرفم خودسرانه بالا بردم که الان
  ونلافاکسین تا ۳۰۰ میلی برا روز. سرترالین صد ودوکسپین ده هرکدام یکی برا شب مصرف میکنم ولی تاثیری برام ندارن .دکترم رفته شهر دیگه مطب زده دسترسی بهش ندارم ولی حالم خیلی بده اصلا حوصله زندگی زن و بچه ندارم ناامیدم وزیاد سیگار میکشم لطفاً اگه دارویی هست که بهتر بشم وتداخل نداشته باشه یا راهکاری دارید بهم بدید

  • والا شما همه ی داروهای قوی رو دارید میخورید .شاید گزینه ی بعدی گذاشتن برق روی سر باشه که بهش الکترو شوک میگن

 150. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  بنده ۳۵ سالمه،خیلی از بیماریهای خطرناک میترسم و حدود ده سال پیش از ترس بیماری آزمایش های مختلف چک آپ،آندوسکوپی،سونوگرافی،نوار مغز،کولونوسکوپی و … را انجام دادم و موردی نبود. دکترا گفتن مشکل من جسمی نیست و روانیه رفتم روانپزشک چند مرحله دارو مصرف کردم و بعد خودسرانه دارو هارو کم کردم و سپس قطعش کردم ولی بعد از هر بار دوباره بیماریم برگشت.
  تا اینکه حدود سه سال پیش تصمیم گرفتم دوره درمان رو کامل انجام بدم و انجام هم دادم.
  شرایطم تحت کنترل و خوب بود تا اینکه بعد از حدود ۴ ماه از اتمام دوره درمان دوباره حس کردم بیماره داره برمیگرده و در این زمان کرونا هم گرفتم و بیماریم تشدید شد.
  دوباره رفتم پیش دکتر و ایشون دوباره دارو دادند ابتدا کپسول دپریلکس ۳۷.۵ دادن ولی داروخونه ب من قرص دپراکسین ۳۷.۵ روزی دو بار داده بود و بنده مصرف کردم حالم خیلی بهتر شد و بعد دو هفته رفتم پیش دکتر و ایشون کپسول دپریلکس ۷۵ روزی دو بار و ریسپریدون ۱ روزی نصف دادند و از داروخونه این بار کپسول دپریلکس را گرفتم ولی و الان دو هفته از مصرفم میگذرد و احساس ضعف و سرگیجه هنگام بلند شدن از زمین و تپش قلب دارم ک قبلا نداشتم.
  بنده قبلا دپاکین سرترالین سیتالوپرام لاموتریژین و دپریلکس مصرف کردم و اخرین دارو ک برای اتمام دوره درمان مصرف میکردم سیتالوپرام بود.
  الان سوالم اینه قرص دپراکسین و کپسول دپریلکس از دو شرکت متفاوت با هم فرق دارند؟
  آیا این ضعف و سرگیجه از عوارض دارو هستش؟

 151. سلام آقای دکتر
  خسته نباشید.
  بنده با تغییر دز دارو ونلافاکسین از ۳۷.۵ روزی دوبار به ۷۵ میلی گرم روزی دوبار دچار حمله هایی میشم ک در اون موقع تعریق ضعف تنگی نفس و عصبی بودن بهم دست میده ک قبلا اینطوری نبودم و حدود یکی دو دقیقه طول میکشه.
  بنده وسواس فکری و عملی دارم و ترس از بیماری دارم.
  طوری ک همیشه در بدنم دنبال علائم بیماری میگردم و با کوچکترین موردی و یا خبری ب هم میریزم.
  ممنون میشم جواب بدین.

 152. سلام اقای دکتر مصرف همزمان هالوپریدول۵.ونلافاکسین۷۵مشکل دارد؟ دکتر جهت وسواس فکری وخود بیمار پنداری تجویز کرده دو هفته با دوز پایین شروع کردم ولی احساس گر گرفتگی دارم وکمی بی خواب شدم هردو قرص و با هم ساعت ۱۶ استفاده میکنم

 153. سلام اقای دکتر پزشکم تا پایان فروردین تعطیلاتن مصرف هالوپریدول وونلافکسین و ادامه بدم الان از هرکدوم یکی مصرف میکنم هالوپریدول ۵. ونلافکسین۷۵ تقریبا بعد۱۵ روز با تشکر از پاسخ سریع شما

  • خب بنده هم در تعطیلاتم…
   من نمیدونم اینها رو برای چی و برای چه مدت تجویز کردند ولی طبیعتا وقتی دارویی شروع میشه حداقل سه تا ۶ ماه باید ادامه پیدا کنه

 154. سلام اقای دکتر ،من ۳۰ سالمه، دکتر بنده بعد از چندبار عوض کردن قرص هام در نهایت بمن ونلافاکسین دادن که حالم باهاش خیلی خوبه منتها الان چند وقته فشار خونم رو زیاد کرده و دارم اذیت میشم بااینکه من کلا فشارم پایین بوده همیشه
  بنظرتون چیکار کنم دارویی هست که بتونم جایگزینش کنم

 155. باسلام
  جناب دکتر به خاطر وسواس فکری وافسردگی در حدود یک ماه ونلافکسین ۷۵وهالیپریدول۵.مصرف میکنم فشارم همیشه روی ۱۱/۸ بوده ولی جدیدا ۱۴/۹ شده چکار کنم

 156. با تشکر فروان از زحمات شما
  اقای دکتر به خاطر وسواس فکری وافسردگی وترس از بیماری و اجتماع پیش روان پزشک رفتم بنا تشخیص دکتر واسم هالوپریدول نیم و ونلاکسین ۷۵ نوشت با شروع مصرف فشارم از ۱۲ بحدود ۱۵ رسید این اتفاق بعد از ۲۰ روز افتاد دوباره مراجعه کردم به پزشکم این بار واسم هالوپریدول و اس سیتالوپرام۱۰ نوشت با سرچ کردن در مورد این داروها احساس می کنم این داروهای بیماری من نیست چکار کنم

 157. با سلام وعرض خسته نباشید به خاطر وقت وزمانی که واسه دوستداران خود میزارید جناب دکتر با توجه به بیماری به فرض مثال واسه وسواس فکری و بیمار پندار یا ترس از اجتماع چرا همکاران تجویز های متفاوت دارن با توجه به شرایط بالینی یکسان بیمار

  • خب هر پزشکی در طول سالهای طبابت خود کم کم نسبت به بعضی داروها اعتقاد بیشتری پیدا میکنه و بقول معروف دو سه دارو بیشتر در راه دستش قرار میگیرن و نسبت به تملم ریز و بمهای اون دو سه قلم دارو تسلط پیدا میکنه.و پزشک دیگری ممکنه نسبت به بعضی دیگر از داروها چنین اعتقادی پیدا کنه
   بعضی پزشکان از بعضی داروها اونقدر عوارض خطرناک میبینند که سعی میکنند بهیچ وجه از اونها استفاده نکنند و عطایش رو به لقایش می بخشند(مثلا بعضیها این حس رو نسبت به هالوپریدول پنج میلی و لاموتریژین صد میلی دارند )
   همچنین بعضی داروها سوای از بحث تاثیر و یا عوارض ممکنه تاثیرات خاصی داشته باشن که مطلوب یا مضر برای سن و جنس یک بیمار مشخص باشه
   مثلا ممکنه شخصی تمایل داشته باشه که با خوردن دارو افزایش وزن هم پیدا کنه یا برعکس دچار کاهش وزن بشه.یا خوابش بهتر و بیشتر بشه و یا برعکس کاهش پیدا کنه و دلایل متعدد دیگه ای ازین دست وجود داره.مثلا ممکنه یک دارو حالت گرما در شخص بوجود بیاره و طبعشو گرم کنه.یا یک دارویی ممکنه میل جنسی رو افزایش بده که ممکنه برای یکنفر خوشایند و برای نفر دیگه ای ناخوشایند باشه.مثلا داروی سرترالین میل جنسی رو به صفر میرسونه ولی برای کسی که انزال زودرس داره بسیار هم میتونه مفید باشه…بنابرین علاوه بر تاثیر دارو روی یک اختلال خاص و نیز علاوه بر عوارض ،؛نکات دیگه ای هم وجود داره.

 158. سلام با تشکر فروان از زحمات خیرخواهانه و دوستانه شما
  جناب دکتر ای کاش شرایط کرونا نبود تا مااز ملاقات شما بی نصیب نبودیم دکتر من مدت طولانی است شرایط بیمار پنداری وترس از اجتماع وسواس واضطراب دارم پیش روانپزشک رفتم ونلافاکسین وهالوپریدول نیم بهم داد باعث افزایش فشارم شد ونلا روبا اس سیتالوپرام ۱۰ تغیر داد حدودا ۳ ماهه حالمو خوب نکرده خودم حالمو درک میکنم دکتر شما واسم چی تجویز میکنید به امید دیدار در شرایطی بدون کرونا واضطراب اگه درخواستم خود خواهانه هست به بزرگی خودتون ببخشید

 159. سلام خسته نباشین. آقای دکتر من ۳ ماه هست آلوینتا ۷۵ در کنار آتوموکستین و بوپروپیون مصرف میکنم. قاعدتا بوپروپیون اضطراب رو زیاد کرده، مخصوصا اضطراب اجتماعی رو. قبلا به تنهایی با سیتالوپرام کامل خوب شده بودم. الان انتظار داشتم آلوینتا حتی نتیجه بهتر از سیتالوپرام بده ولی سیتالوپرام خیلی قوی تر اثر میذاشت واسه اضطراب اچتماعی. آلوینتا بیشتر از ۷۵ میلی میتونه مفید باشه برای اضطراب ؟

 160. سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من بخاطر وسواس فکری شدید و اضطراب به دکتر روانپزشک مراجعه کردم و ایشان به من قرص ونلافاکسین ۳۷٫۵ و پرفنازین ۲ میلی گرم تجویز کردند بعداز استفاده تا یک ماه دکترم قرص ونلافاکسین را ۷۵ میلی گرم و پرفنازین را به روزی ۲ تا ۲ میلی گرم تغییر دادند بعداز چهار روز که استفاده کردم اضطراب شدید و تپش قلب گرفتم و تا یک هفته ادامه دادم که افکار جدید در ذهنم به وجود امد تا اینکه دکترم گفت همان دوز ۳۷٫۵ میلی گرم را ادامه بدم که روز به روز حالم بدتر میشد یعنی جوری شده بود که قبل از رانندگی استرس شدید میگرفتم و از رانندگی کردن میترسیدم و از دکتر رفتن میترسیدم و از ادما و قضاوتشون میترسیدم و تا سر کوچه نمیتونستم برم چون تپش قلب شدید میگرفتم تا اینکه بعداز یک ماه دکترم گفت قرص ها را قطع کنم از اون موقع ۵ ماه گذشته ولی هنوز از ادما و قضاوتشون و از مهمانی رفتن میترسم نمیدونم و حتی از مسافرت رفتن هم میترسم نمیدونم چرا اینجوری شدم من قبل از اینکه قرص بخورم اصلا اینجوری نبودم خیلی ترسو شدم چیکارکنم لطفا راهنماییم کنید و بگید چرا من اینجوری شدم و ایا خوب میشم من قرص های سرترالین فلوکستین سیتالوپرام کلومیپرامین و فلووکسامین را هم برای مشکل وسواسم استفاده کرده بودم قبلا اما نتیجه نگرفتم باتشکر.

  • شما هم وسواس هم اضطراب منتشر دارید .باید یک ترکیبی از داروها رو بهتون بدن که داخلش داروی سروتونینی.داروی خلقی و داروی ضد اشفتگی همه باشه

 161. سلام ببخشید آقای دکتر کمکم کنید من ترس از ارتباط اجتماعی و شروع کار دارم در صورتی که انگیزه دارم ولی فقط میترسم و خیلی محتاطم که باعث شده زندگیم مختل بشه پسر هستم و ۲۷ سالمه آیا این قرص برای من خوبه تا حالا پیش روانپزشک نرفتم شما میتونید کمکم کنید ؟ (حدود چهار ماه فلوکستین میخوردم چاره ساز نبود)

 162. سلام آقای دکتر
  ونلافاکسین باتجویزدکترمصرف میکنم۲سال هست آلپروزلام نیم فقط شب براخواب مصرف میکنم که اگه نخورم تاصبح بیدارم
  خاستم ببینم تداخل نداره آخه یه جادیدم زده باآلپروزلام تداخل داره گفتم این تداخل برای یک بارمصرف آن ودوز نیم درشب که واقعابرام ضروریه ونمیتونم نخورم جدیه یانه؟متشکرازشما

   • سلام آقای دکتر ممنون که به سؤالات پاسخ میدین،من پاسختون به سایر دوستان رو دیدم ولی جواب سؤالم رو نگرفتم،من میگرن دارم و از اول بهمن ۹۹ نوروتریپتین۲۵ و پرانول استفاده میکنم به تجویز پزشکم و از اواخر فروردین آلوینتا هم اضافه شده به داروهام که الان یه هفته ست دوز۷۵ شروع شده ولی بشدت دچار یبوست شدم و چون بخاطر یبوست ناشی از نوروتریپتین روزانه انجیر و سبوس ب مقدار زیاد استفاده میکردم بدنم به اونا عادت کرده و الان دربرابر یبوست آلوینتا نمیدونم دیگه چکار کنم..این عوارض چقدر طول می‌کشه تا برطرف بشن؟و اینکه آیا اگه هرروز از ملین های دارویی استفاده کنم ضرر داره و ممکنه بدنم به اونام بعده یه مدت عادت کنه؟ میشه راهکار پیشنهاد بدین لطفا ممنونم🙏

    • ممکنه متاسفانه برطرف نشه.برای رفع یبوست هرچه کمتر داروی شیمیایی بخورید بنفعتونه .از خوراکیهای گیاهی استفاده کنید.از عطاریها و طب سنتی سئوال کنید

 163. سلام آقای دکتر خسته نباشید این بوپروپیون روی اضطراب اجتماعی تاثیر داره؟من داروهای دیگه از جمله سرترالین خوردم ولی بهم نساخت

 164. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر من شبی یک عدد کپسول رهاکین ۵۰۰ و دپریلکس ۷۵ و بوسپیرون ۱ میلی گرم از یک ماه پیش تا حالا مصرف میکنم.
  البته قبلش روزی دو عدد دپریلکس ۷۵ میخوردم ک حالم خوب نبود و حالا دکتر بجای دوتا دپریلکس ۷۵ یکیشو کم کرده و رهاکین ۵۰۰ اضافه کرده ک از ی ماه پیش مصرف میکنم سه هفته اولش تقریبا خوب بودم ولی حالا دوباره حالم خراب شده.
  احساس سبکی سر و گیجی و دلهره و حمله های عصبی میشم.
  بعضی مواقع هم احساس منگی میکنم.
  آقای دکتر بنظرتون چیکار کنم.
  مشکل من ترس از بیماری هستش.
  ممنون میشم جواب بدید.

 165. سلام و عرض ادب خدمت شما
  من ۱ سال نیم هست که قرص میخورم ابتدا سرترالین ۱۰۰وبعد به ۲۰۰رسید و ریسپریدون ۱ ملی مصرف میکردم بیماری دوباره برگشت بعد قرص به فلوکساتین یه مدت مصرف کردم دوباره بیماری برگشت الان تازگی قرص عوض شده به الونتا و اریپرازول ۱۰و ریسپریدون خواستم بدونم مگه چقدر زمان میبرد تا بهبودی شامل شود من وسواس شدید فکری دارم یه مسله میاد تو مخم تا درستش کنم حالم خوب نمیشه خیلی تا الان مقاومت کردم

 166. سلام خدمت شما پزشک بزرگوار
  نزدیک به دو سال می‌شود که آسنترا ۱۰۰ مصرف میکنم به همراه الونتا ۷۵
  پزشک من در حال حاضر در ایران نیستند.
  حدود دو ماه می‌شود که الونتا را ناگهانی نخوردم.
  بعد دو ماه احساس میکنم که دوباره مثل دو سال پیش در حال آسیب رساندن به فرزندانم هستم.
  سوال این هست که الونتا انقدررر تاثیر دارد؟؟؟؟
  البته همسر بنده می‌گوید این داروها کلا بی فایده هستند و بیشتر حالت جنون به انسان می‌دهند!
  و برای همین الونتا را دیگر نخرید!!
  و اگر به صلاح دید شما دوباره الونتا را شروع کنم دوز ۳۷.۵ کافی هست؟

 167. سلام آقای دکتر بنده چندسالی میشه افسردگی دارم اوایل خفیف تر بود ولی هرسال بدترشد یک سالی هم دارو مصرف کردم مثل آسنترا ونلافاکسین بوپروپیون و… ولی نتیجه نگرفتم ناامید شدم قطع کردم همینطور بدتر شد الان دوباره جای دکتر قبلیم رفتم برام همون دارو هایی که قبلا مصرف می کردمو تجویز کردن خیلی هم ناامیدم خواستم بدونم جلسات tms یا داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیداز مناسب من نیست؟ممنونم

 168. سلام آقای دکتر
  من از طریق سرچ داروی آلوینتا الان به سایت شما رسیدم.
  من زیر نظر روانپزشک هستم و امشب که باهاشون صحبت کردم
  کپسول آلوینتا رو به داروهای قبلیم که لاموتریژین و سرتالین و پوکساکیم هستند اضافه کردن
  در اینترنت خوندم عوارض زیادی داره میترسم این داروی جدید رو بخورم
  به مادرم هم این دارو رو دارن

 169. سلام آقای دکتر. خدار رو شکر که هنوز امثال شما هستند که با خلوص نیت و در جهت رضای خدا برای بیماران وقت میذارن.

  ۳۶ سال سن و کاردانی مترجمی زبان دارم مذهبی هستم. بسیار خلاق هستم قدرت تخیل بالایی دارم کیس افسردگی در طایفه مادرم زیاد داریم مادرم هم مدت هاست افسردگی داره
  مشکلات من از حدود ۲۰ سال پیش و با یک احساس نفس تنگی (ناشی از ضعف بدنی) در حین تماشای فیلم شروع شد و از اون روز به بعد دائما مرگ رو جلوی چشمم میدیدم (دچار پانیک شده بودم) کم کم اظطراب، وسواس شستشو، اعتقادی و جبری رو هم به مشکلاتم اضافه کرد داروهای کلونازپام کلومیپرامین فلوکستین ونلافاکسین اسنترا و.. رو هم در بازه های زمانی مختلف طبق دستور پزشک‌های متعدد استفاده کردم. در مقاطع مختلف ناامیدی، وسواس، ترس، وحشت زدگی،استرس، عذاب وجدان، ترس از خدا و آخرت، احساس مدیون بودن به مردم و… رو به کرات تجربه کردم دکتر زیاد رفتم والبته گهگاه خودسرانه دارو رو کم و یا قطع میکردم. چون شدیدا فوبیای مصرف دارو داشتم از یه زمانی که خیلی درگیر افکار وسواسی مخصوصا وسواس جبری و اعتقادی شدم بعضا دچار حمله میشدم و چند بار زمین گیر شدم معمولا وقتی درحال نماز بودم دچار حمله میشدم و از اونجایی که هیچ اطلاعاتی در مورد پانیک نداشتم فکر میکردم الان قراره بمیرم اخیرا یک دوره آرتی ام اس و نوروفیدبک هم گذروندم. اضطرابم تا حد چشمگیری کاهش پیدا کرده (مخصوصا از زمانی که اطلاعاتم رو بردم بالا و شرح حال بیماران پانیک رو در اینترنت مطالعه کردم) بشدت کمال طلب هستم و و احساس رضایت از موقعیت های که درش قرار داشتم ندارم. رابطه جنسی خیلی کم و بدون کیفیت زندگی رو برام بی مزه کرده. در دوست داشتن همسرم تردید دارم اگرچه ایشون منو دوست داره. بازرس اداره بازرگانی بودم و به دلایل وسواس و… انصراف دادم و الان پنج شش سالی نگهبان بیمارستان هستم و البته این تنزل شغلی هم خیلی اذیتم کرد. شغلم رو دوست ندارم چون احساس میکنم قابلیت هام بیشتر از اینه که بخوام نگهبان باشم (بقیه هم تایید می‌کنند) . محیط شغلی (بیمارستان) غیر قابل پیش بینی است

  و اما در حال حاضر ناامیدی و افسردگی بیشتر اوقات بر من غالب است و نداشتن میل جنسی بشدت بنده رو بی انگیزه کرده. چند روزی هست نصف کلونازپام و اسنترا رو شروع کردم و مصرف این دو با هم احساس سرخوشی بهم میده. متاسفانه میل جنسی رو شدیداً سرکوب میکنه. به نظرتون چه دارویی مصرف کنم که عوارض جنسی نداشته باشه یا چه مکملی برای افزایش میل جنسی پیشنهاد میکنید. ممنون از اینکه وقت میزارین.

 170. سلام وقت شما بخیر
  در ادامه صحبت خانم مرجان، من بنا به تجویز پزشکم چند روز الوینتا ۳۷٫۵ خوردم ولی ضعف و درگیری عضلانی داشتم که اذیت کننده بود، بعد ازین دیگه نخوردم. بعضی سایت ها نوشتن که چند روز طول میکشه تا بدن بهش سازگار بشه، آیا نظر شما هم این هست؟ باید مصرف دارو رو ادامه بدم
  خیلی ممنون از پاسخگوییتون و وقتی که میذارید

 171. سلام اقای دکتر خسته نباشید من آلرژی و تنگی نفس دارم دکترم ونلافاکسین برام تجویز کرده آیا میتونم مصرف کنم چون من تو عوارض تنگی نفس خوندم ، فوبیای دارو دارم یکم ترسیدم ازین بابت

 172. سلام آلوینتا ۷۵ رو در کنار آتوموکستین مصرف میکنم. انتظار داشتم آلوینتا شادی ( هَپینِس) و جسارت و ثبات قدم و انگیزه و به طور کل اعتماد به نفس رو بیشتر از این و آتوموکستین تمرکز و نداشتن خیالپردازی رو افزایش بده. حس میکنم تمرکزم زیاد تر شده ولی خیالپردازیم و به فکر فرو رفتنم حتی مقداری افزایش پیدا کرده.
  قبلا سیتالوپرام مصرف میکردم. ترس رو کم و جسارت و اعتماد به نفس و روابط اجتماعی و ارتباط چشمی با طرف مقابل در گفتگو رو به طرز عجیبی زیاد میکرد. به قول معروف توی خودم نبودم.
  چطور میشه اثرات آلوینتا روی سروتونین رو بیشتر کرد؟ یک عدد ۷۵ صبح و یک عدد عصر اثرات سروتونینی بهتری می دهد؟

  • محمد….مولکول به مولکول شیره ی این داروها رو کشیدی…دیگه چی میخوای آخه از جون این داروها.زورشون همینقدره دیگه…اقا زحمتی نیست روزی پونزده دقیقه هم ورزش کن..باور کن اونجوری سروتونین بیشتر و طبیعی تری بدست میاری…اگر سنگینتر ورزش کردی ادرنالین و دپامین و ضد دردهای طبیعی و هورمونهای مفید جنسی هم برات ترشح میشه…بسه اینهمه وابستگی به دارو🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 173. سلام
  من سالهاست داروهای مختلف اعصاب میخورم وشروعش برای حملات پنیکم بود ولی الان به شدت احساس اضطراب و بی حوصلگی دارم و متاسفانه به دارو های مختلف واکنش نشان میدهم در این دوره دکتر برام پروپرانولول ۲۰ یکی صبح یکی شب داده وکلونازپام و آلونتا ۳۷/۵تا بعد از دوهفته تبدیل به ۷۵کنم ولی بعد از چهار روز همچنان کلافه و مضطربم آیا باید تحمل کنم

 174. سلام جناب دکتر در حدود۳ ماهه اس سیتالوپرام ۱۰ وپرفنازیین مصرف میکنم ترس از اجتماع و وسواس بیمار پندار دارم تاثیر زیادی نداشته فقط آرادمو نسب به انجام یه سری کارها صفر کرده چکار کنم

 175. سلام آقای دکتر.برای درمان افسردگی دکتر برام قرص ونلافکسین ۳۷.۵روزی دوبار تجویز کردن.قرص گاباپنتین هم داده.میشه این گاباپنتین رو نخورم؟؟و فقط همون قرص رو بخورم؟

 176. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  آقای دکتر برای ترس از بیماری و وسواس فکری و عملی ده سال پیش رفتم دکتر و تا سال گذشته تحت درمان بودم و در این مدت ده سال چند بار درمان را رها کردم و با بازگشت علائم بیماری دوباره ب دکتر مراجعه کردم تا اینکه پارسال دوره درمان را کامل کردم ولی متاسفانه بعد از چند ماه دوباره علائم برگشت و دوباره ب دکتر مراجعه کردم و ایشان ونلافاکسین ۳۷.۵ برای یک ماه تجویز کردن ک حالم نسبتا خوب بود و با مراجعه بعدی ایشان ونلافاکسین ۷۵ روزی دوبار و ریسپریدون ۱ میلی گرم تجویز کردن ک حالمو بد کرد احساس ضعف و بی حالی و کمبود انرژی داشتم دوباره رفتم پیششون اینبار رهاکین ۵۰۰ روزی یک بار ونلافاکسین ۷۵ ریسپریدون ۱ پوکساکیم ۵ تجویز کردن ولی حالم تغییری نکرد و بنده دکترمو عوض کردم ک ایشان گفتند سرترالین ۵۰ برای دوهفته بعد تبدیل سرترالین ۱۰۰ روزی ی بار ونلافاکسین ۷۵ ریسپریدون ۱ پوکساکیم ۵ و رهاکین ۵۰۰ روزی یک بار تجویز کردن و نظرشون این بود ک ونلافاکسین رو حذف کنن و با سرترالین ادامه بدهند ولی در این یک ماه ک اینارو مصرف میکنم خیلی بی انرژی و خواب آلود و بعضی مواقع هم ضعف داشتم بعد از یک ماه مراجعه کردم ایشون ونلافاکسین رو به ۳۷.۵ کاهش دادند و سرترالین را به ۱۵۰ افزایش دادند و در حال حاضر بنده روزی یک عدد رهاکین ۵۰۰ ریسپریدون ۱ پوکساکیم ۵ سرترالین ۱۵۰ ونلافاکسین ۳۷.۵ مصرف میکنم و در حال حاضر خیلی بی حالم بی انرژیم بی اشتها هستم بعضی مواقع ضعف دارم حوصله انجام هیچ کاری رو ندارم همش میخام بخوابم.
  میخاستم ببینم این ها از عوارض قرص هاست.
  نظر دکترم اینه ک من دارو هایی ک مصرف میکنم زیاد هستش و میخاند ب تدریج کاهش بدهند.
  ولی در حال حاضر حالم اصلا خوب نیس.
  آقای دکتر بنظرتون این علائم از چیه؟
  ممنون میشم جواب بدهید.

 177. سلام آقای دکتر ، داروخانه روی بسته قرص من نوشته شبی نصف تا یک هفته بعد کامل ، اما کپسوله!!!! باید ببرم نوع قرصشو بگیرم؟

 178. سلام و دورود به شخصیت والای شما جناب دکتر،،،افتخارمیکنم چنین دکترهای فرهیخته و شریفی در کشورم ایران دارم،آفرین،ازخداوند سلامتی وشادکامی برای شما آرزومندم.

 179. سلام اقای دکتر.من حدود ده ساله که ونلافاکسین مصرف میکردم و نزدیک یک ساله که داروها رو ارام ارام قطع کردم.بعد از نزدیک یک سال مصرف نکردن دارو،احساس میکنم که رفته رفته تحریک پذیرتر میشم و افکار وسواسی میاد سراغم.زود هم عصبی میشم و شکاک در زندگی شخصی.
  سوالم اینه که این حالتها عوارض ترک داروست که بدنم داره مقاومت نشون میده؟ یا برعکس ناشی از بیماری اعصابمه و ربطی به سندروم ترک دارو نداره؟

 180. عرض ادب اقای دکتر.
  اقای دکتر شما برای فردی که این حالتها رو داره چی تجویز میکنید:
  اضطراب.ترس.وسواس فکری.اضطراب در جمع.عصبانیت درون ریز
  لطفا نوعش رو هم بفرمایید که داروهای سرتونینی مناسبه یا بقیه گروهها؟🙏

 181. سلام آقای دکتر …
  خداقوت
  آقای دکتر، من قبلا آتوموکستین ۱۸ مصرف میکردم. اخیرا پزشک برای من ونلافاکسین ۷۵ تجویز کردند. من فراموش کردم از ایشون بپرسم که باید داروی قبلی رو ترک کنم یا همچنان ادامه بدم و متاسفانه دسترسی هم به ایشون ندارم. آیا مصرف همزمان این دو دارو مشکلی ایجاد میکنه؟ داروی قبلی رو ناگهانی ترک کنم و به مصرف داروی جدید بپردازم ؟

 182. سلام اقای دکتر،ارادتمندم،ممنون میشم راهنماییم کنید؟مصرف همزمان ونلافاکسین و تری فلوپرازین منعی نداره؟
  وونلافاکسین برای اضطراب بهتره یا اس سیتالوپرام

  • پزشکان اغلب داروهای روانپزشکی رو کنار هم تجویز میکنند .دلیلی نداره اینهمه نگرانی و سئوال وقتی تجویز انجام شده باشه

 183. سلام. آقای دکتر وقتتون بخیر
  من رفتم برای سردرد که گاهی انجام میشه
  و جدیدا هم دختر استرسی شدم
  رفتم دکتر مغز اعصاب بهم دارو دپرکسین ۷۵میلی و‌دادن عوارض بدی داشت مثل فشاخون و تپش قلب بدنم میسوخت
  فشار خون بهتر شده تپش قلب همینطور الان شش روزه گذشته ولی هنوز سوزش بدن هست فشار خونم کمی هست بنطرتون تا کی طول میکشه کامل خوب بشم
  ۲۵سالمه خیلی ترسیدم

 184. سلام من یک ماه قرص سرترالین ۵۰ مصرف کردم که از یک چهارم شروع کردم ولی ب یک دونه نرسیدو در این مدت سه بارقطع کردم و دوبارع مصرف کردم و حالتای ترس و عرق زیاد و حالت تهوع و افکار بد داشتم و من حدود ۸سال متادون میخورم خواستم ببینم این عوارض برای چیه و با متادون تداخل داره یا نه چون وسواس شدید دارم و باید بخورم لطفا جواب بدین ممنون

 185. سلام اقای دکتر.
  اقای دکتر،اضطراب فراگیر.اضطراب در جمع.شکاک بودن به همسر.ترس از ابتلا به بیماریهای لاعلاج.صحبت در ذهن با سایرین(کلامی نه ها بلکه در ذهن و موقع تنهایی،یه جورایی وسواس در ذهن) نشانه چیه؟
  به این خاطر از حضرتعالی میپرسم که وقتی به دکترم اینا رو میگم همش میگه اینا علائم افسردگیه در حالی که تو نت مینویسن که اختلالات شخصیتیه.
  به نظر شما کدومه یا اینکه اصلا هر دو(افسردگی و اختلالات شخصیتی)یک معنی دارند؟
  ممنون از پاسختون

 186. سلام آقای دکتر بنده چند سالی هست ونلافاکسین مصرف میکنم اما اخیرا دچار اعتیاد به مواد مخدر شدم و میخوام به دکتری مراجعه کنم که هم تجربه درمان اعتیاد داشته باشن هم روانپزشکی و افسردگی ، آیا دکتری رو میشناسید بهم معرفی کنید ؟

 187. با سلام و خسته نباشید. ایا ونلافاکسین ۷۵و سرترالین۲۰۰ تداخل دارویی دارن؟ اگر نه بهترین شیوه مصرف این دو به چه صورت هست؟ ممنونم

 188. عوارض شوک درمانی چیست ؟

  سلام مادرم ۶ جلسه الکتروشوک (شوک درمانی) انجام دادیم بعد الان موقع خواب با خودش حرف میزنه و از گذشته چیزهایی میگه که مربوط به الان نیست مثلا هنوز فکر میکنه من دانشجوام در حالی که پنج سال پیش لیسانس گرفتم بعد دو سه تا از اقواممون که فوت کردن هنوز فکر میکنه زنده اند البته آخرین شوکش دیروز زدیم خواستم بدونم آیا خوب میشه به حالت قبل برمیگرده

  • شوک یکسری عوارض اختلال شعور یا دلیریوم بصورت کوتاه و چند ساعته داره ولی اگر این چیزایی که شما میگید طولانی وجود داره یا مربوط به بیماری اصلی خودشه و یا یک اتفاق دیگه ای در مغزش افتاده…پزشکای بیمارستان خودشون باید بررسی کنن

 189. سلام آقای دکتر شما هم جز پزشکانی هستین که حتی از دز معمولی چند برابر کمتر تجویز میکنن،بگذریم مشکلات اقتصادی شدید دوران بچگیم فقر،بی پولی ،کفش عوض کردن من و برادرم،مشکلات درون خانوادگی، من که. آدم نرمالی بودم به تدریج از اواخر ابتدایی تا الان که ۳۲ سالمه ومجرد وپسرم باعث غول وحشتناک افسردگی شد طوری که الان روزی سه ورق ونلافاکستین ۷۵ مصرف میکنم فوبیا وپنیک وسواس که برا من بیماری دیگه حساب نمیشن،اگه این ۳۰ عدد ونلا فاکسین رو در سه وعده نخورم حتی دو وعده باشه دچار اضطراب غمگینی ترس میشم،جالبه با این دز یه حالت کمی بی تفوت به مشکلات دارم کمی احساس بی قراری میکنم ولی ارزش اون غول وحشتناک رو نداره،هیچ دارویی اثر نکرد بر افسردگیمدبجز ونلافاکسین با این دز،منتظر مشاورتون هستم یاحق

  • خب اغلب مراجعین ایرانی حتی با یکچهارم دوز دچار غش و ضعف میشن و ما دوزهای خیلی پایینتر از نرمال میدیم بله
   اما این به سبک سوخت و ساز بدن و به قدرت انزیمهای تخریب کننده ی کبد بستگی داره .در نژاد اروپایی و امریکایی این انزیمها قوی هستن و در نژاد ما ضعیف.بنابرین داروها با دوز بالاتر در بدن تجمع پیدا میکنه و موجب مسمومیت و عوارض میشه.
   بدن شما بطور ژنتیک استثناست و با اغلب مردم متفاوته.خدارو شکر که این دارو روی شما موثر واقع شده.شما به همین سبک ادامه بده ولی زیر نظر پزشک باش و هر ۶ ماه یکبار تمام ازمایشات خونی کلیوی کبدی تیروئید و نوار قلب و مغزی رو انجام بده.فشار خونت رو هم مرتب چک کن

 190. سلام جناب دکتر
  بنده صبحها با فشار عصبی و اضطراب از خواب بیدار میشم و دلیل آن شرایط محل کار و اضطراب اجتماعی است. بنظر شما بین ونلافاکسین و دلوکسیتین کدام نتیجه بهتری برای بی خیال شدن و کم شدن اضطراب صبحگاهی من دارد. با تشگر از شما و به امید روزی که شما هم مثل برخی از پزشکان تا ۱۲ شب پاسخگوی واتساپ باشید تا یه ویزیت خدمتتان برسم.

 191. درود اقای دکتر. سپاس فراوان به جهت وقتی که در اختیار ما میذارین. اقای دکتر ایا مصرف الوینتا(ونلافاکسین پیوسته رهش) بالاتر از دوز ۳۰۰ مضرر هست؟ یعنی اگه کسی روان و بدنش به دوز بالاتر از ۳۰۰ یا خود ۳۰۰ جواب بده و اذیت نشه میتونه بخوره یا نه؟ سپاس فراوان

  • بنظرم ازین بالاتر نخورید .معلوم نیست چه اتفاقی بیفته براتون مگر اینکه واقعا نیازتون به این قرص حیاتی باشه

 192. باسلام وخسته نباشید خدمت دکترگرامی
  من حدود۴سال زیر نظر دکتر تحت درمان هستم و جوابی هم نگرفتم مشکلم هم اضطراب وسواس فکری مشکل در به خواب رفتن و در خواب ماندن،هر از گاهی هم بستگی به شرایط دچار حالات افسردگی میشم.الان هشت ماهه از ونلافاکسین ۷۵ شبی یکی-ترازودون۵۰ شبی یکی-ریسپریدون۲ شبی یکی-کلونازپام۱ شبی یکی-توپیرامات ۵۰(بخاطر داروهای اعصاب اضافه وزن پیدا کرده بودم با توپیرامات لاغر شدم الان چند ماهه برای ثبات وزنم میخورم) روزی دو عدد مصرف میکنم.مشکلی که دارم اینه که هنوز دچار حالات افسردگی هستم و دقیقا نمیدونم سه هفته هست بخاطر فشارهای عصبی که بهم وارد شده یا اضطرابی پیدا کردم نمیدونم دندان هامو روی هم خیلی فشار میدم.شمادکتربزرگوار چی صلاح میدونین ونلافاکسین رو با یه داروی سروتونینی مثل فلوکستین یا آسنترا هرکدوم که کارایی بهتری نسبت به شرایطم داره به دکترم بگم عوض کنه یا ونلافاکسین با دوز بالاتر ادامه بدهم؟برای فشار دادن دندان هایم روی هم چه کاری باید انجام بدهم؟سپاس از لطفتون

 193. سلام آقای دکتر خوب هستین ضمن تشکر از شما یک موضوعی رو خواستم مطرح کنم ما با خیل عظیم فارغ التحصیلان دانشگاهی مواجه هستیم که اغلب یا بیکارن یا شغل ثابت و مرتبط با رشته اشون ندارن برخی خانواده ها به پسرشون یا دخترشون فشار میارن بیا بریم روانپزشک تا قرصی بهت بده کارکن بشی بتانی کار کنی تا کی میخوای کنج خانه بشینی خواستم بدونم آیا اصلا چنین قرصی در علم پزشکی ساخته شده ؟ اگه هست خب به تمام بیکاران جامعه یکی بدن و بیکاری رو به صفر برسونند اصولاً ایا این نگرش خانواده ها صحیحه

  • درسته.مشکلات اجتماعی عامل اصلیه
   ولی در این بین بعضی ها هم اختلال افسردگی یا وسواس کمالگرائیشون مانع شاغل شدنشونه…

 194. سلام،۳۰ سالمه وپسرم، حقیقتا افسردگی دارم ولی خب درمانم فقط ونلافاکسین هستش، آقای دکتر چه قبل از مصرف ونلافاکسین چه حالا بعدش،وقتی کاری حتی سبک انجام میدم، کمر درد شدید ،زانو بسیار بی توان،عضله های بدن درد دارن،عرق کردن زیاد حین کار که واقعا بسیار زیاده، طوری هستش که دیگه توان کاری ندارم بدن پردرد حتی موقع پیاده روی، قلب کلیه ،کبد آنزیم ها به لطف خدا سالم هستن…..دلیلش چیه آقای دکتر مکملی یا مکمل هایی بگید که مشکلاتم برطرف بشه

 195. سلام داروی ونلافاکسین (افکسیور) چه تفاوتی با داروی آسنترا ( سرترالین ) داره کدوم کم عارضه تر و موثرترن و در درمان افسردگی های اساسی و مزمن کدوم رو پزشکان توصیه میکنند ؟

  • خب اقا فرقش اینه که ونلافاکسین چند رده قویتره بطوریکه میتونه شخص رو دو قطبی و تحریک پذیر کنه و پرخاشگر کنه
   شما نباید خودتون واسه خودتون دارو تجویز کنید و باید برید پیش یه دکتر با تجربه که میدونه قدم به قدم باید چیکار کنه.

 196. سلام دکتر مهربان
  ایا ونلافکسین دوز ٣٧/۵ یکبار در روز روی اپی نفرین و دوپامین هم اثر دارد ؟
  ایا ونلافکسین مانند بوپروپیون لاغر کننده و علائم جنسی وا برطرف میکند ؟

 197. سلام جناب دکتر
  عرض ادب و خسته نباشید. حدود دو ماه است که به تجویز دکتر ونلافاکسین مصرف می کنم. البته دکتر دو بار در روز توصیه کرده بودند ولی من از ترس عوارض جانبی فقط صبح ها مصرف می کنم. الان مدتی است که همسرم می گوید در حین خواب دچار حرکات خاصی می شوم مثلا انگار دارم با کسی معاشقه می کنم. ممکن است لازم باشد دارو را کامل کنار بگذارم؟

 198. با عرض سلام و احترام و تشکر از این که برای پاسخ به سوالات وقت می گذارید دو سوال در خصوص ونلافاکسین داشتم سوال اول با توجه به تاثیر بسیار مثبت ونلافاکسین در بنده آیا می توانم برای سال ها از آن استفاده نمایم ؟ و سوال دوم آیا کیفیت این دارو در شرکت های تولیدی تفاوت دارند ؟

  • همین شرکتی که میگید تاثیر مثبت داشته همینو همیشه بگیرید
   اگر فشار خون و چربی و وزن و کبد چرب و مشکل قلب و کلیه و سایر چیزها رو مرتب چک کردید و اوکی بود بله میتونید کمی طولانیتر مصرف کنید

 199. با سلام و عرض ادب جناب آقای دکتر محبت می کنین به سوالم پاسخ بدین.من سی و پنج سالمه با تجویز پزشک دو سه سالی به دلیل استرس و افسردگی متوسط ونلافاکسین استفاده کردم و الان چند سالی است که دیگه استفاده نمی کنم توی این چند سال هر از گاهی بعضی از قسمت های بدنم مثل لب ، دست ها و اندام تناسلی و…دچار التهاب شدید و متورم میشن.قبل از مصرف دارو و در حین مصرف دارو این متورم شدن ها وجود نداشت حتی قرص ضد الرژی هم مصرف کرده ام اما فرقی نکرد.خیلی ممنونم

 200. سلام اقای دکتر خسته نباشید.من ۴ هفته هس الونتا۳۷ مصرف میکنم بخاطر اضطراب و نقص توجه و خستگی و عصبانیت و افکار خودکشی ووو..از روز سوم مصرف ب بعد متوجه شدم خیلی حالم خوبه و کاملا از همه نظر اوکی شدم ولی تاالان چندروزی میشه ک اثر داروم خیلی کم شده و مضطرب و عصبی دارم میشم تمرکزمم ریخته بهم.قبلا هم داروهای تمرکز و ضد افسردگی مصرف کرده بودم ولی اثر مطلوبی نداشتن برام.میشه راهنماییم کنید همش افکار خودکشی تو ذهنم داره زیاد میشه باز دارم ناامید میشم.ایا دوز داروم کمه؟یا کلا این دارو روم اثری دیگه نداره

 201. آیا مصرف قرص رسپریدون ضروری است؟
  سلام من داروهای مختلف از جمله سیتالوپرام سرترالین آریپیپرازول دپاکین پرفنازین هالوپریدول مصرف کردم همه اذیتم میکردن الان رسپریدون و بی پریدن و ونلافاکسین طبق تجویز دکتر مصرف میکردم باز بیقراری تو دست و پام داشتم رسپریدون و بی پریدن کلا قطع کردم ولی ونلافاکسینمصرف میکنم بیقراریم از بین رفته و حالمم خوبه خواستم بدونم مشکلی برام پیش نمیاد ؟

 202. سلام اقای دکتر مرسی بخاطر راهنمایی هاتون
  من ۲۹ سالمه و adhd دارم همراه اضطراب و افسردگی.دکتر برام ونلافاکسین الونتا تجویز کردن.خیلی بهتر شدم .آیا مصرفش در دراز مدت ضرری نداره؟چون شنیدم داروهای بیش فعالی باید تااخر عمر مصرف شن.آیا محدودیت زمانی برای مصرف این دارو هست یا میشه ب مدت چندین سال مصرف کرد.ممنون

 203. با عرض سلام و احترام و تشکر از اینکه وقت خود را بدین صورت در اختیار بیماران قرار می دهید . سوال من این است که آیا اصولاً داروهای روانپزشکی را باید تا آخر عمر مصرف کرد ؟ آیا این داروها می توانند در یک بازه زمانی مشخصی باعث بهبود بیماری شوند و سپس آن را قطع کرد ؟ از پاسخ شما سپاسگزارم

  • کسانیکه غیر از دارو از روش دیگه ای استفاده نمیکنند و تغییری در سبک زندگی و روابط و طرز تفکر خود نمیدن بله جز مصرف دارو راه دیگه ای ندارند

 204. سلام
  دکتر به خاطر اضطراب و افسردگی دو عدد ازیپم ٢٠ و ونلافکسین دو عدد ٧۵ مصرف میکنم ، الا حدود دو ماه شده . به نظر شما بهتر نیست ازیپم و قطع کنم و ونلافکسین و بیشتر بکنم یعنی سه تا ٧۵ ؟

 205. سلام آقای دکتر، من خانوم ۲۵ ساله هستم. به مدت دو سال سرترالین و ماریجوانا مصرف میکردم میکردم برای حالت های افسردگی. البته سرخود مصرف میکردم و دوز و زمان مشخصی نداشت ولی خب حالم بهتر از قبل میشد. اما یک دوره علایم افسردگی زیاد شد و از امور روزمره افتادم و اشتها نداشتم و اقدام به اسیب زدن به خودم کردم. به خواهش و التماس یکی از دوستان پیش روانپزشک رفتم و ایشون نقشه مغزی از من گرفت و گفت که یک طرف مغزم آبی هست به این معنی که افسردگی شدید دارم.

  چنتا قرص به من دادن که از بین اون سه تا یکی آلوینتا دوز۳۷۵هست. چند روز اول خیلی خوب بود اما الان حالمو خیلی بدتر کرده. حالت تهوع هایی دارم که باعث میشه اصلا غذا نخورم و به همین دلیل انرزی حرکت تو خونه رو دیگه ندارم.توروخدا بگید چیکار کنم؟ این حال تا کی هست؟ و مهم اینکه میتونم قرص ضد تهوع بخورم؟

 206. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  آیا مصرف مکمل سینورکس با ونلافاکسین ۷۵ تداخل داره یا خیر؟
  برای جبران عوارض میل جنسی ناشی از این دارو میخواستم از این مکمل استفاده کنم.

 207. سلام آقای دکتر
  من تحت نظر متخصص مغز و اعصاب داروهای ضد افسردگی مصرف میکنم.
  در ابتدا من سرترالین ۲۵ مصرف کردم و سپس ۵۰ و ۱۰۰. اما به دلیل مشکل در ارگاسم، پزشکم دارو رو به ولبان تغییر دادن. در کنار همه اینها، همیشه داکسپین هم بوده.
  پس از قطع سرترالین که ناگهانی هم بود، من به شدت تحریک پذیر شدم و به راحتی گریه میکنم و گاهی حس ناامیدی بهم دست میده. با مطرح کردن این موارد، پزشکم به جای ولبان + داکسپین، گفتن آلوینتا ۷۵ + داکسپین مصرف کنم و اگر تغییری حاصل نشد باز برمیگردیم به ولبان.
  من کمی از این تغییرات داروها نگران هستم. آیا لازم هست با پزشگ دیگری مشورت کنم؟ شما شروع آلوینتا رو توصیه میفرمایید؟
  ممنون

 208. با سلام و خسته نباشید.پدر من ۵۵ سالشه و ۲ سال هست گاهی اوقات دچار اضطراب و دلشوره میشن که حس میکنن افت فشار و غش کردن بهشون دست میده، اما این حالت کاملا ذهنی هست براشون و فشار خونشون نرماله. ۱ مدت اسنترا و پرفنازین مصرف میکردن ، ولی زیاد مایل به استفاده از دارو نیستن. پزشکی که به تازگی رفتن ، بهشون کپسول آلونتا ۷۵ رو به مدت ۱ ماه داده که صبح ها مصرف بشه.میخواستم بدونم درمان اصلی ایشون با این قرص هست یا به نسخه بهتری میتونن داشته باشن ؟ با تشکر

 209. سلام من بدلیل خواب آلودگی زیاد دکتر برام مدافنیل ۲۰۰در صبح تجویز کردن الان روز اول ک میخورم احساس بیقراری و کمی گیجی بهم دس داده آیا بهش عادت میکنم؟

 210. سلام آقای دکتر من یک ماه ونلافکسین مصرف کردم قبلش فشارم ۱۱رو ۸ بود بعد ان فشارم حدودا ۱۳رو ۹ شد و دیگه استفاده نکردم ولی از آن وقت تا حالا فشارم بالا مونده می تونه علتش قرص باشه یا اتفاقی بوده

 211. سلام آقای دکتر
  برای اضطراب و افسردگی ونلافاکسیم مصرف می کنم و باعث کاهش میل جنسی شده و بیشتر مصرف جنسینگ یا جینکو رو پیشنهاد میدن طبق تجربه شما جینسینگ با این دارو تداخل نداره یا اثرش رو کم کنه؟

 212. سلام،خسته نباشید
  بنده ۲۸ ساله هستم
  سابقه مصرف متادون سرترالین ۵۰ پراپرانول طی ۵ سال و ریسپریدون طی یک ماه دارم
  و اعتیادم به متادون روزی ۵۰ میل بود و برای خواب الپرازولام یک میل هم مصرف میکردم،اخیرا باعث سرگیجه دائم شد برام،الان ده روزه که متادون رو قطع کردم،دکتر ونلافکسین ۷۵روزی دو بارو الپرازولام یک میل هم روزی دو بار، و ناپروکسن هنگام درد،تو اینترنت نوشته که تداخل دارن این داروها،ونلافکسین هم مقدار کمی از اضطراب تشویش و هیجاناتم رو کم کرده
  توصیه ایی ندارید؟
  ممنون

  • بنده معنی این سئوالاتی که دائم پرسیده میشه راجع به تداخل رو نمیفهمم.همه داروها با هم تداخل دارن.همه ی غذاها هم با هم تداخل دارن.همه ی داروها با غذاها هم تداخل دارن.ما فقط باید نگران تداخلات خطرناک و مرگبار باشیم که تعدادشون بسیار کم و انگشت شماره.و هیچ پزشکی اون ترکیبات رو نمینویسه.وقتی پزشکی چهار یا پنج قلم دارو کنار هم نسخه میکنه حتما فکر تداخلهای خطرناک رو هم کرده.پس لطفا این سئوالی که خودش ناشی از وسواس سئوال کننده ست رو نپرسید.اگر اینقدر حساسید باید همون لحظه که در مطب پزشک تشریف دارید از خودشون سئوال بفرمایید

 213. با عرض سلام و احترام و تشکر خدمت جنابعالی . آقای دکتر شبیه ترین داروی روانپزشکی به ونلافاکسین چه دارویی است ؟

 214. سلام آقای دکتر اول یه خداقوت و خسته نباشید بهتون بگم بابت پاسخگویی به بیماران چون بیماران مانند من خیلی به افراد مثل شما نیاز دارن ، بنده حدود ۴ سال هست به بیماری پانیک مبتلا شدم ، دکتر ابتدا صبحا برام روزی یک عدد کلوبازام نوشت و ظهر و شب ونلافاکسین ۳۷/۵ خیلی حالم خوب بود و دکتر کلوبازام رو به تدریج کرده بود روزی یک چهارم ، تا اینکه چند روز پیش دوباره پانیک شدید پیدا کردم و به دکتر خودم مراجعه کردم به جای کلوبازام روزی دو وعده صبح و شب بوسپیرون ۵ نوشت با همون ونلافاکسین ناهار و شام یک عدد ، من تو اینترنت خوندم ونلافاکسین با بوسپیرون امکان تداخل دارد و همین باعث استرسم شده برا همین همزمان شب ها نمیخورم دو تا رو و بوسپیرون رو شب نمیخورم ، نظر شما چیه ؟ هنوز اوکی نیستم.

 215. سلام آقای دکتر،من ۳۰ساله وپسرم از ۶سالگی یه حس بدی داشتم وکم بود ولی رفته رفته ریشه دواند دربدنم که الان دچار افسردگی شدم که باید اضافش کنن به کتاب های روانپزشکی، ترس شدید، شدیدا از رفتن به مسافرت بدم میاد،شدیدا ازرفتن به مهمانی بدم میاد بعد ده دقیقه حوصلم سر میره،پانیک و فوبیا دارم میگرن دارم،کمر درد وزانو درد دارم، فصل تابستان وبهار اوج افسردگی من هستش یعنی به مردم واطراف نگاه میکنم دچار دلمردگی میشم، وقتی بعداز ظهر بخوام بخوابم بعدش چنان افسردگی قدرتمندی میگیرم که دچار گریه وبغض میشم، تقریبا یا کاملا از انجام کار دچار اختلال شدید عصبی وافسردگی میشم،داروهای زیادی مصرف کردم اینایی که گفتم ۵۰ درصد افسردگیم بود که توانایی نوشتن ندارم، الان صبح ۷ عدد ونلافاکسین ۷۵ بعد از ظهر ساعت دو ۷ عدد ونلافاکستین ۷۵ وهمینطور ساعت ۹ این مقدار، حدود ۴۰ درصد افسردگیم بهتر شده ولی به هیچ وجه کافی نیست، یعنی من روزی ۲۱ عدد ونلافاکسین مصرف میکنم دیگه حوصله روانپزشک رفتن ندارم، بنظر شما آخرین راه درمان من چیه

 216. سلام و عرض احترام.
  من به دلیل افسردگی و وسواس فکری بیشتر داروهای ssri رو به مدت نسبتا طولانی مصرف کردم؛ همه ی اونها به جز سیتالوپرام باعث سردی دست و پا شدند و طبعم رو سرد کردند و نتونستم تحملشون کنم؛ متاسفانه و ناباورانه سیتالوپرام هم باعث افزایش میل جنسی میشه و برای من که میلم زیاده مناسب نیست. (با این که متاهلم به مشکل بر می خورم و به سمت زنهای دیگه میرم.)
  به نظرتون ونلافاکسین برای من خوبه؟ یعنی در عین این که طبع بدن رو گرم کنه، میل جنسی رو کم کنه و برای زودانزالی هم موثر باشه.
  با سپاس از وقتی که می گذارید.

 217. سلام دکتر وقتتون بخیر بنده از فروردین ماه امسال ب دلیل افسردگی و اختلال پنیک دکتر بهم دارو ونلافاکسین ۳۷.۵ تجویز کرد که روز های اول نصف ثبت و نصف ‌‌شب و بعد چهار ماه یکی صبح و یکی شب بنده از مهر ماه خودم فقط شبی ی دونه میخورم و حالا میخوام قطعش کنم کاملا ممنون می‌شم راهنماییم کنید

 218. سلام یار مهربان آقای دکتر واسه وسواس و هراس روزی دوتا الوینا ۳۷۰۵و۱،۵ الپروزلام ۱ میخورم احساس میکنم الوینتا هیچ اثری نداره فقط الپروزلام ارومم میکنه احساس میکنم الوینتا هیچ تاثیری نداره جناب دکتر چه کنم با خوردن الپروزلام کمی اشتهام خوب میشه

 219. سلام اقای دکتر من بعد از زدن‌واکسن کرونا دچار مشکل گوارشی شدم.جوری که گاهی بعد خوردن بعضی مواد غذایی نفس عمیق به سختی میکشیدم هردکتری رفتم گفتن معده سالمه و امکان داره از اعصاب باشه و شاید اضطراب دارویی بوده.باپرهیز یکم بهتر شدم ولی هنوز این مشکل ادامه داره.اخرین پزشکی که رفتم بمن قرص تری فلوئوپرازین ۱میلی دادن بعد از نهار و شام.من نمیدونستم قطع ناگهانی نباید داشته باشه.یکم بهتر که شدم خودسر داروم رو نخوردم چون بهترم نکرده بود.دوسه روز بعد از قطع این دارو همزمان شد با شنیدن یه خبر بد برام .که شبش من تب کردم از فردا صبحش یه حس کسالت و بی انگیزگی دارم و تنهایی رو نمیتونم تحمل کنم باید حتما تو جمع باشم یا کسی پیشم باشه.مشاور رفتم گفتن گذراست.ولی دکتر مغز و اعصاب و دکتر اعصاب و روان گفتن علایم افسردگی دارم.ذوق و شوقم برگشته اما کماکان اون بی انگیزگی اول صبح و احساس پوچی و نامیدی رو دارم.بنظر شما این حالات افسردگیه یا ناشی از قطع ناگهانی اون قرص؟واینکه بمن قرص سیتالوپرام ۲۰دادن شبی یه ربع.چهارشب مصرف داشتم صبحاحالت تهوع داشتم ولی بعدش دیگه درست میشدم.دکتربرا این حالت تهوع میگه نمیسازه بهتون و قرص رو با قرص ونلافاکسین۷۵تعویض کردن.بنطرشما این تجویز برامن مناسبه؟یا همون سیتالوپرام رو بخورم.اخه تونظرات دوستان دیدم جواب دادین این قرص قویه و برا افسردگی شدید تجویز میشه

  • اینا اسمش سندروم پس از کروناست.شما تنها نیستی.خیلیها در حال رنج کشیدن ازین وضعیت هستند.خوشبختانه بین ۶ ماه تا یکسال کم کم برطرف میشه.همین داروهای سبک رو بخورید بهتره.و بیشتر سعی کنید به جسم و روان خودتون رسیدگی کنید

   • ممنونم.چقد خوشحال شدم‌ که بالاخره یکنفر گفت روزی اینا تموم میشه و خوب میشه.فقط عذر میخوام سیتالوپرام رو مصرف کنم یا ونلافاکسین رو؟

 220. سلام خدا قوت برای میگرن من دکتر چندین ساله آمی تریبتلین شب یکی ووالپروات ۲۰۰شب یکی ووضعیت خوابم خیلی بده کلونازپام ۱ میلی تجویز کرده الان آمی تریبتلین دبی نیست به جاش دلوکستین ۳۰شب یکی داده به نظرتون تاثیرش وعوارضش نسبت به آمی تریبتلین چطوره این دارو برای میگرن خوبه

 221. سلام اقای دکتر،خسته نباشید،بنده قرص ونلافاکسین و الانزاپین و هالوپریدول مصرف میکنم،کدومشون باعث کاهش میل جنسی میشه؟اصلا میل جنسی ندارم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 222. سلام آقای دکتر من یک مدت بود برای سردردم الانزاپین ونورتپیتیلین ووالپروات سدیم مصرف میکردم که بعد از مدتی دکتر دوز مصرفی وزمان مصرفشان را عوض کرد که بعد از اون خیلی افسرده وبی انگیزه شدم وحالا دارو ها رو هم قطع کردم که اصلا درست نشدم نمیدونم دکتر چی کار کنم از درون غمگینم وحالم خوب نیست.به نظرتون باید چی کار کنم؟ ممنون میشم جواب بدید به لطفتون نیاز دارم😔😊

 223. سلام و خسته نباشید
  جناب دکتر من ۲ماه قرص ونلافاکسین مصرف کردم برای حمله های اضطراب و استرسم.ماه اول روزی ۱ عدد ۷۵ و ماه دوم روزی ۲ عدد دوز۷۵ میلی گرم.با این حال هنگام رانندگی اضطراب داشتم و بدنم نیروی سابق رو نداشت.پزشکم رو تغییر دادم و گفتن این دارو برای مشکل شما خیلی قویه و در عرض ۱۰ روز ونلافاکسین رو برای من قطع کردن و روزی نصف قرص آسنترا تجویز کردن و برای حمله های اضطرابی زیاد، گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کردن. الان شرایط کلی به نسبت قبل بهتره ولی بعضی مواقع سرگیجه دارم، به خصوص هنگام رانندگی .به نظرتون داروی دیگری نیاز دارم تا شرایطم مساعد بشه ؟

 224. سلام آقای دکتر خسته نباشید من دخترم ۱۷سالشه پنج ماهی میشه که معده درد داره متخصص گوارش بردیم گفت معده درد عصبی قرص تریفلویوپرازین کلیدینیوم سی ومب اکتوونولپازا دادند بهترشدولی موقع استرس بازم حالش بدمیشد دکترش گفتن پیش روانپزشک هم باید ببرید ومابردیمش ودکترتشخیص افسردگی دادن قرص الوینتا۳۷و داکسیپن ۱۰ تجویز کردن آلان سه روزشدوحالش هی بدتر میشه دردشکم سردردوبدن دردداره غذاهم نمیتونه بخوره قرصهای معده روهم میخوره جزتریفلویوپرازین که حذف کردن لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم

  • شرمنده خیر بنده نمیتونم در خدمت شما باشم
   از پزشکان بیشتر توقع تشخیص و تجویز داشته باشید
   اونها خیلی وقت و حوصله ی کارهای اداری و پرونده نویسی و اینا ندارن
   بهترین پرونده همون نسخه های قبلی شماست که همه رو بترتیب تاریخ بهم منگنه کنید یا تو پوشه بگذارید
   همه حرفاتون و دغدغه هاتون رو هم روی ورق بنویسید و در تایمی که مخصوص شماست به پزشکتون بگید تا چیزی فراموش نشه.کار یک پزشک تو همون جلسه ویزیت با شما تموم میشه تا ویزیت بعدی.و در این فاصله دیگه دسترسی ندارید

 225. سلام آقای دکتر
  بنده ۳۵ سالمه از بچگی از بیماری میترسیدم و خیلی وقتا فکرما درگیر میکرد تا اینکه ده سال پیش حالمو خراب کرد.
  بطوری ک از دانشگاه انصراف دادم و خیلی احساس ترس و ضعف و خستگی داشتم همش فک میکردم مریضی دارم.
  انواع دکتر رفتم چکاپ آندوسکوپی کولونوسکوپی سونوگرافی و … انجام دادم و دکترا گفتن ک مشکلم جسمی نیست و رفتم پیش روانپزشک تو این ده سال چند بار تحت نظر پزشک بودم و هر بار ک حالم بهتر میشد خودم قرصامو کم میکردم و قطع میکردم ولی بعد از چن ماه دوباره مشکلم شروع میشد تا اینکه تصمیم گرفتم دوره درمانم رو تکمیل کنم و این کارو کردم و انجامش دادم ولی متاسفانه اتمام دوره درمان من مصادف شد با کرونا و اینکه بعد از گذشت ۶ ماه از کرونا و بروز چند اتفاق پر استرس برای بنده دوباره علائمم شروع شدند.
  رفتم پیش دکتر ایشون بهم سرترالین ۱۰۰ و ریسپریدون دادند یک ماه مصرف کردم ولی حالم اصلا خوب نشد و بدتر هم شد.
  رفتم پیش دکتر قبلیم و ایشون قرص ونلافاکسین ۳۷.۵ و رهاکین دادند اوایل حالم بهتر شد ولی بار دوم ک رفتم ونلافاکسین ۷۵ روزی دوبار بهم دادن ولی متاسفانه حالم دوباره بد شد ضعف داشتم بدنم بی انرژی بود
  بی حوصله و بی انگیزه بودم عصبی بودم دلشوره داشتم رفتم پیشش و قضیه رو بهش گفتم و ایشون در کنار اون قرصها پوکساکیم هم اضافه کردن ی کم بهتر شدم تا اینکه یکی از دوستان ی دکتر تو شهر اصفهان معرفی کردن رفتم پیششون ایشون گفتن ک میزان قرصایی ک مصرف میکنم زیاده و سرترالین را جایگزین ونلافاکسین کردن و شروع کردن ب کم کردن قرص های رهاکین و پوکساکیم و این روند چند ماه طول کشید در این دوره اوضاعم خوب نبود ولی در کل بد هم نبودم تا اینکه پوکساکیم را کامل قطعش کردم و همزمان در این موقع ی اتفاق پر استرس برام افتاد و حدود یک ماه من رو درگیر کرد و بعد از اون اتفاق و قطع قرص پوکساکیم و رهاکین حالم بده.
  همش ترس از بیماری دارم هم برای خودم هم برای خانوادم.
  دوباره بی انرژی و بی انگیزه هستم
  احساس سبکی سر دارم
  احساس میکنم حالم میخاد بد بشه
  دلشوره دارم
  ضعف دارم
  همش میخام بخابم
  به سختی میرم سر کار
  همیشه خسته ام
  ۶ ماه پیش چکاپ رفتم مشکلی نبود.
  بنظرتون چیکار کنم؟
  آقای دکتر بخدا تو این ده سال گذشته حالم سینوسی بوده بعضی مواقع حالم بد و بعضی مواقع بهتر ولی هیچ موقع آدم قبل از مریضیم نشدم.
  نمدونم باید چیکار کنم.
  کمکم کنید.

  • فکر کنم قبلا جواب دادم
   درمان داروییتون خوبه
   ولی شما شدیدا نیاز به یک رواندرمانگر دارید
   دارو هاتون خوب و مناسبه
   بیشتر ازین از دارو توقع نداشته باشید
   حتما حتما روانشناسی و ورزش و تغییر سبک زندگی رو شروع کن

 226. سلام آقای دکتر عزیز وبسیار محترم.لطف کنید به سوال بنده هم جواب بدید. مصرف طولانی مدت ونلافاکسین هر روز با دوز سیصد میلی گرم با تجویز روانپزشک آیا باعث آسیب کبدی و یا کلیوی میشود؟

 227. سلام اقای دکتر من دو هفته است برای اختلال تمرکز قرص ویاس مصرف میکنم روزی یک ساعت هم نمیتونم بخوابم واقعا کلافه شده ام میشه لطفا راهتمایی کنید من چکار کنم با این بیخوابی؟

  • خب نباید هر روز و با دوز کامل بخورید
   کپسولو باز کنید یک سومشو بریزید تو نصف لیوان آب
   لااقل سه روز در هفته تعطیلی بدید

 228. سلام خسته نباشین اقای دکتر من شهریور سال گذشته به علت لرزش سرم دکتر رفتم و برام ونلافاکسین پرانول و بوسپیرون نوشت
  پرانول و بوسپیرون با دوز کم بودن اما ونلافاکسین با تجویز دکتر هی بیشتر شد دوزش
  من الان چند ماهی هست درگیر قطع ونلافاکسین هستم خیلی اروم و طبق اصولی که دکتر گفت قطع کردم
  اما الان که کمترین دوز رو مصرف میکنم یعنی قرص ۳۷/۵ رو نصف میکنم نمیتونم کمش کنم یعنی وقتی نزدیک به ساعت مصرف روزانش میرسه توی سرم صدای سوت میاد در نتیجه نمیتونم یه روز در میان مصرف کنم وقتی با دکتر خودم حرف زدم گفت نمیشه و باید برم پیش متخصص خودشونم متخصص بودن اما گفت برای مورد من کاری از دستشون برنمیاد
  پیش دکتر دیگه ام رفتم برام آمی تریپتیلین و پرانول و رهاکین ۲۰۰ نوشتن
  پدرم تومور داشت دپاکین مصرف میکرد که مشابهش میشه رهاکین راستش من خیلی میترسم ازش استفاده کنم چون تجربه مصرفش رو پدرم داشتم میدیدم که نمیشد قطعش کنه و اینکه با تشنج فوت کردن
  من فقط میخوام ونلافاکسین رو قطع کنم با یه قرصی که عوارض کمی داره خیلی به کمکتون احتیاج دارم

 229. سلام آقای دکتر. ونلافکسین چاق کننده ست؟ و کلا داروهای اعصاب چرا چاق میکنند؟ اشتها رو زیاد میکنند یا متابولیسم رو پایین میارند؟ و اینکه باعث ریزش مو میشه ونلافاکسین؟

 230. سلام وقت بخیر
  من به مدت ۴۰ روز قرص دلوکستین رو مصرف کردم به علت سردرد شدیدی که داشتم و ۲ روز قبل که قرص تموم شد دکترم قرص جدیدی تجویز کردن (قرص دپریلکس ۳۷/۵)
  من فقط یک عدد استفاده کردم و از ۲ روز قبل تا الان سرگیجه خیلی شدیدی دارم دیشب دکتر هم رفتم قرص بتاهیستاتین دادن ولی هیچ تاثیری نداشته، لطفا راهنمایی کنید باید چیکار کنم؟؟ دیگه قرص دپریلکس رو هم نمیخوام ادامه بدم

 231. سلام اقای دکتر،ارادتمندم،ممنون میشم راهنماییم کنید،
  بنده قرص ونلافاکسین۷۵روزی یکبار مصرف میکنم همراه رهاکین ۲۰۰روزی یکبار مصرف میکنم برای اضطراب اجتماعی شدید،اقای دکتر میل جنسیم بشدت کم شده،ناتوان شدم کلن،به دکترمم میگم هیچ توجهی نمیکنن،قرص ویگورمن رو مصرف کردم هیچ تاثیری نداشت.واقعا کلافه شدم.چیکار باید بکنم.

 232. پس از شروع مصرف ونلافاکسین با دوزهای پایین سوالی دارم اینکه: برا مصرف روزانه ۲۲۵ میلی گرم کپسول ونلافاکسین پیوسته رهش بهتره در یک نوبت استفاده بشه یه روزانه در سه نوبت؟ تشکر

 233. سلام آقای دکتر.بین برندهای داخلی ونلافاکسین آیا تفاوتی است؟ونلافاکسین که من از داروخانه گرفتم دپریلکس است آیا مارک خوبی است؟تشکر

 234. سلام جناب دکتر خسته بناشید
  من طبق دستور پزشک روز یدوتا الونتا میخورم با دوز ۷۵ مجموعا ۱۵۰
  میخوساتم سوال کنم فاصله بین این دوتا دوز حداقل چقدر باشه؟ چون دکتر به صورت کلی به من گفت یکی صبح یکی عصر

 235. سلام اقای دکتر من قبلا مشکلم رو به شما گفتم گفتین سندرم پس از کروناست و خودش شش الی یکسال درمان میشه.این بین بمن خبر ناگواری گفته شد که یجورایی برام شوک عصبی بود.و باعث شد یجورایی افسردگی خفیف بگیرم .دکتر بمن ونلافاکسین۷۵دادن روزی دوتا ولی چون گوشم سوت میکشید من فقط یدکنه مصرف کردم.البته قبل از شروع درمان من خودم رو سرگرم کار و حضور در جمع و اینا کردم حالم رو به راه شد ولی دکتر من تشخیص دادن بهتره مصرف کنم تا در آینده یا زمان بارداری ریگه افسردگی نگیرم.ایشون بمن گفتن سه ماه مصرف داشته باش بعد قطع.من الان سه ماهه حالم درسته و ازاول هم به ایشون کفته بودم قصد بارداری دارم گفتن این قرص مشکلی پیش نمیاره وبرا زنان باردار هم مصرف میشه و…من الان بعد سه ماه مصرف از ایشون خواستم شیوه قطعش رو بگن اما میگن قرص بی ضرره اشکال نداره تا شش ماه بخور بااینکه حالت خوبه بهشون میگم اقدام بارداری میخوام کنم میگه چه عجله ای هست و… میشه شما راهنمایی کنید من چجوری قطع دارو رو شروع کنم،روزی یدونه صبح مصرف دارم

 236. سلام جناب دکترعلی وردی.ممنون بابت وقتی که برای همه میگذارین.یه سوال داشتم خدمتتون.من تقریبا یک سال سرترالین ۵۰و نورتریپیلین ۱۰ مصرف کردم.(برای افسردگی و اضطراب کم)
  مقدارش رو هم با نظر پزشک به نصف در یک روزکم کردم.چند روزی هست که کنار گذاشتم و مصرف نمیکنم.ولی بعضی مواقع حال و هوای قبل رو پیدا میکنم.میتونم بعضی مواقع هر وقت احساس قبل رو داشتم ،نصف از هرکدام بخورم؟یا باید یک دوره دوباره مصرف بشه؟باز هم تشکر میکنم از وجود نازنینی مثل شما.