خوب و بد ِ قرص اولانزاپین

بی اشتهایی عصبی

– اولانزاپین چیست:
اولانزاپین (olanzapine) جزو دسته دارویی ضد روانپریشی (antipsychotic) و ضد سرخوشی (antimanic) می‌باشد که از طریق کاهش میزان دپامین  مغز اثر می کند ولی علاوه بر این موارد، این قرص کاربردهای دیگری هم دارد.این قرص  بنا بر تجربه و تشخیص روانپزشک بعنوان درمان کمکی در حالات نروتیک مانند اضطراب و وسواس و اختلالات خوردن (بی‌اشتهایی عصبی) و افسردگی هم می تواند به کار رَوَد. پس هر گونه شک و ابهامی که در مورد حکمتِ تجویز این دارو دارید با پزشک خود مطرح کنید و توضیحات قانع کنندهٔ او را از زبان خودش بشنوید. شنیدن اطلاعات ناقص از متصدیان داروخانه‌ها یا خواندن بروشور داخل جعبهٔ دارو یا صفحاتی مانند ویکی پدیا، کافی و کارآمد نیست و ممکن است شما را در مورد تجویز پزشکتان دچار سوء تفاهم کند.

– موارد مصرف اولانزاپین:
این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد:
۱- بیقراری شدید (agitation)
۲- اختلال بی‌اشتهایی عصبی (anorexia nervoza): مبتلایان که اکثرا خانم هستند به تصور ِ واهی ِچاق بودن، از خوردن غذا امتناع می‌کنند.

الانزاپین
الانزاپین

۳-افسردگی مقاوم به درمان (treatment resistant depression)
۴- فاز سرخوشی (mania) اختلال دو قطبی (bipolar)
۵-بدبینی و پارانوییا (paranoia)
۶- توهم و هذیان در روانپریشی‌هایی مانند اسکیزوفرنی

۷- هر چند این دارو بهتر است بالای سن سیزده سالگی مصرف شود ولی ممکن است گاهی در اختلالات مخصوص کودکان مانند اختلالات طیف اوتیسم  و همچنین اختلال سلوک(conduct) بنا به صلاحدید پزشک بکار رود.
۸-روانپزشکان با تجربه که به مکانیسم اثر دارو‌ها مسلط هستند ممکن است این دارو را بنابر صلاحدید ِ بالینی خود، در مواردی چون حالات اضطرابی و وسواسی و همچنین اختلالات تجزیه ای (Dissociative Identity Disorder)بعنوان داروی مکمل برای کاهش مقاومت دارویی یا برای افزایش اثر سایر ِدارو به کار ببرند. بنابرین تجویز این دارو الزاما به معنای روانپریش بودن شخص مصرف کننده نیست. داروهای اعصاب موارد مصرف بیشماری دارند که همه یِ آن‌ها در بروشور دارویی یا در صفحات اینترنتی ذکر نشده است.

– منع مصرف اولانزاپین:
در سالمندان مبتلا به آلزایمر که همزمان دچار حالات روانپریشی (هذیان و توهم) می‌باشند بهتر است از تجویز این قرص پرهیز کنیم چرا که احتمال بروز سکته‌های ریز و خفیف مغزی (mini stroke) در آن‌ها بالا‌تر می‌رود.

– اسامی تجاری:
– زایپرکسا (zyprexa)
– زایپرکسا زادیس (zyprexa zadis)
– زولافرن (Zolafren)

-سیمبیاکس(symbyax):ترکیبی از اولانزاپین و فلوکستین(olanzapine+floxetine) است که برای افسردگی های مقاوم به درمان بکار میرود.البته این ترکیب در ایران موجود نیست.

 

زایپرکسا
زایپرکسا

 

– دوزاژ اولانزاپین:
این قرص در دوزهای۲. ۵(دو و نیم) و ۵ و ۱۰ میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد. دوز متوسط درمانی آن بین پنج تا ده میلی گرم است و یک بار در روز مصرف می‌گردد. دوز حداکثری آن بیست میلی گرم می‌باشد.
اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبل کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید. قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید. خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

– نکات مهم در مصرف اولانزاپین:
۱-اگر دچار آلرژی شدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تونه این‌ها باشه: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست.
۲-سالمندانی که دچار انواع دمانس (زوال عقل) و آلزایمر هستند ممکنه با خوردن این قرص بیش از دوازده هفته، مجددا دچار سکته‌های ریز مغزی شوند (mini stroke)
۳- ممکن است این قرص برای افراد چاق یا افرادیکه مستعد چاقی هستند انتخاب مناسبی نباشد
۴- این قرص ممکنه ۴ تا ۶ هفته طول بکشه تا اثرات خوبش رو نشون بده پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را تا آنموقع قطع نکنید.
۵- در حاملگی و شیر دهی مصرف این دارو قدغن است.
عوارض اولانزاپین:
۱-عوارض خفیف: احتمال وقوع این عارضه‌ها یک در صد نفره. این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگه بسرعت قابل رفع هستند بنابرین وقوع ِ ان‌ها به معنای قطع ِ آن‌ها نیست و شما فقط باید با پزشکتان تماس بگیرید: -یبوست -گیجی -خشکی دهان و چشم -خواب آلودگی-خستگی، بیقراری، ضعف – احتباس مایعات – افزایش وزن – راش پوستی.
۲- عوارض جدی: هر چند این عوارض کمیاب و نادره ولی چنانچه آن‌ها را مشاهده کردید بسرعت باید برای بررسی ان‌ها حضوری به پزشک خودتان یا در صورت عدم دسترسی به ایشان به بیمارستان مراجعه کنید:
– اختلال قاعدگی در خانم‌ها
– بزرگ شدن سینه‌ها در مردان
-چاقی افراطی و افزایش کلسترول
-افزایش قند خون (دیابت)
-اختلال در ریتم و ضربان قلب
– تشنج
– بروز لختهٔ خونی در اندام‌ها
-حرکات غیر عادی و غیر اختیاری در صورت و بدن
– تورم مفاصل

– یک توصیهٔ مهم:
– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهی ِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسب ِاطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقص ِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.
-همچنین در جریان باشید که سود و زیان دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک)
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 
-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

944 Comments

 1. درود و وقت بخیر؛
  جناب دکتر من آقایی هستم ۴۳ ساله؛ حدود یک ساله برای اختلال خوابم مصرف هم زمان الانزاپین و آلپرازولام تجویز شده تا بتونم ۷ ساعت خواب پیوسته داشته باشم. دوز مصرفی نصف آلپرازولام نیم است با نصف الانزاپین دو و نیم. دوز تجویزی دو برابر این بوده منتهی چون با نصف این تجویز خواب مورد نظر رو دارم؛ به نصف بسنده می کنم.
  بارها امتحان کردم و دیدم که بدون این دو قرص؛ چند ساعت بیداری رو حد فاصل ساعت ۳ تا ۶ صبح باید تحمل کنم که نظم زندگیم رو بهم می ریزه.
  دو پرسش داشتم از خدمت شما:
  ۱ – در مطلب خوب و بد الانزاپین اشاره ای به کاربردش در اختلال خواب نداشتین.نظرتون در خصوص این تجویز چیه؛ با توجه به این که من تا آخر عمر باید این ترکیب رو مصرف کنم!
  ۲ – خوشبختانه هیچ مشکل خاصی با این دارو ندارم و از خوابم هم کاملا راضیم. فقط میل جنسیم که هیچ وقت زیاد نبوده؛ کمتر شده و عواطف و احساساتم هم کمه(فاقد عمق و شدت) . به نظرتون
  الانزاپین تاثیری داشته؟ اگه راهکاری به ذهنتون میرسه ممنون میشم بفرمایین
  سپاس از وقتی که اختصاص دادین و این نوشته رو خوندین

  • هر چند الانزاپین معمولا فقط به این هدف تجویز نمیشه، ولی اثر سداتیو(خواب آوری) هم داره.آلپرازولام هم نباید بیشتر از یکماه مصرف بشه چون در طولانی مدت هم اعتیاد آوره هم حافظه رو از بین میبره
   امیدوارم که شما سرخود دارو مصرف نکرده باشید و تحت نظر پزشک باشید.برای اون عوارض هم یکسری مکملهایی باید توسط پزشکتون براتون تجویز بشه

 2. سنصف.جناب دکتر من دختری ۲۱ساله هستم که آبان سال پیش به طور ناگهانی دچار حملات پانیک شدم و شروع به مصرف خودسرانه الپروزولام ۰/۵ کردم البته نه در دوز بالا همیشه ۱/۴ یا نصف.تا اینکه تو این چند ماه اخیر دچار گریه های بیش ازز حد شدم و همش مداوم انگار نمیدونستم کیم کجام ادما کین چین؟ البته نه به معنای این که حافظم رفته باشه ولی گاهی این حالتو داشتم. تا اینکه به روانپزشک مراجعه کردم. ایشون برای من آسنترا ۵۰ و الانزاپین ۵ تجویزکردن. با خوردن الانزاپین از ابتدا هم مشکل داشتم ولی ایشون گفتن برای اضطراب داده شده در حالی که این دارو ضد سایکز. ! الان از ۱/۴ شروع کردم. میخواستم راهنمایی کنید که فکر میکنید با یه پزشک دیگه مشورت کنم یا داروها رو ادامه بدم؟ آیا الانزاپین باعث از بین رفتن حافظه میشود؟

  • سلام.داروهای ضد سایکوز بعنوان ضد اضطراب هم کاربرد دارند و ایرادی نداره.بنظرم دکترتون درمان خوبی براتون گذاشتند

  • داروهای ضد سایکوز،ضداضطراب هم هستند وقتی با دوزهای کم داده بشه…به پزشکتون اعتماد کنید.نه الانزاپین دارویی نیست که لطمه به ساختار حافظه ی شما بزنه…زیر نظر ایشون ادامه بدید و بعد طی دوره درمان بتدریج قطع کنید

  • با سلام آیا الانزاپین باعث افت فشار خون وضعیتی یا به طور کلی باعث افت فشار خون میشه؟ اگه میشه آیا باید دارو قطع بشه یا با ادامه مصرف رفع میشه اثر کاهندکی فشار خونش

   • سلام جناب دکتر
    من دختری ۷ ساله دارم ، رفتیم دکتر برای اینکه دخترم فوق العاده بی اشتها بود ، دکتر قرص آلانزاپین تجویز کردن
    الان عوارض این دارو رو خوندم از توضیحات شما خیلی نگرانم، لطفا بگید چیکار کنم؟ ، دخترم خیلی عصبی شده توهمی شده همش با اسیاب بازی هاش حرف میزنه و اونارو واقعی میبینه
    لطفا راهنماییم کنید

 3. سلام آقای دکتر خسته نباشید من وقتی این قرص رو نمیخورم دچار حالت تهوه استرس شدید و ساعت های ۳الی ۴بیدار میشم فقط میارم بالا تهوه من سبز و زرد است آیا این قرص برای خوب است بخورم اسم قرص الانزاپین میباشد

  • اگر دوره درمانتون تموم شده باشه باید به آهستگی و به تدریج قطعش کنید،والا اگر بخواهید تا اخر عمر مصرف کنید معلوم نیست که دچار چه عوارضی بشید.فقط با دکتر خودتون صلاح مشورت کنید.اگر نظر ایشون اینه که خوردن الانزاپین براتون واجبه ،ادامه بدید وگرنه قطعش کنید

 4. سلام
  ببخشید گویا دوره شیدایی من مجدد عود کرده است و نمی تونم مفهمومی را که می خوام درست بیان کنم و موجب سوء برداشت می شود. آیا دارویی است که در این موارد مصرف کرده و تاثیر سریعی داشته باشد که در موقع صحبت کردن کمی تمرکز بیشتری روی صحبت هایم داشته باشم؟

  با تشکر

  • خیلی مراقب باشید…داروهای افزاینده تمرکز ممکنه شیدایی شما رو تشدید کنه.سرخود دارو نخورید

   • من ترس از تاریکی و تنهایی دارم و شب نمی توانم بخوابم چون دچار تصورات عجیب و غریبی می شوم. در شب ها باید چراغ خواب روشن باشد و لامپ داخل حیاط هم همینگونه. همیشه هم بلافاصله با تاریکی هوا، کسی باید در خانه باشد .ولی برای مدتی که خانواده برای چند هفته نبودند با وجود تنهایی سعی می کردم چراغ هارا دیرنر روشن کنم یا کمترین چراغ را روشن کنم.

    ایا در این شرایط گاهی مثلا در هنگام احساس افزایش احساس شیدایی و جنون کمی از خانواده فاصله بگیرم و مدتی دور از خانواده و در شهر دیگری زندگی کنم (با امید اینکه کمی از استرس ها و نگرانی ها کاهش یابد)مفید است یا خیر؟

    با تشکر

    • بخاطر شیدایی یا جنون ،دوری از خانواده و تنها بودن،خطرناکه،چون در این حالات قضاوت شما در مورد پدیده ها و ادمها غیر نرماله و ممکنه از مرز واقعیت خارج بشید

     • سلام
      میشه لطفا راهنمایی کنید این غیر نرمال بودن و از واقعیت خارج شدن مثلا چگونه خواهد بود؟ مثال بزنید.

      همچنین آیا دانستن این اگاهی ها که بیمار در مواقع مختلف افسردگی یا شیدایی چه شرایطی دارد، ایا به خود بیمار کمک می کند که در ان لحظات متوجه وضعیت خود شده و سعی کند از انها دوری کند؟ مثلا من در لحظه شیدایی قضاوت من دچار اشتباه می شود پس بلافاصله که متوجه وضعیت خود شدم باید سعی کنم از قضاوت ها خودداری کنم.

     • نه این خیلی بعیده که کسی که در سنجش واقعیت مشکل پیدا کرده به غیرطبیعی بودن خودش واقف باشه…و اطرافیان وی نباید خوش بینانه ،مسولیت رو بدوش اون فرد بگذارند

 5. سلام جناب دکتر علی وردی
  مادر من ۶۹ سالشه
  بیماری اختلال تیرویید داره؛ تیروییدش هم کم کاره، هم نودل سرد داره(تیرویید گره دار)
  یکی از رگهای قلبش هم گرفته شده
  اخیرا یک چشمش دچار تورم، درد، آبریزش و قرمزی شد
  برای همین ابتدا به چشم پزشک مراجعه کردیم و دکترش گفت چشمش هیچ مشکلی نداره و کاملا سالمه و مشکل از جای دیگه ست
  با یکی از اقوام که پزشک هستند مشورت کردیم و ایشان گفتند احتمالا تیرویید چشمی دارند و بهتر است به متخصص غدد مراجعه کنید
  البته چند سال پیش یکبار به دلیل افتادن، سرشون ضربه خورد که سریعا به بیمارستان بردیم و گفتند چیزی نیست و خیالتون راحت باشه
  به همین دلیل با بروز مشکل چشمشون گفتیم بهتره اول یک متخصص مغز و اعصاب، ایشون رو ویزیت کنند شاید ناراحتی چشمش به دلیل یک مشکل مغزی باشه و با ام آر آی یا سیتی اسکن بشه تشخیص داد
  اما این متخصص داروهای الانزاپین، سرترالین و پرگابالین رو تجویز کردند!!!
  میخوام بدونم چرا؟
  و این داروها چه ربطی به چشمشون داره؟
  ممنون!

  • سلام.علایم جسمی مادرتونو گفتید ولی علایم روانی مثل افسردگی یا اضطراب رو نگفتید.احتمالا پزشکتون در معاینه و مصاحبه متوجه یک اختلال زمینه ای مثل افسردگی در مادرتون شده و سرترالین رو برای همین تجویز کرده…پرگابالین هم بطور کلی هر نوع درد و التهاب عصبی رو تسکین میده…الانزاپین هم بطور کمکی علایم اضطرابی،بیخوابی،بی اشتهایی رو بهبود میده.ترکیب بدی نیست

 6. سلام خدمت شما، من تا بحال از داروهای فلکسیتین،،سیالپرام،ایمی پرامین ،دوکسپین خارجی ، نوروتریپتیلین، الانزایىپین،ریسپریدون ١ میلی ،والپرات و لیتیوم طی دوران ٨ سال استفاده کردم ،حالت روحی من اظراب شدید دارم ،، صبح ها حالم یکم خوب میشه ،شب ها حالم بد میشه یا بر عکس ،عدم لذت از چیزایی که قبلا لذت میبردم را ندارم، منفی گرا هستم،کمبود انرژی دارم همیشه خستم ،،تمرکز اصلا ندارم،،یکم پر خوری عصبی داشتم با رژیم با زحمت فراوان کم کردم ،الان دارو بوپرپیون و فلکستین میخورم احساس میکنم مثل ثابق که لیتیوم و والپرات و سیتلپرام مصرف میکردم شاد نیستم،، یبار دکترم دوکسپین خارجی با سیتللوام همزمان داد اون موقع هم خوب بودم ،بنظر شما من دو قبطی هستم چون ۴ ماهه همش افسرده و تو هخودم هستم تو زهنم همیشه فکر میکنم، اقای دکتر من میخوام بدنم عین مصرف ترامادول سر حال و با انرژی بشه الان که ترامادول مصرف نمیکنم قبلا نا ١ ماه مصرف کردم قطع کردم. الان اصلا مصرف نمیکنم ،قبل از مصرف این علایم افسردگی را داشتم یه نسخه ای برای من تجویز کنید ،گاهی پشت کتفام یا اعصاب گردنم از عصبانیت از صبح تا شب درد میکنه، علایق و هیجان ندارم ،انرژی سابقم از دست رفته من ٣٠ سالمه ،لطفا نظر خود را بمن بگید ممنون

  • متاسفانه بعضی از حالات اضطرابی بسیار شدید هستند و نسبت به داروها سرکشی میکنند.تو اینجور مواقع بعضی از روانپزشکان از داروهای ضد روانپریشی هم کمک می گیرند

   • یاشااقا دکتر،ممنون،من بعد سه سال جوابتنو اتقافی خوندم پیجوتونو گم کرده بودم، اقا دکتر من حدود یه سال گل مصرف کردم تو این یه سال خیلی اروم شده بودم و خیلی شاد بنظر شما میتونم هفته ای دو بار ازش استفاده کنم، دیدم نسبت به ادم ها عوض شده بعد از مصرف گل یکم واقع گزا شدم با هر مسی دعوا نمیکنم ،جر و بخث نمیکنم، میتونه حای گزین داروهای اعصاب و روان کنم یا وابستگی میاره,از زحمات شما بی نهایت متشکر هستم که با حوصله جواب میدید،

 7. سلام و خسته نباشید.من دچار حالت وسواس هستم در طهارات و نجاسات.و یه مشکلی که واقعا اذیت کننده هست اینه که همیشه احساس ریزش ادرار دارم و حس میکنم که شلوار خیس و گرم شده درحالیکه وقتی نگاه میکنم چیزی نیست یا اگر هست اینقدر اندک هست که قابل اقماض هست.ولی مشکلم اینه تا نگاه نکنم اروم نمیشم بخصوص مواقعی که بیرون از خونه هستم و امکان جستجو و بازدید نیست و فکر میکنم(یعنی میبینم(توهم))که با راه رفتن من ادرار به اطراف پاشیده میشه!!!همین باعث شده فشار روحی و تنش زیادی داشته باشم.هشت سال هست که این مشکل رو دارم.برای بیماری دیگری به یک متخصص جراحی داخلی مراجعه کردم و درباره این مشکل هم گفتم که ایشان دو قرص ریسپریدون واولانزاپین تجویر کرد که دو هفته ای هست مصرف میکنم.به نظرم اثر خاصی لااقل تا الان نداشته و البته هیچ گونه عارضه ای هم نداشته یا من احساس نکردم.به نظر شما مصرف این دو قرص برای این بیماری مفید هست یا خیر و به نظر شما من چکار کنم؟
  با تشکر از شما بابت پاسخگوئی

 8. سلام آقای دکتر خسته نباشید ،پسرم ۷ سالشه با تشخیص ADHD و oDD.دکتر ایشون از ابتدای امسال داروی ریتالین رو به همراه رسپریدون به مدت تجویز کردند اما بعد خوردن ۱۰ روز ریتالین چون فقط یه ساعت خوب بود بعد دچار ریباند میشد ریتالین رو حذف کردند ،بجاش استراموکس ۲۵ دادن و دپاکین بعد دوماه از مصرف این دودارو چون هیچ تاثیری در بهبودی پسرم مشاهده نشد هر سه دارو رو حذف کردن (رسپریدون ،دپاکین ،استراموکس)فقط الان از دیروز الانزاپین رو شروع کردند ،پسرم فوق العاده باهوشه در دروس مدرسه اصلا مشکلی نداره و در ریاضی بسیار قوی با وجود اینکه مدرسه رو به خاطر رفتاراش تق ولق رفته یعنی سه ماه نرفته، خواستم نظر شما رو جویا بشم آیا نیاز هست با روانپزشک دیگری مشورت کنم یعنی الانزاپین به تنهایی رفتارهای بیش فعالانه او مثل نکانشگری اوهم کنترل میکنه، الان شش ماهه پسرم از بس توبیخ و سرزنش به خاطر رفتارهای پرخاشگرانه اش شنیده و طرد شدن از هم سن وسالاش خیلی داره صدمه میخوره و اینو هم بگم که همسرم هم پرخاشگره که البته یه مدت به خاطر پسرم خیلی خودش رو کنترل میکنه و نکته دیگه این مشکلات در اجتماع براش وجود داره بخصوص جایی که کودکان دیگه هم حضور دارند متشکرم اگه راهنماییم کنید من واقعا نگرانشم

  • خب پسر شما مورد خاصیه،چون داروهای اصلی جواب نداده باید داروهای مختلف امتحان بشه که دکترتون هم اینکار رو دارند انجام میدند

 9. سلام آقای دکتر،ممنون از جنابعالی که وقت گذاشتید و به سوال قبلیم در مورد اینکه پسرم ADHD+ODD دارن و به دلیل عدم پاسخ به داروهای اصلی این اختلال،تجویز مصرف اولانزاپین به عنوان جایگزین پاسخ دادید اما با مصرف اولانزاپین در طی این چند روز ،پسرم دچار همون حالتهایی عصبی شده که بعد مصرف ریتالین دچارش شده بود ، آیا این مشکل با گذر زمان حل میشه ؟از عوارض اولانزاپینه یا بعد قطع مصرف رسپریدون و استراموکس دچار این حالت شده (تعداد دفعاتی که زود از کوره در میره، بیقراریش ،عصبانیتش بیشتر شده )در طی مصرف اتوموکستین و رسپریدون در خانه اصلا مشکل نداشت ولی الان تو خونه هم این مشکلات رو داره تو این سه چهار روز، سوال بعدی اینکه لطفابفرمایید میشه از دکترش بخوام ریتالین رو دوباره از شرکت دیگه رو مجدد امتحان کنه یا نه؟کل زمانی که ریتالین مصرف کرده ۱۰ روز بود وحالت ریباند سه روز در او تکرار شده بود که دکترشون فرمودند که دیگه بهش ندید،سپاسگزارم

 10. سلام دکتر خسته نباشید
  من ۲۸ سالمه و از ۱۹ سالگی افسردگی شدید داشتم و الان حدود ۷ ساله دچار حملات پانیک میشم. اولاش که نمیدونستم اصلا چیه ولی بعد چند سال که فهمیدم رفتم دکتر و بهم زاناکس داد هفته ای یه بار با دو بار حمله دست میداد و من یه نصفه مبخوردم ولی یک سال پیش حالم خیلی بدتر شد جوری شد که هر شب باید قرص زاناکس میخوردم. الان یک ساله هر شب مصرف میکنم و ریزش موی شدید گرفتم و شدیدا کم حافظه شدم ولی هر کاری میکنم نمیتونم قطع کنم یعنی اگه خیلی یعی کنم و حمله هارو تحمل کنم فقط تا ۲ یا ۳ روز میتونم مصرف نکنم. با این وجود دکترم هم گفته الان اصلا نباید مصرف قرصو قطع کنم. خواهش می‌کنم شما بگید چیکار کنم؟ چرا حالم خوب نمیشه؟ دیگه خسته شدم چند ماهه نه میتونم برم رستوران نه حتی میتونم برم یه مهمونی ۵ نفره. تورو خدا کمکم کنید

  • باید به کمک یه قرص دیگه مثل کاربامازپین،زاناکس رو قطع کنیدزاناکس برای درمان کوتاه مدته والا همین عوارضی که گفتید رو ایجاد میکنه

 11. سلام من الانزاپین میخوردم برای کم اشتهایی دکتر قطعش کرد به دلیل خواب آلودگی.الان که این رو مینویسم حالم خیلی بده،دو روز هست که دارو رو قطع کردم،و الان احساس افسردگی و تنهایی خیلی بدی دارم،و حس میکنم کنترل ندارم رو خودم؛و اینم بگم که دو روز هست سرترالین ۱۰۰ میخورم،میتونه از اون هم باشه؟؟آیا مشکوک به دوقطبی ام؟؟

 12. سلام دکتر جان سپاس بابت جواب سوالات پدر من ۵۱ ساله است ۱۵ سال هست که دارو اعصاب میخوره وه در حال حاضر تراکوئیپتایین و الانازپین و بی بریدین میخوره وه تمام دارو های اعصاب از لیتیم گرفته تا سدیم والپرک و نوریتری پیتلین. کلونازپام و…. همه رو خورده دکتر ها تشخیص دو قطبی دادن(دکتر خزایی کرمانشاه) و در حال حاضر مشکل کبدی داره (سی روز) حالا خیلی عصبانی و زود جوشه و اصلا تمرکز نداره وکلا ترتیب انجام دادن کارها رو نداره میخواستم بدونم از عوارض مصرف الانازپین که این طوریه

 13. خیلی ممنون بابت پاسخ سوال قبلیم دکتر جان پدرم تمرکز اصلا نداره و ترتیب کارها رو نمی دونه مثلا میخواد در و باز بجای گرفتن دستگیره اشتباه ی طرف دیگر در رو میگیره. یا برای روشن کردن سیگار، سیگار رو سرو ته میگیره و فکر میکنه که سیگار رو درست روشن کرده یا الکی کبریت رو روشن میکنه یا دستمال کاغذی رو بجای نان میخواد بخوره که ما نمی گذاریم. بازم ممنون

 14. سلام چقدر خوشحالم واقعا که شما جواب میدین،شما گفتین بهم که من دوقطبی نیستم ولی بعد از اون دو روزی که بعد از قطع الانزاپین حالم بد شده بود،امروز حالت سرخوشی داشتم،فکر میکردم که همه ی اونایی که دوست دارم توجهشون به من باشه ،توجهشون به منه یا احساس اینکه الان در مهمانی هستم رو داشتم،و حالت شیداییم یه جوریه که میره و می یاد،از طرفی من کم کاری تیرویید هم دارم،تمرکز هم نمیدونم خوب داشته باشم واسه درس خوندن،چه حالت شیدایی داشته باشم ،چه نه!حس میکنم نمیدونم منطقی نگاه کنم به دنیا،خیلی خیلی ممنونم ازتون که راهنماییم میکنین

  • شما نمیتونید روی خودتون تشخیص بگذارید،باید یه پزشک از بیرون رفتار شما رو مشاهده کنه و تشخیص بده.به خودتون انگ نچسبونید

 15. سلام آقای دکتر من ۲۷ ساله و دوقطبی ام و۵ روز است وارد فاز افسردگی شده ام.اول با فکر خودکشی بود آمپول هالو بای تجویز کردند فکر خودکشی رفته ولی به شدت نسبت به زندگی و درس بی علاقه شده ام.مخصوصادرس که آرزوها براش داشتم.داروهام کاربامازپین هالوپریدل بیپریدین لیتیم کلونازپام الانزاپین که اخیرا بخاطر افزایش وزن دوزش کم شده بود و آریپیپرازول است.میخواستم ببینم آیا با الانزاپین بیشتر حالم بهتر میشود؟الان ۲٫۵ می خورم.در ضمن آیاداروی گاباپنتین یا هیوسین می تواند باعث شروع فاز افسردگی شود؟ممنون

 16. با عرض سلام، خسته نباشید و وقت بخیر خدمت جناب دکتر علی وردی و تشکر ویژه بابت پاسخگویی حضرتعالی به سوالات بیماران عزیز.
  آقای دکتر، آیا مصرف قرص الانزاپین-تدافارم۵ و کلونیدین۲% در درمان سوءمصرف هروئین، ثمربخش هست یا خیر؟ و در کنار مصرف قرص های مذکور، چه داروهای دیگری می بایست مصرف شود؟
  جنسیت: مرد
  سن: ۳۲
  مدت سوءمصرف هروئین: ۱۰ ماه
  پیشاپیش از پاسخگویی آن والامقام به سوال اینجانب تشکر و قدردانی می کنم.

 17. سلام اقای دکترتشکرازاطلاعات مفیدتون من برای استرسم ب دکترمراجعه کردم وایشون الانزاپین ۲٫۵شبی نصف تجویز کردمن باخوندن این ک برابیماری اسکیزوفرن هست دچارتردیدشدم میخواستم بدونم ایاواقعا برای اضطراب هستش

 18. با عرض سلام
  من کودکی ۱۱ ماهه دارم که از شیر مادر تغذیه میکند
  دکتر بعد از زایمان برای من دپاکین ۵۰۰ روزی ۱ عدد و الانزاپین ۵ شب ۱ عدد تجویز کردن و تاکید کردن که تاثیری روی بچه شیرخوار ندارد ولی چون استرس داشتم که به بچه صدمه بزنم استفاده نکردم
  و با دمنوش(افتیمون و اسطخودوس) تا الان سر کردم

  شما در توضیحات این دارو ذکر کردین که در دوران شیردهی استفاده نشود

 19. سلام من چندین ماهه که به دلیل مشکلات افسردگی شدید قرص های سیتالوپرام و الانزاپین رو که دکتر تجویز کرده میخورم ضمن اینکه کمبود وزن شدید داشتم قبلا اما بعد از مصرف این قرص ها حدود ۱۵ کیلو اضافه کردم و ضمن اینکه با ازمایش خونی که دادم مشخص شده که تری گلیسیرینم خیلی بالا رفته و به ۳۵۰ رسیده ایا باید این قرص ها رو قطع کنم یا خیر؟ضمن اینکه تقریبا دو ماهه که وزنم ثابته و دیگه زیاد نشده.

 20. سلام اقای دکتر من در دوران بارداری دچار افسردگی شدم و از هفته ی ٢٧ تا ٣۶ اسنترا و دوکسپین مصرف کردم الان بچه من سالم ب دنیا امد و الان ١ سال و ٢ ماه دارد میخواستم ببینم ای دارو در ذهن بچه ام تاثیر بدی میگذارد؟یا اثری ندارد؟لطفا کمکم کنید خیلی اظراب دارم

 21. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  خواهر زاده من ۲۳ ساله هستش. حدودا دو هفته پیش آخر شب به منزل ما امد و رفتارش کاملا عجیب بود. خیلی خوشحال بودو با سرعت در مورد مسائل مختلف حرف میزد و مدام دعا و قران میخوند. وقتی به روانپزشک مراجعه کردیم، الانزاپین (صبح و شب یکی) و دپاکین (شبی یک عدد) تجویز کرد. ولی همچنان رفتارش عجیب بود و دائم از ازدواج صحبت میکرد و وسواس زیادی نسبت به نظافت داشت. با مراجعه مجدد به پزشک، ایشون دوز دارو رو تغییر دادند (الانزاپین شبی دو تا و دپاکین صبح و شب یکی) و گفتند که بیمار دچار جنون ادواری هستش. الان بیشتر وقت خوابه وقتی هم که بیداره خیلی ساکته و گاهی هم دچار فراموشی میشه. البته می دونه که موقع امتحاناته و سعی میکنه که درس بخونه ولی معمولا خوابش میبره.
  به نظر شما این دوز دارو عوارض درازمدت نداره؟
  آیا خواهرزاده من بالاخره به حالت عادی بر میگرده؟
  ایشون هم دانشجوی حقوقه و هم طلبه حوزه، به نظر شما می تونه به درسش ادامه بده (حداقل در یک رشته) یا نه؟
  در ضمن ایشون دو سال پیش در اثر تصادف دچار خونریزی خفیف مغزی شده بودند که خوب شدند. الان که دو باره به دکتر مغز و اعصاب هم مراجعه کردیم علاوه براین داروها کپسول neuroaid و آمپول b12 هم تجویز کردن. آیا مصرف این داروها با هم عوارضی نداره؟
  خواهش می کنم راهنمایی کنید. از توجهتون ممنونم.

 22. سلام آقای دکتر.خانمی ۳۶ ساله ام چند سال زیر نظر روانپزشک سرترالین می‌خوردم تا اینکه کم کم قطع کردم. بخاطر افزایش مشکلاتم و تغییر محل زندگی روان‌پزشک​ جدید رفتم برام الانزاپین و سیتالوپرام۲۰ یک چهارم نوشته با دپاکسین. خواستم با شما هم مشورت کنم. چون کلا سخت زیر بار قرص میرم.
  ممنون از شما بخاطر پاسخگویی

   • سلام اقای دکتر،
    من قریب ۱۸ سال است که الانزاپین مصرف میکنم. الان فقط دوز ۵ میلیگرم در روز را مصرف میکنم. میخواهم برای همیشه از مصرف ان خودداری کنم. لطفا من را راهنمایی کنید اگر راهی دارد که بتوانم انرا کنار بگذارم چون احساس میکنم نمیتوانم عمیق شوم و یا کاملا طبیعی باشم. اگر بخواهم شروع به کنار گذاشتن شوم باید چه کنم؟
    ممنونم

 23. سلام آقای دکتر
  یکی از اعضای خانواده من به دستور پزشک روزی سه قرص ۵ میلی الانزاپین،۱ گاباپنتین،۱پرفنازین،۲ تریفن و یک فلوکستین مصرف دارن،تیک های عصبی رو با مصرف قرص تجربه کردن(حالت پرش عضلانی گویا)،از دیروز حالت کرختی و بی حسی رو در دست(قسمت ساعد و پایین اون)داشتن.آیا این به خاطر مصرف الانزاپین هست و میتونه عوارض خطرناکتری رو در پی داشته باشه؟
  ایشون می خواهند به خاطر این مساله روان پزشکشون رو عوض کنند و پیش روان پزشک دیگری که قرصهای قدیمی تری می دهند بروند.ایشون طبق نظر پزشک جدیدشون سایکوز هستند،اما طبق نظر پزشک قدیمیشون،دو قطبی-شیدایی.با توجه به این که عوض کردن پزشک و قطع دارو ها و عادت کردن به دارو های جدید زمان بره و احتمالا حالت رو حی ایشون باز هم دچار دگرگونی میشه و تبعات داره،به نظر شما به تعویض پزشک رضایت دهیم؟آیا دارو های قدیمی بهتر است؟

 24. سلام آقای دکتر.وقت بخیر،پدر من افسردگی و بیقراری شدیدی داره و همچنین اختلال شخصیتی که زمینه ارثی داره و عمو ها و عمه هایم هم تحت درمان هستند.ولی بعد از چندین سال که لرزش دست همه مواقع و لرزش سر و کل بدن هنگام عصبانیت داشتند تصمیم گرفتن به دکتر برن.دکتر اول داروهای فلوکسیتین کلرودیازیدپوکساید وپروپانول تجویز کردند ولی بعد از مصرف عوارض خشکی دهان و لرزش شدید بدن و خواب آلودگی وکم شدن اشتهاو کم حوصلگی پیدا کردن.بار دوم دکتر الانزاپین۲/۵،پروپانولون۲۰،تریفن۱وآلپرازولام۰/۵ تجویز کردن میخواستم بدونم با این ترکیب دارو ها عوارض رفع میشه یا نه؟!یا این دارو ها عوارض دیگری هم به دنبال داره؟!درضمن آقای دکتر عمه و عموهای من بیش از ۱۰ ساله قرصی به نام هالپریدول مصرف میکنن وخیلی بهترهستن.به نظر شما این دارو برای پدر منم میتونه اثر مثبتی داشته باشه چون دکتر از عوارض جبران ناپذیر این دارو گفت درضمن پدر من از نظر عاطفی مشکل داره وروابط خوبی با خانواده اش نداره دوست صمیمی هم نداره ایشون۵۱ سالشونه.وهمچنین پدر من اشتهایی کاذب داره و اختلال در رفتار و تصمیم گیری داره و در همه چیز افراط میکنه.به نظر شما بااین دارو ها درمان میشه؟!

 25. سلام.برادرم ۲۰ سال پیش بعداز آمدن از اردو راهیان نور دچار هذىان شد.میگفت همه جا دوربین گذاشتند.جاسوسى میکنند.میخوام به سپاه اطلاع بدم.بعد خوردن قرص خوب شد.در سن ۳۰سالگى ازدواج کرد صاحب بچه شد اما با خانومش مشاجره دائم داشت.هفته قبل با خانومش کربلا رفت بعد از آمدن دوباره مثل ۲۰ سال قبل شده هنون حرفا و هذىان .دکتر دپاکین و الانزاپین داده.آیا برادرم شیزوفرنى داره آىا این بار خوب میشه.

  • بله درمان خوبیه…ایشون بیماری سایکوتیک دارن ولی ممکنه اسمش اسکیزوفرن نباشه و فرمهای خوش خیم تر باشه…ولی بهر حال فرقی در داروها ایجاد نمیکنه …مرتب برای ویزیتگ ببریدش

 26. سلام آقای دکتر.مادر من ۶۰ ساله هستند و حدود هشت سال هست مبتلا به آلزایمرند.اوایل بیماری به دلیل پرخاشگری و بیقراری هالوپریدول مصرف می کردنداما خدود دو سال است به جای آن الانزاپین دو و نیم دو بار در روز مصرف می کنند،از آنجایی که ایشان چند بار تشنج کردند و الان دپاکین ۵۰۰ یک بار در شب و نصف در صبح مصرف می کنند اما باز دچار تشنج شدند!! با افزایش دوز به ۱۰۰۰ میلی گرم در روز ایشان دچار مسمومیت شدند! و الان یک روز است که دارو را به ایشان نداده ایم.آیا ممکن است در این مدت دچار تشنج شوند تا کاملا اثر مسمومیت برود و دوباره شروع کنیم؟! در ضمن دکتر ایشانفرمودند مصرف الانزاپین را قطع کنید.آیا قطع ناگهلنی آن عوارض ندارد.از آنجایی که با قطع آن خواب ایشان کمتر می شود و بیشتر صحبت می کنند.ممنون میشم از راهنماییتون که چه باید کرد؟!

  • البته باید در تماس دایم با پزشک خودتون باشید.شاید تو این فاصله بد نباشه برای ایشون از کلونازپام استفاده کنند
   اگر الزایمر ایشون از نوع ایسکمیک(عروقی و سکته های ریز مغزی )باشه شاید الانزاپین انتخاب مناسبی نباشه و داروهای قدیمی مثل هالوپریدول بهتر باشن

 27. سلام آقاى دکتر.برادرم ۱۰ روز پیش دچار توهم شده.دکتر دپاکین و الانزاپین داده.ظهر هر کدام یکى .شبها الانزاپین دو تا دپاکین یکى و نصف.مشکل ما بیخوابى برادرم است شبها نمیخوابه.با بیخوابى او چه کار کنیم.برادرم همونیه که گفتم ۲۰ سال پیش راهیان نور رفته و….الان شبها نمیخوابه چه کار کنیم.؟با تشکر فراوان از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید.ممنون.

 28. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر,,سه روزه که الانزاپین به همران سرترالین تجویز شده برام صبح ها,,,بشدت خواب آلودم و نمیتونم کاری بکنم آیا میشه الانزاپین رو شب قبل خواب مصرف کرد؟؟و اینکه دوره مصرف الانزاپین معمولن چند ماهه هستش؟

 29. سلام من از هفت ماه پیش دچار حملات پانیک و وسواس هاى فکرى شدم و بِنا به دلایلى هنوز نشده به دکتر برم اما سؤالم اینه الان وارد یه فاز جدید شدم احساس میکنم در رؤیا هستم و همه چى خیالیه و آدما خیالین و تو خیالات من اتفاقات داره میفته بنظر شما این بیمارى درمان داره؟

 30. سلام.بعد دو هفته هنوز برادرم همان علائم را دارد.تو فکر میره.دنبال مفاتیح و قرآن است.گاهى بعد خواندن مفاتیح گریه میکنه.مفاتیح را از او گرفتیم با ما پرخاشگرى میکنه.به شدت توى توهماتش است.دکتر الانزاپین را ۲تا ظهر ۲تا شب و قرص رهاکین تجویز کرده.آقاى دکتر بعد ۲ هفته برادرم هنوز بهبود پیدا نکرده.لازم است دکترش را عوض کنیم؟یا بیاریمش تهران؟برادرم نیاز به بسترى شدن دارد؟

  • سوالتون واضح نیست،ولی با شدت علایمی که میگید باید بستری بشه،تهران نیارید همونحا یا شهر نزدیک بستری کنید.بستری،فرقی با تهران تو کار روانپزشکی وجود نداره

 31. سلام اقای دکترمامانم حدود ۲ساله قرصهای اعساب الانزاپین و فلوکسامین مصرف داره.الان دچاربی اشتهایی شدیدوبیقراریواصطراب شدیدو دل گیجه شدیدشده یجورایی دوقطبی شده .الان بنطرشماچیکاربایدکنه ایا قرصارو کناربزاره یا که همچنان ادامه بده؟؟؟؟؟

 32. سلام اقای دکتر من دست و صورتم از بچگی میلرزه و شکست شدیدی توی رابطه زناشویی خوردم.میخواستم بدونم االانزاپین واسه درمان لرزش چطور هست و بابت موضوع دوم چی؟یه دفعه نشه افسردگی ادم بگیره یا دپرس بشه؟؟؟

  • سلام فک نمیکنم لرزشو کاهش بده.اگر لرزش دست موروثی دارید داروهای مخصوصی براش وجود داره
   برای موضوع دوم هم باید داروی ضد افسردگی بخورید مثل فلوکسامین یا سرترالین یا پاروکستین و….

 33. سلام اقای دکتر.من یک ماه هست به خاطر تنگی نفس زیر نظر پزشک الانزاپین۲/۵مصرف میکنم ایشون سه ماه تجویز کردن ویک سالی هم هست فلوکسامین ۵۰میخورم برای بی قراری ولی خشکی دهان بیدار شدن در اوج خواب و افکار خودکشی تو این ده روز اخیر‌به سراغم اومده ایا عوارض الانزاپین هست؟باید چکارکنم اقای دکتر؟پولم ندارم برم ویزیت!ممنون میشم راهنماییم کنید با سپاس

  • سلام دکتر.ببخشید دخترم سه سال داره بیش از حد پر تحرک و فضول.بعد از ۱۷ساعت بازی هنوز نمیخواد بخوابه.بعد از ۱۷ساعت که بخواد بخوابه سه ساعت بخوابه کاملا شارزه.ریسپریدن و کلونیدن دکتر تجویز کرد اما اولی دو ماه اثر کرد با دومی شبها دهانش خشک جیغ میکشید و در روز پرخاشگر.الان الانزاپین ۵نوشته.فوق العاده با استعداده این دارو روی استعدادش اثر داره؟؟

 34. سلام.دختری هستم ۱۸ساله.چندسالی میشه که اختلالات اضطرابی دارم ودرمان نکردم و امسال به دلیل اینکه کنکور دارم استرسمو دوچندان کرده به حدی که غذا نمیتونم بخورم یعنی احساس میکنم که مکانیسم غذا خوردنی که باید مغزم دستور بده ازکار افتاده و فقط زمانی میتونم کمی راحت غذا بخورم که تازه از خواب بلندشدم.چندروز قبل به روانپزشک مراجعه کردم و قرص الانزاپین برام تجویز کردن در صورتی که غذا نخوردن من بخاطر ترس از چاقی و تناسب اندام نیست.(البته علایم دیگری هم دارم که در صورت لزوم ذکر میکنم).بنظر شما تشخیص درست بوده با وجود اینکه یک هفته بعداز مصرف قرص خوب نشدم؟؟؟؟؟؟؟

 35. سلام آقای دکتر
  من داروی فلوکستین مصرف میکنم.روزی ۴۰ میلی
  درحال حاضر دکتر برای درمان بی اشتهایی الانزاپین تجویز کرده
  روزی ۱/۴قرص۲/۵ میلی را مصرف میکنم..اما تمام روز را میخوایم چکار کنم.مصرفشو قطع کنم.
  لطفا جّوآب بدید..

 36. سلام
  مزاحم همیشگی هستم
  بنده ۳۲ سالمه و درنوجوانی افسردگی داشته ام و سرم هم قبلا(۱۳ سال پیش) ضربه خورده و از همون شب باعث شد هشیاری بیش از حد داشته باشم و شنیدن صداها و حرفهای یی که توی طی روز شنیدم دوباره هنگام خواب در سرم خواب طبیعی رو ازم گرفته.
  پنج سال پیش روانپزشک پس از تستهایی مثل mmpi تشخیص افسردگی سایکوتیک را برای من دادند.بتجویزش الانزاپین۵ و فلوکستین۲۰ مصرف میکنم.
  بعد از پنج سال بارها امتحان کردم که اگه یک شب الانزاپین رو نخورم نمیتونم عمیق و منسجم بخوابم و بعد از یک هفته از قطع کردن فلوکستین هم نمیتونم خوش اخلاق و اجتماعی باشم.فلوکستین عارضه جانبی بیقراری و الانزاپین اضافه وزن ۳۵ کیلویی برام داشته اند.در نظر دارم دو سه روز آینده با مشورت دکترم این دو دارو رو با ملاتونین( که در من موثره)و اگه افاقه نکرد احیانا” زولپیدم بعلاوه ۵هیدروکسی تریپتوفان جایگذین کنم.ببینم شدنیه یا نه؟ شما هم نظرتون رو بفرمایید

  سوال:آیا ممکنه دارو درمانیم مادام العمر باشه؟
  (الآن میگه برو mri بگیر)

  • سلام .فقط پزشک خودتون میتونه کمک کنه و جواب سوالاتتونو بده.ما از راه دور خطا میکنیم در تشخیص.از ما نپرسید.تصمیم گیرنده شایسته فقط ایشونه نه ماها

 37. سلام ببخشید دکتر آیا انواع آلانزاپین مثل تدافارم zyprox فرقی با هم داره؟ یه آلانزاپین هم هست پیشوند نداره فقط آلانزاپین خالی هست ولی توی بازار نیست بیشتر همون تدافارم هست آیا فرقی با هم داره؟ کدومش بهتره؟

 38. سلام آقای دکترخسته نباشید من الان حدود ۴ساله پانیک دارم بعضی وقتا اظطراب شدید پیدامیکنم الان هم داروی الانزاپین ۲.۵نصف شبهامیخورم وشبی نصب فلوکسامین ۵۰به نظرتون این بیماری خوب شدنی هست ممنون

  • اگه از استرس باشه بازم داروهای سروتونینی خوبن…ولی اگر علتهای دیگه داشته باشه باید شل کننده های عضلانی مصرف بشه مثل بنزودیازپینها…گاباها

 39. سلام خسته نباشید. به علت مصرف فلوکستین ده کیلو لاغر شدم که دکترم اون رو با سرترالین عوض کرد و هالوپریدول هم تجویز کرد. خیییلی لاغر شدم و این ناراحتم میکنه. به نظرتون از دکترم بخوام که اولانزاپین تجویز کنه تا کمی چاق بشم؟؟؟؟اختلال پانیک دارم که خدا رو شکر خوب شدم و چند ماه هست دیگه حمله ای ندارم ممنون

 40. سلام خسته نباشید آقای دکتر،مادر من چند روزیه که اعصابش شدیدا ریخته بهم سر فشارهای عصبی که داشته این مدت، الان دو سه باری هست که دچار حالت حمله عصبی میشه میگه قفسه سینم داغ داغ میشه خالی میشه احساس میکنم یهو خون میریزه تو بدنم و اون لحظه دلم میخواد خودمو بزنم به در و دیوار، که دو سه بار هم این کار و کرده رفتیم پیش روانپزشک بهش فلووکسامین ۵۰ و الانزاپین ۵ داد و دو تا قرص دیگه مبورین و پنتو پرازول چون مشکل معده هم داشت پوکساید هم نوشت در صورت بیقراری بخوره، الانزاپینو گفت شبی نصف قرص وقتی خورد شدیدا فشارش اومد پایین ما دوباره بردیمش پیش متخصص مغز و اعصاب قرص اورامین اف و رهاکین ۵۰۰ داد برای فشارش، که رهاکینو دکتر خودش گفت نخوره، الانزاپینم چون فشارشو یهو آورد پایین گفت یک چهارمشو صبح بخوره یک چهارمشو شب، میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ و اینکه چرا این حالتاش از بین نمیره چقد طول میکشه تا به این قرصا عادت کنه؟الان همش بی قراره، یعنی خوب میشه؟ میتونه به زندگی عادی برگرده، الان یا خوابه یا حالش بده البته یه زمان هایی هم خوبه خوبه انگار که هیچیش نیس اما تا میخواد پاشه به زندگیش برسه حالش بد میشه،تو رو خدا جواب بدید همه زندگیمون ریخته بهم

  • ایشون دچار agitated depressin شده که تو سن ایشون رخ میده
   دیگه هنر و تجربه ی پزشکاتون باید بکار بیاد تا بیقراری شدید ایشونو کاهش بده

 41. سلام آقای دکتر.
  حداقل دوز مصرفی الانزاپین و بهترین موقع مصرف آن کی هست؟؟من پانیک اتک داشتم که به لطف خدا تقریبا کنترل شده. سرترالین هم استفاده میکنم.
  ممنونم

 42. salam aqaye d0ct0r.mn vase chaqy d0ct0r gfte 0lanzapine b0kh0ram..20 ruze q0rsar0 kh0rdam jawab gereftam m0shkely nadare 2ya3 mah b0kh0arm??ch0n ba hychy dg vaznam bala nmyad…m0shkely waasam pysh nmyad?hadeaxar chan mah mytunm edame bdm k in q0rs m0shkely vasam pysh nayad/?mamnun k mn0 ranamaee myknyd

 43. سلام جناب دکتر.خسته نباشید..برادرم دو ماه قبل دچار توهم شدید شد البته سابقه قبلى داشت بیست سال قبل هم دچار توهم شده بود با مصرف قرص درمان شده بود.الان به ظاهر خوب شده اما مشکل بزرگ ما اینه که قرصاشو نمیخوره هر چى صحبت میکنیم گوش نمیده حتى با دکترش هم بحث کرده.چکار کنیم که قرص بخوره .دکترش گفته اگه قرص نخوره بیماریش برمیگرده.همه مارو کلافه کرده قرص نمیخوره.چه کار کنیم قرص بخوره.

  • احتمالا با توجه به فواصل دوره ها ایشون دو قطبی باشند…آمپولهایی هست ماهی یکبار فقط تزریق میشه

 44. سلام آقای دکتر خسته نباشین من نزدیک دوماهه ک دچار بی خوابی شدم دکتر اسنترا و اولانزاپین تجویز کردن .ب نظر خودم نه افسردگی دارم و نه دچار اضطراب و استرس میشم.برای همین مصرف نکردم.بی خوابی هم کلافم کرده الپرازولام هم تاثیری نداره ب نظرتون داروهای تجویز شده رو مصرف کنم؟

  • خب باید علت بیخوابی معلوم بشه براساس اون دارو تجویز بشه
   احتمالا دکتری که شمارو دیده وجود اضطراب و افکار مزاحم رو علت دیده

 45. آقای دکتر سلام.من ۲۴ سالمه و مدت ۳ ماهه که پاروکستین، ایمی پرامین و زاناکس رو طبق دستور پزشکم(آقای دکتر مجتبی امین زاده) مصرف میکنم .هفته پیش که رفتم پیش ایشون درمورد لاغری شدیدم با ایشون صحبت کردم و ایشون قرص الانزاپین۲/۵ رو به داروهام اضافه کردند که باعث شده با افزایش شدید اشتها طی یک هفته یک کیلو به وزنم اضافه بشه.سوال من از جناب عالی اینه که آیا این روند ادامه پیدا میکنه. وبعد از پایان دوره ی درمان این وزن ثابت باقی میمونه یا نه؟ در ضمن وزنم ۶۰ و قدم ۱۸۸ میباشد. با تشکر

 46. باسلام.خسته نباشید.دکتربرای درمان اضطراب وافسردگی من قرصهای الانزاپین۵و ونلاکسین اس آر۷۵تجویزکرده.من قصدبارداری دارم،ولی باگذشت یکسال هنوز باردار نشدم. نگرانم بارداری من با مصرف این قرصها همزمان بشه و این قرصها تاثیرات مخرب و غیرقابل جبران روی جنین بذاره.بنظرتون چه کار کنم؟ این موضوع برام خیلی مهمه(سلامتی کودک آینده) هنوزمصرف قرص هارو شروع نکردم بنظرتون به محض اطمینان از بارداری مصرف مصرف قرصها رو قطع کنم بازم مشکلی پیش میاد برای جنین؟؟؟ خیلی نگرانم…

 47. باسلام.خسته نباشید.آقای دکترمن نمیتونم جلوی باروری روبگیرم.تمایل خیلی زیادی به بارداری دارم وپرونده ناباروری بازکردم وتحت درمانم.ازطرفی پشت کنکوری ام ونیازبه تمرکزدارم.ولی این قرصها الانزاپین۵و ونلاکسین اس آر۷۵بشدت خواب آورند.از۱۱شب تا۶بعدازظهر روزبعدخواب بودم.پس ازبیداری هم ساعتهاکسل وبیحال بودم.
  من شرایط زندگیم اصلا خوب نیست و افسرده ام.
  قصد بارداری دارم و نمیخوام دارویی مصرف کنم که اثرات منفی برجنین داشته باشه.پشت کنکوری ام و قرصهای اعصاب معمولاافت حافظه میاره.بنظرشماچکارکنم.این قرصهاروهفته ای یه بارمصرف کنم افسردگیم خوب میشه؟کدوم قرص بهتره؟شهرستان زندگی میکنم و دکتری که بهش مراجعه کردم تهران هست ونمیتونم برم.

  • ویزیت از راه دور.غیر حضوری و اینترنتی که اصلا درست نیست و کار غیرقانونیه
   حتما به یک روانپزشک نزدیک خودتون مراجعه کنید
   تفاوتی بین پزشکان نیست
   همه ی درس رو خوندن

  • با سلام، اقای دکتر دختر من شش سال ونیم سن داره و از وقتی کع یادمه با غذا خوردنش مشکل داشتیم و الان چند ماهه که دیگه از حد گذرونده و مثل وسواس شده و از هر غذایی ایراد میگیره که پیاز داره بو میده لزجه و…. لبنیات نمیخوره واگه احساس گرسنگی منه میره سراغ میوه، امروز بردمش پیش دکتر روانپزشک و شربت فلوکسیتین و نصفقرص الانزاپین روزانه تجویز کردن، خیلی از عوارضشون میترسم، اگه ممکنه نظرتون رو بدونم

 48. اقای دکتر ایا لاموتریژین داروی خوبیه برای افسردگی دوقطبی یا بهتره بگم افسردگی پنهان, چون با داروهای ضدافسردگی دچار هیجان یا بی تاثیر هستن یا خشمیگن میشم,پزشکم تحویل کرده ولی میترسم مصرف کنم وسواس فکری هم دارم, از شما عاجزانه تقاضای کمک دارم

  • بله عالیه
   فقط اگر عوارض پوستی پیدا کردید فقط به روانپزشک خودتون مراحعه کنید و اواره ی درمانگاه ها و بیمارستانها نشید چون ممکنه نتونن تشخیص بدن عوارض داروست
   البته عارضه ی نادریه و بخاطر اون نباید از مصرف ،صرف نظر کرد

   • خیلی خیلی سپاسگذارم خداروشاکرم که انسان هایی با تحصیلات وتجربه بسیار بالا مثل شما کمک حال ما هستن خدا خیر دنیاو اخرت بهتون بده
    جناب دکتر بنده پسر۲۷ سال سن دارم,از دوران ۷ سالگی یه نشانه هایی از وسواس رو تو خودم دیدم,تو دوران راهنمایی دچار غمیگنی ملالت افسردگی دلتنگی شدم وحدود دوهفته مدرسه نرفتم, افسردگی دل غمیگنی ملالت شدید که تابستان و پاییز بدتر میشد, روزها گذشتن وافسردگی من بیشتر وبیشتر شد تا جایی که الان دچار وسواس فکری شدید,اضطراب بیمارگونه که باکلونازپام به زور کنترل میشه, میگرن شدید وهر روزه, رفلاکس شدید معده که با سه امپرزول کنترل میشه, اقای دکتر ملالت غمیگنی و افسردگی واضطراب به حدی هستش که کاملا من رو ازبین برده در ظاهر شاید رفتارم و کارم خیلی نشون نده ولی تا و مرز خودکشی رفتم بی نهایت غمیگینی وافسردگی بی نهایت دلتنگی که خیلی آزار دهنده هستش,پزشکان اول داروهای ضدافسردگی معمولی دادن ترکیبی که هیچ تاثیری نداشت وحتی با سیتالوپرام ایمی پرامین ونلافاکستین دچار خلق بد وعجیبی میشدم,ترکیب لیتیوم تگرتول ترکیب والپروات لیتیوم همراه با سرترالین افاقه نکرد,ولیتیوم به تنهایی مقدار کمی بهتر بود,مشکل اینجاست بازار هراسی جمع هراسی شدیدی دارم طوری که تو بازار راه برم از شدت بیماریم ممکنه همون جا بیاستم وتکان نخورم یا ازخیابان رد نشم چون دچار شدیدترین حالت بازارهراسی هستم که موقع مصرف ضدافسردگی خوب شده بودم ولی خب مشکل خلق داشتم وعصبانی
    مادرم ۱۵ سال پیش افسردگی گریه واینا داشت که نوتریپتیلین ۱۰ تری فلوئوپرازین وکلونازپام کامل درمان شد,
    خواهرم دچار توهم شد بعدش چندین روز بدون غذا وتکان خوردن دچار افسردگی عجیبی شد دیگه شده بود پوست استخوان نه حرف نه چیزی,بارفت به دکتر وبعد مدتی دچار پر حرفی بسیار بسیار زیاد یعنی ۲۴ ساعته حرف میزد وهذیان میگفت واز گذشته وحال واینده ودرهم حرف میزد وتوهم داشت تا اینکه بعد مت زیادی با الانزاپین ۲۰ میگرم در روز که خیلی زیاده درمان شد والان هم روزی ۵ میلی گرم مصرف میکنه وخیلی خوب شده

    اقای دکتر من هراس اجتماعی شدید وسواس فکری شدید افسردگی عمیق و شدید وملالت بار دلتگی برا خانواده با مسافرت,میگرن شدید وهروزه,استرس بی نهایت, کافیه مشکل کوچیکی پیش بیاد چنان دچار نشخوار ذهنی میشم که از بین میرم,مشکل با ضدافسردگی ها چون یا بی تاثیر رو افسردگیم هستن یا یهو انرژی میگیرم بعد ۱۰ دقیقه افسرده که خیلی عجیبه بالا پایین,دیگه ناگفته هارو گفتم خیلی خرابم الان لیتیوم ۳۰۰ روزی دوبار با ونلافاکستین که پزشک نوشته بود که ونلافاکستین خوب نبود,وخودم سرخود قطعش کردم و کلومیپرامین جای گزینش کردم

    شمارو بقران نگید به پزشکتون بگید چون چندین پزشک عوض کردم بابا بخدا دیگه خسته شدم,کمکم کنید تا داروهاییه مناسبن با روانپزشکم درمیان بزارم چون به قول خودشون دهنشون سرویس شده از این همه بیماری دریک بدبخت مثل من شما توصیه کنید تا من با اونا مشورت کنم بخدا دیگه توانی ندارم کمکم کنید,درضمن یه جلسه شوک داده شدم که افسرده شدم وبادیدن اون وضعیت بیمارستان الان هنوز آزارم میده وجلوچشامه وکه کاش شوک سرپایی نمیدادم

    • برای شما هم تشخیص مشخصه و هم هرکاری لازم بوده کردند و یا دارند انجام میدند از دارو و شوک
     روشهای درمانی همینهاست ،چیز دیگه ای که معجزه آسا باشه که پزشکای خودتون بلد باشند و ما بلد نباشیم وجود نداره.بهشون اعتماد کنید .راه دیگه ای نیست

 49. سلام جناب دکتر من از حدود ۹ سا لگی افسردگی بسیار شدید با دیدن چند عکس شکنجه در مدر سه پیدارکزدم به سورتی که بشدت حالات گریه شدیئد داشتم و این حالا ت کم و بیش با تغییر شرایط تحصیلی و زندگیم کم و زیاد میشد از حذدود ۲۰ سالگی تا الان که ۳۳ سالمه همیشه در رفت و برگشت بوده و انواع و اقسام دکتران و داروهارو مورود استفاده قرار گرفتم ولی جوابی نگرفتم تا الان چند خودکشی با قرصداشتم و الانم ۸ جلسه ECT هم انجام دادم ولی بازهم اثرنداشته نمیدونم باید چکار کنم

  • ناامید نشید ادامه بدید و با افسردگیتون بجنگید
   از روشهای غیر دارویی مثل ورزش،مطالعه،روابط با دوستان،جلسات خوب مذهبی،ملاقات هفتگی با روانشناس هم استفاده کنید،همه جانبه با افسردگیتون بجنگید…ما هم ارزوی بهبودی شما رو از خدا میخواهیم

 50. سلام
  آقای دکتر مادر من خانمی ۴۲ ساله هستن که به علت توهم هایی ک داشتن [ فک کتم اسکیزوفرنی ] و همچنین اختلال خوآب به مدت ۳ ماه الانزاپین .۵ مصرف میکردن
  الان دچار عوارض شدن اختلال قاعدگی و حرکت بی اختیار لب و زبان
  با توجه به اینکه دکترشان هم فعلا اینجا نیستند تا وقتی ک بیان مصرف رو قطع کنیم؟؟؟؟؟

  • عوارض حرکتی براحتی با اضافه کردن یک داروی مکمل برطرف میشه
   به درمانگاه اعصاب و روان یا بیمارستان نزدیک خونتون مراحعه کنید

 51. باسلام وتسلیت شهادت امام صادق
  بنده افسردگی محض دارم وسابقه خانوادگی خواهر دوقطبی وخودم با ضدافسردگی هامقاوم با داروی لیتیوم ونصف ونلافاکستین افسردگیم بهترشده ولی نه کامل
  با انتی سایکوتیک های الانزاپین و ریسپریدن وکویتاپین دچار افسردگی میشم
  چون وسواس فکری وافکار زیاد دارم پزشکم تگروتول تجویز کردن با یه داروی ضدوسواس از خانواده فلوکستین,بنظرشما تگرتول بالیتیوم با فلوکسامین مناسب هستش یا لاموتریژین جایگزین کنه ایشون گفتن فرقی ندارن ولی بنظرم دارن,واینکه ایا داروی انتی سایکرتیکی هست که افسردگی ایجاد نکنه وفقط اضطراب وافکار وسولسی ومزاحم رو کنترل
  باتشکر

 52. اقای دکتر تورو بخدا جواب بدین, من افسردگی شدید ومقاوم به ضدافسردگی دارم وهمچنین تغییر خلق با ضدافسردگی, پزشکم لیتیوم تجویز کردن با یک ضدافسردگی تا حدودی خوب بود ولی رضایت بخش نبود چون اضطراب محض و وسواس فکری شدید داشتم دارو رو به سرترالین عوض کرد و لاموتریژین هفته اول ۱۲/۵ هفته دوم ۲۵ هفته سوم وچهارم ۵۰ تجویز کردن,تا اونجا که خوندم لاموتریژین بیشتر خاصیت ضدافسردگی داره اون هم زیاد نیست و مانیا نداره
  خواستم ازتون سوال کنم ترکیب لیتیوم لاموتریژین برا بیماری من خوبه وهیپومانیای خفیف نمیشم,بعضی فکر میکنن هیپومانیا یعنی شادی والا اینطور نیست بغیر از تحریک پذیری عصبانیت وخشم واترژی چیزی نیست که شدید آزار دهنده هستش
  شدیدا منتظر جوابم درباره لاموتریژین چون هفته دوم هستم وفکر وسواسیم میگه نخور تاثیر رو هیپومانیا نداره یا هرچی دیگه خستم بخدا

 53. سلام. خسته نباشید.
  حدود یک ماه هست که الانزاپین ۲٫۵ رو به خاطر اضطراب و پانیک مصرف میکنم. البته ۳ ماه هست که سرترالین میخورم و حالم عالیییییی بود ولی از موقع شروع الانزاپین حالم اصلا خوب نیست. مثل اینکه همیشه گیج و منگ هستم. و بین خواب و بیداری ام و تاری دید هم پیدا کردم. آیا الانزاپین رو قطع کنم یا اگر ادامه بدم به مرور زمان حالم بهتر میشه؟؟؟؟الانزاپین کمی وزنم رو زیاد کرده و از این بابت خوشحالم. ممنون میشم اگر جواب بدید.

 54. سلام جناب دکتر سوالم از شما اینه من نزد چند روانپزشک رفتم یکیشون میگفت لاموتریژین خاصیت افسردگی خفیفی داره یکیشون قبولش داشت یکیشون گفت رضابت نامه کتبی باید بدی تا تجویز کنم همین حرفش هزار برابر استرس وارد کرد, من افسردگی دارم با ضدافسردگی مهمولی یا درمان نمیشم یا هیپومانیا وعصبانیت وخشم,با ضد جنون ها با یک چهارم کمترین دچار دچار افسردگی میشم فقط لیتیوم تا حدودی خوبه تگرتول یا کاربامازپین هم با لیتیوم خلقم تنگ و افسرده میشم,والپروات هم با دوتا ۲۰۰ حدود یک ماه تاثیر خاصی در افسردگی اصلا ندیدم فقط لیتیوم به تنهایی افسردگیم رو درمان میکنه,از انجا که هراس اجتماعی شدید به همراه اضطراب و وسواس بی نهایت شدید فکری دارم ۸۰ درصد فکری,یک یکی دو داروی دیگه لازمه چون لیتیوم در دز ۶۰۰ با یک ضدافسردگی زیاد نمیتونه خلقم تنظیم کنه دلیلش اینه مزمن شده,سوالم اینه اول به عنوان یه پزشک ماهر از شما مشاوره میخوام نه تجویز چون همانطور که گفتین تجویز دارویی اینترنتی اصلا صلاح وممکن نیست,واینکه ایا این لاموتریژین خاصیت تنظیم خلق همراه لیتیوم داره؟؟؟واینکه دلیلش چی بود که پزشکم رضایتنامه میخواست؟؟؟ خدارو شاکرم که بی منت جوابگو هستین یا حق

  • چون ممکنه عارضه پوستی کشنده استیونس جانسون بده
   کار خوبی میکنه
   ما هم باید رضایتنامه بگیریم
   همه داروها ممکنه عارضه خطرناک داشته باشن ولی این نباید مانع مصرف بشه
   چون لاموتریژین خیی قرص خوبیه

 55. ممنون حرفاتون آرامش بخش بود,جناب دکتر بیماری دوقطبی مخصوصا نوع افسردگیش مخصوصا نوعی که بیشتر داروخا بی تاثیرمیشن واقعا باید جز بیماری های بسیار زجر اور دونست,میخوام حرف دلم رو بزنم
  نزدیک دو دهه هستش افسردم تمام وقت بدون یه روز آرامش دوران زیبا وقشنگ نوجوانی کودکی وتا حدود الان که جوونم با افسردگی هراس وسواس فکری گذشته,مشکل اقتصادی خانواده مشکل بیکاری مشکلات درون خانواده چنان بیماریم رو افسار گسیخته کرده که دیگه خودکشی بارها فکرش اومده سراغم
  وقتی شدیدا درگیر نوع افسردگی این بیماری مهلک وکشنده میشی وقتی با کوچکترین اتفاق بد شدیدا درهم میشکنی وقتی به خاطر این بیماری که مثل سرطان از هم پاشیده از درون ونمیتونی هرشغلی رو انجام بدی واز اون ور خانواده بیچارت که مشکل اقتصادی دارن وزیاد درکی از بیماری ندارن مثل همه مردم مدام سرکوفت کار نکردن میدن
  وقتی بهترین دوستت بخاطر خلق ملالت بار وغمگینت دیگه ازت کلافه چنان درهم میشکنی چنان این بیماری هولناک نابودت میکنه که اگر هزار تاکید میکنم هزار بار زنده بشی و بمیری از این خیلی خیلی برات با ارزش هستش
  وقتی من جوون نه پول دارم نه کار برا ازدواج و از اون ور اگر شرایط باشه افسردگی هولناک وسرطان صفت دوقطبی نمیزاره دیگه چی از این جوان بدبخت مینونه
  درد دلم زیاد بود گفتم بگم تا اروم بشم البته این هیچی نیست که توضیح دادم,اگر بخاطر خانوادم نبود اگر ترس از گناه خودکشی نبود واگه امیدی به خدای عزیزم نبود راحت خودم رو مییکشتم
  من از رحمت خدای عزیزم نا امید نیستم الان دیگه اوج ناراحتی وغم و رنج یک انسانه وخداروشکر میکنم وهمینکه خدا هست و دنیای بهتری هم دراخرت هست دلم اروم میشه
  من پیش پزشک قبلیم میرم واین دارو رو با لیتیوم مصرف میکنم پناهم خداست, ببخشید اقای دکتر

  • درود بر تو…هیچوقت از رحمت الهی ناامید نشو…ماها هم که از تو بزرگتریم دهه های زندگیمون با رنج و فقر و سختی سپری شده
   تازه بالای چهل یا پنجاه ساله که داریم ی نفس راحتی میکشیم
   همه ماها قصه های دردآور داشتیم…صبور باش آینده برات بهتر خواهد بود..مثبت نگری شرط لازمه

 56. سلام دکتر مادر من ترس شدید داره هی میترسه مواد غذایی وخوردنی ها تموم بشه و موقع غذا خوردن بسیار کم میخوره که تموم نشه و بعضی وقت ها زبونش میگیره البته سابقه تشنج هم داشته حدود ۸,۹سال پیش اما خوب شده بود و این مدت فقط شبها قرص کلونازپام مصرف میکر اما ۶ماه پیش بیماری زونا گرفت ودارو هایی کع دکتر داده بود بهش نساخت و دوباره بیماریش برگشت که چند تا امپول بیپریدن براش زدیم و تأثیر اون یکی دو روز بود وقرص های بیپیردن وکلونازپام وپروپرانول شبی یکی از هر کدوم بهش میدادیم که خیلی تاثیر نداشت اما الان دوباره رفته دکتر. وقرصای الانزاپین و هالوپریدن ووالپراوات سدیم و کلونازپام بهش داده که باعث شده باهمین دو سه بار مصرف یکم فراموشی بگیره ایا ما باید دوباره ببریمش دکتر یا این طبیعیه لطفا توضیح بدید چون دکتر هاش اصلا نمیگین چه بیماریه فقطیه سری قرص مینویسن خیلی ممنون .?????

  • والا من نتونستم بفهمم گویا هم وسواس هم لکنت زبان و هم.شاید افسردگی یا اختلال خلقی داره
   حتما که درمان مناسبو براش شروع کردند

 57. سلام اقای دکتر ببخشید من ۲۲سالمه از روی نادانی داروی اتوموکستین مصرف کردم و در خواب همان شب دچار تشنج شدم و دکتر برای من فنی توئین تجویز کرد و من از روی نادانی بیشتر هم اتوموکستین مصرف میکردم هم فنی توئین و برای ده روز مصرف کردم الان افسردگی شدید پیدا کردم و الان که باز رفتم دکتر دپاکین و سیتالوپرام برام تجویز کرده و اینکه به دکتر نگفتم که اتوموکستین مصرف کردم ایا الان با این دو دارو افسردگیم خوب میشه اصلا حالم خوب نیس دردمفاصل ،کاهش وزن،تیرگی ادرار،اسهال شدید و دل درد .و افسردگی شدید. اقای دکتر چیکار کنم؟

 58. سلام جناب دکتر, تورو خدا جواب بدین, من اصطراب عمیق وشدید نوع دوقطبی خفیف داشتم یعنی دوقطبیم خفیفه فقط افسردگی واضطراب,تنها دارویی که توانست اضطرابم رو بعد ۱۰ روز کنترل کنه کاملا بوسپیرون هستش
  تو مقاله خوندم بوسپیرون گیرنده دوپامین D2 هستش ایا دوپامین رو افزایش میده یا کاهش؟ چون من بعضی وقتها بیهوده عصبی میشم نوشته برا کنترل خشم مفیده, ممنون از شما

 59. عرض ادب واحترام جناب دکتر منظورتون از داروی ضد افکار مزاحم چیه,چون کامنت بچها رو خوندم یکیشون الانزاپین ریسپریدن ویا فلومستین کلومیپرامین بود ولی شما گفتید داروی ضد افکار مزاحم نیاز دارید ودرست هم گفتین,شمارو به خدا قسم میدم بگید چه دسته از داروها هستن یا کدوم دارو هستش من اینجا پیش یک خانم روانپزشک هستم بخاطر وسواس ودوقطبی بودنم سرترالین ۱۵۰ داده ولی هیپومانیا میشم ونلافاکستین با نیم ۳۷/۵ هم حالم هیپو میشه از طرفی کویتاپین والانزاپین فقط خوابم زیاد میکنه,تثبیت کننده خلق خوب بوده که با ازمایش وخطا لیتیوم تجویز شده با دز ۶۰۰ ولی واقعا نه من نه روانپزشک نمیدونیم چه راهی بریم بخدا خستم ,پشت فرمون بشینم فورا هزاران فکر میان تو سرم و ممکنه بزنم به دیوار یا ادم یا ماشین,این داروی ضدافکار مزاحم چیه اقای دکتر باورکنید دیگه اینقد این فکرای بیهوده و وسواسی هجوم اوردن هرکی باهام حرف بزنه هزارتا دغدغه ومشکل از فکرم رد میشن

 60. ببخشید که سوالم تو تاپیک مربوطه نیست,جناب دکتر بنده وسواس واضطراب دارم ولی با ضدافسردگی ها عصبی وبدخلق میشم الان یک تثبیت خلق فقط استفاده میکنم,ایا داروی ضد جنونی هستش که رو اضطراب و وسواس تاثیر داشته باشه بغیر از الانزاپین وریسپریدن چون پزشک دوهفته دادن افسرده شدم,واینکه دلیل افسردگی چی میتونه باشه با ضدجنون ها چون دیدم بیماران معمولی مصرف میکنن اصلا افسرده نیستن ولی من زمینه افسردگی چندساله دارم,لطفا کمکم کنید تشکر

 61. خیلی خیلی سپاسگزارم ,اقای دکتر بنظرتون چیکارکنم پزشکمم گفتن دیگه دارویی نیست منظور افسردگی باضدجنون ها هستش,اقای دکتر این لادوتا راهی نیست حلال اهمری از یه جایی بگیرم,مادرم تری فلوئوپرازین مصرف میکنه با نورتیلین ۱۰ خوبه حالش,قبلا افسرده دلمرده وشب با صدای جیغ میرفت تو حیاط ما میگفتیم از قلبش واینا هستش وباترس چندین بار رفتیم اورژانس,بدخلق بود وقتی روحیش بد بود و ناراحت ,خدا نکنه اون موقع کسی در میزد فورا نگران و ترس داشت,اقای دکتر بنظرتون تریفروپرازین بخورم از نصف میل جناب دکتر به امام حسین قسم دیگه خسته شدم,یعنی به تمام معنا استرس وسواس واضطراب درمان نمیشه مگر باضدجنون که اون هم افسردم میکنه میگم خودکشی کنم راحت بشم

 62. سلام خسته نباشید
  دکتر به خاطر بدخوابی شبانه برای من قرص الانزاپین۵ شبی نصف تجویز کردن میخواستم بدونم این قرص اعتیادآوره؟ یعنی اگه یک شب نخورم ممکنه اون شب بی خواب بشم؟
  چون همیشه بدخواب نیستم میتونم فقط شبایی که بی خواب میشم این قرص رو بخورم؟
  و آیا این قرص روی گوارش هم تاثیر داره؟ چون من ورم معده و کولیت اولسراتیو دارم
  همچنین یه سوال داشتم در مورد کپسول فنلافکسین ۷۵ پیوسته رهش که این دارو رو ۵سال هست مصرف میکنم به خاطر افسردگی، آیا این دارو باعث بیماری گوارشی میشه چون ۳سال بعد از مصرف این دارو دچار کولیت روده شدم
  ممنونم که وقتتون رو بهم دادین

  • اعتیاد اور نیست ولی بسلامتی چاق خواهید شد
   در مورد ایجاد کولیت نمیتونم قضاوت کنم …وقتی اضطراب خوب بشه کولیت هم اروم میگیره
   خدا نگهدارتون

 63. پزشکم بخاطر افسردگی,اضطراب ,هراس اجتماعی,هیپومانیا باضدافسردگی,لیتیوم ۳۰۰ روزی دوعدد با سرترالین ۵۰ روزی یکی و الانزاپین ۲/۵ شبی یک عدد نوشت,تجویز داروها خوبن بنظرتون, واینکه مگر الانزاپین دوپامین و سروتونین رو سرکوب نمیکنه,پس دیگه چرا ضدافسردگی حساب میشه,ممنون

  • بله خوبه اعتماد کنید
   ریزه کاریهای علمی و داروشناسی رو کاری نداشته باشید دکترتون درسشو خونده
   قضییه سروتونین و دوپامین و اینا به همین سادگی که فکر میکنید نیست خیلی پیچیده ست
   بسپارید به کسی که درسشو خونده

 64. سلام,اقای دکتر خونواده ما تقریبا مادر دو خواهرم و خودم دچار افسردگی واضطراب و ترس و وسواس و یه خواهرم دوقطبی شدید داشت طوری که هذیان عجیب وغریب ولباس رنگارنگ و حتی گاهی میگفت من بچه ی یه خانواده پولدار خارج ازکشورم واشتباهی تو خونه ما بزرگ شده الان فقط با الانزاپین درمان کامل شده یعنی هیچ مشکلی نداره,مادرم افسردگی دلمردگی اضطراب گریه که با تری فلوئوپرازین ونرتیپتیلین درمان شد,
  خودم افسردگی واضطراب وغم وترس وسواس فکری و افکار جادویی چیزی که پزشک گفت الان مشکلی پیش بیاد دیگه کامل زمین گیر میشم
  با ضدافسردگی معمولی یا بی تاثیر هستن یا برا چند ساعتی انرژی دارم یا عصبی میشم…… الان سوالم اینه درحال حاضر که افسردگیم به هیچ دارویی جواب نداد افسردگیم درحدی بود چنان مهلک و زجر اور بود که وقتی یادش میافتم حالم بد میشه
  ۱۹ سال از ۹سالگی داشتم من ۱۹سال با یه افسردگی یا بهتره بگم با کشنده ترین نوع بیماری بودم که هیچ دارویی درمانش نمیکرد مگر بنزودیازپین ها برا ساعتی کمی سرخوش میشدم تا اینکه بعد از مصرف لیتیوم یعنی بعداز ۲ ماه مصرف لیتیوم ۳۰۰ روزی دوعدد افسردگیم ۵۰ درصد بهبود پیدا کرد عجیب بود عجیب
  ولی خب وسواس یا افکار جادوییم که از پزشکم گفتم منظورتون پارانویا هستش گفتن نه منظورم اینه مثلا دست به یه چیزی میزنی فکر.میکنی الان اتفاق بدی میافته
  الان اضطراب و وسواس و دارم که کلونازپام تا ۱/۵ میل در سه وعده یعنی هر وعده ۵/ مصرف میکنم
  مفصل توضیح دادم تا دیگران هم شاید کمکی کرده باشم,سوالم از شما اینه الان مادرم یه انتی سایکوتیک تری فلوپرازین وخواهرم الانزاپین براش خوب بوده ایا این دارو ها یا دسته داروهای انتی سایکوتیکی میتونه باقی مشکلاتم رو حل کنه؟ پزشکم بهش گفتم تجویز کرد ولی خب نگرانی نزاشت مصرف کنم ولی یقین دارم شاید یکی از این دارو مخصوصا الانزاپین کمکم کنه چون خونوادم تقریبا از یه انتی سایکوتیک بهره میبرن
  یه دنیا سپاس بیکران از شما ومنتظر مشاوره شما هستم

 65. سلام
  جناب دکترمن بخاطر یه مدت تنهایی افسردگی گرفتم واظطراب خیلی زیادی هم داشتم پیش روانپزشک رفتم و به من پروپرانولول والانزاپین داد سوالم اینه که حتی پیش اومده بود که به پدرم میگفتم بیا منو بکش راحتم کن این میتونه هذیان باشه که الانزاپین به من داده؟؟وبرای درمان افسردگی هم میتونه اثر داشته باشه یا فقط میتونه برا درمان هذیان باشه البته افکاره خودکشی هم گرفته بودم وهیچ چیزی خوشحالم نمیکرد الان احساس آرامش بیشتری دارم؟،ممنون

  • مردم هر مشکل روحی داشته باشن اسمشو میذارن افسردگی
   نه شما مشکلت چیز دیگه ای بوده که دکتر این داروها رو داده و شما هم به آرامش رسیدی
   به پزشکت اعتماد کن و درمانتو ادامه بده

 66. سلام افسردگی عمده با علائم هیپومانیای ناشی از ضد افسردگی ومقاوم به ضدافسردگی های استاندارد
  دو سه دارو هستن که یکیشون الانزاپین ۲/۵ بود که افسردم کرد و پزشک رفتم تغییر به سرکوئل ۲۵ شب وروز یکی داد, ایا این دارو که در مگادوزهای ۴۰۰ و۶۰۰ وحتی ۸۰۰ مصرف میشه کاربردی داره با این دز ناچیز واینکه خواب الودگی بعدش ایا بعداز مدتی کم میشه
  ممنون یا حق

  • بله انتخاب خوبیه…دوز برای هرکسی فرق میکنه و لزومی نداره کلیشه ای به همه ی مقدار داد..مریضهایی داریم با یک قرص در هفته هم اختلالشون کنترله

 67. سلام دکترمن به خاطر اضطراب شدید که یکی از علائمش تهوع اضطرابی بود بهم الانزاپین داد،الان یک ماهه که قطعش کردم،روحیه ی خوبی دارم یعنی حالت افسردگی یا اضطراب ندارم،اما به شدت تهوع دارم و با کوچکترین چیزی مثل بو یا صحنه ی نامطبوع حالت تهوع میگیرم. ایا به علت قطع قرص هست؟برای این تهوع باید چکار کنم؟

  • نه خب شما تهوع رو از اول داشتید و جزو علایم بیماریتونه
   یعنی باید برای ادامه درمان به درمانگر مراجعه کنید
   تهوع ناشی از قطع معمولا در مصرف بالای شیش ماه رخ میده

   • من قرص رو دوساله میخوردم.و تهوعم ناشی از رشته ی دانشگاهیم بود که در ان بیمارستان رفتن و استرس بود.الان بیمارستان تموم شده و دارم استراحت میکنم.در واقع تشخیص دکترم فوبیای بیمارستان بود.با این وجود تهوعم پابرجاست.لازمه به دکتر مراجعه کنم؟ممنون از پاسخگوییتون

 68. سلام, الانزاپین ۲/۵ به همراه دوتا داروی دیگه چند روزه مصرف میکنم خاصیت ارام بخشی و ضداضطرابی خیلی خوب الانزاپین باعث شده اونو دوقسمت یکی و بعد ازظهر یکی شب بخورم چون شب خوردم این سه چهار روزه عصر روز بعدشچباز اضطراب شروع میشد, بنظرتون چجوره

 69. یکی از دوستان تو تاپیک سرترالین می گفت تو ماهواره گفتن شنا و پیاده روی تمام بیماری های روانپزشکی رو از بین میبره, می خوام بگم هنوز افسردگی دوقطبی که از سرطان های بدخیم کشنده تره,دوقطبی ندیدی که ثانیه ای یکبار رو یه فاز هستش,اختلال اسکیزوافکتیو, اسکیزوفرنی, وسواس فکری, پارانویا ,هراس اجتماعی که وقتی تو جمع قرار میگیری و از شدت بیماری کج وکوله میشی نداشتی, اینایی که میگن داروی اعصاب بده یا اذیت میکنه توصیه میکنم یا داروتون عوض کنید یا یک پزشک ماهر ببینن شمارو همانطور که سایر بیماری ها باید نزد ۱۰ تا پزشک بری تا درمان کنه یکیشون
  این کسانی که میگن بیماری های روانپزشکی با پیاده روی و دیدن دار و درخت خوب میشه بگم شما بیماری ندارید فقط شکست ساده عشقی خوردید ونیازی نیست اظهار نظر کنین, من تو کشورهای خارجی مسافرت کردم مسافرت داخلی هم رفتم استانم ایلام که عروس زاگرس هستش وطبیعتش و کوهها واب وهواش تو کشور نذیر نداره
  ولی چرا من یا دوستام یا کسانی که دیدم و میشناسم خوب نشدن با اب وهوا وشنا کردن و…….

  • اره این حرفهای ساده انگاره انه مال ادمهای بیدرد کم سواد و کم تحربه ست که رنج اختلالات روحی روانی رو تجربه نکردند و با توصیه های نابجا بیماران رو از دارو خوردن دلسرد میکنند و منجر به تشدید و عود اختلال اونها میشن
   ما روانپزشکها واقعا از دخالتهای این ادمهای بی تجربه ناراحت هستیم

 70. اقای دکتر عرض ارادت
  بنده حدودا هشت ماه پیش بعد ظهری خوابیده بودم که وقتی پاشدم یه دفعه احساس تنگی نفس کردم که بعد از چند دقیقه به احساس خفگی شدید تبدیل شد به سرعت نزد پزشک رفتم که دکتر فشارم گرفت و گفت ۱۷ شده و یه زیر زبانی داد و گفت که سابقه چه بیماری داری که من هیچ بیماری ندارم و بعد از ان ازمایش قند و چربی و ازمایش قلب و اکو نوار قلب تست ورزش همه خوب بودن خلاصه دو هفته ای گذشت و خوب شدم تا اینکه حدودا یه ماه پیش بازم دچار تنگی نفس و لرز شدم رفتم دو سه روز گذشت و همش تنگی نفس داشتم که رفتم پیش متخصص داخلی که اکنم عکس سینه قفس نوشت و جواب عکس خوب بود و اسپرومتری هم انجام دادم که نرمال بود گفت پیش روانپزشک حدودا ۱۰ روز پیش رفتم و چون فلکوستین را قبل از رفتن پیش روانپزشک میخوردم گفت اونو فعلا بخور بهمراه شبی ۱ چهارم اولانزاپین دو سه روز اول نخوردم و شب ها تنگی نفسم بیشتر میشد تا اینکه این قرص را الان یک هفته میخورم و حالم خیلی بهتر شد تقریبا تنگی نفسم رفع شده ولی صبح ها یه زره خواب الود میشم میخاستم از شما سوال کنم طول درمانم چقدر طول میکشه سوال بعدیم اینه من از هفته دوم بیماریم قفسه سینم درد میگره و همش خلط دارم ۱۰ روز اموکسی کلاو خوردم خوب نشد نعس عمیق هم نمیتونم بکشم

 71. سلام.
  پانیک دارم و سرترالین و الانزاپین استفاده میکنم. از وقتی الانزاپین به داروهام اضافه شده صبح ها حالت گیجی و منگی دارم. انگار که خواب میبینم یا یه کلاه تو سرم هست.مجبور شدم نصف آلپرازولام میخورم که فورا حالت گیجی و منگیم برطرف میشه. به نظرتون مشکل من به جز پانیک چی هست که همیشه خدا گیجی سر دارم و آلپرازولام برطرفش میکنه؟؟؟؟ممنونم از شما

 72. سلام. خسته نباشید حدود سه هفته پیش که به فوق تخصص اعصاب مراجعه کردم و بعد روانکاوی و ازمایش ها خون و … مشخص شد کم فقط کاری تیرویید دارم و و دکتر برای درمان پانیک و افسردگی و …(گاماپایتین ۳۰۰ میلی و استرا ۱۰۰ میلی و الازانپین ۵ میلی گرم واسم تجویز کرد و و در حال حاضر رو به بهبود هستم .اما سوالی ذهنم را درگیر کرده
  مشکل عرق کردن سر و صورتم که در این سه هفته کم شده بود دوباره برگشته و (با کشیدن سیگار) شروع میشود. میترسم مشکلاتم برگردد و ذهنم درگیر کرده که وترس ایجاد کرده ؟!
  لطفا کمک کنید ….

   • سلام من ۳۲سالمه ۸ساله که الانزاپین مصرف میکنم چون نمیتونم بخابم بیخوابی شدیددارم وفقط بااینقرص میتونم بخوابم درضمن تیروییدم کم کاره ریزش شدیدموگرفتم بنظرتون میتونه تأثیرمنفی روی مغزبزاره الانزاپین یاباعث ریزش موبشه ممنون میشم اگه جواب بدین

    • الانزاپین فقط برای کم خوابی مصرف نمیشه و حتما دلایل دیگه ای هم داشته تجویز این دارو.اینکه اینهمه سال مصرف میکنید چنانچه با نظر پزشکتون باشه ایراد نداره وگرنه چاقی و افزایش چربی خون و قند خون در انتظارتونه

 73. سلام اقای دکتر.مامانم رفته پیش روانپزشک واسه خوابش بهش شب گاباپنتین۱۰۰ دادن.هر چی تو اینترنت سرچ کردم جایی ندیدم نوشته باشه واسه خواب خوبه .میخواستم بپرسم دلیلش چی بوده و ایا عوارض داره؟

 74. سلام بچه من هشت ساله بیش فعال برخاشگر است ریتالین ورسبریدون دادن ولی کم خونی مینورداره ومرتب میگه استفراغ دارم درضمن حرفهای مایوس کننده میزنه مثلا خدایا منو بکش میخوام بمیرم کاشکی دیگه نباشم آیا میتونم از جایگزین بهتری بجای رسبریدون استفاده کنم

 75. سلام آقای دکتر
  دکتر واسم الانزاپین و سیتالوپرام تجویز کرده بود که به خاطر بالا رفتن چربی خونم بجای الانزاپین تیوریدازین برام تجویز کردن. با مصرف این قرص مشکلی ندارم ولی تو عوارض این قرص تضعیف بینایی رو دیدم میخواستم ببینم این عارضه در چه حدی هست و چقد ممکنه چشم رو ضعیف کنه؟ باتشکر.

  • سلام
   خب حتمی که نیست
   شما الان برو چشم پزشک و نمره چشمتو تعیین کن
   بعد هر سه ماه دوباره بررسی بشو
   اگر دیدی مشکلی در حال ایجاده از پزشکت بخواه که تغییرش بده

 76. جناب دکتر سلام پسرم و ۲۷ سالمه افسردگی اضطراب و دلمردگی و میگرن و وسواس دارم پزشکی لیتیوم که قبلا توسط یه روانپزشک مصرف میکردم با لاموتریژین ۵۰ روزی دوعدد که میگرنم رو درمان کردهالانزاپین ۲/۵ روزی دوعدد و ونلافاکستین ۷۵ احساس اضطرابم کامل از بین رفته قبل تا صبح اضطرابم انگار, خنجر تو قلبم میکرد ولی الان خوبم
  کلونازپام خودم چندین ماه مصرف میکنم والان روزی نصف میخورم این دوروزه
  مشکلم اینه احساس دلمردگی و مقداری غمگینی بعضی وقتها, سوالم اینه ایا دلیلش اینه کلونازپام هستش یا اینکه باید یه ضد افسردگی دیگه هم اضافه بشه کاملا تحت نظر روانپزشکم هستم وسوالم از شما فقط مشاوره هستش ایا نیاز به داروی ضدافسردگی دوم هستش؟

 77. سلام
  دکتر من چند ماهی هست دچار مشکلات ترس شدید شدم
  از حضور توی جاهای شلوغ مثل مترو ب شدت میترسم
  ترس شدیدی از داعش و این جور چیزا دارم
  بعد از مدتی ترس عقرب زدگی برام پیش اومد که ده روزی رو دچارش بودم و بی قراری میکردم با اینکه عقربی ندیده بودم
  این اواخر ترس شدید از مرگ دارم
  به اندازه ای که میترسم بخوابم مبادا بمیرم!
  خواب های عجیبی میبینم مثلا اینکه مادربزرگم آمد ب خوابم و گفت میخوام ببرمت و من از شبی که این خواب رو دیدم آروم و قرار ندارم و توی خواب نور سفید و اینجور چیزا میبینم و میترسم !
  دکتر روانپزشک برای من الانزاپین و زاناکس تجویز کرده که هر شب نصف زاناکس و ۱ عدد الانزاپین میخورم و ظهر هم پاروکسیتین
  ولی بهبود پیدا نکردم انگار اصلا و مدام بی قرارم
  دچار وسواس فکریم انگار نمیدونم
  میترسم دارو بخورم حتی
  هر روز صب با تشویش و اضطراب بلند میشم
  هیچ غذایی نمیتونم بخورم و مدام حالت تهوع دارم و بالا میارم
  به شدت تنهام و همش دراز کشیدم و سر گیجه و احساس بیماری دارم
  به هر دکتریم مراجعه میکنم میگه از نظر جسمی سالمی
  اما باز میترسم
  ترس شدید از مرگ دارم
  نظر شما چیه؟
  من دارو درمانی برام کفایت میکنه؟
  لازمه بستری شم بیمارستان ؟
  چون به شدت غیر قابل کنترله برام
  خواهش میکنم کمکم کنین

  • انشالا با دارو خوب میشی…داروتو ادامه بده…یه کم که بهتر شدی از همکارای روانشناس هم برای مشاوره کمک بگیر
   خوب میشی حتما

 78. با سلام.
  من بخاطر کنکور دچار اضطراب و استرس و بیقراری و فشار توی قفسه سینه شدم.
  با مراجعه به روانپزشک درمان دارویی با تشخیص بیقراری و وسواس فکری رو تجویز کردن.
  الان آسنترا ۱۰۰ و بوسپیرون ۵ و پرفنازین ۲ میلی گرم رو شبها استفاده میکنم .ظهر هم نصف آسنترا و بوسپیرون.
  ولی مشکلی که این مدت به من اضافه شده و به نظرم عوارض داروهاست بیخوابی شدید بوده.که روی کارم داره اثر بد میذاره.که حتی با زولپیدم و کلونازپام نیم میل خواب نمیرم. و خواب پیوسته و عمیق هم ندارم
  در ضمن وضعیت کار و روحیه معنوی و امیدواری و فعالیتهای فرهنگی خوبی هم دارم. و وسواس و استرسم از ایده ال گرایی افراطی ریشه گرفته.
  معمولا این نوع درمانها چقدر طول میکشه ؟
  تازه برای بیخوابی الانزاپین برام تجویز کردن ولی بخاطر عوارضش نگرانم شروع کنم و بشدت مستعد چاقیم…
  ایا این داروها رو حافظه اثر میذارن که باعث بشه نتونم یک سال دیگه پشت کنکور بمونم ؟

  • عالی هستند اینها و شما هم دختری هستی که علاوه بر دارو فعالیتهای مثبت دیگه ای هم داری افرین،انشالا جواب میگیری .بهر حال دکتر خودت با تغییرات دارویی بهترین تصمیمو برات خواهد گرفت

 79. سلام, افسردگی دوقطبی دارم پزشکم الانزاپین ۵ برای افسردگی و…. و کویتاپین ۲۵ برای وسواس وافکار مزاحم شبی یکی داده داده البته یکی دو داروی دیگه هم هست خواستم نظرتون بدونم, مشکلی ندارم بغیر از خواب الودگی کویتاپین که اونم از بین میره به مرور

 80. سلام اقای دکتر من یه سوال داشتم ایا با نقشه ی qeeg میتوان تشخیص بیماری های روانی و یا اختلالات شخصیت که زمینه ی ارثی هست را داد من گیج شدم تا الان روانپزشک زیاد عوض کردم خودم دیگه خسته شدم

  • نه فقط در رشته ی روانپزشکی بلکه در همه رشته های پزشکی، تشخیص اصلی رو پزشک براساس معاینه و دانش بالینی خودش میده و تمامی تستها و ازمایشات فقط عصای دست پزشک برای رسیدن به تشخیص دقیق هستند…اما حرف اصلی رو شهود و تجربه ی پزشک میزنه

 81. سلام آقای دکتر من یه سوال مهم دارم ممنون میشم جواب بدید.من به بیماری درماتیت سبورئیک مبتلا هستم یه مدت افسردگی داشتم و تحت نظر پزشک تحت درمان بودم و داروی دوکسپین و الانزاپین مصرف میکردم و حالم خوب بود منتها در مدتی که این داروها رو مصرف میکردم درماتیت سبورئیک من خیلی تشدید شد پوستم به شدت ملتهب میشد همراه با خارش شدید و گاهی خونریزی زمانی که داروها رو قطع کردم بلا فاصله این علائم از بین رفت مدتی بعد دوباره مجبور شدم که داروی اعصاب مصرف کنم بلا فاصله بعد از مصرف داروها دوباره درماتیت تشدید شد حالا سوال من اینه که چه رابطه ای بین مصرف داروهای اعصاب و درماتیت سبورئیک وجود داره و اگر رابطه ای بین این دو هست من چه نوع داروی ضد افسردگی باید مصرف کنم که این عارضه رو نداشته باشه چون من الآن افسردگیم تشدید شده ولی از ترس اینکه درماتیتم عود کنه میترسم که داروی اعصاب مصرف کنم

  • سلام
   اتفاقا پزشکتون بهترین داروها رو که بتونه تاثیر خوبی روی پوست شما هم داشته باشه انتخاب کرده بود
   ولی خب بهر حال متاسفانه این داروها هم به شما نساخته بود
   باید ازین به بعد یکی یکی داروها رو روی شما تست کنند،دقیقا نمیشه گفت کدوم دارو موثره ولی میشه گفت که مثلا دارویی مثل لاموتریژین رو نخورید
   مسلما هرچه ارامش اعصاب داشته باشید عودهای کمتر در التهاب پوستی خواهید داشت

 82. سلام, آیا اختلال اسیکزو افکتیو دوقطبی حساب میشه یا اسیکزوفرنی چون برا اعضای دیگر خانواده مهم هستش کما اینکه الان هم مشکل افسردگی یکی از اعضای خونواده وجود داره وبرا صحت اینکه دوقطبی هست یا نه بیماری دیگر اعضا مهم هستش,ممنون

 83. سلام افسردگی دوقطبی دارم وقتی کویتاپین ۲۵ یا ۵۰ مصرف میکنم یه جورایی خاطرات گذشته وکلا گذشته میاد تو فکرم دلیلش چیه وآیا تغییر دارو انجام بده پزشکم

 84. اقای دکتر سلام من خودم خلق ملالت بار و افسردگی دارم منتها با دارو درمان نمیشم یعنی ضدافسردگی های سروتونینی انگار گچ میخورم خلقم خیلی خیلی غمگینه میگرن….. کلید بیماریم تو این نوشته از پرونده خواهرم که اونم البته بیمار بوده والان درمان شده البته با الانزاپین حدود ۹۰ درصد با گوگل ترنسلیتت زدم زیاد چیزی دستگیرم نشد گفتم ببینم این نوشته معنیش دقیق چیه وربطش به بیماری من
  Three years drug the rally taciturn instability mood
  ممنون

 85. ببخشید اقای دکتر دوباره مزاحم شدم, با ونلافکاستین وایمی پرامین و…. هیجان دارم ترسی ندارم دوس دارم دعوا کنم ولی غمگینی وافسردگیم سرجاشه, بنظرتون با نوشته ای که فرستادم احتمال داره دوقطبی خفیفی داشته باشم یاشدید, ببخشید مزاحم شدم

 86. سلام دکتر
  من قرص اولانزاپین شبی ۲تا مصرف میکنم همراه با الپروزلام برای خواب
  و روز هم پاروکسیتین مصرف میکنم ۱ عدد
  زیر نظر روانپزشک هستم
  جدیدن دکتر پوست دو قرص راکوتان و اسپیرونولاکتون رو بهم داده که مصرف کنم + قرص روکین برای هورمون هام
  میخواستم بدونم این قرص ها تداخل دارویی نداره با دروهای اعصابم؟ میشه باهم خوردشون؟

  • تداخلاتی دارن،ولی خب لابد لازمه براتون که تجویز شده
   کلا مراقب کارکرد کبد در مصرف راکوتان باشید
   ازمایش مرتب بدید

 87. سلام دیروز رفتم نزد روانپزشک گفتم با لاموتریژین حساسیت داشتم وقطع نمود بعد گفتم دپاکین میشه مصرف کنم گفتن خاصیت افسردگیش کمتره, چون من بیشتر افسردگی و دلمردگی دارم برا وسواس وافسردگی واسترس و…..اینارو نوشتن الانزاپین ۲/۵ شبی یکی لیتیوم که از قبل داشتم روزی دوتا, فلوکسامین ۵۰ شبی یکی واکس کارامازپین بعد یک هفته دوتا۳۰۰، خواستم بپرسم اکسکاربازپین چیه تفارتش با کاربامازپین چیه واینکه ایا تاثیر داره دو افسردگی دوقطبی واینا من به پزشکم شدیدا اعتماد ودوستش دارم ولی شمارو هم که جوابگو هستین دوست دارم میخواستم اگر مقدور هست توضیح بدین, دعاتون میکنم این شبها

 88. با سلام خدمت دکتر عزیز
  بنده بعد از مصرف اولانزاپین بسیار بهتر شدم و به زندگی برگشتم البته من مشکل تنگی نفس داشتم و هر وقت بهش فکر میکنم گرفتار میشم ولی میخواستم از شما سوال که الان دو ماهه دارم این قرص را مصرف میکنم کی باید ان را کم و مصرف نکنم
  با تشکر

  • خب باید ببینید براساس چه تشخیصی اینو بهتون دادن ،بنابرهر تشخیصی طول مدت دارو فرق داره
   اینو متخصصی که براتون تجویز کرده میدونه
   والا اگر زود قطع کنید ممکنه علایم برگرده

 89. با عرض سلام و احترام خدمت شما
  تمام کامنت هارو خوندم و واقعا لذت بردم ازینکه شما جواب تک تک عزیزان را می دهید. خدا برکت به عمر و کارتون بده
  خواهر من صرع داره از کودکی که خدارو شکر کنترل شده ولی پرش های مدام داره مخصوصا شب ها تو خواب تا چشماش گرم خواب میشه بدجور از خواب می پره و موهاشو چنگ میزنه
  قرص هایی که دکتر تجویز کرده: صبح ها تگروتول ٢٠٠ ، آلوینتا ٧۵، کلونازپام یک و دپاکین می خوره
  عصرا فیفول ، دپاکین و کلونازپام
  شب ها: تگروتول، کلونازپام و اولانزاپین ۵
  چون پاهاش ورم کرد و اضافه وزن داشت خواستیم که اولانزاپین رو عوض کنه دکتر و بجاش کلوزاپین داد
  دو هفته کلوزاپین خورد خوب بود خواب شبش ولی الان تا چشاش گرم میشه وحشتناک از خواب می پره و نمی تونه بخوابه حتی با اولانزاپین
  سوالی که از خدمتتون داشتم کلوزاپین خطرناک نیست؟ چون عوارضشو رو در اینترنت سرچ کردم بسیار بد بود و اینکه خواهرم درد پا و کمر و ورم مچ پا داره ایا کلوزاپین خطرناک نیست و ورم مفاصل از عوارض اولانزاپین است؟

  • کلوزاپین رو برای چی بهش دادن؟منظورم اینه که بخاطر چه علامتی؟آیا توهم و هذیان داشته؟چون کلوزاپین استانه تشنج رو میاره پایین!

 90. علت افسردگی وسواس و………بهم ریختن یا کم و زیاد شدن سروتونین و نوارپی نفرین و دوپامین و کلا انتقال دهنده های عصبی هستش, دارو به راحتی این مواد رو سرجاش میزاره وکافیه فقط به حرف اطرافیان و دور نزدیک وپروفایل عوارضی دارو توجه نکید, عواقبی که استرس و اضطراب و سواس بر پیکره جسمی و روحی پیرتر شدن خیلی زود انسان میزاره هیچ بیماری دیگه نمیزاره

  من عاشق قرص اعصابم

   • منم موافقم. چون معجزه اش رو روی مادرم دیدم. معجزه قرص اعصاب رو بعد از ۳ سال از فوت مادرم حدود ۵۰ درصد روی خودم دیدم. اما بیمارانی هم دیدم که متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتن و فقط خدا حلال مشکلشونه. کاش خدا به اینها هم رحم میکرد

 91. سلام و عرض تسلیت شهادت سرور عالمیان وهمچنین خسته نباشید به شما به خاطر این سایت پربار که واقعا جاش شدیدا احساس میشد برا بیماران روانپزشکی
  اقای دکتر من لامیکتال با دز ۲۵ دوهفته و۵۰ دوهفته بعدش و ۱۰۰ هفته ۵ بنظر دزش زیاد بود مخصوصا هفته ۵ که فورا شد ۱۰۰
  بعد از دز ۱۰۰ یه حالت حساسیت روی پنجه پام اول جوش بود بعد پهن تر شد ویه جوش ریز روی پشت بازوی راستم که هردو باقطع دارو از بین رفت
  من لاموتریژین برام یه شفا بود چون هیچ تثبیت کننده ی دیگر حتی لیتیوم نتوست افسردگی کامل وشدید من رو درمان کنه هیچ دارویی وجود نداره بغیر لاموتریژین
  باقطع لاموتریژین حالم بد شد وگشتم افسردگی قبلی باورم نمیشد قبلا اینقد افسرده وبیمار بودم وتونستم زندگی کنم یه جهنم واقعی
  پیش روانپزشک رفتم و تصمیم گرفتیم هر دوهفته ۱۲/۵ میل اضافه کنیم هرچند سخت میگدزره ولی شیرینی بعدش امیدم رو بیشتر میکنه
  منم دست به کار ننشستم وبا زیر ورو کردن سایت های خارجی که واقعا مطالب بسیار بسیار زیادی داره کسانی که حساسیت داشتن به لاموتریژین منظورم استیونس جانسون نیست فقط حساسیت,
  داروی بنادریل یا همون دیفن هیدرامین خودمون درمان حساسیت لاموتریژین هستش
  پزشک محترم وعزیزم که مثل شما دلسوز وعزیز هستش بدون اینکه من بگم قرص هیدروکسی زین ۱۰ برا حساسیت احتمالی دادن
  سوالم از شما هم یک مشاوره هستش وهم اینکه ایا قرص هیدروکسی زین ۱۰ بهتر یا برابر دیفن هیدرامین هستش یا دیفن هیدرامین بهتره
  سوالم زیاد شد شاید کس دیگری هم این مطالب بهش کمک کنه, خدای حسین یاورتون باشه

  • سلام جفتشون ضد حساسیت هستند،مخصوصا در کودکان دیفن هیدرامین داروی پر کاربردیه.بنظرم برای شما هیدروکسی زین خوب باشه و جواب بده

 92. سلام و روز بخیر, خارج ایران هستم برا ۳ ماه اموزشی, بیماری من افسردگی ماژور یا چیزی که دکتر گفته mdd که افسردگی دوقطبی هم هست, آگروفوبیا, وسواس فکری استرس اضطراب و شدیدا حلق ملالت بار,تو ایران سرترالین وبوپروپیون ودیزپرامین و کلومیپرامین چهارتا باهم تجویز کردن ولی هیچ گونه حتی ۱ درصد بهبود پیدا نکردم
  پزشکان قبلیم لیتیوم ۶۰۰ با اسنترا,کاربامازپین با اسنترا یا ونلافاکستین ,لیتیوم ونلافاکستین اسنترا که همشون شاید زغیر از ریتیوم حدود ۱۰ درصد بهبود نداشتم,افکار خودکشی کافیه یه مشکلی پیش بیاد دیگه چنان در هم میشکنم عجیب و وحشتناک
  ۲۶ سالمه از بچگی یه حس ملالت غمگینی افسردگی یه حس بغض یه حس نا امیدی,هیچ گونه مسافرتی برام لذت بخش نیست فورا بی قرار و دلزده و میگرنم عود میکنه,وقتی به در و ودیوار نگاه میکنم انگار غم ودلتنگی میباره چنان حال وخیمی دارماینجارو توجه کنید روزی ۴ میل کلونازپام میخورم بدون اینکه خواب الودگی داشته باشه برام
  اکاش کلمات قدرت داشتن حالم رو وصف کنه,استرس اضطراب وافسردگی دوقطبی چنان بر پیکره ی روح وجسمم ضربه زده که هیچ کلمه ای نمیتونه توصیفش کنه
  چه تثبیت کننده هایی وجود داره بغیر الانراپین که بتونه مرحمی هرچند کم برای من باشه با تجویز پزشک

  • واقعا اذعان دارم رنج روحی روانی شدیدی می کشید
   لیتیوم…لاموتریژین….کاربامازپین،،،،اکس کارباپین،،،سدیم والپورات… دپاکین….توپیرامات

 93. سلام آقای دکتر.آیا قرص سیتالوپرام وابستگی میاره؟۲۸ سالمه.دکتر برای بی اشتهایی عصبی و اضطراب تجویز کردن.واقعا بی اشتهایی عصبی درمان قطعی نداره و باید همیشه قرص مصرف کرد؟چون هر دوره که دچار کاهش وزن زیاد میشم دکتر بهم پیشنهاد میکنن چندماه مصرف کنم و وزنم بعد از استفاده نرمال میشه.این قطع و وصل کردن دارو عوارض نداره؟و طول درمان سیتالوپرام حداقل چقدره؟۲۸ سالمه و از کودکی کم اشتها بودم.از اخرین استفاده ام دو سال میگذره.که یه دوره ۶ ماهه و سال بعدش ۴ ماهه مصرف کردم به همراه الانزاپین به صورت نصف قرص. دنبال روش قطعی هستم.ممنون میشم نظر شما رو بدونم.

  • همینجوری خوبه که با عود مصرف میکنید و بعد از بهبود قطع میکنید،ایرادی نداره
   منتهی شما هم روشهای شناختی رفتاری رو دست کم نگیرید

 94. آقای دکتر سلام. سپاس از این که وقت گرانبهاتون را به راهنمایی بیماران از این طریق اختصاص میدهید. من یک مرد ۲۹ ساله هستم که حدود ۳ سال پیش به اختلال اضطراب فراگیر و حملات پانیک و افسردگی متعاقب اون مبتلا شدم. ضمنا در اون دوره کاملا بی اشتها شده بودم. با مصرف قرص دونئورین ۲۵ و فلوکستین ۲۰ بعد از حدود ۹ ماه حالم کاملا خوب شد و البته دارو را به تجویز پزشک به مدت ۲ سال ادامه دادم با دوز نصف اولیه. الان یک ساله فلوکستین نمیخورم ولی دونئورین ۱۰ را نمیتونم ترک کنم و به شدت بی اشتها میشم. به طوری که در یک دوره سه ماهه که قرص را نخوردم وزنم ۱۰ کیلو کم شد و چون خیلی لاغرم (وزن ۶۲ کیلو و قد ۱۸۴) مجبور شدم دوباره دونئورین ۱۰ بخورم. از مکملها و ویتامینهای مختلف و زینک و مخمر آبجو و … هم استفاده کردم ولی تقریبا تاثیرش بر اشتها صفر هست. کم کم دارم به این نتیجه میرسم که مکانیزم مربوط به اشتها در مغزم منهدم شده است و واقعا مستاصل شده ام. از این که چاق یا بهتر بگم متعادل باشم خوشم میاد ولی بدون دارو اشتهای بسیار بسیار کمی دارم. آیا من باید تا آخر عمر دونئورین بخورم؟ آیا مصرف یک دوره داروی سیپروهپتادین میتونه به صورت پایدار اشتهای من را برگردونه؟ سپاسگزارم.

 95. سلام آقای دکتر وقت بخیر خدا قوت
  سوالی که داشتم از خدمتتون
  آیا برای کسی که صرع کنترل شده داره و قرص ضد صرع استفاده می کنه برای درمان بی خوابی قرص ترانکوپین تجویز شده آیا این قرص مناسب است؟

 96. سلام افسردگی یکپارچه دارم کافیه ضدافسردگی مصرف کنم فورا خشمگین و عصبی وبد حال میشم پزشک گفتن دوقطبی هستی والپروات, لیتیوم, تگرتول مصرف کردم بی نتیجه رحال خرابی, لاموتریژین عالی ولی مشکلات خاص خودش, چه داروهایی هستن شبیه لاموتریژین باشن یعنی برا افسردگی دوقطبی باشن

 97. سلام آقای دکتر
  خانمی ۴۱ ساله هستم در حال نوشتن رساله دکتری. چند ماه پیش متوجه شدم پسرم که بعد از جدایی من از همسر سابقم با پدرش زندگی می کرد و در پنج سال اخیر کاملا از من دوری می کرد دچار اعتیاد شده این مسئله طوری روح و جسم مرا متاثر کرد که به انزوا گریه های شدید ناامیدی محض احساس گناه و تقصیر تمایل شدید به مرگ و …در مجموع تمام مسیر زندگیم را خطا و اشتباه می بینم تصمیم جدی به کناره گیری از کار و تحصیل گرفتم چون همه چیز به نظرم پوچ و بیهوده می آید سرانجام هفته گذشته به روانپزشک مراجعه کردم و ایشان قرص الانزاپین ۲٫۵ و آسنترا ۵۰ و ماپروتیلین ۲۵ تجویز کردند. فردای اولین شب مصرف به حدی خواب آلود و سنگین بودم که نتوانستم سر کار حاضر شوم لذا دیگر الانزاپین نخوردم و تا حدودی عوارض ایجاد شده رفع شد لطفا راهنمایی کنید که مصرف آسنترا به تنهایی می تواند مرا به زندگی عادی برگرداند یا خیر؟

 98. سلام. آقای دکتر مهربون
  من الانزاپین ۲٫۵ نصفش رو شبها میخورم و سرترالین ۵۰ صبح. خیییییلی لاغر بودم و با مصرف قرص ها ۷ کیلو چاق شدم که بیش از حد خوشحالم کرده و حتی افسردگیم بهتر شده. تا کی الانزاپین بخورم. نمی خوام قطع کنم. می ترسم دوباره لاغر شم. آیا دو سال بخورم ایرادی داره؟؟؟من پانیک داشتم که با مراجعه به پزشک و مصرف قرص خوب خوب شدم. زنده باد زندگی

  • اره ولی مراقب باشید افزایش وزن دردسرساز نشه،شاید قابل برگشت نباشه
   بخواهید که کم کم براتون قطعش کنن الانزاپینو

 99. آخه آقای دکتر دوست دارم یه کم دیگه چاق شم. چون روحیه ام عالی شده. مگه عوارض دیگه ای داره الانزاپین که قطع کنم. من از لاغری خیییلی رنج میبردم. الان عالی شدم. دوست دارم ادامه بدم.
  در ضمن می خواستم به دوستایی که از مصرف قرص اعصاب میترسن بگم که من با مصرف قرص پانیک اتک شدیدم از بین رفت. الان کاملا خوب شدم. ممنونم

 100. افسردگی دوقطبی دارم لیتیوم ۳۰۰ روی دوعدد سرترالین ۲۵ روزی یک عدد الانزاپین ۲/۵ روزی دو عدد لاموتریژین فعلا یک ۲۵ داده بعد یک ماه بشه ۵۰، سه روزه دارو هارو مصرف میکنم هنوز اثری ندیدم الان با ۴ میل کلونازپام در ۳ وعده یه ادم عادی میشم

 101. سلام آقای دکتر
  مادر من(۵۲) چند ماهه بود ک حس میکرد افرادی قصد آسیب زدن به ما رو داره و همچنین همسایه ما (ک زیاد آدمای سالمی نیستن) قصد تهدید به مامانم و خراب کاری در کشور رو داره
  مثلا اگه پنچرشون باز بود مادرم دلشوره میگرفت ک اونا برای علامت و تهدید من پنچرشون باز میکنن و ما هرچی انکار میکردیم میگفت شما نمیدونید، یا اخبار خیلی گوش میداد
  وقتی بردیمش پیش روانپرشک بهش قطره هالوپریدول ۲ میلی شبی ۵ قطره و قرص دی والپروئکس ۵۰۰ شبی ۱ داد و گفت ماه دیگه دوباره مراجعه کنید
  و خیلی بهتر شد، و حساسیتش خیلی کتر شد
  حالا دوباره به روانپزشکش مراجعه کردیم دپاکین ۵۰۰ (شبی یک و نصفی) و الانزپین ۵ ( شبی ۱ ) تجویز کرده و تشخیصش دو قطبی هست
  اما وقتی میخوره خوابش زیاد شده و وقتی هم بیداره خواب آلود هستش
  میخواستم شما راهنمایی کنید؟ آیا قرصی جایگزین نیس ک خواب آلودگی رو نداشته باشه؟
  ممنونم

 102. سلام آقای دکتر خسته نباشید من شب ها الانزاپین ۲٫۵ میخورم و هر روز صبح هم به خاطر خواب آلودگیم مدافینیل ۱۰۰ عوارض نداشته باشن باهم ؟؟

 103. سلام روزی ۵ میل الانزاپین مصرف میکنم ومتاسفانه فقط ۸ ساعت دووم میاره خواهرم روزی دوتا ۵ میل مصرف میکنه به خاطر دوقطبی شدید برادر کوچکم ۲/۵ مصرف کته به خاطر استرس واضظراب وخوبه براشون من میتونم پزشکم روزی دو عدد ۵ با لاموتریژین مصرف کنم طبق نظر پزشک چاقی واینا ندارم باهاش اتفاقا وزن کم میکنم به خاطر استرس وورزش,ساعت اول مصرف الانزاپین اینقد خوبه انگار استخونام نرم میشن دلیلش چیه ادامه پیدا نمیکنه روز بعدش واسترس دارم

 104. سلام اقای دکتر من به دلیل افسردگی، اضطراب و کاهش وزن، اس سیتالوپرام۱۰، ایمی پرامین۲۵ و زیپروبایوکس۲/۵ می خورم ولی نگران افزایش وزنم هستم، می خواستم بدونم با خوردن زیپروبایوکس هر ماه چند کیلو اضافه می شه؟ و اینکه این قرص، با افزایش اشتها باعث چاقی می شه یا خود قرص چاق کننده اس؟ ممنون.

 105. سلام آقای دکتر
  بخاطر پانیک دو ماهه شبی یک عدد الانزاپین ۲/۵ میخورم الان کمی شکمم بزرگ شده آیا با ورزش و رعایت کردن تغذیه درست میشه یا از عوارض قرصه مرسی از راهنماییتون.

 106. سلام آقای دکتر
  بنده در کودکی به دلیل تشنج دچار لکنت زبان شدم چند هفته پیش یکی از متخصصین مغز و اعصاب نصف قرص الانزاپین ۲/۵ رو روزانه برای درمان لکنت تجویز کردند که تقریبا بسیار هم تاثیر خوبی داشته . لطف بفرمایین نظر خودتون رو درباره این تجویز بفرمایید. ممنون

 107. سلام بنده طیف دوقطبی وسابقه خانوادگی دوقطبی داریم, الان الانزاپین ولیتیوم و…..
  مصرف میکنم با اینکه ۲۷ سالمه وازمایشاتم سالمه ولی از ۱۷ سالگیوفشارخون داشتم ودرمان رو پی نگرفتم, الان اینقدی بالاست که میره ۱۹ رو ۱۰ الان روانپزشکم روزی یک عدد ۸۰ نوشتن برام گفتن باید دارویی باشه با لیتیوم تداخل نداشته باشه سرخود حدرد دوهفته هستش روزی دوتاچ۱۶۰ میل با دونصف متورال میخورم واومده رو ۱۳ یا ۱۲ سوالم اینه جایی خوندم داروهایی شبیع املودیپین تو دراز مدت باعث اختلال دوقطبی در فرد سالم میشه واینکه اگر من مصرف کنم دوقطبیم وخیم میشه؟

 108. سلام.من از سال ۷۴ تا ۸۳ بیماری دوقطبی داشتم.از دارو گرفته تا ۸ جلسه شوک هم طی کردم. از سال ۸۳ تا ۹۲ بدون دستور پزش داروهایم را قطع کردم.متاسفانه در سال ۹۲ بدلیل مشکلاتی که در محیط کارم پیش امد بیماری ام دوباره عود کرد.فعلا ۴ سال هست که دوباره دارو مصرف می کنم.(البته بدلیل اینکه از عوارض این دارو ها خسته شده ام دوباره چند روزی هست که این دارو ها را هم قطع کرده ام).در این چند مدت لیتیوم۳۰۰-لاموتریژین۱۰۰-ولبان۱۵۰-پرفنازین-تریفن-پرانول۲۰-بی پریدین-الانزاپین و … مصرف می کردم. مشکل اصلی من خواب من هست که اصلا خوابم نمی برد. و به همین دلیل نظم کاری من کاملا بهم ریخت و مجبور به درخواست بازنشستگی پیش از موعد شدم.با هر دارویی این مشکل برطرف نشد.مشکل خیلی حادی که فعلا دارم این هست که بعضی مواقع که خوابم می برد بعد از یکی دو دقیقه با حالت وحشت و ترس از مرگ از خواب پا میشم و با ضطراب کمی قدم می زنم و یه چیزی میخورم تا حالم عادی شود.واقعا از زندگی خسته شده ام و کاملا بی حوصله و نگران و نا امید از وضعیت فعلی هستم.پیش چند دکتر فوق متخصص هم رفته ام.۷ سال پیش دکتر قربانعلی اسدالهی فوق متخصص روانپزشکی اصفهان و … که البته فایده ای هم نداشته است.به نظر شما من باید چکار کنم؟ از راهنمایی شما بسیار متشکرم.

 109. سلام
  ۴سال پیش برادرم به دلیل برق گرفتگی به کما رفت و پس از ۵روز چشمهاشو باز کرد و آروم آروم بعد از چند روز هوشیار شد
  ۴۵ دقیقه سی پی آر و ایست قلبی هم داشته
  الان خدارو شکر از نظر جسمی سالمه
  ولی الان دچار بدبینی شده همش به برادرم شک داره و یه وقتا حرفایی می زنه که اتفاق نیفتاده
  عصبی میشه
  دکتر بردیمش این قرص رو دادن
  تورو خدا بگید چی کار کنیم

 110. سلام,اقای مادرم افسردگی وغمگینی داشت که تری فلوپرازین وکلونازپام ونوتریپتیلین درمان شد, خواهرم حدود ۲۳ سالگی یه توهم چند روزه زد که مثلا یکی از اعصای خونواده مثلا فلان وسیلش رو از قصد بردن, بعدش افسردگی شدیدی گرفت بدون صحبت کردن بدون غذا خوردن بدون هیچ حرکتی بعدش بردیمش دکتر پزسک دارو نوشت یکم سرحال شد ولی دچار هذیان عجیب مثلا برادرام میخوان بکشنش و…. همراه با پرحرفی یعنی خدا میدونه ثانیه ای رو یه خاطره وبحث بود شب نمی خوابید مدام حرف میزد هذیان داشت مثلا شب تا صبح مینشت پای لباس شستن و…… بدون حتی یه ذره خستگی حرفاش وتوهماش وپرحرفی هاش اینقد شدید بود ومن خودم اون مقطع چون افسردگی داشتم چنان ضربه روحی بهم وارد میکرد یعنی فقط خدا میدونه, اقای دکتر خواهرم علاقه به لباس شاد وجلف علاقه به بیرون رفتن زیاد داشت وتا قبل بیماری اینطوری نبود یه بار اومدم خونه دیدم دست گرفته دور ستون خونه تو حال وداره میچرخه ومیخنده ومن ترسیدم شاد بود خلقش عجیب بود طوری که تو پروندش نوشته شده یعنی ترجمش خلق بی نظیر, پزشک مدام داروهاش رو تغییر میداد از تثبیت کننده تا ضد جنون وضدافسردگی و…… دارویی مثل الانزاپین تا ۲۰ میلی گرم مصرف میکرد تا اینکه نمیدونم چه جوری اگه مال قرص بود یا ازدواج یا هرچی خوب شد البته الان روزی ۱۰ میل الانزاپین مصرف میکنه خلقش حدود ۸۰ درصد بهبود پیدا کرده بچه داره و….. واگه الانزاپین قطع بشه دچار دلتنگی وتوهم وافسردگی میشه, با این تفاسیر شما بیماری خواهرم رو چه تشخیصی میدین ایا دوقطبی هستش اگه هستش چه نوعی یک یا دو یا؟

  • دو قطبی واضح دیگه تو پروندش هم نوشته،شک نداره که
   دکترش و داروهاشو تغییر ندید
   اونا به مریضی ایشون آگاه تر از من و سایرین هستند
   نظر اونا مهمه نه ما
   از دیگران نظر نپرسید

 111. سلام آقای دکتر
  یه سوال داشتم آیا قرص بوسپسرون باعث کاهش میل جنسی میشه؟ من تو هر سایتی که خوندم و حتی بروشور دارو این عارضه ذکر نشده
  با تشکر

 112. اقای دکتر افکار وسواسی با افکار مزاحم بنظرم متفاوته چون با الانزپین برخی افکارم بهبود پیدا کرده مثلا بدبینیی وایناحدود ۳۰ درصد ولی افکار وسواسیم هستش, ایا ترکیب ثابت فلوکستین والانزاپین برا وسواس وافسردگی خوبه استفاده کنم بانظر پزشک

 113. اقای دکتر من یه مشکل اساسی دارم اینه که شاید باورتون نشه با ۵۰ میل کلومیپرامین و ونلافاکستین ۳۰۰ نه تنها افسردگیم خوب نشد بلکه بعضی اوقات مثلا هنگام عبور از خیابان خواستم فحش بدم به راننده یا بدون ترسی خودمو نزدیک میکردم به ماشین درحال سرعت, یه حالت عصبی وخشمی هم داشتم, ایمی پرامین ۷۵ سیتالوپرام ۴۰ باورکنید هیچ تاثیری تو افسردگیم نداشتن, پزشک تو پرونده نوشت هیپومانیا با ضدافسردگی, سرچ کردم و تحقیق تا اینکه نشانه ای از دوقطبی هستش ایا امکان داره اقای دکتر دوقطبی باشم

  • داروهای دیگه هم هست که ممکنه روی شما تاثیر بهتری داشته باشن
   بازم به پزشکهای دیگه مراجعه کنید تا با سبک داروهای متفاوت تری درمانتون کنن

 114. با سلام و خسته نباشید بسیار عالی و پر بار است
  اقای دکتر مادری درد مند هستم فرزندم پس از مصرف مروانا دچار بیماری دو قطبی شده اکنون در ایران نیست پرونده پزشکی او در اختیار دارم ایا می توانم به مطب شما بیایم و کمک بگیرم ممنون می شوم بمن پاسخ دهید

 115. سلام اقای دکتر لاموتریژین اضطرابم رو کاملا از بین میبره خواهرم دوقطبی هستش با ضدافسردگی ها هیچ درمانی نمیشم پزشکم گفتن اگر به لاموتریژین پاسخ بدی افسردگیت دوقطبی هستش اضطرابم هیچ دارویی نتونست درمانش کنه ولی لاموتریژین آب رو آتیش هستش برا اضطرابم, واینکه متاسفانه افسردگی فصلی هم دارم بخصوص زمستان و تابستان آیا داروی ولبان میتونه ب ام مفید باشه وبه پزشکم بگم تجویز کنه, ببخشید طولانی شد خواهش میکنم هردو سوالم جواب بدین

  • باید ببینید علت دیگه ای در کار نبوده؟مثل تغییرات هورمونی یا تخمدان پلی کیستیک
   اگر علت دیگه ای در کار نباشه میشه گفت دارو مقصره

 116. سلام آقای دکتر
  من یه سوال مهم دارم خواهش میکنم جواب بدین من خودم الآن تحت نظر پزشک دارو مصرف میکنم وایشان داروی الانزاپین تجویز کردن که من به خاطر عوارض جنسی الانزاپین گفتم که دارو رو عوض کنن ایشون به جاش پرفنازین نوشتن ولی اونم عوارض جنسی داره منم حقیقتش حاضر نیستم دارویی مصرف کنم که میل جنسی رو کاهش بده حالا سوالم اینه که داروی آرامبخشی وجود داره که عوارض جنسی اصلا نداشته باشه؟

 117. اقای دکتر سلام, شمارو به امام حسین جوابم رو بدین دعاتون میکنم همین دعا خودش کافیه, اقای دکتر دونوع اضطراب داشتم یکیش که منبعش مشخص نبود ووقتد صبح از خواب بلند میشدم گریه وغم واندوه شدیدی داشتم بدون هیچ دلیلی اون اضطرابم بوسیله لاموتریژین از بین رفت, یه اضطراب وغم دیگه دارم که موقع رفتن به سرکار دارم چون وسواس فکری وعملی دارم وقتی بخوام برم سرکار قبلش عزای سختی میگیرم اینقد اضطراب ونگرانیم و مور مور شدن دلم رو دارم, با توجه به اینکه افسردگی یکپارچه دوقطبی دارم ایا استفاده از سرترالین فلوکستین یا از این داروهای ضد وسواس میتونه کمک کننده برام باشه؟ پزشکم مرد شریفی هستن مثل خود شما حسابی به حرف گوش میده دارویی بگم برام توضیح میده خلاصه خدا حفظشون کنه, کمکم کنید اول خدا بعد شما دکترها

 118. سلام.ببخشید من اختلال شخصیت مرزی دارم.البته من از بچگی مشکل داشتم اما درمان نکردم یعنی نمیدونستم الان ۶ ماهه دارو میخورم.روانپزشک اولم گفت اختلال دوقطبی دارم و اس سیتالوپرام و ترانکوپین دادن اوایل خوب بودم بعد دوباره عصبی شدم دعوا میکردم و وقتی عصبی بودم خیلی اوقات حرفایی که میزدنو بعد یادم نمیومد یا بعدش میگفتم چرا اصلا دعوا کردم و ناراحتو افسرده میشدم.دکترم ماهه پیش عوض شد و گفتن دوقطبی نیستم و اختلال شخصیت مرزی دارم.و سرترالین ۵۰ روزی ۲ عدد.لاموژین ۵۰ هم روزی ۲ عدد و ترانکوپین ۱۰۰ بهم دادن اما الان چند ماهه من شبا همش خواب بد میبینم ولی درطول روز همش خوابالود هستم و حافظم به شدت ضعیف شده.الان داروهامو عوض کردن سرترالین و لاموژین مثه قبله اما الانزاپین ۲٫۵ نصف اگزازپام ۱۰شبی ۱و فولیک اسد بهم دادن و ترانکوپینو کردن ۲۵٫الان چند تا مشکل دارم ۱٫من دوقطبیم یا اختلال شخصیت مرزی ۲٫الانزاپین چاق میکنه و من اصلا نمیخوام چاق شم.۳٫بد خوابی داره منو روانی میکنه و هرکاری میکنم خوابم درست نمیشه ۴٫من نمیتونم این همه دارو بخورم.ممنون میشم کمکم کنید.

  • خب بهر حال شما باید از سه رده دارو بخورید؛یک داروی تثبیت کننده ی خلق،یک داروی ضدافسردگی و اضطراب
   و یک داروی مخصوص افکار و باورهای غلط و منفی

   درمان دوقطبی و مرزی خیلی شبیه همه،و دنبال این نباشید که تفاوتشونو پیدا کنید
   بهر حال یک آدم مرزی،خلق نوسانی داره و خیلی شبیه دوقطبیها میشه
   برای چاقی و بیخوابی هم دکتر خودتون داروها رو تا حدامکان براتون تنظیم میکنه

 119. سلام آقای دکتر
  ببخشید بنده ۲۷ساله هستم به علت بی اشتهایی نمیتونم به اندازه کافی غذا بخورم که باعث شده خیلی لاغر و ضعیف بشم و اعتماد به نفس نداشته باشم بعضی اوقات بی قرار هستم میتونم آلانزاپین مصرف کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • برید ویزیت بشید زیر نظر متخصص
   باید دید منافع دارو به عوارضش میچربه یا نه
   اگر فقط برای چاق شدن میخواهید،بهتره از داروهای دیگه براتون تجویز کنند

 120. سلام اقای دکتر، ببخشید وقتتون رو میگیرم، من علایم سایکوتیک داشتم دکترم برام ریسپریدون دوز ۶ تجویز کرده بودن که باعث شده بود پرولاکتین بره بالا تا ۳۲۰۰ که تو این مدت کابرگولین دادن و رسپریدون رسیده دوزش به ۴ و پرولاکتین رسیده به ۱۸۰۰ اما این دفعه گفتن به خاطر پرولاکتین بالا ، اولانزاپین مصرف کنم و کم کم ریسپریدون رو قطش کنیم، من تو این مدت که ریسپریدون مصرف میکردم در ازمایش جدیدم کلسترولم بالا(۲۴۰) و قندمم بالا (۱۲۴) هست و ۸ کیلو اضافه داشتم ، آیا اولانزاپین برام مشکلی نداره مصرفش ؟ با اینکه چربی و قندم بالاست؟ وزنم دوباره بالاتر میره؟ ممنونم

 121. آقای دکتر برای علایم سایکوتیک و اضطراب و افکار منفی ریسپریدون بهتره یا الانزاپین؟ ممکنه به هر دوسوال جواب بدین ممنون میشم
  عوارض وحشتناک و خطرناک الانزاپین چیا هستن؟

 122. با سلام و خسته نباشید

  آقای دکتر بنده یه جوان ۲۳ ساله هستم که خیلی وقته بیماری پانیک دارم و متاسفانه تا به الان درآمد قطعی نشدم. چند دوره ای دارو مصرف کردم … و الان هم تحت ویزیت دکتر متخصصم هستم .

  از یک طرف باید به خدمت برم … اما از اینکه دوباره تو دوران خدمت هم این بیماری عذابم بده میترسم .
  چون سابقه این طور نشون داده که وقتی دور از خانواده هستم و مخصوصا زمان هایی که دچار افسردگی میشم این بیماری تشدید پیدا میکنه و دوباره خودشو نشون میده !

  سوالم اینکه آیا میشه به واسطه نامه ای از پزشک و پیگیری ها محل خدمتم رو تو شهر خودمون به سر ببرم ؟
  یا کلا معافیت بگیرم ..؟ و اینکه آیا از این طریق معافیت گرفتن باعث نمیشه که کارهایی مثل گرفتن گواهینامه و ثبت نام در یک جا به مشکل بخورم ؟

 123. سلام اقای دکتر,من دوقطبی نرم تشخیص داده شدم حدود ۱۹ سال افسردگی داشتم ولی درمان اقدام نکردم تا این یک سال, الان داروهای لاموتریژین ۱۰۰ لیتیوم ۳۰۰ روزی دوبار, الانزاپین ۲/۵ روزی دوبار وسرترالین ۱۰۰ مصرف میکنم, وسوای فکری, پانیک, اضطراب افسردگی فوبیا دارم که اضطرابم توسط لاموتریژین کاملا سرکوب شد, امروز جمعه اینقد هوا برام غمگین و دل مرده بود که فورا کلونازپام خوردم تا سرحال شدم اقای دکتر این مشکل من که با جمعه وزمستان وتابستان این افسردگی دلمردگی ناشی از فصل رو چه کنم چه دارویی از چه دسته ای میتونه کمکم کنه تو نت سرچ کردم داروی ولبان بود از طرفی بخاطر وسواس فکریم سرترالین رو نمیتونم مصرف نکنم بخاطر وسواس ولی از اون ور داروی ولبان که تاییدیه fda گرفته برا افسردگی فصلی اگه مصرف نکنم از بین میرم آیا میتونم با مشورت پزشکم مصرف کنم ایا سترالین مشکلی بوجود نمیاره باهاش,
  توروخدا بهم بگید

  • همین داروهاتون خیلی خوب و عالی هستند.همشون خوبن
   جمعه منم اگر خونه بیکار بشینم همه بدبختیهای دنیا میریزه سرم،ربطی به افسردگی فصلی نداره
   واسه همین جمعه ها ما راهی دربند و درکه و تالار وحدت و سینماچهارسو و روستای ماسوله و جنگل ابر و امامزاده داوود و صالح و رستوران باغ گیلاس و جاده چالوس و…………میشیم
   منظور اینکه برای افسرده نشدن باید برنامه داشت ربطی به داشتن امکانات نداره،پا داشته باشی کافیه

 124. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  پدرم دو سال پیش ب مدت چن روز توهم داشت
  اما ی ماه پیش علائمش شدیدتر شد
  پیش روانپزشک بردیم اول رسپریدون و پروپرانول تجویز کردن
  اما بیقراریو دهان خشکی و یبوست اذیتش میکرد
  سی تی اسکن گرفتیم از مغزش همه چی نرمال بود
  دکتر براش الانزاپین نوشته الان دو سه روزه میخوره یبوستش برطرف شده بیقراریشم کمتر اما حالت افسردگی داره
  میخاستم بدونم چقد طول میکشه ب حالت طبیعیش برگرده؟ ممنون میشم

 125. سلام اقای دکتر خواهرمن ۴۳ سال داره و از حدود ۱۳ سال پیش دچار دو قطبی شدن در واقع بعد از زایمان دچار افسردگی و بعد هم دو قطبی تو این چند ساله تحت درمان بودن معمولا هر ۳ه یا ۴ سال بیماری شون عود میکرد و مجدد با مصرف دارو ( کاربامازپین ، هالوپیردول ، الانزاپین ، بیپریدین) ان دارو ها رو معمولا داشتند وبه حالت عادی بر میگشتن الان سال گذشته مجدد باردار شدن و در ماه پنجم به شدت بیماری شون عود کرد البته به دلیل بارداری فقط روزی یک عدد کاربامازپین می خوردندبه دلیل نارضایتی پزشک شون از بارداری مجبور به عوض کردن پزشک شدیم چون پزشک قبلی دستور بستری دادن ولی واقعا در بارداری میسر نبود الان ۸ ماهه که مرتب داروهای کاربامازپین ۳ عدد در روز مصرف می کنند و داروهای دیگه هم بایوپیپرازول ۵ صبح و شب و اوایل هالو پریدول مصرف می کردند الان ۴ ماهه از زایمان شون میگذره و دکتر هالوپریدول رو قطع کردن و سرترالین نسخه کردن درحال حاضر به دلیل حالت های افسردگی که داشتن دوز سرترالین به ۱۵۰ رسیده اما مشکل اینجاست که تو این ۸ماه که پزشک شون عوض شده تعادل کاملی ندارند و معمولا بعدهر سه هفته که کاملا خوبن چند روز دچار افسردگی و چند بار هم دچار حالت شیدایی اما نه به شدت شدند و این هم خودشون و هم اطرافیان رو بسیار نگران کرده که پرا با مصرف دارو باز هم این حالات رو دارن و در هر دو حالت به شدت دچار ییخوابی میشن که دکتر هم به دلیل شیردهی داروی خواب اور به ندرت تجویز میکنن خواستم ببینم دلیل تکرار عوارض بیماری شون چیه ایا لازمه به پزشک شون بگیم سرترالین رو با الانزاپین که قدیم مصرف می کردن جای گزین کنن چون ما انتظار داشتیم با مصرف دارو مثل گذشته حداقل چند سالی حاشون خوب باشه خواهش میکنم کمک کنید؟؟؟

  • ی نکته ی مهم اینه که بارداری موجبات شعله ور شدن دوقطبی ایشون میشه و هر بار بارداری ریسک بزرگیه برایشون…و باید ی فکر اساسی در اینمورد بکنید!!
   اگر ایشون دو قطبیه تجویز داروی ضدافسردگی خیلی بااحتیاط باید صورت بگیره و بله داروهایی مثل الانزاپین و کاربامازپین مفیدترند

 126. سلام آقای دکتر من۵ ساله که وسواس فکری شدید همراه با اضطرابشدید دارم داروهی مختلفی مثل فلووکسامین کلومیپرامین سرترالین و…استفاده کردم ام تاثیری نداشته یعنی فقط بیست تا سی درصد تاثیر داشته .ناخواسته باردار شدم و به خاطر بارداری دارو مصرف نکردم دوران خییییییییییلی بدی رو سپری کردم همش گریه و اضطراب فوق العاده شدییییید.حالا همش میترسم که نکنه این همه اضطرابی که داشتم روی بچم اثر بذاره اخه تو سایت های مختلف نوشته که خییلی تاثیردداره و حتی باعث ایجاد تغیرات خیلی ریزی در مغز جنین میشه که بعد ها باعث اختلالات روانی میشه؟میخواستم بپرسم تاچه حد این حرفا درسته؟پسرم الان یک سال و ۸ماهشه .تا یک سالگی خیلی آردم بود ولی الان شیطون شده و اینکهدست بزنم داره البته نه از روی عصبانیت همین جوری با خنده و خوابشم تنظیمه

 127. سلام اقای دکترخسته نباشید به راهنمایی شما نیاز دارم ممنون میشم.یک هفته هست که دارم الانزاپین ۲٫۵ و سیتالوپرام۲۰ نصفی استفاده میکنم به دلیل کم اشتهایی زیاد و استرس البته نه زیاد. ولی مشکلی که وجود داره اینه که از قبل صورتم لکه داشت و تحت درمان هستم و لایه بردار استفاده میکنم.سوالم این هست که ابا این دو قرص برای مدت کم حداقل ۲ ماه مصرف باعث تشدید لکه هام میشن یا نه؟ممنون میشم نظرتون رو بگین.

 128. سلام دکتر،
  من به روانپزشک مراجعه کردم برام فلوکستین ۱۰ و الانزاپین ۲.۵ روزی یکی از هر کدوم تجویز کردن. ممکنه این ترکیب باعث چاقی یا عدم تمرکز برای درس خوندن بشه؟ خیلی نگرانم. کاش همونجا از دکتر می‌پرسیدم! 😐

 129. سلام من چند سالی هست تشنج دارم ولی از نوع صرع نیست و خوب شدنیه وقتی به دکتر مراجعه کردم و گفتم که بی اشتهام و چاق نمیشم دکترم این قرصو نوشت برام آیا استفاده از این قرص میتونه واقعا به وزن من اضافه کنه یا نه مصرفش الکیه ،دکتر چیزی به من راجب مصرفش نگفت فقط گفت هفته اول شبی نصفی و هفته دوم شبی یک عدد راهنمایی کنید مچکرم

 130. سلام آقا دکتر پسر ۱۶ ساله من دو ساله دچار دیابت شده نوع یک و الان ۶ ماهه که حالت تهوع شدید داره اذیتش میکنه، آندوسکوپی و دکترهای معده بعد از بررسی متوجه شدند که مشکل پسر من روحی و روانیه و انواع داروها رو امتحان کردند، دوکسپین، دپاکین، فلوکسامین، بایوپپرازول، اسنترا، بوسپیرون، سیپروهپتادین، متاکلوپرامید، دمیترون، دمپریدون و تگرتول که پسر حساسیت شدید به تگرتول نشان داد و دو بار با وجود دیابت مجبور به تزریق کورتون شدیم البته تمام این داروها با تجویز پزشک بوده و سر خود استفاده نشده اما هنوز پسر حالت تهوع داره حالا سوال من اینه که الانزاپین که پسر استفاده میکنه جدیدا، حالت تهوع رو کمی بهتر کرده اما قلبش درد میکنه، عوارض این دارو درد قلب هست آیا؟

 131. سلام اقای دکتر،من سه سال پیش مادرم فوت کردن،تواین سه سال من خیلی افسرده شدم طوری که هرشب گریه میکردم،بخاطرهمین۸کیلووزن کردم،بخاطرهمین اعتمادبه نفسم خ اومدپایین،پیش دکتررفتم بهم سیتالوپرام۱۰باالانزاپین۲٫۵دادن یک ماه دارم مصرف میکنم ولی فقط یک کیلواضافه کردم اینذفه هم که رفتم پیششون بازم همون قرصاروبهم دادن روزی ۱ونیم سیتالوپرام ۱۰بایک عددالانزاپین۲٫۵بایک عددقرص زینک بایدمصرف کنم توروز،سوالم اینه این قرصاروبخورم به وزن دلخواهم میرسم؟

 132. سلام.ببخشید آقای دکتر ازین که شاید سوالم تکراری باشه .یعنی اونهمه استرسی که در بارداری داشتم باعث تغییرات ریز در مغز جنین نمیشه؟ استرسم به حدی بود که حرکات جنین خییییلی زیاد بود ثانیه ای لگد میزد و اینکه ایا وسواس من خوب شدنی هست چیکار بکنم؟در حال حاضر روزی دوتا سرترالین صد میخورم حدود سی درصد بهترم نسبت به قبل

 133. با ارزوی موفقیت برای شما دکتر گرامی من خداروشکر مشکلی ندارم.ایشالا که همه سالم باشن به امید بهبودی همگیشون فقط امید داشته باشین

 134. اقای دکتر الان الانزاپین لیتیوم ویه ضدافسردگی مصرف میکنم جدیدا دست هام میلرزه گاهی وقت ها بدنم بنظرتون مال لیتیوم هستش روزی دوتا ۳۰۰ مصرف میکنم اگه آره خطرناک نیست؟ آیا دارویی چیزی نیست آرومش کنه یا لیتیوم باید قطع بشه؟

 135. سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر ۵سال پیش دکترم تشخیص دوقطبی و افسردگی داد و قرص لیتیوم و سیتالوپرام و بوپروپیون تجویز کردند که بعد از یک سال مصرف حالم خوب نشد و رفتم پیش دکتر دیگه و ایشون گفتن حملات اضطرابی و پانیک دارم و الان ۴سال هست که سیتالوپرام هگزال ۲۰میلی با پروپرانولول مصرف میکنم و ۱۵جلسه روان درمانی هم رفتم ولی بهبودی کامل نگرفتم، الانم حالم روزها خوبه ولی شبها بدتر میشه و هرمشکل کوچیک یا هر درد کوچکی که در بدنم باشه اونو بزرگنمایی میکنم واسه خودم در حالی که میدونم چیزی نیست، فکر خاصی هم ندارم ولی افکار ناخوانده حین و بعد از حملات بدجور تشدید میکنه.چطور میتونم از این وضع خلاصی یابم؟ تا چه مدت باید دارو مصرف کنم؟ چرا با وجود مصرف دارو بهبودی کامل حس نمیشود؟ آیا دستگاهی وجود دارد که علت اصلی مشکل و بیماری را تشخیص بدهد؟
  ممنون از شما منتظر پاسخ هستم.

  • روشهای تشخیصی مثل نوار و نقشه مغزی و تستهای روانشناسی هستند
   درمانتون هم در مسیر درسته،باز هم باید ادامه بدید،نروفیدبک و بیوفیدبک و داروهای قویتر

 136. با سلام
  دکتر برای من این دارو را تجویز کرده و الان ۵ یا ۶ سال هست که دارم مصرف میکنم. اوایل بیشتر بود دوز دارو اما چند سال هست که روزی یک قرص با دوز ۵ تجویز شده. لاغرتر شدم و چشمم هم ضعیف تر شده. امکان دارد به خاطر مصرف الانزاپین باشد؟
  ممنون

 137. باسلام من چند وقت پیش به دکتر مراجعه کردم به دلیل افسردگی که الانزاپین..سیتالوپرام..نورتلیپتیلین تجویز کردن اما یادم رفت که بگم من قرص سیپروترون کامپاند مصرف میکنم بخاطر کیست ایا با این داروها تداخلی نداره؟مشکلی نیست درصورت استفاده؟
  ۲٫چند وقتیه که زندگی رو پوچ میبینم..مث قبل سرزنده و شاد نیستم از هیچی زندگیم لذت نمیبرم بهوشکستهام خیلی فکر میکنم به پدرم که از دستش دادم.هیچ وقت نمیخندم و چیزی خوشحالم نمیکنه مدام دوس دارم گریه کنم..مرگ برام لذت بخش شده اما ازش میترسم.دایما گریم میگیره با کوچکترین حرفی پرخاشگر و عصبی میشم.چیزهایی که قبلا دوست داشتم برام بی اهمیت شدن ۱۲ کیلو کمبود وزن دارم اما کلا بی اشتها شدم و میلی به غذا ندارم.۲۹ ساله خانم و مجرد هستم ایا اینها علایم افسردگیه؟.من هنوز داروها رو مصرف نکردم بع خاطر شک در تداخل دارویی..منتظر جواب شما هستم ممنون میشم پاسخ بدید

 138. سلام جناب دکتر
  دکتر من مداوم در گیر افکار گذشته ام و کوچکترین چیزایی که تو گذشته اتفاق افتادهو برخوردهای بدی که باهام شده رو به یاد میارم و جنبه های بدش بزرگ می کنم.جدیدا احساس افسردگی شدید دارم و همیشه خسته و بی حوصله ام و از قرار گرفتن در شرایط مشابه شرایط گذشته و پیش همون آدمهایی که در گذشته ناراحتم کردن به شدت بدم میاد و باعث میشه دوباره تا چند روز باز به کارای گذشتشون فکر کنم و خودم آزار بدم و واقعا حالم بد بشه. دکتر رفتم برام قرص الانزپین(شبها ۱ میلی گرم)، سرترالین( روزی دوتا نصفه)، کلونازپام(شبی نصفی)، پروپرانول(روزی یکی) تجویز کرد.سه ماه این دارو هارو رعایت کردم و چون خوابم خیلی زیاد شده بود و کمتر فکر میکردم بهتر شده بودم. اما الان چند وقته قطعشون کردم اما باز داره حالم بد میشه مثل قبل،شبا اصلا آرامش ندارم و مدام تو ذهنم دارن افکار و اتفاقات میان و میرن و به سختی میتونم بعد از سه ساعت تو تخت خواب رفتن بخوابم. دکتر جان چیکار کنم؟دوباره داروهارو ادامه بدم؟

 139. س دکتر،من خیلی ادم عصبیووزودرنجی هستم،به همین دلیل به روان پزشک مراجعه کردم،به دکترم گفتم بخاطرلاغری زیادم دارویی بده که چاق بشم دکترمم انزلاپین۲،۵دادن ولی الان یک ماه ونیم که چاق نشدم دیگه ناامیدشدم،به نظرشماچیکارکنم توروخدا جواب بدین؟

 140. سلام اقای دکتر من برای اختلالات اضطرابی از جمله مورمور و گزگز جاهای مختلف بدن و هراسهای گهگاهی که میومد سراغم به دکتر مراجعه کردم اس سیتالوپرام ۱۰ روزی نصف و بوسپیرون ۵ نصف صبح نصف شب و الانزاپین ۲/۵ شبی یک عدد تجویز کردن از نظر شما این ترکیب خوبه؟

 141. عرض سلام و خسته نباشید
  اقای دکتر من چند وقت پیش یه اتفاقی برام افتاد که از لحاظ روحی بهم ریختم الان چند ماهه که با تجویز پزشک الانزاپین ۲٫۵ مصرف میکنم برای اینکه شب ها بتونم بخوابم و تو این مدت با این که رژیم غذاییمو کاهش دادم ولی حس میکنم یه مقدار غیرطبیعی هست وزن بدنم بخصوص صورتم درشت تر و چاق تر شده و همینطور تو یه حالت یکنواختی از لحاظ احساسی قرار گرفتم و احساساتم عمیق نیست و هیچ حسی و هیچ لذتی از زندگیم ندارم ایا اینها به خاطر مصرف الانزاپینه؟ و ایا با قطع مصرف دارو چاقی صورت برطرف میشه؟ البته دکترم برام فلوکستین همراهش تجویز کرد ولی من نمیخوام داروی ضد افسردگی مصرف کنم و استفاده نکردم با توجه به این که گفته میشه داروهای روانپزشکی تا اخر عمره
  ایا داروی خواب اور دیگری هست که عوارضش کمتر از الانزاپین باشه؟ خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

  • ببینید من از راه دور نمیتونم تشخیص بدم ودر کار پزشک شما دخالت کنم
   چون همون یه جمله ی …یه اتفاقی افتاد از لحاظ روحی بهم ریختم….صد نوع تشخیص مختلف پشتشه که فقط اونیکه شمارو ویزیت کرده میدونه دقیقا کدومشه
   بله الانزاپین چاق میکنه

 142. سلام دکتر برای اختلالات اضطرابی از جمله مورمور شدن الانزاپین ۲/۵ و اس سیتالوپرام ۵ و بوسپیرون ۵ تجویز کردن با توجه به عوارض چاقی الانزاپین میشه الانزاپین رو نخورم و این اختلال اضطراب رو با مصرف اس سیتالوپرام و بوسپیرون درمان کرد؟

 143. سلام الانزاپین ۲/۵ رو میشه از یک عدد کامل شروع کرد؟ یا مثل قرصهای سروتونینی برای کاهش عوارض باید از دوز‌ کم شروع کرد؟

 144. سلام اقای دکتر
  بنده به مدت ۶ سال به صورت پیوسته هر شب نصف الانزاپین ۵ مصرف می کردم که دچار سرفه های شدید شدم به طوری که نمی توانم صحبت کنم و دکتر عمومی گفتند مصرف را به شبی ۱ میل کاهش بدهم. ولی من فقط وقتی کار داشته باشم شب قبل نصفی ۲٫۵ مصرف می کنم وگرنه در خانه می مانم و بیرون نمی روم. ۳۷ سال دارم و همسرم جدا شده است. در حال حاضر از نظر تکلم مشکل دارم و گلویم همیشه سوزش شدید دارم که هیچ درمانی دارد.همیشه سردردم و بدنم بیحس است. لطفا در مورد مصرف بلند مدت به همه هشدار دهید. ممنون

 145. سلام مجدد و سپاس مکرر بابت لطفتون در پاسخ گویی.
  من الان حدودا ۳ ساله که دارم برای داشتن یک خواب پیوسته ۸ ساعته هر شب یک چهارم قرص آلپرازولام ۰٫۵ و یک چهارم الانزاپین ۲٫۵ می خورم.دوز تجویزی در سه سال قبل؛ کامل هر دو بوده؛ طی زمان کاهشش دادم و اخیرا یه یک چهارم رسیدم. هیچ مشکلی با این داروها نداشتم و مثلا وزنم زیاد نشد. اما لرزش دست که از بچگی داشتم فکر کنم تشدید شد و شاید در مورد مسائل بی اهمیت حافظه ام کم شد که با این یکی مشکلی ندارم.
  چند روز دیگه قراره روان پزشکی منو ویزیت کنه؛ می خوام در مورد ادامه رژیم دارویی برای اختلال خوابم باهاش مشورت کنم ببینم همین داروها رو ادامه بدم یا تغییر.
  مایلم دارویی که برام تجویز میشه علاوه بر به همراه داشتن یک خواب شبانه پیوسته ۸ ساعته؛ شادی بخش و انرژی زا هم باشه و میل جنسی کمم رو هم افزایش بده. اتفاق های خوب برام تو زندگی نمی افته و اگر هم بیفته خوشحالم نمی کنه. نیاز دارم با دارو خوشحال باشم.
  نمیدونم میرتازاپین ایرانیش هم هست یا نه؛ اگه به نظر شما دارویی است که منو به خواستم می رسونه در مورد دوز مصرفیش از دکترم راهنمایی بخوام. اگر نه؛ که صبر کنم ببینم خودش چه دارویی میده.

 146. اقای دکتر من به مدت یک هفته ، فقط سیتالوپرام ۲۰ بدون خوردن هیچ داروی دیگه ای که چهار روز اول نصف و بعد یکی ، بعد از یک هفته مصرف نصف شب از خواب بلند شدم یک سری افکار عجیب تو ذهنم میومد و ترسیدم و بعدش دیگه قعطش کردم ، به نظر شما چرا اینطوری شدم ؟

 147. سلام دکتر من به دلیل اختلال اضطراب و ترس که به معدم زده بود رفتم دکتر بهم قرص الانزاپین و سرترالین داد الان حدود ۴ ماهی میشه که اینارو مصرف میکنم ولی تازگیا سرترالین رو قطع کردم و فقط شبی یدونه الانزاپین ۲/۵ مصرف میکنم یه یک هفته ای هست که بی قراری تو پاهام حس میکنم مخصوصا موقع خواب میخواستم بدونم تا کی باید این قرص رو مصرف کنم و یا تغییر دوز بدم ممنون میشم یه توضیحی بدید.

  • مدت مصرف به تشخیص دکترتون بستگی داره
   معمولا ۶ ماه لازمه
   برای رفع بیقراری باید یه داروی مکمل هم براتون تجویز بشه

 148. با سلام خدمت شما جناب دکتر
  بنده یک ماهه دچار مشکل وزوز گوش هستم به پزشک مراجعه کردم گویا وزوز گوش درمان خاصی نداره و تنها داروهای بنزودیازپین میتونن علائمش رو کاهش بدن . به پزشک اعصاب و روان مراجعه کردم چون به شدت نسبت به صدای گوشم وسواس پیدا کردم و حتی بعضی وقتا که گوشم صدا نمیده دنبال صدای وزوز میگردم و اونقدر بهش فکر میکنم که صداش اونقدر زیاد بشه که اذیتم کنه دکتر برام قرص ریسپریدون و ونلافاکسین تجویز کرد که هم شدت صدای گوشم رو زیاد میکنن هم ضربان قلبم رو نا منظم میکنن برای همین مصرفشون رو قطع کردم. اوایل وزوز اجازه خواب بهم نمیداد و هر موقع هم میخوابیدم بعد هر دو ساعت با صدای گوشم بیدار میشدم که برای این مشکلم دکتر زاناکس برام تجویز کرد و سه هفته هر شب زاناکس مصرف میکنم گاهی هم به جای زاناکس از زولپیدم استفاده میکنم .دکتر برای وضعیت روحی من وسواس فکریم و مشکل خوابم چه پیشنهادی دارین؟ لطف بفرمایید و راهنمایی کنید

 149. سلام ، بنده ۱۲ سال هست که اولانزاپین ۵ میلی گرم مصرف میکنم … در تمام مدت این سالها به شدت بی انگیزه بوده و هستم و همین بی انگیزگی زندگی ام را تباه کرده … آیا اولانزاپین با کاهش دوپامین میتواند باعث بی انگیزگی بشود ؟؟؟

 150. سلام اقای دکتر اقای ۳۶ سالمه هشت ساله که قرص آرامبخش یعنی قرص الانزاپین با دوزهای کم یعنی دو نیم یک چهارم و بعد فلوکستین ۱۰ و دو سال فقط فلوکستین ۱۰ مصرف میکردم مشکلم قسمت روده بزرگ اسپاسم شدید داشتم و با خوردن این دارو اسپاسم که ای بی اس میباشد خوب شده ولی پنج ساله که اولانزاپین دو نیم نصف صبح نصف شب میخورم چون اشتهام کم شده و اسپاسم داشتم میخورم باز مدتی دوباره اشتهام کم شده حالت تهوع پیش میاد دکتر یه سالی همراش دوکسپین ۱۰ دو سه ماه میخوردم و اروم اروم کم کردم خوب شدم و دوباره الانزاپین دو نیم صبح و شب نصف میخورم و دوکسپین ۱۰ دکتر برام تجویز کرده که دکتر دستور دوونیم صبح کامل و شب کامل بخورم بنظر شما این مشکلم چی میتونه باشه و قرص الانزاپین بخورم راهنماییم کنید ممنون میشم اگه قرص کم بشه حالت تهوع و اسپاسم روده بزرگ و بی اشتها میشم چیکار کنم متشکر

  • تا آخر زیر نظر همین پزشک خودت باش.فقط ایشونه که به حالات تو اشراف کامل داره.مشاوره هم برو

 151. سلام آقای دکتر
  من ۲۶ سالمه جدیدا نا امید و غمگین شدم، پزشک شبی ۱ قرص اولانزاپین ۲.۵ به مدت ۲۰ شب و نصف قرص آسنترا صبح ها به مدت یک هفته و بعد یک هفته قرص کامل تجویز کرده
  من از خوردن دارو و عوارضش خیلی میترسم، همش تردید دارم بخورم یا نه به نظر شما تجویز مناسب هست؟

 152. سلام.من مادری ۳۴ساله هستم و پسرم دوساله. یکماه پیش به علت اختلال خواب و بی حوصلگی و خستگی به روانپزشک مراجعه کردم ودلوکستین و ملاتونین برام تجویز کردن. بعد از ۴ هفته خیلی حالم و روحیم خوب شده ولی وقتی گفتم بی اشتهایی و کاهش وزن و داشتم وخوابم پیوسته نیست الانزوپین رو برام تجویز کردن.می خواستم نظر شمارو در مورد این تجویر بدونم. هنوز مصرف دارو رو شروع نکردم

  • خیلی از خانمهایی که داروی ضدافسردگی مصرف میکنن از چاق کنندگی داروها شاکی هستند…ولی خوشبختانه دلوکستین لاغر هم میکنه
   و باید قدرشو دونست
   ولی اگر واقعا دچار لاغری هستید بله الانزاپین میتونه خواب و اشتهارو خوب کنه

 153. سلام جناب دکتر
  تقریباد۱۰ سال است که شبی ۲٫۵ مصرف دارم. ولی ۲ ماه است که در خواب خونریزی نسبتا زیاد از بینی داشتم و بعد از ان کاملا احساس گیجی می کنم به طوری که به خاطر ترس دیگر نمی توانم این قرص را مصرف کنم چون اثر چندانی مانند قبل ندارد

 154. سلام برای من دکتر ترکیب اس سیتالوپرام ۵ روزی یک عدد و بوسپیرون ۵ روزی یک عدد و تری فلوئوپرازین ۱ میلیگرم شبی یک عدد برای درمان اختلالات اضطرابی تجویز کردن. میخواستم نظر شما رو در مورد این ترکیب بدونم. خوب هست؟

 155. سلام آقای دکتر
  برادر من ۳۴ سالشه و از سن ۱۷ سالگی دچار بیماری شدن و یکبار سابقه بستری داشتن که ابتدا شیزوفرنی تشخیص داده شد و قرص الانزاپین ۵ رو تعداد ۴تا و فلوکستین ۲۰ روزی دوتا میخورد تا ۵سال پیش. الان هم تحت درمان همون پزشک هستن و وقتی بیماریشونو میپرسیم میگن دیگه شیزوفرنی نیست و نوعی وسواس فکری هستش که داروهاش از ۵ سال قبل به الانزاپین ۵ تعداد ۲تا و فلوکستین ۲۰ صبحها یک عدد کاهش پیدا کرده و قرص هالوپریدول ۰/۵ یک عدد شبها اضافه شده. بیماریش تحت کنترل هستش و چندساله که کار میکنه و چندماهی هست که با رضایت پزشکشون عقد کردن ولی هنوز ازدواج نکردن.
  سوال بنده اینست که با توجه به اینکه طبق تشخیص پزشکشون این داروها باید به طور مادام العمر مصرف بشه اما احتمال کاهش دوز در صورت بهتر شدن وضعیتش وجود داره،آیا میتونه همراه با مصرف این داروها بچه دار بشه؟ چون به هیچ وجه نباید داروش قطع بشه.
  خواستم نظر شمارو هم بدونم.

  • یه بحث انتقال ژن بیماری به فرزنده که باید متخصص ژنتیک بررسی کنه و نظر بده
   یه بحث میزان مسولیت پذیری و توانایی برادر شما در انجام وظایف خانوادگی در صورت پدر شدنه…چون اگر استرس زیاد بهش وارد بشه ممکنه بیماریش عود کنه…که این رو هم باید پزشکش بررسی کنه

 156. سلام اقای دکتر من یکماهی هست که قرص تری فلوئوپرازین یک میلیگرم میخورم خواب اوری قرص اذیتم میکنه عمده ی روز رو همش دلم میخواد بخوابم میشه بگید به چه شکل میتونم قرص رو قطع کنم؟

 157. سلام اقای دکتر یه سوال درمورد داروی والپروات سدیم دارم. من مدت دوسال هست هرشب یک عدد ۲۰۰ میلی مصرف میکنم برای میگرن. میخاستم بدونم روش قطعش به چه شکله میشه یه دفعه قطعش کرد؟

 158. خسته نباشید من به علت بیقراری و اضطراب که باعث افسردگی کمی شده بود به پزشک مراجعه کردم و ایشون الانزاپین ۵ میل و کپسول دلوکستین و پاروکستین و دی والپروکس سدیم تجویز کردن در مدت یک ماه ۶ کیلو چاق شدم میتونم الانزاپین رو کمتر بخورم یا کلا حذفش کنم؟اللن یک ماهه دارو میخورم.

 159. سلام ،آقای دکتر ، برادر من از سن چهارده سالگی برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه شدند چون علاقه داشتن بعداز دوسال رفتارهایش خیلی غیر عادی بود واز نظر نظافت به خودش نمیرسید،حالت افسردگی ،و یه سری از این چیزها با لب تاب و گوشی هم خیلی کار میکرد تا وسط سال درسی انصراف داد و دیگه درس نخواند گفت نمیتونم دکتر بهش بردیم یه سری دارو اعصاب بهش دادن و بعداز چند روز قطع کرد که حالت فراموشی بهش دست داد و داروها نمی خورد بردیم بیمارستان یک ماه بستری بود و همینطور یک سال زیر نظر بود علایم بهبودی ندیدیم دکترش رو عوض کردیم و یک سال و نیم زیر نظر یه دکتر دیگه کلوزاپس و ریسپریدون و تریفن بهش داد ،بعد از مدتی که بهتر شد کلوزاپس رو گفت طی دو هفته قطع کنه ،قطع مگه کرد تا چند روز حالش خوب نبود ، و دکتر ش در دسترس نبود پیش دکتر دیگه بردیم که الانزاپین و سیتالوپرام براش تجویز کرد و هگزیفندیل ، آیا اینها رو ادامه بده یا دیگه چکار کنیم ،البته زیاد تو خونه هست و نگاه به جایی میکنه میخنده و وقتی باهاش صحبت میکنیم طول میکشه تا مغزش جمع و جور کنه جواب بده ،تمرکز حواس نداره، خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  • افسردگی نیست…این حالتها متاسفانه خروج از مرز سلامت عقله…که یا اسکیزوفرنی و یا دوقطبی براشون مطرحه و باید هر کدوم ازین داروها که بهش میسازه براش تجویز بشه…هی دکتر عوض نکنید…بزارید یک دکتر از حالاتش سردربیاره و با تعویض داروها،موثرترینشو پیدا کنه…همونجا شهر خودتون

 160. با سلام اقای دکتر ،اینکه روی اینترنت یکی از عوارض الانزاپین خودکشی هست ایا صحت دارد و افسردگی؟ و همراه با لیتیوم ۴٠٠ دو عدد و الانزابپین ده میلی. ، من نمیدونم و همیشه ترس ازین عوارض دارم و ممنون از اطلاعاتی که میدهید با سپاس فراوان

 161. سلام. آقای دکتر عزیز.
  دختر۱۲ ساله ام بی اشتهایی عصبی داره. دکتر براش الانزاپین ۲ونیم تجویز کرده. البته نصفشو. جایی خوندم الانزاپین بالای سیزده سال باید تجویز بشه. نظر شما چیه؟؟؟ممنونم

 162. سلام اقای دکتر
  من دختری ۲۲ساله هستم مدت ۶ماه است که تنگی نفس شدید دارم و بینیم کاملا کیپ است هیچ راه هوایی برای نفس کشیدنم نیس به دکتر اعصاب مراجعه کردم قرص الانزاپین۵ و دوکسپین۱۰ و الپرازولام۰/۵ تجویز کردن مدت ۱۰روز هست که این داروهارو مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته الان باید چیکارم کنم واقعا خسته شدم ۶ ماه است که یک نفس راحت نکشیدم کمکم کنید.

  • اگر ریشه ی اضطرابی داشته باشه و نه جسمانی،به احتمال قوی با داروهایی که روی سیستم گاباارژیک و سروتونرژیک اثر داشته باشه بهتر خواهید شد
   از روشهای غیر دارویی هم بیوفیدبک میتونه موثرباشه

 163. سلام ایا مور مور شدن و گزگز خفیف و گاهگاهی که از علائم اختلالات اضطرابی هست با مصرف قرصهای سرتونینی مثل اس سیتالوپرام قابل درمان هست؟ یا باید چند قرص به صورت همزمان جهت درمان تجویز بشه؟

  • قابل درمان هست منتهی نه بصورت فوری و آنی …در واقع بعد از چندین هفته که سطح اضطراب کاهش پیدا میکنه بعدا علایم بدنی هم شروع به کاهش میکنند

 164. سلام آقای دکتر خسته نباشید من دختری ۲۷ساله هستم.برای هر کاری دچار استرس میشم و حالت تهوع شدید میگیرم و خیلی بیقرارم و گریه میکنم مخصوصا نسبت به ازدواج وحشت دارم.شش ماهه تحت نظر روانپزشکم قرص الانزاپین ۲۰۵،نصفی و نورتریپتیلین ۱۰شبی یکی ،ویتامین ب ۶چهل روزی سه تا ،متورال صبح و شب یک چهارم تجویز کردن،مشکلی که دارم چاقیه مخصوصا شکم و پهلو که ازش بیزارم با پزشکم صحبت کردم و برنامه ی پیاده روی بهم دادن اما من حتی باشگاه هم ثبت نام کردم ایا واقعا باورزش کردن میشه تناسب اندام داشت یا باید قرص رو عوض کنم ؟اگه میشه راهنماییم کنید چون این موضوع هم به دغدغه هام اضافه شده و اینکه در کنار دارو درمانی جلسات مشاور پیش روانشناس برم با نه؟

  • خب از طرفی باید حتما و حتما دارو بخورید و از طرفی متاسفانه بعضی از داروهای اعصاب خودشون چاق کننده هستند.حتی الامکان بهتره داروها به نوعی انتخاب بشن که کمترین اثر چاق کنندگی رو داشته باشن.
   اکثر بیماران با همین مشکل شما در حال دست و پنجه نرم کردن هستند.
   مشاوره هم بله براتون مفیده

 165. سلام اقای دکتر
  من بینیم کاملا کیپه نمیتونم از بینی نفس بکشم دکترا تشخیصشون اعصابه من الان مدت۲۰ روزه دوکسپین۱۰ و الانزاپین۵ مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته ازطرفی از تشخیص مطمئن نیستم میخواستم ببینم استرس یا مشکل اعصاب باعث کیپ شدن بینی میشه؟ اگه جوابتون مثبته پس چرا این قرصایی ک میخورم موثر نبوده

 166. سلام. دکتر مغز و اعصاب من برای یک خواب شبانه پیوسته و بدون بیداری زود هنگام، شبی یک دوکسپین ده میل تجویز کرده با یک چهارم الانزاپین ۲٫۵
  نظرتون لطفا.

 167. سلام من سه هفته الانزاپین پنج میلیگرم هنگام خواب استفاده کردم بعدش یک شب از خواب بلند شدم و افکار عجیب تو ذهنم میومد نصف شب اینطور شدم ، میشه بگید چرا اینطوری شدم ؟

 168. سلام آقای دکتر خسته نباشید،
  آقای دکتر بنده خانمی ۳۰ ساله متاهل هستم به مدت ۷سال الانزاپین و ونلافکسین استفاده میکردم خیلی برام خوب بود و چون لاغر میباشم و مشکل بی اشتهایی عصبی و استرس اضطراب داشتم دکتر برام تجویز کرده بودن،،الان به مدت نه ماه هست که استفاده نمیکنم و ده کیلو وزنم کم شده،،استرسم بهتر شده،امادوباره تصمیم گرفتم فقط الانزاپین استفاده کنم،،از طرفی برای بارداری اقدام کردم دکتر هم گفتن مشکلی نیست الانزاپین استفاده کنم،اما چون شاغل (فرهنگی )هستم آیا دچار مشکل خواب میشم؟؟بنطرتون چی کار کنم؟میخوام دوباره اشتها داشته باشم،،هیچ قرص و شربت اشتها هم توی این مدت برام تاثیر نکرده، بعداز کنار گذاشتن این قرص ها خصوصا ونلافکسین خیلی خیلی برای خواب اذیت شدم و شبها بیدار بودم تا صبح،،، الان خداروشکر خوابم نرماله،،فقط اصلا اشتها ندارم ،،خواهش میکنم کامل راهنماییم کنید،،انشالله پایدار و موفق باشید،،

  • مدت تجویز دارو به تشخیص بیماری بستگی داره
   اگر تشخیص افسردگی و اضطراب باشه دارو حدود ۶ ماه تا یکسال معمولا تجویز میشه…مگر اینکه روانپریشی در کار باشه

 169. سلام آقای دکتر.من روزانه یک قرص ونلافاکسین ۳۷٫۵ ویک عدد کلونازپام ۱میلی و ۱ عدد الانزاپین ۵ طبق تجویز پزشک مصرف میکنم. سوالم از شما این است برای خنثی کردن وجلوگیری از عارضه جانبی الانزاپین که چاق کننده هست چه داروی خنثی کننده چاقی و راهکارهایی آقای دکتر عزیز توصیه میکنید؟

 170. سلام یه سوال از حضورتون داشتم اس سیتالوپرام مصرف میکنم ممکنه بخاطر‌ جابجا شدن ساعات قرص عوارض قرص ایجاد بشه؟ من قرص رو هر روز صبح میخوردم یک روز ساعت ۳ بعد از ظهر خوردم فرداش که مجددا صبح خوردم شکم درد و تهوع گرفتم چند روز هست. حتمن باید سر ساعت دقیق قرص خورده بشه؟

 171. سلام اقای دکتر اس سیتالوپرام ۲۰ میخورم برای اختلالات اضطرابی و مورمورهای بدن حدود یکماهه اس سیتالوپرام ۲۰ میخورم ۸۰ درصد بهبود پیدا کرده ولی هنوز حدود ۲۰ درصد از علائم مونده بخصوص وقتی در محیط اجتماع قرار میگیرم اشکار میشه این ۲۰ درصد ایا نیازی به قرص کمکی برای تکمیل درمان هست؟ اگر هست راهنمایی بفرمایید تا من مجددا به دکترم مراجعه کنم.

 172. سلام وقتتون بخیر اقای دکتر من ب دلیل یسری مشکلات دچار کم اشتهایی عصبی شدم ک باعث لاغری شدید شده الان با نامزدم بخاطر لاغری دچار مشکل شدم دکتر تغذیه زیاد رفتم خیلی دارو چاقی مصرف کردم ولی جواب نداده ممکنه الانزاپین کمک کنه ب درمان لاغری و اینکه چقدر و چندماه باید مصرف کنم
  باتشکر

  • بله ممکنه بدنتون جواب بده.بعضی بدنها هم جواب نمیده.زیر نظر متخصص مصرف کنید که دچار عوارض نشید
   البته داروهای سالمتری هم بین ضدافسردگیهای سه حلقه ای وجود داره
   زیر نظر پزشک باشید

 173. سلام اقای دکتر من با وجود اینکه بیشتر از یکماهه اس‌ سیتالوپرام ۲۰ میخورم اما بعد از افزایش دوز به ۲۰ بعد از گشت بیشتر از یکماه همچنان شکم درد و نفخ روده دارم ایا برای کم شدن عوارض باید دوز قرص رو کاهش بدم؟

 174. سلام اقای دکتر ببخشید یه سوال از حضورتون داشتم اینکه بعضی قرصها مثل اس سیتالوپرام تا ۲۰ میلیگرم هست ولی بعضی قرصهای سروتونینی مثل سرترالین تا ۲۰۰ میلی گرم داره این یعنی قرصهایی که حداکثر دوز مصرفیش بالاتر هست قویتر هست؟

 175. سلام اقای دکتر من برای مشکل دلدردم که گفتید در بعضی مواقع قرصهای سروتونینی باعث افزایش سندروم روده تحریک پذیر میشه به دکترم مراجعه کردن این دلدرد بعد از افزایش دوز به ۲۰ اتفاق افتاد دکتر بهم گفت اس سیتالوپرام ۲۰ رو از ۲۰ به ۱۰ کاهش بدم و برای مشکل دلدرد و نفخ روده هم قرص دوکسپین ۱۰ و قرص بلادوناپی بی ۱۰۰ نوشتند در صورتی که پس از کاهش مصرف اس سیتالوپرام از ۲۰ به ۱۰ دلدرد و نفخ قطع بشه نیازی به مصرف این دو قرص هست؟

 176. سلام اقای دکتر ممنون از محبتهاتون در پاسخگویی به سوالات. قرص دوکسپین ۱۰ میلی گرم شبی یک عدد بهمراه اسنترا ۲۵ میلی دکتر تجویز کردن میخواستم بپرسم دوکسپین ۱۰ تاثیر مصرفش چی هست؟

 177. والا من دچار اختلالات اضطرابی شدم قرصهای سروتونینی بهم خیلی نمیسازه دلدرد میگیرم دکتر قرص سروتونین رو دوزش رو کاهش دادن و قرص دوکسپین ۱۰ شبی یک عدد رو اضاف کردن

 178. سلام اقای دکتر من با اینکه اس سیتالوپرام ۱۰ میخورم هنوز یکمی بعضی وقتا پام مور مور‌ میکنه و قطع میشه بعضی وقتا اعصابم خرد میشه اخه من یکساله اینجور شدم اونم یدفعه ای میگم نکنه با قرص هم خوب نشه و همیشه همینجور بمونه ? یعنی خوب میشم اقای دکتر؟

 179. سلام آقای دکتر
  اینجانب ۲۸ سالمه تقریبا نه سالی هست که دچار اختلال دوقطبی هستم.البته این از دیدگاه روانپزشکان هست.من مهندس یه شرکت بازرگانیم و تمام همکارا و اطرافیانم ازم راضی هستند ولی خودم راضی نیستم مشکلاتی که دارم اینه که با همکارا شوخی های ناجور میکنم و هیچوقت نمیتوانم نیم ساعت پشت میزم بنشینم.تمایلات جنسیم افزایش یافته به طور شدید.وقتی خونه میخوام سکوت میکنم و با هیچکس حرف نمیزنم ولی توی محیط کار بیش از حد صحبت میکنم و تحرک دارم.بارها دکترها برام دپاکین و اکس کاربازپین و ریسپریدون و سرترالین نوشتن اما یکی از دوستانم که در شبکه های مجازی باهاشون در انگلیس رابطه داشتم قرص الانزاپین معرفی کردن.البته ایشون دکتر هستند.حال تعریف شما رو شنیدم خواستم ازتون بپرسم آیا این قرص به من کمک میکند یا اینکه کماکان مثل قرص های قبل فقط عوارض دارند.ممنون

  • سلام اقای دکتر. پسرم ۴ سال و ۸ ماهشه و دکتر تشخیص داد بیش فعالی داره اول قرص رسپریدون براش نوشت با روزی یک چهارم فقط اشتهاش زیاد شد ولی پرخاشگریش تغییری نکرد. بعد قرص رو عوض کرد و یه قرص دیگه داد که دل درد شدید میشد و استفراغ شدید. البته حالت پرخاشگریش خیلی خوب شده بود. بخاطر این عوارض قرصش رو الانزاپین کرد اوایل روزی ۲.۵ مصرف میکرد ولی چون جواب نداد روزی ۵ میلی کرد. الان حدود دوماهه داره این قرص رو میخوره حسابی وزنش بالا رفته و چاق شده. علائم پرخاشگریش تموم نشده ولی خیلی بهتر شده. بنظرتون باید چیکار کنم؟؟

   • زیر نظر خودشون باشید.چاره ای نیست.مزایای دارو به عوارضش میچربه.شاید بعد مدتی بتونن دوزش رو دوباره کم کنند یا دوباره برگردند به ریسپریدون.بهرحال شما باید تجویز ایشونو رعایت کنید

 180. سلام آقای دکتر، ببخشید من باید تا همیشه داروی الانزاپین رو مصرف کنم و خیلی از لحاظ روحی بهم ساخته و الان دوز ۱ هست، اما یک مشکلی دارم اینکه من خیلی با این دارو دچار نفخ میشم و عدم تحمل لاکتوز هم دارم و جدیدا دونستم که الانزاپین حاوی مقداری لاکتوز هست.آیا راهی برای کاهش این نفخ و مقابله با لاکتوزش هست؟ چون داروی رسپریدون و ابیلیزول هم امتحان کردم به روحیم نساخته.ممنون میشم یک راه حل بدون عارضه بفرمایید.تشکر

 181. توی خیلی از سایتا و مقالات خارجی دیدم، مثلا نمونش این سایت

  https://www.nps.org.au/medical-info/medicine-finder/olanzapine-an-tablets

  که نوشته:

  If you suffer from lactose intolerance (because Olanzapine AN tablets contain lactose). ..

  و در این آدرس

  https://www.google.com.ua/search?q=olanzapin+Lactose+intolerance&oq=olanzapin+Lactose+intolerance&aqs=chrome..۶۹i57j0.9394j0j4&client=ms-android-htc&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

  • ببینید این لاکتوز در واقع جزو افزودنی ها و ملحقاتیه که به خیلی از داروها اضافه میکنند و ممکنه تو یک کارخونه اضافه کنند و در کارخونه ی دیگه نه.و خود دارو حاوی لاکتوز نیست.
   البته مقدارش کمه مگر اینکه بدن شما خیلی حساس باشه که بله در اینصورت حق دارید.بنظرم با پزشکان داروساز شاغل در کارخانه های تولید دارو باید مشورت کنید تا نوعی که این افزودنی رو نداشته باشه پیدا کنید

 182. بسیار ممنونم آقای دکتر، شما درست میفرمایید، من سرچ کردم نوشته قرص هایی که روی زبان حل میشن لاکتوز ندارن، شما اطلاع داشته باشید آیا برندی از الانزاپین داریم که این مدلی باشه؟

  • خب پس باید جستجو کنید فرم زیرزبانی رو پیدا کنید .فکر نمیکنم تولید داخلی داشته باشه.با این شماره
   تماس بگیرید۰۲۱۸۲۴۰۶

 183. سلام آقای دکتر … من دچار دوقطبی هستم و به خاطرش هر شب الانزاپین ۵ مصرف میکنم . در واقع ۱۳ یا شاید ۱۴ ساله شب ها الانزاپین می خورم. احساس بی انگیزگی بسیار بسیار شدیدی دارم که حتی روی تفریح من هم سایه انداخته . دانشجو هستم و این بی انگیزگی تاثیر فاجعه باری روی درسم داره . به خاطر همین مدتی پیش دکترم ولبان ۷۵ برای روزم تجویز کردن اما تاثیر خیلی کمی داشته ، درواقع هیچی !! فکر میکنم این تاثیر الانزاپین هست . درسته ؟ چه کار کنم ؟ ممنون

 184. سلام اقای دکتر برای من دکتر قرص بلادوناپی بی رو برای درمان دلدرد و سندروم روده تحریک پذیر ناشی از مصرف اس سیتالوپرام تجویز کردن روزی دو عدد میخورم جواب گو بوده اما هنوز یکم درد دارم میشه روزی سه عدد بلادوناپی بی مصرف کنم؟

 185. سلام من ۲۵سالمه تیک چشم و گردن دارم افسردگی و وسواس هم دارم دکترم قرص ونلافاکسین نصف ظهر و نصف شب تجویز کرده آرپیپرازول هم شبی یدونه میخورم تیک چشمم خیلی بهتره ولی گردنم اذیتم میکنه نظر شما چیه؟راستی تیک درمان قطعی داره؟ممنون میشم جواب بدین

 186. سلام اقای دکتر خسته نیاشین
  منم یه مشکلی دارم حدود سه ماهی میشه

  ک سرم گیح و میره و پاهام مور مور میشن
  شبا ترس و دلهره دارم شبا از تاریکی میترسم ترس عجیب و غریبی دارمو تپش قلبم دارم و همش فکرای چرت و پرت میاد سرم اینکه نکنه یه بیماری جدی مث سرطان اینا داشه باشم این فکرا میاد سرم .بعضی موقها دلم به حال خودم میسوزه بعد تصادف اینجور شدم.از جای اجتماعی میترسم میلم به دانشگاه و درس خوندن کم شده .من یه مشکلم دارم

  مشکل اعصاب معده
  رفتم دکتر گف تو استرس داری
  و بعد تصادف حالات روحیت بد شدع
  و بم قرص الانزاپین با سرلاتین تجوبز کرد
  اما من از عوارضش ترسیدم و نمتونستم این چنین قرصی بخورم
  اما دو شبه فقط الانزاپین ۵ میخورم اما میترسم از عوارضش

  ایا ادامه بدم به خوردنش؟
  جواب بده اقای دکتر حالم خیلی بد شده
  میل به زندگی ندارم.یه صدا بیاد میترسم?
  حواب؟؟؟

 187. سلام مادر من حدود پانزده ساله پارکینسون داره و داروی مادوپار مصرف می‌کنند.سه سال پیش هم برای عمل تعویض زانو رفتن از اون موقع کم و بیش دچار هذیان و اضطراب دوره ای شد.ولی الان حدود چهار پنج ماه میشه که شدیداً هذیان میگه اضطراب داره اسم بچه هاشو نامهای بی ربط میگه دکتر الانزاپین تجویز کردن فعلا هیجان تغییر نکرده.درضمن مادرم ۷۶سالشه.دکتر هم گفتن این اصلا الزایمر ندارم قبلاً هالوپریدول می‌دادیم که گفتن کم کنید بعد دارو قطه

 188. سلام آقای دکتر مادر من ۱۵ساله پارکینسون داره و مادوپار مصرف می‌کنند.حدود سه سال پیش هم عمل تعویض زانو انجام دادن.بعد عمل کم و بیش دچار هذیان و دیدن اجسام و حیوانات …که الان شش ماهی میشه دیگه کاملا هذیان میگه.اسمای غیرمتعارف صدامون می‌کنه.گاها مارو نمی‌شناسه.افراد مرده رو زنده کرده …هالوپریدول تجویز کرده بودن دکتر که اونم خواب افزوده میکرد.الان ی هفتس الانزاپین تجویز شده ولی همچنان اضطراب داره هذیان میگه با میز و صندلی حرف میزنم اسم مارو نمیدونه….مادرم ۷۵سالشه.دکتر گفته الزایمر نیست

  • اولانزاپین برای سالمندان انتخاب خوبیه
   شاید با افزایش دوز زودتر جواب بده
   هالوپریدول موثرتره ولی پارکینسون رو بدتر میکنه

 189. سلام آقای دکتر بنده نزدیک به یک ماه هست که موقع خواب حس میکنم سر ندارم.و حتی موقعی که دستم رو روی صورتم میگذارم هیچی حس نمیکنم تا وقتی که میرم جلو آینه و خودم رو میبینم تا خیالم راحت میشه.اما باز یک ساعت بعد این حالتو دارم.پیش دکتر رفتم.اولانزاپین ۲۰ ،بیپریدن ۲ روزی دو تا و کلونازپام یک میلی گرم شبی یکی بهم دادن.تعداد این حالتم کم شده اما بشدت بیقرارم و پاهام توی خواب حرکت میکنه.دارم دیوونه میشم لطفا یه راهکار بدید.چون روانپزشکم میگه صبر داشته باش.الان بیست روزه خواب راحت ندارم.

 190. سلام من ۶ ماهه قرصهای پاروکسنین و دلوکستین و الانزاپین مصرف میکنم ایا چاقی که با خوردن قرص بوجود اومده بعد قطع قرص از بین میرود و وزن کم میشه یا با رژیم کم میشود؟

 191. سلام آقای دکتر من خیلی لاغر و نحیفم همه ازمایشی هم دادم و کاملا سالمم ولی اصلا میل خوردن غذا ندارم و اشتهایم تقریبا صفر است میخواهم ازالانزاپین برای افزایش وزنم استفاده کنم …آیا این قرص واقعا موثر است؟و اینکه چه موقع و چه دوزی ازآن رامصرف کنم؟

 192. سلام آقای دکتر. وقتتون بخیر. دکتر من ۵آبان یه پنی سیلین ۸۰۰زدم. به محض تزریق شدنش گوشام کیپ شد سرم بشدت گیج رفت و زمین بشدت میلرزید طوری که احساس کردم زلزله اومده و دویدم تو حیاط و گفتم زلزله و هرچقدر حرف میزدم حرفام تو سرم دوتایی و چندتایی میشد به اندازه ی بیست دقیقه اینجوری بودم حالم خیلی بد بود فکرمیکردم دارم دیونه میشم جلو اینه خودمو نگاه کردم چشمام بزرگ شده بود مثل جن های تو ی فیلما چشمام اونجوری وحشتناک شده بود و رگ دستام پریده بود و احساس میکردم اگه راه نرم و دستامو تکون ندم حتما فلج میشم و اگه حرف نزن حتما زبونم بند میاد بعد از ۲۰ دقیقه خوب شدم ولی بشدت میلرزیدم و بیمارستان رفتم و سرم زدم . حالا از اونشب تا حالا سرمیهو تیر میکشه و سرم گیج میره زمین میلرزه و خودمم بشدت میلرزم. این چندشبه که سرم بشدت درد میگیره و انگار یکی از داخل سرم هر چی که اون تو هست رو به سمت بالا فشار میده و همراهش چشمامم درد میگیره و سرم گیج میره و زمین میلرزه و منم به لرزه میفتم. دوتا دکتر رفتم یکیشون برام سرترالین نوشته و یکیشون الانزاپین. من هیچکدومو نخوردم. راستش میترسم این داروها رو بخورم چون عوارضشونو خوندم. آقای دکتر بنظرت من خوب میشم؟ اگه داروها رو نخورم چه مشکلی پیش میاد ممکنه دیونه شم؟ تو رو خدا کمکم کنید من باید چیکار کنم. دارو بخورم یا نخورم. خوب میشم یا نمیشم تو رو خدا راستشو بهم بگین. با یه دکتر روانشناس دیگه صحبت کردم گفت نیازی نیست دارو بخوری تا یکماه دیگه خوب میشی. حالا بنظرتون من چیکار کنم تو رو خدا راهنماییم کنید. من چه اتفاقی برام افتاده خوب میشم یا نه. من اصلا آدم نازک نارنجی ای نیستم فشاری که به سرم میاد خیلی زیاده آقای دکتر این خطرناکه یا نه. باید حتما دارو بخورم که خوب بشم یا نیازی به خوردن دارو نیست؟ اصلا من خوب میشم؟ تو رو خدا کمکم کنید. آقای دکتر چرا من این بلا سرم اومد من بارها و بارها پنی سیلین زدم ولی هیچوقت اینجوری نشدم تو رو خدا راهنماییم کنید. ممنونم

  • بنظر میاد دچار اختلال هراس یا پانیک شدید
   حتما باید دارو بخورید و روانشناس هم کمک کننده است..انشالا بهتر و بهتر میشی…صبور باش ..هر چی عجله کنی و خودتو بترسونی،دیرتر خوب میشی

 193. سلام آقای دکتر
  بنده پارسال به دلیل اضطراب شدید ۱ چهارم اولانزاپین با دستور پزشک مصرف میکردم بعد مدتی استفاده خیلی خوب شدم و دارو رو قطع کردم الان بعد از یکسال قفسه سینه ام درد میکنه و حالت بدی دارم و ۱۰ روز هست دچار این حالت شدم به نظر شما دوباره همون یک چهارم اولانزاپین را بخورم یا نه ممنون از راهنمایتون
  بنده ۲۸ سالمه

 194. سلام وقت بخیر
  دخترم ۲سالو نیمه شیطون و پرخاشگر هست دکتر براش روزی یک چهارم الانزاپین تجویز کرده یا هم رسپریدون گفته بجاش بدم
  سن دختر من برای مصرف این دارو خیلی کم و خطرناک نیس چون مشکلش اصلا حاد نیست؟

  • این دارو بعد از ریسپریدون برای کودکان هم تجویز میشه
   البته خب ریسپریدون بیشتر امتحانشو پس داده تو بچه ها

 195. من ۳۵ سالمه. و روزی ۲۰۰ سرترالین ،۵الانزاپین. و چند روزه لاموتریژین مصرف میکنم،عاشق داروهای اعصاب هستم و ترسی از عوارضش هم ندارم،می خوام بگم نیمه پر لیوان رو نگاه کنید،ماها اگر که درمان بشیم گاهی حالمون از آدمای نرمال بهتر میشه،توی زندگیم انقدر تا حالا خوب نبودم،نترسید از دارو مصرف کردن…درووود

 196. سلام
  بنده چهل سال دارم و حدود ۴سال از سرترالین با دوز ۵۰میلی گرم استفاده می کردم تا مرداد امسال ولی از اوایل مهرماه دوباره افسردگی من به دلیل از دست دادن کار و شرایط بدااقتصادی دوباره شروع شد که با تجویز پزشک دوباره ۵۰میلی گرم شروع کردم از اواسط مهرماه ولی بااینکه دوز را کم کم به ۱۰۰رساندم مثل گذشته نیستم و نا امیدی وترس از آینده و منفی گرایی در وجودم هست، با توجه به اینکه روانپزشک بنده در شهرستان هستند و ایشان داروی کمکی الانزاپین را تجویز کردند خواستم نظر جنابعالی را جویا شوم

 197. سلام آقای دکتر شما فرمودین قرصای سروتونین میتونن باعث تشدید سندروم روده تحریک پذیر بشه آیا با قطع مصرف قرص به حالت طبیعی برمیگردد؟

 198. سلام
  بنده ۳۶ سال دارم و از زمان کودکی اختلال OCD داشتم.از چند ماه قبل دچار حملات پانیک، کاهش وزن، افسردگی شید، پوچی و بی انگیزگی شد م.روانپزشک برام سرترالین، الانزاپین،نورتیلیپتیلین و پروپانول تجویز کردن.بعد به منخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم که ایشون بعد از گرفتن نوار مغز و ام ار ای گفتن مشکلی نداری ولی گفت این قرصایی که روانپزشک نوشته رو نخور چون گیجت میکنه.بجاش اس سیتالوپرام ۱۰ نوشت برام و همچنین ۲۰ جلسه TMS کا الان دارم انجام میدم.به نظرتون درمان روانپزشک برام موثرتره یا پزشک مغز و اعصاب؟
  با تشکر

 199. با سلام آقای دکتر بنده مشکل گوارشی داشتم بعد از آندوسکوپ و آزمایشهای مختلف به پزشک روانشناس معرفی شدم ابتدا با سرترالین شروع کردن بعدا فلوکستین۲۰ و الانزاپین ۵ و امی تریپتیلین ۱۰ سپس الانزاپین قطع شد و فلوکستین و امی را ادامه دادم چند ماه پیش کلملا خوب شده بودم و قرار شد امی را نصف سپس قطع کنم ولی به محض قطع امی اسید معده ام زیاد شد و یک شوک عصبی بهم در یک جریانی وارد شد دوباره به دکتر مراجعه کردم فلوکستین ده را به بیست قبلی اضافه کردن و شبها امی ده یکهفته گذشته خوب نشدم همش احساس میکنم سر معده ام میسوزم خودم هم مطمعنم که از نظر جسمی مشکل ندارم فقط روحی است میخواهم از امشب دوباره یک دوم الانزاپین۵ را شروع کنم نظر شما چی هست؟

 200. سلام ببخشید من التهاب روده گرفته بودم همراه با دارو های روده قرص الانزاپین رو برام نوشتن ولی بعد ازم گم شد و تا الان نخوردم ولی مثله دیوونه ها شدم آیا بخواطر قطع این قرص است قطع کردنش چه عوارض دیگه ای داره (۱۵سالم هست)

 201. سلام و وقت بخیر
  اقای دکتر برادر من ۸ سال هست که مبتلا به اختلال دوقطبی هست. و طی این ۸ سال دو بار یه بستری منجر شده. و الان هم سه الی ۴ ماه هست که پس از یک دوره قطع کردن خودسر داروهاش در حالت شیدایی قرارر گرفته. سه چهار ماه هست داروهارا مصرف میکنه ولی از حالت شیدایی جدا نشده ولی تغییرات محسوس داشته که حداقل قابل تحملتر شده برای اطرافیان
  سوالم اینه که الان داروهای تجویزی ایشون نصف قرص والپرواکس صبح و یک پرانولصب و شب ریسپریدون۲ یکعدد، والپرواکس نصف،نصف کلرونازپام و یک عدد الانازپین ۵ویک عدد پرانول
  ولی متاسفانه از مصرف الانازپین خوداری میکنه به این خاطر که میگه من. تا ظهر میخابونه و من نباید بخابم. الان ۳۰ ساله و بیکار هستن
  سوالم اینکه ایا مصرف نکردن الانازپین اشکال ایجاد میکنه. و یا میتونیم داخل غذا یا چای بریزیم. و راهنمایی بفرمایید. سپاس
  پایان دوره شیداییش کی اتفاق میفته

 202. سلام آقای دکتر من یه پسر۲/۵ساله دارم که لج بازه و از خوابیدن بیزاره در طول روز مدام فعالیت داره تا از خستگی خوابش ببره بی موقع و با ۳ساعت خوابیدن شارژ میشه از نوزادی اضطراب جدایی شدید داشت ولی به مرور داشت بهتر میشد که یه مدت خواب های ناآرام شبانه داشت مدام خواب میدید و توی خواب ناله میکرد حدود یک ماه پیش دچار لکنت شد بردمش گفتار درمان و ۱ماهه نتیجه گرفتم با یه روانپزشک هم مشورت کردم براش قرص ابیلیزول تجویز کرد بعد از یه بار مصرف صبح تا شب گریه میکرد بدون دلیل من مصرف رو قطع کردم تا دیروز که دکتر اطفال براش ملاتونین و الانزاپین تجویز کرد شب که ۱/۴بهش دادم خوابش برد البته با ملاتونین باهم دادم بهش بعد از یکساعت با جیغ و گریه بیدار شد ولی اصلا چشماشو باز نمیکرد و دیگه تا صبح گریه و بیقراری کرد بنظرتون عوارض قرصاشه؟و اینکه اصلا لازمه ادامه بدم میترسم تاثیر منفی روش بزارهدر ضمن دکترش گفت این قرصا اصلا عوارض نداره خیلی نگرانشم ادامه بدم یا اصلا لزومی نداره

  • عوارض مصرف با علایم ترک ناگهانی ربطی بهم ندارن.بله ممکنه عوارض طولانی مدت مصرف مثل بالا رفتن چربی و قند بوجود بیاد

 203. سلام
  برادرم دچار ریزش موی سکه ای شدید شده در سر و صورت و بدن . درضمن چند سالی هست که استرس زیادی داره و این استرس در دوره سربازی بیشتر شده و از پایان دوره ی سربازی ریزش مو شروع شد.به روانپزشک مراجعه کرده براش قرص فلووکسامین و الانزاپین تجویز کرده .سوالم این هست که تجویزشون درسته ؟ و ایا با استفاده این داروها موها مجددا رشد میکنه؟

 204. سلام آقای دکتر خوب هستید من سه ماه پیش دچار تپش قلب ومشکل تنفسی شدم احساس خفگی میکردم حس بدی داشتم تمام آزمایشات انجام دادم گفتن سالمه الان دیگه تپش قلب نمیگیرم فقط هر روز دلشوره و کلافه هستم اشتهام کم شده حس بدی دارم احساس میکنم که میخواد برام اتفاق بدی بیفته میترسم رفتم دکتر اعصاب و روان بهم قرص paroxat 20تا گفت روز اول یک چهارم بهد از اون نصف بهد نصف سه چهارم من تا نصف میخوردم مشکل نداشتم سه چهارم خوردم احساس کردم از داخل بدنم حرارت گرفته داشتم از داخل میسوختم خیلی ترسیدم رفتم بیمارستان داروی ضد حساسیت زدم بهتر شدم میخواستم ببینم الان چی کار کنم قرصو بخورم یا نه آیا این قرص عوارض داره یانه بجز این قرص به من الانزاپین ۵ میلی با الاپروزولام نیم هم داده با تشکر لطف میکنید اگه پاسخ بدید

   • وسوال آخرم این که آقای دکتر اصلا ذهنم آروم نیست همش تو فکرم مثلا میخوام برم دکتر حی میاد تو ذهنم که رفتم دکتر چی بگم یا تو کاغذ بنویسم که از یادم نره هنوز نیومدم دکتر اما اینطوری شدم واینجوری میشم گوشم حالت سوت داره پشت سرم قسمت بالا حالت سوزش وبعد رگ بغل گیجگاه میزنه وحس بدی دارم ترس وزود تو خونه عصبی میشم دیگه خسته شدم همش حواسم به خودمه پشت فرمون فکرم آروم نیست اصلا همه جا حالا به نظرتون چی کار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید دیروز یکی به من می‌گفت یه چهارم تریمپرامین۲۵یه چهارم بخور من نخوردم ترسیدم دیگه از بس دکتر رفتم خسته شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 205. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ببخشید ۵ ۶سالی هست دچاربی اشتهایی عصبی شدید شدم وزنم بشدت کاهش پیداکرد ۳۸کیلو قدم ۱۶۳هست.خیلی ازاین موضوع رنج میبردم تااشتهااور جنسینگ از عطاری گرفتم سریه سال شدم ۵۵کیلو وعالی شده بودم بعدترک کردم دچارتهوع شدید بی اشتهایی وبرگشت دوباره وزن شدم رفتم فوق متخصص گوارش اندوسکوپی گرفت اینا گفت بدنت سالمه فقط ریفلاکس معده داری وبی اشتهایی عصبی .بهم پنتوپرازول ۴۰-کلیندیوم بروماید ۲٫۵-والانزاپین ۲٫۵داد ریفلاکسم تاحدودی بهترشد ۳ماه مصرف کردم -نسبت به قبل که اصلا اشتهانداشتم میتونستم یه چیزی بخورم ولی اصلا توسه ماه یه کیلوهم اضاف نکردمیه ماه بیشتره مصرف نمیکنم وواقعا بخاطر ترک یهویی الانزاپین اذیت شدم بیخوابی شدید بی اشتهایی حالت تهوع اضطراب دلشوره بیقراری و..داشتم تااینکه یه هفتس ازاون حالتا بهترشدم ولی خوب ۲کیلوکم کردم اقای دکتر من چیکارکنم واقعاپیش کدوم دکتربرم که فقط بی اشتهایی عصبیم بهترشه و۱۵کیلووزنم برگرده واقعاازاین موضوع رنج میکشم .ایاالانزاپین بادوزبالاتر بهم کمک میکنه؟نمیخوام عوارض زیادی داشته باشه که نتونم باردار شم

  • بله احتمالا شما به ترکیبی از داروهای اولانزاپین با سه حلقه ایها نیاز دارید
   اکثر روانپزشکان این درمان رو بخوبی انجام میدن

 206. سلام آقای دکتر
  یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
  من حدود سه ساله الانزاپین مصرف میکنم با دوز ۱٫۵ میلی گرم چون برای اضطرابم خوب بود الآن مشکلاتم حل شده دیگه اضطراب ندارم و تصمیم گرفتم که دوز دارو رو کاهش بدم و قطعش کنم دوز رو تا یک چهارم کاهش دادم(یعنی یک چهارم قرص ۲٫۵ میل) و ده روز هم به صورت یک روز در میان همون یک چهارم رو مصرف کردم و بعد قطعش کردم که بعد از دو سه روز بهم ریختم اضطراب و تپش قلب و دل پیچه گرفتم که مجبور شدم دوباره برم سراغش الآن دوباره همون دوز یک چهارم رو مصرف میکنم خوبم این دارو چجوری باید قطع بشه لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 207. سلام دکتر واقعا یه خسته نباشید ب شما
  بنده برای اینکه مزاحم شما نشم و سوال نپرسم اول ترجیح دادم کل نظرات رو بخونم
  ولی با خوندنشون با شخصی ک مشکلش مث من باشه مواجه نشدم

  سوال من از شما اینه ک
  من یه شب از خواب پریدم و حالتی مث حالت نفس تنگی داشتم و اضطراب و بیقراری
  الکل مصرف میکردم و بعد از اون مصرف الکل رو قطع کردم و ب پزشک مراجعه کردم همون شب
  ولی خب پزشک عمومی بود و ب اون افاقه نکردم و رفتم متخصص مغز و اعصاب و یه سری دارو داد برای ترک الکل بود
  اونارو مصرف کردم و قطعش نکردم
  بعد از یه مدت دوز دارو هارو کم کردم و تا این ک اخر سر نخوردم دیگه کلا
  یکی دوماه خوب بود و دوباره شروع شد حالت نفس تنگی و اضطراب و بیقراری مداوم
  ب پزشک مراجعه کردم بازم واسم اول داروی سرترالین تجویز کرد
  بعد از یک ماه دوباره رفتم سرترالین رو نصف کرد و گفتن ک نصف ظهر نصف شب ب همراه قرص بوسپانکس
  ماه سوم ک رفتم برا دو ماه برا نصخه نوشت ک نصف سرترالین صد رو ظهر مصرف کنم شب هم یه دونه قرص ترانکوپین
  دیروز دوره دوماهه تموم شد و بلافاصله ب پزشک مراجعه کردم و سرترالین رو واسم نوشتن نصف ظهر نصف شب بهمراه قرص الانزاپین ۵ یه دونه شب
  بعد اینجا خوندم مطلبتونو
  حالتای روحیم اینجوریه ک کلا حالم خوبه ولی بعضی وقتا یهو پرخاشگر میشم و بعد از نیم ساعت پشیمون میشم از رفتارم
  اوایل اینجوری بود ک حالات روحیم چن ساعت خوب بود چن ساعت بد
  ولی الان این مشکل خیلی کمتر شده

  این دارو رو واسه من تجویز کردن با این دوز
  دارو قبلی رو یهو گفتن ک مصرف نکنم
  بنظر شما قطع یکباره اون دارو و مصرف داروی جدید مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  و این ک تجویز این دارو ها ممکنه ربطی ب دوقطبی بودن یا جنون جوانی داشته باشه و دکترم چیزی بهم نگفته باشن؟؟

  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی بینظیر شما

  در ضمن بنده ۲۳ سالمه

  • بنظرم اول از همه باید بررسی بشید که مبادا یک اختلال جسمی مثل هیپو گلیسمی (افت ناگهانی قند خون) یا سایر تغییرات الکترولیتی مثل پتاسیم یا تغییرات ناگهانی هورمونی باعث این شب بیداریها و حالات حمله ای نشده باشه …پس باید آزمایشات کامل رو انجام بدید.همچنین نوار قلبی برای بررسی احتمال آریتمی قلبی و نیز نوار مغزی برای حالات شبه تشنجی باید انجام بشه.و بعد باید عوارض مصرف الکل که منجر به کاهش ویتامینهای گروه ب میشه هم در نظر گرفته بشه.مصرف الکل و نوسان میزان اون در خون هم منجر به حملات تکانشگری میشه …علایمتون شبیه اختلال دو قطبی نیست و بیشتر بنظر میرسه اختلال کنترل تکانه impulse control disorder داشته باشید
   بهر حال باید در مرکز مجهز بیمارستانی بررسی بشید.در پناه خدا

   • نوار قلب گرفتم دکتر
    پیش متخصص قلب هم رفتم
    اون اولیل هم چن تا بسته قرص ویتامین ب مصرف کردم الان هم در حال حاضر هفته ای یا دو هفته یه دونه امپول نوربین میزنم
    الان نزدیک به یک ساله ک الکل مصرف نکردم
    ولی اون چن شب اول چشامو ک میبستم حس زلزله بهم دس میداد ک چشمامو باز میکردم ولی چیزی نبود
    ب وسیله همین لرزشا تا خواب ب چشمام میومد ازخواب میپریدم…
    بعدک دکتر اول دارو داد بهتر شد
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم خدمت شما دکتر خوب و مردمی عزیز
    نشونه های دوقطبی بودن چجوریه؟
    اخه درباره داروهای تجویز شده واسم ک خوندم ترسیدم یه کم
    ینی دوقطبی نیست این علامتا؟
    با مصرف قرصای اعصاب هم هیچ مشکلی ندارم
    هرچی باشه یه روزی تموم میشه دوره مصرفش و با ورزش و باشگاه و استخر هم از عوارض چاقیش در امانم ب لطف خدا
    هرچی باشه خودش یه جور فرصته ک چربی هایی ک ب بدن اضاف میشه رو به ماهیچه تبدیل کرد

 208. سلام
  ببخشید دکتر سوالی داشتم خدمتتون
  من داشتم نظرات بالا رو میخوندم ب خانومی برخوردم ک درباره بچه خواهرشون نوشته بودن ک یه شب ب منزلشون رفته و درباره همه چیز نظر میداده و خوشحال بوده و الا غیر

  ببخشید سوال من از شما اینه
  من دکتر میرم و قرص اعصاب مصرف میکنم
  الانزاپین و سرترالین مصرف میکنم
  ولی مثل همین ایشون ک گفتن…
  صبا گیج نیستم
  بیدار میشم ورزش میکنم دوش میگیرم تا گیجی بپره از سذم
  ولی دکتر وقتی ک از خونه بیرون میرم یه کار مثبت ک انجام میدم یا یه پولی ک درمیارم همش شوق ادامه دادن کار و انجام دادن کار جدید واسه رسیدن ب پول دارم و خوشحالم وحس خوب دارم در مورد کاری ک میکنم
  نمیدونم خوب منظورمو رسوندم یا نه
  بنظر شما دوقطبی هستم؟!

 209. سلام اقای دکتر
  من استرس شدید دارم یکساله که شدت پیدا کرده
  همه داروهای اعصابو امتحان کردم روم اثر نداشت بجز الانزاپین، این قرص استرسمو کم کرده ولی متاسفانه از وقتی این دارو مصرف کردم قلبم درد گرفته نمیدونم چیکار کنم
  به نظرتون این دردقلب برام مشکل ساز میشه؟ من مشکل قلبی ندارم نمیدونم چرا انقد درد دارم بیشتر پشت قلبم درد میگیره

  • این دارو عوارضی مثل افزایش قند و چربی ایجاد میکنه که در دراز مدت برای قلب و عروق مضره
   باید توسط یک پزشک حاذق خوب معاینه و بررسی بشید
   سر خود مصرف نکنید

 210. سلام اقای دکتر خسته نباشید ..سوال داشتم خدمتون ..من ۱۹ سالمه و تقریبا ۱ سالی هست که درگیر هستم اوایل اضطراب شدید به مدت چند ساعت در حدی که گریه میکردم و نمیدونستم چم شده بعد مثلا چند ماه میگذشت دوباره اظطراب داشتم ولی دوباره با فکر و انگیزه دادن به خودم خوب میشدم تا اینکه بعد از چند ماه سه روز درگیر شدم و بسیار اذیت شدم به حدی که اشتها نداشتم و لذتم کاهش پیدا کرد و بعد دوباره کم کم خوب شدم ..الان هم گهگاهی احساس استرس شدید پیدا میکنم و افکار منفی و وسواس از اینکه که بیماری لاعلاج بگیرم مثلا اسکیزوفرنی ..
  بعضی اوقات هم حس میکنم کیفیت لذت بردم از دنیای اطراف کم شده یا مثلا دیدم به اطراف کم کیفیت یا شبیه خواب شده البته خیلی خفیفه
  روز ها خوبم اما گاهی عصر ها و شب ها اگر ورزش نکنم و تفریح نکنم حالم بد میشه البته بعضی روز ها کلا خوبم
  دکتر رفتم به من استرا ۵۰(شروع تدریجی تا رسیدن به خوردن صبح یکی و شب یکی با قرص الانزاپین ۵(هر شب نصفی) داد .
  الان هم برای کنکور اماده میشم و نیاز به تمرکز دارم ایا خوردنشون باعث نمیشه که چیزای که خوندم یادم بره یا کیفیت یادگیریم پایین بیاد . نظرتون و چرا الازاپین رو همراه با اسنترا تجویز کردن؟ ممنون میشم جواب بدین و من رو از شک در بیارین

  • با این شدت علایمی که شما داری حتما باید دارو مصرف کنی و با مثبت فکر کردن و ورزش به تنهایی خوب نمیشه
   داروهاتم خوبن
   اولانزاپین وقتی شدت اضطراب بالاست بعنوان داروی کمکی داده میشه و ایرادی نداره

    • این احتمال بیشتر توی نوجوانها هست.منتهی دلیلی برای عدم تجویز نیست .فقط اطرافیان باید مراقب باشن
     در ضمن روانپزشکان،معمولا بطور همزمان داروهای ضدافکار منفی هم میدن
     که خنثی کننده ی افکار خودکشیه

 211. سلام آقای دکتر خسته نباشید پس از آرمایشات و دکتر رفتن فراوان و این درو اون در زدن اخرین دکترم تشخیص اضطراب شدید و پانیک دادن قرص سرترالین و الانزاپین مصرف میکنم ضمن اینکه قصد بارداری دارم دکترم گفته ک بیوفیدبک انجام بدم و بدلیلی هزینه بالا قادر ب انجام دادن نیستم میخوام بدونم این کار واجبه یا خیر ایا دارو ب تنهایی پاسخ گو نیس این ک نمیتونم اینکارو انجام بدم خودش بیشتر اضطرابیم کرده

 212. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده در دوران نوجوانی و جوانی بسیار حساس بوده و به هر چیزی قهر میکردم
  بعضی وقتا که تنهایی بازی های کامپیوتری انجام میدادم تو خلوت فکر میکردم کسی به من دستور میده و حرف میزنه و راجب ائمه فکرهای بدی به ذهنم میومد ولی حاد نبود بعضی وقتا اتفاق میفتاد تا اینکه دو سال پیش با خانمی که قبلا یک ازدواج ناموفق داشت آشنا و ازدواج کردم کم کم تو دوران نامزدی به خاطر اینکه قرار بود کسی از موضوع اطلاعی نداشته باشه فامیل هارو من فشار زیادی بود که فکر تکرار شونده مختلفی به سرم میومد که با خوندن مقاله و کتاب اروم میشدم تا اینکه حالت بغض و گریه و دل درد شدید و بی خوابی سراغم اومد که دو ماه به حالت های مختلف خودمو اروم میکردم تا اینکه احساس سر درد و تیک در چشم و گرم شدن صورت و لرزش دست بهم دستت به دکتر مراجعه کردم تشخیصشون وسواس و افسردگی و اظطراب بود که قرص فلوکسامین –الانزاپین ویتامین ب۱ و بعد از مدتی برای ۲ماه آلپرازولام مصرف کردم بعد از گذشت یک سال از بیماریم مصرف فلوکسامین و از ۱۰۰ به ۲۰۰ افزایش داد و قرص فرفولیک هم به داروهام اضافه کرد هیچ مشکلی در زندگیم ندارم به لطف خدا چند مشکل برام پیش اومده که جدیدا اضافه شدن عرق کردن موقع خواب بطوری که رخت خوابم خیس میشه و غیر قابل خوابیدن، گرم شدن یهویی بدنم و حواس پرتی و توانایی کم در حفظ کردن و خواب آلودگی بیش از حد ودرد در پشت کمر بین دو کتف و در یک نطقه خاص که نفسم بند میاره آقای دکتر روزی میشه که بدون دارو به زندگیم ادامه بدم ،این حالت های که بهم دست داده دلیلش قرصهایی هست که مصرف میکنم

  علاقه شدیدی به یادگیری مطالب جدیددارم امکانتشو فراهم میکنم و تمرین میکنم ولی زود از یادم میره نمیدونم چیکار کنم یعنی ما هم میتونیم مثل یه ادم معمولی زندگی کنیم دکتر خودم جواب زیاد بهم نمیده این سوال ها برام دغدغه شده خواهش میکنم به سوالم جواب بدین

  • درمانتون و تشخیصتون خوب بوده
   عوارضی که گفتید با تنظیم داروها و تجویز مکملها و ویتامینها بر طرف میشه
   دو تا سه سال دارو شاید خوب باشه
   البته بازم نظر قطعی با پزشکتونه

 213. سلام من دیشب ۱/۴ قرص الانزاپین ۵ رو برای اولین بار مصرف کردم طبق نظر پزشکم
  اما سردرد گرفتم صبح هم که از خواب بیدار شدم سر درد داشتم
  میخواستم بپرسم سردرد با ادامه دادن خوردن قرص، خوب میشه؟ یا باید قطعش کنم؟
  دکتر گفته بودن بعد از دو شب باید نصف قرص رو بخورم
  الان که سردرد گرفتم آیا باید اضافه کنم قرص رو بعد از دو شب یا همون ۱/۴ رو ادامه بدم؟

 214. سلام اقای دکتر خسته نباشد من بی اشتهایی عصبی دارم و۴۶کیلوبودم الانزاپین ۲٫۵حدود۵ماه مصرف کردم وزنم تغییری نکردالان پیش اعصاب روان رفتم ده روزی میشه علاوه براالانزاپین ۲٫۵ فلوکستین ۱۰روزی دوباربعدنهارداد ۱۵روزه مصرف میکنم ۳کیلوهم کم کردم چیکارکنم من چه قرصی پیشنهادمیدیدن فقط اشتهاموزیادکنه وگرنه اعصاب وروانم باالانزاپین ارومفقط نگران وزنمم فلوکستین اشتهامو زیادمیکنهیاکم چرا وزنم کم شده پس همین دکتروبرم یاعوض کنم ؟

  • خب ترکیب الانزاپین با داروهای سروتونینی برای اختلالات خوردن و بی اشتهایی عصبی تجویز میشه .که دکتر شما صلاح دیده فلوکستین بده.ولی میشه داروهای دیگه ای هم انتخاب کرد

 215. اخه بافلوکستین اشتها اصلا ندارم وچیزیم میخورم بالامیارم شماچی پیشنهادمیدین من ازشون خواهش کنم برام تجویزکنن فقط اشتهاموزیادکنه واقعا نگرانیم همینه
  ممنون

 216. سلام اقای دکتر من خانمی ۲۳ سالم بیماری اضطراب دارم ۳ ماهه دارو استفاده میکنم سرترالین جز داروی اصلیم ماه اخر اولانزاپین برام تجویز کردن الان تو این یک ماه لرزش دست گرفتم طراحی ک میکنم کاملا مشهوده مخصوصا وقتایی ک گشنمه بیشتر میشه خواستم بدونم عوارض دارو هست میترسم ک ام اس نگرفته باشه

 217. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  برای درمان همزمان افسردگی، ADHD,وسواس و اختلال اضطرابی چه داروهایی رو پیشنهاد میکنید؟
  بجز الانزاپین و آریپیپرازول چون باعث احساس خستگی آزاردهنده برای من اند.

 218. سلام آقای دکتر من ۲۴ سالمه و وزنم۴۶ کیلو و قدم ۱۶۰ هست….دچاز لاغری اضطرابی هستم و با کوچکترین استرسی وزن کم میکنم و اشتهام از دست میره…به شدت کمبود وزن رو در بدنم احساس میکنم…یکی از دوستانم برای افزایش اشتها و وزن گیری قرص الانزاپین رو پیشنهاد دادند..بنظرتون مصرف کنم؟ نکنه عوارضش وحشتناک باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 219. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من دختر ۱۸ ساله هستم که ۱ سال پیش دکتر روانپزشکم به خاطر افسردگی مزمن من داروی آلانزاپین تجویز کردن که روزی ۱ چهارم مصرف میکرم
  اما بعد از ۶ ماه دچار دو بینی شدم و چشمام هم ضعیف نبود مصرف دارو رو به یک باره قطع کردم و دیگه دکتر نرفتم گاهی وقتا که ناراحتی پیدا میکنم دو بینیم شدید تر میشه
  به همراه این دارو سیتالوپرام هم مصرف میکردم
  ام.ار.آی هم رفتم اما باز گفتن هیچی نیس ولی همچنان دو بینی دارم نمیدونم دیگه چیکار کنم

 220. با سلام خدمت دکتر عزیز و دلسوز
  بنده ۵ساله که فلوکستین۲۰میلی مصرف میکنم الان دوماهی است که حالا چندش و تفر و بیزاری از بعضی صداها مثل سلیش دو تا ظرف استیل و لمس بعضی از اشیا اهنی ولیز شده ام ممکنه به خاطر فلوکستین باشه؟ درمانش چیست؟

 221. سلام ممنون از این که وقت میذارید بنده تقریبا ۴ ماهی هست نسبت به آینده بد بین شدم ولی با این حال تلاش خودم می کردم تا اینکه برج ۲ یه اتفاق ناگوار افتاد و بی گناهان۱۳ روز زندان افتادم بعد از آزادی شب ها خواب ندارم و یه حالت بی قراری داشتم ولی الان یکم خوابم بهتر شده ولی اشتها ام خیلی کم شده یه مدتی دکتر نرفتم تا اینکه متخصص اعصاب روان رفتم بهم قرض الانزاپین برای خواب هر شب یک چهارم وقرص سیتال اوپرام روزی نصف بهم داده ولی من الان استفاده نکردم و ترسیدم به این قرص ها عادت کنم الان میخوام بدونم بنظر شما چیکار کنم؟آیا راهکار دیگه ای هست با ورزش یا داروی گیاهی بشه درمان کرد؟ ممنون میشم جواب به ایمیل ام بفرستید

 222. سلام وعرض ادب خدمت دکتر علی وردی
  بنده ۴۸ ساله هستم نزدیک به پانزده سال است که بخاطر اظطراب وحملات هراس وپانیک زیر نظر متخصص اعصاب روان هستم تو این چند سال چندین دکترمتخصص دیگر هم رفتم حتی تهران هم آمدم پیش دکتر خدایی اردکانی تو این پازده سال شاید گفت تمام داروها را امتحان کردم ولی اظطراب وحملات نتیجه ای نگرفتم فقط به داروی الانزانپین ۵ شبی یک عدد به مدت ۱۰ ده سال خوردم تا اینکه به سه تا مشکل خوردم مشکل اول گرفتگی ماهیچه های پاهام ودستام ودرد آنها به پزشکم مراجعه و بی پردین برام نسخه کردم سه شب خوردم تا سرحد مرگ از سردردد رفتم مجبور شدم به توانبخشی مراجعه کردم وتا حدودی درد وخشکی ماهیچه هام بهتر شد قند من تو عمرم همیشه بین ۷۵ تا ۸۵ بود قنده بنده را آورد ۱۲۰ به روانپزشکم مراجعه کردم وگفتم قطع کن برام گفت نه برام متفورمین نوشت مشکل دوم یک هفته ای دیدم چشمام تار میکند به چشم پزشک مراجعه کردم معاینه کرد وگفت فشار داخل چشمات ۴۲ است به بیمارستان دکتر خدادوست مرجعه وزیر نظر متخصص کولوکوم آب ساه ویزیت ومورد عمل لیزر قرار گرفتم والان با قطرهای کاهنده فشار چشم بیماریم را کنترل میکنم زیر نظر پزشک ومشکل سوم عفونت ریه هام وغلط تیره وخاکستری ودرد قفسه سین وتنگی نفس شدید فعلا زیر نظر متخصص ریه تحت مداوا هستم به سه تا راوانپزشکی که برای درمان تحت نظرشون بودم مراجع کردم وماجرا را شرح دادم جمع بندی این شد که الانزانپین قطع بشه طی دوماه زیر نظر پزشکم به تدریج قطع کردمالان چهار ماه از قطع الانزانپین میگذرد تا سه ماه قبعد از قطع خیلی خوب بودم ولی بع از سه ماه کم کم اون وحشت زدگی وحملات حراس وبی اشتهایی دوباره شروع شد که تو یک ماه ۸ کیلو وزن کم کردم به کلی اشتهام رفت فقط آب میوه ومیوجات میخورمشاید در هفته بتونم دو الی سه تا نهار بخورم اون هم خیلی کم به متخصص داخلی ودستگاه گوارش مراجعه کردم وبا چکاب کامل گفتند مشکلی ندارید کم اشتهایی عصبی است آیا من باید دوباره الانزانپین شروع کنم یا شما توسیه دیگری داریدمنون میشم از وقتی که گذاشتی البته ناگفته نماند در حین درمان با روانپزشک به دکتر متخصص مغز و اعصاب هم رفتم و چندینی بار نوار مغز وام ای آر انجام دادم همگی خوب بودند ودکتر قلب هم رفتم وانژیو گرافی هم انجام دادم ومشکلی نبود

  • والا من پیشنهاد خاصی ندارم.خودتون پزشکان حاذق و دلسوزی دارید.از طرفی بدون مصرف دارو حالتون خیلی بد میشه و از طرف دیگه هر دارویی به شما نمیسازه
   همینکه نظر چند نفر رو میگیرید و حالت شورا و کمیسیون پیدا میکنه،خوبه

 223. سلام اقای دکتر من خانم مجرد ٣١ ساله ای هستم که زیاد عصبی میشم و پرخاش میکنم، افکار مزاحم مثل تصادف و … دارم
  اما بزرگترین مشکل زندگیم اینه که وقتی از یک رابطه عاطفی شکست میخورم دیگه تا چندسال اون شخص رونمیتونم از ذهنم ثانیه ای حذف کنم وخودمو نمیتونم خودمو باشرایط جدید وفق بدم و زندگی برام جهنم شده
  دکتر قرص الانزاپین ٢،۵ هرشب یک عدد و قرص لگزاتال ١٠ ( اس سیتولوپرام) تجویز کرده
  بنظرتون این داروها دراینمورد تاثیر دارن ؟

 224. سلام خدمت آقای دکتر عزیز…مشکل من چیزیه که فکر میکنم بهش میگن واکنش هیجانی…نمیتونم هیجاناتی رو کنترل کنم و چیزی که از بچگی تا حالا که ۳۷ سالمه رهام نکرده اینه که مدام عاشق میشم بیشتر عاشق آقایون و چند مورد هم خانم ها البته درگیری جنسی ندارم فقط درگیری ذهنی …آدم مقیدی هم هستم…لطفا راهنمایی ام کنید

  • خب علاوه بر روانکاوی عمیق.شما دارو هم باید بخورید.از همین داروهای سروتونینی تا مانع اینهمه عاشق شدن و وابستگی بشه.بنظرم خیلی مفیده براتون

   • آقای دکتر برای همین مشکلم سه ساله که آسنترا ۱۰۰ روزی یکی می خورم اوضاع روحی و افسردگیم بهتره ولی ماجرای عاشق شدن ها تمام شدنی نیست…میخوام با دارو خوب بشم به دارو خیلی اعتقاد دارم..دارویی هست که بتونه بهتر کمک کنه…سپاس از لطف بی ریای شما…

 225. سلام آقای دکتر من دختر ۲۴ساله ای هستم که بخاطر سردردهایی که داشتم حدود ۴سال پیش شروع به مصرف قرص هایی مثل آمی تریپتیلین سرترالین و سیتالوپرام کردم توسط تجویز پزشک الان یکسالی میشه که الانزاپین۲/۵مصرف میکنم دکترم تشخیص دادن که مشکلی ندارم و باید ترک کنم البته یکسالی میشه که افسردگی گرفتم ولی حت درمان روانشناس هم بودم و خیلی بهترم میدونم که مصرف این قرص ها برام عوارض زیادی داشته از جمله شنیدن صدای سوت در گوشهایم و لرزش خفیف دستهایم و… اما هربار که داروهارا قطع کردم دچار سردرد و حالت تهوع و بی حالی و خلق پایین شدم آیا این علائم برطرف میشوند؟ دکتر مسعود آذربیگ دکتر بنده هستن اما قبلش دکتر دیگری به مدت ۳ سال دکتر من بودند سپاسگذارم

 226. سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من یک مرداد امسال شبکیه چشمم رو عمل کردم و بعد از یک هفته از اون دچار حالت های تهوع و بدن درد و تب و لرز شدم که رفتم آزمایش عفونت مجاری ادراری پیدا کردم و بستری شدم در بیمارستان و انتی بیوتیک مصرف کردم و عفونت از بین رفت در طول این مدت من خیلی افکار منفی و استرس کشیدم که علائم بیماری ام خوب نشدند و رفتم پیش روانپزشک اول یه قرص فلوکسامین که مال وسواس به من دادند من حالت تهوع شدید و بی قراری و بی خوابی دچار شدم که نصفه خوردم و دیگه نخوردم و بعد دکتر به من قرض الانزاپین ۲.۵ و ازیپم ۱۰ دادند .من الان حدود ۸ روز دارم میخورم و در همین چند روز دچار فراموشی شدم ؟ به نطر شما من ادامه بدم این داروها رو ؟دکتر احساس درماندگی میکنم من الان دانشجو هستم و ترس این داروها رو دارم

 227. سلام من ۳۱ سالمه ۲ ساله قرص سدیم والپروات ۵۰۰ با الانزاپین ۲٫۵ می خورم دکترم به من گفته بیماری دو قطبی دارم باید تا آخر عمر بخورم نظر شما را می خواستم بدانم

   • سلام و عرض ادب
    آقای دکتر من حدود ۱۷ روز پیش ماری‌جوانا مصرف کردم و بار اولم بود به شدت ترسیدم و منگ شدم رفتم بیمارستان مشکلی نبود و حل شد تا ۴ و ۵ روز منگ بودم ولی فک میکردم واسه همونه بعد ۵ روز فک کردم اگه این حالت تا آخر روم بمونه چقدر بده واسه همین ترسیدم کارم به جایی رسید شب نمیتونستم بخابم مراجعه کردم روانپزشک بهم یه نصفه الانزاپین ۲/۵ و یه نصف کلونازپام داد که استرسم کامل از بین برد ظرف مدت ۲ روز ولی خیلی خوابم می‌گرفت الان کلونازپام نمی‌خورم حدود ۵ روزه هیچ اثری از استرس ندارم ولی این منگیه داره اعصابمو میریزه بهم هوشیارییم کامله ولی انگار منگم و آدم قبلی نیستم قبل از مصرف دارومم منگ بودم دقیقا تا ۴ روز بعد اون اتفاق البته تو بیمارستانم بهم آرامبخش زدن
    دکتر جان این منگی طبیعیه و آیا خوب میشه؟
    خیلی اعصابم خورده حماقت بزرگی کردم لطفا جوابمو بدید