دلوکستین (سیمبالتا) مهار افسردگی

– دلوکستین (سیمبالتا)چیست: 

-داروی دلوکستین(Duloxetin)  یا سیمبالتا (Cymbalta)  که از طریق  افزایش “سروتونین” و “نور اپی نفرین” در  مغز اثر می کند ،داروی نسبتا جدیدی است که بخاطر این تاثیر ِ دوگانه (سروتونین + نور اپی نفرین) سودمندی بالاتر و عوارض کمتری نسبت به داروهای قدیمی تر ِ ضد افسردگی دارد .این دارو میتواند با افسردگی های مزمن و  قوی که به سایر داروها مقاوم و سرکش بوده اند جدال کند و شادی و نشاط را برای فرد مبتلا به همراه آورد.علاوه بر این خاصیت نشاط آوری،یک تاثیر ِ ویژه ی این دارو از  بین بردن دردهای عصبی مزمن در آرتروزها ،دردهای عصبی،کمردردها و دردهای بیماران دیابتی می باشد.cymbalta-box

– موارد مصرف دلوکستین (سیمبالتا): 
این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد:

۱- اختلال افسردگی ماژور (major depressive disorder)

۲- اختلال اضطراب منتشر (generalized anxiety disirder)

۳- اختلالات سیستم اعصاب حسی در بیماران دیابتی (diabetic peripheral neuropathy)

۴- فیبرومیالژیا (fibromyalgia)

۵- استئو آرتریت (osteoarthritis)IMG_20160813_151434

۶- کمردرد

۷- دردهای مزمن (choronic pain disorder)

۸- در خانمهایی که در کنترل ادرار خود مشکل دارند ( stress urinary incontinence)این دارو از طریق تقویت اسفنکتر ادرار  این اختلال را درمان می کند.که برای این اختلال این دارو دارویی با اسم (Yentreve)در بعضی کشورها موجود است.

– منع مصرف دلوکستین (سیمبالتا):

۱- صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت دچار احساس کاذب “خود پزشک پنداری” نشوید و شروع به خوردن این دارو نکنید همچنین سرخود دارویی که برای خودتان موثر بوده  است را به دیگران توصیه نکنید.این کار عواقب خطرناک و غیر قابل پیش بینی دارد.

۲- وجود بیماری گلوکوم (فشار بالای داخل چشم= آب سیاه)

۳-مصرف همزمان با داروهای ضدافسردگی مهار کننده ی مونوآمین اکسیداز(MAOi) مانند فنلزین-ترانیل سیپرومین -سلژیلین -ایزوکربوکسازید

۴-مصرف همزمان با تیوریدازین

۵- فشارخون بالا

۶- فاز سرخوشی (مانیا) در بیماران دو قطبی

۷- سه ماه اول حاملگی

۸- شیردهی

۹- نارسایی کبدی

۱۰- نارسایی کلیوی

۱۱- بیماری صرع

۱۲- اختلالات انعقادی

۱۳- در کسانیکه مستعد سو مصرف مواد هستند

۱۴-توجه : گاهی در بیماران زیر  بیست و چهار سال در دوهفته ی اول مصرف این دارو افکار ناگهانی خودکشی گزارش شده است.پس اطرافیان باید این نشانه ها را تحت نظر بگیرند و به پزشک خود گزارش بدهند:تغییر و نوسان خلق -تحریک پذیری-عصبانی شدن- دیر به خواب رفتن -اضطراب و سرآسیمگی -خصومت بی دلیل -پرفعالیتی.

۱۵- آلرژی

۱۶-مصرف همزمان با الکل(بالا رفتن احتمال صدمه به کبد)

۱۷-مصرف همزمان دلوکستین با مسکن ها(آسپیرین -بروفن -سلکسیب -دیکلوفناک -ناپروکسن و غیره)ممکن است منجر به کبودی زیر پوست بعلت اختلال در انعقاد خون گردد.

– اسامی تجاری:

نام ژنریک:

Duloxetin

_اسم تجاری  

Cymbalta

-irenka

IMG_20160813_151757
– دوزاژ و نحوه ی مصرف دلوکستین (سیمبالتا):

۱-این قرص در دوزهای  ۲۰ ، ۳۰و ۶۰ میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد.

۲-حداکثر دوز درمانی آن  ۶۰ میلی گرم است  که بهتر است جهت کاهش عوارضی مانند تهوع در دو دوز  ۳۰ میلی گرمی(یکی صبح-یکی عصر) مصرف گردد.

۳-دوز شروع بهتر است بیش از  ۲۰میلی گرم نباشد چرا که منجر به تهوع شدید می گردد.

۴-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبرابر کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۵-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید.

۶-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۷-لیست همه ی داروها حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۸- دوز بالای ۶۰ میلی گرمی در روز یعنی تا ۱۲۰ میلی گرم هم میتوان مصرف کرد ولی بعید است سودمندی و تاثیر بیشتری داشته باشد.

۹- این دارو بصورت کپسولهایی تهیه شده است که محتویات خود را بصورت آهسته آهسته(DELAYED RELEASE) آزاد میکند تا بدینوسیله از ایجاد حس تهوع جلوگیری شود.

۱۰-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض ترک ناگهانی خواهید شد که علایمش اینهاست:اضطراب – تهوع- بیخوابی – تحریک پذیری.

۱۱-این قرص  فشار خون سیستولیک شما را از۱۲۰ به ۱۲۲  و فشار خون دیاستولیک شما را از   ۸۰ به ۸۰/۵  افزایش می دهد. پس  به پزشک داخلی  ِ خود این مطلب را یادآوری کنید.همچنین این دارو قند خون را هم اندکی بالا می برد.

– نکات مهم در مصرف دلوکستین (سیمبالتا): 

۱-اگر دچار آلرژی شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست.

۲-موقع نشست و برخاست از حالت خوابیده یا نشسته به حالت ایستاده،یکدفعه از جای خود برنخیزید چون ممکن است بعلت افت فشار خون لحظه ای،دچار سقوط و شکستگی اندامها یا سر بشوید.

۳- نیمه عمر این دارو ۱۲  ساعت است و بهتر است در دو نوبت مصرف شود تا عوارض کمتر شوند.خالی بودن شکم باعث افزایش جذب این دارو میگردد.

۴- این قرص ممکن است ۴ هفته طول بکشد تا اثرات خوبش را نشان بدهد پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را تا آنموقع قطع نکنید.قطع ناگهانی خودش ایجاد کننده ی حالات ناخوشایندی مانند   اضطراب – تهوع-بیخوابی و تحریک پذیری  خواهد شد.

۵- از انجام رانندگی یا کارهای ریزی که مستلزم دقت می باشد،در روزهای اولِ مصرف دارو اجتناب کنید.

عوارض دلوکستین (سیمبالتا): 

۱-عوارض خفیف و گذرا:
این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند.بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست و شما فقط باید با پزشکتان تماس بگیرید:

-یبوست یا اسهال – تهوع -گیجی -خشکی دهان  -خواب آلودگی -مشکل در بخواب رفتن-خستگی – کاهش اشتها -افت فشار خون در لحظه ی ایستادن (سرگیجه).

-بیشترین عارضه ی  دلوکستین تهوع است که در خیلی از موارد موجب قطع دارو توسط مصرف کننده می شود.بنابراین بهتر است پزشک معالج ِ شما جهت پیشگیری،از همان ابتدا داروی ضد تهوع نیز تجویز نماید.

۲- عوارض جدی:

احتمال بروز این عوارض کم است فقط باید نسبت به بُروز آنها هوشیار باشید و سریعا به بیمارستان مراجعه نمایید:
-مشکلات کبدی:که با علایم خارش -خستگی مفرط-فقدان اشتها -ادرار تیره -زردی -درد بالای معده – تهوع،خود را نشان می دهد.

-واکنش در سیستم عصبی مرکزی که با علایم:سفتی عضلات – تعریق – گیجی -ضربان تند یا نامنظم قلب -لرزش و تب بالا خود را نشان می دهد.

-علایم ازدیاد بیش از حد سروتونین در بدن  بصورتِ :تب – توهم – سرآسیمگی -افزایش رفلکسهای بدن -استفراغ -اسهال – فقدان هماهنگی عضلات – از هوش رفتن،نمایان می شود.

-توجه:در صورت خوردن تعداد زیاد قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران بیمارستان لقمان ) برسانید.

رهنمودهای کلی در مصرف داروهای اعصاب:
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صرف وجود یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند سرنوشت خلق و رفتار و شخصیت شما را به سمت یک زندگی سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک)
-وبسایت:  www.draliverdi.com 

-تلفن وقت دهی ۸۸۵۵۶۹۴۶( از مشاوره یا پاسخ از طریق تلفن معذوریم) 

-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

858 Comments

 1. سلام آقای دکتر.خسته نباشید.یسالیه بخاطرسردردهای عصبی وسوزنی همچنین فک و گوشم کمی گرفته میشد که تشخیص میگرن دادن حدود چهل روزی دلوکستین بیست مصرف میکنم اوایل حس بهتری داشتم اما این چندروز تمرکزم کمترشده ازگرفتگی فکم که معمولا نزدیک ایام عادت ماهیانه پیش میاد..این عارضه عادیه؟وادامه بدم؟چون شنیدم بعدازمصرف ممکنه یمدتی روحیه بدترشه که دارو با بدن کم کم اخت پیدا کنه

  • بله این دارو برای حالات سایکوسوماتیک مفیده…بنظرم تا دوماه ادامه بدید اگر مشکل برطرف نشد ،اضافه کردن داروی کمکی مثل والپورات سدیم ممکنه مفید باشه

  • سلام وقت بخیر مادرم سرخود چند روزه قرصهاشوکه سیمبالتین۶۰،ترانگوپین۱۰۰وژنیکس۱۰۰هست رو قطع کرده(حدود۶روزه)ولی مدام حالت تهوع و استفراغ داره و میل غذا نداره الان چکار کنیم تعطیلاتم هست ما واقعا مستاصلیم خواهش میکنم راهنماییمون کنید؟

   • ایشون باید دوباره همون قرصها رو شروع کنند و بعدا سر فرصت ذره ذره در عرض یکی دو ماه اونا رو با دستور پزشکش قطع کنه
    راه دیگه ای نیست

 2. با،سلام من خانمی ۳۰ ساله هستم،مدت ۱۰ ماه هست به علت اضطراب و افسردگی ماژور داروهای بوسپیرون۱۰،ولبان۱۵۰ودولکستین ۳۰،هر کدام روزی یک عدد مصرف میکنم،ولبان و بوسپیرون را یک ماهی میشود که قطع کرده ام،خودسرانه،چون در حال حاضر امکان دسنرسی به پزشکم رو ندارم،دولکستین ۳۰ رو اصلا نمیتونم قطع کنم،یک شب که مصرف نمیکنم شدیدا سرگیجه و تحریک پذیر و عصبی میشم،لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم بتدریج این عوارض رو کامل از بین ببرم،در ضمن شنیده ام دولکستین ۲۰ یک شب در میان میتواند جایگزین شده و ان هم کم کم میتواند قطع شود

 3. سلام دکتر وقتتون بخیر من یه مدت بوپروپیون و فلوکستین برای افسردگی و وسواس شدید مصرف میکردم‌ عالی شده بودم ولی اثرش بعد چند سال تقریبا به صفر رسیده وحالت دوقطبی و مرزی تو خودم میبینم به نظرتون چه داروهایی ممکنه باز اثر گذشته رو‌داشته باشه

 4. سلام و خسته نباشید. پزشک برام داروی دلوکستین تجویز کردن قیمتش نسبت به داروهای ضد افسردگی دیگر کمی بالاتر هست اما تا الان مثبت بوده حتی با دوز پایین…
  دکتر ترکیب دلوکستین و توپیرامات برای کاهش وزن مناسب می باشد؟
  اگر داروی توپیرامات به داروهای تجویزی اضافه شود وزن فرد را حفظ میکند یا اینکه از وزن فرد کم میکند؟

 5. سلام دکتر.من راجع به اضافه کردن کردن توپیرامات به دلوکستین با دکترم صحبت کردم اما گفتند عوارض نا مطلوبی داره از جمله: اختلال در حافظه، احتمال افزایش سنگ کلیه (که من خودم سنگ کلیه و کبد چرب دارم) و خستگی و افسردگی…با این وجود فکر میکنم اصلا صلاح نیست توپیرامات مصرف کنم. در حقیقت کمی ترسیدم. اینطوری بجای بهبودی افسردگی مشکلاتی هم به افسردگی اضافه میشه. اما گفتن تمام این عوارض در همه ی افراد دیده نمیشه. چون سیستم بدنی هر کسی یک پجور پاسخگویی داره.

 6. با سلام بنده چند سالی هست که سرترالین با دوز ۲۰۰ میل میخورم بخاطر وسواس و افسردگی مزمن،، ولی هنوز افسردگی و بخصوص بی حوصلگی شدید دارم،، ایا جایگزین کردن دولوکستین به جای سرترالین میتونه کمک کنه ؟ با تشکر

 7. سلام دکتر وقت بخیر من مدتی ۳ساله که دارو های ضد افسردگی و ضد جنون مصرف میکنم البته تقریبا همه دارو های اعصاب را امتحان کردم ولی شاید یک مدت خوب میشم ولی مشکله که دارم این هست وقتی احساس بهتر شدن میکنم بعد دارو ها را یک دفعه قط میکنم با اینکه میدونم عوارض داره ولی دست خودم نیست میشه بفرماید مشکل من چیست؟ ببخشید طولانی شد ممنون

 8. سلام دکتر وقت بخیر حدود شش ماه هست دولکسین مصرف میکنم ابتدا برای شروع به مدت دو هفته با دوز ۳۰ شروع کردم و الان روی ۶۰ میل هستم.در حال حاضر در بیمارستان به علت عفونت مفصلی که داخل لگن ام اتفاق افتاده بستری هستم امروز دو روز هست دارو مصرف نکردم و حالت سر گیجه و حتی صدای حرکت چشمان ام را هم می شنوم . سوال من این هست که
  دوران درمان دارو دولکسین ۶۰ چند مدت هست؟ ایا این دارو بعد از قطع توسط پزشک امکان برگشت هست؟
  راههای قطع دارو چیست؟
  با تشکر مهدی از استرالیا

 9. سلام اقای دکتر. وقت بخیر

  بر اساس نظر پزشکم چند روزی هست که دوز دلوکستین ۶۰ رو به ۴۰ کاهش دادم. و سراترلین رو از ۲۵ به ۵۰ افزایش دادم. و همچنین روزی دو تا لاموتریژین ۱۰۰ مصرف میکنم که نسبت به ماه قبل افزایش یا کاهش ندادم.

  دو روز هست که دچار حالات افسردگی و بی حوصلگی شدم. ایا ممکنه این از عوارض موقت کاهش دلوکستین باشه؟

 10. با سلام مجدد.

  من در کودکی دو سه تا تروما رو پشت سر گذاشتم. که مهمترینش ازار جنسی در کودکی بوده. خودم حدس میزنم که علت افسردگی من در بزرگسالی همین قضیه باشه. الان دوره دوم افسردگی من هست.البته به غیر از این دو دوره، احتمالا در نوجوانی هم دچار افسردگی بودم ولی به پزشک مراجعه نکردم.
  در دوره قبل که ضمن مصرف دارو برای رواندرمانی به چندین روانشناس مراجعه کردم.که یکی از اونها ۴سال ادامه داشت. ولی روی تروماهای کودکی کار نشد. دوره روانکاوی هم اونقدر هزینه بر بود که ادامه ندادم.

  حالا سوال من اینه که ایا رواندرمانی و به ویژه تمرکز روی تروماهای کودکی اثری بر افسردگی کنونی من داره؟ یا داروهای ضدافسردگی کافی هستن. و این توضیح رو اضافه میکنم که با وجود یادگیری یه سری مهارتها و پیدا کردن شناختهای جدید در اون ۴_۵سال، در پیشگیری از عود مجدد افسردگی چندان تاثیری نداشت.

  • دکتر خوبی رو برای مشاوره روانپزشکی انتخاب کردید.من ازشون خیلی خوب جواب گرفتم.گرچه مطمئنم اگر به تجویزاشون کامل عمل میکردم نتیجه بهتر هم میشد. ایشون خودشون علیرغم مطالعات روانشناسی منو به روانشناس ارجاع دادن.شاید اگر میرفتم زودتر و بهتر نتیجه میگرفتم.ولی با تجویزهای قبلی دکتر در دو سال اخیر و به خصوص تجویز اخیرشون یعنی این کپسول دلوکستین که چهارماه طول کشید وضعیت خوبی دارم.
   به هرحال با همه این مزایای دارو درمانی فکر کنم یه کم کوه درمانی و مطالعات مثبت گرایی و عدم تمرکز وسواسگونه روی دوز و نوع داروها عالی باشه…ممنون دکتر

 11. سلام آقای دکتر
  آقای دکتر من دلوکستین، آریپیپرازول مصرف میکنم. بر خلاف نظر پزشکم برای بیخوابی آلپرازولام مصرف میکنم. من بیخوابی شدید دارم و از طرفی در طول روز دائما کسل و بیحال هستم و نمیتونم کاری رو انجام بدم. هر کاری میکنم سریع خسته میشم و لرزش دست میگیرم.من شدیدا وابسته اش شدم، یک مدت جایگزینش کلردیازپوکساید استفاده کردم اما هیچ فایده ای نداشت. من ۲ میلی ظهر برای خواب مصرف میکنم و ۲-۳ میلی شب. ضمنا احساس میکنم دلوکستین منو بیشتر افسرده کرده به جای بهبود با گذشت یک ماه (۲۰ میلی روزی ۲ بار)
  ملاتونین هم مصرف کردم باز تاثیری نداشت. آرزوی یک خواب راحت بدون دارو دارم. تکنیک ریلکسیشن رو بهم روانشناس آموزش داده، تاثیر داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • افسردگیت مال کلونازپامه،رها شو ازش،اروم اروم کمش کن،اخه کجای دنیا برای خواب بعدازظهر کلونازپام میخورن،این چه کاریه،خواب روز قاتل خواب شبه،واسه خودت دکتر شدی؟!یه مدت روزها نخواب،صبحها با سیلی خودتو بیدار نگه دار،تا شبها خوابت ببره،از بیخوابی نترس،یه مدت سختی بکش درست میشه
   خواب خوب یعنی خواب بدون قرص،هر قرص خوابی بخوری بار به همین جایی که الان هستی،میرسی
   یه مقاله روشهای خواب خوب تو همین سایت داریم

   • سلام
    آقای دکتر برای درمان افسردگی ماژور دلوکستین قویتر هست یا لووکس ؟ ضمنا من به دلیل اظطراب و افسردگی شدید و فوبیای اجتماعی به مدت بیست روز در بیمارستان روانپزشکی بستری شدم و از آن موقع به بعد تا حالا مدت ۷ سال هست که دلوکستین ۶۰ روزی دو عدد و ریسیپریدون یک شبی یک عدد مصرف می کنم به نظر شما تا چه مدت دیگر باید این داروها رو مصرف کنم از دکتر خودم که پرسیدم گفت معلوم نیست!شاید همیشه شایدم روزی قطع بشه خواستم نظره شما رو هم در این مورد بدونم ؟ باتشکر

    • بستگی به همت خودت داره که بری تو جامعه و با ترسهات روبرو بشی یا نه
     بنظر میاد شما فقط به دارو تکیه کردی
     کسی که فقط با دارو میخواد درمان بشه طبیعتا همیشه باید دارو بخوره

 12. ممنون دکتر برای راهنمایی
  البته من آلپرازولام مصرف میکنم که احتمالا شما فکر کردین کلونازپام هست. البته از یک گروه هستند فرقی نداره.

 13. باسلام خدمت اقای دکتر من دوسال پیش با سردردهای شدید،خشکی گردن ،فشار روی چشم مواجه شدم تا حدی که حتی نمیتونستم بشینم،و هیچ مسکنی ارومم نمیکرد بعد از کلی دکتر رفتن بالاخره تشخیص نشت مایع نخاع دادن،الان دوسال دولوکسیتین استفاده میکنم،خیلی اذیت می شوم،گرمای شدید بدن دارم به طوریکه زمستان پنکه روشن می کنم،بعضی شب ها تو خواب به قدری عرق میکنم که تمام لباس هام خیس میشه،یبوست شدید هم دارم،این دوستل هم همش در حال مراعات کردن هستم،نه ورزش،نه پیاده روی ،نه فعالیت انچنانی ،نه میتونم یه بار سنگین بلند کنم،وسط ستون فقراتم اگه یه مقدار خسته بشم تیر میزنه،درد شدید داره،دکتر طی این دوسال نه برام ام ار ای نوشت ،نه یه ازمایش،در صورتیکه من تو سایت خوندم عوارض کبدی این دارو دارد،من نمیدونم چیکار کنم،لطفا راهنمایی کنید،ایا واقعا من نیاز به ام ار ای ازمایش ندارم،و این قرص تا کی بخورم.

 14. من حدود ۷ ساله به فیبرومیالژی مبتلا شدم درد بدنی از کار و زندگی انداختتم از قرص دولکستین۶۰ و پرگابالین۷۵ استفاده میکردم ۶ ماه پیش یهو قطع کردم حدود دوهفته پیش دیدم افسردگی شدید دارم میگیرم انگیزه ندارم هیچی شادم نمیکرد طوری که حواسم از مشکل جسمیم به مشکل روحیم رفت دوباره رفتم دکتر روماتولوژیست بهم دولکستین۳۰ تجویز کردن
  میخورمش تب میکنم سردم میشه دچار سرماخوردگی میشم درد بدنیم بیشتر شده ولی از لحاظ روحی بیخیالتر و بهتر شدم انگیزه پیدا کردم
  بنظرتون دوز دارو کمتر بشه بهتر نیست یا بنظرتون جایگزین این دارو چی میتونه باشه چون شبا هم نمیذاره بخوابم گاها ۱/۴ قرص کلونازپام میخورم تا بخوام

 15. سلام آقای دکتر مدتی هست دچار استرس شدید هستم که باعث درد عضلات و تنگی نفس در من شده و همچنین افسردگی شدید گرفتم دکتر رفتم دولوکستین ۲۰ روزی یکبار و نورتریپتیلین ۱۰ روزی دو بار صبح و شب تجویز کردن اما شنیدم شروع درمان با دولوکستین باید روزی دو مرتبه باشه میخواستم نظر شما رو هم بدونم؟

   • سلام اقای دکتر من به خاطر درد های عصبی دست و پاهام رفتم دکتر که بهم دلوکستین ۲۰روزی یه بار و نورتریپتیلین ۱۰ شبی یه عدد داد بعد سه روز مصرف حالت بی اشتهایی شدید و فشار خون بالا گرفتم که با گیجی همراه بود با مشورت پزشکم دارو ها رو یه دفعه قطع کردم الان حالم بدتر شده اصلا نمیتونم بخوابم تا خوابم میبره سرم میسوزه و از خواب بیدار میشم کلا اشفته شدم نمیدونم کی اثرش میره

 16. درود بر شما آقای دکتر. پزشک من برای فیبرومیالژیا، دلوکستین(Duloxetin) یا سیمبالتا (Cymbalta) 20 روزی یک عدد تجویز کرده. اما نمی دانم کی باید بخورم. خواهشمندم که راهنمایی فرمایید که آیا پیش از غذا، همراه غذا و یا پس از غذا باید خورده شود. مرسی

 17. سلام آقای دکتر. میشه در مورد نیمه عمر دارو توضیح بدید؟ مثلا داروی کویتیاپین نیمه عمر ۷ ساعته داره و بعضی ها چندین بار در روز مصرف میکنن و بعضی فقط شب. داروی ابیلیفای نیمه عمر ۷۵ ساعته داره اما هر روز باید مصرف کرد. یا همین دلوکستین. یعنی بعد از ۱۲ ساعت دلوکستین از بدن خارج میشه و باید دوباره استفاده کرد؟

  • بشرط اینکه قول بدی این سوالو ادامه ندی و منو تو حواشی نگه نداری.کارای واجبتر داریم
   خب هر چه نیمه عمر کوتاهتر باشه باید تعداد بیشتری تند تند مصرف کرد و وقتی نیمه عمر بلندتر دیرتر مثلا روزی یکبار
   نیمه عمر وقتی ۱۲ ساعته یعنی بعد از دوازده ساعت مقدارش تو بدن نصف میشه مثلا از بیست میلی ،فقط ده میلی تو بدن میمونه،۲۴ ساعت بعد پنج میلی،۳۶ ساعت بعد دو نیم میلی،۴۸ ساعت بعد یک و بیست و پنج میلی…..اگر یه جدول بکشی و اون بیست میلی که هر دوازده ساعت خورده میشه و همین اعدادو بنویسی و انتهای جدول میزانی که در بدن باقی میمونه رو بنویسی متوجه میشی که اگر شخصی مرتب و سرساعت داروشو بخوره از یه جایی به بعد میزان دارو در بدنش به یک حد ثابتی میرسه

 18. سلام آقای دکتر
  .من برای درمان اضطراب چندماهیه زیر نظر متخصص از قرص دولوکستین (سیمبالتا) استفاده می کنم.الان بعضی وقتا روی گونه هام و برخی اوقات اکثر نقاط بدنم احساس سردی و خنک شدن دارم.احتمال زیاد حس کردین موقع خوردن یه خوراکی بسیار ترش مثلا لواشک یه حسی رو صورت تون ایجاد میشه.تقریبا همچین جسیه.میتونه از عوارض قرص دولوکستین باشه ؟

 19. سلام و درود
  آقای دکتر
  دولوکستین۶۰ برای اضطراب من تجویز شده و چندوقتیه به خولی اضطرابمو کنترل میکنه.اما هنگام مواجهه با رویدادهای اضطرابی و قرار گرفتن تحت فشار ،عضلات بدنم احساس ضعف و کم توانی می کند.بطور معمول در چنین مواردی چه راهکاری توصیه می شود تغیر دوز مصرفی زیر نظر متخصص گزینه مناسبی است ؟

 20. با سلام
  بنده حدود ۳ماه است دولوکستین ۲۰ زیر نظر پزشک مصرف میکردم که طبق نظر ایشون به ۳۰رسوندمش از اون موقع انرژی ام بیشتر شده اما اضطراب و برقراری گرفتم به نظر شما با ادامه دادن رفع میشه یا همون ۲۰ رو بخورم؟

 21. سلام
  روزبخیر

  تاثیراتی که بیماری افسردگی بر بدن داره مانند معده درد، چشم درد، میگرن، مشکلات پوستی و… رو می توان بدون درمان افسردگی، معالجه کرد؟

 22. سلام
  روز بخیر

  میخواستم بدونم چرا اثر داروهای اعصاب در درازمدت مشخص میشه؟ چرا باید ی دارو رو یک ماه مصرف کنیم وتمام عوارضش رو تحمل کنیم دراخر هم متوجه بشیم که سازگار نیست ودوباره ی داروی جدید

  چرا دارویی ساخته نمیشه که مثل مسکن تاثیر فوری داشته باشه؟

  ممنون

 23. بانام خدا-وباسلام و احترام-به علت عوارض جسمانی اضطراب-پزشک محترم داروی سرترالین ۱۰۰ برای صبح و شب تجویز نمودند.بعد از گذشت یک ماه عوارض فوق کمتر شده است.اما از روز اول مصرف تا به امروز دچار عارضه دارویی لرزش شده ام.به علت مسافرت پزشک متمنی است شما پزشک محترم راهنمایی فرمایید.باتشکر سیدداودالفتی-۵۶ ساله-مجرد وساکن تبریز

 24. با سلام خدمت شما
  میخواستم بدونم دولوکستین از سیتالوپرام قویتره؟
  واینکه یک عدد دولوکستین۲۰ برابر چه مقدار سیتالوپرام است؟
  ممنون از شما.

 25. با عرض سلام
  شما فرمودید مکمل های تقویتی برای تقویت سیستم نورونی و شادابی بدن مفیدن آیا دولوکستین هم برای تقویت سیستم نورونی و شاداب کردن بدن مفیده ؟
  ممنون از شما.

 26. سلام آقای دکتر
  کلا مشکلم استرس و اضطرابه. یک روز خوبم سر حال سرحالم باز فرداش یهو مثلا دستام سرد میشه صورتم داغ میشه بی حال میشم حال حرف زدنم ندارم خواب الودگیم میگیره و …
  آقای دکتر جعفرزاده (متخصص اعصاب و روان )بهم گفتن مشکل تو استرس و اضطرابه.
  الان داروهایی که مصرف میکنم ایناست.
  ظهر:نصف سیتالوپرام۲۰_ نصف هالوپریدول۰٫۵_ نصف لاموتریژین۵۰_ پروپرانولول۱۰_ دولوکستین۲۰_ نروزان ویتابیوتیکس

  شب:لاموتریژین۵۰_ نصف الانزاپین۲٫۵_ پروپرانولول۱۰
  ولی هنوز اون ضعفم خوب نمیشه.در ضمن بگم لاموتریژین قرصیه که برای من معجزه کرد و استرس و اضطرابم رو خیلی بهتر کرد و من بهش ایمان دارم چون اوایل که رفتم پیش دکتر خییییلی داغون بودن در حدی که دستام میلرزید و …
  ولی با دادن لاموتریژین کلا زندگیم دگرگون شد.
  حالا به نظر شما چکار کنم؟

 27. سلام آقای دکتر
  دولوکستین ۶۰ تجویزشده برای اضطراب شدیدی که داشتم.تنش های روانی منو یخوبی کنترل میکنه اما چند هفته ایه موقع تحرک بدنم حالتی شبیه سوزن سوزن شدن یا گزگز داره، همجنین یه حالت سردی بهم دست میده.معمولا هم از باها شروع میشه.بعضی وقا ها هم که عمدتا روزهای تعطیل است موقع تحرک زیاد احساس می کنم یه خورده کم حوصله و کم انرزی میشم.
  یه بار از شما سوال کردم گفتین ار داروی کمکی استفاده می کنن معمولا.
  می خواستم ببرسم propronol بهتره در کنار دولوکستین جهت بهبود این علایم؟
  ممنون از شما

 28. با سلام
  کپسول زینک پلاس برای ریزش موهام گرفتم.میخواستم ببینم با داروهای اعصاب تداخل که نداره؟مثلا ظهر بعد ناهار زینکم بخورم داروهای اعصابمم بخورم؟
  ممنون از پاسخگویی شما دکتر عزیز و محترم.

 29. سلام آقای دکتر. من ۳۳ سالنها و ۴ ساله دچار کمر درد شدید و گرفتگی عضلات کتف و پا شدم، اصلا خوب نمیشم همیشه درد دارم و زندگیم فلج شده، آخرین دکترم بهم گفت دردت سایکوسوماتیک هست و بهم ۲۸ تا قرص دولکستین ۲۰ داد، البته قبلا سیتالوپزام خوردم ۳ ماه ولی تغییری نکردم، حالا به نظرتون دولکستین رو بخورم؟؟؟؟ و اینکه باید صبح بخورم یا شب قبل خواب،
  ممنون

 30. سلام آقای دکتر
  عوارض دولوکستین معمولا با قطع مصرف از بین میرند؟
  من برخی مواقع حالتی شبیه مور مور شدن یا گزگز شدن دارم.همچنین بعضی وقت ها یه حالت سردی بهم دست میده.

 31. با عرض سلام و وقت بخیر
  آقای دکتر
  من از وقتی دلوکستین مصرف کردم، حالم خیلی بهتر شده.برای اضطراب شدید و افسردگی خفیف.
  اما چند وقتیه که بعضی اوقات روی صورت و گردنم حالتی شبیه سرد شدن دارم که تاحدودی اذیت کننده است.همجنین موقع تحرک زیاد یه مقدار انرزیم کمتر میشه.
  میخوا ستم ببینم این علایم مربوط به عوارض جانبی قرص میتونه باشه کا کاهش تاصیر دارو.یکی دو ماه اول این حالات رو به این شکل نداشتم.

  • به احتمال قوی بله
   هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
   حساس روی چیزهای کوچیک نباشید این علایم ریز بدنی با تمرکز روی اونها بیشتر میشن و با بی توجهی کمتر

 32. باعرض سلام
  این دارو واسه اضطرابم تجویز شده با دوز۳۰روزی یکی. ولی احساس میکنم اضطرابم بدتر شده.ممکنه از دارو اضطراب بدتر شه؟
  با تشکر

 33. سلام آقای دکتر.
  من این دارو رو واسه افسردگی و اضطراب گرفتم.
  روزی یک عدد ۲۰ میل مصرف میکنم.
  به چند هفته ای میشه که شروع کردم به اسفاده از این دارو.
  صبح ها قبل از استفاده لرزش شدید بدن، سردرد و سرگیجه دارم تا اینکه از این دارو استفاده کنم.
  میخام دارو رو قطع کنم.
  چیکار کنم تا این علائم و لرزش ها قطع بشه؟؟؟

 34. با سلام و عرض ادب
  آقای دکتر من سرباز هستم و تا پامو داخل پادگان میزارم به شدت می ترسم و فقط می خوام فرار کنم و چون می دونم نمی تونم فرار کنم می خوام خودمو بکشم
  سه بار اقدام به خودکشی کردم چند بار هم از حرص و بی اعصابی خود زنی کردم کلافه شدم
  از یازده سال پیش افسردگی و آگروفوبیا اضطراب و پانیک داشتم
  از وقتی اومدم سرباز چندین دکتر رفتم و داروهای مختلفی واسم نوشتن
  مثلا دلوکستین همراه با پروپانولول…سرترالین…کلرودیازپوکساید و کلومیپرامین…دلوکستین با پروپانول با نورتریپتیلین
  آقای دکتر ولی متاسفانه دچار وسواسم هستم و اول میام داروها رو سرچ می کنم و عوارضشون رو می خونم و به شدت میترسم و نمی تونم بخورم
  نمی دونم چیکار کنم با خودم احساس می کنم که روزای آخر زندگیمه و بهترین کار مردنه
  جون خودم واسم مهم نیست فقط نگران مادرم هستم که تا آخر عمر بشینه غصه امو بخوره

  • بله مثل شما دیدم یه بیقراری وحشتناک در بعضی محیطها،بنظرم به پزشکهای اونجا مراجعه کنید ،صلاح نیست در اون محیط باشید

 35. سلام اقای دکتر.آیا این قرص میتونه عوارض مربوط به خودارضایی مانند ضعف و خستگی و خواب الودگی و… رو کاهش بده و در کل میتونه باعث تقویت بدن و کاهش ضعف بعد از خودارضایی بشه؟

 36. سلام آقای دکتر.ظهرها دولوکستین۳۰میخورم. صبح روز بعدش خواب آلودگی و ضعف دارم.امکان داره اون خواب الودگی صبح ماله دولوکستینه باشه؟با تشکر.

 37. سلام آقای دکتر
  روزتون بخیر
  من شش ماهی میشه که دولوکستین ۶۰ مصرف می کنم برای کنترل اضطرابم.
  اما تو یکی دو ماه اخیر مخصوصا, با اینکه میل جنسی ام خوب بوده اما به سختی قادر به انجام نعوظ می شدم.
  این مورد میتونه مربوط به مصرف سیمبالتا باشه؟ و با قطع تدریجی قرص این مشکل برطرف می گردد؟

 38. با سلام میخواستم بدونم داروی پروپرانولول برای از بین بردن خود اضطراب خوبه یا از بین بردن علایم اضطراب مثل لرزش و طپش و اینا؟ممنون

 39. سلام اقای دکتر
  لطف میکنید کمک کنید من همین دولوکستین۲۰ رو کم کنم الان یکدفعه کم کردم کلا به هم ریختم؟
  ۳ساله دارم مصرف میکنم خوب شدم فقط لطف کنید بگید قرص جایگزینش چیه؟

 40. سلام آقای دکتر
  من تو۵ماهی که سیمبالتا مصرف می کنم، ۸ کیلو وزنم اضافه شده.
  درصورتیکه رژیم غذایی و ورزشم مث سابقه.
  ابن افزایش وزن بعد از قطع دارو ف برظرف میشه معمولا ؟

  • خب بستگی به سنتون و وزنتون هم داره اگر از قبل هم چاق بودید و چربیتون کهنه ست شاید به این راحتی دوباره لاغر نشید
   در مجموع فکر میکنم بعد از قطع دارو تا حدود هشتاد درصد وزن اضافه شده ،دوباره کاهش پیدا کنه

 41. سلام آقای دکتر
  دکتر من یک هفته میشه که دولکستین مصرف میکنم ولی زیاد احساس خستگی میکنم میخواستم بفهمم که خستگی خوب میشود ممنون

 42. سلام آقای دکتر من ۳ ماهه عمل دیسک کمر کردم و دکترم این دارو رو تجویز کردند . دیشب اولی رو خوردم و کل شب ار حالت تهوع و خشکی دهان بلند شدم و از صبح هم بی حال و خشکی دهان می کنم و احساس سبکی و افت فشار می کنم . لطفا بفرمایید آیا طبیعی است ؟ ممنون

  • اصلا این نحوه ی تجویز و مصرف،که از همون بار اول یک قرص خورده بشه صحیح نیست
   این قرص با کمترین میزان یعنی یکچهارم قرص بهتره مصرف بشه و به اهستگی و فواصل ۵ تا ۷ روزه یکچهارم یکجهارم افزایش داده بشه
   همزمان بهتره قرص ضد تهوع و طپش و خواب هم در اختیار بیمار قرار بگیره

   • دوباره مزاحمتون شدم
    این دارو به صورت کپسول ۳۰ هست چطور میشه یک چهارم مصرف کرد؟ با دکترم تماس گرفتم گفتند زمان دارو رو به صبح تغییر بدم و یک هفته ادامه بدم و اگر نتونستم عوارض جانبی اش رو تحمل کنم دارو رو عوض می کنند.
    حالا این سوال برای من پیش آمده که آیا این دارو برای دردهای کمر و پا و مشکلات تیر کشیدن ها در راستای ستون فقرات و بی حسی های پاهای من تجویز شده ؟
    سپاسگزارم از لطف شما

    • بله برای دردهای بدنی عالیه
     ۲۰ میلی هم داره
     همچنین میشه محتویات کپسولو خالی کرد و دوباره کپسولو بست 🙂 البته تنظیم دوز خیلی دقیق نمیشه

 43. سلام آقای دکتر
  بیش از شش ماه میشه که سیمبالتای ۰۶ رو دکتر برای درمان اضطرابم تجویز کرده.
  و بخوبی تونسته اضظراب منو گنترل کنه.من تاثیر این دارو رو میتونم بین ۸۰ الی ۹۰ درصد ارزیابی کنم.حالا دیگه تنش های شدید و عذاب آور قبلی رو ندارم.
  بخاظر همین می خواستم زیر نظر دکتر به تدریج دوز رو کاهش بدم.
  اما راستش ترس دارم بابیت این موضوع.چون مظالبی که کاربرای مصرف کننده این قرض در سایت drugs درمود تاثیرات قطع این قرص نوشته بودند، منو نگران کرده.
  مواردی رو خوندم که بعضا بعد از قطع دارو دچار علایم و عوارض شدید شده بودند.
  به نظر شما چقدر احتمال داره بعد از قطع دارو علایم برگرده و جلوگیری از این مورد چه راهکاری توصیه میشه.
  ممنون از کمک تون

  • نه ،شما تحت تاثیر حرف دیگران قرار نگیرید…بعد از اتمام دوره درمان ،بتدریج دارو باید قطع بشه…گاهی میشه از داروهای دیگه برای جلوگیری از عوارض قطع کمک گرفت.مثلا از مسکنها،ویتامینها،ضدتهوع ها و.

 44. سلام و وقت بخیر
  آقای دکترِ
  من تو چند ماهی که سیمبالتا می کنم بسیار خوب بوده.برای GAD.الان ۷ ماهی میشه مصرف می کنم.ولی تو چند هفته اخیر بعضی اوقات تاحدودی احساس کم حوصلگی دارم که غالبا هم بعد از مصرف قرص شروع می شود!!!برای این مورد چیکار میشه کرد و اینکه بهتر نیس دوز کاهش داده بشه چونکه اکثرا بعد از مصرف قرص این حالات بهم دست میده که تو ماههای ابتدایی این شکلی نبود.
  باتشکر

 45. سلام آقای دکتر
  من نصف سیتالوپرام۲۰ رو به اضافه یک دولوکستین ۲۰ یکدفعه ترک کردم بعد از یک هفته غیر عوارض جسمی دچار عوارض روحی مث اضطراب و لرزش و تنش و افسردگی شدم.
  اینا عوارض ترک ناگهانیشه یا برگشت افسردگی؟چون یک ساله مصرف میکنم.ممنون.

 46. سلام آقای دکتر
  دولوکستین فرد بیمار رو درمان میکنه یا فقط درد رو تسکین میده؟
  پزشک یادمه بار اول به من گفت که حداقل باید شش ماه مصرف بشه.چون طی این مدت قراره چیزی رو داخل بدنت بسازه.می خواستم ببینم اون چیزی که داخل بدن ساخته نیشه دقیقا چیه.
  و اینکه اگر سایت یا مطلب مفیدی که نحوه تاثیر این قرص رو تشریح کرده باشه برای اضطراب و تنش .لینک اش رو بذارین ممنون تون می شوم.

 47. سلام آقای دکتر
  من مو قع نزدیکی ناهار تاحدودی دستام و بدنم لرزش و ضعف خفیف می کیره که بعد از خوردت غذا تاحدزیادی برطرف میشه.
  ازمابش خون و قند و تیرویید و …هم دادم همه جی اکی بود.
  البته اضطراب دارم و سیمبالتا میخورم که اضطرابم بهتر شدهالبته.
  چیز نرمالیه و اینکه میتونه مرتبط با اصطرابم باشه؟

  • نه، این به سوخت و ساز بدن شما و سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیکیه شما برمیگرده،یعنی به کلیت تیپ فیزیولوژیکی شما
   وقتی صحبت از بررسی وجود ادمی بعنوان یک واحد کلی میشه،ما پزشکها و رشته ی پزشکی دانشگاهی که عادت به جزء نگری داره ،حرف موثری برای گفتن نداریم
   اما بنظرم همکاران رشته هایی مثل هومیوپاتی و طب سنتی در این زمینه موفقترند
   بنابرین توصیه میکنم به اونها مراجعه کنید

 48. سلام
  بنده مدت ۶ماه دولوکستین۲۰مصرف کردم.به علت ضعف و خستگی که ایجاد میکرد گذاشتمش کنار.الان ضعف و خستگیم خوب شده ولی اعصابم به هم ریخته.عصبانیت و بی خوابی و عدم تمرکز …. .
  الان به نظر شما چیکار کنم؟مخصوصا بی خوابی خیلی رنجم میده.فک کنم عوارضی که گفتم همه مال بی خوابی و بد خوابی باشه.
  چون دیشب یه قرص گاباپنتین۱۰۰واسه خواب خوردم خوابم بهتر شد صبح اعصابمم خیلی راحت تر شد.به نظر شما الان چکار کنم این بد خوابیم خوب شه؟

 49. سلام آقای دکتر
  گاباپنتین ۱۰۰ سبکتره یا ۱/۴کلونازپام۱ واسه خواب؟ و اینکه اگه یک ماه گاباپنتین ۱۰۰ یا ۱/۴کلونازپام۱ یکی شب مصرف کنیم و یکدفعه قطع کنیم مشکلی پیش میاد؟
  ممنون از شما دکتر بزرگوار.

 50. با عرض سلام
  من چندسالی هست به خاطر اضطراب فراگیر و وسواس فکری و حملات پانیک داروی سرترالین هم مصرف می کنم حالم بهترشده ولی دکترم گفت دولکستین جایگزین سرترالین کنم ممکنه وسواس ف فکری هم دوباره برگرده؟
  البته نورتریپتیلین و پروپرانول و پرگابالین هم مصرف می کنم
  به تازگی هم دکتر بهم پرفنازین داده

 51. سلام آقای دکتر
  من بیش از هفت ماه می شود که ددالوکستین ۶۰ مصرق میکنم برای اضطراب.الان حالم بهتره و میخامزیزنطر دکتر ، قطع کنم.معمولا چه مدت نیازه تا دوز ۶۰ بطور کامل قظع بشه؟ و میزان دوز در هر دفعه کاهش حدود چند میلی گرم کم میشه ؟

 52. سلام آقای دکتر. .
  یه مدت به علت نخوابیدن و شب بیداریهای کنکورم سردردهای زیادی رو تحمل کردم و این اواخر احساس کردم گوشم ترشح داره و با یک استخر رفتن و دو روز بعد “وزوز گوش ” اومد به سرغم .
  همه جا رفتم گفتن آقا گوش شما هیچ مشکلی ناره و عفونت هم نداره … تا نهایت یکی از دکترها گفت این تا آخر عمر باهاته و دست به دامن خدا شو …. از نظر روحی نابود شده بودم همون لحظه …
  سه ماهی گذشت و درس خوندن های من به روزی ۱۷-۱۸ ساعت رسید … به طوری که میخواستم بخوابم درد شدیدی رو همیشه پشت سرم سرم احساس میکردم و میخوابیدم … متاسفانه تغیرات شدیدی هم در ساعت فیزییولوژی بدنم هم دارم و مدام هر ده دوهزده روز ریتم شب و روز خوابم عوض میشه …. دیگه نتونستم از سردرد تحمل کنم رفتم پرشک ..
  سیتالوپرام و ریسپیریدون تجویز کردن … به یک هفته نکشید که کل سیستمم به هم خورد .. چهار شبانه روز خواب به چشمم نرفته بود … نمیتونستم غذا بخورم و افکار منفی هم که جای خودش …. یکی از دوستان گفت برو اصفهان پزشکش خوبه … اورژانسی با هواپیما رفتم و اون گفت ” علایم میگرن خفیفه ” و دپاکین و نورتریپتلین و پروپرانول ۲۰ تجویز کرد …. معجزه کرده بود برام … اصلا دیگه یردردم به حساب نمی یومد و مدام تاکید کرد که حتما بعد از مصرف این ۳ ماه ، یه نسخه دیگه از داروها باید بخرم و مصرف کنم .
  من مصرف دوم رو خودسرانه قطع کردم ( ۶ ماه پیش ) و دیگه ادامه ندادم … الان هم سردرد زیادی ندارم … اما وقتی دو ساعت کتاب مبخونم یا اینکه چند ثانیه گردنمو به این طرف و اونطرف میپرخونم درد جزئی میزنه به سرم و اگه استراحت ندم به گردنم گردن دردم شدید میشه ….
  امروز رفتم متخصص مغر و اعصاب …. برام دلوکسین ۳۰ و گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کرده …. تصور نمیکردم که اینا هم داروهای افسردگی باشن تا زدم اینترنت …. دلم یهویی ریخت …
  خیلی میترسم … بلایی که ریسپریدون و سیتالوپرام سرم آورد رو تا ابد فراموش نمیکنم … از بیخوابی خیلی میترسم …. الان خوابم خیلی خوبه و کیفیتش هم رضایت بخشه …. ( علت اینکه دپاکین رو هم قطع کردم این بود که بی جهت از تو خواب می پریدم و احساس کردم یه سیاهی همیشه تو اتاقمه …. و مصرف اونو ادامه ندادم …

  در حالت عادی اصلا هیچ سردردی ندارم اما همینکه دو سه ساعت سرم گرم بشه اون سردرد لعنطی که میدونم با سردردهای دیگه فرق داره می یاد سراغم …. مخصوصاً زمانی که سرم پائینه و کمی گردنم خم میشه موقع مطالعه …

  مرسی … ببخشید که طولانی بود.

  • بنظرم همون نسخه ی اصفهان برات مناسبتره حتی یکدونه شون…مثلا روزی یکدونه فقط پرانول بخور…در ضمن بخودت ویتامین هم برسون….ضمن اینکه روش مطالعه تو عوض کن،خب هر ادم سالمی سه ساعت سرش پایین باشه و ماه ها اینجوری زندگی کنه یه بلایی سرش میاد…پوزیشنتو دایم باید عوض کنی…سبک زندگیت ایراد داشته و به بدنت فشار اوردی حالا میخوای با قرص خوبش کنی،تحرکت کمه

   • ممنونم .. بله حق با شماست …..
    ویتامین D بدنم ۱۶ هستش و یک مدته دارم قرص میخورم و تیروئیدم هم کم کاره …. ۱۰ و اونم دارم قرص میخورم ….

    حتماً در اولین فرصت میرم اصفهان و این داروها رو هم نشونش میدم …..
    آقای دکتر … واقعاً منم همین حسو داشتم ولی نگران این بودم که خودسرانه مصرف نکنم … وقتی پروپرانول میخورم پشت سرم خیلی سبک میشه … چون هیچ موقع نمیتونم رو به بالا روی متکا بخوابم … نه اینکه نتونم بلکه اذیت میشم و پشت سرم خیلی سنگین میشه و مجبورم به طرفی غل بخورم و وقتی این قرص رو میخورم … احساس سبکی پشت جمجمه میکنم و خودم تعجب میکنم و تا چند دقیقه انگار آزاد و رها از تموم دردا هستم ……

    ممنونم از شما … خیلی امیدوارم کردی …. خیر ببینی ….
    نمیدونم چطور تشکر کنم .
    از پاسخگویی سریع و صریحتون هم ممنونم …

 53. با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  دکتر من مشکل اضطراب فراگیر دارم همره با وسواس فکری سابقه حملات پانیک سابقه ۱۲ سال مصرف داروهای مختلف دارم الان سرترالین-پروپرانول-بوسپیرون-نورتریپتیلین-پرگابالین- ریسپریدون مصرف می کنم
  الان وسواس فکریم و حملات پانیک با سرترالین بهتر شده ولی هنوز اضطرابم خوب نشده اضطراب زیاد دارم
  دکتر گفته سرترالین به تدریج قطع کنم و جاش دولکستین بخورم پرفنازین هم اضافه کنم بخورم بوسپیرون و ریسپریدون قطع کنم بقیه دارو هام مثل سابق بخورم
  احتمالش هست با این تغییرات دوباره وسواس فکریم زیاد بشه؟

 54. سلام اقای دکتر خواهر من یک ماه بدلیل درد استخون ها دلوکسین ۳۰ مصرف کرد البته دکتر تجویز کرد بعد یکماه بدلیل عوارض زیاد قطع کرد و الان سه چهار روزه که ریزش مو- تکرر ادرار – سرگیجه – سردرد و .. داره
  سوالم اینجاست به مرور این عوارض هم از بین میره و یا ممکنه عوارض قطع بمونه؟

 55. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر علی وردی
  من در کشور آلمان زندگی میکنم ولی متاسفانه دسترسی به روانپزشک هم زبان ندارم. یکی از پزشکان تیم روانپزشکی تشخیص شیزوفرنی و دیگری تشخیص دو قطبی و دیگری تشخیص افسردگی شدید داده. متاسفانه روز به روز حالم بدتر میشه . یکی از پزشکان داروی Opipraram50 رو تجویز کرده. تقریبا ۱۰ روزه که قبل از خواب مصرف میکنم و دیگری قرص Duloxetin تجویز کرده که باید از فردا صبح شروع به مصرف کنم. لطفا راهنمایی کنید مصرف همزمان این دو دارو مشکل ساز تست یا نه؟ در ضمن از نظر کبد و کلیه سالم هستم.
  با تشکر

  • نه مشکل ساز نیست جز اینکه حواستون باشه عارضه ی گیجی و خواب الودگی ناشی از تجویز توامان دارو. زیاد نباشه
   و دیگه اینکه اگر واقعا دو قطبی یا اسکیزوفرنی مطرح باشه،داروهای ضدافسردگی میتونن موجب ایجاد شیدایی و یا تشدی روانپریشی بشن

 56. سلام آقای دکتر
  من ۲۶ سال دارم.
  حدود یه سال بود که بطور متداوم تنش و انقباض و علایم اضطرابی شدید رو تجربه می کردم و بعد از آزمایشات مختفی که انجامداده بودم، نهایتا با ارجاع به متخصص اعصاب و روان و بنابرتشخصی متخصص، مشخص شد که اضطراب فراگیر دارم.الان حدود ۱۰ ماهه که دلوکستین نسخه ۶۰ خارجی مصرف می کنم و حالم خیلی خوبه.هرجند که یه سری عوارض مت اضاقه وزن و…داشتم ولی شرایط کلی ام مطلوبه.
  حالا میخام بصورت تدریجی مصرفش رو کاهش بدم اما ترس شدیدی از بازگشت علایم بعد از قطع مصرف دارم.به نظر شما و طبق تجربه خود شما تا چه حد امکان برکشت علایم وجود دارد؟

  • بخشی از کسانیکه اضطراب منتشر دارن نیاز به درمان همیشگی دارن ولی امیدوارم شما جزو کسانی باشید که جواب همیشگی بگیرید
   جواب همیشگی گرفتن مستلزم اینه که شما از فنون روانشناختی هم استفاده کنید

 57. سلام دکتر جان خسته نباشید، من حدود ١ هفته هست که از کپسول ٣٠ میلی گرم دولوکستین در صبح ها استفاده میکنم ، در طول این مدت مو های بدنم و حتی مژه ها و ابرو هم شروع به ریختن کردن ، کاهش میل جنسی و اختلالات جنسی هم داشتم ، این دارو باعث افزایش سطح پرولاکتین خون میشه ؟ شب ها هم یک دپاکین ۵٠٠ و لورازپام ٢ و یک ونلافاکسین ٣٧/۵ مصرف میکنم. تشکر

  • نه کاهش میل جنسی بخاطر سروتونینه چون شما داری همزمان دو تا دارو با اثر مشابه میخوری(دلوکستین و ونلافاکسین)

 58. خیلی ممنون دکتر جان ، یعنی این داروها بر مقدار هورمون ها موثر نیست ؟ یعنی مثلا هورمون تستسترون رو کاهش بده ؟ همانطور که قبل گفتم داروهام ٣٠ میلی گرم دولوکستین صبح ها و شب ها لورازپام ٢ و دپاکین ۵٠٠ و ونلافاکسین ٣٧/۵ مصرف میکنم ، دکتر معالجم گفت ممکنه دوز دارو هارو بالا ببرم. تشکر از توجه شما

 59. سلام آقای دکتر
  من بعد از هشت ماه مصرف سیمبالتای ۶۰ برای اضطراب فراگیر و گرفتن نتیجه بسیار مطلوب,تصمیم به قطع تدریجی قرص دارم.سیمبالتا علیرغم تاثیرگذاری بسیار خوب عوارض جانبی و نکات منفی هم به همراه داشته از جمله:افزایش وزن زیاد, کاهش توان جنسی و مشکل در نعوظ,تاحدودی خواب آلودگی های روزانه و همچنین هزینه نسبتا بالای نسخه خارجی آن.
  این ترس رو دارم که بعد از قطع دارو اضطراب قیبلی ام برگردد (که اصلا دوست ندارم اون علایم آذاردهنده رو مجددا تجربه کنم) چه گزینه جایگزینی مناسب خواهد بود؟ باز شروع به ادامه مصرف سیمبالتا؟
  چون عوارض جنسی و مشکل اضافه وزن وضعیت جسمانی بدنم رو از فرم خلرج میکنه با ادامه وضع موجود و یه جورایی مصرف طولانی مدتش سخته.
  البته ذکر اینته لازم است که تمام سعی ام رو می کنم بعد از قطع,سبک زندگس سالم,تغذیه,ورزش,خواب ,مدیتیشن و آرام سازی و سایر متدهای روانشناختی رو برای حفظ شرایط مطلوب به کار بگیرم.

  ممنون از شما

 60. Sسلام دکتر
  بنده زیر نظر پزشک سرترالین مصرف میکنم البته دکتر آسنترا رو گفت ولی هزینش زیاد شد سرترالین سبحان گرفتم ولی سبحان هم کمیاب شده و حکیم یا تهران دارو فقط تو شهر من موجوده
  فرقی ندارن؟موقتی آسنترا رو بخورم تا سبحان پیدا بشه؟

  ممنون

 61. سلام
  فقط قصد داشتم از آقای دکتر تشکر کنم
  شاید روزی حضوری مزاحمشون شدم

  من ۳۵ سالمه و سال‌هاست دچار وسواس فکری هستم که باعث اضطراب و افسردگی من شده
  البته سال‌ها خوب هستم و در اثر فشارهای کاری مستعد میشم که ناگهان به یک اتفاق حساس بشم.

  امیدوارم پزشکان خوبی مثل شما همیشه تندرست و موفق باشند.
  با تشکر

 62. با سلام و احترام
  دکتر، بنده ۴ ماهی هست که وسط خواب شبم بیدار میشم و به همین دلیل خستگی و خواب آلودگی در طول روز منو بسیار اذیت میکنه. در کل فرد مضطرب و استرسی ای هستم. به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون به من دلوکستین ٢٠ بصورت کپسولی با نحوه مصرف هفته اول ١ عدد صبح و هفته های بعد یکی صبح و یکی شب تجویز کرده اند. من هنوز مصرف رو شروع نکردم چون در دوران مطالعه کنکور هستم و میترسم با مصرفش خواب الودگیم بیشتر بشه و نتونم درس بخوام. میخواستم نظر شمارو بدونم که ایا با مصرف این دارو خواب شب من درست میشه و خواب الودگی در طول روز من بهتر میشه؟
  با تشکر فراوان

  • فکر نمیکنم با این قرص خوابتون درست بشه
   ولی اضطرابتون خوب میشه
   و اگر اضطرابتون خوب بشه احتمال قوی خوابتون هم ممکنه خوب بشه

 63. با سلام
  اقای دکتر من تقریبا سه روزه که مصرف دلوکستین رو شروع کردم و یک حالتیه که حس میکنم “چشم راستم درد میگیره” و یکم “چشمام تار شده”، اینا فکر میکنم مال این قرصه، ایا باید این علائم رو جدی بگیرم یا خوب میشه؟
  مکمل “مولتی ویتامین فارماتون” مشکلی نداره باهاش مصرف کنم؟
  و سوال اخرم اینکه مصرف “کافئین ها” برای بیدار موندنم در دوره ای تحت درمان این قرص هستم مشکلی نداره؟
  با تشکر

 64. سلام اقای دکتر، میخواستم بپرسم که این دارو به درمان استرس و اضطراب کمک میکنه یا اینکه مثل پروپرانول فقط علائمش رو کنترل میکنه؟ مرسی

 65. سلام آقای دکتر
  بعد از مصرف این قرص دچار اضافه وزن زیاد شده ام.بعد از خوردن غذا یا نوشیدنی زیاد احساس.می کنم بالای شکمم باد میکنه.اخیر حس می کنم تو مهره های کمرم یه درد خفیفی دارم.این مشکل مهره های کمرم میتونه بعلت عوارض و اضافه وزن شکم باشه؟

 66. سلام آقای دکتر
  من.بخاطر مصرف سیمبالتا دچار درد بالای شکم و معده و همچنین بعضی وقتا سوزش می شوم.چه داروی معده برای برطرف کردن مشکل مناسیب؟رانیتیدن خوبه واسه این کاربرد؟

 67. سلام آقای دکتر
  من دیروز سوالی داشتم ازتون .ولی فکر می کنم خیلی واضح نتونستم مطرح کنم.
  من نزدیک ۱۰ کلیو اضافه وزن داشتم در طی حدود ۱۰ ماه بعد از مصرف سیمبالتا.
  که عمده افزایش وزنم در ناحیه شکم و سینه هاست.تو جندهفته اخیر یه احساس درد و سوزش نسبتا خفیفی در مهره هاکمرم احساس می کنم.باتوجه به این مطلب زیر شما احتمال میدین مربوط به افزایش وزن شکم بخاطر مصرف سولانی مدت قرص باشد ؟
  منبع:
  http://www.iranorthoped.com/fa/news/1330/%DA%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
  شایعترین علت گودی کمر ضعف عضلات کمر و شکم است

  بزرگ شدن شکم موجب میشود مهره های کمری بر اثر وزن آن به جلو آمده و لوردوز آن بیشتر شود

  • بله ولی این افزایش وزن و لوردوز بعد از چند سال موجب مشکلات دیسک میشه نه به این سرعت
   مگر اینکه شما پوکی استخوان داشته باشید که بعید میدونم
   ضمن اینکه ملیونها ادم با شکمهای بسیار بزرگتر از شما وحود داره که دچار مشکل کمر نشدن هنوز
   فکر میکنم حساس شدید
   بهر حال ورزشهای مخصوص کوچک شدن شکم و تقویت عضلات پاراورتبرال رو یاد بگیرید انجام بدید

 68. سلام اقای دکتر علی وردی.خسته نباشید.من مشکل هیدروسفالی مزمن دارم.یک بار عمل shuntمغزی و دوبار هم عمل هماتوم سابدورال انجام دادم.داروی کاربامازپین و فنوباربیتال هم مصرف میکنم سالهاست.اخرین عمل هماتوم یک سال و نیم قبل بود که از اون بهربعد ۶ناه یکبار چکاب میرم.از هماتوم پارسال کمی حافظه م به هم ریخته بود و بعضی وقتا حرفای محاوره ای یادم میرفت .ولی زیاد پیش نمی اومد.چندروز پیش که رفتم دکتر کپسول دولوکستین هم تجویز کردن.خواستم بدونم باشرایط من این کپسول تداخل نداره؟مصرفش به صلاحه یانه؟درصورت لزوم قطعش ممکن هست؟وابستگی ایجاد نمی کنه؟ممنون از راهنماییتون

 69. سلام اقای دکتر من یکماهه قرص دلوکسین ۳۰ رو قطع کردم
  از عوارضش ریزش مو و سرگیجه رو هنوز دارم
  ایا این عادیه؟ خوب میشم؟

 70. سلام آقای دکتر من احتمالا افسردگی ماژور دارم ، دکترم دو لوکستین ۶٠ دپاکین ۵٠٠ ریسپریدون ٢ و سرترالین (زولوفت خارجی) ٢٠٠ میلی گرم در روز رو همه با هم برام تجویز کرده ! البته من عاقل بودم و همه دوزها رو نصف مقادیر بالا میخورم ، اما هیچ تغییری توی حالم نداده الان بیشتر از ۶ ماهه پیش این دکتر میرم و داو رهاشو مصرف میکنم، ناکفته نماند که ده جلسه بیست دقیقه ای هم ما رو زیر دستگاه تحریک مغناطیسی برد و برای هر جلسه ۴٠٠ گرفت، دیگه خسته شدم از بس دکتر و دارو عوض کردم الان ٣۶ سالمه وبقدری میخوابم که روزم ساعت پنج عصر شروع میشه . چیکار کنم؟!

 71. سلام اقای دکتر
  من از شروع این قرص الان یه هفتس مصرف میکنم به جایی که انرژیم بره بالا اومده پایین به جایی که افکارم مثبت شه منفی شده افسرده تر شدم البته یه مزایاییم داشته.حالا نمیدونم مصرفش کنم یا نه؟نظر شما چیه؟

 72. سلام آقای دکتر
  من بیش از ۶ ماهه سیمبالتای ۶۰ مصرف می کنم.وزنم ۹ کیلو افزایش داشتهِ. از دکتر داروخانه پرسیدم گفت این قرص اشتها رو افزایش میده بخاطر همین.درصورتیکه من تو این مدت تغذیه ام خیلی فرق نکرده.اشتهام هم خیلی افزایش نداشته.خیلی کم شاید افزایش داشته .
  این قرص به غیر از افزایش اشتها, میتونه توسط مکانیزم دیگری موجب افزایش وزن بشود؟

 73. سلام.اقای دکتر من درد شدیدی در ناحیه فک و گوش داشتم یکسال دولوکستین و پرفنازین مصرف کردم.دردم قطع شد.طی ۶ماه فرارو حذف کردم ولی الان بعد یک ماه دردم برگشته.خیلی ناراحتم.تورو خدا کمکم کنین

 74. سلام آقای دکتر، پسر من حالت تهوع شدید اذیتش میکنه و دیابت داره
  دکترش سیمبالتا و تری فلوپرازین براش تجویز کرده
  میخوام بدونم سیمبالتا ضعف و حالت تهوع میاره؟

 75. باسلام و خسته نباشید
  من ۲۵ سالمه ب وشاور مراجعه کردم وایشون منو ب پزشک مغزو اعصاب معرفی کردن واسم قرص دلوکستین وریسپریدون تجویز کردن میدونم این دارو ضد افسردگیه ولی خیلی نگران وضعیتم هستم بنظرتون وضعیتم خیلی بده یا نه؟چون حس بدی دارم که قرص اعصاب میخورم

  • سلام
   ببخشید مصرف لوکستا۲۰ عوارض جانبی خطرناکی که نداره؟ حتی بعداز دوره درمان؟ ایا دراوی گاباپنتین مکمل این داروء؟ یا عملکردشون متفاوته و حتما نباید باهم باشن؟
   ببخشید من عوارض این دارو رو ک خوندم واقعا از مصرفش ترسیدم، و اینکه میخوام مطمئن شم مکمل‌هم نیستن و اگه مصرف نشه مشکلی نداره؟
   این دو دارو به همراه ویتامین بی۱ تجویز دکتر بوده، سنم ۲۶هستش
   ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

   • مگه دارویی هم هست که ادم عوارضشو بخونه و نترسه
    بر ای هر دارویی یه لیست بلند بالا از عوارض نوشته شده و اگر بخاطر ترس از اونها دارو مصرف نکنید پس اصلا پیش هیچ دکتری حتی برای سرماخوردگی هم نباید برید

 76. سلام ، حدوددوسال سرترالین ۵۰روزی دو تا لاموتریژین۵۰روزی یکی خوردم و به تدریج هم قطع کردم ، ولی گاهی شاید هر یکماه دچار دلتنگی میشم و شدیدا بی حوصله هستم ، مشکلم دلتنگی و بی حوصله گیست، میخوام نظر شما رو‌بدونم برای این دو تا مشکل ، کدوم دارو مناسبتره ، دولوکستین ۲۵روزی دو تا و لامو ۱۰۰روزی یکی ،،،، یا ونلافکسین۷۵روزی یکی و لامو‌۱۰۰ روزی یکی ،،، از پاسخ و‌توجه تون خیلی سپاسگزارم ،انشاءالله همیشه سلامت باشید

 77. سلام آقای دکتر
  من یک سال و سه ماهه برای اضطرابی که داشتم از سیمبالتا ۶۰ استفاده می کنم.می خواستم ببینم معمولا بعد از قطع تدریجی دارو چقدر احتمال داره علایم برگرده؟

 78. سلام‌.وقت بخیر .به خاطر درد مزمن‌پشت حدقه چشم‌ برای من دلوکستین ۳۰ تجویز کردن .هفته اول نصفش .هفته دوم کامل .هفته سوم یکی صبح یکی شب .اما ۳ روزه که میخورم همخ عوارض .اسهال .تهوع .اضطراب شدید .بی خوابی.یخ کردن پشت گردن.تنگی نفس و بی قراری دارم .چه کار کنم

 79. سلاآقای دکتر ،۲۸ سالمه سردرد تنشی پشت چشم دارم ۴ ساله به صورت مداوم و همیشگی .دکتر تقاء برای من دولوکستین۳۰ تجویر کردن .آدم اضطرابی هستم.گفتن هفته اول نصف بخور اما با گذشت دو روز از خوردنش .توهم و کابوس تو خواب.خشکی دهن.تهوع .تنگی نفس خفیف .ادرار زیاد دارم.نظر شما چیست ؟آیا خوردن کلونازپام برای خواب و کاهش عوارص این دارو مناسبه ؟آیا این عوارض از بین خواهند رفت ؟متشکرم جناب علی وردی

 80. سلام. آیا آتنولول با دلوکستین تداخل دارد؟ آیا میتوان یک نوبت صبح یا شب دلوکستین ۲۰ خورد و نوبت بعد به فاصله حدود ۱۰ یا ۱۲ ساعت قرص نروکسین تهیه شده از عصاره گل راعی ساخت شرکت دینه را مصرف کرد ؟

 81. سلام.دلوکستین ۲۰ برای درد برای من تجویز شده.پس از گذشت ۱۰ شب مصرف همچنان دچار اختلال خواب و هجوم‌افکار مزاحم هستم و کلا بیخوابم.و اضطراب دارم.دکتر برام ترانکوپین هم‌تجویز کرده اما تو اینترنت چیزی در رابطه با دردی که داشتم و ارتباط با این دارو پیدا نکردم.لطفا کمکم‌کنید

 82. سلام اقای دکتر من فقط دو عدد قرص دلوکستین ۲۰ توی دو روز خوردم اگه قطعش کنم عوارضش شدیده؟
  فقط دو عدد مصرف کردم قبلا هم مصرف نداشتم هیچوقت

 83. سلام جناب اقای دکتر من ۴۵سال دارم بعلت اضطراب دولوکسیتین ۲۰ و پرفنازین و کلونازپام میخورم اما بعضی صبحها با سر درد از خواب بیدار میشم ایا بخاطر مصرف این داروهاست ضمنا فشار خپنم ۱۳ روی ۸ است ایا با مصرف دولوکستین افزایش پیدا خواهد کرد

 84. سلام اقای دکتر. من ۲۴سالمه.یک هفته هست که روزی ۲تادلوکسیتین ۳۰ و۲تابوسپیراکس ۵ مصرف میکنم. علایم بیماریم حذف شده ولی خیلی حس خستگی و خواب الودگی دارم دو روز فقط ۱دلوکسیتین و بوسپیراکس مصرف کردم و علایمم برنگشته ایا میتونیم باخوردن روزانه یک قرص ب درمانم ادامه بدم؟
  دچار کم اشتهایی معده درد و خواب الودگی مفرط هستم برا رفع این عوارض چه کار کنم؟

 85. یه سوال دیگه دکتر برای من قرص نورواید نوشته من حالت گیجی داشتم دکتر گفت این قرص بهبود خونرسانی به مغز رو انجام میده. دکتر گفت یکماه بخوری کامل خوب میشی.
  با خوردن پنج تا ازین قرص بهتر شدم ایا این قرص درمانی هست یا تاثیر موقت داره؟

 86. با عرض سلام و خسته نباشید.من درد گوش و فک دارم.تنها دارویی که با آن دردم خوب شد دولکستین بود.به قصد بارداری با نظر پزشک دارو را تدریجا ترک کردم.ولی بعد دو ماه در اولین قاعدگی درد فک و گوشم برگشت و هر روز درد دارم.پزشک دوباره برام دولکستین ۲۰ نوشت و گفت که با همین دوز میتوانی باردار شوی.ولی من خیلی میترسم که بچه آسیب ببیند.نظر شما برایم مهم هست.ممنون میشم جواب بدین

 87. اقای دکتر‌ ایا کپسول نورواید عوارضی هم دارد؟ دکتر روزی‌ یک عدد نوشته به مدت یکماه ایا ممکنه که باعث عوارضی مثل سردرد و درد پیشانی شود؟

 88. سلام آقای دکتر ببخشید مزاحمتون میشم
  دکتر کنار سرترالین که حواس پرتم کرده بود برام ولبان تجویز کرد، اثرشم خوبه از عدم تمرکز و مشکل حافظه م خیلی کم شده خیلی، میل جنسیمم برگرشته، یعنی قوی شده، اما دارم وزن از دست میدم ،اشتهام عالیه ولی وزنم داره پایین میره، ببخشید ولبان لاغر میکنه؟ یا مشکل از جای دیگه س

 89. عرش ادب واحترام بنده دوقطبی خفیف هستم چندین دارو مصرف میکنم برا آرامبخشی پزشکی تری فلوئوپرازین ۱ میل داده من شنیدم هالوپریدول ارام بخش تر هستش ولی پزشکم گفتن یکی هستن و این و نوشتن خ استم راهنمایی کنید, واینکه این یکی از داروهاست با تشکر

   • دکتر خوبی رو برای مشاوره روانپزشکی انتخاب کردید.من ازشون خیلی خوب جواب گرفتم.گرچه مطمئنم اگر به تجویزاشون کامل عمل میکردم نتیجه بهتر هم میشد. ایشون خودشون علیرغم مطالعات روانشناسی منو به روانشناس ارجاع دادن.شاید اگر میرفتم زودتر و بهتر نتیجه میگرفتم.ولی با تجویزهای قبلی دکتر در دو سال اخیر و به خصوص تجویز اخیرشون یعنی این کپسول دلوکستین که چهارماه طول کشید وضعیت خوبی دارم.
    به هرحال با همه این مزایای دارو درمانی فکر کنم یه کم کوه درمانی و مطالعات مثبت گرایی و عدم تمرکز وسواسگونه روی دوز و نوع داروها عالی باشه…ممنون دکتر

 90. سلام خسته نباشید. ایا می توانم برای بهتر خوابیدن از ملاتونین مصرف کنم در ضمن من داروهای سرترالین دپاکین هالوپریدول. ولیتیوم کربنات مصرف می کنم ایا با این دارو ها تداخل دارد یا خیر
  لطفا بفرمایید مصرف کنم یا نه؟

 91. سلام اقای دکتر من در طول روز دچار حالت خواب الودگی و خستگی و گیجی هستم اگر خواب شبم کافی باشه کمه ولی اگر صبح‌ زود از خواب بیدار شده باشم کل روز رو تا عصر خواب آلود هستم. آیا به بیماری نارکولپسی دچار شدم؟

 92. سلام اقای دکتر دوقطبی هستم یعنی افسردگی دوقطبی دارم داروهای زیادی دارم از الانزاپین لیتیوم لاموتریژین تا تری فلوئوپرازین ۱ میل روزی دوتا,من دنبال آرام بخشی هستم ومجبورم از کلونازپام استباده کنم پزشکم یک میل نوشتن ولی من تا ۳ میل میرم,چند جا خوندم داروهای تیپیک میتونه آرام بخشی ایجاد کنه سوالم اینه آیا به جای تری بلوئوپرازین پزشکم هالوپریدول یا پ بنازین یا از این دسته قوی ترینشون تجویز کنت ممکنه مناسب باشه یا نه,تورو به قرآن جواب بدین

  • بله همه ی این داروها رو میشه مصرف کرد فقط بایددزیر نظر پزشک باشید چون عوارضشون شدیده یکدفعه میبینید بدنتون عین ربات شده
   تو شهر خودتون زیر نظر باشید ولو پزشک عمومی

 93. سلام اقای دکتر, افسردگی دوقطبی دارم,قبل از درمان وقتی عصرها گاها میخوابیدم بعد بیدار شدن چنان افسردگی وغمگینی ودلتنگی سراغم میومد که با کلونازپام اروم میشدم,الان که با ۲۰۰ میل لاموتریژین ودو سه داروی دیگه حدود ۷۰درصد بهبود پیدا کردم وقتی بیدار میشم از خواب عصر کمتر افسرده میشم بعدش,از یه پزشکی تو نت سوال کردم وگفتن با خواب زیاط عصرها افسردگی کنترل شده یا نهان فوران میکنه ایا درسته حرف ایشون ونظر شما رو میخوام

 94. سلام.آیا افزایش اشتها به طوری که بعد از خوردن وعده غذایی حدود یه ساعت بعد دوباره گشنم میشه از عوارض دلوکستین هست ؟دوز ۴۰یه ماهه میخورم‌

 95. سلام جناب آقای دکتر
  ببخشید مزاحم شدم
  میخواستم بدونم جراح مغز و اعصاب که فلوشیپ فوق تخصصی و جراحی استریوتاکسی و فانکشنال مغز داره با متخصص مغز و اعصاب(نورولوژیست)
  فرق دارن با هم؟
  با سپاس.

 96. سلام لیتیوم ۳۰۰ روزی دوعدد فلوکسامین ۲۰۰ سرترالین۱۰۰،لاموتریژین ۲۰۰ الانزاپین ۵ تری فلوئوپرازین ۱روزی دوعدد ونلافاکستین ۳۷/۵ روزی یک عدد, که خودم سه تا میخورم, آقای دکتر احساس عصبانیت میکنم میدونم ربط به مانیا یا هیپومانیا داره خواستم بدونم از پزشکی میتونم درخواست کنم کلوزاپین یا هالوپریدول تجویز کنه چون وسواس فکری وافسردگی وفوبیا دارم امکان ترک ضدافسردگی هابه هیچ وجه نیست بعد ۱۷ سال افسردگی داره درمان میشه به لطف خدا و این دوره که ترک امکان نداره چون دوباره باز افسردگی پیدا میکنم, ایا کلوزاپین یا هالوپریدول که داروهای قوق هستن میتونه کنار الانزاپین تجویز بشه, همین الان که تایپ میکنم عصبی هستم و ترسم از هیپومانیا هستش

  • از پزشک خودتون بخواهید بهتون دارو بده
   کلوزاپین بشرط اینکه نوار مغزی سالم باشه و تشنج نگیرید
   از دکتر خودتون فقط نظر بخاید

 97. سلام آقای دکتر
  ۲۵سالمه.
  من یک ساله سیمبالتای ۶۰ مصرف می کنم.علیرغم اینکه میل به رابطه جنسی دارم.البته شاید یه ذره کمتر شده باشه ولی همچنان میل رو دارم ولی احساس می کنم توان و انرژی یا قدرت در حفظ نعوظ کمتر شده و مث سابق نیست.حالا من برای حل این مشکل سیلدنافیل مناسبه؟البته من ماهی یک بار با شخصی رابطه جنسی دارم.
  ممنون

 98. آقای دکتر من دچار عدم تمرکز شدم حافظم ضعیف شده همش فکرهای پوچ از توی ذهنم عبور میکنه نمیتونم کنترلش کنم تازگیا همش خسته ام ضعف بدنی دارم تپش قلب گرفتم بعضی وقتا بی دلیل بدنم میلرزه عین زمانی که ادم استرس شدید میگیره من ام ار ای دادم چکاپ کامل خونم دادم همه چیم نرماله میخواستم بدونم اینا از علائم روحیه؟
  سوال دوم اینکه اگر به متخصص اعصاب و روان رجوع کنم باید تا اخر عمر قرص بخورم؟ چون من فقط دوماهه اینجور شدم. راسته میگن اگه رفتی سراغ متخصص اعصاب تا اخر عمر به قرص وابستت میکنه دیگه نمیتونی ازش دست بکشی؟

  • دوره ی درمان معمولا بیشتر از ۶ ماه نیست
   اول باید تشخیص صحیح در مورد شما داده بشه که علت چیه
   خب دو ماه زیاده اگر قرار بود موقت باشه

 99. سلام آقای دکتر. این قرص رو ۲ روزه؛ بجای آسنترا استفاده میکنم.
  اما بعد از مصرف عصبی و تحریک پذیر میشم.
  ادامه بدم یا خیر ؟؟؟
  ۲۵ ساله و آقا هستم و برای اضطراب استفاده میکنم. ممنون

 100. اقای دکتر من مشکل اصلیم اینکه عضلات کمرم در زمان خستگی یا زمانی که یدفعه با یه صدایی از خواب بپرم عضلات کمرم میلرزه میخواستم بدونم قرص سیتالوپرام که دکتر نوشته تاثیری در بهبودی داره؟

 101. عرض ادب واحترام تو کتاب دکتر قائمی نوشته شده آریپیبرازول ضدافسردگی قوی هستش همراه با زیپراسیدون اما تو کتاب سادوک نوشته شده تمایلی به گیرنده ها ی سروتونینی نداره وبیشتر رو دوپامین D2 اثر می کنه این دو تفاسیر از دو بزرگ روانپزشکی یعنی چی بالاخره رو افسردگی تاثیر خوبی داره یا رو دوپامین یا هردو

 102. سلام سوال پرسیدم ولی جواب ندادین خواهشا اینو جواب بدین بنده افسردگی دارم گفتن نوعش دوقطبی خفیفه, از وقتی که برا وسواس دز قرص فلوکسامین از ۱۵۰ بردیم ۲۰۰ حالت عصبی دارم مثلا کسی زیاد با هام صحبت کنه یا بوق بزنه یا میبینی یکی سربه سرم بزاره یا شوخی کنه دوست دارم خفش کنم یا بزنم تو دهنش بنظرتان می خوام برم هیپومانیا ودزش رو برگردونم قبلی بهتر میشه

 103. سلام و وقت بخیر
  من پارگی دیسک کمر و کمر درد دارم دکتر متخصص برام این دارو ( دولوکسین ) را تجویز کردن. با توجه به پرسش های کاربران این داروی ضد افسردگی هست .برای من چه کاربردی داره ؟ با تشکر

 104. خداروشکر سایتتون فعاله, بنده طیف دوقطبی دارم پزشکم کنار الانزاپین تری فلوئوپرازین نوشتن آیا تری فلوپرازین رو مانیا تاثیر داره, ممنون

 105. سلام قبلا یه صفحاتی تو سایت بود در مورد انتی سایکوتیک ها وخیلی مطالب جالبی بود ویکی از دوستان معرفی کرد, اقای دکتر بنده افسردگی دوقطبی دارم با ضدافسردگی های معمولی یا کم جواب میگیرم یا عصبانی یا هامون هیپومانیا میشم یا بی تاثیر هستن ,الان لاموتریژین ۲۰۰ وسرترالین مصرف میکنم ولی ارامش ووافسردگیم مونده همچنین الانزاپین ۷/۵ و تری فلوئوپرازین هم مصرف میکنم بنظرتان دز لاموتریژین از ۲۰۰ بیشتر بشه تاثیرش زیادتر میشه یا طبق چیزی که تو نت خوندم تا ۲۰۰ هستش؟

  • در مورد اختلال دوقطبی بنده تجربه ی زیادی ندارم
   از سایر همکاران روانپزشک که در بیمارستانها مشغولند و با تجربه تر هستند،سوال بفرمایید

 106. سلام ایا قطع مصرف قرص فلوکستین پس از دو روز مصرف میتواند باعث سوزن سوزن شدن در دست یا پا شود؟ قبل مصرف این علائم را نداشتم

 107. سلام اقای دکتر افسردگی دارم الان الانزاپین و دو سه ضدافسردگی مصرف میکنم شکر خدا خوبم ولی شب خواب ها یا رویاهای زنده میبینم طوری که صبح از شدت خواب ها خسته میشم انگار زندگی کردم واقعا تو خواب, خیلی رویا دیدنم زنده هستش چند وقت به اینطور شدم دلیلش چیه ایا دارویی چیزی هست؟

 108. عرض ادب واحترام اقای دکتر ایا ترکیب سه ضدجنون اشکالی نداره, پزشکم الانزاپین ۵ ابیلیفای ۵ تجویز کرده واز آنجا که من قبلا با پرفنازین ۴ احساس آرامش کردم واضطرابم از بین رفت سرخود دارم میخورم که الان شده سه تا ضدجنون وامکان ترک هر کدام از داروها رو ندارم, اینم بگم بنده اسیکزو ندارم مشکلات افسردگی و…… دارم باتشکر

  • والا من تو ضد جنونها زیاد مسلط نیستم
   از پزشکایی که تو بیمارستانهای دانشگاهی کار میکنند سوال بپرسید

 109. سلام چند روز قبل برای علایمی مانند درد سمت چپ قفسه سینه و درد دست چپ و تنگی نفس مراجعه کردم نوار قلب سالم بود و تشخیص پزشک عمومی اورژانس این بود که بخاطر اضطراب و استرس هست و قرص کلردیازپوکساید تجویز کردند سوالم اینه که ایا پزشک عمومی می تونه چنین دارویی تجویز کنه یا برای این مورد به متخصص مراجعه کنم؟

 110. سلام افسردگی خفیف دوقطبی دارم یعنی افسردگیم یک هیولا هستش ولی با ضد افسردگی هیپمانیا شدم بزشکم لاموتریرین تا ۲۰۰ میل رسوند ولی فقط مقدار کمی بهتر شدم پزشکم گفتن میریم ۲۵۰ اگه خوب نشدی تا ۳۰۰ میریم ولی من خوندم حداکثر۲۰۰ میل هستش ناگفته نماند پزشک قبلیم گفتن لاموتریزین تا دز ۳۰۰ یا ۴۰۰ افسردگی از بین میبره نظر شما چیه

  • البته من بیمار دو قطبی زیاد نمیبینم و تجربه ندارم
   ولی لاموتریژین رو ما برای افسردگی هم بکار میبریم با دوز بالا

 111. سلام آقای دکتر عزیز
  من ۱۱ ماهه که بخاطر اضطرابم(GAD) سیمبالتا مصرف می کنم.روزی ۶۰ میلی گرم.یک ماه اول درمان واقعا خیلی عالی بود تاثیر دارو طوریکه احساس می کردم اصلا اضطراب نداشتم.ماه های دوم سوم تا حدی تاثیر دارو کاهش یافت و برخی علایم برگشت.اما با مشاوره دکتر و ادامه مصرف دارو با همین دوز از ماه چهارم پنجم تا ماه دهم بصورت تدریجی وضعیتم بهتر شد و چهار ماه آخر به یک ثبات تقریبا خوبی رسیدم تو خلق و خویم.ولی الان یک ماهی میشه که احساس می کنم مقداری تاثیر کمتر شده و یه ذره عقب گرد داشته.من دو ماهی میشه که شغلمو تغییر دادم و تو شرایط جدیدی هم قرار گرفتم.
  در کل بعد از مصرف تقریبا یکسال دارو و رضایت خویی که ازش داشتم تاثیر ماه اول دارو به شکل فوق العاد ای بالا بود. ولی همانطور که عرض کردم در ادامه مصرف در ماه های بعدی و برخی اوقات حین قرار گرفتن در موقعیت های اضطراب شدید عملکرد قرص پایین میاد
  به نظرتو برای رسوندن تاثیر قرص مثل ماه اول و پایداری قویتر چه راه حلی مناسب تره؟
  باتشکر

  • سوال سختیه،جوابش یگ کتابه…هر خوراکی یک اثر مثبت یا منفی داره
   مثلا قهوه انرژی زاست ولی اضطراب اوره

 112. سلام اقای دکتر
  پزشک معالج واسم کلردیازپوکساید۵ نوشته صبح و عصر یکعدد دو نوبت مصرف کردم بهتر شدم ولی گیجی و بی حالی دارم روز اوله مصرفمه. دکتر گفته سه هفته دیگه بیا ببینمت. میشه بگید چکار کنم این گیجی و بیحالی کمتر بشه؟ممنون

 113. سلام آقای دکتر مشکل پنیک دارم بعد چند حمله یه حالت مسخ تاری دید بهم دست داده دکتر واسم ایمی پرامین وکلردیازپوکساید تجویز کردن بعد مصرف دوهفته ای حملاتم خیلی کم.شده واسم رفع مسخ و.تاری دید که بیشتر شبا و تو نور مصنوعی لامپ رخ میده چکار کنم؟

  • شاید هالوپریدول نیم میلی خوب باشه ولی داروی خطرناک و پرعارضه ایه ،سرخود مصرف نکنید.بزارید زیر نظر باشید تا براتون تجویز بشه

 114. سلام دکتر
  ۴۸ سالمه افسردگی دارم خشمم هم زیاده ssriها اولش خوبه بعد ۲ ماه برعکس عمل میکنه دکترم سیمبالتا ۲۰ شبی یدونه داده بعلاوه هالوپریدول ۰۲۵ ولی بهد ار خوردن سیمبالتا بقدری دلشوره میگیرم که از درد بخودم میپیچم این عارضه بر طرف میشه یا بهتره این دارو را هم عوض کنم
  ممنونم

  • شاید داروهای تثبیت خلق براتون مفید باشه…اگر پزشک شما صلاح بدونه خودش میدونه چه دارویی رو انتخاب کنه ازین گروه

 115. سلام مشکل پانیک و اگورافوبیا شدید دارم ولی انواع ssri. Snri ها بسیار بسیار اشفته و استرس و بالاتر میبره حتی مصرف طولانی اونا هم تاثیر نداره و با بدنم ادتپته نمیشه . دکتر الپرازولام خالی داده ولی میگه درمانی نیست و اعتیاد داره و همش خواب الودم نظرتون چیه دکتر ممنون میشم راهنمایی کنین

 116. سلام من مادر بزرگم ۸۰ سالشه یکساله قرص پوکساید مصرف میکنه مدتیه که بی دلیل گریه میکنه ایا مصرف پوکساید میتونه باعث گریه یا افسردگی بشه

 117. سلام.۳ ماهه دلوکستین ۲۰ به علت سردرد تجویز شده برام و منظم مصرف میکنم .هیچ بهبودی حاصل نشده و قصد قطع مصرف دارم.چگونه ترک کنم.۲۰ میل صبح و ۲۰ میل ظهر میخورم

 118. اقای دکتر من گاهی دچار اضطراب بی دلیل میشم بخصوص شبها قبل از خواب ایا مصرف قرص پوکساید قبل از خواب میتونه باعث بهبود اضطراب بشه؟

 119. سلام
  دکتر قلب برای اضطراب من قرص اسنترا نوشته گفته یکماه بخور میخواستم بدونم بعد یکماه میشه یدفعه قرص رو قطع کرد یا تدریجی باید قطع کرد؟

 120. سلام وقت بخیر آقای دکتر
  چندروز پیش به علت سردرد به پزشک مراجعه کردم گفتن میگرن دارم،بخاطر یه مقدار استرسی که داشتم سیمبالتین ۲۰ تجویز کردن برام،من یه دونه ازین قرص خوردم و صبح دچار عوارضی شدیدی شدم،شدیدا عرق کردم و تپش قلب داشتم کل روز و خوابیدم و بخاطر تهوع شدید بیدار میشدم،کاملا گیجم کرده و بی اشتها.من حالم خوب بود،ولی بعداز خوردن قرص شدیدا دچار اضطراب شدم.به نظر شما بخاطر یکم استرس درسته من این دارو رو مصرف کنم؟و اینکه غیر از اون یه دونه قرص دیگه مصرف دارورو ادامه ندادم آیا دچار عوارض قطع دارو میشم؟خیلی نگرانم،ممنون میشم راهنماییم کنین

 121. با سلام و عرض ادب.
  آقای دکتر من بعد از یک ماجرای عشقی دچار یک استرس مداوم و پنیک اتک شدم.
  با مراجعه به دکتر تشخیص بایپولار تایپ ۲ دادن.
  اما ازدارو نتیجه خاصی نمیگرفتم که هیچ! ی سری مشکلات بدتر برام پیش اومد.
  داروهایی که تو این مدت(۸ ماه)استفاده کردم:
  سرترالین، پاروکسیتین، بوپریپون.
  کوئیتیاپین، آلانزاپین، ۳فلوپرازین.
  والپروئیک اسید، گاباپنتین.
  این اواخر هم دلوکسیتین ۲۰ +لاموتریژین نصف mg25
  خوشبختانه بعد از دلوکسیتین یک هفته ای استرسم خوب شد. اما افسردگیم به اون اندازه تغییری نکرد. لاپوتریژین هم خوب بوده برای افسردگی ولی حافظه کوتاه مدتمو خیلی کند میکنه.

  سوالم اینه که:
  ۱_ تا جایی که تحقیق کردم در بایپولار تغییر خلق تقریبا ریتم مشخصی نداره.این در حالیه که تغییر خلق من کاملا cyclic هست. و با غذا و خواب کاملا مرتبطه. ممکنه مثلا مشکل کمبود سروتونین یا مشکل فیزیکی غیر از بایپولار باشه …

  ۲_نظر شما راجع به مکمل های تریپتوپان و داروهایی گیاهی مثل گل راعی و … چیه. میشه به عنوان دارو یا مکمل استفاده کرد.

  سپاسگذارم

 122. سلام.وقتتون بخیر آقای دکتر من یه پسر ۱۸ ساله هستم که پدرم رو در ۷سالگی از دست دادم و پارسال با ازدواج دوباره مادرم و جرو بحث با ناپدری دچار مشکلاتی شدم مادرم هم از دست شوهرش عاجز شد و الان در کشمکش دادگاه و… هستیم تیرماه به پزشک مراجعه کردم و آسنترا صد برام تجویز شد که یکماهی خوردم ولی نتیجه ای نداد و ولش کردم ولی دوباره یکماه و خورده ای هست که هر روز میخورم ولی متاسفانه جوابی ازش نمیگیرم ضمن این که به شدت ترسو شدم و سردرد میگیرم و چاق هم شدم از اون جایی که کنکوری هستم و تیزهوشان درس خوندم نمیخوام زحماتم یکساله نابود بشه اصلا هم میل به درس خوندن ندارم نمیدونم تنبلی هست یا از وضع یا دارومه
  به نظرتون دارو رو عوض کنم و اگه آره چه جایگزینی بهتره؟؟
  یه دنیا سپاس ان شاء الله سلامت باشید

 123. سلام اقای دکتر آیا بنده گه افسردگی مزمن وگکه حدود دو دهه هستش دارم ترکیب آیا هالوپریدول بایک صدافسردگی میتونه مفید باشه،چون ۲۰ سال افسردگی داشتم ولی الان تحت درمانم ازشون پرسیدم نپفتن چه افسردگی داره

 124. سلام
  حدود دوساله افسردگی ماژور دارم مرد ۲۷ ساله ام ولی ۸ ماهه متوجه این بیماری شدم ولی دارو مصرف نکردم طی چند ماهه اخیر تحت اضطراب و استرس شدید بودم علاوه بر درد های قبلیم دچار درد و فشار همزمان در بالای سر سمت چپ سر شدم چند هفته بودم رفع نشد و مجبور به استفاده دارو شدم طی یک هفته از خوردن سیتالوپرام ۲۰ و نورتریپتیلین ۱۰سردرد رفع شد ولی بعدش ب جای درد در سمت چپ سر احساس مور مور خارش و احساس حرکت حشره لای موها. روی صورت و گاهی اوقات فشار شده ام و الان چند هفته شده و این علایم هست بعد حدود یک ماهه ک مصرف دارو دارم فک کردم ب خاطر سیتالوپرامه و قطعش کردم و ولبان ۷۵ صب و ظهر و نورتریپتیلین ۲۰ شب می خورم متاسفانه همونجوریه سرم نمی دانم چ کنم و علتش این دارو هاس…افسردگیه یا علت دیگری
  این مور مور و خارش سر خیلی عذابم میده خصوصا موقع خوابیدن نمیزاره بخوابم
  سرمو چند ثانیه ک تکون میدم چند ثانیه قطع میشه باز میاد کلافم کرده ممنونم اقای دکتر از جواب

 125. سلام اقای دکتر من یکماهی هست که دچار مورمور یا گزگز خفیف در جاهای مختلف بدنم شدم که پراکنده هست و قطع میشه البته این علائم بعد از یه استرس شدید بوجود اومد و در زمان استرس یا عصبانیت بیشتر اشکار میشه و وقتی ارومم قطع میشه با توجه به اینکه من به دکتر مغزو اعصاب مراجعه کردم و ام ار ای دادم و گفتن همه چی نرمال هست و حتی تمام ازمایشات خونم هم نرمال هست ایا این علائم پراکنده و گهگاهی میتواند از استرس باشد؟ اگر از استرس باشه باید حتما درمان دارویی کرد تا خوب بشه یا به مرور خودش خوب میشه؟

 126. اقای دکتر برای درمان اختلال اضطرابی که فرمودید میشه دمنوش گیاهی مصرف نمود؟ ایا خودتون‌ پیشنهادی در این‌ باره دارید؟

 127. سلام دکتر من سرترالین و پروپرانول و بوسپیرون و پرگابالین و اریپیریزول و کلومیپرامین مصرف می کنم قرار شده دلوکستین جایگزین سرترالین و پرفنازین مصرف کنم آیا پرفنازین با اریپیریزول تداخل داره؟

 128. با سلام دو سوال داشتم
  ۱-دولکستین را می توان صبح و شب مصرف کرد دکترم گفت در دو نوبت مصرف بشه شب مصرف بشه بی خوابی میاره؟
  ۲-دولکستین موجب افزایش اشتها میشه؟

 129. سلام اقای دکتر من یه سوالی پرسیدم شما فرمودین که بخاطر اختلالات اضطرابی هست به تازگی علاوه بر مور مور شدن بدن که گفتید از اختلال اضطرابه دو روزیه یدفعه ترس میاد سراغم و احساس بی قراری توی بدنم میکنم. آیا قرص اسنترا که دکتر قلب برای استرس نوشته در درمان این قضیه موثر هست؟

 130. اقای دکتر عوارضی مثل تهوع گیج شدن و سرد و گرم شدن خفیف بدن و اضطرابی که باخوردن اسنترا دارم مشکلی نداره؟ تحملش برام سخته

 131. سلام دکتر برای من اسنترا ۵۰ نوشته به اینصورت که هفته ی اول یک دوم هفته دوم یک دونه کامل اما یکم عوارضش زیاده میشه برای کم شدن عوارض اسنترا ۵۰ هفته ی اول یک چهارم بخورم هفته ی دوم یک دوم بخورم و هفته ی سوم کامل؟

 132. سلام اقای دکتر خواهشن جواب این سوالو بدید حتما من باوجود اینکه قرص اسنترا۵۰ رو یک چهارم میخورم بازم عوارض‌ داره برام بخصوص درد کمر و درد و سوزش معده که درد و سوزش معده رو توی کل روز دارم اسید معدم زیاد میشه من یه مدت بخاطر درد معده قرص ضد اسید میخوردم که الان هشت ماهی هست که کامل‌‌‌ خوب شدم. با توجه به اینکه من سه شنبه ی هفته ی اینده وقت دکتر دارم من فقط دو‌ روز قرص خوردم روز اول یک دوم و روز دوم یکچهارم ولی معدم از صبح تا شب داغ هست و‌ میسوزه و درد داره. بنظرتون مصرف قرص رو تا هفته اینده که وقت دکتر دارم ادامه بدم یا قطع کنم؟

  • از دکترتون بخواید برای درد معده تون یکاری بکنه یا شمارو به متخصص گوارش معرفی کنه بخاطر اینهمه حساسیت

 133. میتونم برای کم شدن داغی و سوزش معدم که از عوارض اسنترا هست قرص فاموتیدین که برای معده هست بخورم؟ قبلن هم از همین قرص مصرف میکردم.

 134. سلام پسری ۲۵ ساله هستم به دلیل اضطراب و افسردگی و اندکی وسواس فکری تا به حال به دو تا پزشک مراجعه کردم پزشک اول سیتالوپرام۲۰ دادن و چند داروی دیگر و پزشک دوم که الان پیششون میرم سرترالین ۵۰ دادن به همراه کلردیازپوکساید و الانزاپین و لاموتریژین. میخواستم بپرسم داروی سیتالوپرام۲۰ با سرترالین۵۰ چه فرقی دارن؟ به نظر شما کدوم بهتر و موثرتره واسه اظطراب و وسواس؟

 135. با سلام
  دکتر من از شما پرسیدم آیا دولکستین در درمان وسواس فکری عملی مفید است؟ گفتید بله این دارو هم سروتونینیه۱- چرا توسط fda برا درمان وسواس به تصویب نرسیده؟ و ۲-چرا تو بروشورهای دارویی از ضد وسواس بودن آن نوشته نشده است؟
  با تشکر دکتر عزیز

  • نمیدونم ما اینجا فرصت این کارهای دانشگاهی و بیش از حد جزیی شدنو و نمره دادن به سوالاتو
   نداریم …پزشکهای با تجربه از دانش خودشون در کار استفاده میکنن
   منتظر بخشنامه و اطلاعیه نمی نشینند
   به سایتهای دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کنید

 136. سلام دکتر .پس از مصرف دوز ۳۰ دلوکستین به مدت سه ماه .الان ۷ روز قطع کردم و با تکان دادن چشم به طرفین حالت منگی و سرگیجه دارم .طبیعیست ؟چه مدت طول میکشه

 137. سلام آقای دکتر ٨ سال هست که دچار درد های مزمن در گردن و پشت کف ففیه سینه دست ها و کنار ران ها هستم دکترم تشخیص فیبرومالاژیا دادن و قرص سیمبالتا و الریکا تجویز کردن دو روز سیمبالتا مصرف کردم و دچار خواب آلودگی و سر گیجه شده و قرص رو قطع کردم البته بدون مشورت با دکترم ایشون مسافرت هستن و وقتی عوارض الریکا رو خوندم ترسیدم و مصرف نکردم دوست داشتم نظر شما رو بدونم

 138. سلام اقای دکتر اختلالات اضطراب که جسمانی سازی میشه مثل سوزن سوزن شدن جاهای مختلف یا حس مورمور که مخصوصن در زمان داشتن استرس نمایان میشه و در حالات عادی وجود نداره رو بدون مصرف دارو و به مرور زمان برطرف میشه؟ مثلا با ورزش پیاده روی منظم از بین میره یا حتما باید درمان دارویی کرد؟

 139. سلام اقای دکتر
  مدت ڃند ساله که افسردگی و اضطراب و وسواس فکری و…. دارم داروهای مختلفی تحت نظر پزشکان مختلف مثل سیتالوپرام و سرترالین و دولوکستین و … مصرف کرده ام اما بعضی هاشون یا حالم رو بدتر کردند یا بی اثر بودند فقط سیتالوپرام مقداری از بقیه به من سازگارتر بود با دوز ۱۰ الان تحت نظر پزشک هستم همه ی این موارد را به ایشان گفته ام و ایشان قرص بوپروپیون ۷۵ صبح ها یکی نوشتند امروز اولین روز مصرفم بود این قرص هم به من سازگار بود و حالم رو بد نکرد حالا میخواستم از جنابعالی بپرسم اگر در کنار همین بوپروپیون ۷ نصف سیتالوپرام ۲۰ رو هم مصرف کنم اشکال داره ؟ چون هنوز حالم کامل خوب نشده. ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

 140. آقای دکتر ایا قرص گاباپنتین در درمان سوزن سوزن شدن و مورمور که ناشی از اختلالات اضطرابی هست موثر هست؟ یا فقط علائم رو کنترل میکند؟

 141. گفتید اس سیتالوپرام بهتره که با دوز کم شروع بشه دکتر برای من سیتالوپرام ۱۰ هفته اول یک چهارم صبح و یک‌ چهارم شب نوشته و‌ هفته ی دوم یک دوم صبح و یک دوم عصر نوشته آیا این میزان دوز خوبه یا هفته اول روزی یک چهارم و هفته ای یک چهارم بیشترش کنم؟ کدوم بهتره بنظر شما؟

 142. سلام اقای دکتر قرص اس سیتالوپرام ۱۰ رو میشه برای عوارض کمتر از یک هشتم شروع کرد؟
  دوزش رو از یک هشتم به چه صورت باید افزایش داد؟

 143. سه ماه پیش به دلیل اینکه بعد از دوران پریودی حالات عجیبی داشتم به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و دکتر بهم قرص quetiapine 25 و duloxetine 30 و pregabalin 50 داد . قرص دلوکستین رو نتونستم بخورم حالات بدی در من ابجاد میکرد بعد از گذشت یک ماه خوب شدم تا اینکه دیروز به دکتر مراجعه کردم چون خودش گفته بود بعد از اتمام داروها برم پیشش
  این سری همون دارو ها رو داد به جز quetipine که قطع کرد
  و biolectra 300 رو اضافه کرد
  من بدون اینکه یچ مشکلی داشته باشم از دیشب قرص ها رو خوردم ولی خیلی منگ و گیج بودم
  لطفا منو راهنمایی کنین
  اگه لازم نیست قرص دلوکستین رو نخورم چون سری اول هم با قطع همین دارو خوب شدم
  خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

 144. اقای دکتر یه سوال ازونجایی که این قرصها در ابتدای مصرف یکمی باعث حساس شدن معده میشه با توجه به اینکه ماه رمضان در راهه روزی گرفتن تداخل یا اسیبی به بدن نمیزنه همزمان با مصرف قرص؟

 145. سلام آقای دکتر
  من پانزده ماهه بخاطر اضطرابم دلوکستین ۶۰ خارجی مصرف می کنم که الان وضعیت خوب و متعادلی دارم.به نظرتون الان میتونم یواش یواش قطع کنم؟ چقدر امکان داره در صورت قطع ,علایم برگرده؟

  • البته باید پزشک خودتون شرایط شمارو ارزیابی کنه و فاکتورها رو بسنجه
   ولی خب معمولا دوره درمان کوتاهتر از یکساله

 146. سلام اقای دکتر من بخاطر مور مور شدن بدن و ترسهای یدفعه ای که بی دلیل سراغم میومد مصرف اس سیتالوپرام رو با دوز یک چهارم شروع کردم سوالی که دارم الان بعد از حدود دو هفته علائمم حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده ایا نشون دهنده ی اثر کردن قرص هست؟

 147. شب خوش.
  بنده ۱۶ اسفند ۹۶ عملtot مثانه انجام دادم اما بعد از دراوردن سوند دچار بی اختیاری ادرار شدم.تشخیص دکتر عصبی شدن مثانه بود که با داروهای مخصوص بهبود نیافتم.الان دکتر دیگری کپسول دلوکستین را تجویز نمودند که امشب شروع کرده ام.امکان دارد با این دارو بهبود پیدا کنم؟

 148. سلام و وقت بخیر خدمت شما
  چند سالی هست که داروی اعصاب مصرف میکنم. بعضی روزا خوبم بعضی روزا نه. اول که رفتم پیش دکتر‌(البته دکترمو عوض کردم ایشون الان دکتر دومن) این داروها رو دادن بوپروپیون ۷۵ و کلردیازپوکساید ۵ صبح ها و لاموتریژین ۲۵ و نصف سرترالین ۵۰ ظهرها و شب هم لاموتریژین ۵۰ و کلونازپام ۱ و پوکساید ۵ و الانزاپین ۲.۵ دادن البته این قضیه داروها قصش خیلی طولانیه که اینجوری نمیشه بگم(بعضی هاشو مثل لاموتریژین مدت طولانی هست که مصرف میکنم و….). خلاصه اینا رو دادن گفتن ده روز دیگه بیا رفتم گفتن حالا حالت چطوره گفتم بد نیستم فقط خوابم خیلی خرابه اصلا نمیتونم خواب راحت بکنم گفتن باشه من فعلا رو خوابت کار میکنم تا خوابتو درست کنم گفتم باشه . بعد ایشون کلونازپام ۱ شب ها و الانزاپین رو حذف کردن و ترانکوپین ۲۵ شب ها دادن گفتن یکی بخور اگه خوابت راحت شد که شد اگه نشد دو تا بخور و خلاصه گفتن تا ۱۰۰ قابل افزایشه گفتم باشه. در حال حاضر همین قرصایی که گفتم و منم تغییر دادم دارم مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری رو خوابم نداره یعنی خواب راحت و سنگین ندارم . من فقط فعلا مشکلم همینه. تا اینکه رفتم باشگاه بدنسازی زیاد به بدنم فشار اوردم روز بعد عضلات خیلی درد میکرد رفتم داروخونه گفتم قرص متوکاربامول ۵۰۰ یه ورق داد گفت صبح و ظهر و شب یکی بخور . منم ساعت هفت و نیم صبح یدونه خوردم رو تخت دراز کشیدم نفهمیدم چشامو وا کردم دیدم ساعت ده و نیم صبحه . اینو میخوام بگم چطور من با اونهمه داروی اعصاب خوابم درست نمیشه ولی یه دارویی مثل متوکاربامول ۵۰۰ اینقدر خوابمو راحت و خوب کرد؟؟ . بعدم که ساعت ۱۱ ظهر دوباره همون داروهای اعصابی که گفتم رو مصرف کردم. ببخشید زیاد شد. ممنون میشم جواب بدید چون خودمم خیلی تعجب کردم؟
  مرسی.

 149. سلام
  آقای دکتر ،من نزدیک ۲ ساله دلوکستین ۶۰ مصرف می کنم.و یک ساله که وضعیتم به حالت با ثبات و خوبی رسیده.با این حال بخاطر کامنت هایی که توسظ برخی کابران خارجی در سایت های مربوطه دیدم و عوارض و علایمی که به گفته آنها بعد از قطع این قرص به آن دچار شدند، می ترسم این دارو رو کاهش بدم یا قطع کنم.
  له نظرتون بعد از مصرف ۲ سال ابن قرص و رسیدن به حالت تقریبا استیبل و خوب، درصورت قطع چقدر احتمال بازگشت علایم اضطرابی وجود دارد؟
  باتشکر

 150. با سلام و درود
  آقای دکتر
  اضافه وزن ناشی از مصرف این قرص بعد از قطع آن برطرف می شود؟
  من طی چند ماه مصرف از ۷۴ کیلو به ۸۳ کیلو رسیدم.می خواستم بدانم چند درصد از اضافه وزن کاذب بعد از قطع کم می شود.

 151. سلام آقای دکتر من دوازده سالم که بود پدرم فوت کردن و حدود دوسال قبلش هم بیمار بودن زندگی تو اون شرایط باعث شد من دچار وسواس و اضطراب و افسردگی بشم که با دکترای متعددی که رفتم فلوکستین پیشنهاد شد و تا الان که ۲۳سالمه میخورم حتی یکبار سرخود قطع کردم و برگشتم به همون علایم افسردگی و وسواس ،به خاطر سندرم پای بیقرار امروز دکتر گفتن دلوکستین به جای فلوکستین استفاده کنم ولی مشکل من اینه من خودم میدونم اینا داروی اعصابه من خودم دانشجوی رشته پرستاری هستم ولی دوس ندارم کسی بدونه من این قرصارو میخورم خیلی خجالت میکشم به خاطر این که من دارم داروی اعصاب میخورم نمیخوام باور کنم اینا داروی اعصابه مگه من مشکلم خیلی حاده آقای دکتر ؟

 152. با سلا جناب دکتر من ۸ ساله بیماری ام اس دارم وجدیدا برای رفع مشکل بی حسی بدنم دکترم گفته هر وقت داشتی دلوکستین ۲۰ و ایمی پیزامین بخور و هر وقت خوب شد قطع کن،به مدت یک ماه این داروها رو مصرف کردم و الان یه هفته است قطعشون کردم،به شدت حالت تهوع دارم و بی انرژی هستم،از جام بلند میشم چشمام سیاهی میره،اینا عوارض قطع ناگهانیه اون داروهاست؟ و اینکه چقدر طول میکشه رفع بشه؟

 153. سلام یه سوال داشتم من ماه رمضون موقع افطار یه استکان عرق گاوزبان میخورم میخواستم ببینم با قرص اس سیتالوپرام تداخلی نداره که بخورم؟

 154. سلام آقای دکتر ببخشید ی سوال دیگه داشتم من الان دلوکستین میخورم ولی حس میکنم تاثیرش مثل فلوکستین نیس میدونم دو هفته زمان لازمه برا رسیدن به پاسخ درمانی مناسب ولی الان حس خوبی ندارم تازه با این که بعد از ناهار میخورم ولی طرفای عصر تا آخر شب خوب نیستم اصلا ،حدودا چهار پنج روزه میخورم این دارو رو
  نمیشه دزشو زیاد کنم ؟ اصلا حوصله ی هیچ کاری رو ندارم میخوام درس بخونم ولی نمیشه ،ممنونم ازتون دکتر

 155. سلام دکتر عزیز
  من مشکل اضطراب و وسواس فکری دارم الان دلوکستین۶۰ پروپرانول۴۰ کلومیپرامین ۵۰ آریپیریزول۱۰ و پرگابالین ۷۵ استفاده می کنم
  دکترم به خاطر اضطراب شدیدم دلوکستین جایگزین سرترالین کرده ولی وسواس فکریم هنوزهست یه مقدار هم بیشتر شده میتونم دوباره سرترالین جای دلوکستین بخورم؟
  تنظیم دوز برعکس حالتی که دلوکستین جای سرترالین خوردم؟

 156. سلام.من رفتم دکتربخاطرسی درصد دیسک ال پنج.وسیاتیکم برام دلوکستین نوشته لایریکا وپیاسیدین.ومنیزیم.امامتادونم بیست سی،سی میخورم چندسال..روزاول لایریکا خوردم تادوروز بشدت حالم خرابشدبه حدتب ولرزوتشنج..که لایریکارونخوردم امادلوکستینم داشتم ازترس نخوردمش الان ماندم چکنم ؟ایامتادون ودلوکستین تداخل نداره اگربخورم ؟میترسم ?چون لایریکارو نخوردم دیگه .لطفالطف کنیددکترجان که چکارکنم بخورم دلوکستین رویانه؟تداخل داره؟بامتادون؟وبرابیماریم اصلا مفیده؟

 157. با عرض سلام وخسته نباشید
  مادر من چهار بچه سقط کرده و این به دلیل استرس و بالا بودن پرولاکتین در دوران بارداری است واکنون داروی زولوفت را استفاده می کند آیا آن باعث افزایش پرولاکتین میشود ؟

 158. سلام دکتر.شش ماه بود هر روز دولوکستین ۳۰ میخوردم.حالم خوب شد.سه هفتس یک روز در میونش کردم .باز گریه هام برگشته.اون روزا که هر روز میخوردم هفته ای یک بار گریه میکردم ولی الان که یک روز درمیون میخورم باز شده روزی دو سه بار.باز قرصمو هر روزش کنم؟

 159. سلام آقای دکتر ۲ سوال داشتم
  دولکستین یا ونلافاکسین چرا بعضی اوقات باعث اضافه وزن میشه مگه سروتونین و نورآدرنالین رو در مغز اضافه نمیکنند ، خود سروتونین باعث کاهش وزن مگه نمیشه ؟
  سوال دوم من در سن ۱۶ سالگی افسرده بودم
  و تا ۲۲ سالگی این افسردگی شدید با من بود که به شدت روی زندگیم تاثیر بد گزاشت انواع داروها رو امتحان کردم ولی جواب نداد آخر سر با شک درمانی و قرص افکسور ۱۵۰ ایکس آر این مشکل حل شد تنها عارضه ش اضافه وزن از ۷۵ کیلو به ۱۰۰ کیلو بود
  الان توی سن ۳۳ سالگی بعد یک جدایی و طلاق و افسردگی بعد از اون متاسفانه به صورت خود سر از قرص ترامادول با دوز ۱۵۰ میلی گرم در روز به مدت دوسال استفاده کردم و خیلی نتیجه ی خوبی گرفتم وزنم به ۸۰ کیلو رسید البته ورزش هم میکردم ولی احساس میکردم پرخوری عصبی م رفته و حتی افسردگی هم رفت ، فقط مشکل اینجابود که این دارو هم عوارض شدید و هم وابستگی جسمی و روحی و به نوعی اعتیاد داشت برا همین پیش دکتر رفتم و با قرص بوپرپیون ۱۵۰میلی گرم در روز به صورت تدریجی ترامادول ترک دادم و سه ماه هست که از این قرص استفاده نکردم ، ولی احساس میکنم افسردگی دوباره اومده از طرفی میترسم دوباره ونلافکسین رو بخاطر افزایش وزن بخورم ، دکتر عزیز بهترین دارو برای رفع این مشکل چی میتونه باشه ؟ که هم افسردگی رو از بین ببره هم مرخوری عصبی ؟

 160. سلام من بعد از دو روز استفاده دولوکستین ۳۰ تهوع سردرد بدن درد و بیحالی پیدا کردم الان باید چکار کنم؟ مصرفشو قطع کنم؟

 161. سلام آقای دکتر
  من بعد از مصرف یک سال و چند ماه دلوکستین ۶۰ خارجی و تاثیر مثبت با هماهنگی پزشک تصمیم به قطع تدریجی دارم.دکتر گفته از ۶۰ میلی هرماه ۱۰ میلی گرم کم کنم.من با توجه به اینکه دو تا ۳۰ میلی خارجی مصرف می کنم, برای کاهش به ۵۰میلی در روز,یک ۳۰ و یک ۲۰ مصرف کنم.ولی چون سیمبالتای ۲۰ خارحی نتونستم پیدا کنم و پارسال یه مدت سیمبالتای ایرانی استفاده کردم بهم نساخت.آیا اینکه داخل کپسول رو باز کنم و از دونه های ریزش کم کنم روش مناسبیه؟

  • فیبرومیالژیا اسم پرطمطراقی داره ولی یک بیماری مشخص و واضح با علایم مشخص و واضح نیست…و خیلی گنگ و نامفهومه و با هر چیز دیگه ای میتونه اشتباه بشه…بنابرین خیلی دنبال اینکه این اسم رو بخودتون بچسبونید نباشید.حتی اگر باشه به بن بست میرسید چون درمانی نداره
   و درمان دردهای شما همین داروهای سروتونینی و سیستم گابا و فنوتیازینهاست

 162. سلام خسته نباشید، من ۴۳ سالمه و چند روزی بود دچار کمر درد شدید و همینطور دچار گرفتگی عضلات گردنم و کتفم شدم، صبر کردم خوب نشد و قبلا هم چندبار‌ اینطوری شده بود، دکتر برام ۳۰ تا قرص دلوکستین ۲۰ و ۶۰ قرص گاباتین ۱۰۰ تجویز کردن. الآن چندروزی میشه همش حالت تهوع و سرگیجه ی شدیدی دارم و مدام استفراغ میکنم. خوردن قرص هارو ادامه بدم؟ و درد ناحیه گردن و کتفم چه دلیلی داره و درمان میشه؟

  • خب من نمیدونم تشخیص دکترتون چی بوده
   ولی هر دوتای اینها برای دردهای ناشی از مشکلات عصبی و روحی تجویز میشه…احتمالا تشخیصشون همین بوده

 163. سلام،خسته نباشید، خانمی ۳۶ ساله هستم بعد از تولد پسرم که الان ده ساله هست دچار کمر درد شدم در واقع این کمر درد به خاطر سر خوردگی دو تا از مهره های کمرم ایجاد شده بعد از تولد دخترم که الان دو سال و نیمش هست درد به پای سمت چپ گسترش یافت به طوری که من دیگه راه رفتن و سر پا ایستادن برام سخت شد دکتر طب فیزیکی من رو به متخصص اعصاب معرفی کرد و گفت که عکس تو با علایمی که میگی مطابقت نداره، دکتر اعصاب برام قرص دلوکسی کپ تجویز کردن ۸۰ تا خوردم خیلی خوب شدم تونستم راه برم و موقع انجام کارهای خونه اصلا درد نداشتم تا اینکه داروها تمام شد و پنج روز طول کشید تا باز به دکتر برم و برام همین دارو رو نوشتند دکتر میگه باید ۷ ماه این دارو رو مصرف کنی من الان سوالم اینه که اگه با قطع دارو درد برگرده چی کار کنم؟ و تا کی باید این دارو رو مصرف کنم؟آیا با مصرف این دارو در مدت طولانی بهبودی حاصل میشه؟ خواهش میکنم به سوال من جواب بدهید.

 164. سلام.آقای دکتر من به خاطر درد شدید در ناحیه فک و گوش دولکستین مصرف میکنم.در دوران بارداریم این قرص رو با دوز ۲۰ مصرف کردم.خدارو شکر همه آزمایشات غربالگری و اکوی قلب جنین خوب بود.الان سوال من اینه که میتونم با همین دور تو شیردهی از این قرص استفاده کنم؟

 165. باسلام -آیا مصرف همزمان دولوکستین ۶۰ روزانه ۲عدد با قرص نوروتریپتیلن ۲۵ روزانه ۱عدد تداخل دارد؟چون دکتر من اینطوری نوشته اما دربروشور قید شده مصرف دوداروی افسردگی باهم تداخل دارد؟بیماری من نوروپاتی محیطی غیر دیابتیک است

 166. سلام اقای دکتر من دچار استرس شدید هستم از جمع هم دوری میکنم و طوری که زیاد نمیتونم از خونه دور بشم مدام تپش قلب دارم و نفخ و پراشتهایی‌.فشارخونم با استرس جدیدا بالا میره.دکترهای زیادی رفتم که اخری دلوکسیتین یک روز در میان نوشت ولی از عوارض قرص ها ترس دارم لطفا راهنمایی کنید

  • خب خیلی واضحه که استرس درمان نشده منجر به انواع بیماریهای جسمی مانند فشار خون و غیره خواهد شد و شما مجبور خواهید شد روزی ده بیست قرص مختلف برای انواع بیماریهای جسمی که در واقع ریشه در یک اختلال اضطرابی داشته مصرف کنید.پس مصرف یک قرص ضداضطرابی مثل دلوکستین بصرفه تر و منطقی تره

 167. سلام
  من ۲۲ سالمه‌ حدود یک سال پیش دچار استرس شدیدی بودم شب ها بی دلیل ، به طوری که خوابم نمیبرد بعد از چند وقت دچار اختلال حافظه شدم و به طوری که یک اسم ساده رو هزاروبار هم با خودم تکرار میکردم یک ساعت بعد از یادم میره اصن دوخط متن رو نمیتونم بخونم وقتی میخونم به خط دوم که میرسم خط اول یادم میره اصن! تمرکز دارم ولی یادم میره تو ذهنم نمیمونه فیلم اصن نمیتونم ببینم ! پیش روان پزشک رفتم گفت به خاطر افسردگیه و الان دلوکستین ۳۰ دو وعده در روز و دپاکین و تریمونتیل و ریتالین دادن
  میخواستم ببینم از افسردگی میشه همچین اختلالی در مغز ایجاد بشه؟!!

 168. سلام.۶ ماه هر روز دولوکستین۳۰ خوردم.خوب شدم بعد یک روز درمیونش کردم باز بهم ریختم.باز سه ماه هر روز خوردم.خواستم الان یک روز درمیونش کنم که باز بهم ریختم.تا کی میتونم هر روز بخورم؟میشه ماهها ادامه داد؟

  • چرا از روشهای دیگه استفاده نمی کنید
   ورزش سه بار در هفته
   کوه هر هفته
   کلاسهای روانشناسی ارزون قیمت
   رواندرمانی
   تا کی قرص؟؟؟؟

 169. سلام و خدا قوت انشاءالله ?
  دکتر بنده به دلیل دیسک کمر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم که فرمودن بنده افسردگی مزمن دارم و با داروهایی که دادت بهتر شدم.
  حدود یک سالی میشه که مصرف میکنم.
  چند روزی هست که دولکستین ۳۰ نوشتن
  وقتی میخورم آنچنان حالت تهوعی میگیرم که حد نداره و حتی یک بار استفراغ کردم.
  دستور یک هفته صبح و بعد هر ۱۲ ساعت
  وقتی گفتم که حالت تهوع دارم گفتن حتما باید بخورید حتی هر دو روز درمیان
  دو سوال
  یک:چه کنم که حالت تهوع بنده کم بشه و آیا نیاز هست قبلش قرص ضد تهوع مصرف کنم؟
  دو :ممکنه این علایم بعد از مدتی پس از مصرف از بین بره یا تا انتها هست؟

 170. سلام من خانمی ۲۹ساله هستم حدود ۳ سال پیش علائم افسردگی داشتم و دکترم برام دلوکستین ۱۰ تجویز کزد طی این مدت چند بار حالم بدتر شد و نهایت به دوز ۳۰ رسید، الان قصد دارم کم کنم ودرنهایت قطع کنم برای همین ۲۰ مصرف میکنم، تازه ازدواج کردم و فک میکنم میل جنسیم خیلی بالا نیست و گاهی ارگاسمام کامل نمیشن، با توجه ب اینک مدت زیادی هست قرص مصرق میکنم ممکن هست عوارض دلوکستین باشه؟

 171. سلام آقای دکتر
  من ۲۸ سالمه و حدود هفت ساله دچار رماتیسم و فیبرومیالژیا هستم، داروهای زیادی مصرف کردم و آخرین داروی موثری که داشتم روزی یه دولوکستین ۳۰ بوده که حدود دو سال و نیمه مصرف کردم، همراهش پردنیزولون و سولفاسالازین و ایندومتاسین هم مصرف میکنم. پردنیزولون رو زیر نظر پزشک دارم کم میکنم، دولکستین خیلی خوب بود اما چند ماهه خواب شبم به شدت کم شده، الان چند روزه قرص دولوکستینم تموم شده و تا بتونم تهیه کنم طول کشیده، حالا میبینم خواب شبم خیلی بهتره ولی دردهای عضلانی بیشتر شده، به نظرتون اگر دولکستین باعث این بیخوابی شده باید قطع کنم یا زمان مصرفش رو تغییر بدم؟ چون مشخصه دولوکستین روی دردها اثر مطلوبی داشته.
  سوال دیگه اینکه کسی مبتلا به فیبرومیالژیا باید تا آخر عمر دولکستین مصرف کنه؟ ایرادی ندارد مصرف طولانی مدت؟

 172. سلام آقای دکتر
  من بعد از بیست ماه مصرف دلوکستین ۶۰ (روزی دو تا ۳۰) تصمیم به قطع آن زیر نظر متخصص گرفتم.هر ۲۰روز، ۵ میلی کاهش دادم.الان هم روزی ۱۵میلی مصرف می کنم.
  قبلا کبسول رو باز می کردم و دونه های ریزش رو کم می کردم.
  می خواستم بدونم الان برای مصرف روزی ۱۰ میلی میتونم هر سه روز یه دونه ۳۰ میلی مصرف کنم یا بهتره همون روش باز کردن کبسول و کاهش محتویات داخلش رو استفاده کنم.
  البته بزشک گفته بود از ۲۰ به بعد کلا میتونی قطع کنی ولی من به جهت احتیاط میخام از ۱۰ به بعد مصرف رو قطع کنم حالا نمیدونم ضروریه یان نه!

  مممنون از شما

 173. من سه هفته دولکستین ۲۰ روزی دو تا برای افسردگی دکتر داد میخورم دوبار سردرد شدید شدم چند روز تهوع داشتم خارش گوش هم گرفتم نمیتونم تحمل کنم

 174. سلام اقای دکتر من اس سیتالوپرام ۱۰ میخورم از روزی که شروع کردم به مصرف قرص که بتدریج دوز رو افزایش دادم تا الان ۶ ماه هست که میخورم سوالم ازتون اینکه دوز ۱۰ اذیتم میکنه روده ام درد میگیره. مدت زمان درمان چقدره؟ میتونم دوز رو به ۵ میلیگرم کاهش بدم؟

 175. با سلام من حدود ۵ ماه دولوکستین ۳۰ روزی یکبار مصرف کردم بهمراه آمی تریپتیلین ۱۰ و کلونازپام ۱ هرشب بخاطر وسواس-اضطراب اجتماعی و افسردگی دو ماه اول خوب بودم ولی سریعا افت کردم و خوابم هم خوب نبود به خواب رفتنم خوب نبود ولی زیاد میخوابیدم بعدا دکتر دولوکستین رو حذف کرد و بجاش پاروکستین ۲۰ قبل از خواب و آلپرازولام ۵/ و نوروتریپتیلین ۱۰تجویز کرد.الان تقریبا ۲۰ روزه حالم به نسبت بهتره ولی آیا اصلا پاروکستین خوبه؟ یا خیلی قویه؟ و آیا بجای آلپرازولام کلونازپام بهتر نبود؟

 176. سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  من بعد از مصرف ۲۰ ماه سیمبالتای ۶۰,تصمیم به قطع گرفتم زیر نظر پزشک.
  و هر دو هفته ۵ میلی کم می کردم.الان ۱۰ میلی مصرف می کنم.
  بعد ۴ روز قطع مصرف ۱۰ میلی, شوک های مغزی ریزی هر از گاهی احساس می کنم.
  به نظرتان این علایم بعد از قطع کامل طبیعیه و بعدا مشکلی پیش نمیاد.البته فعلا که اذیت کننده نیست فقط گاهی یه شوک کوچک ایجاد میکنه.
  به نظرتان با همین ۱۰ میلی قطع کنم یا بیارم رو ۵ میلی و چند روز بعدش با ۵ میلی به اتمامش برسونم؟

  سپاس

 177. سلام آقا دکتر، ببخشید مادرم قرصهای سرترالین ۵۰ وهالوپریدول ۰٫۵دوعددوکارمابازپین ۲۰۰روزی دوعدد۹ماهه مصرف میکنه ولی دوهفته اس که کارمازپین روجای والپروات داده وسرترالین هم از ۵۰به ۱۰۰ رسونده الان گاهی حرفهای بی ربط میزنه مثل بچه هاست شادی زیاد کارمازپین میخوره اینجوری شده؟ یاسرترالین۱۰۰شده؟

 178. با عرض سلام
  می خواستم بدونم مصرف دمنوش های گیاهی مثل بهار نارج و به لیمو و وانیل با داروهای شیمیایی و کلا داروهای اعصاب مثل دلوکستین و پرگابالین و تو پیرامات و کلمیپرامین وغیره تداخل دارد؟

 179. سلام اقای دکتر وقت بخیر من دو سالی هست که در سمت راست بالای شکمم درد دارم که گاهی شدید هست و گاهی از کمرم هم از اون سمت درد میگیره خیلی دکتر گوارش و داخلی رفتم و با انواع ازمایش و سونو که انجام دادم فقط کبدم چرب بود اخرین بار چند ماه پیش دکتر میر مجلسی که متخصص گوارش هستند روانپزشکی رو معرفی کردن که برم پیششون که دیروز رفتم قرص دلوکستین ۲۰ تجویز کردن البته هنوز شروع نکردم میخواستم ببینم واقعا این درد میتونه ریشه عصبی داشته باشه و با توجه به اینکه این دارو رو کبد تاثیر داره و این درد سمت راست بالای شکمم نگرانیم از این هست که این درد عصبی نباشه و به کبدم اسیب بزنه ممنون از راهنماییتون

 180. سلام آیا بعد از ۷ ماه خوردن قرص برای درمان اضطراب، اضطرابهایی که گاهی در روز بصورت کوتاه اتفاق میوفته طبیعی هست؟

 181. سلام
  به علت سندروم روده تحریک پذیر دکتر قرص دلوکستین ۲۰ رو تجویز کرده، شبی یه عدد مصرف میکردم. زمان مصرف تقریبن هرشب نیمه شب یکی ذو ساعت بیدار میشدم بعد دوباره میخوابیدم. در طول روز هم احساس خواب آلودگی نداشتم. حدود ۵۰ روز مصرف کردم و الان تقریبن ۱۰ روزه قطعش کردم. بعد از ترکش حالت خواب آلودگی در طول روز داشتم و هر چی میخوابم باز هم احساس میکردم به خواب نیاز دارم. ۲ الی ۳ روزه که سردرد دائم دارم و هر ساعت از شبانه روز که از خواب بیدار بشم سردردم هست. سابقه میگرن ندارم. آیا سردردم میتونه از عوارض قطع قرص باشه؟؟؟
  با تشکر

 182. سلام آقای دکتر من حدود ۹ ماه اس سیتالوپرام ۱۰ میخوردم حالا مصرف رو نصف کردم حدود یک هفته هست در طی روز بعضی اوقات بیقراری میگیرم و خوابهای پریشون هم میبینم بعضی وقتا آیا اینها از عوارض کم کردن دوز هست؟

 183. سلام جناب دکتر.به دلیل گزگز و مور مور شدن مزمن دست و پاهام با وجودی که آزمایشاتم و ام آر آی و نوار اعصاب َو عضله همگی نرمال بودند دتر متخضض نورولوژیست برای من قرص لوکسور{دلوکسیتین) ۲۰ میلی گرم و پرگابالین ۷۵ هر کدوک شبی یک عدد تجویز کردند.بنده سالهاست که دارای بیماری آب سیاه یا گلوکوم میباشم و تخت نظر پزشک با قطره بیماریم کنترل شده است.جناب دکتر با این شرایط یه نظر شما میتوانم از داروی دلوکسیتین استفاده کنم؟؟ ممنون از لطف شما

 184. سلام اقای دکتر آیا حملات پانیک و اختلالات اضطرابی با مصرف دارو درمان میشن یا فقط بصورت موقت کنترل میشن؟

 185. سلام، مادرم چند سال پیش سکته مغزی ناقص کرد و سیمبالتا خارجی همراه چند داروی دیگه مصرف میکنه، از دکتر پرسیدیم ایرانی بخریم؟ گفت نه به هیچ وجه، چند تا بیمار داشتیم بدترش کرده، واقعآ این طوره؟ چون خارجیش اخیرآ خیلی به سختی گیر میاد. بیمه هم به سختی قبول میکنه و اذیت میکنه. همین امروز ۹۶ تاش آزاد اون هم از تهران ۵۰۰ تومن خریدیم، ما شهرستان هستیم. نسخه داریم اما نه اهواز نه تبریز نه آبادان نه ماهشهر نبود. آیا واقعآ ایرانیش این قدر بده؟ اگر خوبه، کدام شرکت بهتره؟

 186. سلام آقای دکتر. من مبتلا به اسکیزوافکتیو هستم و سالهاست از افسردگی ماژور رنج میبرم. داروهای ضدافسردگی SSRI که تاثیر قابل قبولی بر من نداشتند. و بار آخر داروی سلژیلین که نوع MAOI است دارم مصرف میکنم. روحیه منو خوب کرده، اما مشکل ضعف اراده و نبود انگیزه به تلاش و بی میلی به انجام کارها همچنان در من پابرجاست. طبق عکس ام آر آی مغزم قسمت بین دو ابرو که مربوط به اراده است کوچیک شده و دو قسمت از ۳ قسمت این قشر تقریبآ از بین رفته. آیا داروی دولوکستین هم مثل سایر داروهای ضدافسردگی فقط شادی آوره؟ با تشکر

 187. با سلام خدمت آقای دکتر
  من به دلیل مختصر آشنایی که باداروها مخصوصا داروهای روانپزشکی دارم به موردی در خصوص آشنایان برخوردم که توسط روانپزشک تجویز شده بود تعجب کردم که سیتالوپرام ۴۰ رو بهمراه دولوکستین ۳۰ و آمی تریپتیلین ۵۰ نسخه کرده بود و حتی قبل تر سیتالوپرام را بهمراه ونلافاکسین۷۵ و آمی تریپتیلین تجویز کرده بود و آیا این موارد سندروم سروتونین به وجود نمی آورد؟ با تشکر

  • بطور تئوریک بله
   ولی در عمل پاسخ فیزیولوژیک هر کسی به داروها متفاوته.بخشی از بیماران به دوزهای معمولی جواب نمیدن و شدیدا در رنجند و خطر خودکشی در اونها بالاست. و برای بهبود خلق به پزشکان التماس میکنند.که شما گاهی در همین کامنتهای اینجا هم نمونه هاشو میتونید ببینید
   برای همین برخی پزشکان صاحب تجربه که خودشونو در بند بروشورهای دارویی نگه نمیدارن،از مگادوز درمانی استفاده میکنند.
   هدف بهبود بیماره و درمان بیماران مورد بمورد فرق میکنه
   و وقتی ما جای اون بیمار دردمند و جای پزشکی که فقط او از اینهمه درد اطلاع داره نیستیم نباید اونها رو شماتت و ملامت کنیم.حتما حکمتی در کار بوده

 188. سلام اقای دکتر من برای اختلالات اضطرابی و هراس خفیف ۱۰ ماه اس سیتالوپرام ۱۰ خوردم از دوماه پیش به نصف کاهش دادم دوز رو شرایطم کاملن خوب بود الان حدودا دو هفته هست که مصرف قرصو به یکچهارم رسوندم الان گاهی دچار بی قراری در پاهام میشم الان ۱۲ ماه که دارو میخورم میخواستم بپرسم با توجه‌ به این شرایط باید چیکار کنم؟ قطع مصرف یا ادامه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 189. سلام دکتر مهربون خدا بهتون عمر با عزت بده دکتر میشه راهنمایمدکنی من فلوکسامین وکوتیاپین مصرف میکنم مدته هفت ماه خوب بودهتا حدی ولی وسواس وافسردگیم شدیده درکنارفلوکسامین دلوکستین میشه اضافه کرد البته سر خود مصرف نمیکنم خواستم از شما بشنوم دعای خیره این بیماران همیشه توشه راهتون باشه یا الله به امید تو

 190. سلام میخواستم یه تشکر کنم از شما اقای دکتر که تشخیص دادید شرایط من مربوط به اضطراب هست و منو اگاه کردید من بعد از یک ویروس بیماری بی دلیل دچار اضطراب و مسخ واقعیت ده بودم که نه خودم میدونستم چیه نه هیچ دکتری میفهمید چیه ۸ ماه ازین دکتر به اون دکتر و هر روز نگرانیم بیشتر میشد تا اینکه شما دکتر عزیز به من گفتید این قضیه بخاطر اضطرابه و باید درمان بشه یکساله قرص میخورم و خداروشکر ۸۰ درصد بهتر شدم ممنون از تشخیص خوبتون من هیچوقت سابقه اضطراب نداشتم این قرصها منو خوب کرد درود به دکتر علیوردی و قرصهای اعصاب

   • سلام جناب دکتر علی وردی
    من دندانپزشک هستم و دارم برای امتحان تخصص آماده میشم، مدت ۳ ماه ریتالین برای تمرکزم استفاده کردم که متاسفانه ابیوز کردم و روزه ۳ الی ۴ وعده مصرف میکردم، چون من سابقه افسردگی‌طولانی مدت هم داشتم، ریتالین هم حال روحیم رو خوب کرده بود هم به درسم دقیق میرسیدم، دیروز به دکترم مراجعه کردم و ایشون چون نتیجه ای از آتوموکستین برای جایگزین نگرفته بودند، برای بنده بوپروپیون ۳۰۰ در روز، مدافنیل ۲۰۰ در روز، و دلوکستین ۳۰ بعد از ده روز ۶۰ تجویز کردند، و گفتند هم شادابیه ریتالین و تمرکز و درمان افسردگی با این قرص ها جبران خواهد شد، ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید که بنده این درمان رو ادامه بدم یا برگردم به ریتالین با دوز کمتر؟
    با تشکر

 191. سلام جناب دکتر خسته نباشید، من مدت ٣ سال هست که تحت نظر دکتر به دلیل داشتن افسردگی و حالات عصبی دولکسیتین ٣٠ مصرف میکنم ولی تمایل به قطع دارو دارم لذا به دلیل عدم دسترسی به پزشکم خودسوانه قرص را به یک روز درمیان و بعد از ٢ ماه ٢ روز در میان و الان ٣ ماهه که به ٣ روز در میان کاهش دادم تا بتونم قطع کنم خواستم بدونم به همین منوال باید کم کم قطع کنم و یا دیگر کافیست و میتونم کامل مصرف قرص رو کنار بذارم؟ البته گاهی افسرده و عصبی میشم که سعی میکنم خودم رو کنترل کنم، بسیار ممنون میشم تو قطع کامل این دارو راهنماییم کنید

   • مشکل من دیابت نیست اقای دکتر من همزمان با اختلالات اضطرابی دچار نوروپاتی محیطی شدم یعنی گزگز مورمور شدن و بیقراری در پاها شدم و با اس سیتالوپرامم درمان یکسال انجام دادم اما دکتر همزمان به من گاباپنتین داد یعنی گاباپنتین علام رو موقت از بین میبره و با قطع برمیگرده؟

    • اگر منشا اضطراب باشه علایم گز گز و مور مور که بهش پارستزی میگن(نروپاتی نع) ممکنه درمان بشید با همین دارو
     معمولا یکسال کافیه

 192. محمد
  سلام آقای دکتر من از سال ۹۲ تا الان که ۹۸ هست دارم داروهای دلوکستین ۶۰ روزی ۲ عدد وداروی ریسیپیریدون یک شبی یک عدد مصرف می کنم البته طی این مدت خیلی حالم بهتر شده خودم احساس بهتر شدنم رو میفهمم ولی این روند بهبودی بسیار کند صورت می گیرد وبیماریم mdd ,gad توصیه جنابعالی در این مورد چیست؟ ضمنا ۳۸ سال دارم باتشکر

 193. سلام خدمت شما اقای دکتر. ببخشید سوالی داشتم گفتید منشا مورمور اضطراب باشه اسمش پارستزی هست من یکسال دارو برای درمان اضطراب خوردم و الان قطعش کردم اما اون علائم پارستزی هستن کمو بیش. آیا پارستزی به مرور بهبود پیدا میکنه یا مزمن هست؟

 194. سلام اقای دکتر من یکسال برای درمان اضطراب و پارستزی اس سیتالوپرام خوردم و گاهی با داروهای کمکی مثل بوسپیرون اما در این یکسال شدیدا روده هام درد میکرد هر روز اینطور بود باعث تشدید سندروم روده شده بود این قرص و بعد یکسال قرصو قطع کردم بهتر شدم ولی علائم پارستزی کامل از بین نرفت و هنوزم گاهی میاد سراغم حس میکنم دیگه ازین بهتر نمیشه و باید با همین میزانش کنار بیام

  • خب اگر موجب ibs شده بهتره داروهای سروتونینی نخورید و از سه حلقه ایها یا دسته های دیگه استفاده بشه

 195. سلام آقای دکتر بنده مدتی است به دلیل تشخیص دکتر روماتولوژ داروی دلوکستین ۳۰ روزانه دو عدد استفاده میکنم و تشخیص ایشون مریضی فیبرومیالژیا بود برای من . که البته من به داشتن این نوع مریضی شک دارم چون تنها درد در مفاصل دست دارم و همچنین دایم احساس خستگی دارم و عصبی هستم و هیچ یک از نقاط حساسی که در این بیماری اعلام شده در بدن من درد ندارد. دلوکستین به من آرامش میده کمی درد مفاصل دستم رو کم میکنه اما کامل خوب نمیکنه در ضمن همچنان خستگی دایمی را دارم. مدت یک هفته دلوکستین رو یک عدد در روز کردم و آنرا قطع کردم. در حال حاضر تهوع. احساس خستگی دایم دارم و سه شب گذشته کم خواب بودم و خوابهایی بد میدیدم در ضمن کمی هم عصبی شده ام. به نظر شما آیا باید مجدد قرص را بخورم.چگونه متوجه مریضی خود بشوم.

 196. سلام آقای دکتر… من به دلیل درد عصب سیاتیک به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم و به ایشون گفتم که چند سالی هست افسردگی شدید دارم اما به خاطر لرزش دست و بدن و خواب آلودگی خیلی زیادی که قبلا به خاطر مصرف دارو داشتم مایل به مراجعه برای درمان افسردگیم نبودم…ایشون برام روزی یه دونه دلوکستین ۲۰ و شبی نصف قرص ترانکوپین ۲۵ تجویز کردن…من قراره توی بانک مشغول به کار بشم و این کار نیازمند دقت و تمرکز بالایی هست….میخواستم از شما بپرسم آیا این داروها برای کارم مشکل ایجاد نمیکنند و این که آیا مثل مصرف سیتالوپرام و فلوکسیتین که قبلا داشتم باعث لرزش دست میشن؟؟؟
  آقای دکتر چه زمان باید این داروها رو مصرف کنم که در طول روز و سر کار کسل و خواب آلود نباشم و خمیازه زیادی نداشته باشم

 197. سلام اقای دکتر بمدت دو ماه روزی یک عدد گاباپنتین ۲۰۰ میخوردم و یک دفعه قطعش کردم قطع مصرف ناگهانی بعد دوماه عوارض داره؟ تا چه مدت طول میکشه از بین بره عوارض؟

 198. سلام اقای دکتر گفتید اگر داروهای سروتونینی باعث ibs شدند بهتره نخورم و از نوع دیگه مثل سه حلقه ای ها استفاده کنم آقای سه حلقه ای ها به اندازه سروتونینی ها در اختلال اضطراب موثر هستند؟

 199. ازینکه جواب میدین و از نگرانی در میارید مارو ممنونم اقای دکتر دعاگوتون هستن، خدا شما رو حفظ کنه برای جامعه ی پزشکی

  • نعنا اسپاسم های گوارش رو خوب میکنه.اگر بارهنگ نعنا خاصیت خواب اوری داشته باشه ، خواب اوری این داروها بیشتر میشه

 200. سلام
  خسته نباشید
  من یک سالو نیم هستش که دوز ۳۰ دولوکستین مصرف میکنم و علت طولانی شدن مصرف هم این بود که به دکتر تجویز کننده دسترسی ندارم .میخواستم بپرسم بااینکه دارو اثر مثبتی داشته ولی کامل بهبود پیدا نکردم ،ایا ادامه بدم یا باید مصرف رو قطع کنم؟
  ممنون

  • کامل بهبود پیدا نکردم یعنی چی؟
   خب زندگی ادمها پر از سختی و مصیبته و اینکه انتظار داشته باشید دارو بتونه این سختیها رو از بین ببره که کار درستی نیست.چرا شماها مشاوره نمیرید و از روشهای غیر دارویی استفاده نمی کنید؟

   • با تشکر از پاسختون
    من از کودکی میسوفونیا دارم و برای اینکه با صداهایی که اذیتم میکنن مواجه نشم همیشه استرس داشتم و بعد مصرف این دارو این استرس در من از بین رفته اما حساسیت به صداها نه برام قابل تحمل تر شده
    در کنار دارو من سعی کردم روابط اجتماعیمو بیشتر کنم و ورزش رو هم دنبال میکنم
    بخاطر همین دوس دارم بدونم ایا مصرف دارو برام کافی هستش یا باید ادامه بدم گرچه میدونم بعد از قطع مصرف احتمالا بد اخلاق تر شم

 201. اقای دکتر سلام ایا بوسپیرون و پرگابالین تاثیری در بهبود پارستزی خفیف داره؟
  من پرگابالین بهم نمیسازه وقتی میخورم شدیدن عصبی میشم به حدی که کنترلش از دستم خارج میشه

 202. سلام اقای دکتر دکتر برای من دلوکستین ۲۰ تجویز کرده بودن برای مشکل پارستزی و درد روده که بدلیل سندروم بود چون همزمان با درد روده خود به خود اضطراب هم میگرفتم تا حدودی… من دلوکستین ۲۰ رو چند روز خوردم عوارضش خیلی شدید بود بخصوص تهوعش ایا تجویز دکترم درست بوده؟ باید از دوز کم شروع کنم که عوارضش کم بشه یا این قرص به من نمیسازه؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 203. سلام وقت بخیر گزشک معالج پدرم که دچار تنگی کانال نخاعی کمر شده اند دلوکستین ۳۰ تجوی کردند سوالی خدمتتون داشتم پدرم آسپیرین و داروی فشار خون و کاهش چربی و آنه مصرف می کنند و فنر هم در رگ قلبشون سنشونم ۷۸ ساله خواستم بدونم تداخل دارویی و عوارض شدیدی یرای ایشون ندارد ممنون

 204. با سلام خدمت شما پزشک گرامی و حاذق که پاسخ بیماران را به‌صورت آن‌لاین هم می‌دهید. آقایی ۳۳ ساله و مبتلا به اسپوندیلیت هستم. همچنین، مدت‌هاست که از ناراحتی‌های شکمی شدید با ریشه ناشناخته رنج می‌برم. اگرچه که سولفاسالازین، متوتروکسات و آساکل برایم تجویز شده اما به هیچ وجه درد را کاهش نمی‌دهد طوری که کل زندگیم چند سال است عملاً نابود شده است. حتی چند سال انواع مرفین (اپیوئید) با نظر پزشک مصرف می‌کردم اما به‌دلیل عوارض سنگین با نظر پزشک قطع گردید. از داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی به دلیل واکنش شدید گوارشی نمی‌توانم استفاده کنم. اخیراً برایم دولوکسیتین تجویز شده است. چه مدت طول می‌کشد تا این دارو تاثیر خود را بر روی درد من نشان دهد و آیا این دارو برای بیماری‌های خودایمنی موثر بوده است؟ با سپاس از شما پزشک محترم

  • بله باید داروهای ضدافسردگی رو تجربه کنید.چون مشکل شما سایکوسوماتیک یا روان تنی حساب میشه
   اگر هم این دارو تا یکی دو ماه موثر واقع نشد سایر داروها رو هم تجربه کنید مثل داروهای سه حلقه ای مثل ایمی پرامین یا داکسپین

 205. آقای دکتر گرامی، سلام. بسیار ممنون می‌شوم بابت مشکلی پیچیده که واقعاً راه حلی برای آن نمی یابم نظر شما را هم بدانم. خانمی ۴۳ ساله مبتلا به ام اس هستم که حدود ۸ سال از اینترفرون استفاده کردم. از ابتدای تزریق، دردهای شدید در ناحیه ساق و عضله پا به سراغم آمدند و چون تزریق یک روز در میان بود عملا زندگی من را به صورت یک روز در میان فلج کردند. لازم به ذکر است که پیش از تزریق اینترفرون هرگز هیچ ناراحتی‌ای در این نواحی نداشته ام و همواره فردی پرجنب وجوش و اهل ورزش بودم. متخصصان روماتولوژی و ارتوپد پس از انجام تست های لازم روماتولوژیک، عارضه به وجود آمده را میالژی شدید و یکی از عوارض جانبی اینترفرون‌ها عنوان کردند. متاسفانه پزشک خودم اهمیتی به موضوع نداده و اینکه چقدر درد موجود کیفیت زندگی من را پایین آورده است و فقط پس از سه سال دوز دارو را کمی کم کردند. مسکن ها هم واقعا کمک چندانی به قطع عارضه نمی کردند. پزشک را بعد از چند سال تغییر دادم که اینرفرون را قطع و داروی خوراکی تجویز کردند و البته زمانی که من اینترفرون را شروع کردم داروهای خوراکی نیامده بودند. اکنون از داروی خوراکی استفاده می کنم و خوشبختانه داروی خوراکی تا این لحظه مساله ای به وجود نیاورده است اما مشکلی که هست این است که دردها از بین نرفته‌اند و به صورت یک روز در میان تکرار می‌شوند به این صورت که: شنبه درد شدید شروع می شود تا ۱۲ ساعت خیلی شدید و بعد از شدت درد کاسته می شود و یکشنبه شب کاملا از بین رفته است. دوباره دوشنبه شب درد شروع می شود تا ۱۲ ساعت خیلی شدید و بعد از شدت درد کاسته می شود و سه‌شنبه شب کاملا از بین رفته است و همین‌طور تا پایان هفته. من روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه تزریق داشتم و حالا در همان روزها درد شدید دارم! بدون اینکه اینترفرونی در کار باشد. نورولوژیست می‌گوید می‌دانم درد هست ولی علتش را نمی‌دانم و ضایعه عضوی هم نیست. به متخصص درد مراجعه کردم می‌گوید درد بدون علت وجود ندارد. برایم گاباپنتین ۹۰۰ میلی‌گرم و دولوکسیتین ۲۰ میلی‌گرم تجویز کرده‌اند. یکماه گاباپنتین مصرف کردم تغییر خاصی به‌وجود نیامد. حالا یک هفته هست که دولوکسیتین را هم اضافه کرده‌ام ولی دردها بیشتر شده، نه این‌که کمتر شده باشد. واقعا مستأصل شده‌ام. نمی دانم چه کاری انجام بدهم. آیا ممکن است هرگز خوب نشوم؟ به دولوکسیتین خیلی امیدوار بودم ولی نمی‌دانم چرا یک هفته‌ای که آن را شروع کرده‌ام درد دائمی شده وحتی یک لحظه قطع نمی‌شود! مگر دولوکسیتین ضددرد نیست؟ استاد گرامی، چقدر طول می‌کشد که دولوکسیتین واقعا تأثیر خودش بر روی درد را نشان بدهد و آیا در یک هفته اثر ضد درد مشهود است؟ درد زندگی‌ام را فلج کرده است. ممنون می شوم نظر خود را در اینباره بیان فرمایید و اگر راهنمایی خاصی هست ذکر نمایید.

  • خب بهترین داروهایی که میتونسته دردهای شما رو کاهش بده برای شما انتخاب شده.بنظرم تا یکماه صبر کنید.اگر جواب نگرفتید هم ناامید نشید.رده های مختلف دارویی وجود داره که هر کدوم ممکنه درد شمارو کاهش بده
   مثل
   داروهای فنوتیازینی
   داروهای سه حلقه ای
   داروهای سروتونینی
   و یک داروی جدید بنام adomeds (بشرط اینکه با ام اس تداخل نداشته باشه)

 206. سلام آقای دکتر. خدا خیرتون بده جواب بیمارها رو میدین. من دکتر اورولوژیستم کپسول دولوکستین ۳۰ برام تجویز کرده که هر شب بخورم و قرص سولیفناسین سوکسینات که بعد از صبحانه بخورم. الان با این داروها به مشکل برخوردم اما خب ایشون تلفنی جواب سوال نمیدن و منم امکان رفتن به مطبشون رو ندارم.
  من مدت سه شب هست که کپسول دولوکستین ۳۰ مصرف میکنم شبی یک عدد. اما دقیقا همین سه شب بیخوابی گرفتم و دقیقا سه ساعت پس از مصرف دولوکستین یکدفعه از خواب میپرم و دیگه خوابم نمیبره…. صبح روز سوم استفاده از دولوکستین هم مردمک چشمام گشاد شده و الان بعد از گذشت چندین ساعت هنوز مشکلم رفع نشده!!!
  خیلی نگران شدم چون تو اینترنت خوندم که گشاد شدن مردمک چشم جزو عوارض جدیه! چون امکان مراجعه به پزشک متخصص نداشتم امروز پیش پزشک عمومی رفتم اما ایشون اطلاع چندانی از این کپسول نداشتن و گفتن که بهتره کپسول رو صبحها مصرف کنم و یک روز درمیان. الان من باید چیکار کنم به نظرتون؟ دولوکستین رو کاملا قطع کنم با توجه به گشاد شدن مردمک چشمم یا ادامه بدم؟ البته بگم که عوارضی مثل گیجی و سردرد و بی حالی رو هم دارم اما خب هیچکدوم منو به اندازه مردمک چشمم نترسوند.
  ممنون

  • عارضه ی نادر و کمیابی ولی اگر واقعا ایجاد شده بنظرم بدای جلوگیری از آب سیاه قطعش کنید.و به چشم پزشک برای اندازه گیری فشار داخل چشم مراجعه کنید

 207. سلام. چقدر با حوصله به سوالها جواب دادین.
  من ۷ سال قبل به خاطر اضطراب افسردگی و درد برام دولکستین ۱۲۰ تجویز شد بعد ۶ ماه ۶۰ شد. بعد دوسال به علت دیسک گردن و درد مزمن گاباپنتین ۹۰۰ و دولکستین ۶۰ و سلکوکسیب ۲۰۰ به مدت یکسال. بعد از کاهش درد فقط دولکستین ۶۰. سالهاست بی خوابی دارم، زولپیدم و کوتیاپین فقط چند ساعت اثر داشتن و با خستگی بیدار میشدم. اخیرا شدیدتر شده بی خوابی و درد. گاباپنتین ۶۰۰ با پرانولول ۲۰ و دولکستین ۶۰ میخوردم که روانپزشک جدیدی معرفی شد برای تغییر دارو. کلونازپام ۱ و الونتا و گاباپنتین۶۰۰ و پرانولول ۲۰ تجویز کردن و گفتن دولکستین دیگه اثری روی افسردگی و اضطرابت نداره. البته من از همون سال رواندرمانی هم میرم. ولی مشکلات کلینیکالم پابرجاست. علایم نباتی دپرشن و اضطراب و درد.
  ممکنه اثر دارویی طی سالها از بین بره و داروی دیگری از همون دسته اثر کنه؟

  • بله تغییر دارو مفیده
   گاهی هم دارو ثابت میمونه و یک داروی دیگه برای تقویت کنارش اضافه میشه.مثلا لاموتریژین

 208. سلام دکتر خسته نباشید
  من صبح داروی دلوکستین ۳۰ و پروپرانول ۱۰
  شب پرگابالین ۵۰ و کلومیپرامین۲۵ و تیزانیدین ۲ مصرف می کنم هر شب کابوس و خوابهای بدی می بینم
  علت کابوس دیدن من کدام دارو هست؟
  با تشکر از شما

 209. سلام جناب دکتر. روز شما بخیر.خسته نباشید. برای درد عضلانی مبهم دولوکسیتین ۳۰ برایم تجویز شده ولی پس از ۲۵ روز مصرف دارو هیچ تاثیری نداشته. آیا دوز ۳۰ برای کاهش درد مناسب است؟ قرار بوده پس از یک هفته دوز دارو افزایش یابد به ۶۰ برسد ولی چون بسیار خواب آلود می‌شوم ترجیح دادم فعلا همان ۳۰ را مصرف کنم. می‌خواهم بدانم فرقی بین دوز ۳۰ و دوز ۶۰ در بهبود درد وجود دارد؟ اگر دوز ۶۰ را مصرف کنم ممکن است درد کاهش یابد؟ پیشنهادتان چیست؟

 210. سلام آقای دکتر، من دلوکستین ۲۰ مصرف می کنم روزی یک عدد، الان دو هفته از مصرفم گذشته، دو سه روزه تو چشم هام احساس می کنم چیزی هست، بعضی وقت ها حس می کنم باید فشار بیارم چشم‌ هام باز بشه ، اینا می تونه عوارض این قرص باشه؟ چون چشم پزشک هم رفتم چیزی تشخیص نداد. اما کلافم می کنه خیلی

 211. آقای دکتر مجدداً سلام و ممنون بابت پاسخ‌گویی شما. پس در چه صورت دوزهای بالاتر از ۳۰ جوابگو هستند؟ منظورم این هست که چه معیاری برای رساندن دوز دارو به ۶۰ وجود دارد؟ در بروشور دارو که در این سایت هم ذکر شده، برای دردهای عضلانی- اسکلتی و فیبرومیالژیا نوشته با دوز ۳۰ شروع کنید و یک هفته بعد به صورت افزایشی به ۶۰ برسانید. آیا اشتباه است؟ همان‌طور که نوشتم من تا بحال دارو را به دوز ۶۰ نرسانده‌ام. ممنون می‌شوم راهنمایی کنید.

 212. سلام به شما دکتر دلسوز و مهربان که به سوالات ما بیماران جواب می دهید. خانمی هستم مبتلا به PMS و قبل از دوره قاعدگی وضعیت خلقی من کاملا به هم می ریزد به طوری که به شدت پرخاشگر و صدمه زننده به خودم و دیگران می شوم. خصوصا شرایط عجیبی دارم. در حال انجام کاری هستم و در احوال خودم که ناگهان می بینم تصویر یا تصاویر آدمهایی که اذیتم کرده اند در ذهنم روشن می شود و در کسری از ثانیه شروع به دعوا با آنها می کنم. فریاد می کشم و حتی بی حال می شوم از پرخاشگری و مدام آنها را تهدید می کنم که حسابتان را می رسم که به من صدمه زدید. بعد ناگهان به خودم می آیم و متوجه می شوم چه بر من گذشته است. هر سرنخ بازیابی خاطرات در مغزم نسبت به این افراد طوفان به پا می کند. پزشک برای من دولوکسیتین تجویز کرده و از ماه پیش تا به الان، حدود یک ماه مصرف کردم ولی در دوره پریود اخیرم اوضاع خیلی بدتر شده و حالت پرخاشگری من شدت یافته با وجود این‌که دارو مصرف می کنم. آیا این طبیعی است؟ آیا من به داروی دیگری احتیاج دارم؟واقعا رنج می کشم.

  • بله اختلال بسیار خطرناکیه چون رابطه ی شما رو با نزدیکترین عزیزانتون خراب میکنه.بدبینی هم تولید میکنه.بله میتونید داروهای دیگه مصرف کنید.شاید این دارو خودش تحریک بیشتر بده
   همچنین میتونید فقط تو اون ایام دارو بخورید

 213. دکتر عزیز، فرمایش شما کاملاً درست است (و من اخیرا با برادرم دعوای بسیار بدی کردم چون به من توهین لفظی کرد و نتوانستم در لحظه خودکنترلی داشته باشم و ناگهان تمام مغزم از صدمات گذشته ای که برادرم به من زده بود پر شد بخاطر همین حالتی که به آن دچار هستم و مرتب جیغ می زدم و رابطه مان به هم ریخت و بعد از دعوا به خودم صدمه زدم و دستم را محکم به دیوار کوبیدم.) پزشکی که برایم دولوکسیتین تجویز کرده متخصص مغز و اعصاب است و به دلیل درد مزمن گردن این دارو را می خورم. وقتی دارو تجویز شد به دکتر گفتم که pms دارم و مشکل خلقی قبل از پریود، می ترسم حالم بدتر شود و پزشک گفت اتفاقا برای این مشکل تو خیلی هم خوبه چون داروهای ضدافسردگی برای pms تجویز می شه. من باید دولوکسیتین را فعلا بخورم برای درد چون تاحدی بهتر شده ام پس از سالها و اگر این تحریک پذیری به خاطر دو لوکسیتین باشد نمی دانم چطور می شود این تحریک پذیری را کم کرد. چون مجبورم هر روز این کپسول را بخورم و نمی توانم فقط در دوران pms مصرفش کنم. ضمنا ۴۰۰ میلی گرم هم گاباپنتین می خورم باز هم برای درد. آیا تحریک پذیری به خاطر گاباپنتین نیست؟ می ترسم اگر داروی دیگری هم به این مجموعه اضافه شود باز هم اوضاع بدتر شود. ممنون از پاسخ دهی شما پزشک مهربان و دلسوز.

 214. سلام. وقت بخیر. پزشک بنده یک هفته دولوکستین ۲۰و بعد از اون روزی یک عدد ۶۰تجویز کرده. اولا که بر خلاف کامنتهای دیگران بنده به جای افزایش اشتها به شدت اشتهام کم شده و ثانیا دولوکستین ۲۰رو ظهرها مصرف میکردم ولی از روز مصرف شبها تا دیروقت نمیتونم بخوابم و ظهرها تا ۲ظهر خوابم.حتی وقتی به زور صبح زود بیدار میشم بازهم تا ۳یا ۳/۵ صبح نمیتونم بخوابم. درصورتیکه یکی از دلایل مصرف دارو کنترل استرس و اضطراب شدید قبل از ازمون آیلتسم بوده و با این حالت اصلا نمیتونم درس بخونم. و نگرانم که از فردا که اولین دوز ۶۰ دارو رو مصرف کنم چه اتفاقی برای وضعیت خوابم میفته لطف میکنید راهنمایی بفرمایید. پیشاپیش ممنونم

 215. سلام جناب دکتر، خدا قوت
  از اریبهشت امسال بعد از عمل جراحی دنده گردنی دکتر بهم دلوکستین ۳۰در ابتدا و ۶۰ تجویز کرد ، در کنارش گاباپنتین و ویتامین ب یک هم میخوردم ، این اواخر یک ماه و نیم خیلی نامنظم میخوردم یا یک هفته ۳۰ یا ۶۰ مصرف میکردم تا اینکه دوهفته ای هست گذاشتمش کنار،درد گردن که از دیسک گردنم بود و بیحسی دست هام برگشت و بیشترین چیزی که خیلی اذیتم میکنه سرگیجه و حالت تهوعی هست که مدام باهامه،امروز خدمت دکتر مغز و اعصاب رفتم برام ام ار ای از مغز و نخاع نوشت و ازمایش،در اخر که خودم اعتراف کردم که لوکستا رو گذاشتم کنار گفت احتمال زیاد پس برای قطع قرص،حتما ادامه بده.شما چه پیشنهادی دارید؟ پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

 216. آقای دکتر برای کمر درد و پا درد من دلوکسیتین ۳۰ تجویز شده. پس از یک ماه و نیم مصرف، شدت درد از ۱۰۰ به ۶۰ رسیده ولی هنوز درد هست. البته فعالیت و تحرک روزانه بیشتر شده که خیلی امیدوارم کرده که درد کامل از بین برود و خوشحال هستم که این کپسول رو می خورم. آیا این احتمال هست که با یکی دوماه دیگر مصرف کپسول، درد واقعاً کمتر بشود و شدت آن از ۱۰۰ به ۲۰ یا ۱۰ یا حتی صفر برسد؟ با تشکر

 217. سلام خدمت آقای دکتر ایشالا همیشه تندرست باشید -من حدود ۳ سال پیش نگهانی دچار یک حالت گیجی و منگی شدم که احساس میکردم مغزم در حالت خواب هست و تمرکزم هم پایین آمد طوری که حرف از پشت تلفن رو درست متوجه نمیشدم به دکتر مراجعه کردم برام دلوکستین تجویز کردن از یکسال پیش استفاده میکنم حالم خوب شد تا اینکه ده روز پیش به علت مصرف مشروب مجدد حالتها به سراغم اومد دکتر گفت به خاطر الکل هست قرصهارو استفاده کن بعد از چند روز درست میشی الان عصر و شب حالم عالی هست ولی صبح تا ظهر یکم گیجم البته قرص رو ظهر استفاده میکنم همچنین موقعی که حالت گیجی و منگی به سراغم میاد یک جوش داخل لاله گوشم میزنه موقعی که حالم خوب میشه جوش هم از بین میره با دکتر سنتی هم صحبت کردم گفت غلظت خون شما بالا هست باید حجامت کنید جوش گوش هم به همین علت هست باید چکار کنم ممنون

  • تغذیه و طبع بدن شما جوریه که مغز شما حالت سداتیو(گیج و منگ) پیدا میکنه.الکل و سیگار و پر خوری و غذای چرب اینا رو بدتر میکنه
   و میوه ها و انتی اکسیدانها و ویتامینها و ورزش و قهوه و کاهش وزن و چابکی خوبش میکنه
   یکسری کامل ازمایشات خون و تیرویید و کبد رو هم انجام بدید
   با تغییر سبک زندگی خودتو برای همیشه درمان کن تا اتفاق بدی نیفتاده🤦‍♂️

 218. سلام آقای دکتر
  من دکترم برام دلوکستین ۲۰ و میرتازاپین ۷٫۵ تجویز کرده چون خودم گفته بودم که نمیخوام میل جنسیم کاهش پیدا کنه. حالا آیا این دو دارو واقعا روی میل جنسی تاثیر دارن یا نه؟

  • بطور تئوریک ممکنه عارضه ای نداشته باشند در این جهت .ولی تاثیر عملی و واقعیشو باید خودتون مصرف کنید تا متوجه بشید.هر کس یکجور گزارش میده

 219. سلام آقای دکتر من شبا وقتی میخوام بخوابم از شدت پا درد نمیتونم بخوابم پاهام خیلی بی قرار رفتم پیش دکتر غدد گفت دلوکسین یک ماه مصرف کن ولی من با مصرف این قرص وقتی نصف شب پا میشم احساس میکنم دارم خفه میشم زیر گلوم خیلی درد میکنه طوری که آب دهنم نمیتونم قورت بدم یعنی مشکل از قرص؟

 220. با سلام .از بین دو داروی سیتالوپرام و دولوکستین کدوم برای وسواس فکری و افسردگی قویتر هست و اثرات سداتیو کدوم بیشتر است ؟ممنون

 221. باسلام اقای دکتربی زحمت فقط همین سوالمو پاسخ بدید من وسواس شدید دارم یک سال میشه از ولبان وفلوکسامین مصرف میکنم ولی تا حالا خوب نشده ام دکترم داروی دلوکستین ۲۰ رو به داروهام اضافه نمود ولی تواینترنت سرچ کردم نوشته بود فلوکسامین بادلوکستین تداخل داره شرمندتم دکتر جان ایا باهم تداخل دارند دستتون درد نکنه

  • همه داروها با هم یجورایی تداخل دارن
   منتهی تداخل هم خوب داریم.تداخل بد هم داریم.از ضعیف تا شدید
   هرکی تحویز میکنه لابد بهش فکر کرده

 222. با سلام اقای دکتر من روزی یک عدد قرص سرترالین ۵۰ میخورم به مدت یک هفته یه سری عوارضی دارم که بعد یک هفته از بین نرفته و آزار دهنده هست مثل منقبض شدن ماهیچه ی فک که یدفعه متوجه میشم که دارم فکم رو بهم فشار میدم احساس گر گرفتکی و بیقراری دارم و بعد از یک هفته کم نشده آیا باید مصرف این دارو رو ادامه بدم یا به دکترم بگم دارو رو تغییر بدن؟

 223. سلام آقای دکتر عزیز
  من داروهای دلوکسیتین ۲۰ روزی ۲ بار، اس سیتالوپرام ۲۰ روزی ۲ بار، بوسیپرون ۵ روزی ۲ بار، ترازودون ۵۰ شبی یک عدد قبل از خواب و کوئتیاپین ۲۵ روزی ۲ بار مصرف می کنم، می خواستم بدونم که مصرف این همه داروی ضدافسردگی با هم مشکلی نداره؟ از نظر جسمی هیچ مشکلی احساس نمی کنم، بجز تعریق زیاد و میل به خواب، البته کماکان مشکل به تعویق انداختن کارها رو دارم که خیلی واسه م به عنوان یه دانشجو مشکل پیش آورده، سرترالین هم در من اثری نداشت، البته با این داروها خیلی خیلی بهترم

 224. آقای دکتر ارجمند، من دانشجوی دکتری دانشگاه تهران هستم، رشته م رو دوست ندارم، اما باید رساله دکتریم رو بنویسم، با وجود این همه دارو که مصرف می کنم اگرچه حال روحی و رفتارهام کاملا خوب و طبیعی و نرماله و بین اطرافیان به عنوان یه انسان مثبت و مهربان و رازدار و محل مشورت شناخته میشم، اما تمام کارهای درسی مربوط به رشته م رو به تعویق میندازم، امکان داره ساعت ها زبان بخونم، ساز بزنم، شعر بخونم و فیلم ببینم,چون علاقه دارم، اما تا میام روی مقاله ها و رساله م کار کنم غم عجیبی منو فرا می گیره و شروع نمی کنم، چه کنم که اراده م تقویت بشه که کارهای ناخوشایند رو هم انجام بدم و روحیه چالش پذیری داشته باشم، گویا این کار از دست داروها خارجه😢 ممنون از محبت شما

 225. آقای دکتر گرامی سلام. من بیمار ام‌ اس هستم که چند ماه قبل برایتان سؤالم را نوشتم. ۸ سال داروی اینترفرون مصرف کردم که به‌طور طبیعی به‌صورت عارضه جانبی دارو، میالژی ایجاد می‌کرد و یک روز در میان درد داشتم تا این‌که دارو را قطع کردند و داروی خوراکی دادند ولی با وجود مصرف داروی جدید که عارضه درد ندارد، درد قبلی همچنان ادامه یافت، در همان روزهایی که قبلاً درد داشتم. متخصص درد برایم گاباپنتین و دولوکسیتین تجویز کردند. شما فرمودید تا یک ماه دولوکسیتین مصرف کنم و اگر اثری در بهبود دردم نداشت داروهای دیگری هم هست. اکنون ماه پنجم است که دولوکسیتین ۳۰ مصرف می‌کنم. درد من از ماه دوم شروع به کم شدن کرد ولی در حد ۵۰ درصد ثابت ماند یعنی نیمی از درد هنوز هست و آزارم می‌دهد. به این صورت که اگر در گذشته و قبل از مصرف دولوکسیتین، درد من یک روز در میان، صفر و ۱۰۰ بود (یعنی یک روز درد نداشتم و روز بعد ۱۰۰ درصد درد و دوباره روز سوم درد نداشتم و روز چهارم ۱۰۰ درصد درد و الی‌آخر) حالا هر روز شده به میزان ۵۰ یعنی هیچ روزی بدون درد نیستم ولی شدت درد کمتر شده و هر روز درد من ۵۰ است. با این حال هنوز هم درد طوری است که نمی‌توانم زیاد فعالیت کنم. دو سؤال از خدمت شما دارم. اول این که آیا این شدت درد پس از پنج ماه طبیعی است و در همین مقدار ۵۰ درصد باقی می‌ماند؟ دوم این‌که شما برایم قبلا نوشتید که اگر دولوکسیتین در کاهش درد اثر نداشت، قرص adomeds هم خوب است. آیا می‌توانم دولوکسیتین را قطع کنم و از این قرص استفاده کنم که دردم از ۵۰ درصد کمتر شود یا همین دولوکسیتین را ادامه دهم یا هر دو را باهم می‌توانم مصرف کنم؟ لطفاً راهنمایی‌ام نمایید. بسیار سپاسگزار می‌شوم از پاسخ‌گویی شما.

  • قطع نه
   در کنارش
   زیر نظر پزشک بشرط فقدان عوارض.و بشرط بدتر نکردن خود ام اس.از پزشک مغز و اعصاب خودتون فقط کمک بگیرید

 226. سلام آقای دکتر، من برای اختلال اضطرابم و افسردگیم چند ماه هست داروی دلوکستین ۶۰ و گاباپنتبن و لورازپام ۲ میخورم، هم به نظر خودم و هم اطرافیانم افزایش وزن پیدا کردم، از اونجایی که‌مستعد چاقی هم هستم این موضوع برام ناراحت کننده ست، هم از چاق شدن ناراحتم و هم اینکه بعد از چندین بار دارو عوض‌کردن بالاخره دلوکستین کمترین عوارض رو بر من داشت، ممکنه چاقی از عوارض این دارو ها باشه؟

   • ممنون از پاسختون، واقعا خوشحال می‌شم از وجود انسانی چون شما که با وجود مشغله هاش پاسخگوی سوالات مردم هم هست، ترم آخر هستم و امیدوارم روزی بتونم من هم روانشناس مردم دار و خوبی مثل شما بشم❤
    البته امیدوارم تا اون موقع اختلالات خلقیم هم که زمینه خانوادگی داره درست بشن..

 227. سلام آقای دکتر وقت بخیر. از ۱۵ سالگی دچار وسواس فکری و عملی شدید و افسردگی خفیف بودم با گذشت ده سال بدون دارو وسواسم از بین رفت یا شایدم به خواب رفته. ولی افسردگیم شدید شده به قدری که معده درد میگیرم و کمی هم پرخاشگر و کم حوصله. ۶ ماه با تجویز پزشک دولوکستین مصرف میکنم حالم خیلی خوب شده بود ولی الان حس میکنم تاثیر ماه های اول رو نداره. چه کار کنم دوزش رو زیاد کنم؟؟ و سوال مهمی که دارم ایا با توجه به اینکه پدرم دوقطبی داره ، این افسردگی من ممکنه به دوقطبی تبدیل بشه .مصرف دولوکستین یا سایر ضد افسردگی ها منو وارد فاز شیدایی نمیکنه؟

 228. سلام اقای دکتر.ارادتمندم.اقای دکتر من دلوکستین ۳۰ با کلونازپام ۱میل رو نصف،بعد نهار مصرف میکنم.اوایل که تنها دلوکستین رو مصرف میکردم خیلی سرحال بودم.ولی الان یه ماهه برای اضطرابم کلونازپام تجویز شده.احساس بی انرژی بودن میکنم بشدت هم خواب الودم.مشکل از کلونازپامه یا شبها باید مصرف کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  دکتر خودم بخاطر کرونا مطب رو تعطیل کرده و بهشون دسترسی ندارم.

 229. سلام اقای دکتر خسته نباشید.ببخشید من دادوی دلوکستین ۲۰ رو مصرف میکنم و با اون خیلی خوبم ولی در صورت کم کردن یا قطعش با کوچکترین اتفاقی خوابم خیلی بد میشه.میخواستم بپرسم میتونم دلوکستین ۲۰ رو تو بارداری بخورم.خواهش میکنم بهم بگین

  • ریسکه خب.اگر فکر میکنید مصرفش براتون ضروریه باید خودتون مسئولیت عوارصی که پیش میاد رو بپذیرید و کسی رو سرزنش نکنید
   بعضی گزارشات از احتمال سقط در سه ماهه اول وجود داره ولی با درصد پایین
   کسی نمیتونه تضمین کنه که این دارو بدون عارضه خواهد بود یا اینکه حتما عارضه میده

 230. سلام آقای دکتر، من دکتر برام دولوکسیتین ۲۰ تجویز کردن، اما دوروز که خوردم کل بدنم پر از جوش های ریز و دردناک شده، با توجه با اینکه در عوارض این قرص نوشته آلرژی پوستی داره، من قرصم رو قطع کردم ،بنظر شما چه جایگزینی برای این قرص وجود داره، دکتر این قرص رو برای اضطراب و بیش فعالی برام تجویز کردن، همراه با ریتالین

 231. آقای دکتر عزیز من سه تا داروی دولوکستین ۲۰ روزی ۲ بار اس سیتالوپرام ۲۰ روزی ۲ بار و ترازودون ۵۰ هر شب یک عدد مصرف می کنم بعلاوه الانزاپین و بوسپیرون، مصرف ۳ نوع داروی ضد افسردگی همزمان آیا ضرر نداره? می تونم اس سیتالوپرام رو حذف کنم؟ ممنونم از شما

  • اگر کسی با یک دارو خوب میشه خب بهتر داروی دوم رو ندیم
   اگر کسی با دو تا خوب میشه بهتره سومی رو ندیم
   ولی بهرحال همه ی اینها بستگی به حال و روز بیمار داره و اینو پزشک خودتون بهتر از دیگران میتونه تشخیص بده
   لابد حکمتی بوده وگرنه هدف بالا بردن فروش داروخانه نبوده

 232. سلام اقای دکتر.ممنون میشم راهنماییم کنید
  من دلوکستین ۳۰ روزی دوبار با نصف کلونازپام ۱میل مصرف میکنم.میل جنسیم صفر شده،چکار باید بکنم؟

  • اگر مردید مکملهای جنسی مردانه
   اگر زنید مکملهای جنسی زنانه
   و یا برای هردو جنس مصرف بوپروپیون یا ادومدز
   والا من نمیدونم چیا اسم مرده یا زن

 233. سلام اقای دکتر.ازتون ممنونم که وقت میزارید برای سوالاتمون.من از سال ۹۳ دارم انواع قرصها رو استفاده میکنم برای افسردگی و اضطراب اجتماعی.تنها قرصی که تونسته افسردگی و اضطرابم رو خوب کنه دلوکستینه.حالم خیلی خوبه.
  ولی عصبی هستم.عصبی بودنمم تنها با میرتازاپین رفع میشه.میتونم همزمان دلوکستین۶۰ شبها و میرتازاپین۷/۵ روزی یکبار رو مصرف کنم؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 234. سلام اقای دکتر.ارادتمندم.
  اقای دکتر من قرص دلووکستین(ایرانی) ۳۰ مصرف میکنم ،شبها یکعدد.تنها قرصیه که خیلی خوب شده حالم باهاش.
  حالت تهوع اذیتم میکنه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 235. سلام اقای دکتر.ارادتمندم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
  من قرص دلووکستین ۳۰ روزی ۲بار مصرف میکنم البته نمونه ایرانیش،که باعث حالت تهوع میشه.
  نمونه خارجیشم(سیمبالتا)باعث این حالت میشه؟
  قبلا سیمبالتا مصرف میکردم حالت تهوع نداشتم.

 236. سلام اقای دکتر.ارادتمندم.ممنون میشم راهنماییم کنید.
  بنده دلوکستین ۶۰ با نصف کلونازپام و میرتازاپین ۷/۵روزی یکبار مصرف میکنم.درکل حالم خیلی خوبه ولی توو این چهار ماهی که مصرف میکنم بعضی وقتا خیلی شادم بعضی وقتا بیخودی غمگین میشم.طبیعیه یا…مشکل از کجاست.
  ممنونم از وقتی که برا امثال بنده میزارید.

 237. سلام
  من سه ماه قرص دلوکسین ۲۰روزی یک عدد مصرف کردم در عرض یکماه دارو رو کم کم قطع کردم .یک هفته از قطعش گذشته ولی من هنوز سرگیجه شدیدوگز گز دست و پا دارم.میترسم ام اس باشه؟حین مصرف هم این علائم رو داشتم دکتر به خاطر درد قفسه سینه این کپسول رو بهم داد هر بار بهش میگفتم این علائم دارم می‌گفت تو وسواس استفاده از دارو داری و نباید قطعش کنی.

 238. سلام اقای دکتر ارادتمندم.اقای دکتر دلوکستین ۳۰ مصرف میکنم نمونه ایرانیش،خدارو شکر خیلی خیلی خوبم،حالت تهوع م خیلی زیاده.فرمودین اندانسترون مصرف کنم.روزی ۵تا مصرف میکنم باز اذیت میشم خیلی وقتا،نمونه خارجی شو مصرف کنم باز همین مشکل رو دارم.ممنون تون میشم راهنماییم کنید