سود و زیانِ ریسپریدون

– ریسپریدون چیست: 

داروی ریسپریدون (Risperidone) که از طریق کاهش میزان دپامین  مغز  اثر می کند،برای  بهبود رفتار و همینطور برطرف کردن افکار غیر عادی (مانند افکار بدبینانه) بکار می رود.این دارو بیشترین شهرت خود را  در اِصلاحِ اختلالات رفتاری کودکان مانند بیش فعالی و اختلال سلوک  و همچنین در درمان علایم منفی بیماران روانپریش (مانند انزوای اجتماعی و کم حرفی) دارد.این قرص  بنا بر تجربه و تشخیص روانپزشک  گاهی بعنوان درمان کمکی در سایر مشکلات ذهنی مانند اضطراب و وسواس نیز می تواند به کار رَوَد. این دارو اعتیاد آور نیست.

– هر گونه شک و ابهامی که در مورد حکمتِ تجویز این دارو دارید با پزشک خود مطرح کنید و توضیحات قانع کنندهٔ او را فقط از زبان خودش بشنوید .شنیدن اطلاعات ناقص از متصدیان داروخانه‌ها و یا خواندن بروشور داخل جعبهٔ دارو  و یا جستجو در صفحاتی مانند ویکی پدیا، کافی  نیست و ممکن است شما را در مورد تجویز پزشکتان دچار سوء تفاهم کند.

– موارد مصرف ریسپریدون
این دارو در موارد زیر و صرفا با تجویز پزشک متخصص قابل مصرف می‌باشد: IMG_20160805_153726
۱- برطرف کردن افکار غیر عادی و بیمارگونه: که منجر به اشتغال ذهنی فرد با آنها شده و واقع بینی  و کارکرد روزانه ی وی را مختل می سازَد.
۲-از بین بردن افکار وسواسی: مانند افکار غیرقابل کنترل توهین به مقدسات یا افکار ناخواسته ی جنسی یا افکار نامقبول ِ آسیب زدن به دیگران.
۳-در درمان علایم منفی روانپریشی(مانند ِکم حرفی،گوشه گیری،انزوای اجتماعی،فقر محتوای فکری).
۴- تصحیح باورهای غلطِ استدلال ناپذیر :مانند بدبینی به مردم و یا بدبینی به همسر و شریک زندگی.
۵- در کودکان ِ در خود فرو رفته ی (اوتیستیکِ) بین شش تا هفده سال  که در ارتباط عاطفی و معاشرت با دیگران ناتوانند ،برای کنترل قشقرق و ناسازگاری و خودزنی .
۶- حالات سرخوشی (مانیا)در نوسانات خلقی و  دو قطبی(بایپولار) .
۷- در اختلالات رفتاری کودکان مانند اختلال سلوک(conduct) یا در خصومت و لجبازی آنها با والدین (ODD) و نیز در اختلال بیش فعالی(ADHD).
۸- در درمان اختلال تیک (توره ).

۹-همه ی داروهای ضد روانپریشی در دوزهای پایین برای اختلالات روان نژندی (نروتیک)مانندِ اضطراب فراگیر(GAD) و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلال هویت تجزیه ای (Dissociatve identity disorder) و همچنین در  دلیریوم و اختلالات خواب و اختلالات خوردن بنا به صلاحدید روانپزشک میتوانند بکار روند.

توجه: تجویز این دارو الزاما به معنای روانپریش بودن شخص مصرف کننده نیست. داروهای اعصاب ،موارد مصرف بیشماری دارند که همه یِ آن‌ها در بروشورهای دارویی یا در صفحات اینترنتی ذکر نشده اند.

– منع مصرف ریسپریدون:

۱-سالمندانی که دچار انواع دمانس (زوال عقل) و آلزایمر هستند ممکن است با خوردن این قرص برای مدتی بیش از دوازده هفته، مجددا دچار سکته‌های ریز مغزی (mini stroke) شوند.

۲- صرفا با خواندن این مطلب یا مطالب مشابه در اینترنت شروع به خوردن این دارو نکنید یا سرخود دارویی که برای شما تجویز شده است را به دیگران توصیه نکنید.

۳-این دارو را همراه با الکل مصرف نکنید.

۴-چون این دارو درجه حرارت را بالا میبرد ورزش سنگین انجام ندهید.

۵- بیماری پارکینسون

۶-سرطان سینه

۷-اختلالات شدید کبدی و کلیوی

۸-اگر قرص فوروسماید (لازیکس) مصرف میکنید به پزشک خود اطلاع دهید.

– اسامیِ دارو :

نام ژنریک:

risperidone

_اسم تجاری  

risperdal

– دوزاژ و نحوه ی مصرف ریسپریدون:

۱-این قرص در دوزهای ۱  و ۲ و۳ و  ۴  میلی گرمی موجود است که صرفا با نسخهٔ پزشک قابل تهیه می‌باشد. بهتر است یکبار در روز  مصرف شود.این دارو همچنین بصورت قطره هم موجود است که میشود با آب،آب میوه(غیر از گریپ فروت)،قهوه یا شیر کم چرب مصرف کرد.ولی مصرف آن با چایی یا نوشابه کوکاکولا ممنوع است.

۲-شروع دارو با دوز (۱)  یا  (۲) میلی گرم در شب است که تا (۴ )میلی گرم در روز میتواند افزایش یابد.حداکثر دوز  درمانی آن شانزده میلی گرم است .ولی دوزهای بالاتر از( ۴ )میلی گرم همراه با احتمال بالاتر عوارض دارویی خواهند بود.نیمه عمر آن (۲۰) ساعت است.ریسپریدون اگر با کاربامازپین یا فنی تویین یا فنو باربیتال مصرف شود باید با دوز دو برابر مصرف شود.و در صورت مصرف ریسپریدون با فلوکستین یا پاروکستین،باید دوز ریسپریدون را کاهش داد.

۳-دوز شروع بهتر است کم باشد تا منجر به تهوع، بیخوابی و بیقراری (آکاتژیا) نگردد.

۴-اگر یک وعده از قرص را فراموش کردید می‌توانید آن را بمحض اینکه متوجه شدید مصرف کنید ولی اگر تقریبا چند ساعتی بیشتر به مصرف وعدهٔ بعدی نمانده است این کار را نکنید و فقط قرص وعدهٔ بعدی را بخورید. در هر صورت از دوبل کردن قرص برای جبران وعدهٔ فراموش شده اجتناب کنید.

۵-قرص را در دمای معمولی اتاق و دور از رطوبت و نور نگه دارید.

۶-خیلی خیلی مراقب باشید که بچه‌های کوچک دستشان به این قرص و سایر قرصهای اعصاب نرسد.

۷-لیست همه ی داروها، حتی ویتامینهای مصرفی خودتان را به پزشکتان اطلاع دهید.

۸-این دارو را با آب فراوان مصرف کنید

۹- موقع بلند شدنِ سریع، از حالت دراز کشیده یا نشسته به حالت ایستاده،ممکن است چند لحظه بعلت افت فشار خون ِوضعیتی، دچار سرگیجه و سیاهی رفتن چشم بشوید.بنابرین باید مرحله به مرحله و به آهستگی از جای خود بلند شوید.images

۱۰-اگر احساس کرده اید که با مصرف این دارو حالتان خوب شده است
آن را ناگهانی قطع نکنید چون دچار عوارض جدیدی خواهید شد(سندرم قطع دارو).

۱۱-این قرص احتمال دارد فشار خون شما را پایین بیاندازد پس مراقب تداخل آن با سایر داروهای ضد فشار خون باشید و به پزشکان داخلی یا اعصاب ِ خود ،این مطلب را یادآوری کنید.

– نکات مهم در مصرف ریسپریدون: 

۱-اگر دچار آلرژی شُدید این قرص را مصرف نکنید. علایم آلرژی می‌تواند این‌ها باشد: سرفه، تنگی نفس، خس خس سینه، ورم کردن لب یا زبان یا صورت، ورم کردن گلو، خارش و قرمزی و دون دون شدن پوست، کهیر در هر نقطه از پوست.
۲-سالمندانی که دچار انواع دمانس (زوال عقل) و آلزایمر هستند ممکن است با خوردن این قرص برای مدتی بیش از دوازده هفته، مجددا دچار سکته‌های ریز مغزی (mini stroke) شوند.
۳-خالی یا پر بودن شکم تاثیری در جذب این دارو ندارد.
۴- این قرص ممکن است ۴ تا ۶ هفته طول بکشد تا اثرات خوبش را نشان بدهد،پس لطفا زود قضاوت نکرده و دارو را تا آنموقع قطع نکنید.

۵- در پسران، بزرگ شدن سینه ها یا چاقی ممکن است دردسرساز شود.

عوارض ریسپریدون: 

۱-عوارض خفیف و گذرا:
– احتمال وقوع این عارضه‌ها یک در صد نفر است. این عوارض یا خودشان بتدریج برطرف می‌شوند و یا با یک تجویز دیگر بسرعت قابل رفع هستند بنابرین وقوعِ آن‌ها مجوزی برای قطعِ آن‌ها نیست و شما فقط باید با پزشکتان تماس بگیرید:

– یبوست یا اسهال -درد معده – تهوع یا استفراغ -خشکی دهان -خواب آلودگی یا بیخوابی -بیقراری(restlessness) -سرآسیمگی (آژیتاسیون) – افزایش اشتها -افزایش وزن  – افزایش ترشح بزاق – سوزش سر دل -درد عضلات یا مفاصل -راش پوستی -بزرگی پستان یا ترشح از پستان -طولانی شدن عادت ماهیانه یا عادت ماهیانه نشدن – مشکل در بینایی – مشکل در ادرار کردن -پوست خشک یا تغییر رنگ پوست.

۲- عوارض جدی:
هر چند این عوارض کمیاب و نادرند ولی چنانچه آن‌ها را مشاهده کردید باید بسرعت برای بررسی آن‌ها بصورت حضوری به پزشک خودتان یا در صورت عدم دسترسی به ایشان، به بیمارستان مراجعه کنید:

-گیجی و ناهوشیاری
– تب بالا و سفتی عضلات و تعریق(احتمال سندرم نرولپتیک بدخیم)
– بثورات پوستی و خارش زیاد یا کهیر(احتمال سندرم استیونس جانسون)
– بی‌نظمی،کاهش  یا افزایش غیر عادی ضربان قلب(تاثیر بر روی ریتم قلب،افزایش فاصله ی QT.
-از هوش رفتن
– تشنج
-حرکات غیر عادی و غیر اختیاری در صورت و بدن(تاردیو دیسکنزی)
-مشکل در بلع یا تنفس(التهاب مخاطات در واکنش آلرژیک و سندرم استیونس جانسون)
-در پسران و مردان، بزرگ شدن سینه ها و افزایش وزن شدید.
-نعوظ دردناک یا طولانی.

مسمومیت دارویی:

– در صورتِ خوردنِ تعداد زیاد قرص و مسمومیت با آن( چه اشتباهی و چه به قصد آسیب زدن به خود ) فورا فرد مبتلا را به مرکز درمان مسمومیتهای دارویی (در تهران بیمارستان لقمان ) برسانید.یا در کل کشور به شماره ۱۴۹۰ زنگ بزنید و گزینه ی دوم را انتخاب کنید.

رهنمودهای کلی: 
۱– توجه داشته باشید که تمام داروهای روانپزشکی فقط بنابر تشخیص یک روانپزشک که از مکانیسم اثر آن‌ها و از نحوهٔ تعامل نروترانسمیتر‌ها و رسپتور‌ها در سلولهای عصبی آگاهیِ کامل داشته و برآن‌ها مسلط است قابل تجویز است و مصرف خودسرانهٔ دارو‌ها آن هم فقط با کسبِ اطلاعات سَرسَری از صفحات اینترنتی و یا توصیه‌های ناقصِ دانشجویی و یا با الگو گرفتن از نسخهٔ سایر بیماران و تهیه آن‌ها از مراکز غیر مجاز خیابانی، بسیار خطرناک است و عواقب آن قابل پیش بینی نیست.IMG_20160805_153636

۲-همچنین در جریان باشید که سود و زیان یک دارو را باید در مقایسه با یکدیگر بسنجید و به صِرفِ وجودِ یک عارضهٔ کوتاه مدت، خودتان را به اشتباه از مصرف دارویی که می‌تواند با تنظیم خلق و رفتارتان،سرنوشت ِ شما را به سمت یک زندگیِ سالم و پر از آرامش سوق دهد، محروم نکنید.
-منابع
www.mayoclinik.org
www.Rxlist.com
www.drugs.com
www.Medlinplus.gov
www.darooyab.ir

kaplan &sadock’s Synopsis Of Psychiatry

نویسنده: دکتر پرویز علی وردی (روانپزشک)
-وبسایت:  www.parvizaliverdi.com 
-پی نوشت: کپی برداری و حذف نام نویسنده عملی غیر اخلاقی بوده و درشان یک انسان فرهیخته نیست.

1 Comments

 1. سلام
  من با مصرف ریسپریدون حدود یک سال پانزده کیلو وزن اضافه کردم
  الان هم دارم دارو رو ادامه میدم و بازهم وزنم رو افزایش میده
  به دکترم گفتم میگفت کم بخور ولی مصرف غذای من عادیه و اگه کمتر از این
  بخورم بازدهی ندارم میخواستم بدونم راه دیگه ای برای جلوگیری از این مشکل هست؟

  • سلام باید با یک دکتر تغذیه مشورت کنید.ممکنه قرص ال کارنی تین بتونه کمکتون کنه تا وزنتونو پایین بیارید.همچنین در صورتی که ایشون صلاح بدونن آزمایش تیرویید بگیریید و از قرص لوتیروکسین برای افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن استفاده کنید.چنانچه علایم اختلال خلقی هم داشته باشید اگر روانپزشکتون موافق باشه قرص توپیرامات هم میتونه کاهش وزن بده،البته تحمل توپیرامات معمولا دشواره

   • سلام اقای دکتر تروخدا ج بدید دخترم عصبیه دکتر براش داروی رسپریدون ۱.۴ گفتن بدم ۲سالونیمشه پسرمم تقریبا ۵ساله خیلی شیطونه و کم خواب از خوابیدن فرار میکنه دکتر به اونم ملاتونین داد من به اشتباه از هردو قرص به جفتشون دادم مشکلی نداره به نظر شما ؟تداخل نداره اینا باهم

     • سلام وقتتون بخیر
      پسرم ۱۸ سالش هست و دچار تریزومی ‌۱۸ است که با مشکلات متعددی از جمله بیضه های داخل شکم پاهای کلافود در رفتگی لگن که خوشبختانه عمل های متعددی شده و مشکلات کلیوی و قلبش کم کم و به مرور زمان خوب شد و تا الان فقط داروی پوکی استخوان مصرف می‌کرد ولی مدت یک سال شده که خیلی عصبی میشه که براش دکتر ملاتونین و سرترالین تجویز کرد بعد از مدت سه یا چهار ماه که دارو رو خورد بیشتر عصبی شد و پرخاشگرتر به همین دلیل کم کم دارو رو قطع کردند و حالا گفتن از هفته آینده قرص رسپریدون رو شروع کنه آیا شما تجویز دیگری دارید که من با دکترش مشورت کنم البته پسرم وقتی سه سالش بود مهاجرت کردیم سوئد

   • سلام دختر یکسال و نه ماهه دارم ریسپریدون داده دکترش از وابستگی بعدش میترسم که چجور بلید قطعش کنم و دخترم کنار بیاد با این موضوع

 2. سلام من از ۱۳ سالگی خیالبافی می کردم الان ۳۳ سالمه و تو خیالبافی هام فکرهای منفی هم به هنم می رسد و منو خیلی اذیت می کنه همیشه فکر می کنم تو زندگی بلایی سرم آوردن و زندگیم نا بود شده همیشه تو گذشته سیر می کنم و حسرت می خورم الان ۵ ساله دارو می خورم یک سال اخیر رسپریدون۴ وبی پریدین می خورم وضعیتم فرقی نکرده آیا بیماری من درمان پذیر است نام این بیماری چیست چه کار کنم که دیگه خیالبافی نکنم لطفا جواب رو برام ایمیل کنید با تشکر

  • شما شخصیت اسکیزویید دارید(ربطی به اسکیزوفرنی نداره) داروی خالی برای شما کافی نیست .یه روانشناس خوب باید شما رو بیاره تو واقعیت

   • سلام اقای دکتر من تقریبا دو سه سال تریک مصرف کردم یه سالم شیشه الان تقریبا ۵۰ روزه تریاکو گذاشتم کنار ولی شیشرو نمیتونم
    بعد تقریبا ۳۰ روزه رفتم پیش روانپزشک ایشون رهاکین ۵۰۰ ریسپریدون ۲ وبیپریدن ۲
    تجویز کردن از ۷روز دوم تاثیرشو حس کردم ولی بعد اون پزشک دوز قرص هارو اینطوری بالا برد رهاکین یکی صبح یکی شب ریسپریدون یکی و نصفی فقط شب بیپریدن هم یکی شب یکی صبح
    بعد ار مداجعه دوم یه هفته ای هم خوب بووم ولی بعد از اون انگار یهویی حالتای گوشه گیریو افسردگیم برگشت
    فک کنم اخلالات سوئ مصرف مواد هست بیماریم ولی دکتر گفتن اول باید بیماریتو از بین ببری بعد ترک کنی

 3. سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  پسر ۱۰ ساله من‌ دچار adhd است و الان یک هفته است که قرص رسپریدون مصرف می کند. من تغییرات محسوسی رو درش حس کردم . تمرکز بیشتر و انجام سریعتر تکالیف . ولی معلم مدرسه اعتقاد دارد که تغییری نکرده و ساعات آخر کلاس به شدت بی حال است . من قرص رو ساعت ۵ به او میدهم . وقتی دیرتر میدهم بی خواب می شود. به نظرتون قرص رو صبح به او بدهم ؟؟؟

 4. سلام اقای دکتر من اسکیزو فرنی داشتم و وسواس فکری بسیار شدیدی هم داشتم و تمام افکارم راجع به مسائل مذهبی بود (از صبح که از خواب بیدار میشدم تا وقتی میخوابیدم به مدت یه سال و نیم) و چون در اسکیزوفرنی ادم با واقعیت فاصله میگیره نمیدونستم که بیمارم بخاطر همین یه بار خودکشی کردم که خونوادم نجاتم دادن بعد از اون به روانپزشک مراجعه کردم و بهم قرص فلووکسامین،ریسپریدون،تری هگزیفینیدل،پروپرانول دادن خدارو شکر در عرض دوماه توهماتم از بین رفت و هشتاد درصد مثل قبل بیماریم شدم
  الان سه تا سوال داشتم:
  ۱٫من هنگام بیماری دچار دژاووی شدید میشدم طوری که انگار در خواب قبلا این صحنه های زندگیم رو دیدم به دکتر گفتم دکتر برام داری والپرویک اسید نوشت و دژاووم نود درصد بهتر شد ولی حالا باز بعد از یک سال دژاووم برگشته آیا قرصی که دکتر داد برای همین بود؟و آیا امکان داره مریضیم(اسکیزوفرنی) برگرده؟
  ۲٫درمورد وسواسم هم خیلی کمتر شده نسبت به قبل ولی جوری هست که تا صحبت مسائل مذهبی میشه فکرایی تکراری تو سرم میاد و میره به دکترم که میگم واسم فلوکستین ۲۰(به همراه ریسپریدون) نوشت ولی چهارماه خوردم نتیجه ای نداشت الان واسم سرترالین(به همراه رسیپریدون) نوشتن که سه ماهه میخورم اینم نتیجه ای واسه وسواسم نداشت حالا میخواستم بدونم ایا وسواس من امکانش هست کامل از بین بره یا تا اخر عمر همرامه؟
  ۳٫من الان یک ساله که مرتب داروی ریسپریدون به همراه فلوکستین که بالا گفتم و سرترالین درحال حاضر میخورم ایا بعد از قطع دارو ممکنه که بیماری اسکیزوفرنیم برگرده؟ با این که من فهمیدم که اینا توهم بوده یا وسواس شدیدم برگرده؟
  ممنون میشم جوابمو بدید با تشکر…

  • خیلی خوب درمان شدید.دست دکترتون درد نکنه.بینش زیادی هم پیدا کردید.زیر نظر ایشون ادامه بدید تا عود نداشته باشید

 5. سلام،پسری بیست ویک ماهه دارم،که هنوز حرف نمیزنه وانگار حرف مارومتوجه نمیشه یعنی دستور پذیری نداره وبیشتر در دنیای خودشه، دکتر مغز واعصاب براش ریسپیدون تجویز کرده شبی یک چهارم ولی من واقعا نگرانم ومیترسم این قرص و بهش بدم، البته بگم که دکتر خودش اوتیسم ورد کرده چون پسرم در شش ماهگی عمل قلب شده ودر ای. سی یو تشنج وکما داشته،البته گفتاردرمانی میبرمش،وراه افتادنش هم به کمک کار درمانی تو رو خدا کمکم کنید میترسم دکتر تشخیص اشتباه داده باشه واین دارو براش ضررداشته باشه،اگه میشه در مورد آینده این بچه هام توضیحی بدین ممنون

   • سلام جناب دکتر امروز برای پسر دوسال ونیم پزشک کودکان تجویز کردن ولی با دیدن این جمله ی شما با ارامش این دارو رو بهش میدم.

   • سلام خسته نباشید پسرم من ۵ ساله اش بیشتر از چندگانه نمیتونه حرف بزن پیش متخصص مغز اعصاب بردم واسش پیراستام وقرص ریسپریدون نوشته تا ۴۰ روز خورد بعد اون ازش نوار مغز گرفت که گفت پیش فعالی داره اختلال توجهی داره حالا بازیمون داروها داد وگفت ببر پیش دبستانی باهم سن های خودش در ارتباط باشه بنظرتون بچه ام خوبه میشه فقط اوتیسم هم گفت نداره

 6. دکتر سلام..شما فرشته هستید..چقدر قشنگ و با حوصله توضیح میدین داروهارو…خیلی بزر گوارید..من از مصرف ریسپریدون بسیار راضی ام…روزی یک گرم…

 7. سلام خسته نباشید دکتر .خدا قوت
  آقای دکتر مشکل من اضطراب هستش خصوصا اضطراب اجتماعی همراه که گاهی همراه با افسردگی هستش.شدیدا دچار رفلاکس معده و خستگی هستم.
  آقای دکتر تو این چند سال داروهای فلووکسامین , اس سیتالوپرام , سرترالین(آسنترا) رو مصرف کردم.ولی عارضه هاش واسم زیاد بودن.از اضافه وزن گرفته تا خستگی و گیجی.هیچکدوم هم مشکل معده من رو کامل برطرف نکردن.پزشک گوارشم ایندفعه واسم امپرازول ,فلوکستین ۲۰ همرا با پروپرانول ۲۰ تجویز کردن و من نتیجه ای جالبی رو دیدم.آقای دکتر من وقتی ۴۰ ،۵۰ میلی گرم پروپرانول رو مصرف میکنم کلا نرمال میشم.تو این مدت با مصر طولانی مدت دعروهای ضد افسردگی هیچوقت همچین حسی رو تجربه نکردم.همچین مشکل معدم هم به طرز عجیبی خوب میشه.
  به نظر شما مصرف پروپرانول ۵۰ میلی گرم دو بار در روز واسه اضطرا خطرناک هستش? معمولا چه مدت باید مصرف کرد تا مشکل برطرف یشه?طول دوره درمان داره?
  ممنون میشم پاسخ بدید.

   • سلام اقای دکتر.دختر من ۷ ساله هست تو مدرسه معلمش اوایل مهر ماه گفتن احتمال بیش فعالی داره و تمرکز هم نداره . پیش روانپزشک بردم و براش نصف قرص ریسپریدون ۱ میل رو هرشب و یک قرص فلوکستسن هر صبح تجویز کردن. برای دخارم خیلی فرق داشت و معلمش میگه کاملا مشخصه که کنترل شده هست.اما مشکلی که دارم اضافه وزنش هست شکم و پهلوش و باسنش خیلی بزرگ شده بچه من با وزن ۲۷۵۰ بدنیا اومد و همیشه خدا لاغر بود الان این اصافه وزن که شده۲۷ کیلو من و خودش رو ناراحت میکنه . چکار میشه کرد ایا علت این افزایش وزن ریسپریدون هست میشه اون رو حدف کنم و فقط فلوکستین بدم براش؟۶

    • اون قرصی که کمکش کرده همین ریسپریدونه به احتمال زیاد.
     ببینید اگر پزشکشون اجازه میده
     فقط همین یه دارو رو بدید

 8. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  من به خاطر وسواس فکری شدیدی که دارم فلووکسامین با رییسپریدون دپاکین کلرونازپام میخورم
  مدت اثر دازو تا بهبودی کامل چقدره؟
  ممنون از راهنماییتون

 9. سلام خسته نباشید اقای دکتر
  راستش من یک پسر ۵ ساله دارم خیلی منو اذیت میکنه زیاد لجبازه همیشه خواهرشو اذیت میکنه هر اشیا رو ببینه ب طرف من و هر کس دیگه پرتاب میکنه اصلا نگاه نمیکنه کجای طرف می خوره دوسال پیش بردم پیش روانشناس بهش ریسپریدون یک میلی گرم داد شب و صبح یک چهارم قرص میدادم خوب شده بود بی حالش میکرد و باعث شب اداری شد منم بعد دو ماه قطع کردم الان نمیدونم باید چکار کنم دوباره شروع کنم تا کی باید قرص رو بهش بدم

 10. سلام آقای دکتر. من به دلیل اختلال شخصیت وسواسی و تا حدودی هم افسردگی قرص های ریسپریدون ۱ ,کلومیپرامین ۱۰ و فلوکستین ۲۰ به مدت ۲۲ روز مصرف کردم اما هیچ تاثیر خاصی احساس نکردم.به نظر شمااگر قرص های خارجی مصرف کنم بهتر هست؟
  و در کل چون تا الان اثر نگذاشتن و بعضیاشون هم عوارض داره آیا لزومی داره مصرف رو ادامه بدم؟

  • کمی صبر کنید و.به دوز مناسب هم که پزشکتون تعیین میکنه برسونید لااقل چهل پنجاه درصد با همین داروها نتیجه میگیرید.داروهای خوبی هستند

 11. سلام اقای دکتر . برای برادرم زنی گرفتیم که قبلا از بیماری او اطلاعی نداشتیم و البته الان هم اطلاعات دقیقی نداریم و به گفته خانوادش رسپریدون مصرف میکرده . بعضی وقتها ایشون در خودشون هستن تو خیالات خودشون با کسی حرف میزنن یا تو مهمونی یا جمع چه بیرون باشه چه تو خونه ی دفعه شروع به خندیدن به صورت غیر ارادی و خیلی شدید میکنه. شبها اصلا خواب نداره و دایما در حال رقص هست چه در خواب چه در بیداری. اصلا اداب معاشرت نمیدونه و چیزهای کع بهش تذکر میدیم لحظه ای هست و بعد اون دوباره فراموش میکنه. میخواستم بدونم اسم این بیماری چیه و ایا قابل درمان هست. ممنون میشم سریع پاسخ بدید.

    • با عرض معذرت بنده در مورد اختلال دوقطبی تجربه زیادی ندارم
     فکر میکنم تشخیص دکترها در مورد شما درست بوده
     بهشون اعتماد کنید و داروهاتونو ادامه بدید

  • با عرض سلام آقای دکتر داروی که گفتید باید به دستور پزشک عوض شود دکتر از کرمان رفتند اگر پزشکی کرمان می‌شناسید محبت کنید نام ببرید که فرزندم خیلی عصبی شده

    • سلام من مادرم هالو پریدول مصرف می کنن روزی ۱۵ قطره به دلیل اختلال پارانویا سه سال بهش داریم باابمیوه پنهانی میدیم دکتر الان وزن بالای مادر کندی حرکاتشون خواب الودگیشوو به تازگی فشار بالا نگرانمون کرده یه دوره چند ماهه قطع کردیم تدریجی دوباره برگشت بدبینی شک عین همون روز اول شروع شد الان دوباره محبور به ادامه هستیم دکتر جایگزینی یا مکملی کنار برای از بین رفتن کندی و خواب الودگی و این چاقی که داره زانوهاشو اذیت می کنه ممنونم از پاسختون پیشاپیش

 12. سلام ممنون از اطلاعاتتون پسرم بیست وسه سال داره چند ماه گل (ماده مخدر) مصرف کرده بود دچار یک سرى عارضه مانند شیزوفرمى شد البته با توهم و بد بینى شدید با مراجعه به روانپزشک دکتر معرفى ابتدا آمپول فلوپتیکسول وبى پریدن ۵ براى چند ماه که به مرور با فاصله شد والان در حال حاضر فقط شبى یک قرصریسپریدون ۴و روزى سه قرص ترى هگزیفنیدیل مصرف میکنه البته از مشکلاتش خبرى نیست ولى حال عمومیش اینکه خیلى بى حال کم اشتها و به قول خودش دیگه اصلاً فکر نمیکنه خیلى هم وابسطه به خونه وخانواده شده البته چون اجازه رانندگى نداره بیشتر با خودمان بیرون میره در مورد دانشگاه هم اصلاً تمرکز درس خواندن نداره یک ماهه از این قرصها استفاده میکنه آیا این حالتهاش با کم کردن دارو از بین میره؟ مصرف گل باعث این موضوع شده چرا خطرناک بودن این مورد را براى اجتماع بخصوص جوانها نمیگن این موضوع مهمتر از جنگ تو یمن و سوریه که بیشتر وقت خبر را میگیره

 13. آقاى دکتر البته خیلى کوتاه از این ماده مخدر استفاده کرده تفکر جونا این بوده طبیعیه مثل حشیش تو مهمونى استفاده کرده ولى عوارضش این بوده که چند ماه از زندگى عادى خودش افتاده
  آیا کاملاً خوب میشه ؟ چقدر طول میکشه؟

 14. با سلام ، پسرم چهار سال قبل دچار تشنج و سپس اختلالات رفتاری شد تحت درمان پزشک مغز و اعصاب قرار گرفت که داروی پیموزاید و دپاکین تجویز کردند متاسفانه درمان کاملی صورت نگرفت و اخیرا به روانپزشک مراجعه بدلیل رفتارهای توهمی و اظهار به خودکشی و دیگر آزاری دستور بستری در بیمارستان داده شد در حال حاضر تحت نظر روانپزشک و روانشناس داروی ریسپریدون یک میلی دوبار در روز و بی پریدن یک دوم و دپاکین ٢٠٠ میلیگرم حدود دو هفته مصرف میکنه اما دو روزه توهمش افزایش یافته و تیک هم داره که بیشتر قسمت گردن و چشمها را حرکت میده لطفا بفرمایید بیماری پسرم چیه ؟ اوتیسم ، توره ، اسکیزوفرنی و …..و آیا مصرف داروهای فوق مفید هست یا داروی دیگری را پیشنهاد میدهیدتا عوارض کمتری داشته باشه و نتیجه بهتر و سریعتری بگیریم . ممنونم

  • ماها که از دور میبینیم تشخیص نمیتونیم بدیم اگرم بدیم احتمال اشتباه زیاده،بهترین کار بستری کردن بودنه،پزشکای خودش بهترین تشخیصو میدن،اعتماد کنید،داروهاش هم بروزترین داروهاست

 15. سلام خوبید آقای دکتر علی وردی.سعیدم..بندرعباس..۳۴…خیلی از زحمات شما بابت حرکت خیر خواهانتون سپاسگذاریم و اینکه خدمت به مردم کشورتون میکنید..آقای دکتر میخواستم کمکم کنید غیر از مشاوره و رفتار درمانی میخوام یه دارویی که بتونی رفتارهای پرخطر منو کنترل کنه..و رفتارهای غیرعادی مثلا : دوست شدن با خیلیا بخاطر محبت کردنشون به من و اینکه بهشون تکیه کنم و باهاشون بخوابم و سکس داشته باشم با( مرد.).خوردن بدنشون و غیره…کاری به همجنسگرایی یا تی اس ندارم چونکه من از جنس خودم راضیم و میخوام مرد بمونم و واقعا هم مرد هستم..والپروات سدیم برای اختلالات شخصیت یبار دکتر تجویز کرد واسم زیاد تاثیری نداشت.چونکه من دسترسی به دکتر متخصص سکسولوژی و یا روانپزشک ندارم..لطفا اگه میشه کمکم کنید که کنترل باشم و کارهای پرخطر رو انجام‌ندم و خودم باشم و به کسی تکیه نکنم…ممنون میشه اگه دارویی هستش معرفی کنید.لطفا.

 16. با سلام.۲۲سالمه دست و پاهام قبلا یخ میکرد و سرگیجه داشتم الان خوب شده.فقط الان زیاد گرسنه میشم و ضربان قلبم بالاس و معدم سوزش و درد داره.احساس ضعف و بیحالی دارم و انرژی هم ندارم دارم و وزوز گوش.یکبار گرمم میشه یکبار لرز و سرما البته ناراحتی گوارشی مثل نفخ قبلا داشتم.۶ماه چند بار از خونه بیرون رفتم احساس میکنم چیزیم میشه و استرس دارم دکترهای زیادی رفتم نتیجه نداشت لطفا راهنمایی کنید

 17. سلام اقای دکترــپسر ۱۳ ساله ام از سه سال پیش منزوی شد و با خودش حرف میزد البته دربدو ورود مدرسه اختلالات یادگیری ـ عدم اعتمادبنفس و مشکلات دیگری داشت درضمن ماسفانه علاقه زیادی به بازیهای رایانه ای داشت و خیلی مشغول بازی میشد سه سال پیش که فرزند دوم م بدنیا اومد بشدت منزوی شد بطوریکه توی خیالات زندگی میکرد ولی حرف ازشون نمیزد ریسپریدون ۲ روزی دوبار دپاکین ۲۰۰ یکبار فلوکستین و بوسپیرون مصرف میکرد که دوز ریسپریدون کم شده ب شبی یکبار و دپاکین هم نمیخوره ـولی مدتیه که ارام و قرار نداره همش حرف میزنه و همه چی میخواد ایا مربوط ب بیماریش هست یا اخلاقشه ؟ و دیگر اینکه چندروزی هست توی فکر جن و روح هست و مرتب میترسه کم خونی شدید هم داره که جدیدا فولیکوفر میخوره و قرص ویتامین دی هم میخوره طبق نظر پزشک ـدکتر خواهشا کمکم کنیید اصلا متوجه خوب و بد نمیشه و توی اجتماع نمیدونه چطور باید برخورد کنه ـ مشکلش یکی دوتا نیست ـ مثلا چندروز یا هفته ها ی مشکلی داره دوباره چندهفته دیگه ی مشکلی با افکار دیگه داره ـو لطفا بگید ریسپریدون رو اشکال نداره ادامه بده بخاطر عوارضش ـ و میخوام دکترش عوض کنم ـ روزای اول خیلی قرصا بش داد ولی اصلا بش نمیساخت و عوضشون میکرد ـممنون میشم راهنماییم کنید

 18. سلام آقای دکترپسرمن۲۷سالشه بیماری دوقطبی براش تشخیص دادن آیا این بیماری با قطع دارو خوب میمونه یا تا آخر عمر باید دارو مصرف کنه؟اصلا دوست نداره سر کار بره.میگه خوب شم بعد میرم.لطفا کمکم کنید الان حدود ۹ماهه ۳۵روز بستری بوده.داروهاش:لیتیم روزی۳تا،ریسپریدون روزی۳میلی گرم،بی پریدون ۲روزی یکی ونصفی وپرانولول روزی ۴۰ میلی گرم مصرف میکنه. و خودش میخواد داروش رو قطع کنه.خیلی بیحاله همش خوابیده.لطفا راهنماییم کنید ممنون از لطفتون.همیشه سالم باشید.

  • بیماری دو قطبی عود کنندست
   حتی وقتی شخصی یکدوره رو از سر میگذرونه و خوب میشه…قرص لیتیوم همچنان داده میشه تا جلوی عود و حمله ی بعدی گرفته بشه
   طول مدت درمان به تعداد حملات و شدت اونها بستگی داره ..مثلا اگر یک اقایی سه تا حمله ی دوقطبی شدید داشته،روانپزشکها برای لااقل ۵ تا ده سال دارو رو ادامه میدن
   ولی اگر تعداد حملات کمتر بوده و شدید نبوده زیر نظر روانپزشکتون میشه زودتر قطع کرد
   تصمیم اصلی فقط و فقط با دکتر خودتونه نه من و شما

 19. سلام،پدرم روزانه ۳ میلی گرم قرص ریسپریدون مصرف میکنه دپاکین ۵۰۰ هم میخوره و چند تا قرص دیگه که اسمش رو نمیدونم چون قرصا رو داخل بسته های پلاستیکی از مرکز نگهداری بهمون میدن و ۸۰ میلی لیتر متادون و حدود ۴۰ روز بستری بودن.
  الان بعد از خوردن قرصا شدت بی قراری میکنه بی خواب میشه.یک جا نمیشینه تند تند راه میره صورتش بر افروخته میشه و عصبانیتش زیاد میشه،علاقه زیاد به روشنایی داره و صدای بلند که صدای تلویزیون رو زیاد میکنه.از همه مهمتر بیقرار بودنشه، اذیت کنندیه براش.چه راه حلی دارید.

  • برای بیقراریش دکترش باید بهش دو سه نوع قرص بده که یکیش باید از گروه آنتی کولینرژیک ها باشه

 20. با سلام و عرض خسته نباشید،
  آقای دکتر من مدت زیادی هست که به خاطر وسواس فکری و عملی تحت نظر روانپزشک دارو مصرف می کنم. نزدیک به ۴ ماه از دارو های زیر استفاده کردم:
  آسنترا ۱۰۰ ، یک عدد صبح و یک عدد شب
  بوسپیرون ۵ ، یک عدد صبح و یک عدد شب
  کونتیاکس ۱۰۰ ، شبی نصف قرص
  کلومیپرامین ۵۰ ، شبی یک عدد
  تو این مدت حال عمومی ام بهتر شده و فعالیت های روزانه ام را نسبت به گذشته بهتر انجام می دادم، ولی یک سری افکار منفی و توهم زا من را آزار میداد تا اینکه همین یکشنبه ۰۴ تیر ماه نزد دکترم رفتم و مشکلم را بیان کردم و ایشان داروی کونتیاکس را قطع کردند و به جای آن رسپریدون ۲ برایم تجویز کردند به مقدار هر شب ۱ عدد. از طرف دیگر داروی کلومیپرامین را به شبی ۲ عدد افزایش دادند و آسنترا را به روزی یک عدد و نصفی کاهش دادند.
  در این ۳ روز که تز مصرف داروها گذشته، احساس گیجی و کرختی و بدن درد (مانند کسی که سرما خورده است) دارم.
  می خواستم بدانم آیا این از عوارض رسپریدون است یا افزای کلومیپرامین؟
  اگر داروها را تا ۴ الی ۶ هفته ادامه دهم، آیا اثرات آن از بین می رود؟
  آیا همان روال مصرف دارو به صورت قل که در بالا گفتم را ادامه دهم بهتر نمی باشد؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید؟
  با تشکر فراوان

 21. با سلام و عرض خسته نباشید،
  آقای دکتر من مدت زیادی هست که به خاطر وسواس فکری و عملی تحت نظر روانپزشک دارو مصرف می کنم. نزدیک به ۴ ماه از دارو های زیر استفاده کردم:
  آسنترا ۱۰۰ ، یک عدد صبح و یک عدد شب
  بوسپیرون ۵ ، یک عدد صبح و یک عدد شب
  کونتیاکس ۱۰۰ ، شبی نصف قرص
  کلومیپرامین ۵۰ ، شبی یک عدد
  تو این مدت حال عمومی ام بهتر شده و فعالیت های روزانه ام را نسبت به گذشته بهتر انجام می دادم، ولی یک سری افکار منفی و توهم زا من را آزار میداد تا اینکه همین یکشنبه ۰۴ تیر ماه نزد دکترم رفتم و مشکلم را بیان کردم و ایشان داروی کونتیاکس را قطع کردند و به جای آن رسپریدون ۲ برایم تجویز کردند به مقدار هر شب ۱ عدد. از طرف دیگر داروی کلومیپرامین را به شبی ۲ عدد افزایش دادند و آسنترا را به روزی یک عدد و نصفی کاهش دادند.
  در این ۳ روز که از مصرف داروها گذشته، احساس گیجی و کرختی و بدن درد (مانند کسی که سرما خورده است) دارم.
  می خواستم بدانم آیا این از عوارض رسپریدون است یا افزایش کلومیپرامین؟
  اگر داروها را تا ۴ الی ۶ هفته ادامه دهم، آیا اثرات آن از بین می رود؟
  آیا همان روال مصرف دارو به صورت قبل که در بالا گفتم را ادامه دهم بهتر نمی باشد؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  با تشکر فراوان

 22. سلام آقای دکتر پرویز علی وردی..که رایگان به همه پرسش کنندگان پاسخ دادید..

  میخواستم بگم واقعا کارتون قابل تحسینه…

  پرسشم این بود که..

  من وسواس دارم ۴ ساله فلووکسامین و ریسپدریون میخورم..
  فلووکسامین ۳۰۰ میل ریسپریدون ۱ میل

  میخواستم بدونم اگر ریسپدریون رو یهویی قطع کنم و نخورم چی میشه؟فلووکسامین رو میخورم ولی میخواهم ریپسدریون رو قطع کنم؟به نظرتون ۱ میلی گرم قطع یکدفعش واسه یه مرد ۱۲۰ کیلویی با ۱۸۵ سانتی متر قد اذیت میکنه؟

  چون من خیلی ها رو دیدم یکدفعه ۶ نوع قرص رو قطع کردن هیچیشون نشده فقط بیخوابی کشیدن ۲-۱ شب..

  میخواستم حتما نظرتون رو در مورد قطع یکدفعه ریسپدریون ۱ میلی گرم جویا بشم واسه مرد ۱۲۰ کیلویی؟

  با تشکر

 23. سلام.من برای درمان وسواس به اشتباه بیش ازدوماه به جای روزی دومیلیگرم ریسپریدون روزی چهارمیلیگرم مصرف کردم.پزشک دومیلی تجویزکرده بود.ایا میتونه عوارض جبران ناپذیری روی مغزوحافظم گذاشته باشه؟حالم خیلی بدتر شده

 24. سلام و عرض ادب خدمت شما دکتر محترم
  من ورزشکار حرفه ای دومیدانی هستم.۵ سال هستش که فعالیت حرفه ای خودم رو در اروپا و ایران ادامه میدم.بخاطر حرفه ای بودن فعالیتم و کسب نتایج بهتر از مکمل ها و داروهای هورمونی زیادی(نظیر تستسترون) استفاده کردم.حول و هوش ۶ ماه پیش که تمرینات شدیدم رو ادامه میدادم کم کم احساس تنگی نفس میکردم و دچار علائمی شبیه آسم شدم.اینقدر ورزش من برام مهمه که بارها توی خلوت خودم گریه میکردم که چرا یهو اینجوری شد.التهاب گلو داشتم بزاق دهنم رو نمیتونستم قورت بدم.به دکترای زیادی مراجعه کردم.تا بالاخره اون حالت های شبیه آسم برطرف شد.تا اینکه در همین حین رفلاکس معده گرفتم.برای خوب کردن این عارضه پیش دکتر رفتم و ایشون به من لانزوپرازول و دمپریدون دادند.تعریف از خود نباشه ولی اطلاعات عمومی من در پزشکی بالاست چون در این زمینه مطالعات زیادی میکنم.با یک نگاه به رده ی درمانی دمپریدون متوجه شدم از خانواده ی آنتی دوپامین هاست.ولی باز مصرف کردم و در حین مصرف یکی از پلک هام مداوم میپرید و احساس خاصی در سطح زبانم داشتم.تا اینکه چند وقت بعد هنگامی که رانندگی میکردم احساس علائم شبه تشنج به من دست میداد.و نمیتونستم رانندگی کنم و میترسیدم که اتفاقی بیفته.احساس میکردم هر چند دقیقه یکبار به صورت بسیار لحضه ای و خیلی با شدت پایین هوشیاریم رو از دست میدم.و هر بار هم که از مکمل های حاوی کافئین دار استفاده میکردم به شدت حالم بدتر میشد و ضربان قلبم بالا میرفت و حس میکردم برای اینکه خون به مغزم برسه باید نفس های عمیق بکشم.پیش یک دکتر رفتم و ایشون برای من فلوکستین و ریسپریدون تجویز کردند.در اینترنت سرچ کردم و دیدم ریسپریدون داروی ضد جنون هستش.اصلا مصرف نکردم.پیش دکتر دیگری رفتم و ایشون به من گفتن به احتمال زیاد حملات پانیک داشتی.به من گفتن حتما مصرف کافئین رو قطع کنم و برای من سیتالوپرام تجویز کردند که بعد از تحقیق متوجه شدم داروی خوبی هستش.و مصرف رو روزی یک عدد ۲۰ میلیگرم شروع کردم.واقعا عالی هستش.تقریبا یک ماه که مصرف میکنم.واقعیتش اینه که اصلا اون حالت های قبل رو ندارم ولی احساس سردرد بسیار کم دارم.یجوری هستش داخل سرم که احساس سفتی و سنگینی داخل سرم دارم.و هر وقت میخام کارامو سریع انجام بدم هرچه بیشتر ذهنم درگیر بشه و سرعت فعالیتم بالا میره اون احساس سنگینی و فشار بیش از حد در داخل سرم زیاد میشه جوری که دوست دارم فقط استراحت کنم و دراز بکشم.و همچنین بعد از تمرین شدید احساس سوزش در داخل سرم و ناحیه ی پیشانی و بالای بینی دارم.حتی من نوار مغز و MRI هم دادم و اصلا مشکلی نداشتم.الان هم اصلا مشکلن حاد نیست.ولی یه فشار کم رو همیشه داخل سرم احساس میکنم و میدونم که با فعالیت زیاد و مصرف کافئین بدتر میشه.از طرفی این ورزش حرف ای شغل منه و من نمیتونم برای مدت طولانی مصرف مکمل ها و هورمون ها رو قطع کنم.میخاستم ازتون بخام که کمکم کنید تا بدونم مشکل اصلی چیه؟و من چجوری میتونم مثل روزی بشم که اصلا این فشار رو داخل سرم حس نکنم و مثل ۶ ماه قبل خودم بشم.جوری که این احساس سفتی و پرفشاری رو داخل سرم نداشته باشم

  • بله تشخیص شما همون پانیکه و چیزای دیگه مثل اسم و….اشتباهه
   سیتالوپرام رو بخورید و تکنیک ریلکسیشنو روی عضلات سرتون پیاده کنید،فشار داخلی سر برطرف میشه

 25. سلام خداقوت
  آقای دکتر من یه پسر ۸ ساله دارم . دوسال پیگیری میکنم پیش دکترای مختلف بعضی میگن بیش فعالی داره و بعضی میگن خصلت و رفتارش همینه.بچه های کوچکتر رو از روی حسادت اذیت میکنه و هول میده صداهای ناجور از خودش در میاره بعضی شب ها شب ادراری داره. چندروزی هم هست که تیک پیدا کرده و از توی گلوش صداهای ناجور در میاره . به صورت و چشماش هم رسید که هی محبتش کردم و از محیط های ناخوشایندش دورش کردم تا بهتر شد ولی تیک صداییش هنوز هست. میخواستم راهنماییم کنین و اگر براتون مقدوره یه دکتر خوب تو اصفهان بهم معرفی کنین که بتونم بهشون اعتماد کنم و درمانش کنم . ممنون

 26. با سلام و با تشکر از زحمات جنابعالی
  پدرم در حدود یک ماه پیش مبتلا به بیماری آلزایمر شدن. در حدود ۸۲ سال سن دارن. دکتر براشون قرص نورتریپتیلین ذولپیدم سلژلین ملاتونین دنیپزل و رسپریدون ۱ تجویز کردن. من در سایت جنابعالی و اینترنت خوندم که نوشته بود رسپریدون برای بیماریان مبتلا به آلزایمر ممکن است باعث ایجاد سکته مغزی یا مرگ ناگهانی شود. به نطر جنابعالی رسپریدون را قطعش کنیم و دیگه بهش ندیم؟

 27. سلام،استفاده از دارو ریسپریدون ۲ نیومن ۲ معمولا برای چه نوع بیمارانی تجویز میشود،آیا در حد خفیف است یا نه؟ ترک دارو باید به چه صورتی باشد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.

  • واقعا نمیشه اینجوری تعیین کرد
   از دکتر تجویر کننده بپرسید چون هم برای مشکلات خفیف هم شدید داده میشه

   • بـاسلامو عرض ادب خدمت شما جناب دکترِ عزیز.. واقعا ازتون ممنونم ک ازین طریق وقت میذارین و کمک بزرگی میکنید.. من حدود ۸یا ۹ ماه پیش از روی بی تجربه گی دخترم ک اونوقع تقریباً ۱سالش بود رو بردم پیش دکتر فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان بخاطراینک دخترم خیلی خواب بدی داشت و شبا اصلا نمیخوابیدو صبح ک میشد تازه میخوابید.دکتر از دخترم نوار مغزو نوارگوش گرفت گ هردو عالی بودن.. فقط بخاطر بیخوابی ریسپیریدون ۱ تجویز کرد با ی شربت امگا۳ ک صبح ب صبح شربت بهش میدادم و شب ها هم ¼ قرص رو.. تا دو ماه ک متاسفانه بخاطر اذیت شدنای دخترم دادن این قرص ۵،۶ ماه بیشتر طول کشید تااینک ذره ذره دوزش روکم کردم تا الان ک کلا قطعش کردم اما دخترم طی این مدت خیلی پرخاشگرو عصبی شده خیلی جیغ میزنه هرکاری رو ک نمیتونه بکنه خیلی زود عصبی میشه و جیغ میزنه.. واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنیدو راهنمایی بفرمایید.. بزرگوارید…

 28. سلام اقای دکتر من یک دختر ۵ساله دارم که از ۲سالو نیم تشخیص بیش فعالی دادن تقریبا تا ۳سالو نیم قرص ریسپریدون ۱میل دادم بهش.۶ماه قطع کردم و بعد دوباره همینو ب
  مصرف کرد تا الان ولی هیچ نتیجه ی قابل ملاحظه ای رو ندیدم یاید چ کار کنم؟

 29. سلام آقای دکتر.خسته نباشید.
  میخواستم بدونم بیماری اسکیزوفرنی با دارو درمان میشود؟یا دارو فقط کنترل کنندس که این بیماری بیشتر نشود؟
  ممنون از وقتی که میذارید.

  • خب اونم انواع داره و پیش آگهی برای هر کسی فرق داره
   کلمه ی پیش آگهی رو سرچ کنید تا اطلاعات بیشتر بدست بیارید

 30. سلام،من وسواس فکری دارم ،قرص ریسپریدون یک گرمی یکی صبح و یکی شب استفاده میکنم ، ولی دارای سرگیجه و خواب الودگی هستم ،چیکار کنم؟؟؟؟

 31. سلام اقای دکتر خسته نباشید
  ایا با قطع ریسپریدون روند چاق شدن بدن متوقف میشه یعنی بعد از قطعش میشه با ورزش و رژیم وزن کم کرد؟
  چون من در طول مصرفش نتونستم وزن کم کنم و هی وزنم اضافه میشد…
  با تشکر

 32. سلام اقای دکتر خواهری دارم که سی پی هستند و موقع راه رفتن باید دستش رو بگیریم خودش نمیتونه و اینکه بعضی وقتها ناگهان پرشهای محکمی میخوره و‌ با شتاب میافته زمین که البته با فیزیوتراپی این افتادن زمینش تا حدودی حل شد ولی بعد از یکسال فیزیوتراپی پرش ها حل شده روی صندلی میترسه و نمیشینه رفتیم پیش دکتر مغز و اعصاب ریسپیریدون دادند ولی یک هفته بهش دادیم دیدیم شبیه معتادها شد اصلا حرف هم نمیتونه بزنه و گیج میره نمیتونه بشینه دیگه بهش ندادیم الان بزرگترین مشکل ما همین ترس از یه کوچولو ارتفاع و نشستن و حتی خوابیدن رو تخت و صندلیه ..از صندلی نشستن ترس عجیبی داره دکتر میبریمش میخندند

 33. سلام به شما دختری دارم که ۲۱ ماهشه تا ۶ ماهگی همه روند رشدش خوب بود اما کم کم شروع به افت کرد الان وقتی صداش میکنیم از ۱۰ بار یک بار برمیگرده و حرف نمیزنه فقط چند کلمه نا مفهوم میگه و ارتباطش با اکثر افراد خوبه دکتر اوتیسم رو رد کرده داروی نوتروپیل داده که هر وقت میخوره انگار دیگه اصلا متوجه ما نمیشه. اما داروی ریسپریدون نداده . گفتار درمانی گفته بیش فعاله و احتمالا نیاز به ریسپریدون باشه اما هنوز ندادن میخواستم بدونم اگر این دارو تجویز بشه تا چه مدت باید دارو داده بشه آیا بعد از رفع علائم میشه دارو رو قطع کرد خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنین ممنونم

 34. سلام قرص رسپیرون از چند سال به بالا باید مصرف شود؟ آیا برای کسانی که۷ سال دارند این قرص توصیه میشه؟ آیا این قرص باعث چاقی میشود؟

 35. باسلام خسته نباشید من برای وسواس فکری وعملی شدید به دکتر مراجعه کردم که سرتالین۱۰۰ وریسپریدون ۱ میلی گرمی هر کدوم روزی دوتا برام تجویز کردن الان حدود یک مان ترشح سینه پیدا کردم می خواستم بدونم آیا این از عوارض ریسپریدون هست یانه باسپاس قبلی

 36. سلام آقای دکتر… تو رو خدا به دادم برسید ,دارم دیوونه میشم
  یه سری افکار بدون وقفه توی سرم داره تکرار میشه,افت تحصیلی شدید پیدا کردم اصلا وقتی کتاب رو باز میکنم نمیتونم تمرکز کنم و نمیتونم درک کنم نوشته ها رو
  از کار و زندگیم افتادم…
  حدود ۴ ماه هست که فلوکستین ۲۰ و کلومیپرامین ۲۵ و ریسپریدون ۱ مصرف میکنم اما فقط توی این ۴ ماه مجموعا ۲۰ دقیقه حالت سبکی داشتم… اضطرابم هم تمام طول روز همراهم هست
  لطفا کمکم کنید

 37. سلام اقای دکتر عزیز.به شدت درمانده وپریشان ونا امیدم.دختری دوازده ساله دارم که از همان کودکی متوجه بیش فعالی بودم یکبار در اول دبستان به خاطر کمبودتوجه شدید و عدم تمایل به درس تحت درمان رتالین قرارگرفت. ولی اثرکه نداشت هیچ باعث تیک های فراوان گلو وصورت شد.این شش سال به اندازه یه عمر گذشت.به هیچ عنوان اهمیتی به دزس نمیدهد.دردوست یابی مشکل دارد.هیچ دوستی نداره و باعث رنجش زیادش شده این موضوع.تواین شش سال تحصیلی گذشته حتا یه بار حتا یه بار برنامه روزانه رو اماده نکرد برای مدرسه رفتن.اروقتی وارد بلوغ شده دیگه قابل کنترل نیس علاقه به شدت شدید به برقراری ارتباط با جنس مخالف وارتباط داره.رفتارشو نمبتونه کنترل کنه.بهشون نگاه میکنه لبخندمیزنه و کاهای غیرعادی انحام میده.به شدت شلخته هست البته الان کمی به ظاهرش اهمیت میده.بامن وپدرش به شدت تند رفتاری میکنه.وبسیار لجباز و پرخاشگره مدام اهنگ گوش میده ودرخیابان وهمه جا میرقصه وبرای همه اهنگ میخونه نمیدونم اینا علایم بیش فعالیه یا دوقطبیه یابیماری شیدایی
  داره .اقای دکتر من وهمسرم معلم هستیم.ولی عاجز ودرمانده تر از همیشه به شما پناه اوردم ترخدا اسم بیماریشو بگید بهم.خودم وهمسرم دچار افسردگی شدیم ازدستش.دیروز بردمش دکتر رسپریدون داده به نظرتون روش تاثیری داره؟خیلی از وقتتون واینکه انقدر بامحبت جواب میدید ممنونم

  • بنظر میاد همون بیش فعالی باشه
   نگران نباشید درمان داره
   بشرط اینکه دست دکترش رو برای نوشتن داروهای قوی باز بگذارید

 38. خیلی ممنونم جوابمودادید.پس میفرمایید رسپریدون رو بدم بهش؟خیلی عذاب وجدان دارم نگرانم نکنه داروها اذیتش کنه.من به دکترش اعتماد دارم ولی گفتم باشما هم مشورت کنم.هرکاری شما بفرمایید انجام میدم.ایا این رسپریدون روی روند تحصیلش هم اثرداره؟

 39. سلام جناب دکتر بنده ورزشکار هستم وتحصیلاتم مهندسی, ازدوران نوجوانی افسردگی مزمن وکشنده من رو درگیر کرد که بارفتم به روانپزشکان افاقه ای نشد الان که ۲۸ سال سنم هستش بعد امتحان چندین دارو وترکیب افسردگی بسیار وحشتناکم که حدود۱۵ سال طول کشید جواب نداد یا بدخلق یا انرژی کاذب میگرفتم یا افسرده تر میشدم,تا اینکه تک درمانی لیتیوم بعد ۲ ماه جواب داد و حدود ۶۰ درصد جواب داده,ولی وسواس فکریم واضطرابی که واقعا میگم درحد بدترین دردهاهستش جواب نگرفته,اگر ضد افسردگی مصرف کنم احتمالا خلقم خراب بشه که دیگه واقعا نمیخوام,الان لیتیوم ۳۰۰ روزی دوبار با کلونازپام ۱ میل روزی دوبار بخصوص صبح و بعدازظهر مصرف میکنم چون اضطراب عجیبم وهراس اجنماعی نمیزاره تکون بخورم بارها فکر خودکشی اومده ولی جراتش ندارم,بنظر شما ایا تحت نظر روانپزشکم که دیگه کلافه شد از دستم که واقعا بد افسردگی داشتم استفاده از یک ssri مثل فلوکسامین چون جواب گرفتم قبلا ولی بدون تثبیت کننده خلق بدخلق بودم با افسردگی, و همراه با یک میل ریسپریدن میتونه جوابگو باشه, اینم بگم زبانم خوب هستش وتمام مقاله های خارجی رو مطالعه کردم و بیماریم بعد چندین قرن طیف دوقطبی تشخیص دادن, چون درحالت عادی فقط افسردگی مزمن وسواس واضطراب و هر اس اجتماعی داشتم ولی چون خواهرم دوقطبی بود و منم با ضدافسردگی مقاوم و ویا بد بود وخشمیگن می شدم دیگه طیف دوقطبی شد

  • دکترتون عالیه،حرفشو گوش کنید،تشخیصش خوبه.داروهاش خوبن،نظر ما مهم نیست،فقط حرف ایشونو گوش کن که تا الان اینقدر کمکت کرده

 40. سلام آقای دکتر خسته نباشی خواهرم ۱۷ سالشه خیلی گوشه گیر و نا امیدو به هیچ کسی اعتماد نداره با اینکه نامزد کرده ولی میخاد جدا بشه ریسپریدون و سرترالین مصرف میکنه تا میخوره خون دماغ میشه و بی حال و سردرد شدید میگیره آیا از چی میتونه باش

 41. سلام. اقای دکتر بعد از پنج ماه مصرف رسپریدون ۱ میلی بیش از پونزده کیلو وزنم اضافه شد . با نظر پزشک یکماه هست که قرص رو قطع کردم ولی وزنم متوقف شده و اصلا کم نشده. ایا زمان میبره برای کاهش وزن؟ یا قطع دارو کمکی بهش نمیکنه و حتما باید با ورزش و رژیم وزن رو کم کنم؟

 42. سلام وقتتون بخیر ، بسیار سپاسگزارم از وقتی که در اختیار بیماران میگذارید
  پسری ٢٠ ساله دارم که از دوران کودکی دچار تیک ( چشمک زدن) شده بود که با بازی کامپیوتری شروع شد و حتی بعد از قطع بازی همچنان ادامه داره انگار از تیک گذرا به تیک دایم تبدیل شده ، یه بار پیش روانپزشک مراجعه کردیم که بی پیریدین و ریسپریدون و دادن ولی هیچ کدوم اثری نداشتن
  خواهش میکنم راهنماییمون کنین
  متشکرم

  • هالوپریدول/پیموزاید/کلونیدین داروهای موثرتری هستند برای تیک
   ولی تجویزشون حساس و پرعارضه و خطرناک میتونه باشه ،فقط زیر نظر پزشک….فقط ….مراقب باشید

 43. سلام ببخشیدپسرمن ۱۳ساله میباشد پپش فعال ودستهاش راباشدت بسیاربه صورتش میکشه درضمن هرچندوقت یکبارلباسی تازه یاموبایل رامیشکن بعدمیگه کارمن نبوده درحال حاضرریتالین البته بیشترموقع مدرسه وریسپیریدن به مقدارنصفه در شب میخوره دکترخودش راچند وقت نبردم میخوام عوض کنماصلانمیدونم چکارکنم لطفاکمکم کنیدممنون میشم.

 44. سلام آقای دکتر
  پدر ٨۵ ساله دارم که رفتارهای غیرعادی وتکرار جمله ها ودرخواست قند وشکلات
  وادرار
  در خانه وبخصوص درمحلی که باعث اذیت دیگران میشه بامصرف سیتالوپرام ٢٠ آرامش گرفته وقابل تحمل شده
  اما خواهرم که پرستارهست بامشورت دکتر روانشناس ریسپریدون را پیشنهاد کرده به نظرشما همون ریسپریدون را ادامه بدیم

 45. سلام وقتتون بخیرآقای دکتر
  من الان ۷ساله که داروی رسپریدون مصرف میکنم و پزشکم تشخیص اختلال خلقی برام گذاشته .میخواستم بدونم این بیماری خوب میشه یا کلا تا آخر عمر باید دارو مصرف کننم؟

  • یک سری فاکتورها وجود داره که هر پزشکی برای بیماران خودش محاسبه میکنه مثل ارث،شدت بیماری،عودهای مکرر….

 46. سلام جناب دکتر,دوتا سوال دارم ایا استفاده از داروهای تیروئیدی اضافه کردنشون به ضدافسردگی و تثبیت کننده خلق تاثیری در بهبودی افسردگی دارد نوع دوقطبی ولی خفیف با علائم کامل افسردگی,واینکه ایا لاموتریژین اگه با تیتراسیون ۱۲/۵ هفته ای شروع بشه وهر هفته ۱۲/۵ یا ۲۵ میل اضافه بشه آیا باز ریسک سندرم استیونس جانسون دراینده وجود دارد وچقد احتمال خطر داره,باتشکر

  • بله داروی تیروییدی مکمله خوبیه
   استیونس جانسون حساب کتاب نداره،فکرشو نکنید
   فقط اگر علایم پوستی شروع شد باید سریع قطعش کرد

 47. سلام اقای دکتر.من یه پسر ۵ساله دارم که بخاطر لجبازی و تحرک زیادو…به پزشک اعصاب و روان کودکان مراجعه کردم.دوماه اول قرص آریپیپرازول دکتر براش تجویزکرد.اولش خیلی اروم شده بود.خوابش خیلی زیاد شده بود .ولی گوشه گیر وبیش ازحد خجالتی شده بود.بادکترش درمیان گذاشتم قرص رسپریدون براش تجویز کرد گفت اگه باخوردن این قرص خیلی به نتیجه ای نرسیدی قرصشو عوض کن ترانکوپین ۲۵بهش بده.من دوسه هفته ای هست رسپیدون روبهش میدم ولی خیلی تغیری نکرده.الان موندم چکارکنم.درعرض۴ماه دکتر سه بار قرصشوتغیر داده.میترسم عوارضی برای پسرم داشته باشه با تجویزهای مجدد.خاهشا راهنمایی کنین که چکاری انجام بدم.ممنون

 48. با سلامى عرض ادب. آقای دکتر من یک پسر نه ساله دارم از کودکی تیک گذرا داشته که بدون اقدامی قبل از یک ماه برطرف شده. اما امسال این تیک به صورت شکلک در اوردن و تکان دادن پا بود که بسیار شدید بود و برطرف نمی شد طبق نظر پزشک داروی رسپیریدون تجریز شد روزی نصف قرص . اوایل خوب بود اما بعد دوباره برگشت دور دارو را به یک قرص افزایش دادم که متاسفانه باز هم بیشتر شده نمی دونم چه کار کنم خیلی مستاصل هستم خواهش می کنم من را راهنمایی کنید
  با سپاس

 49. با سلام و خسته نباشید بنده یک پسر شانزده ساله دارم که به تشخیص پزشکان دچار سندروم آسپرگر (طیف اوتیسم) میباشد از سال دوم دبستان تشخیص داده شد پزشکان به وی ریسپریدون سه میلی گرم در روز صبح – ظهر – شب همینطور لیتیوم سه بار در روز به تازگی سرترالین ۱۰۰ سه وعده نصف قرص . بی پریدین نصف قرص سه بار در روز قبلا نالتراکسان ۲۵ دو باردر روز بخاطر جلو گیری از خود زنی و آزار به دیگران استفاده میکرد ولی چون به سختی آنرا میتوان پیدا کرد مصرف آن را قطع کرده و نیم میلی گرم ریسپریدون بعد از ظهر ها بجای آن میخورد . حال با توجه به این داروهای مصرفی مسأله چاق شدن و پرخوری اش یک دردسر جدی شده آیا میتوان بجای ریسپریدون داروی دیگری جایگزین کرد که همآن اثر را داشته باشدولی از اشتهای کاذب اش کاسته شود چون در این سالها بسیار چاق شده و این خوداش مشکلات دیگری را بدنبال خواهد داشت با تشکر فراوان از راهنمایی های تخصصی جنابعالی .

 50. جناب دکتر من پسرم و۲۷ سال سن دارم از وقتی یادم میاد افسردگی با هام بوده, هرکی جای من بود الان یا خودکشی کرده بود یا معتاد شدید بود ولی بهرحال زندگیم ادامه داره ولی شرایط افسردگی استرس زیاد واضطراب که کلونازپام ۲ میل هم در برابرش به زانو درمیاد من رو از پا در او رده وسواس فکری هم دارم,پزشکان تشخیص دوقطبی دادن تگرتول لیتیوم افسرده شده والپروات لیتیوم تاثیر نداشت, لیتیوم تنهایی همراه با ونلافاکستین تا ۳۷۵ میل بردن که تقریبا خوب بود افسردگیم ولی حالاتی از اظطراب وگریه برا لحظاتی با روحیه داشتم وکلا خلقم خوب نبود در ظاهر شاد در باطن خیلی ناراحت, از انجا که رنج بیماری ومشکلات زندگی من رو به خودکشی وا میداره ولی جرآتش رو ندارم خداروشکر بخاطر این لیتیوم با دز ۶۰۰ در روز مصرف میکنم, افکار زیاد و وسواسی وترس گونه خیلی زیادی دارم که با یه اتفاق کوچک شدیدا بهم میریزم
  پزشکان زیادی عوض کردم و دار و های مختلفی مشکل اینجاست که با مصرف ضد جنونها دچار افسردگی میشم
  پزشکم بهم گفت از اون بیماران بسیار سرسخت و پیچیده هستی, روزی ۳ عدد امپرازول برا معده ورانیتیدن میگرن شدید که مسکن میخورم, تنگی نفس و درد سینه که گفتن علائم آسم خفیف هستش, همراه با وضع اقتصادی بسیار بد

  دیگه تا آخر بخونید که چه رنج عظیمی رو دوشم هستش,ارزوی جوانی کردن ولذت بردن رو دلم موند بی خیال
  پزشکم جدیدا لیتیوم ۳۰۰ روزی ۲ عدد با اریرپیرازول ۲/۵ با لاموتریژین تا ۷۵ و سیتالوپرام نوشتن, هم نظرتون رو می خوام درباره بیماری و دار و ها هم کمی دلگرمی الان نوشته ها رو با اشک مینیویسم ,کلونازپام نخورم توان زندگی ازم بریده میشه دلگرمیم داروهای جدید هستن

  • اشکال نداره هر چقدر لازمه از هر دارویی که تجویز میشه باید بخورید
   سن شما بالاتر بره پخته تر میشی بهتر خواهی شد
   ناامید نشو
   خدا بزرگه
   هر دردی درمونی هم داره

 51. ممنون اقای دکتر خیلی خوبین که جواب میدین بخدا خیلی ثوابه پزشکی در حد شما جواب بیمارانی مثل مارو بده بی هیچ چشم داشتی, اقای دکتر داروهای جدید خوبن نظری ندارین در مورد شان واینکه اریپیرازول نوع ایرانی وخارجی بنظرتان تفاوت خیلی زیاده, عذرمیخوام از تکرار سوال

 52. سلام ایا داروی اسنترا بیمه قبول میکنه یعنی با دفترچه بخرم,چون پزشکم گفت اسنترا بخر نوع داخلیش انگار گچ میخوری, واینکه من وسواس ودوقطبی ام ایا این دارو برا وسواس خوبه ممنون

 53. سلام آقای دکترخدانگهدارتون درخانه ماباپسر۱۴سالهای که دارم دایم چیزهای زندگی ناپدید میشه یعنی من معلمم بیشترزمانی که توخانه تنهاس میگه من نیستم به تازگی اذدواج کردم دایم میگه اونه آیا اینه کارخودشه چه بیماری داری چکار بایدکردخودم دیونه شدم لطفا جواب منا بدین خواهش میکنم.

 54. سلام ایا تری فلوپرازین تو درمان افسردگی دوقطبی کاربرد داره با دز یک میلی گرم پزشک نوشته ولی تا اونجایی که فهمیدم کویتاپین و الانزاپین تایید شده هستش ممنون,استرس هم دارم

 55. پسرم آرین پیش فعال وقتی من بیرون خانه هستم لوازم تازه ی خانه رامیسوزاند ویاناپدید میکنه چند کیلو لواشک راپوسته هاش رابیرون خانه میبنیم درخانه ازدست آزارهای بی حدش دوربین گذاشتیم ولی ماتاحالانتونستیم غافلگیرش کنیم ازاین کارهای عجیبش سر درنمیاریم قبلا توضیح دادم میخوام ببینم به پیش فعالیش ربطی داره چکارکنم ریسپریدن میدادمش ولی فرقی نداشت تازه عصبی میشد.من راراهنمایی کنیداوضاعش خیلی بد یا ماترسیدیم.

  • داروهای کنترل کننده رفتار به تعداد و دوز کافی نیاز داره
   ب دکتر رستمی مرکز آتیه برای دارو درمانی مراجعه کنید

 56. سلام تو گوگل به این صفحه وارد شدم, بنده چندتا روانپزشک رفتم ولی بی فایده بود,بیماریم افسردگی مزمن و ماژور بود ولبان ,اسنترا کلومیپرامین ایمی پرامین وحتی نوتریپتیلین تا ۷۵ میلی گرم رفتم دیزپرامین والانزاپین کویتاپین و بخصوص با فلوکستین انگار یکی به زور کاری میکرد حرف بزنم شاد بودم ولی افسرده یه حالت خیلی خیلی خیلی بدی بود فلوکستین و….البته هرکدام دوره ای وچند دارو داشت,وسواس وفکری,اضطراب اجتماعی و…. پزشکم تگرتول نوشت خوب نبود با لیتیوم ترکیب کرد با والپروات ولی افسرده تر شدم,تنها پاسخی که احساس کردم یه تغییراتی داده لیتیوم به تنهایی بود بعد دوباره ونلافاکستین ۱۵۰ اضافه شد که خوب بود ولی میدیدی یهو جوگیر یا یه حالات ناخوشایندی میشدم که ترکش کردم کویتاپین والانزاپین وریسپریدن نوشتن ولی به حالت افسردگی شدید ودلمردگی رفتم,
  پزشک جدید بنا به اظهارات وسوابق گرفته گفت شما یه نوع خاص از دوقطبی هستین وباید داروی لیتیوم ۳۰۰ روزی ۲ عدد با گاباپنپتین ۲۰۰ روزی دوعدد و فلوکسامین ۵۰ بعد یک هفته میشه ۵۰
  منم پافشاری کردم وتوضیح خواستم ایشون گفتن دوقطبی طیفی یه همچین چیزی هستش,گفت اینارو مصرف کن ایشالله خوب میشم,
  نظر شمارو میخوام دیگه دکتز نبوده نرفته باشم وخستم, این داروها مخصوص گاباپنتین عوارضش چطوره نظر شما چیه تحویزش عوض کنم دکتر یا چی

  • بنظرم این پزشکتون که طیف دو قطبی تشخیص گذاشته مجرب هستند و بهشون اعتماد کنید
   گول اسم و طبقه بندی داروها رو نخورید
   حتما نباید اسمش ضدافسردگی باشه تا شما باور به تاثیرش داشته باشید
   لیتیوم،گاباپنتین،کاربامازپین،دپاکین و…همه ی اینها میتونن تاثیر عالی روی بیماران داشته باشند

 57. سلام. من علائمی مثل ترس و وحشت از سر و صدا و حساسیت به آن دارم که بهم اضطراب و استرس میده اما مدتی هست که حتی زمانیکه هیچ عامل بیرونی استرس زا وجود نداره، درد در قفسه سینه و سمت چپ بدن (علائمی مانند سکته قلبی) بصورت شوک چندبار در روز بهم دست میده و خود به خود رفع میشه. دکتر روانپزشک برام قرص های بوسپیرون و ایمیپرامین تجویز کرده (داروهای اصلی) و قرص ریسپریدون رو هم برای مواقعی که درد و تیر کشیدن بوجود آمد. آیا شما مصرف این قرص ها بخصوص ریسپریدون برای این منظور را تأیید میکنید؟

 58. سلام دکتر خسته نباشید ،من پسری دارم دوسالشه، در حد ۵۰ الی ۶۰ کلمه بلده ، ولی برای اکثر خواسته هاش مداوم جیغ میزنه،تا ب خواستش نرسه دست از جیغ کشیدن برنمیداره ، لجبازه ، و حتی بس جیغ میکشید شوهرم سرش داد میزد که باعث شد از تتش عصبی زیاد پسرم تیک عصبی گرفت ( پلک زدنهای محکم و مداوم ) ، تا پیش یه فوق تخصص اطفال بردیمش و جیغ کشیدناشو دید عینا ،و اول معاینه کرد که ببینه اصلا بچه گوش دردی چیزی داره؟ حتی سونوی داخلی نوشت الحمداله مشکلی نداشت ، و قرص رسپریدون ۱ میلی گرم تجویز کرد که گفت شبی یک چهارم بهش بده د، وقتی موقع خواب بهش میذمش بیحالش میکنه و خوابش میبره تا صبح ، صبح تا موقع خواب هم همینطوره ،چیزی میخواد با جیغ ، و فقط بغل میخواد و وابستس بهم و تا کنارش نباشم بازی نمیکنه ، و موقع نگاه کردن ب تلویزیون مدام مژه ی خودشو میکشه و انگشتش ب چشمش ،حالت تیک ،،، این قرص رو دوبرگ تجویز کرد یعنی ب مدت ۸۰ روز ، ازتون این سوال رو دارم که بازم بعد از تموم شدن دوره نیاز هست ببرمش دکتر دوباره؟ یا اصلا با قطع این قرص بازم بییراری فرزندم شروع میشه یا خیر ؟.آیا مصرف این دارو برای کودک من زود نیست؟ عوارضی نداره در یادگیری و …….؟

 59. سلام خسته نباشید من پسری ۴٫۵ دارم دیروز برای چکاپ بردمش دکتر و قرص رسپریدون تجویز کرد البته پسرم تحرکش زیاده و اینکه اگر جایی برم همش دوست داره به همه چی دست بزنه و بپر بپر کنه ولی زدن و این کارا رو انجام نمیده بخواد دعوا کنه مگر عصبانی بشه مثل بقیه بچه ها خواستم بپرسم باخوردن این قرص تاثیری داره الان مهد میره و اینکه اونجا خوب بابچه ها بازی اینا میکنه

 60. سلام آقای دکتر. ممنون از وقتی که میزارین و پاسخ دوستان رو میدین. من پسرم ٣سال و ٣ ماهشه و به خاطر یکسری اخلاقیات خشن و فعالیت بیش از اندازه دمتر براش ریسپریدون ١ میلی گرم برای ١ ماه تجویز کرد. به این صرت که هفته اول شبی ١/۴ قرص و از هفته دوم شبی ١/٢ . الان هفته اول تموم شده، ١ ساعت قبل از خوابش میدم. اما همش بیخوابی داره و بدتر شده. اصلا نمیخواد بخوابه. مثلا ساعت ٩ قرص رو میدم، به زور ساعت ١ خوابش میبره اما صبحش که بیدار میشه بی حاله و خوابش میاد. به نظرتون زودتر ، مثلا ساعت ۴-۵ عصر بدم که به شب اثر کنه؟ البته مهد مودک هم میره، خیلی بهتر شده.از بابت قرص خوردنش خیلی ناراحتم که اختلالی درش ایجاد نشه. ممنون میشم پاسخ بدین????

  • این قرص خوبیه برای بچه ها،صدها هزار کودک در حال مصرفش هستند و خواب خوبی هم میده…اره ساعتشو تنظیم کنید مشکل حله،۷ عصر بدید بهش

 61. آقای دکتر سلام ، ممنون از وقتی که میزارین. مادری ۷۵ساله دارم که مدت یک سال هست دچار پارکینسون هستن. داروی مادوپار مصرف میکنن. علائم بیماریشون خیلی بهتر شده. اما مشکلی که جدیدا ایجاد شده اینه که دچار توهم شدن. روانپزش میگه هم به بیماری مربوط میشه و هم عوارض مادوپار. داروی کوئپین دادن که اصلا تاثیری نداشت و حتی بدتر هم شد. اون رو قطع کردن و ریسپریدین ۱ دادن. خیلی شل و بیحال شده اما توهمات هنوز هست. آیا درمانی داره؟ خیلی اذیت کننده س

  • بله همین دسته داروها اگر با دوز کافی داده بشه بالاخره یکیشون اثر میکنه…کمی صبور باشید تا پزشکتون داروی موثرترو پیدا کنه…توهم احتمال داره از مادوپار باشه
   در خارج از ایران داروی پیماوانسرین برای اینمورد تجویز میشه که خب وارد ایران نشده…داروهای موجود هم خوبن و لازم نیست برید بگردید
   خدانگهدارتون

 62. این دو تا دارو که اسم اوردم اثر نکردن و هر روز داره وضعش وخیم تر میشه متاسفانه. به نظر شما داروی پارکینسون ایشون رو نیاز نیست تغییراتی بدم یا ربطی نداره؟
  و اینکه اگر پیماوانسرین رو از آمریکا برام بفرستن پزشکای اینجا تایید میکنن برای استفاده؟
  ممنون

 63. با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم,من از سن هیجده سالگی داروی اعصاب استفاده کرده الان سی و هشت سالمه البته بطور منقطع که مشکل ناامیدی افسردگی داشتم,الان به روانپزشک با سردرد شدیدو تهوع ,استفراغ مراجعه کردم,ادم منزوی هستم و دوست ندارم با مردم معاشرت داشته باشم و در اجتماع فعالیت کنم دکتر صبحها ولبان و برای شبها ریسپریدون یک و نصف کلونازپام تجویز کرده سردردم کم شده الان چهل روزه دارو استفاده میکنم و حالتهای ناامیدی و غم و انده و خواب الودگی دارم ایا این داروها مناسب وضعیت من هستند .نظر شما رو میخواستم بدونم

 64. با سلام.حدود یک سال و نیم پیش به دلیل اضطراب و افسردگی و بی قراری طبق نظر پزشک از قرص های سیتالوپرام ریسپریدون و کلونازپام مصرف میکنم.سیتالوپرام رو به دستور پزشک قطع کردم.ولی کلونازپام و ریسپریدون رو گاهی قطع و گاهی مصرف میکنم.در این مدت حدود ۶کیلو اضافه وزن داشتم.به دلیل ترس از عوارض این داروها گاهی اونهارو قطع کردم.و زمانی که مشکلی برام پیش اومد مجبور به استفاده شدم. میخواستم بدونم آیا قطع گاه و بیگاه باعث بی اثری این داروها میشود یا نه. واینکه درصورت مصرف چه مدت باید از این داروها استفاده کنم .با تشکر

 65. سلام جناب دکتر, می خوام بدونم بیماری خواهرم چی هستش؟
  مشخصاتش:یادمه بچه بودم خواهرم حدود ۲۳ سالش بود دیدیم یهو بدبین شد مثلا می گفت خواهر دیگرم با دخترخالم دفتر خاطراتش رو بردن, بعد مدتی افسردگی گرفت هیچ غذایی نمی خورد یه گوشه اتاق افتاده بود بدون غذا حمام حتی هیچ حرفی نمیزد
  الان که منویسم گریه گرفته براش, بعد توهم داشت بردیمش پزشک دارو خورد یهو هذیانش شدید شد مدام شدید حرف میزد بعضی وقتها حرف های خیلی زشت میزد
  مدام از یه حرف به حرف دیگه می رفت علاقه به پول زیاد پیدا کرد بهش دادیم همش رو می رفت لباس های رنگارنگ میخرید, یادمه هذیان های عجیب می گفت مثلا می گفت تحت نظرم یا میخوان من رو بکشن خب شرح مختصری دادم
  الان به لطف خدا و پزشک با قرص الانزاپین دو سه ساله کاملا درمان شده ازدواج کرد وصاحب فرزند هم شده, سوالم اینه پزشکش گفته نباید بیش از یه بچه بیاره خواستم بدونم دلیلش چیه؟ ایا بیماریش دوقطبی هستش واگر هستش چه نوعی؟
  چون منم افسردگی شدید دارم البته نه به مانند خواهرم واینکه با ضدافسردگی خشمگین میشم و با فلوکستین انرژی وهیجان وشادی زیاد والان لیتیوم لامتریژین والانزاپین مصرف میکنم
  می خوام کاملا راهنماییم کنین البته کمال تشکر رو دارم

  • سلام خب چون یکدوره بیماری شدید با توهم و خلق بالا داشته و بعد با دارو خوب شده و به زندگی برگشته احتمالا دو قطبی داشته
   دو قطبی ارثی و ژنتیکیه و احتمال اینکه یکی از سایر اعضای فامیل هم به اون یا افسردگی دچار بشه هست
   ولی معنیش این نیست که شما هم حتما گرفتار بشی
   بخودت تلقین نکن
   یبار پیش دکتر ایشون برو و شرایط خودتو بگو
   اگه گفت نداری دیگه مته به خشخاش نزار و زندگیتو بکن

 66. سلام آقای دکتر.من وسواس فکری دارم.دکترم بهم آسنترا و ریسپریدون داده.من میترسم ریسپریدون بخورم.چون میگن بعد قطع کردنش آدم دچار توهم میشه.من الان توهم ندارم.نکنه مصرف کنم دچار توهم و هذیان بشم بعد قطع دارو؟

 67. سلام تو گوگل به این صفحه رسیدم, من یه جوان هستم که از حدود ۸ سالگی اختلال خفیف و کم وبیش افسردگی وسواس و وابستگی داشتم از دوران راهنمایی غمگینی وافسردگی وپانیک شروع شد از دوران دبیرستان میگرن وسواس افسردگی غمگینی ملالت دلهره شروع شد از دوران ۱۸ سالگی به بعد, بیماری ها به شدت بالارفتن والان که ۲۶ سالم هستش از چنان رنج روحی به سر میبرم که هیچ کس یک روز تحملش نمیکنه
  اضطراب استری افسردگی غمگینی دلمردگی هراس اجتماعی به هیچ نوع ضدافسردگی معمول پاسخ نمیدن اگر پاسخ بده فقط هراس اجتماعیم پاسخ میده, بیماریم از اون بیماری هاس که به قول حرف خود دکترا دهن رو سرویس میکنه
  الان لیتیوم ۳۰۰ روزی دوبار لانوتریژین ونلافاکستین والانزاپین پزشکم گفته دز لاموتریژین باید تا حتی ۳۰۰ یا ۴۰۰ برسه
  جناب دکتر وقتی می خوابم عصرها که ماهی یک بار هم نمیشه بخوابم عصرها, وقتی بیدار میشم چنان غمگینی و دلمردگی وافسردگی دارم که به جد میگم اگه اون لحظه رو یه انسان سالم بگیره درجا فوت میکنه,پزشک گفتن دلیلش اینه افسردگی مهار شده آزاد میشه
  اقای دکتر الانزاپین ۲/۵ روزی دوبار مصرف میکنم هربار مصرف الانزاپین دوساعت اولش خیلی ریلکس آرام میشم به نظرتون باید دز زیاد بشه یا دلیلش چی هستش واینکه اپر افسردگی با مگا دز لاموتریژین درمان نشد احتمالا پزشک سلژلین یا دیگر MAO ها استفاد کنه چون واینکه با مصرف داروها حدود ۲۰ درصد بهتر شدم

  • واقعا قبول دارم که بیماری شما سخت تر و رنج آوره.ولی امیدوارم این داروها ولو با دوزهای بالا انشالا شمارو لااقل تا پنحاه درصد به ارامش درونی برسونه
   از هر منبع (سالمی) که میتونه به شما کمک کنه مثل طبیهت،معنویات،ورزش کار و ….استفاده کنید و امیدتونو از دست ندید…گذشت زمان و دوره های مختلف زندگی هم خودش گاهی درمانگره انسان میتونه باشه
   براتون دعا میکنم به ارامش برسید و درمانهای ما رو شما اثر کنه

 68. سلام تورخدا زود جواب بدین, من کلونازپام تا ۳ میل رفتم وقتی رفتم روانپزشک داروهای جدید نسبتا خوبن ودیگه برا کنترل بیماریم نیاز به کلونازپام ندارم وازش بدم میاد وازوقتی داروها مصرف میکنم با مصرف کلونازپام دچار افسردگی میشم

  الان روزانه ۵/ یا ۷۵/ میلی گرم مصرف میکنم بنظرتون کلونازپام رو نصف کنم و به جای نصف باقی مانده الپرزولام مصرف کنم وبعد یک هفته قطعش کنم والپرزولام رو بعد قطع کلونازپام کم کم قطع کنم, پزشکم گفت چرا کلونازپام مصرف کردی اون نمیدونست من چه زجری کشیدم, پزشکم گفت قطعش کنم کم کم الان هم تا یکم مسافرته کمکم کنید

 69. باسلام
  من پسری ۴ساله دارم نزدیک یک سال ونیم هست که برای رفتن به دسشویی واجابت مزاج جلوی خودش رومیگیره ولحظه ای احساس دسشویی داره فرار میکنه واصلا دسشویی نمیره باید بزور بگیرمش بادست تا بره اون هم خیلی مقاومت میکنه قدووزنش هم زیاد خوب رشد نکرده خیلی معمولیه بردم پیش متخصص بهش قرص ریسپریدون داده شبی یک چهارم خیلی نگرانشم نکنه این مصرف قرص برا بعدا مشکلی ایجاد کنه نمیدانم چکار کنم اول دوسه شب یکبار بهش میدادم اما دوشبه پشت سرهم تاکی باید بهش بدم واگر هفته ای دوسه بار بدم مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون

 70. باسلام دوباره خدمت آقای دکتر
  یک سوال دیگه هم داشتم آیا شکستن قرص ریسپریدون بادست مشکلی نداره آخه یکچهارم باید بدم بزور هم میشکنه وقتی هم میندازم تو دهن پسرم زود با آب قورتش میده آخه تو توضیحاتش اومده که بهتره تو دهن حل بشه وباید شکسته نشه میشه راهنمایی نمایید. سپاسگزارم

 71. سلام و عرض ادب
  دکتر برام فلوکستین ۲۰ و ریسپریدون ۱ رو تجویز کرده ولی حس میکنم بعد خوردن ریسپریدون حالت شبه سرماخوردگی و درد عضلانی و خواب آلودگی زیاد رو دچار میشم این علایم مربوط به کدومه؟؟ و اگه بیشتر ادامه بدم این عوارض قطع میشه؟؟

   • سلام آقای دکتر
    پسر من ۱۶ ساله هست و از کودکی یک سری مشکلات مثل ناسازگاری و عدم کنترل خشم و پرخاشگری داشت توانایی سازش و تعامل با دیگران را ندارد و روابط دوستیش همیشه زود خاتمه پیدا می کند و بسیار پرتوفع هست .
    الان مدت یک ماه هست که هر روز یک بساط جدید و یک فکر جدید به سرش می زند یک روز می خواهد ترک تحصیل کند و کار کند و پول در بیاورد در حالی که ما از نظر مالی تامین هستیم و مشکلی نداریم
    فکر پول در آوردن بعد کلی نصیحت از سرش افتاده و الان چند روز هست مصرانه ورزش می کند و می گوید باید توی سه ماه قوی بشوم تا هیچ کس نتواند به من زور بگوید و اگر کسی خواست من رو اذیت کنه بتونم از خودم دفاع کنم انواع وزنه خریده و آن قدر ورزش می کند که از حال می رود نشخوار ذهنی هم دارد و گاهی از خاطرات مدرسه می گوید که یکی از همکلاسیها به شدت او را اذیت کرده و مرتب به او فکر می کند و می گوید باید پیدایش کنم و انتقام بگیرم.کلا ذهن او درگیر مساله ای هست که اصلا ارزش فکر کردن ندارد.می گوید می خواهم ترک تحصیل کنم تا بیشتر وقت داشته باشم برای ورزش و عضله سازی و مدرسه وقتم را تلف می کند
    ده روز پیش اورا پیش روان پزشک بردم و ریسپریدین نصف قرص و فلوکستین ۲۰و کلومیپرامین ده میلی مصرف می کند ولی اصلا بهتر نشده و امشب با مشورت دکتر ریسپریدین رو به یک عدد در دو نوبت و کلوموپرامبن هم به بیست میلی و در صورت لزوم به سی میل تغییر دادیم می خواستم بدانم اسم بیماری پسر من چیست و من و پدرش چه کمکی می توانیم به او بکنیم
    ممنون از وقتی که می گذارید
    اجرتان با خدای متعال

    • اسم بیماریش ناپختگی شخصیتی و عدم کنترل خواسته های درونیشه…سردرگمه و هنوز راهشو پیدا نکرده.هم روانپزشک و هم روانشناس نیازه

 72. حالم اصلا خوب نیست گوگل رو زیر و رو کردم تا سایت بروز روانپزشکی مثل شما پیدا کردن
  بنده افسردگی دارم وبعد چندین پزشک الان لیتیوم و لاموتریژین الانزاپین ونلافکستین مصزف میکنم دو روزه لاموتریژین بخاطر حسایتی که دیدم قطع کردم الان حالم اصلا خوب نیست افسردگی غم, باورم نمیشه من چندین سال با این حال زندگی کردم این حال الانم مثل قبل قرص هستش ولی الان که قطع کردم دارم زجر میکشم, بنظرتون تا فردا یا پس فردا چه دارویی مصرف کنم ایا دارویی مشابه هستش که خاصیت لاموتریژین داشته باشه چون من افسردگی دوقطبی هستم اقای دکتر باور کنید خیلی حالم بده کلرنازپام بخورم, ما بیماران روانپزشکی باید در چندین جبهه بجنگیم یکی با خودمون که دارومصرف کنم یا نه یکی با خونواده یکی با اطرافیان واز جمله جامعه ما بیماران رواپزشک خیلی مظلومیم این یه حرف ادم افسرده ی دوقطبیست مرگ ارزومه ولی با ایت وجود خدارو شاکرم هیچ چیزی بالاتر از رضای خدا نیست الان یکم قرص کلونازپام خوردن داره یکم اثر میکنه, بنظرتون پزشک دپاکین بنریسه برام خوبه مثل لاموتریژین هستش

 73. با عرض سلام و خسته نباشید. دختری ۱۰ ساله دارم که در ۴ سالکی به شذت پرخاشگر و لجباز بود با مراجعه به روانپزشک تشخیص افسردگی دادند و فلوکستین و رسپریدون تجویز کردند بعد از مصرف کلا رفتارهاش تغییر کرد و عالی شد و بعد از ۶ ماه به تدریج با دستور پزشک قطع شد . حالا کلاس چهارم هستش و حدود ۲ ماهی میشه که دوباره شدیدا عصبی شده و بلافاصله عصبانی میشه و طاقت شنیدن حرف نه رو نداره خیلی نگرانم یعنی دوباره باید دارو مصرف کنه و این بیماری همیشه باهاش هست .ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

  • انشالا این فاز از مشکلات عصبیش رو هم بخوبی درمان میکنید،نگران نباشید،با افزایش سن و رشد ذهنی بر رفتاراش کنترل پیدا خواهد کرد

 74. اقای دکتر این شب های محرم دعاگوتون هستم, من لاموتریژین با تیتراسیون۲۵ تا دز ۱۰۰ رفتم ونتیجه گرفتم منتها به دلیل یه جوش که رو سینه پاهام بود واول جوش بود بعد جوش ها پهن شدن گرفت وقطع نمودم بنا به خرف دکتر, والان دوروزه شروع به اکسکاربامازپین کردم نمیدونم از چه هفته ای اثرات درمانیش شروع میشه ودوم اینکه من میتونم طبق دستور پزشک دوباره واین بار با تیتراسیون اهسته ۱۲/۵ شروع کنم لامرتریژین رو,اخه ۵۰ درصد بهبود پیدا کرده بودم خیلی عالی بود افسردگی ۲۰ سالم رو که از ۷ سالپی شروع شد ۵۰ درصد بهبود داد, خراهش میکنم هم سوال مربرط به اکسکاربامازپین رو جواب بدین هم لاموتریژین
  خدای حسین تو هردو دنیا عاقبت بخیرتون کنه هم خودتون هم خانوادتون

 75. سلام.وقت بخیر جناب دکتر پسر ۴و نیم ساله نن دچار بیش فعالی از کودکی هست.دکتر بردمش داروی رسپریدون ۱ رو داد گفت صبح ووشب۱/۴ بده نتیجه نداد ۱/۴صبح ۱/۲شب ..بازم نتیجه نداد ۱/۲صبح ۱/۲شب بده…ولی در کل از روزی یکی دیگه فراتر نشه.اینکارو کردم و دو ماهی هم تقریبا رفتارش بهتر و قابل تحمل بود اکثرا۱/۴صبح و شب میدادم و گاههیییی هم یک وعدشو ۱/۲ میدادم اما بسکع این اطرافیان رو مخ ادم راه رفتن و هی گفتن به بجه کوچیک این داروها رو چرا میدی.بسکه خانواده و اطرافیان از جمله پدرو همسرم سرزنشم کردن قطع کردم چند ماهی میگذره و پسرم واقعا غیر قابل کنترله کاراش و خستم کرده..لجبازیاش یک طرف انجام دادم کارایی که میدونه بد و خطرناکه هم یک طرف?
  میتونم دوباره شروع کنم دارو رو؟(با وقفه حدود۳ ماهی که افتاده این وسط) برای سن ۴سال و نیم چه دوزی رو چه موقع از روز پیشنهاد میکنید شما؟هربار میبرم دکتر چون شهرستانم و باید برم شهر دیکه هزینه ویزیتش با رفت امد ۳۰۰تومن در میاد واسم و در توان مالیمون نیست..از نظر شما تا چه سنی باید ادامه بدم این دارو رو؟ایابعد از یک دوره خاص باید برم پیش پزشک تا دارو رو عوض کنه؟

  • سلام اقای دکتر..خواهری دارم ۳۰ ساله حدود ۳ سال میش دچار سایکوز شد ..اولش استرس و اضطراب و دلشوره و بعدش ترس و توهم ی دوره ۲ماهه گزشت و ما متحیر ک چرا اینطوری شده و از بیماریش اطلاعی نداشتیم ب مرور خوب شدولی خیلی روحیش اذیت شد تا خوب بشه ولی دوباره دچار این اعلایم شد پیش روانپزشک رفتیم داری ریسپریدون و بی پردین و دیگه یادم نیس همین دوتارو یادمه تجویز کرده بود و میخورد حدود۳ ماه دارو رو خورد ولی نسبت ب دارو خیلی مقاومت نشون میداد تا اینکه سرخود قطع کرد ازاین ماجرا دوسال میگزره و دوباره اعلایمش شروع شد😢وی هفته پیش رفت پیش روانپزشک داروی کلرودیازپوکساید و ریسپریدون و بی پریدین نیموسکار تجویز کرد..نسبت ب داروش مقاومت نشون میده…میترسه و گریه میکنه😢تو خوردن دارو لجبازی میکنه دیگه نمیدونیم چطوری دارو رو بدیم بخوره…لاغر هم شده و تو تغذیه و خواب دچار مشکل شده..وقتی دارو میخوره بهتره و ولی نمیخوره بدتر میشه…ماهم میترسیم وابسته ب دارو بشه…بیشتر از ترس وابستگی نمیخوره ..دوهفته بعد هم دکتر گفته بیا…ما چیکار کنیم؟؟😢خواهش میکنم راهکار یا جواب بدید

 76. سلام وعرض ادب, ۲۵ سالم هستش لیتیوم مصرف میکنم ومتاسفانه از ۱۸ سالگی فشارم رفت بالا قلبم سالم هستم نمیدونم مشکل کجاست, به هر حال الان لیتیوم مصرف میکنم وقرص والسارتان که والیارتان فشارم کم کنترل میکنه, مشکل اینجاست روانپزشکم گفت احنمالا آملودیپین تداخل داشته باشه با لیتیوم واز طرفی پزشک فشار خون میگه تداخل نداره گیر افتادم بین این دو شما خودتون توروخدا بگید تداخل داره یا نه تو عوارض املودیپین ننوشته تداخل داره اصلا دلیلشون چیه

  • ببینید بهر حال ما یک بیماری فشار خون اولیه داریم که شخص از سن ۱۸ به بعد بدون علت خاصی فشارش بالا میره
   لزومی نداره فکر کنید ناشی از تداخل داروییه

 77. سلام آقای دکتر اگه امکانش هست سریعتر به سوال من پاسخ بدهید من به مدت دو روز قرص پاکسیل و ریسپریدون رو مصرف کردم و الان دچار بی قراری شدم چیکار باید بکنم که این حالت از بین بره؟!و اگه خودش از بین میره چه مدت طول میکشه چون خیلی داره اذیتم میکنه.

  • چشم قربان
   خب نباید دو تارو باهم و یکدونه شروع میکردید
   از چند روز دیگه با یک چهارم شروع کنید
   فعلا با پرانول و پوکساید خوب میشه.نترس

  • سلام دکتر پسر من ۴سال و نیمشه تیک چشم داره دکتر براش شبی ۱/۴ از این قرص تجویز کرده بعد مصرف دورش از این قرص تیکش خوب میشه یا باز باید ادمه بده ۶ماه اورپ فورت خورد که تاثیر نداشت تجویز جدید دکتر این قرص ریسپریدون ۱ هستش

 78. سلام وعرض ادب مشکل بنده مربوط به خانمم میشه،ایشون چند وقتی هست که با افراد خیالی صحبت میکنه،البته خودش قبول نداره که این اشخاص وجود خارجی ندارند و معتقده که شخصی (و گاها من)برای اینکه اذیتش کنه توی خونه دستگاهی کار کذاشته که صداها رو پخش میکنه،بعضی وقتها تا صبح خوابش نمیبره دایما در کلنجار با افراد خیالیه ،من تلاش زیادی کردم که ایشونو ببرم دکتر ولی به هیچ وجه راضی نمیشه و میگه اینا تو ذهن من نیستند و وجود خارجی دارند و تو هم میشنوی و به روی خودت نمیاری و من به هیچ وجه دارو نمیخورم،لازم بذکره ایشون دارای رفتار اجتماعی کاملا معقول هست البته با بدبینی نسبت به بعضی افراد و همچنین دانشجوی ممتاز مقطع دکتری،ضمنا چند وقتی هست که از من در خواست طلاق داره و میگه از هم جدا شیم ولی بعدش با هم ادامه بدیم، جناب دکتر من چند تا سوال دارم ١- اسم بیماری ایشون چیه٢-با توجه به مقاومت ایشون چطوری درمان بشه٣-ایا درمان قطعی وجود داره؟و در کل من باید چیکار کنم؟ممنونم

  • خب ایشون هم توهم داره و هم هذیان و هم اعمال سایکوتیک(تصمیم به جدایی بعلل واهی)
   اگرواقعا اینطور که شمامیگید باشه و اگر این علایم بیش از شش ماه وجود داره احتمال شیزوفرنی وجود داره
   به هر قیمتی شده باید ببریدش بخش اعصاب بیمارستان

 79. سلام
  اگه امکان داره نام انگلیسی ( منظوم همون نامی که در نسخه نوشته میشه) داروی زینک پلاس که برای درمان ریزش مو ناشی از مصرف داروی دپاکین استفادهمیشه رو بنویسید و همچنین دستور مصرف.خیلی ممنون میشم

 80. سلام اقای دکتر من یه دختر ۲۳ ساله دارم که به دنبال عدم موفقیت در کنکور و عصبی بودن دچار حمله ای شد که یک ماه در بیمارستان بستری بود و احتمال شیزوفرنی دادن ولی بعد یه مدت گفتن شیزوفرنی نیست و ۸ ماه پیش داروها قطع شدن و یک ماه پیش مجددا بیماریش شروع شد و الان دارو مصرف میکنه این بار فقط هزیون داشت ولی سری قبل علاعم شدیدتری داشت ما تو فامیل اصلا همچین چیزی نداریم میشه راهنمایی کنید نمیددنم بیماریش چیه و چرا دوباره عود کرد

  • خب حالات روانپریشی الزاما همیشه اسکیزوفرنی نیست
   و گاهی حالات روانپریشی گذرا و ناشی از شرایط استرس امیز وجود داره که عاقبت خوبی ممکنه داشته باشه
   ممکنه دختر شما هم جزو همین گروه باشه که بخاطر فشار شدید روانی دچار فروپاشی موقت شده باشه…درمانش که خوبه و عالیه،به پزشکاش اعتماد کنید و ادامه بدید…ما هم دعا میکنیم زودتر حالش خوب بشه و برگرده سراغ زندگیش انشالا

 81. اقای دکتر ممنون از لطفتون و جواب پر از ارامشتون ولی اقای دکتر الان ۵ هفته هست که تقریبا گاهی هزیون میگه ونورمال نیست حمله اولش ۴ هفته حال خوبی نداشت ولی الان بیشتر شده زمانش هنوز به حالت عادی برنگشته با توجه به مطالبی که خوندم اگر علاعم بیشتر از یک ماه باشه شیزوفرنیه خودم هم قاطی کردم واقعا

  • شیروفرنی در طول زمان مشخص میشه و باید بیشتر از شیش ماه طول بکشه
   کسایی که شیزوفرنی میشن بعدها شخصیت ضعیفی پیدا می کنند و عملکردشون پایین میاد…اینها رو در طول زمان میشه تشخیص داد و فعلا خیلی زوده این انگ رو بزنیم…خدا بزرگه…انشالا نوع خوش خیم باشه

 82. سلام آقای دکتر.من چهار ساله که از دواج کردم از همون ماه اول ازدواج موتوجه شدم که خانومم به شک داره کم کم شکاش تبدیل به یغین شد تو ذهن خودش واسه من یک خاین هستم بدون هیچ مدرک همین طوری روهوا..تاهمین یک ماه پیش که مجبور شدم ببرمش اسیشگاه امادلم سوخت وبعد از سه روز رضایت دادم مرخصش کردم اما داروه میخوره دکتورش رییپریدون براش تجویز کرد بنظر شما میتونم به این دارو امیدوار باشم

 83. سلام اقای دکتر من گاهی به دخترم کلونازپام میدم چون دوتر تجویز کرده برای بی خوابیش ولی گاهی شبا میدم اوثرا خوابش میبره منم نمیدم اشکالی نداره ؟مستمر نخوره درمانش لطمه نمیخوره.

 84. باسلام وعرض ادب.دختردوسال و نیمه ای دارم که خیلی جیغ میزنه و وقتی چیزی رو که میخوادبهش ندیم یا کاری که میخواد رو انجام ندیم خیلی بدجیغ میکشه و هرچی دم دستش باشه پرت میکنه ظرف میشکنه و… با تمام این احوال سعی میکنم تحمل کنم ولی مشکلم اینجاست که توی مهمونیا خیلی اذیتم میکنه با بچه های هم سن خودش نمیسازه و همه چیز رو با جیغ و گریه برای خودش میخواد حتی وسایلی که متعلق به بقیه بچه هاست.البته دختر ۹ ساله ای هم دارم که از سن ۲ تا ۵ سالگی تقریبا همین علایم و لجبازی شدید رو داشت و مدت کوتاهی ریسپریدون ۱ مصرف میکرد.سوالم اینه که میتونم به دختر کوچیکم فقط زمان مهمونی رفتن یک چهارم ریسپریدون ۱ بدم که آرومترش کنه؟؟ چون واقعا همه اطرافیان از رفتارش اذیت میشن.ممنونم

 85. سلام جناب دکتر خسته نباشید.بنده ۲۳ساله هستم…تحت نظر روانبزشکم حدود ۳ ماه و نیم میشه.و بخاطر وسواس و خیالبردازی بیش از حد و در فکر فرو رفتن و همچنین افکار منفی و بد بینی زیادی که داشتم قرص اسنترا ۵۰ روزی یکی و نصف.ریسبریدون ۱ شب یکی و مابروتیلین ۵۰ شب یکی استفاده میکنم.خداروشکر وسواسم بهبود بیدا کرده و همچنین افکار منفی و بدبینانه ذهنم اما ن کامل ولی خیالبردازیم و فرو رفتن در افکار گذشته همچنان ادامه داره و واقعا اذیت کننده شده برام.این رو هم عرض کنم من درس میخونم برای کنکور.حدود یک ماه و خرده ای تمام طول روز من بدنم درد میکنه البته درد جزیی بخصوص باهام و کسل و خسته هستم وهمچنین رویابردازی های ذهنم ول کنم نیستن و ذهنم رو خالی نمیکنن برای مطالعه همین موضوع باعث شده تمرکز و انرژی کافی نداشته باشم برای درس خوندن.خواهشا لطف کنین بگین چکار میتونم بکنم شرایط بدن درد وتمرکزم بهبود کامل داشته باشه؟ ممنونم

 86. سلام خدمت دکتر بزرگوار
  دکتر جان بنده ۳۸سالمه و سابقه افسردگی و اضطراب شدید دارم. ترس از موقعیتهای اجتماعی جدید و اینکه در معرض دید و قضاوت دیگران قرار بگیرم. حتی فکر و ذهن من رو درگیر میکنه و وقتی بهش فکر میکنم اضطراب و تپش قلب می گیرم.دکتر برام ابلیفای و فاورین تجویز کرده آیا این قرصها درمان خوبیه یا از رسپریدون که قبلا هم استفاده می کردم ،استفاده کنم.
  با تشکر

 87. سلام اقای دکتر
  من به مدت هفت ماه است که دچار وزوزگوش شده ام هممه راها را هم رفته ام.از دکتر قلب تا دکتر گوش همه شواهد موجود سالم بوده است و داروهای زیادی از قبلی کلونازپام- زولفت- سریکوئل- پروپرانولل-بتاسرک- بتاهیستن- دیمن هیدرینات- ب یک ۳۰۰ -دلوکستین- سیمبولیتا-و .. استفاده نموده ام ولی تاکنون جواب مثبت نگرفته ام
  لطفا راهنمایی فرمایید

 88. سلام اقای دکتر,اضطرابی واسترس وافسردگی دارم که تو کتاب های روانپزشکی هم بیماری مثل من نبوده چون ۲۰ سال یعنی از دوران اول ابتدایی بیماری افسردگیم شروع شد والان شده افسردگی دوقطبی,الانزاپین روزی ۲ بار ۲/۵ فقط سه چهاروروز استرس نداشتم با لیتیوم ۳۰۰ روزی دوعدد وترانکوپین ۲۵ شبی یک عدد ونلافاکستین ۷۵ این چهار دارو همراه هم مصرف کردم,باید ۳ ساعت یک بار یک کلونازپام ۱ میل مصرف کنم جمعا ۴ میل,بیماریم مزمن شده و میخوام اجازه ی داروهای قدرتمند رو به پزشک بدم ولی فشار خون نمیزاره اخه با این سن کمم استرس افسردگی باعث فشار شده,داروهای قدرتمند که پزشک میگفت کدام هستن
  واینکه تنها دارویی که افسردگی واضطرابم رو خوب کرد لاموتریژین بود

 89. اگه از من بپرسن کشنده ترین بیماری جهان عذاب اورترینش چیه میگم افسردگی یکپارچه دوقطبی همرا با اظطراب شدید, چنان بر پیکره ی روح وجشمت آسی بمیزنه که فقط خالق یکتا خدا و اون بندش میفهمه,فکر نکنم سرطان قوترینش هم اینقد قوی باشه, حالا حساب کنید بیکاری وضع اقتصادی نامناسب و…… چه بیماری مهلک وزجراوری پدی میاره پناه برخدا

  • بله درسته خیلی سخت و عذاب اوره
   برای همه بیماران اعصاب دعا میکنیم که خداوند شرایط تخفیف و تسکین بیماری رو براشون مهیا کنه
   و ارزو میکنم علم پزشکی بتونه داروهای موثرتر و بدون عارضه ای رو برای اینگونه بیماران ،اکتشاف کنه

 90. سلام جناب دکتر.ممنون از وقتی که میذارید برای پاسخگویی.یک سوال داشتم,چه جوری میشه عوارض این قرص های اعصاب رو کاهش داد و چه جوری میشه از جمع شدن سموم داروها در کبد و کلیه جلوگیری کرد؟اگه برنامه تغذیه ای خاصی لازم هست ممنون میشم توضیح بدید.

  • بهبود عملکرد کبد
   لطفا جمله ی بالا رو سرچ کن ی مقاله چند پاراگرافه تهیه کن …همینجا بفرست تا بقیه هم بخونن و استفاده کنن
   افرین پسر خوب…بدو

 91. سلام اسنترا و والپرات سدیم به اضافه این قرص ریسپریدون ۱ میلی گرم نصف صب نصف شب یک چهارم ظهر بهتره
  یا اسنترا و والپرات سدیم به اضافه پرفنازین؟

 92. سلام آقای دکترخسته نباشیدمن بیماری پانیک دارم دکترجدیدا برام قرص دپاکین۵۰۰وریسپریدون۱میل برام تجویزکرده به نظرشما داروی خوبیه البته درکنار اون روانشناس هم میرم

 93. سلام و وقت بخیر اقای دکتر
  خواهرزاده ای دارم که ۴ساله و نیم سن داره که دچار مشکل تکلم و درحد کلمه صحبت میکندپارسال متخصص مغزواعصاب بردیمش که تشخیص اختلالات طیف اوتیسم دادن و ریسپریدون و والپرات سدیم تجویز کردند
  بعد ازچندماه مصرف دچارتشنج ناشی ازتب بالاشد
  به نظر شما ایا مصرف دوباره قرص ریسپریدون کار درستیه؟!بااینکه دمای بدن بالا میبره!

  • بله ریسپریدون قرص خوبیه ولی خب با توجه به اتفاقی که افتاده،عاقلانه تر اینه که از قرص دیگه ای مثل ابیلیفای استفاده بشه

 94. سلام اقای دکتر، من خانم ۲۸ ساله هستم، ۶ سال هست شیزوفرنی دارم بار اول که شروع شد دکترم رسپریدون ۶ و بیپریدن تجویز کرد که بعد از چند روز توهم ها رفت ،یکسال مصرف کردم و دوزش رسید به۱ قرصم رو قطع کردن و بعد از شش ماه عود کرد و دکتر ابیلیزول تجویز کرد که اثری نداشت و بعد رسپریدون دادن که تا سه سال استفاده کردم و خوب شدم و دارو رو قطع کردن و بعد از دو ماه دوباره عود شدید کرد و تا الان دارم رسپریدون مصرف میکنم و از ۶ رسیده به دوز ۴ ، علایم مثبت با رسپریدون برای من سریع برطرف میشن ولی علایم منفی تا حدود زیادی وجود دارن مثل بی حوصلگی و بی علاقگی نسبت به بیرون رفتن و سرکلاس نشستن و افکار منفی مثل افتادن اتفاقای بد که اگه درمانی داشته باشه خیلی خوب میشه،
  وقتی که دوز داروم بالاست پرولاکتینم خیلی میره بالا (۳۲۰۰)و عادت ماهانم یکساله قطع شده و برام از همون پارسال کابرگولین تجویز کردن که مقدارش پایینتر اومده(۱۰۰۰)، ولی چندتا مشکل دارم یک اینکه وقتی رسپریدون مصرف میکنم صورتم خیلی پف میکنه وچهرم رو خراب کرده و چاق میشم (۶ کیلو اضافه وزن)، اگر ممکنه راه حلی براش پیشنهاد بدین
  و مورد بعد که خیلی آزارم میده اینکه حدود سه ماهی هست دچار پلک زدن زیاد شدم جوری که شب میشه ماهیچه چشمام درد میکنه از خستگی البته حدس میزنم نوشابه رو نزدیک قرص خوردم شروع شد یا شاید دیستونی از عوارض رسپریدون یا کابرگولین باشه،علتش چیه؟ درمانی داره؟ آیا باید داروم رو تغییر بدم یا راه حل دیگه ای داره؟
  برای هرکدوم از موارد راهنمایی کنید ممنون میشم

  • خب این راهنمایی ها فقط از عهده ی پزشک خودتون برمیاد که دایم باید حضوری شمارو معاینه کنه و بطور فردی برای شما تصمیم بگیره
   اینطور که معلومه پزشک حاذق و با تجربه ای دارید.بجز از ایشون از شخص دیگه مشورت نگیرید چون تداخل پیش میاد

 95. سلام, اقای دکتر درد روحی شدیدی دارم که هر خدایی میپرستین چنان شدیده که نمیتونم توصیفش کنم, کاری به دیگر بیاری ها از جمله افسردگی دوقدبی وسواس و….. ندارم یه اضطراب مهلکی دارم کبه ۵ میل الانزاپین ۷۵ میل ونلافاکستین و……. درمان نشده به اون کلونازپام تا ۴ میل مصرف مردم که هیچ تاثیرب نداره اضطرابم طوری هستش انگار یه سیخ داغ تو دلم میکنن حیف پسرم وگرنه باصدای بلند گریه و فریاد میزدم
  سایت های زیادی گشتم ودیدم دارویی مثل تری فلوئوپرازین توسط fda برا اضطراب تایید شده از سویی من نمیخوام دیگر داروهام از جمره لبتیوم الانزاپین ونلافاکستین و۲۵ میل فلوکسامین که به اسرار خودم از پزسکم گفتم مصرفش کنم چون هراس اجتماعیم رو خوب میکنه سوالم اینه ایا به پزشک بگم تری فلوپرازین بنویسه خوبه اخه دوتا خوارام ومادرم یا ارانزاپین نص ف میکنن یا تری فلوپرازین

  • اینجور موارد حاد بله داروهای قدیمی مثل تری فلو پرازین یا کلوزاپین و سدیم والپورات بهتر جواب میدن
   زیر نظر پزشکتون انشالا به بهترین درمان میرسید…خدا بزرگه.

 96. سلام.خسته نباشید.من وقتی ۴ سالم بود تشنج کردم یه مدت خانوادم منو بردن دکتر ولی دیگه نبردن چند سال خوب بودم الان ۲۶سالم شده پارسال بودم خدمت تو خدمت حالم بد شد یعنی اینطوری بود که سر صبح چشمام یه درد خفیفی داشت و همینطور دردش بیشتر شد تا جایی که دردش حالمو خیلی خراب کرد و اول دستام و بعد دهنم قفل شد و چشام داشت سیاهی میرفت که منو بردن بهداری و شدت دردم کم شد و این درد تا یک هفته همرام بود ولی نه با اون شدت.این اتفاق سال ۹۲ هم واسم اتفاق افتاده بود.برای همین خیلی نگران بودم چند روز پیش رفتم پیش دکتر مغز و اعصاب و دکتر برام قرص کاربامازپین و دلوکسی کپ نوشت دلوکسی کپ مصرفش فقط شبه ولی کاربامازپین هم صب و هم شبه.من وقتی قرص کاربامازپینو مصرف میکنم بدنم سست میشه به شدت خوابم میاد و قلبم خیلی تپش داره اشتهای به غذام خیلی کمتر شده دشتشویی هم کمتر میرم افسردگی داشتم الان احساس میکنم بدتر شده شکمم اومده بالا با اینکه غذا خیلی کم میخورم به دکتر گفتم بهم گفته روزای اول اینطوریه قرصو نصفش کن.خیلی میترسم با اینکه دکتر گفته ولی خیلی میترسم عوارضشو خوندم خیلی زیاده مصرفشو کم کنم؟

  • ولی اگر تشنج کنید وسط خیابون خطرناکتره و عواقبش غیرقابل پیش بینیه
   دارو حتما باید بخورید
   میتونید درخواست کنید از پزشکتون قرص خارجی براتون بنویسه

 97. اقای دکتر سلام, یه سوال اینکه فردی با افسردگی حدود ۱۲ سال مداوم میتونه از نشانه های افسردگی دوقطبی باشه مثلا از سنین ۱۵ سالگی شروع بشه

 98. سلام, افسردگی دوقطبی دارم حدود چندین ساله افسردم الان دارو مصرف میکنم, اقای دکتر مشکلم اینه وقتی فصل زمستان یا پاییز شروع میشه یا حتی تابستان و بهار غم دردناک وعظیمی رو تجربه میکنم ونلافکستین ۳۷/۵ هم مصرف میکنم, ایا دارویی نیست این رنج عظیم رو از من برداره خیلی دردناکه خیلی

 99. سلام آقای دکتر من ٢٣ سالمه و وسواس فکری و اضطراب فراگیر دارم راجع به سلامتی عزیزانم، نزدیک ۵-۶ ماه میشه تقریبا اینطوری شدم پزشکم برام آسنترا ١٠٠ و ریسپریدون ١ رو تجویز کردن که آسنترا رو با ١/۴ و ریسپریدون رو با ١/٢ شروع کنم ،همزمان تحت نظر روانشناس هم هستم به نظرتون درمان خوبیه؟ باید تا آخر قرص بخورم؟

 100. سلام اجرتون با خدای حسین, پزشکم الانزاپین ۲/۵ با دو سه دارو نوشته ولی من ۵ میل الانزاپین مصرف میکنم چون تمام استخوان های بدنم نرم میشه افکار بدبینیم از بین میره ولی با ۲/۵ کمتر البته ۲ ماه هستش پیشش نرفتم وقراره چند وقت دیگه انشالله برم پیشش ,دو روز ۲/۵ خوردم بعدش احساس خوبی نداشتم احساس افسردگی غمگینی بی حالی کلا خانوادگی الانزاپین میخوریم من و یه برادر ویه خواهر, همین ۵ میل رو ادامه بدم؟

 101. سلام آقای دکتر
  ممنون از شما و از زحماتی که میکشین
  من پسری ۳۶ ساله هستم از قبل از سن بلوغ به مدت ۱۰ سال استروئیدهای مختلف رو برای ورزشم (بدنسازی و بسکتبال)
  بی رویه مصرف میکردم (١٣٧۵تا۱۳۸۵) تا اینکه معجزه وار پی به‌ راه طی شده پر خطرم بردم و مصرفم رو به سختی قطع کردم .تمام وزنی رو که این سالها با داروها به دست آورده بودم با ورزش های هوازی بدون دارو (دوچرخه سواری ، کوهنوری،فیتنس ، یوگا ) کم کردم چیزی حدود ۴۵ کیلو (از ١٢٠ رسوندم به ٧٨ !! ) طی حدوداً ۴ سال جوری که کسی که منو چند وقت ندیده بود اصلاً نمیشناخت ..! از سال ٨٩ مجدداً شروع کردم به عضله سازی و وزن آوردن اینبار بدون دارو و موفق شدم تا ١١٠ کیلو دوباره وزن بیارم آنهم طی ۴ سال احساس خوبیه که بتونی پاکسازی بکنی و مجدداً از نو طبیعی بسازی ناگفته نماند تمام این مدت بی وقفه هر روز ماریجوانا مصرف میکردم تا حس کردم کاملاً اعتیاد پیدا کردم چیزیکه فکرشو نمیکردم تصمیم به ترک گرفتم تقریباً ٣ سال طول کشید مصرفم قطع شد الانم نزدیک ٣ سال هست دیگه هیچ مصرفی ندارم اما سؤال و مسئله من از شما این هست که :
  من در تمام طول این سالها حدوداً ٢٠ سال با عوارض ریز و درشت سوءمصرف استروئید و مخدر دست و پنجه نرم کردم که یکیش افسردگی و اضطراب بوده تا ۵ سال پیش اصلاً نمیدونستم افسردگی چیه فقط حس میکردم مشکلی دارم شرایطم نرمال نیست ( خستگی مفرط اضطراب خلق پایین کم حرفی و گوشه گیری به زور و سختی انجام دادن کارها و …)
  چند تا دکتر رفتم هر کدوم بهم چند تا قرص دادن ولی چون هم زمان بود با مصرف ماری جوانا دو سه روز بیشتر نخوردم چون با مصرف ماری جوانا چند ساعتی کشش داشتم و سر حال بودم گفتم ترک کنم بعد برم سراغ قرص چون حس کردم اثر همو نا میزون میکنه حالا که ٣ سال از ترکم میگذره دیگه احساس میکنم وقتشه یه مقدار سطح دوپامین و سروتونینم پایینه یعنی علائم اینو میگه در ضمن یادمه یکی از قرصهایی که یکی از دکترا بهم داده بود به قدری حالمو تغییر داده بود و خوب کرده بود که هیچ وقت تو زندگیم همچین حس روشن و خوب و جذابی نداشتم جوریکه از خودم ترسیدم و فقط یک روز مصرف کردم کانّه کلاً یک روز در تمام عمرم زندگی کرده باشم چون همزمان بود با مصرف مخدر گفتم هر چه سریعتر ترک میکنم تا بتونم با این قرص خودمو بالانس کنم ولی از بد حادثه اسم اون قرص یادم رفته و من در حسرت در حال جستجوی اون قرص بودم که رفته رفته به سایت شما رسیدم دیدم شما پاسخگو و متعهد هستین گفتم هر چند طولانی و خسته کننده با کمال معذرت با شما در میون بزارم
  خیلی به حافظه و مغزم فشار آوردم تا این أسامی یادم اومد ( هالو پریدول ، ریسپریدین ، سیتالوپرام ، ونلافکسین ، فلوکستین و سرترالین) فکر میکنم یکی از اینا بود ولی مطمئن نیستم کدوم شایدم هیچ کدوم !!
  البته تو این یک ماه به متخصص غدد (دکتر باقر لاریجانی) مراجعه کردم وچندین آزمایش خونی و هورمونی دادم خوشبختانه مشکل حادی تشخیص نداد و کلا سه تا آمپول تستسترون ماهی یک بار بهم داد چون من استروئید مصرف میکردم همیشه حس میکردم هورمونام به هم ریختن همونم بود ولی دکتر لاریجانی به ٣ تا آمپول بسنده کرد که برای من راضی کننده نبود چون با توجه به مطالعاتی که داشتم و حالاتی که دارم متوجه شدم خیلی از این این حالات در نتیجه به هم ریختگی هورمون ها هست و با تنظیم اونها مشکلات من از قبیل افسردگی و اضطراب حل میشه ولی دکتر نظر دیگه ای داد که من تعجب کردم
  حالا مجدد در پی درمان هستم به خاطر همین دوباره در پی اون قرصو اون حال اون روزم حیرونم ….هههیییی خدااا
  با توجه به این سرگذشت شما چه دستوری میدین؟
  من چه کنم که بتونم حال طبیعی خودم رو که فقط یک روز‌تجربش کردم ‌و به دست بیارم؟
  گفتم برم از هر کدوم از این‌ قرصهاکه‌خدمتتون عرض کردم یکی یه ورق بگیرم امتحان کنم تا شاید به اون حال برسم که با شما آشنا شدم گفتن اول باهاتون در میون بذارم
  واقعاً میبخشید سرتونو درد آوردم
  ممنون میشم هر چه زودتر راهنماییم کنین….

  • بهترین کار اینه که از طریق زندگی طبیعی و بدون مصرف داروهای شیمیایی بخودتون کمک کنید
   مشکل شما اینه که بدنتونو دستکاری میکنید و از حالت طبیعی خارج می کنید و باز برای نرمال شدن از یک ترکیب شیمیایی دیگه استفاده می کنید الی آخر

  • سلام من علایم افسردگیم بسیار شبیه شما بود و توسط قرص اتوموکستین مزه زندگی بهم برگشت به نظرم احتمالش هست اسم قرص مورد نظرتون اتوموکستین باشه

 102. سلام پسر من چهار سالو نیمه دارم خیلی لجبازه وشیطون بردمش پیش دکتر مشاوره از این نوع قرص ها داد بهش عوارضشو خوندم خیلی بده بعد دکتر نگفت این بچه من پیش فعال هست یا نیس گفت نمیدونم حالا که تشخیص نداده به نظر شما این قرص رو من به بچه ام بدم یا نه خواهش میکنم کمکم کنین

 103. سلامآقای دکتر پسری ۴/۵ ساله دارم توی خونه خودمون که باشیم خوبه وای جایی بریم یا مهمونی بیاد یا مرکز خرید یا بیرون هر جا بریم بشدت شیطنتش زیاد میشه اگه بیرون بریم کف خیابون یا مرکز خرید میشینه غلت میزنه تمرکزش خوبه مهد کودک میره کلاس زبان یاد گیریش خوبه ولی گاهی اوقات سر کلاس هم بی قرار میشه بردم دکتر رسپریدون بهش داده ولی الان چند روز میگذره هنوز قرص رو بهش ندادم میترسم از عوارضش یا اینکه میترسم چند وقت بدم و بعد بخوام قطع کنم بد تر بشه و تمرکزی هم که داره رو از دست بده نظر شما چیه آیا بدم یا نه

 104. دوقطبی هستم البته خفیف و۹۹ درصد افسردگی, درکنار تثبیت کننده ها والانزاپین سرترالین برای وسواس تجویز شده ولی نتیجه ای برا وسواس نداشته دزش ۱۰۰ هستش, قبلا فلوکسامین ۱۰۰ حدود ۵۰ درصد وسواسم روکنترل کرد, آیا به پزشکم بگم تجویز کنه برام

 105. سلام خسته نباشید
  اقای دکتر من پسری ۵ساله دارم که الان چهار ماهه فهمیدم دچار تاخیر رشدی چند ماهه هست پیش گفتار وکار درمان بردم اوایل خیلی خوب بوده اما این اواخر یعنی ماه اخر اصلا دوست نداره که بریم پیش گفتار وکار درمانش وقتی هم میریم به شدت مخالفت میکنه وخودشو به در ودیوار میزنه وبه شدت جیغ میزنه پیش دکترش بردم ایشون ریسپیدون براشون تجویز کرده که یک چهارم اخر شب باید بهش بدم اما من هنوز شروع نکردم در اصل میترسم از کلیه داروهای که به مغز واعصاب ربط داره میترسم الان از لحاظ گفتار خیلی خوب شده وتمام خواسته های خودشو مطرح میکنه وتعادلش خیلی خوب شده وتمرکزش با کاردرمان کمی بهتر شده وخیلی خوب نشده وحسی های بچم هم کمی بهتر شده فقط این داد زدنها وبیقراریها هست که منو میترسونه ایا به نظر شما من درمان با قرص را هم شروع کنم یا همون گفتار وکار درمان کافی هست لطفا راهنمایی کنید در ضمن ارتباط چشمی پسرمم خیلی خوب شده

 106. سلام خسته نباشی دکتر عزیز
  قبلا شرایطم رو براتون توضیح داده بودم
  والپرات ۴۰۰ و اسنترا ۱۰۰ مصرف میکردم یک ماه
  الان یک ماهه والپرات ۲۰۰ صبح ها و ۱۰۰ اسنترا مصرف میکنم
  مشکل اینجاست در عرض دوماه ۱۲ کیلو چاق شدم
  الان اسنترا منو چاق کرده یا والپرات؟؟؟
  قدم ۱۸۵ و وزنم ۷۳ بود الان شدم ۸۵ کیلو
  چیکار کنم وزنم بیاد پایین دارم چاق و چاق تر نیشم

 107. سلام ۱۷ ساله یعنی از اوایل راهنمایی افسردگی عمیق ودلمردگی و وسواس فکری شدید دارم تو این چند سال هیچ درمانی نگرفتم تا اینکه این دوسال نزد روانپزشک رفتم با اینکه خواهرم دوقطبی هستش منم دوقطبی تشخیص داده شدم ولی فقط عصبانیت وخشم و بی پروایی بعضی وقت ها باضدافسردگی ها داشتم ویا اینکه هیچ نوع ضدافسردگی هیچ تاثیری روی افسردگیم نداشت,جدیدا لاموتریژین ۵۰ روزی دوبار لیتیوم ۳۰۰ روزی دوبار الانزاپین ۲/۵ روزی دوبار سرترالین ۱۰۰ و فلوکسامین که فلوکسامین رو این بار رفتم وگفتم سرترالین هیچ تاثیری رو وسواسم نداشته بنابراین فلوکسامین ۱۰۰ کنار سرترالین ۱۰۰ برام تجویز کردن وگفتن امکان قطع سرترالین نیست چون روحیت خوب شده باهاش واز ظاهرم فهمید, میخوام نظر شما رو بدونم

 108. سلامجناب دکتر من بیست وپنج ساله هستم وبعلت افسردگی وافکار بد بینانه رسپیردون مصرف میکنم شبی ١/۵میلی وتأثیر بسیار خوبی داشت ولی متاسفانه ٣ماهه که پریود نمیشم وبسیار بیحال وبیرمق هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

 109. سلام اقای دکتر خسته نباشید ببخشید خواهش میکنم جواب من رابدهید پدر من هفتاد سال دارد ودچار الزایمر شده به یک دکتر مغز واعصاب مراجعه کردیم غیر از قرصهای گالانتامیناجنریس وریواستیگمین ریسپریدون هم تجویز کرده که باعث بیقراری بیشتر وهزیون گفتن درخواب ونفس نفس زدن وارام راه رفتن وخیلی نسبت به قبلا کمتر صحبت کردن ورنگ صورتش هم زرد شده که در نوبت دوم که به پزشک مراجعه کردم دوز را بالاتر برد الان یک هفته است که دوز را بالا بردم نسبت به قبل خیلی بدتر شده چون سنش بالاست میترسم ایا ریسپریدون را ادامه بدهم یا نه به دکترش که مراجعه کردم میگوید ادامه بده ولی من نگران بابام هستم این اقای دکتر متخصص مغز واعصاب ایا باید برای الزایمر پدرم به متخصص اعصاب وروان مراجعه کنم خواهشا هم من را راهنمایی کنید وهم وقت داشتید جواب سوالهایم رالطفا بدهید خسته نباشید ممنون ومتشکر

  • خیر همون دکتر مغز واعصاب ببرید بهتره
   بهشون اعتماد کنید و مشکلاتو بگید با تنظیم دارو ،حال پدرتون خوب میشه.داروها خوبن

 110. سلام خوب هستید.پسرم یک سالشه.یه چندوقتی بود که هرجا مینشست پشت سرشو میکوبید یا پستانکش رو از دهنش درمیاورد محکم میکوبید به زمین.پیش دکتر که بریدم قرص ریسپریدون ۱ میلی گرم و شبی یک چهارم تجویز کرده.میخواستم بدونم ایا واقعا تاثیری داره رو فرزندم یانه.ممنون که جواب سوالمو میدید

 111. سلام من شوهرم نزدیک ۲سال هست دچار افکارمنفی شده حتی اینکه به من و پسرم صدمه بزند به روانپزشک مراجعه کردیم تشخیص وسواس فکری دادن و الان قرص ریسیپدون ۴٫بی پیردین. ولبان مصرف میکنه اما فقط افکارشون کنترل شده مثلا صدمه زن به ما اما به گفته خودشون نزدیک ۵۰درصدهنوز افکارمداوم منفی دارن وجدیدا از شغلشون هم بی زارن الان دو ساله دارو مصرف میکنه اما نتیجه ای آنچنان نگرفتیم خیلی کم حرف شده بود از جمع دوری میکردکه این موردشون بهترشده میشه من را راهنمایی کنید ایا دارووتشخیص صحبح بوده من را بهبودیشون چه کار کنم.
  ممنون از شمابزرگوار

  • خب در واقع فقط فکر اسیب زدن داشته که هیچ وقت عملی نمیشه و بله تشخیص وسواس درسته
   داروها هم خوبه …یه داروی سروتونینی هم اگر وسواس باشه لازم داره

 112. سلام خدمت آقای دکتر
  آیا کم بودن ویتامین ب ۱۲ باعث ایجاد علایم اسکزیوفرنی می شود.
  آیا با کم خونی ارتباط دارد؟
  با تزریق ویتامین ب ۱۲ مشکل حل می شود؟

 113. سلام آقای دکتر خسته نباشید واقعا خدا قوت دستتون درد نکنه بابت زحماتی که میکشید
  یه دختر ۶ ساله دارم از ۳ سالگی براش ریسپریدون و کلونیدین تجویز شد خیلی بهتر شده دکتر کلونیین رو قطع کرد ولی ریسپریدون رو یک چهارم صبح یک چهارم شب تجویز کرد ولی یکی از همین دکترای روانپزشک اطفال بهم گفت ریسپریدون داروی ضد جنون هست ریتالین تجویز کرد ولی من از ترسم ریتالین ندادم و ریسپریدون هم به خاطر حرف اون خانم دکتر قطع کردم ولی دخترم خیلی بی قراره خواب نداره خوراک نداره کلافه شده آقای دکتر به نظر شما ریسپریدون رو براش شروع کنم دوباره؟از چه دوزی شروع کنم در روز چندبار و به چه مقدار بهش بدم؟؟ ممنون میشم ازتون

 114. سلام پزشک بنده تشخیص بیماریم رو دوقطبی افسردگی odd تشخیص دادن واینکه بخاطر افسردگی فصلی و غمگینی و نا امیدی ضدافسردگی هم دادن, خواستم بدونم دوقطبی mdd یعنی چی چون هیچ جا نبود تو نت, واینکه برا افسردگی فصلی یکی از کاربرا که دوقطبی هم بود گفتین دز ضدافسردگیتون بره بالا

 115. سلام اقای دکتر بنده افسردگی ماژور ودوقطبی هستم پزشکم لاموتریژین لیتیوم الانزاپین ونلافاکستین وسرترالین تجویز کردن سرخود وقبل از نزد پزشک رفتن کلونازپام میخوردم وبا رفتن پیش پزشک باز هم کلوناز پام رو ادامه دادم مشکل اینجاست کلونازپام رو که میخورم انگار اب رو اتیشه اینقد خوبه برام پزشکم گفت نخور یا اگه میخوری نیم میل بخور الان یک میل میخورم نظرشما رو میخوام

 116. سلام دکتر خسته نباشید برای من اسنترا صبح ۵۰ غروب ۵۰ تجویز شده
  من دارم ۵۰ غروب ۵۰ شب میخورم چون صبح نمیتونم بیدار شم
  چیکار کنم خطرناک نباشه؟

 117. سلام آقا
  تحت نظر روانپزشک دو داروی فلوکستین ۲۰ و الانزاپین ۵ رو بمدت ۶ سال مصرف میکنم.چون هردو دارو را تقریبا” با هم شروع کردم .فقط نمیدونم این بیقراری و این پا و اونپا شدن رو که از همون موقع شروع شد تقصیر کدومشونه?

  • نه دیگه باهم شروع نکنید که بفهمید هر عارضه ای مال کدومه
   ولی احتمال زیاد بیقراری از فلوکستینه

 118. سلام اقای دکتر پسرمن پسر خیلی لجباز خیلی شیطون یه لحظه اروم قرار نداره مدام در حرکت تمرکز نداره دقت نمیکنه سر هر چیزی یه ساعت گریه میکنه مهمونی عروسی بازار میرم بهم زهر میکنه از این قرص های پی فعالی بهش دادم حدود یه ماه نیم حتی یه ذره بهتر نشد یه هفته هست که بهش نمیدم وای فجیح بد شده اصلا غیر قابل کنترل تر از قبل شبانه روز کارم شده گریه جلوی خودمو میگیرم تا به کاراش اهمیت ندم ولی غیر قابل کنترل شده بعضی وقتا از بس عصبی میشم دیگه کنرلم از دست میدم میزنمش ولی اصلا کتکم حالیش نیس انگار نه انگار داری میزنیش میخوام باز بهش بدم قرصا رو ولی چه فایده ای داره اون موقع هم میدادم تغییری نکرده بود والا قبل که این قرصا رو نداده بودم انگار بهتر بود الان که یه مدت دادم هیچ بهبودی من ندیدم حالا میگین چیکار کنم لجبازیاش از حد گذشته میدام میپره به همه حتی خودمن از بس مشت میزنه اصلا انگار نمیفهمه داره چیکار نمیکنه چند بار بردمش دکتر این اخریا دکتر واسش این قرص داد اول راضی نبودم بهش قرص بدم بعد که اومدم این مطالب خودندم گفتم فقط بچه من نیس که خیلیا دارن میخورن ولی انقدر بد شده که نمیدونم چی بگم کارم شده فقط غصه حوردن تورو خدا به من بگین چیکار کنم اجرتون با خدا

 119. سلام اقای دکتر، همسر من دو ساله تحت نظرروانپزشکه بخاطرزود عصبانی شدن و دعوای زیادو کتک کاری تومنزل و بیرون و تیک عصبی که همش دستاشو گردنشو تکون میده.الان ریسپریدون۲لیتیم کربنات و دپاکین مصرف میکنه دو روزه اونارو هم قطع کرده و میگه خیلی منو میخوابونه و برای تیکم هم هیچ اثری نداشته سال قبل کامل تیکش حل شده بود ولی تازگیا باز شروع شده وبااینکه داروهاشم میخوردبازخیلی زودعصبانی میشد.چیکارکنم که یه ذره خواب الودگیش کم بشه و قرصاشو بخوره.میترسم قرصاشو بخاطر خواب اور بودن نخوره باز دعواها و کتک کاری هاش شروع بشه.ممنون ازتون

  • خب این کتک کاریها و دعوا ناشی از خلق تحریک پذیر ایشون و یا نوسان خلقیشه که درمانش همون لیتیوم و یا کاربامازپین ه…باید بخوره تا عادت کنه
   پزشکشو عوض نکنید .بزارید همیشه زیر نظر یک پزشک باشه تا دستش بیاد چجوری درمانش کنه
   بعضی روانپزشکها در اختلال خلقی متبحرترن مثل اساتید دانشگاه های علوم پزشکی باید اونا رو پیدا کنید

 120. سلام عرض شد …من۲۵ سالمه ببخشید مدتیه که در خواب دچار عارضه فلج خواب یا همون بختک میشم …رفتم پیش دکتر شبی نصف قرص ریسپریدون تجویز کرده … میخواستم بدونم مؤثر واقع میشه یا نه من باید این درد وحشتناک رو تحمل کنم … و اینکه آیا دوز دارو خیلی کم نیست ؟؟؟

 121. ببخشید دوباره مزاحم شدم ما اصلا دکترشو تواین دوسال عوض نکردیم ولی داروها انقدرکه اوایل تاثیر داشت الان تاثیرنداره.خودشم میگه وقتی تاثیرنداره چرا بخورم.مخصوصاکه تیکش اصلا کم نشده.منم دیگه نمیدونم چیکارکنم دکترشوعوض کنیم بااینکه دکترخیلی خوبیه یا چجوری رفتاراشو توضیح بدم به دکترش که داروهایی که مینویسه تاثیرشونشون بده.خواهشاکمکم کنین دیگه قرصاشونمیخوره میگه همش میخوابم منم دوست دارم عین شمابشینم حرف بزنم برم بیرون???

 122. سلام آقای دکتر ممنون از وقتی که میزارید برامون
  من خانمی ۲۷ ساله با تحصیلات کارشناسی مهندسی و متاهل و بدون فرزند هستم
  ( تمام مشکلات عصبی که برام پیش اومده طی این چهار سالیه که ازدواج کردم و مطمئنم قبل ازین مشکل عصبی نداشتم بجز شخصیت کمال طلب و ایده آل گرا که خودمم بهش معترفم! و میدونم و دارم تلاش میکنم که اصلاحش کنم و کمی انعطاف پذیرتر باشم.)
  با همسرم دچار اختلاف شدم و قصد جدایی دارم؛ باهم به مشاور مراجعه کردیم و ایشون از من یه تست ۷۰ سوالی گرفتن و نتیجه شو اینطور بیان کردن که، افسردگی و اضطراب دارم و شخصیت وسواسی و منو رجوع دادن به همکار روانشناسشون
  ایشون هم یه سری سوال ازم پرسیدن و حرفای مشاور و تایید کردن و گفتن شخصیت کمال طلب و ایده آل گرا دارم همراه با شخصیت وسواسی، وسواس فکری و عملی
  شبها کابوس زیاد میبینم معمولا خیلی دیر خوابم میبره، زودرنج و حساس و احساسی هستم، زود عصبانی میشم و زود این حالتم فروکش میکنه، معمولا افکار بدبینانه ای دارم، گریه زیاد میکنم و آستانه تحملم پایینه، وقتی استرس میگیرم لرزش خفیفی هم تو کل بدنم و لرزش صدا و حالت برافروختگی و گرگرفتگی دارم
  ایشون این داروهارو برام تجویز کردن:
  ریسپریدون ۱ میلی هر شب یک چهارم
  اس سیتالوپرام ۱۰ میلی هفته اول روزی نصف قرص و بعدش کامل
  لاموژین هفته اول شبی نصف قرص و بعدش کامل
  داروهارو برای یه ماه تجویز کردن و گفتن دوباره یه ماه بعد برم پیششون
  ولی من میترسم استفاده شون کنم و عوارض داشته باشن یا بهشون وابسته شم و خوب بودن حالم مستلزم مصرف این داروها باشه
  لطفا راهنماییم کنید
  تشخیص ایشون درست بوده؟ این داروها درست تجویز شدن؟
  لطفا اگر درسته بهم اطمینان خاطر بدین برای مصرف داروها
  خودم فکر میکنم باید به یه دکتر دیگه مجددا مراجعه کنم تا مطمئن بشم

  • بله خیلی مناسب و به دقت انتخاب شده منتهی اگر نگران عوارض هستید اونها رو با هم شروع نکنید و یکی یکی مصرف کنید
   مثلا ابتدا شبی یکدونه ریسپریدون بخورید
   از هفته بعد سیتالوپرامو از یکچهارم و یا نصف شروع کنید و هفته های بعد لاموتریژین

   • خیلی خیلی ممنون و متشکرم ازتون آقای دکتر؛ خاطرمو جمع کردین؛ توضیحاتتون خیلی خوبه

    امیدوارم سال خوب و خوشی رو در کنار خانواده تون پیش رو داشته باشید

 123. سلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای دکتر علی وردی عزیز
  بنده یک آقای ۲۷ ساله bipolar می باشم و مدت ۱۰ سال است که تحت نظر روانپزشک هستم.
  در حال حاضر داروهای زیر رو مصرف می کنم.
  لیتیم کربنات ۳۰۰ روزی ۴ عدد
  کاربامازپین ۴۰۰ روزی ۲ عدد
  رسیپریدون ۲
  کلرپرومازین ۲۵
  سرترالین ۱۵۰
  سوالی که دارم از خدمتتون اینه که من در ۸ سال اخیر به صورت مداوم از لیتیم و کاربامازپین استفاده کرده ام. در حال حاضر به صورت خفیف کم کاری تیرویید دارم. روانپزشکم اعتقاد دارد که مصرف مداوم و بیش از ۸ سال لیتیم برایم عوارضی در پی نخواهد داشت.
  خوشحال می شوم نظر شما رو در این مورد بدونم.

  با تشکر فراوان

  • خب مورد بمورد فرق داره
   همه بطور صد در صد تمام عوارض رو که دچار نمیشند
   البته من در مورد دو قطبی و داروهاش چندان با تجربه نیستم…به پزشک خودتون اعتماد کنید

 124. سلام اقای دکتر منس۲۸سالمه و مجردم سه ساله بخاطر سرفه زدنهای پیاپی ریسپریدون ۱ و هالوپریدول ۰٫۵ مصرف میکنم تا اینکه ترشح سینه پیدا کردم و بعد عفونت سینه چپم و ترسیدم و ریسپریدون رو قطع کردم سرفه هام باز برگشتن حالا موندم چکار کنم میترسم باز مصرف کنم از طرفی ریسپریدون پرولاکتین خونمو بالا برده بود که خیلی ترسیدم کمکم کنید

 125. با سلام خدمت آقای دکتر سوال بنده اینه که دختر ۴ ساله من دچار لکنت ناگهانی شده و دکتر روان پزشک براش قرص ریسپریدون تجویز کرده که شبی یک چهرم ویا شبی نصف قرص آیا با دادن این قرص به مدت طولانی مشکلی پیش نمی یاد و این لکنت ناگهانی تا ۷ سالگی خوب میشه ؟ با دادن قرص بهتر شده ولی ممنون میشم با پاسختون منو از نگرانی دربیارید .

 126. با سلام خدمت آقای دکتر.سال نوی شما مبارک باشه.بنده خانمی هستم که مبتلا به اسکیزوافکتیو شدم و الان داروهای ریسپریدون و دپاکین بیماری منو کنترل میکنن میخواستم سوال بپرسم ایا تا آخر عمر باید دارو بخورم و آیا من میتونم ازدواج کنم یا نه.ممنون از صبر و حوصله تون.

 127. سلام اقای دکتر خسته نباشید بنده ۲۱ ساله هستم و تحت نظر روانپزشک نزدیک دوساله که دارم هر روز ریتالین۳تا و سرترالین روزی ۲۰۰میلیگرم و کلونیدین شبی یک قرص دو دهم و کلومیپرامین۷۵ مصرف میکتم و واقعا زندگیم از این رو به اون رو شده خیلی خوب شدم .دوتا سوال داشتم اینکه ریتالین رو هر ماه داره واسم تجویز میکته خطری نداره چون واقعا از اعتیاد میترسم؟؟؟؟و دوم اینکه دکترم میگه سرترالین خارجی(اسنترا) بخر ولی به خاطر گرون بودنش من سرترالین ایرانی میخرم به نظرت چقد کیفیت سرترالین ایرانی و خارجی (اسنتر)با هم فرق داره ؟؟؟؟؟مرسی که به همه سوالا جواب میدید ???

 128. باسلام خدمت آقای دکتر عزیز.پسرم ۶ سالشه و خیلی لجباز و پرتحرک.دکتر بردم قرص ریسپریدون.فولیک اسیدو تری هگزیفنیدیل داده.قرصا خطری نداره؟ خوب میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.خیلی نگرانم

 129. سلام اقای دکتر خسته نباشید همسر من سه سالهبه طورمداوم بخاطری پرخاشگری و وسواس فکری عصبی بودنش دپاکین و لیتیم کربنات و ریسپریدون برای تیکش استفاده میکردامروز یهو میگه دیگه نمیخوام بخورم و قرصارو قطع کرده.میخوام ببینم قطع ناگهانی ایناچیه

 130. سلام دکتر من بخاطر فکرو خیالبافی زیاد که منجر شد نخوابم ریسپریدون مصرف میکنم من یه مشکل عجیب دارم اونم اینکه عاشق بعضی مردا میشم در صورتی خودم مرد هستم چنان عاشقشون میشم که تمام فکرو ذکرم رو به خودش جلب میکنه دکتر کلیه و نازایی هم رفتم گفت مشکل چندانی نداری آمپول تستوسترون زدم آفرودیت هم خوردم اما فایده نداشت بعد بطور اتفاقی ریسپریدون مصرف نکردم شهودم خیلی بالا رفت اما خیلی افراطی بود تو خدا زود جواب بدین مشکل بلع هم دارم

 131. جناب آقای دکتر علی وردی با سلام و عرض ادب ، سال نو را تبریک عرض می کنم ، امیدوارم سال خوب ، پربار همراه یا سلامتی داشته باشید .

 132. سلام وبا تشکر از وقتی که برای پاسخ دهی اختصاص می دهید برادر من مبتلا به اسکیزو فرنی پارا نویید می باشد و از سن ۲۰ سالگی تا اکنون که ۵۴ سال دارد چندین سابقه بستری دارد و در حال حاضر قرص کلوزاپین مصرف میکند و هر دو علایم مثبت و منفی را داراست . البته این مطلب را جهت هیستوری خااستنوادگی عرض کردم موضوع اصلی پسر من است که ۱۸ سال دارد و از سه روز پیش به من گفته که صداهایی را می شنود که به او دستور می دهند کمتر بیرون می آید و نگران چشم بخورد و به او آسیب برسانند وچون برای کنکور امسال تلاش زیادی کرده و هم اکنون هم می کند بعد از کنکور تصمیم دارم او را نزد یک روانپزشک ببرم و نگرانم بامراجعه به روانپزشک در این زمان اعتماد به نفس خود را از دست بدهد سه سوال از خدمت شما دارم
  آیا باتوجه به نکاتی که در مورد پسرم گفتم می توان تشخیص قطعی اسکیزوفرنی داد؟
  آیا اسکیزو فرنی در همه افراد با یک شدت بروز میکند یا خفیف متوسط و شدید دارد
  سوم اینکه برای توهمات شنیداری و اضطراب زیادی که فعلا دارد چه دارویی پیشنهاد می کنید تا به تمرکز او در درس لطمه ای نزند و خواب آلوده نشود میانگین روزانه ۸ ساعت مفید درس می خواند وهوش ریاضی بالایی دارد.البته بلافاصله پس از کنکور حتما جهت پی گیری موثر به روانپزشک مراجعه خواهم کرد ضمنا قهوه زیاد می نوشد واز مکمل آمینو انرژی برای ورزش با وزنه هم استفاده میکند

  • نه تشخیص اسکیزوفرنی خیلی دنگ و فنگ داره و به این راحتیا نیست
   البته مردم و دانشجوهای تازه وارد و حتی پزشکهای عمومی تا میشنون ینفر توهمی داره فورا میگن اسکیزوفرنی.که در نود در صد موارد اشتباهه.و یک مورد گذرا بوده
   حتما به متخصص با تجربه مراجعه کنید

 133. سلام آقای دکتر خسته نباشین
  ی پسر ۹ ساله دارم که یه مقدار بیقرارو عجوله و کم طاقته . حدود ۹ ماهه که اختلال توره پیدا کرده . برای تیک های حرکتیش طب سوزنی برومش خوب شد اما تیکهای صوتیش بیداد میکنه . تا حالا تحمل کردیم که نخوایم دارو بهش بدیم ولی دیگه دارم کم میارم. پیش ی روانپزشک بردمش براش ریسپریدون نوشت . ی روانپزشک دیگه بردمش براش پیموزاید و بی پریدون نوشت . حالا مونده کدوم دارو رو بهش بدم . سوال دیگه ای هم داشتم اونم اینکه آیا این داروها اعتیاد اور نیس و یا اینکه بدن رو نسبت بهشون مقاوم نمیکنه ؟از ترس مقاوم شدن بدنش و اعتیاد اوری تا حالا بهش دارو ندادم . ممنون میشم راهنماییم کنین

 134. سلام آقای دکتر
  توروخدا جواب سوالمو بدید
  من قبلا اضطراب منتشر و پانیک داشتم ولی خیلی وقت بود فروکش کرده بود و حالم خیلی خوب بود مگر اینکه خبر بدی یا یهو هیجانی بهم وارد می شد که پانیک می گرفت ولی کم
  وسواس فکری هم دارم که همش فکر می کنم مریضم و از مریضی کلا می ترسم
  قبل از عید من یه مریضی تنفسی خیلییییی شدید گرفتم که فکر کردم دارم می میرم و واقعا در اثر سرفه های شدید یکی از دنده هام ترک خورد و ۱۳ فروردین تو بیمارستان مسیح دانشوری وقتی فشارمو گرفتن بالا بود ۱۳ بر روی ۱۰ که بعد از اون من یه هفته ترس اینو داشتم که فشارم باباست و الانه که یکته کنم و یه اضطراب شدید و حمله های پانیک که برگشت و بعد به خاطر اینکه در طول مریضیم آزیترو مصرف کرده بودن و لبم باد کرد و حساسیت دادم بعد از بهبودیم همش می ترسیدم که الانه تو خواب خفه بشم
  تو این مدت ۲ هفته بعد از بهبودیم خیلی حمله ی پانیک داشتم و حتی ۳ بار در شب ها
  بعد دکتر cipralex 10 رو گفتن یه چهارم بخورم که که احساس کردم منو بدتر کرد و یه هفته هم هست که احساس از خود بیگانگی دارم انگار خودمو نمی شناسم بعد از ۱۰ روز دوباره انروز رفتم پیش دکتر و گفتن کلا cipralex نخورم چون یه بار بعد از مصرف آسنترا هم اینطوری شده بودم و گفتن مشکل وسواس فکری دارم و بهم رسپیریدون و گاباپنتین دادن :(((
  الان من می ترسم اینارو بخورم
  آخه گاباپنتین رو تو اینترنت زدم ضدصرع و ضد تشنجه
  من که صرع و تشنج ندارم
  میشه یه توضیح بدین خواهش می کنم???

 135. سلام آقای دکتر ممنونم از وقتی که برام میزاریدپسری ۲۵ ساله دارم که ۵ سال پیش براش تشخیص وسواس دادند وداروهاش فلووکسامین ۱۵۰وکلومیپرامین ۱۰۰و ریسپریدون ۱ دادند اخیرا فکرهای بدبینانه دارند ودکترش ریسپریدون ۲ وبی پریدن یک عدد دادند خواستم بپرسم آیا شما این درمان رو قبول دارید؟؟

 136. سلام آقای دکتر
  راستش من خواهرم حدود یکسال پیش این قرص رو مصرف میکرد بخاطر تشخیص بای‌پولار بودنش و حدودا چند ماه پیش به دستور دکترش این دارو رو قطع کرد ولی دوباره چند روزی میشد که حالش خوب نبود و مثل این بود که تو حالت مانیا هستش و هرچقد سعی کردیم نتونستیم با دکترش تماس بگیریم واسه همین پریشب یه قرصشو بهش دادیم اما خودش چون دیده بود حالش بهتر نشده ۹ عدد از قرص رو دیشب یه جا خورده بود و ما به بیمارستان لقمان بردیمش و حدود یه روز کامل خوابید و گفتن که مشکل خاصی نیست ولی از وقتی بیدار شده کاملا رفتارش عجیب شده و بی حس شده و فقط یه جا میشینه و حرفی نمیزنه ‌‌‌
  آیا این رفتار زودگذره یا نه حتما باید به دکتر مراجعه کنیم؟

 137. سلام خسته نباشید به علت بیماری افسردگی سایکوتیک دکتر برام ریسپریدون ۱ کلردیازپوکساید و سرترالین تجویز کردن .. ریسپریدون رو شب نصف تجویز کردن دو روزه که مصرف میکنم ولی با مصرفش حالت تهوع پیدا کردم و ضربان قلبم هم گاها کم گاها زیاد است . فشار خونمم خیلی نوسان میکنه و بیشتر اوقات ۱۳/۱۰ است حالا چیکار کنم مصرفش رو قطع کنم ؟

 138. سلام دکتر من یه حالتی دارم که نمیدونم چیه؟.یه خلا تو ذهنمه همش.فکر میکنم کل دنیا غیر واقعی من دارم از دریچه چشمم به یه فیلم نگاه می کنم باورم نمیشه این منم دارم زندگی میکنم یعنی مگه من قبل از این که به دنیا بیام وجود نداشته باشم خیلی عجیبه یا اینکه اگه چشامو ببندم دیگه حضور نداشته باشم یا همش فکر میکنم یه روحم و این فقط یه جسمه روحم کجاست الآن ۱٫۵ ریسپیریدون و۱۰۰ میلی سرترالین مصرف می کنم

 139. با سلام خدمت آقای دکتر خسته نباشید ببخشید پسری دارم هشت ساله با تشخیص ADHDکه ریتالین و رسپریدون مصرف میکنه پسرم بسیار نسبت به صدای بلند دیگران مثل هیجان موقع دیدن مسابقه فوتبال یا جشن و مهمانی شلوغ و همهمه بچه ها تو کلاس درس حساسه به شدت عصبی میشه با بچه ها سر این مسئله که چرا داد میزنید یا چرا اینقدر حرف میزنید همه با هم ،درگیر میشه خواستم ببینم آیا این مشکل مربوط به اختلال بیشفعالیه ؟درمان داره ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 140. سلام اقای دکتر من دو سال و نیم بخاطر اسکیزوفرنی و وسواس فکری ریسپریدون مصرف کردم و سپس به شکل احمقانه ای بخاطر چاقی قطعش کردم بعد از چهار ماه از قطع کردن ریسپریدون دوباره علائم بیماریم برگشت حال فقط یه سوال از شما دارم ان هم اینکه اگه ریسپریدون مصرف کنم بیماریم دوباره خوب میشه یا نه؟

 141. سلام آقای دکتر خسته نباشید پسری دارم‌با تشخیص ADHDکه ریتالین و رسپریدون مصرف میکنه پسرم تو جمع هایی که همهمه زیاده مثل کلاس درس و یاجیغ و داد و ابرازهیجان بچه ها مثلا موقع شادی به شدت عصبی میشه شروع میکنه به داد زدن وساکت کردن بچه ها خواستم ببینم این مشکلش ربطی به بیشفعالیش داره؟آیا داروهاش هیچ تاثیری در بهبود این مشکلش نداره؟

 142. سلام من دختری ۱۷ ساله ام به مدت ۱/۵ رسپریدون و لاموتریژین مصرف میکردم و ناگهانی قطع کردم بعد یک ماه علامت های بیماریم مثل بدبینی، فکر خودکشی ،دوری از آدم ها، حساسیت روی صدا… برگشته اگه الان دارو هام شروع کنم کی اثر می‌کند؟

 143. سلام و درود به شما
  برای درمان وسواس فکری و اضطراب و استرس دکتر آستارا ۱۰۰ روزی۱/۵عدد- ریسپریدون۱ شبی یه دونه و کلردیازپوکساید ۱۰ صبح و شب یکی تجویز کرده. بنظر تون داروهای خوبی هستند ؟

 144. سلام آقای دکتر خسته نباشید بنده سه ماهه از افسردگی سایکوتیک رنچ میبرم تازگیا یه مشکلی عجیبی پیدا کردم اونم این که فکرم خیلی پرش میکنه و تصویر کوه و دشت اینجور چیزا توی مغزم میاد و انگار یک تن فشار روی مغزم احساس میکنم از جاهای باز و ساختمون های بلند میترسم و وقتی بهشون نگاه میکنم این حالت بد تر میشه و وزن اون ساختمان رو دقیقا توی مغزم احساس میکنم و عذاب خیلی خیلی زیادی رو متحمل میشم خواهشا بفرمایین این حالت وحشتناک درمان داره ؟

 145. سلام اقای دکتر من ۲۹ سالمه مجردم حتی نمیتونم درس بخونم فقط افکارم میل جتسی شده چهار ساله ریسپریدون یک و سرترالین ده میخورم ولی خوب نشدم هر روز یکی دو بار باید خودارضایی کنم بنظرتون چیکار کنم نجاتم بدید اقای دکتر

 146. سلام دکتر من پنج شش سالیست تیک لب دارم و دکتر روانپزشک برام ریسپریدون تجویز کرده وبخاطر حواس پرتی واضطرابم پروپرانولول و یه قرص دیگه بعد ده دوازده روز مصرف یه مرتبه قرصها رو همشون رو قطع کردم ولی متاسفانه پنج شش روز بعد قطع خودسرانه دچار چرخش غیرارادی سر شدم و وقتی میخوام برام مطالعه یک کلمه هم نمیتونم بخونم چون سرم بی اختیار میچرخه تورو خدا راهنمایی کنید چون برای کنکور می خونم

  • این چیزی که میفرمایید از راه دور قابل تشخیص نیست
   از نزدیک توسط یک نرولوژیست (دکتر مغز و اعصاب)باید معاینه بشید

 147. سلام آقای دکتر من پسری ۲/۵ساله دارم که صحبت نمیکنه مگه دو سه کلمه .بسیار شیطون هست و هر چیزی رو متوجه میشه ولی حرف نمیزنه خیلی نگرانم پیش دکتر بردم گفتن مشکلی نیست قرص ریسپریدون و شربت پیراستام به مقدار یک چهارم و ا سی سی در روز تجویز کردن میخاستم نظر شما رو هم بدونم ممنون میشم نظرتون رو بدین تا از نگرانی در بیام

 148. سلام آقای دکتر،خسته نباشید،من حدود سه هفته بعد از مصرف آسنترا سردرد مداوم در پشت سر و پیشانی احساس میکنم که همراه با اون چشامم درد میکنه و قرمز میشه،میخواسم بپرسم ممکنه از عوارض دارو باشه یا مشکل جدیی نیست؟الان بیشتر از دو هفته س که همین وضعیتو دارم و مسکن هم بهترم نمیکنه

 149. سلام اقای دکتر ، حدود دو هفته هست که ریسپریدون یک مصرف میکنم برای وسواس فکری و اضطراب فوبیای اجتماعی ولی عوارض زیاد این دارو و حساسیت به ان را در خودم میبینم شامل گیجی و تهوع حرکات چشمی و لرزش دست و پا نا خوداگاه در هنگام خواب کهیرهای پوستی و خارش پوست و تعریق زیاد و … میخوام دیگه نخورم ممنون میشم بگین چیکار کنم برای درمان ?

 150. سلام و عرض ادب خدمت اقای دکتر عزیز خدا قوت میگم و ارزوی سلامتی برای شما دارم پسری ۳۰ ساله و مجرد هستم
  مشکل من از جایی شروع شد که درد معده داشتم که تشخیص دادن عصبی هست با فلووکسامین و سرترالین و ونلافاکسین و هالوپریدول و والپروات سدیم و تری هگزیفیتیدیل و پاکسیل و دپاکین و آلوینتا …. نتیجه افزایش وزن و داشتن حس افسردگی بدتر و حال بدی که قابل توصیف نیست طی دو سال خوردم این قرص ها رو ولی نتیجه نداشت که دکتر گفت وسواس فکری و افسردگی و استرس هست که واقعا این مدت بیچاره شدم الان یه دکتر دیگه رفتم که قرص سیپرالکس ۱ و ریسپریدون ۱ تجویز کرده که هفته اول نصف و بعد یک عدد کامل … که الان ریسپریدون گیجی شدید و معده درد دارم که خارجیش هم پیدا نمیشه و البته سیپرالکس رو ترکیه ای گرفتم از داروخانه ….بگذریم … سوالم اینه که چه کنم به کجا ختم میشه فقط عوارض نصیبم شده و افکار مزاحم زیاد دارم کارم رو ترک کردم و همش خوابم و بدنسازی کار میکنم میخواستم بدونم میتونم مکمل استفاده کنم مثل bcaa و whey و glutamine و amino و چربی سوز البته تا جایی که میدونم بی ضرر هست .. ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی وضعم خرابه

   • سلام و عرض احترام
    منظورم این نبود چرا در کنار دروهای ثبات دهنده خلق بیشتر از داروهای الانزاپین و کوئتیاپین برای درمان اختلال دوقطبی استفاده میشود و از ریسپریدون استفاده نیشود در حالی که ریسپریدون هم آنتی سایکوتیک آتی پیک هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 151. سلام آقای دکتر……..تو خانواده ما یه خانم ۵۵ساله هست که چندسال قبل براش دو قطبی تشخیص دادن ….که البته به خاطر این که بااون داریم زندگی میکنیم به نظرم از هر اختلالی میشه توش پیداکرد ….. ذات خیلی بدی هم داره یعنی یه سری رفتاراش از ذات بدش هست نه صرف بیماری روانی ……مشکل بزرگ اینه که به خاطر ذات بدش به هیچ عنوان قبول نداره دکتربره وهمون یک بارم که یه هفته بستری شد به خاطر رفتارهای وحشیانش ومزاحمت برا همسایه هامجبور شدیم با حکم مامور بندازیم یه هفته بیمارستان …..والان سالیانه که بدون دارو زندگی میکنه یه مدتی قابل تحمله وزمانهایی خیلی آنرمال هست ولی به صورت کلی آنرمال بودنش به صورت خفیف همیشه هست …خواهشم اینه که اگر میشه یه درمانی تجویز کنین تا با به اسم ویتامین به خوردش بدیم تاآزارش حداقل کمتر بشه وبتونیم سالیان سال اینو تحمل کنیم …اگه لطف کنین ممنون میشم دیگه قطع امید شده ازاین که بشه اینو با قول زدن دکتر برد

 152. سلام وروز بخیر
  من یک دختر ١۵ساله دارم یک ساله باهاش مشکل داریم حرکات وسواسی وافسردگی نشون میداداضطراب شدیدی هم داشت ومدام باهاش دعوامون میشد وکار به کتک کاری میرسید با پزشک مشورت کردیم زولفت وپوکساید دادن اما به سختی بهش دادیم مشاورهم به ماگفت نوعی قهر روانی کرده ومرور زمان درستش میکنه
  الان یه مدلی شده از من وپدرش متنفر شده نه لباسش وعوض میکنه نه حمام میره ونه غذا میخوره البته دورازچشم ما یه چیزایی که ما متوجه نشیم میخوره
  هم چنان زولفت وپوکسایدروهم به زور پدرش بهش میده
  میخواستم بدونم همین راه وادامه بدیم یا نیاز هست داروش رو عوض کنیم
  در موارد مصرف رسپیریدون مواردی بود که خیلی به علائم دخترمن شبیه بود
  متاسفانه به هیچ وجه نه دکتر میاد نه مشاوره رو میپذیره
  خواهش میکنم منوراهنمایی کنید

  • سلام آقای دکتر؛ من یه پسر ۵ ساله دارم که یک سال و نیمه دچار لکنت شده، گفتار درمان دو دوره بردم بدتر شد. پیش یه متخصص مغز و اعصاب کودکان بردم و با توجه به اینکه بعضا تو خواب حرف میزنه و یکم ترسو هست دکتر براش قرص رسپیردون رو تجویز کردن میخواستم بپرسم آیا در درمان لکنتش این قرص تاثیری داره؟؟

 153. سلام آفای دکتر
  من ۲۴ سالمه و به خاطر مشکل پانیک و اضطرابم حدود دوماه هستش که رسپریدون نیم و گاباپنتیت ۱۰۰ استفاده می کنم و از قبل هم زمینه ها و علائم کمی از افسردگی رو داشتم
  الان حدود یه ماه و نیم هستش که من افسردگیم خیلی شدید شده می خواستم بدونم به خاطر این داروهاست؟؟

 154. سلام آقای دوتر خسته نباشید . میخواستم ی توضیحی راجع به اختلال توره بدین و بفرمایین ایا این بیماری درمان کامل داره یا تا اخر عمر این بیمارا درگیرن و باید دارو مصرف کنن ؟ و اگه خوب میشن تو چه سنی هست ؟ پسر ۹ ساله من یکساله درگیر این اختلاله . با مصرف ریسپریدون کمتر شده تیکهاش ولی خوب خوب نشده . نمیدونم امید به درمان کاملش داشته باشم یا نه

 155. سلام آقای دکتر پسرم نه سالشه و از شش سالگی بخاطر دیرآموزی و کم توجهی و پرت و پلا گفتن تشخیص ADHD دادن و با مصرف قرص ریتالین بعد دو ماه نه تنها بهتر نشد بلکه عصبی هم شد دارو رو قطع کردم بصورت گذرا و موقتی علائمی از خیالبافی و ترس های موهوم داشت تا حدودا نه ماه پیش که بخاطر علائم شدید توهم و هذیان و گوشه گیری بستری شد با قرص الانزاپین ۵ میلی در روز علائم کم کم برطرف شد ولی عوارض قرص دو ماهه که بصورت لرزش دست سپس چشمک زدن و انقباض چشمی شروع شده دکتر بی پریدن ۲میلی در روزبهش داده ولی علائم همچنان ادامه داشت تا اینکه خودم دوز الانزاپین رو نصف کردم کمی بهتر شد با مراجعه مجدد قرصش رو به ریسپریدون ۲ تغییر داد ولی بازم علائم شدیدتر شد تا اینکه این رو هم نصفش کردم کمی بهتر شد.ولی هنوز ادامه داره و خیلی اذیت میشه .نمیدونم چیکار کنم تا حرکات صورتش قطع شه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  • ممکنه این تیکها ربطی به قرصاش نداشته باشه
   برای تیک داروهای هالوپریدول و پیموزاید موثرترند ولی فوق العاده تجویزشون حساسه و باید روز به روز زیر نظر دکتر باشید

 156. باسلام.پسری ۲۶ ساله میباشم.مدت ۶ سال است که به بیماری اسکیزوفرنی پارانوئید مبتلا میباشم.داروهای مصرفی من دراین مدت ریسپریدون ۲ روزی ۲ بار و بی پریدن و کلومیپرامین بوده است.
  و همچنین مواقعی که حالم بد میشد امپول فلوانکسل استفاده میکردم.ولی مدت چند ماهی است که این داروها پاسخگوی حال من نمیباشد.با مراجعه به دکتر ریسپریدون دوز ۶ و بی پریدن دوز سه تا نصف
  و همچنین امپول هالدول دکوانس دوز ۵۰ میلی ابتدا ماهی دوبار و سپس هر ۲۰ روز تکرار میشود ضمنا کلومیپرامین ۲۵ روزی سه بار استفاده میکنم.نسبتا حالم خوب است وکمی افسرده.
  ایا داروهای من باهم تداخل دارد و ایا ادامه دهم؟با تشکر

 157. سلام اقای دکتر دختری ۲۴ساله هستم که پنج سال پیش به خاطر اظطراب وترس وحملات پانیک اسنترا را شروع کردم وخیلی خوب شدم ولی بعضی اوقات بازم حملاتم برمیگشت الان پنج ساله هنوز اسنترا رامیخورم الان یک سالو نیمه که زایمان کردم بعد زایمان تمام مشکلاتم دوباره برگشته به اضافه اینکه یک نفس تنگی شدید هم بهش اضافه شده که دکتر گفته عصبیه.الان دکتر بهم یه ریسپریدون اضافه کرده ایا قرص مناسبی برام هست؟

 158. سلام.شنیدم تاثیر ریسپیریدون روی هرمون های مردانه دائمیه و خیلی ها نتونستن به حالت اولشون برگردن از لحاظ جنسی.این صحت داره؟من به پیشنهاد دکتر قطع کردم الآنم به خاطر دوقطبی دپاکین و آپریپرازول می خورم.که اینا هم انگار تاثیر قبلی ریسپیردون رو بیشتر می کنن.درمانده ام.چه کنم؟

   • فوروم های انگلیسی رو که نگاه کنید همگی از این مساله می نالند و می گن به طور دائمی غریزشون رو از کار انداخته و مشکل نعوظ براشون به وجود آورده.من هم مشکل نعوظ دارم.اگر برطرف نشد چه کار باید بکنم؟چون درست بعد از مصرف قرص ها مشکلام شروع شد و مشکل هرمونی و جنسی نداشتم.راهنمایی ام کنید ممنونتون می شم.

    • بله یکی از اصلیترین عوارض داروهای مخصوصا سروتونینی و در وهله دوم انتی سایکوتیکها همینه
     البته نه دایمی نیست

 159. سلام اقای دکتر من آیدا هستم که هفته پیش ازتون راهنمایی خواسته بودم درمورد قرص ریسپریدون ۱ میلی گرم.اقای دکتر الان یک هفتس که قرص ریسپیردون ۱میلی میخورم ولی خیلی حالمو بدتر کرده همش استرسو وترس وتپش قلب زیاد وسنگینی در قسمت قلبم دارم اصلا هم هیچ تاثیری نکرده به نظرتون من چیکارکنم.آقای دکتر واقعا دیگه نا امید شدم

 160. سلام آقای دکتر پارانویا قابل درمان هست من خانمم این مشکل را دارهریسپیریدون که میخوره بهتر میشه ولی تنگی نفس میگیره و احساساتش کم رنگ میشه داروی جایگزین داره

 161. سلام آقای دکتر خداقوت
  من بخاطر اضطرابم واینکه دکتر روانپزشک در من مقداری وسواس فکری تشخیص داده یکماهی هست که اسنترا ۵۰ ظهر هاوکلونازپام ۱/۴ شب ها مصرف میکنم الان که دوباره مراجعه کردم نصف بوسپریدون هم برا شب ها اضافه کرد وگفت برای کنترل اضطراب هست واینکه بتونم کلونازپام رو ترک کنم من با همین داروها احساس خواب آلودگی وگیجی دارم اما اضطرابم وعلایم خوب کنترل شده سوالم اینه که آیا نیاز به مصرف بوسپریدون هست چون من هنوز شروعش نکردم ممنون

 162. سلام اقای دکتر دوتا دخترسه سالو شش ماهه دارم دوقلو هستن هفت ماهه به دنیا اومدن الان حدود ده کلمه صحبت میکنن حدودشش ماهه که راه میرن دوسالگی تشنج کردن دارومصرف میکنن یکیشون بعد از چند ماه نوع تشنجش عوض شد وبا اینکه دارو میخوره تقریبا هر ماه تشنج میکنه همه چیزارو میفهمن با حرکات حرفاشونو میفهمونن خیلی خیلی بازیگوش وشلوغ هستن وقتی روان شناس بردم میگه سالمن با رفتار ما وبازی درمان. درست میشن ولی روانپزشک بردم داروی ریسپریدون تجویز کرده میترسم بهشون بدم اگه ندم مشکلی پیش نمیاره برای تشنجشونم موندم نمیدونم چیکار کنم منو راهنمایی کنید ممنون

 163. سلام آقای دکتر ممنون از پاسخ گویی
  همس بنده حدود دو سالی است وسواس بدبینی دارد و جدیدا بسیار شدید شده بطوری که فکر می کند من با نزدیکانش ارتباط دارم بسیار پرخاشگر شده هروز بهانه ای پیدا می کند و دعوا می کند هرچه می گویم بیا برویم پیش دکتر نمی آید و می گوید مگر من دیوانه هستم وبه خاطر این بدبینیش مجبور شده ایم تقریبا باتمام دوستان واقوام قطع رابطه کنیم حتی مادر وخواهر برادرهایم لطفا این جانب را راهنمایی کنید چه کار کنم
  با تشکر

  • به هر طریقی شده مثلا از طریق خانواده ی خودش ایشونو باید برای ویزیت پیش روانپزشک ببرید و در صورت اثبات تشخیص بدبینی(و اینکه شما مقصر نباشید!) براشون دارو تجویز خواهد شد.
   چاره ی دیگه ای نیست

 164. با سلام پسری دارم پنج ساله که حدود شش ماهی میشه بخاطره لج بازی و غرزدن و پرخاشگری بردمش دکتر اول ابیلیزول داد که یک ماهی خیلی عالی شد ولی بعد از اینکه قرصاش تمام شد دوباره هونطوری شد دفعه دوم بردمش رسپریدون داد که گفت با همون ابیلیزول بهش بده دو هفته اس دارم میدم خوب نشده که هیچ بسیار تهاجمی ت و پرخاشگر تر شده چکار کنم

 165. با سلام.مادرم دچار بدبینی شده بود و زیاد حرف میزد.حتی زمانی ک پدرم در قید حیات بود مدام درحال مشاجره بود با پدرم.بدبینی طوری بود ک درخیابان اگه با تلفن کسی حرف میزد میکفت منظورش با من است و فلانی ( بماند فلانی کیست مجال توضیح نیست)او را فرستاده.یا فلان زن ک زد شد کیفش قرمز بود و ….به روانپزشک مراجعه کردم ابتدا ازمایش و سپس رسپریدون ۱ و اسید فولیک و یه کپسول فروفروت و دی ۳ و امپول ب ۱۲ و بعدها ب۱٫رسپریدون را به ۴ رساند.در همین حین دو چشمش را عمل اب مروارید کردیم.بعد از مدتی دچار بیقراری شد و خواب شبانه خوبی ندارد.قبل از مراجعه به پزشک خواب زیادی داشت ک بیشتر ارثیست ولی بعد از دوماه از درمان بی قرار مبشود و میگوید چیزی از سر تا پا میرود و نمیگذارد بخابم و بی قرار است.دکتر شربت دیفن هیدرامین داد گفت در موقع بی قراری بخورد.دکتر گفت بدلیل عمل استرس به مادرم وارد شده و ظرفیت رسپریدون ۴ را ندارد مجددا دوز به ۲ کاهش یافت و شربت راسیپ و ویتامکس نوشت.اما برطرف نشد.مججدا مراجعع کردیم و الانزاپین ۱۵ تجویز کردن.گفتن رسپریدون همزمان به ۱ و سپس به نصف و قطع شود.الان رپریدون ۱ و الانزاپین ۱۵ و تری هگزافنیدیل و قرص رهاکین نصف و فروروت و شربت های ویتامکس و راسیپ رو مصرف میکنه.سه روز از مصرف الانزاپین میگذرد و در حال کاهش رسپریدون و قطع ان مبباشیم اما بی قراری رفع نشده.دست تنها هستم و اذیت میشوم و ناراحتی میکند.ایا رفع میشود ؟چه کنم

  • بله پزشک خوبی دارید که در هر مرحله تجویزای خوب داشتن.جالبه ایشون علاوه بر مشکلات روانی به مشکلات جسمی و کمبود ویتامینها هم توجه می کنند و جابجا مکمل و ویتامین هم نسخه می کنند.انشالا بزودی حالات بیمارتون کنترل میشه

 166. سلام اقای دکتر
  بنده دارای دو فرزند هستم فرزند اولم پسر ۷ ساله و دختر ۷ ماهه است که من با اپسرم مشکلاتی داشتم مثلا وقتی کاری رو بهشون میگم و انجام نمیدن گاهی عصبانی میشم و خیلی به ندرت پیش آمده که ایشان را تنبیه فیزیکی کردم مثلا آخرین بار وقتی خونه بستگان مهمون بودیم و بعد دو بار تذکر مادرش و دو بار تذکر خودم برای رفتنبه حرفمون گوش نکرد ومن توی گوشش زدم و بعدش بشدت پشیمان شدم در این موارد نادر که ایشان را تنبیه کردم به گفته همسرم یه آدم دیگه ای میشم و این خیلی گذرااست با مشاوری این رو مطرح کردم داروی دپاکین روزی ۲٫۵ میلی و ریسپریدون شبی ۰٫۵ میلی را تجویز کردند.میخواهم بدونم که ریشه این مشکل من چیست تا کی باید دارو مصرف کنم آیا این داروها رو با عوارضی که دارن مصرف کنم ؟ راه دیگه ای برای حل مشکل بد خلقی ندارم ؟بارها تمرین کردم که جلوی عصبانیتم رو بگیرم خیلی وقتها تونستم و گاهی نتونستم لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  • داروهای خیلی عالی بهتون دادند و مصرفش ضروریه
   وگرنه ننیتونید با ارامش بچه تون رو تربیت درست کنید و بهش اسیب شدید روانی و جسمی میزنید

 167. سلام آقای دکتر من دختری ۸ساله دارم مبتلا به اوتیسم خفیف واینکه تقریبا حدود یکساله که داروی رسپریدون ۱ مصرف میکنه وجدید داروی سیتالوپرام ۲۰هم مصرف میکنه واینکه خیلی خوب روش اثر داشته خوشبختانه، فقط تنها چیزی که منو نگران میکنه افزایش وزن زیادش هست که واقعا وزنش روز به روز داره بیشتر میشه واشتهای بسیار بالایی پیدا کرده جوری که اصلا سیر نمیشه انگار، میخواستم بدونم راه حلی هست که از عوارض رسپریدون کم بشه

 168. م خسته نباشبن ولی ریسپریدون ۲۰ کیلو وزنمو افزایش افزایش داده میخواستم بدونم چه دارویی سراغ دارین افزایش اشتها برام نداشته باشه ممنون میشم راهنمایبم کنین داروهای دیگه هم از جمله دلوکستین استفاده کردم ولی چند روز بعد قطع کردم چون هم ریسپریدون هم معدمو به درد اورده بنظرتون چیکار کنم

 169. سلام آقای دکتر من ریسیدون ۲ مصرف میکنم شبی یکبار اما هر وقت مصرف میکنم خیلی میخوابم از ساعت ۱۲ شب تا ۱۲ ظهر و ۱۲ سال هم هست اینجوری هستم اما میخاستم ترک کنم اما هر وقت کم میخوابم خوابم سبک میشه و عمیق نمیتونم بخوابم یعنی روزی ۵ ساعت میخوابم راستی آقای دکتر حتی اگه ریسپریدن شب مصرف کنم بازم این مشکل رو دارم و نمیتونم متعادل بخوابم لطفا کمکم کنید

 170. سلام اقای دکتر
  من یه پسر ۵ سال و سه ماه دارم که حرف خیلی کم میزنه و ما از ۲ سالگی پیش گفتار درمانی بردیم و لی تاثیر زیادی اصلا نداشت بعد مشکوک به اوتیسم شدیم که دکترهای مختلف ان را رد کردند و گفتند اختلال توجه و تمرکز و رفتارهای شبه اوتیسم داره بعد دکتر روانپزشک براش ریسپریدون و دگزا مفتامین تجویز کرد ولی نتیجه زیادی نداشت و باعث ترسو شدن کودک شد حتی میترسید که از پله بالا برود و قرص را قطع کردیم و دکتر دیگر بهش ریسپریدون و ایمی پرامین ۲۵ شبی یک عدد تجویز کرد که تازه شروع کرده ولی نمیدانیم ولقعا این قرص را بدهیم یا نه و تازه گی مشکل دیگری دارن که ان اینکه به جز خونه خودمان خانه دیگری که میرویم شروع به گریه و زاری میکند و میگوید بریم خانه و اصلا کلا بی قرار میشود و کلا باعث مختل شدن زندگی مون شده.

  • حتما داروها رو بهش بدید و تا زمان تاثیرگزاری دارو صبر کنید.اضطراب و نا امنی شدیدی داره فرزندتون و این داروها یا داروهای مشابه موثرند.بهر حال باید همکاری کنید تا پزشکشون موثرترین دارو رو پیدا کنه

 171. سلام و عرض ادب سوالم اینه ریسپریدون برای حالت انزوا و گوشه گیری و جنون بهتره یا آریپیپرازول و یا هالوپریدول در واقع اینجور بگم کدوم از اینا ادمو سرحال میاره یعنی احساس خوبی داشته باشیم در زندگی؟

   • عذر میخوام ولی خودتون تو همین سایت نوشتین که ریسپریدون علایم منفی روانپریشی مثل گوشه گیری انزوا فقر تفکر بسیار مفیده…….من فقط میخوام بدونم که از بین هالوپریدول نیم میلی و ریسپریدون و اریپیپرازول کدومش برای حالت جنون و تغییر یهوییه خلق و خو مفیده اصلا اینجور بیان کنم کدوم از این ۳ دارو مفیده برای یه نفر که مثلا تو ماشین رانندگی میکنم یهو افکار ناخواسته سراغم میاد یا بعضی وقتا تو خانواده به قیافشون نگاه میکنم میگم چرا انسان دوتا چشم داره اینا یعنی چی کدومش برام مفیده آیا من افسردم یا روانپریش؟؟؟

    • نوشتیم برای روانپریشی
     نه برای بالا بردن خلق
     اونها داروهاشون جداست
     ولی اگر سوال راجع به علایم منفیه
     جوابش ریسپریدون و اریپیپرازوله

 172. سلام آقای دکتر
  من وسواس فکری و تیک های خفیف متعدد دارم و مدتیه شروع به مصرف آسنترا ۵۰ کردم ولی زمانی که به دکتر مراجعه کردم در مورد تیک چیزی نگفته بودم.
  و این تیک ها منو کمی اذیت می کنه
  می خواستم بدونم نظرتون چیه از دکترم بخوام به جای آسنترا برام ریسپریدون۱ بنویسه که هم برا وسواس خوبه و هم تیک؟
  پیشاپیش ممنون از جوابگوییتون

 173. سلام.من یک پسریکسال و ۳ماهه دارم.شبا خیلی بیدار میشه و شیر میخوره.پزشکش که فوق تخصص نوزادان و کودکانه براش ریسپریدون شبی یک چهارم تجویز کرد.امشب اولین شبیه که دادم اما با خوندن مطالب در مورد این قرص حالم بد شده و عذاب وجدان گرفتم و دیگه نمیخوام این دارو رو به پسرم بدم.نظر شما چیه.ممنون

 174. با سلام و احترام
  جناب دکتر بنده دانشجوی دکتری تخصصی هستم و در ۶ ماه اخیر به صورت پیوسته و در منزل مشغول انجام امور رساله خود بودم و در این مدت ارتباط من با محیط خارج بسیار محدود بود(به طوری که در طول یک ماه، دو الی سه بار از منزل بیرون می رفتم آن هم فقط به قصد رفتن به دانشگاه). مدتی بود که احساس می کردم انگشت کوچک دست راستم لرزش مختصری دارد و در مواجهه با دیگران دچار استرس و لرزش خفیف سر می شوم (فقط هنگام نگاه کردن به صورت افراد این لرزش مختصر سر اتفاق می افتد). بنده به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم و ایشان فرمودند مشکل اینجانب هراس اجتماعی است و ۳ قرص پروپرانولول ۱۰ (دو عدد در روز)، سترالین ۵۰ (هفته اول نصف و پس از آن شبی یک عدد) و ریسپریدون ۱ میلی گرم (شبی نصف قرص) تجویز کردند.
  لازم به ذکر است که بنده قبلا به هیچ عنوان سابقه افسردگی یا سایر اختلالات عصبی را نداشتم و بر حسب کارم بارها در دانشگاه و مجامع علمی سخنرانی داشتم و به هیچ وجه از نظر روحی فردی خجالتی، منزوی، استرسی و … نیستم.
  جنای آقای دکتر با توجه به شرح حالی که عرض کردم نظر شما در خصوص بیماری بنده و داروهای تجویز شده چیست؟
  قبلا از بذل توجه و پاسخگویی شما کمال تشکر را دارم.
  با تجدید احترام

 175. با سلام و احترام;
  دختر ۵ ساله ای دارم که دچار اضطراب شدید، وسواس فکری و به شدت پرخاشگر و عصبی بود، به روانپزشک مراجعه کردیم,شربت فلوکستین و قرص ریسپریدون رو تجویز کردن,تاثیر داروها عالی بود، دو ماه دارو مصرف کرد و اضطراب و وسواسش خیلی بهتر شد و البته خیلی هم ارومتر شده بود ولی الان نزدیک دو ماه از قطع دارو میگذره باز عصبی و بی حوصله شده و شبها هم خیلی دیر خوابش میبره، سئوالم اینه میتونم دوباره این داروها رو بهش بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 176. اقای دکتر ریسپریدون ۱ میلی گرمی افزایش وزن زیادی میده؟مکملی مثل ال کارکنتین موثر هست یا انقد کمه ک احتیاجی نیست؟ممنون

 177. سلام خسته نباشید
  کسی که از قرص ریسپریدین تا حالا استفاده نکرده باشه میتونه امپولشو تزریق کنه؟
  خطری نداره؟
  اگر تزریق بشه عوارضش چی هست؟
  لطفاجوابمو بدین.

 178. سلام اقای دکتر ببخشید من قرص ریسپریدون و اسنترا با دوز پایین مصرف می کنم ، یک گرم و ۵۰ گرم
  مشکلاتم کامل حل شده اما افکار جنسی بد دادم نه اینکه تصور کنم اما گاهی وقتا ناخوداگاه میاد میخواستم دلیلشو بدونم ایا احتمال داره از عوارض داروها باشه؟

 179. سلام آقای دکتر . دختر ۶ ساله ای دارم کلاس اول دبستان. در مدرسه برای دوست پیداکردن مشکل داره. با همکلاسهاش بداخلاق میکنه و اونا هم باهاش دوست نمیشن. خلاصه معلم و مدرسه ازش راضی نیستن. در منزل هم وقتی هیجانش بالا میره نمیتونه کنترلش کنه. کارها و حرفهای بد رو زود یاد میگیره و نکرار میکنه. تنبیه هم باعث بدتر شدن رفتارش میشه. چند روانپزشک بردیم. مدتی یک چهارم ریسپریدون ۱ میلی گرم میخورد بهتر شده بود ولی به دلیل افزایش وزن و خون دماغ قطع کردیم. دکتر دیگری ریتالین تجویز کرد رفتار پرخاشگرانه اش بیشتر شد. آریپیپرازول هم باعث کم شدن گلبول های سفید و پلاکت های خون شد. ده جلسه هم نوروفیدبک بردیم جواب نداد. آخرین روانپزشکی که بردیم یک چهارم آسنترا ۵۰ ، چهار قطره هالوپریدول و یک چهارم ریسپریدون تجویز کرد. میخواستم نظرتون رو بدونم. از عوارض داروها می ترسم.

 180. سلام آقای دکتر.من دوسال هست داروهای مختلف ضدافسردگی و وسواس فکری خوردم فکر میکنم زیادی تنوع داشته گفتن مشکل حادی ندارم.۲۹ ساله هستم.الان دکترمو عوض کردم.کلومیپرامین و آسنترا خوردم یکماه ولی بنظرم هنوز ذهنم زیادی مشغول بود.آسنترا ۱۰۰ وروزی ۲تا رسپریدون ۴ ودوتا بیپریدین۲ نوشتن.بنظرتون زیاد نیست؟اینا با هم خواب آلوده م نمیکنه؟ من الان بسیار زیاد به تمرکز و انرژی نیاز دارم که واسه کنکور بخونم.

 181. سلام اقای دکتر روزتون بخیر
  ممنون از جواب هایی که بهمون میدین
  ببخشید مصرف شبانه نیم میلی گرم ریسپریدون برای قطعش ایا میشه کامل کنارش گذاشت یا باید کم کم باشه؟

 182. سلام آقای دکتر من ۱۵ دی ازتون سوال کردم که داروهای ریسپریدون و آسنترا و بیپریدن برام زیاد هست یا نه.دیروز صبح اولین قرص ریسپریدون۴ رو خوردم خیلی حالم بد شد.اصلا نمیتونستم راه برم و نمیتوستم بنشینم چشمهام دودو میزد میلرزید مطلبی نتونستم بخونم سرم رو میزاشتم روی میز یجور بیقرار بودم دراز میکشیدم یجور دیگه.حس تنش و گیجی و بیحالی شدید داشتم،ظهر ۲-۳ساعت خوابیدم.وقتی بیدار شدم هنوز همونجور بودم فقط تونستم ۲ساعت بیدار باشم و غذا بخورم کپسول زینک پلاس و آسنترا خوردمو دوباره برگشتم به رختخواب حدود ساعت ۲۱خوابیدم و صبح ۷:۳۰ بیدار شدم بهتر شدم.ولی هنوز حس تنش دارم ضربان قلبم بالاست وموقع نشستن بیقرارم سرم سنگینه تصویر تلویزیون تار میبینم.اینا علایم اوردوز هستن؟دیگه از ریسپریدون میترسم.اصلا نمیخوام بخورم.ممنون ازتون دکتر بابت پاسخگویی.

 183. سلامآقای دکتر خدا قوت
  من برام تشخیص پانیک دادن دو سال پیش یک سال کلوونوزپام و است سیتالوپرام مصرف کردم به دستور پزشک قطع کردم بعد از ۷ماه مجدد عود کرده واقعا پانیک درد اوره الان رسپریدون هم مجد به قرص ها اضافه کردن .. شما تأیید می‌فرمایید ؟ و اینکه اصلا پانیک درمان دایمی و قطعی دارد ؟ خدا خیرتون بدهد و همیشه در سلامت کامل باشید

 184. با سلام خدمت آقای دکتر…آقای دکتر من تیک و وسواس فکری دارم و قبلا برای وسواس فکریم در دوره های کوتاه دو سه ماهه داروهایی مثل فلووکسامین، فلوکستین وآسنترا مصرف کردم. تیک هام خیلی خیلی اذیتم میکنن از دکترم خواستم ریسپریدونم امتحان کنم و ایشون برام تجویز کردن ولی بعضی جاها عوارضشو میخونم که نوشته کاهش تمرکز و حافظه و اختلال در تفکر… باتوجه به اینکه من کنکوری هستم و درسمم خوبه و هدفم قبولی پزشکیه و وامسال سرنوشت سازه برام آیا ممکنه این قرص رو درسم تاثیر منفی بذاره و مانع تمرکز بشه؟

 185. سلام اقای دکتر بنده بیماری اسکیزوفرنی داشتم که ابتدا به وسیله داروی ریسپریدون کنترل شد و سپس به دنبال قطع دارو برگشت و الان با آمپول فلوفنازین کنترل شده و توهماتم خیلی خوب کنترل شده اما بنده فکرم کاملا بسته است و افسردگی و کسالت دارم اما به دکترا که مراجعه میکنم با ترس برام داروی ضد افسردگی مینویسن که مبادا دوباره توهماتم رو تشدید کنه و هر چهارتا داروی سرترالین فلوکستین پاروکستین و فلووکسامین رو خوردم ولی تاثیری نداشته چاره من برای خلاصی از این افسردگی با توجه به این احتیاط در تجویز پزشکا چیه برای فکرم چیکار کنم؟
  خیلی ممنون از وقتی که میذارید

  • خب ایشون هم از گروه سروتونینی به شما دارو دادند.میشه گروه سه حلقه ای رو هم با احتیاط تجویز کرد

 186. دخترم۶سال داردواز ۳سالگی شبی ۱دوم ریسپریدون ۱میلی مصرف میکند.میخواهم قطع مصرف کند لطفا مرا راهنمایی کنید.یکماه است که هرشب رابه یک شب درمیان و۱چهارم تغییردادم.حالاباید چه کارکنم‌.خیلی نگرانم

 187. سلام خدمت شما بزرگوار
  من از بچگی دارای وسواس فکری بودم اما با خودآرامی و مناجات آرام میکردم خودم رو
  چند سالی تحت فشار روحی زیادی بودم و آخرین بار بعد امتحانات ترم دانشگاه ناهگهان دچار حالت بدی شدم…ترس سرفه مداوم سرگیجه احساس دیوانگی و عدم تعادل …دکتر رفتم گفت اضطراب شدید داری… از تمام چیز هایی که بهشون فکر میکنم میترسم حتی از اعتقاداتم…بهم فلوکستین و پرپرانولول و ریسپیدون و آلپرازولام و ایمی پرایمین داده…اینا رو خوردم کمی بهتر شدم ولی میترسم اعتقاداتم ضربه بخوره…بهتر میشم؟
  بعد از خوردن ایمی پرایمین و ریسپیدون صبح ها تا ظهر دست و پام قسمت های مختلف یخ میکنه و خواب میره طبیعیه؟

 188. سلام وقتتون بخیر ،آقای دکتر
  من دختری۲۷ساله وBipolar هستم و الان ۸ساله تحت درمانم و مصرف داروی رسپیریدون۱خیلی کم شده.خواستم بدونم آیا میشه کاملا خوب شد و یا اینکه تا آخر عمر باید دارو مصرف بشه ؟از نظر ازدواج کردن مشکلی پیش نمیاد برای من؟

  • احتمال عود رو باید همیشه مد نظر داشت.بارداری با نظر مساعد یک تیم پزشکی شامل دکتر زنان .دکتر اعصاب.دکتر ژنتیک

 189. سلام وقتتون بخیر آقای دکتر
  خواستم بدونم طول درمان دوقطبی چند سال هست ؟یا کلا باید تا آخر عمر دارو مصرف بشه ؟ممنون میشم راهنمایی ام کنید .

 190. با سلام خدمت دکتر علیوردی بزرگ من وسواس فکری عملی و افسردگی و اضطراب دارم حدود سه ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و سیتالوپرام. دپاکین. و ریسپریدون داد الان بعد از سه ماه هنوز اضطراب دارم آیا به نظر شما این دارو ها مناسب این بیماری هستند؟

 191. سلام اقای دکتر خسته نباشید بیمارمرد۵۶ساله ای مبتلا به شیزوفرنی پارانویا که مدت طولانی تحت درمان بوده است اما یکباره به مدت۴سال دارودرمانی راقطع کرد وادعا کردکه بیمارنیست همه علایم برگشت حتی ادعای دشمن خارجی دارد که به او سم میدهد الان مدت۵روزاست که بستری شده وطبق دستورپزشک ریسپیریدون یک میلی،بایپیریدین وکلونازپام مصرف میکند اما علایم همچنان باقی است حتی مقابل مصرف دارو مقاومت میکند همچنین دچار لکنت زبان شده وطوری رفتارمیکند که انگار اتفاقات رافراموش میکندمیخواستم بدونم ایا ترکیب دارویی بهترازاین برای درمانش وجودداره؟واینکه چندروز بایدبستری باشه وپس ازچه مدتی علایم برطرف میشه و بیماربودنش رو میپذیره؟واقعاممنون میشم جواب بدین باتشکر

 192. آقای دکتر چرا همه اینقد نظرات بد و منفی می نویسن
  چرا یکی نمیاد بنویسه خداروشکر ریسپریدون قرص عالیی هستش و خیلی خوب برام جواب داده؟ واقعا چرا؟

 193. سلام دکتر من یه برادر دارم که مواد از همه نوع مصرف کرده و دجار توهم زیادی مبنی بر اینکه نباید غذا بخورد که بدنش خشک شود و مواد دفع شود بعد میکه من اکه غذا بخورم به همه بد وبیراه میکم در حالی که اصلا به هیجکس توهین نمی کنه خلاصه توهمات زیاد این در حالیست که دوماه ترک کرده ولی اصلا توهمات تغییر نکرده و کم نشده به روانبزشک مراجعه کردم قرص بی بریدین و ریسبریدن رو تجویز کردن به نظرتون کافیه درس میشه یا باید بستری شه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 194. سلام آقای دکتر بنده مدت ۱۰ سال هست که به دلیل وسواس تحت درمان هستم، اکنون اضطرابم به کمک فلوکسامین کم شده اما مشکل اصلی من اینه که نمیتونم بیماریم رو بیان کنم و دکترها از درک آن عاجزند، انگار یک بیماری ناشناخته اس. اضطراب و وسواسی من مجبورم میکنه که افکاری که لذت بخش هست و به صورت آنی در طول روز به کرات به ذهنم خطور میکنه و یا مثلا صحنه هایی که میبینم را در ذهن خودم مجددا بارها و بارها تکرار کنم و تا بازسازی صحته یا فکر به صورت کاملا بی نقص تکرار بازسازی ادامه دارد تا زمانی که صحنه بازسازی نشود اضطرابم ساکت نمیشود. زمانی که صحنه به درستی بازسازی شود اضطرابم برای چند دقیقه فروکش می کند و مجددا برانگیخته می شود. قرص دپاکین برای درمان این درد خیلی کمک کرد اما باز هم نشانه هایی از آن هست. چیکار کنم؟

  • ببینید آره هیچ احدی نمیتونه عینا اون حالت ذهنی شما رو تجربه و درک کنه.ولی لازم نیست ما پزشکان جای شما باشیم و حالت شما رو بطور درونی تجربه کنیم.ما بعنوان کسانی که بیماریها رو طبقه بندی و شناسایی میکنیم،برای به تشخیص رسیدن از یک سری معیارها (criteria) استفاده میکنیم تا دچار خطا نشیم.مثلا طبق معیارهای کتابهای روانپزشکی شما دچار یکنوع وسواس فکری هستید که بطور ثانوی شما رو دچار یکسری اجبارها میکنه که اگر اون اجبار رو انجام ندید دچار اضطراب فراوان میشید.یعنی یک تکانه ی لذت آنی در شما ابتدا بصورت وسواس ذهنی خطور میکنه، و بعد برای خنثی کردنش این اجبار رو باید انجام بدی که اون رو دقیقا و بی نقص تکرار یا بازسازی کنی
   بهتره شما به تشخیص و طبقه بندی پزشکان که در همه جای دنیا یکسانه اعتماد کنی و بیشتر ازین به جزییات نپردازی
   درمان دارویی با دوز مناسب با دو یا سه رده از داروها وضعیت شمارو خیلی بهتر میکنه.این داروها هم خوب هستند ولی شاید دوزشون باید بیشتر بشه

   • بسیار ممنون آقای دکتر شما بسیار خوب درد من رو درک می کنید و مشکل اصلی من همان تکانه لذت آنی هستش و به نظر شما چه دارویی برای درمان آن مناسب هستش که به فلووکسامین اضافه کنم؟ اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.

 195. باسلام خدمت شما
  من یک دختر شش و نیم ساله دارم،طبق نظر مربیاش توی مهد و پیش دبستانی،خیلی باهوشه،ولی فوق العاده حساسه،منزویه،توی جمع راحت نیست،تنهایی رو پیشتر دوست داره،توی پیش دبستانی خودشو از بچه ها و مربی جدا میکنه و تنها یه گوشه کلاس میشینه،برای مهمونی رفتن گریه میکنه و نمیخواد بیاد،تحمل جمع رو نداره،بیشتر مواقع توی جشن های مدرسه گریه میکنه،نمیتونه یه دوست دائمی داشته باشه، از سه سالگی به خاطر اضطراب جدایی که مهد گذاشتمش،دچار تیک های دوره ای میشه، هر دو سه ماه یکبار یه مدل تیک ظاهر میشه ویه مدتی خوب میشه و باز یه مدل دیگه…الان پاهاشو محکم به هم میزنه جوری که میگه پاهام درد میکنه،روانپزشک اطفال براش فلوکستین ظهرا دو و نیم سیسی و ریسپریدون شبی یک چهارم براش تجویز کرد،دو سه روزه دارم بهش میدم،بچم خیلی بی حال و خواب آلوده،انگار حوصله حتی بازی رو هم نداره…خیلی نگرانشم…علائم تیکش خوب میشه؟این حالات بی حالیش خوب میشه؟

  • یکی دوهفته باید صبر کنید
   ریسپریدون رو صدها هزار کودک تو مهدکودکها و مدارس دارن مصرف میکنند
   امتحانشو پس داده
   جای نگرانی نیست

 196. سلام اقای دکتر خسته نباشید مصرف فلوفنارین و پرفنازین و ریسپیریدون باهم برای فرد۵۶ساله مبتلا به اسکیزوفرنی خطرناک است؟؟راستش دکترها یا فلوفنازین تجویزمیکنن یا پرفنازین هردو رو باهم نمیدن اما تکی اثر نمیذاره هذیان های ریختن سم تو غذاش همچنان پایداره الان سه روزه ریسپیریدون و پرفنازین رو هرروز یکبار بهش میدم و سه هفته یکبار فلوفنازین تزریقی میزنم هذیاناش مقدارقابل توجهی کاهش پیداکرده اما میترسم مصرف دوتا انتی سایکوتیک باهم به اضافه ریسپیریدون براش خطرناک باشه میشه لطفا بگید احتمال خطر هست یا نه خواهش میکنم کامل جواب بدید ممنون میشم سپاس فراوان

  • زیر نظر پزشک و با تجویز کافی داروهای خنثی کننده ی عوارض مثل بی پریدین زیر نطر پزشک میشه همزمان تجویز کرد تا هذیانها از بین بره

 197. سلام اقای دکتر پسرم شش سااشه امسال باید میش دبستانی بره تا پارسال مهد می رفت که به خاطر شیطنت زیاد و هیجان های زیاد پیش روان شناس و بازی درمان رفتم و با تعییر رفتار خودم و بازی درمان خیلی بهتر شده یعنی حدود ۷۰ درصد بهتر شده رفتارهای هیجانیش البته اگر کاکایو موز و یا نوشابه بخوره دوباره همین طور میشه نربی نهدش گفت تو رابطه های دو سه نفری هوبه وقتی حنع بچه ها زیاد بشه حدود ۱۹ نفر نمی تونه خورش رو کنترل کنه کارهایی می کنه که ممکنه اسیب به خودش یا دیگران بزنه در واقع کارهایی می کنه که توحه بقیه رو جلب کنه بردم روانپزشک براش رسپیردون۱ نوشت شبی یک چهارم از هفته دوم شبی نصف یک شب دادم که دیرم رفتارهای هیجانیش به شدت وحشتناک شد ترسیدم و قطع کردم می خوام بدونم با دادن این قرص مگه نباید ارومتر بشه چرا پسر من بدتر شد واقعا می ترسم نمی دونم باید چکار کنم اخه بچم وقتی عداهای هیجانی رو نخوره واقعا خوبه تمرکز و توجه ش فوق العاده خوبه فقط گاهی این حرکات تکانشی رو داره ایا واقعا لازمه بهش قرص بدم و این عوارص قرص که بدترش کرده تا کی ادانه پیدا می کنه ممنونم راهنماییم کنید

   • به نظرتون تا توجه به اینکه یک شب دادم فقط باز ادامه بدم یا نه با یه متخصص دیگه هم مشورت کردم گفتن می خواهی قرص جایگزین آریپیپرازول رو بده موندم با توجه به شرایط پسرم کدوم بهتره اصلا از این قرص شناخت ندارم نمی دونم همون رسپیدون رو چند شب بدم ببینم چطوری میشه یا عوصش کنم تو روخدا راهنماییم کنید

 198. سلام،ببخشید آقای دکتر من بیماری دوقطبی دارم و لاموتریژن۱۰۰روزی۲بار،لیتیومروزی۳تا،وریسپریدون۱هرشب میخورم من رویا پردازی زیاد میکنم ولی میتونم کنترلش کنم زندگی عادی ای دارم دکترم گفته ریسپریدون ۱ تاثیر زیادی نداره خواستم باهاتون مشورت کنم میتونم قطعش کنم ؟مشکلی برام پیش نمیاد ؟واینکه چجوری؟

  • من که شمارو و بیماری شمارو نمیشناسم و نمیدونم کی شروع شده علایمش چیه و ‌….. چطوری میخواید از کسی که شمارو ندیده و نمیشناسه کمک بگیرید.هیچ کس لایقتر از پزشک خودتون نیست

 199. با سلام،پسری ۳ ساله دارم،حدود سه هفته هست که ریسپریدون روزی یک چهارم میدم بهش،امروز خون دماغ شد،باید چکار کنم؟،و اینکه در ۱۸ روزگی واسش بالون زدن،این قرص واسه قلبش خطری داره یا نه؟

 200. سلام دکتر خسته نباشید . من ۳ ساله مشکل وسواس فکری شدید دارم که البته بهتر شدم ولی حدود ۲ ماهه عود کرده بطوری که از صبح تا شب افکار در ذهنم تکرار میشن و در حال حضر ریسپریدون ۱ سرترالین ۲۰۰ و کلوموپرامین ۲۵ و بیپریدین ۱ مصرف میکنم که البته ۱ ماه و نیم هست که رسپریدون و بیپریدین توسط پزشک تجویز شده و به روانشناس هم مراجعه میکنم ولی هنوز تاثیری در خودم احساس نمیکنم . به نظرتون چه کار کنم ؟

  • داروهای خوبی هستن.بغیر ازسرترالین که دوزش کافیه،پزشکتون میتونه در قدم اول دوز بقیه رو افزایش بده
   و در قدم بعدی نوع داروی سروتونینی روتغییر بده

   • سلام اقای دکتر خسته نباشید من طی پنج سال چهار بار هر سال تقریبا یکبار دچار هذیان و توهم شدم که دکتر تشخیص اسکیزوفرنی داد که تقریبا بعد یکماه که داروی رسپریدون ۲ و تریفن ۲ می خوردم درمان می شدم و حالا می خوام بدونم چیکار کنم که در حال حاضر که خوبم دوباره بیماری من عود نکنه و تا چه زمانی باید دارو مصرف کنم تا آخر عمرم ممنون از شما

    • بله تعدادی مثل شما اختلال روانپریشی عود کننده دارند و در فواصل حالشون خوبه.شاید یک راهکار این باشه که دوز کمی از ریسپریدون رو همیشه بخورید

 201. سلام خسته نباشید ،من قرص ریسپریدون ۱ میلی استفاده میکردم و به شدت تمرکز داشتم و اصلا باور نمیکردم که تا الان مشکل بهم ریختگی ذهن و تمرکز دارم تا اینکه بعد ۳ ماه مصرف وسواس فکری گرفتم و از ترس قرص رو قطع کردم ، تا اینکه دکترم رو عوض کردم و بهم گفت ریسپریدون انتی سایکوز هست و مناسب تو نیست و درمان با استراموکس رو شروع کردم ولی بعد ۶ ماه هرچی دز دارو افزایش پیدا میکنه نتیجه ای نمیگیرم حتی بدتر هم شدم ، آیا ممکنه مشکل توجه و تمرکز من ریشه سایکوز داشته باشه؟ من چکار باید بکنم ؟ با تشکر

 202. سلام خسته نباشید.دکتر من چهار ماهه برای درمان افسردگی و وسواس جبری اسنترا و نورتریپتیلین مصرف میکنم.دیروز پیش یک روانپزشک رفتم ایشون قرص ریسپریدون یک میلی رو اضافه بر دوتا داروی مصرفی بذای من تجویز کرد.دیشب اولین قرص رو خوردم ولی صبح سر درد شدید و سنگینی سر داشتم ضمنا هنگام خواب صداهای معمولی اطراف رو با صدای خیلی بلند و بم توی سرم میشنیدم طوری که یکی دوبار از خواب بیدار شدم.نظرتون رو بهم بگید ممنون میشم.با تشکر

  • احتمالا برای ایجاد احساس تسکین و بهبود خواب شبانه یا کاهش افکار مزاحم بهتون دادن
   یکی دوبار دیگه نصف اینمقدار امتحان کنید اگربرطرف نشد ،معنیش اینه که بهتون نمیسازه

 203. با عرض سلام
  دختر ۱۲ ساله ای دارم که حدود دوماهیه که به شدت پرخاشگر و عصبی شده و با من و پدرش خیلی بی ادبانه رفتار می کنه و اگر چیزی مطابق میلش نباشه عصبانی شده و به دیوار ضربه می زنه با چیزی و پرت می کنه و یک جورایی غیر قابل تحمل شده به پرشک مراجعه کردیم لیتیم ۳۰۰ روز ی سه بار داده و بعدتقریبا ۳هفته چون تغییر ی نداشت رسپریدون هم اضافه شد که دوز ش به ۲ تا در روز رسید نظرتون و می خواستم در این خحصوص بدونم.

  • ریسپریدون که قرص امتحان پس داده و خوبیه واسه مشکلات رفتاری.
   لیتیوم هم یک قرصیه که با قدرت بسیار خلق تحریک پذیر رو در حالت دوقطبی و همچنین در پرخاشگریها کنترل میکنه .منتهی باید مراقب عوارض سه گانه اش در مصرف بیش از شش ماه باشید که شامل اینهاست.کم کاری تیرویید..چاقی…..مشکلات کلیوی

 204. باعرض سلام و خسته نباشید.آقای دکتر پسر هفت ساله ای دارم که خیلی ناآرومه.خیلی به من و پدرش توهین میکنه.حرکات تکانشی داره تو پارک و خیابون همش میترسم بچه ای کوجکتر روهل بده.ولی تو مدرسه و پیش دبستانی هیچ شکایتی ازش نداشتن اصلا وحتی کلاس کاراته هم که میره مربی خیلی ازش راضیه و میگن تعجب میکنیم که شما میگید شیطونه.درسشم خوبه و معلماش واقعا راضی بودن ازش.امامن واقعا از دست رفتاراش کلافه میشم.و بعضی وقتا میگم شاید مشکل از منه.چون هم تو مدرسه هم پیش دبستانی و هم کلاس ازش خیلی راضین.پیش چند دکتر روانپزشک بردیم که آخری قرص ریسپیریدون ا میلی گرم شبی نصف تحویز کرده به مدت سه ماه.ولی با توجه به که درسش خوبه و هم اینکه سوال جوابارو کامل خوندم ودیدم عوارض مثل تشنج و حتی مسایلی ماندگار در زمینه هورمون هان جنسی و چاقی برگشت ناپذیر چطور میگید قرص خوبیه.والا این مطالبی که بالا درمورد عوارضش گذاشتید واقعا هرکسی رو میترسونه.ترو به خدا بهمن بگید چکار کنم.یه بار از زیر بار دادن دارو در رفتم اگه این دفعه ندم مطمئنا شوهرم برخورد بدی خواهد داشت چون اون موافق دارو است.ولی حتی یک درصد هم عوارضی که بالا گفتین اتفاق بیفته مثل تشنج و سندروم ها این ریسپریدون جه ارزشی داره؟و اینکه این دارو روی هوش بجه آیا تاثیر منفی داره یا نه؟خواهش میکنم به من کمک کنید.واقعا عولرض حانبی دارو منو از دادنش منصرف میکنه.در ضمن دکتر یه دوره سه ماهه دارو براش نوشته و اینکه از صد نظری که در مورد داروهای بیش فعالی خوندم حتی دو نفر هم راضی نبودن ممنون میشم راه رو به من نشون بدید و منو از این سردرگمی نجات بدید.

  • تو همین تهران توی هر کلاسی لااقل ۱۰ تا ۱۵ بچه دارن مصرف میکن.اگر بد بود یا تشنج کرده بودن ،پدر و مادرها حاضر بودن این قرصو بدن؟یا فکر میکنید شما از همه ی مادرهای دیگه دلسوزتر هستید؟

 205. سلام آقای دکتر
  خسته نباشید. پسر ٢۶ ماهه ای دارم که حرف نمیزنه. در ١٨ ماهگی تشخیص بهم ریختگی حسی رو از روانپزشک کودک و روانشناس کودک گرفتیم و جلسات کاردرمانی را شروع کردیم. خیلی رود مشکلات عدم تمرکز و رفتار بی هدف و سخت بودن ارتباط گیریش بهتر شد. دو ماه هست که گفتار درمانی را شروع کردیم. از نظر جسمی و حرکتی از همسالانش جلوتر هست. اما هنوز صحبت نمیکنه و مشکل ترس از مردهای غریبه هم حل نشده. امروز برای چند سوال پیش دکتر متخصص کودکان بودم و پسرم رو هم اصلا همراهم نبرده بودم، که من در مورد حرف نزدن پسرم گفتم و دکتر هم رسپریدون شبی یک چهارم تجویز کرد. هر چه گشتم ارتباطی بین حرف تاخیر گفتار و رسپریدون پیدا نکردم، حالا شک دارم که پسرم بدهم یا خیر؟؟ و موارد مصرف این قرص هم هیچکدوم شامل پسر من نمیشه. خیلی ترسیدم نمیدونم چکار کنم

  • حرف نزدن فرزند شما علت روانی و اضطرابی داره و همچنانکه میگید از غریبه ها وحشت داره و فرزندتون توان ارتباط با دنیای خارج از خودش رو نداره،و اتفاقا ریسپریدون داروی مناسبیه.
   از خودتون دکتری نکنید
   و به پزشکتون اعتماد کنید

 206. سلام.دکتر من حدود یکسال پیش یک حمله ای با مشخصات حمله پانیک واسم پیش اومد.ضربان شدید قلب احساس سکته کردن و مردن.از فردای اون روز من یک احساس استرس و بی قراری شدید بهم دست داد و همزمان هجوم افکار منفی و خیلی بد طوری که هیچ اختیاری در مقابل این افکار منفی نداشتم.بعد از یک مدت خیلی خیلی کوتاه افسردگی سراغم اومد.الان پنج ماهه داروهای ضد افسردگی مثل سرترالین ۵۰ مصرف میکنم و حدود بیست روزه که با تجویز پزشک هر شب یک قرص ریسپریدون استفاده میکنم.نسبت به قبل خیلی بهتر شدم اما حدود دو هفته میشه که توی سرم صدای خفیف سوت می شنوم یه چیزی مثل صدای عبور گاز از علمک های گاز.پیش دکتر گوش و حلق و بینی رفتم از من تست گرفتن و گفتن هیچ مشکلی نداری.فهمیدم مربوط به همین بیماری افسردگی هست.روانشناس هم تشخیص وسواس فکری و اضطراب رو داده.اگه ممکنه منو راهنمایی کنید چکار باید بکنم.ممنون از زحماتتون.

 207. sسلام آقای دکتر علی وردی
  دختر ۱۳ ساله شبه اوتیسم دارم که منو نمیشناسه و تمامی مراقبت ها رو نیاز داره و هر دو هفته یکبار دفع با شیاف بیزاکودیل داره . بخاطر بی خوابی های شبانه از چهار سال پیش رسپریدون یک میلی شروع کرده و یکساله به ۲ رسوندیمش .کاربامازپین با مشورت متخصص مغز و اعصاب از ۲سال پیش شروع شد(لرزش داشت و کبودی لب که نوار مغز گرفته شد و شبی نصفی کاربامازپین تجویز شد)خوب بود از ۴ روز پیش چشم ها رو روی هم فشار میداد که فکر کردم چشم درد داره یا دندون درد داره که هیچ علامتی از قرمزی و تورم نداشت در روز سوم فشردن چشم ها با حرکات لب ها و فک به یک طرف که تیک وار ادامه داشت و روز بعد شروع به سر و صدا همراه با حرکات غیر عادی صورت.در مراجعه به بیمارستان تشخیص مسمومیت با رسپریدون دادند (متخصص اطفال)بیپیریدون نصفی تزریق شد ۲دقیقه علایم برطرف شد مجدد دیازپام ۵میلی تزریق شد علایم برطرف شد و ۲دقیقه بعد شروع شد و مجدد بعد از ۴ ساعت هم این دوز تکرار شد و همان جواب .در ضمن سه روز از قطع رسپریدون و کاربامازپین میگذشت .روز دوم بستری یک آمپول کامل بیپیریدون تزریق عضلانی شد جواب نداد و یک آمپول کلوبازام تزریق شد برای یک ساعت خوابید و دوباره علامت ها برگشت دکتر یک قرص کوبازام نصفی صبح و شب تجویز کرد با کاربامازپین نصفی که جواب نداد روز بعد رضایت شخصی دادم و به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم که کاربامازپین -کلونیدین-کلوبازام و والپروات هر کدام نصفی صبح و شب تجویز کرد دیشب استفاده کرد خوابید ولی صبح مجدد علایم وبیقراری و داد زدن و ادامه داره.لطفا کمکم کنید ممنون

  • همونجا زیر نظر و چشم پزشکان بهترین تشخیص و تجویز رو برای شما انجام میدن .نگران نباشید.عوارض اکستراپیرامیدال ریسپریدون که دیستونی هم جزو اون بوده برای دختر شما رخ داده ولی برای رد کردن تشخیصهای دیگه مثل سندرم نرولپتیک بدخیم و یا احتمالات دیگه ،همونجا مورد بررسی قرار میگیره.به پزشکای خودتون اعتماد کنید

   • سلام آقای دکترعلی وردی خسته نباشید من مبتلا به بیماری دوقطبیم وقرص رهاکین۲۰۰وریسپریدون ۴وتری فلوئوپرازین۲مصرف می کنم ولی سرگیجه واحساس سبکی سردارم می خواستم بدونم ازکدام داروست باتشکر

 208. سلام – وقت بخیر
  پسرمن پنج ونیم ساله است . حالت فوبیا ازدوش حمام رادارد وبه شدت از ریخته شدن آب برروی سرش مضطرب می شود بامن همیشه حمام می آمدواین موضوع مد نظر من هست چند ماه پیش یک جلسه با مادرش حما م رفت وپس ازآن دچار لکنت زبان شده که با مراجعه به فوق تخصص مغز واعصاب کودکان برایش شربت پروزاک وشربت رسپریدون تجویز کردند به نظر شما شربت رسپریدون تاثیری بر برطرف شدن لکنت زبان دارد البته ما فعلا دارو را ازترس عوارض آن بهش ندادیم لطفاراهنمایی فرمایید

 209. سلام آقای دکتر.من تیک عصبی شدید داشتم ۵ماهه که تحت درمانم ریسپریدون و آسنترا مصرف میکنم شدت تیکم کمتر شده اما هنوز اذیت میشم.آیا کاملا درمان میشم یا تا آخر عمر همراهمه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 210. از کجا باید فهمید که دایمی هست یا گذرا؟من اول پیشونیامو بالا و پایین میکردم گوشامم یخورده تکون میخورد تیک صوتی هم داشتم بعداز یکماه مصرف ریسپریدون دو و آسنترا۵۰ همه ی تیکهام از بین رفت اما بعداز یک هفته چشمام شروع به پلک زدن های سریع کرد و گاها پلکام باز نمیشدن آیا قابل درمان هست؟دکترم که گفته درمان میشم اما زمان میبره در ضمن ورزش هوازی هم برام تجویز کردن و گفتن با ورزش هوازی زودتر درمان میشم آیا حرفشون درسته؟همش احساس ناخوشایندی دارم حس میکنم خوب نمیشم

 211. باعرض سلام آقای دکتر پسری دارم ازسه سالگی ریسپریدیون یک میلی‌گرم استفاده میکنه ازیک چهارم شروع شد والاان که پنج سالشه یکی درروز شده نصف صبح نصف شب چندروزی هست خیلی پرخاشگری میکند حرف گوش نمیدهد چکار باید کرد؟ ممنون

 212. سلام خسته نباشین ببخشید ب تازگی دچار اختلال دو قطبی شدم پزشک معالحم لیتیوم ۳۰۰ ب همراه رسپریدون ۱میلیگرم تجویز کرده الان حدود دو هفتست میخورم ولی بشدت دچار تنگی نفسو کیپ شدن بینی و خشکی دهان شدم ایا با مصرف نوع خارجی این داروها رفع میشه این علایم …چون دارم اذیت میشم و حتی بخاطر همین خواستم قط کنم

 213. سلام آقای دکترخسته نباشیدمن قرص رهاکین۲۰۰وریسپریدون ۴به خاطردوقطبی بودنم مصرف می کنم آیاداروهایم روی تمرکزرانندگی تاثیردارندلطفاراهنماییم کنید

 214. سلام دکتر من وسواس دارم مخصوصا تو مطالعم رفتم پیش روانپزشک به من رسپیدرون۱ و سرترالین۵۰ تجویز کردن به نظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟ چقد طول میکشه تا اثر کنه ؟ نیازی نیست به روانپزشک دیگری مراجعه کنم ؟خودم یکم میترسم از مصرفش با توجه به اینکه خانوادم هم در جریان نیستن !

 215. سلام.خسته نباشید.پسرم پنج سال ونیمشه به تازگی دچار لکنت زبان شده تاخیر در حرف زدن داشته واصلا تمرکز نداره وقتی ازش سوالی میکنیم یاحرفی میزنیم بدون توجه بحث دیگری رامطرح میکنه ازجمع دوری میکنه وقتی جایی میریم دوست داره حرکات ورفتارغیرعادی انجام بده .همش باخودش حرف میزنه پیش متخصص مغزواعصاب بردیم ریسپریدون ۱براش تجویز کردشبی ۱/۴کمی رفتارش بهتر شده وتوجهش هم کمی بهتر.میخواستم بدونم مشکل پسرم چیه ایا من دیر اقدام کردم

  • نه بموقع اقدام کردید و داروی خوبیه
   به دکتر اعصاب و روان کودکان مثل خانم نسرین امیری هم میتونید مراجعه کنید

 216. سلام آقای دکتر، خسته نباشید. بنده آقایی ۲۶ ساله هستم که دچار افسردگی، وسواس، هراس شبانه و اضطراب هستم. به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون برام آسنترا ۵۰ و ریسپریدون ۱ تجویز کردن (هر دو شبی نصف). حالا اومدم یکم راجب ریسپریدون خوندم، یه جا نوشته بود که با سرترالین تداخل داره. حالا همینجوری موندم که چیکار کنم. به نظر شما آسنترا و ریسپریدون رو با هم مصرف کنم؟ و اگر مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • برای درمان تیک نمیشه زمان تعیین کرد چون اولا همه ی تیکها قابل درمان نیستن.و اونهایی که قابل درمان هستن حالت ترکیبی با وسواس یا اضطراب دارن و بستگی داره که اون بیماری زمینه ای هم درمان شده باشه یا نع.بعضی تیکها هم ناشی از دارو یا یک بیماری جسمی هستن.بعضی تیکها ارثی هستن…نمیشه دقیق گفت.باید توسط پزشک معاینه بشید

   • من چندتا تیک عصبی داشتم صوتی و حرکتی به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم برام ریسپریدون یک نوشتن و آسنترا۵۰ بعداز یکماه همه ی تیک هام از بین رفتن یعنی درمان شدم اما برای ماه دوم دکتر آسنترا رو عوض کردن فلوکستین۱۰برام نوشتن ۱هفته مصرف کردم یهو چشمام شروع به تیک زدن کرد.الان فقط یه تیک چشم دارم همرا با وسواس فکری تیک چشمام مدام ضعیف میشه یه مدت بعد یه مدت شدت میگیره ۵ماهه تحت درمانم.آیا امیدی هست به درمان؟و آیا امکان داره تیک چشمام بخاطر داروها باشه؟

 217. سلام آقای دکترخسته نباشیدمیخواستم بدونم قرص لیتیوم کربنات باقرص تری فلوئوپرازین باهم تداخل دارندلطفا راهنماییم کنیدباتشکر

   • سلام.پسری دارم سطح توجهش خیلی پایینه اصلا تمرکز نداره شش سالشه خیلی هم زودعصبانی میشه همیشه باخودش حرف میزنه بچه های کوچکتراز خودشو خیلی اذیت میکنه ریسپریدون۱ شبی۱/۴مصرف میکنه.میخواستم بدونم مشکل پسرم چیه و ایا بااین قرص خوب میشه واین قرص بتنهایی کافی است

 218. باسلام..پسری ۲۰ ماهه دارم که خیلی شلوغ و پر تحرکه و با اینکه ظهر ها کم میزاریم بخوابه شب ها به سختی و ساعت ۲ زود تر نمی خوابه..مادرش میگه از دسته کاراش کم اوردم..بردیم دکتر خودش از دو ماه پیش بهش ریسپریدون شبی یک چهارم براش تجویز کرد ولی به خاطره عوارضش چون زیر ۲ ساله بهش ندادیم و با بازی و بردن پارک و غیره .. تحمل کردیم.. حالا همسرم میگه ببریمش پیشه روانپزشک کودک…به نظر شما آیا این قرص رو برای زیر ۲ سال هم تجویز می کنن..؟ و در صورت مصرف عوارضی برای کودک نداره..؟

 219. سلام آقای دکتر خسته نباشید همسر من نزدیک به ۴ ماهه که دچار افسردگی شده و سرکار نمیرفت میگفت استرس میگیرم نمیتونم وبار اولی که بردیمش دکتر قرص ریسپریدون شبی یک عدد تجویز کردن یکماهیی خوب شده بود وکار میکرد ولی بعد یکماه دوباره کم کم دیدم داره مثل قبل میشه دوباره رفتیم دکتر دکتر گفتن باید بستری شه از اونجایی که همسرم راضی نبود به بستری شدن پزشکشون رو عوض کردیم و ایشون قرص ریسپریدون رو به شبی دوتا و قرص بی پریدین و تجویز کردن و بعد دوهفته قرص سیتالوپرام برای روحیه تجویز کردن که گفتن بعد سه هفته تاثیرشو میزاره.خواستم بدونم افسردگی همسرم از چه نوعی میتونه باشه ؟همش میگه استرس دارم و کسل و بی حاله تمام عظلات بدنش درد میکنه و توان کار کردن نداره و همش در حال فکر و خیال کردنه به فکر بدهی هاشه و هرچی میگم بدهی هات همین چند روز حل میشه مشکلی نیس بازم فکرو خیال میکنه خواستم بدونم دوره درمانش چقدر طول میکشه تقریبا با این وضعی که داره درآمدمون صفر شده و خیلی عذاب آوره برامون .

  • افسردگی ایشون واکنشیه.ینی بخاطر مشکلات بیرونیه.البته این افسردگی به ضعیف بودن صفات شخصیتی هم مرتبطه.یعنی اونایی که در مقابل مشکلات خودشونو زود میبازن،زودتر افسرده میشن.ارزوی گشایش درهای جدید برای زندگیتون دارم.همینکه شما قوی هستید و به ایشون اعتماد به نفس میدید خوبه.

 220. با سلام و تشکر از پاسخگویی و سعه ی صدر شما پزشک محترم
  دختری چهارده ساله دارم که از چهار سالگی بابت تشنج قرص توپیرامات مصرف میکنه و دو سال هم هست برای تمرکز بهش ایمیپرامین دادن . بابت پرخاشگری و حملات عصبی به دیگران و وسواس فکری هم ریسپیریدون تجویز شد که براش تاثیر مثبتی داشت اما باعث قطع عادت ماهانه شد و بخاطر همین ریسپیریدون رو قطع کردم. الان پزشک دیگری باز همونو تجویز کردن و باز هم همون اتفاق افتاد . سوالم اینه که ایا قطع شدن عادت ماهانه در این سن مضر هست و عوارض داره یا اینکه درمان با ریسپیریدون رو ادامه بدیم ؟تشکر از پاسختون

  • اینجور مواقع ما از یک همکار متخصص زنان میخواهیم که با تجویز داروی هورمونی،کمک کنه تا قاعدگی دوباره رخ بده

 221. سلام بر اثر ترس و وحشت از کسانی خودکشی کردم که دکتر پالیپریدون نوشت تا شش ماه مصرف کنم که تقریبا کامل مصرف نکردم ولی تقریبا سه ماه مصرف کردم که حالم بهتر شد البته وقتی دز شش مصرف کردم حالم بد میشد که به توصیه پزشک به سه کاهش دادم که بهتر شدم فکر کردم خوبشدم و دکترم هم گفتم خوبم یکدفعه با توصیه دکتر قطع کردم که بعد چند مدت حالم بد شد دوباره شروع کردم با توصیه دکتر البته ریسپریدون دو که وقتی دزش را بالا میبرم حالمو بد میکنه دز دو هم چندان تغیری در من بوجود نیاورده بعد چند ماه حالهای عجیبی دارم مثل بیقراریو….این دارو عین پالپریدون نبوده و دکترم چون بیمه قبول نکرد ریسپریدون نوشت دکترم گفته تا اخر عمر باید ریسپریدون بخورم ولی خودم چون تاثیری ندیدم زیاد علاقمندم قطع کنم و اینکه ایا من باید تا اخر عمر این قرص بخورم راهی هست برای امتحان مججد که این دارو را قطعکنم چون احساس خوبی تا حالا نداشتم با این داو

  • مشکل شما کاملا بالینیه و با معاینه توسط پزشک قابل تصمیم گیریه.فقط به خودشون مراجعه کنید.پزشک باسوادی هستند

 222. با سلام.آقای دکتر پدرم داروی اعصاب مصرف میکنه.و تاثیر یک دارو مثلا ریسپریدون از شرکت های دارویی مختلف اثرات متفاوتی روش داره.ترانکوپین هم مصرف میکنه.لطفا بفرمایید در مورد این دو قرص چه شرکتی رو شما توصیه میکنید.اگر هم امکان پاسخ در اینجا فراهم نیست خواهش میکنم از طریق ایمیل جواب بفرمایید.ممنون.

 223. سلام وخسته نباشید خدمت شما
  پاکسیل وتری فلوپرازین دو عدد ۱میلی مصرف میکنم.به علت عوارض خارج هرمی وبیقراری تری فلوپرازین را قطع ریسپریدون ۱میلی شبی ۱عدد جایگزین کردم.آیا دوز کم دارو باعث چاقی وافزایش قند خون میشود.آیا جایگزین بهتری به نظر شما وجود دارد.آیا اضافه کردن داروی دیگری تاثیر در درمان عوارض خارج هرمی وبیقراری دارد

 224. سلام ممنون ازلطف شما
  آیا دوز پایین ریسپریدن (شبی ۱ میلیگرم)با عوارض چاقی قند خون همراه میباشد.یا فقط دوزهای بالا باعوارض همراه میباشد. با تشکر

  • نه تنها این دارو بلکه حتی داروهای درمان کننده ی خود پانیک،در دو هفته اول درمان،دچار تحریک و بیقراری overstimulation میشن.ینی انگار پانیک بدتر میشه.که با گذشت زمان و مصرف ارامبخشهایی مثل پام ها برطرف میشن

 225. سلام اقای دکتر خسته نباشید. من بخاطر وسواس سه ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و دکتر برام فلووکسامین ۵۰ و پروپرانول۱۰ تجویز کردن. دوماه این قرص هارو با این دوز مصرف کردم و ۲۰ روز پیش دکتر دوز فلووکسامین رو به ۱۰۰ رسوندن و درکنارش ریسپریدون ۱ هم شبی نصفی تجویز کردن. الان دارم استخدام یه جای دولتی میشم و قبلش باید آزمایش بدم حالا میخوام قبل از آزمایش قرص هارو کم کنم و قطع کنم تا نتیجه آزمایشم چیز غیر طبیعی رو نشون نده. میخوام بدونم اگر من ۱۰ روز قبل از آزمایش ها ک ازمایش عدم اعتیاد هم هست من این قرص هارو قطع کرده باشم، آزمایش من طبیعی هستش؟ چون نمیخوام بگم قرص اعصاب مصرف میکنم چون اگر بفهمن ردم میکنن. ممنون از شما